Mama i pieniądze... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-05, 11:03   #31
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez szybka_p Pokaż wiadomość
Nie jest to co miesiac, ale np. co 2 miesiace 200 zł, a ostatnio 300... albo ejst tez tak, ze prosi zebym jej zamowila cos na allegro, bo u siebie na koncie nic nie ma, ja zamawiam i tez "wieczne oddanie".
No to zamów, daj numer konta i dane do wpłaty i tyle...
No wiesz zreszta jak uwazasz, jesli wiesz, ze dajesz, a nie pozyczasz, to dawaj i nie jęcz wiecej, albo juz nie pozyczaj, skoro mama nie oddaje, a to Ci nie pasuje...
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:14   #32
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Mama i pieniądze...

Ja bym jak najszybciej wyprowadziła się do chłopaka. Natomiast jeśli Tobie ten pomysł nie do końca wydaje się dobry, to raczej nie masz wyjścia jak odciąć matkę od twoich pieniędzy. Po prostu. Sądzę, że nie wytłumaczysz tej kobiecie, że przesadza, ona się nie zmieni, tylko jeśli będzie mogła, to będzie od ciebie brała więcej pieniędzy.

Jak przychodzi, żebyś jej pożyczyła, to mów, że nie wypłaciłaś z bankomatu. Chce coś z allegro? Zawiesili mi konto/nie mam kasy lub po prostu: dasz mi kasę, to ci kupię.

Widzisz, twoja mama zrobiła sobie z ciebie sponsora i pożyczkodawcę, którego może spławić i nic mu nie oddawać.

Wydaje mi się, że ona może mieć jakieś problemy. Piszesz, że rodzice mają pieniądze, dodatkowo ty dokładasz coś do tego budżetu. Sama sobie kosmetyki kupujesz, pewnie jakieś jedzenie również. Nie jesteś dla nich nie wiadomo jakim ciężarem i pewnie mamę stać by było na kupno bluzki. Pytanie: dlaczego robi to po kryjomu przed ojcem? Dlaczego chce kombinować, żeby on się nie dowiedział o zakupie?

Czy twój tata jej żałuje/wypomina zakupy?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:20   #33
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Ja bym jak najszybciej wyprowadziła się do chłopaka. Natomiast jeśli Tobie ten pomysł nie do końca wydaje się dobry, to raczej nie masz wyjścia jak odciąć matkę od twoich pieniędzy. Po prostu. Sądzę, że nie wytłumaczysz tej kobiecie, że przesadza, ona się nie zmieni, tylko jeśli będzie mogła, to będzie od ciebie brała więcej pieniędzy.

Jak przychodzi, żebyś jej pożyczyła, to mów, że nie wypłaciłaś z bankomatu. Chce coś z allegro? Zawiesili mi konto/nie mam kasy lub po prostu: dasz mi kasę, to ci kupię.

Widzisz, twoja mama zrobiła sobie z ciebie sponsora i pożyczkodawcę, którego może spławić i nic mu nie oddawać.

Wydaje mi się, że ona może mieć jakieś problemy. Piszesz, że rodzice mają pieniądze, dodatkowo ty dokładasz coś do tego budżetu. Sama sobie kosmetyki kupujesz, pewnie jakieś jedzenie również. Nie jesteś dla nich nie wiadomo jakim ciężarem i pewnie mamę stać by było na kupno bluzki. Pytanie: dlaczego robi to po kryjomu przed ojcem? Dlaczego chce kombinować, żeby on się nie dowiedział o zakupie?

Czy twój tata jej żałuje/wypomina zakupy?

Tak, moj tata jest bardzo skąpy. Sam najchętniej też by chodził 10 lat w jednych spodniach, a w butach aż do zdarcia. Potrafi mi nawet wypomnieć,
że coś co sobie kupiłam za swoje własne pieniadze jest za drogie, albo ze nie warto było.
Rok temu pojechałam za własne pieniadze na last minute, za 1700 zł, 2 tygodnie, nie mogl długo odzalowac, ze niepotrzebnie tyle wydałam.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:47   #34
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Mama i pieniądze...

Jesli zarabiasz sensowne pieniądze i stac Cie na wynajem tej kawalerki z chlopakiem, to wyprowadziłabym się. Nadszedł już czas, i dla Ciebie, i dla twoich rodziców.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 12:09   #35
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez szybka_p Pokaż wiadomość
Tak, moj tata jest bardzo skąpy. Sam najchętniej też by chodził 10 lat w jednych spodniach, a w butach aż do zdarcia. Potrafi mi nawet wypomnieć,
że coś co sobie kupiłam za swoje własne pieniadze jest za drogie, albo ze nie warto było.
Rok temu pojechałam za własne pieniadze na last minute, za 1700 zł, 2 tygodnie, nie mogl długo odzalowac, ze niepotrzebnie tyle wydałam.
Oj...w takiej sytuacji wyprowadziłabym się bardzo szybko.

Rozumiem, że wolałabyś zajmować mieszkanie, które należy do twojej mamy, ale w sumie to co za różnica, czy będziesz opłacała mieszkanie po babci, czy kasę za wynajem dawała komuś obcemu?

Jesteś pewna, że mama (chcąc zarobić trochę pieniędzy na ciuchy, których kupować przy ojcu nie może) nie wzięłaby od ciebie odstępnego? Tylko pozwoliła płacić normalny czynsz? Albo, że skąpy tata nie wpadłby na taki pomysł?

Przykre, że jedno z rodziców żeruje na tobie, a drugie rozlicza z twoich własnych, uczciwie zapracowanych pieniędzy.

Ja bym tego nie wytrzymała.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 12:20   #36
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Mama i pieniądze...

Jestem w szoku że widząc jak matka Tobą manipuluje,a ojciec nie zgadza sie na mieszkanie przed ślubem Ty liczysz że pozwolą Ci zamieszkać w mieszkaniu po babci z chłopakiem

I mieszkanie po babci wciąz jest mieszkaniem po babci a nie Twoim wystarczy jedna kłótnia by Cie wyprosili a matka nie przepisze mieszkania za życia na Ciebie żeby nie stracić nad Tobą kontroli Mieszkanie po śmierci rodziców i tak prawdopodobnie będzie Twoje więc tym bym się nie przejmowała a skupiła na własnym życiu

matka Ci nagadała że jak zamieszkasz z chłopakiem to Ci zwieje lub wam nie wyjdzie a wtedy radź sobie sama?

Zapominasz o jednej rzeczy - jesteś ich jedynym dzieckiem i mogą wiele gadać ale kontaktu z Tobą nie urwą nawet gdy ich nie posluchasz
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 12:27   #37
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Odp: Mama i pieniądze...

Zaluz sobie konto oszczednosciowe i nie trzymaj duzej gotowki w domu. Dorzucaj sie jej raz w miesiacu do rachunkow, zostaw niewielka kwote na swoje drobne wydatki a reszte odloz na rachunek. Jezeli mama poprosi cie o pozyczke na wieczne nieoddanie to powiedz ze wplacilas na oszczednosci i nie bedziesz tego wybierac na jej zachcianki. Poinformuj ojca ze matka za jego plecami przepuszcza twoje pieniadze na glupoty. Ona toba moim zdaniem manipuluje i to ty masz racje w tym sporze. Nie dawaj jej pieniedzy na dom dopoki nie zwroci ci sie dlug i wyjdziesz na czysto. Nie daj soba manipulowac.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 12:53   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odp: Mama i pieniądze...

jak by zareagował ojciec, gdyby się dowiedział, że udzielasz "pożyczek" na pierdoły?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 12:55   #39
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Odp: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak by zareagował ojciec, gdyby się dowiedział, że udzielasz "pożyczek" na pierdoły?
Nie wiem. Prawdopodobnie by powiedział, ze sie w to nie miesza i to sprawa miedzy nami. On unika konfrontacji.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 13:07   #40
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Mama i pieniądze...

Moze mama uwaza ze jak jestes jej corka to nie musi Ci oddawac kasy ;/ najlepsze rozwiazanie to sie wyprowadzic jak ma sie taka mozliwosc , to jest manipulacja ze strony osoby bliskiej ;/
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 14:23   #41
pannamonroe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 113
Dot.: Mama i pieniądze...

O ile jeszcze jakos moge zrozumiec to, ze mama przytloczona zyciem ze skapcem chce wyciagnac troche kasy na przyjemnosci od corki (nie to, ze to pochwalam, ale ogolnie rozumiem motywacje), o tyle po historii ze "sweterkiem" szczena opadla mi do podlogi. nie dosc, ze potraktowala cie w mega olewczy sposob (kup sobie sama preznet- przeciez to jakies kpiny) to jeszcze w dodatku sie obrazila. mimo wsyztsko sprobwoalabym z nia pogadac szczerze, a jezeli sie nie bedzie dalo, to wyprowadzila sie czym predzej.
pewnie cos ominelam, ale dlaczego nie mozecie od razu zamieszkac w tym mieszkaniu po babci?
pannamonroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 14:45   #42
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez pannamonroe Pokaż wiadomość
O ile jeszcze jakos moge zrozumiec to, ze mama przytloczona zyciem ze skapcem chce wyciagnac troche kasy na przyjemnosci od corki (nie to, ze to pochwalam, ale ogolnie rozumiem motywacje), o tyle po historii ze "sweterkiem" szczena opadla mi do podlogi. nie dosc, ze potraktowala cie w mega olewczy sposob (kup sobie sama preznet- przeciez to jakies kpiny) to jeszcze w dodatku sie obrazila. mimo wsyztsko sprobwoalabym z nia pogadac szczerze, a jezeli sie nie bedzie dalo, to wyprowadzila sie czym predzej.
pewnie cos ominelam, ale dlaczego nie mozecie od razu zamieszkac w tym mieszkaniu po babci?
Nie możemy, poniewaz mieszakają tam najemcy - lokatorzy, którym moja mama wynajmuje to mieszkanie. Więc ona musi zerwac tę umowe, ja nie mogę. Poza tym potrzebny jest tam remont.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:06   #43
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Mama i pieniądze...

Twoja matka w ohydny sposób Tobą manipuluje. Podejrzewam, niestety, że jedyne wyjście to ignorować i NIC nie pozyczać. "Nie mam kasy" i tyle. Amen. Twoje pieniądze, Twoja sprawa, fajnie, że się dokładasz do mieszkania, ale prawda jest taka, że Twoi rodzice są dorosłymi ludźmi, którzy sami powinni zadbać o własne finanse.

Poza tym.. Jesteś już dużą dziewczynką i czas się wyprowadzić na swoje. Nie czekać aż rodzice łaskawie Ci udostępnią mieszkanie po babci, tylko zacząć brać życie w swoje ręce. Mam wrażenie, że za to mieszkanie Twoja rodzicielka mogłaby mieć baaardzo roszczeniową postawę. Daj stówkę - Nie - Ja ci mieszanie dałam, a ty się tak odwdzięczasz? Wyrodne dziecko. Przykro mi, tak to widzę. Chyba, że chcesz wiecznie słyszec wypominki i być od kogoś zależna? W co wątpię, bo wydajesz się mieć rozsądne podejście.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:08   #44
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
musi sobie przemyśleć jaką córkę sobie wychowała.
mądrą i zaradną która myśli o oszczędzaniu i przyszłości, w przeciwieństwie do cynicznej wyrachowanej mamusi, która ma pensję, męża, dochody z wynajmu i jeszcze skubie 20letnią niezamożną córkę liczącą każdą złotówkę na ciuszki. Żenada.

A kazać komuś kupić własny prezent za swoje pieniądze to już w ogóle obciach roku.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:47   #45
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Mama i pieniądze...

Na Twoim miejscu nie liczyłabym na to, że rodzice pozwolą Ci spokojnie mieszkać w tym mieszkaniu po babci, skoro teraz je wynajmują, i mają z tego pieniądze. Chyba, że Ty też im będziesz płacić za wynajem, bo widać jaki oni mają stosunek do pieniędzy.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 17:55   #46
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Bardzo mi przykro... wlasnie slyszalam rozmowę rodziców, jak matka mówi ojcu, ze nie jestem warta ich zainteresowania. Poza tym nie odbierała dzis telefonów ode mnie (odrzucała połaczenie) i zamknela sie w swoim pokoju po powrocie z pracy. Dzisiaj zostane jeszcze w domu na noc, ale jutro pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i wynoszę się na chociaż parę do chłopaka.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 17:55   #47
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Mysle, ze to mieszkanie(patrząc na to jak sie Twoja mama zachowuje) będzie zawsze jakąś karta przetargowa i forma nacisku i szantazu wobec Ciebie, zebys sie zachowywała tak jak Twojej mamie pasuje.
dokładnie tak. nawet jeśli zostanie Ci podarowane, ale tak na piśmie to i tak byłoby Ci to wypominane. Możesz unieść się honorem i powiedzieć "nie, dziękuję" a możesz to przełknąć,jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczać i mieć jednak ten swój kawałek podłogi.

[/QUOTE]Rozumiem, że wolałabyś zajmować mieszkanie, które należy do twojej mamy, ale w sumie to co za różnica, czy będziesz opłacała mieszkanie po babci, czy kasę za wynajem dawała komuś obcemu?
.[/QUOTE]

jak to co za różnica, przecież w tej sytuacji dobry tysiąc złotych zostaje w kieszeni bo w ogóle nie opłaca się wynajmu. ale nie zdziwiłabym się jakby rodzice zarządali "symbolicznej" kwoty, skoro tacy łasi na kasę.

chyba jedyne wyjście to po prostu przestać pożyczać. nie sądzę, żeby jakakolwiek rozmowa coś tu zmieniła.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:02   #48
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez szybka_p Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro... wlasnie slyszalam rozmowę rodziców, jak matka mówi ojcu, ze nie jestem warta ich zainteresowania. Poza tym nie odbierała dzis telefonów ode mnie (odrzucała połaczenie) i zamknela sie w swoim pokoju po powrocie z pracy. Dzisiaj zostane jeszcze w domu na noc, ale jutro pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i wynoszę się na chociaż parę do chłopaka.
cudowna matka, nie ma co. ja bym ją policzyła, ile kasy jej pożyczyłaś w tym roku kalendarzowym i powiedziała przy ojcu, czy zdaje sobie sprawę, że to kwota rzędy xyz złotych.

zastanów się dobrze czy nie warto się całkowicie przeprowadzić do chłopaka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:07   #49
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
cudowna matka, nie ma co. ja bym ją policzyła, ile kasy jej pożyczyłaś w tym roku kalendarzowym i powiedziała przy ojcu, czy zdaje sobie sprawę, że to kwota rzędy xyz złotych.

zastanów się dobrze czy nie warto się całkowicie przeprowadzić do chłopaka.
Dla mnie to niestety cięzki moment na wyprowadzkę, ponieważ niedługo czeka mnie bardzo istotny egzamin związany z moją pracą (nie chcę za dużo zdradzać, żeby mnie nikt tu nie rozpoznał ze znajomych).
Pomieszkam pare dni u chlopaka, zobacze jak rodzice zareaguja i od tego uzaleznie wyprowadzke do niego na stałe.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 18:13   #50
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama i pieniądze...

odetnij lepiej pępowinę. łatwiej będzie ci się uczyć w spokoju i bez wyrzutów.
matka swojego zachowania nie zmieni. a do tego manipuluje tobą i ojcem. de facto nastawia go przeciwko tobie. serio- przy takim podejściu nie licz na to, że dostaniesz mieszkanie po babci do mieszkania. po pierwsze - trzeba by wydać kasę na remont. po drugie - rodzice straciliby kasę za wynajem lokatorów. po trzecie- straciliby kasę od ciebie. na utrzymanie i "pożyczki".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:21   #51
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Mam tylko jeden problem - co z naszym wspolnym, tzn. moim i matki kotem.
Czasami mam wrazenie ze go kocha bardziej ode mnie, jakkolwiek by to kuriozalnie nie brzmiało. W kazdym razie zwierzak jest chory, musi brać regularnie lekarstwa - rowniez w czasie, gdy matki nie ma w domu, a ja jestem - ona pracuje na zmiany. Nie moge go wziac ze soba bo moj chlopak jest strasznym alegrikiem, poza tym ja tez mam pracę. Nie wiem, moze babcie poprosze zeby go odwiedzała, albo niech matka martwi sie sama. Ojciec mu lekow na pewno nie da, bo nie znosi zwierzat.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:55   #52
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama i pieniądze...

a nie możesz przychodzić dawać mu leków jak matki nie ma w domu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:04   #53
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a nie możesz przychodzić dawać mu leków jak matki nie ma w domu?
Średnio, chłopak ma mieszkanie 20 km od mojego, a nie mam samochodu. Ale coś wykombinuję.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:08   #54
Yin
Rozeznanie
 
Avatar Yin
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Mama i pieniądze...

Jeśli Twoja matka nie robi bo jej się nie chce i bierze od Ciebie kase to raczej zapomnij o dawaniu jej pieniązków bo jest Twoją rodzicielką.

Moja matka zaczęła brać kasę ode mnie, odkąd zaczęłam więcej zarabiać - pożyczyłam jej kase tylko raz i zażądałam, aby oddała jak dostanie zasiłek. Nie oddała, więc jedyne co robię to daje jej symboliczne 200 zł na miesiąc aby dokładać się do czynszu przy czym polega to na zasadzie "dajesz kartke na przelew do gazowni/spółdzielni i idę zapłacić"

Argumentacja, że to Twoja matka jest śmieszna bo pasożytnictwo jest równe dla wszystkich nierobów.
Yin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:09   #55
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama i pieniądze...

a co kot bierze i jak dlugo ma być jeszcze leczony?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:11   #56
szybka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a co kot bierze i jak dlugo ma być jeszcze leczony?
Furosemid i lisonid. Serce. Niestety do konca zycia.
szybka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:38   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mama i pieniądze...

to nie możecie przestawić godzin podawania leków?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:45   #58
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Mama i pieniądze...

Pospiech jest zlym doradca.
Ja bym jednak porozmawiala z obojgiem rodzicow.
Powiedzialabym,ze tak dluzej byc nie moze,ze czujesz sie wykorzystywana i szantazowana emocjonalnie.
Teraz pora ,zebys ty zaczela wychowywac rodzicow i ustalila z nimi jakies zasady np. platnosci,tak zeby obie strony byly zadowolone.
Taka rozmowa nie nalezy do przyjemnych ale daje sygnal,ze nie jestes juz mala dziewczynka do karcenia ale stajesz sie juz powazna partnerka .
Kiedy emocje opadna mama i tata zrozumieja ,ze maja dojrzala corke, samodzielna,ktora tez ma swoje zycie i potrzeby.
Wtedy po jakims czasie w zgodzie sie wyprowadz.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2013-09-05 o 19:47
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:09   #59
Chani87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Mama i pieniądze...

Przykro mi wiekanko, ale jeśli jej matka uważa, że córka jest "niewarta zainteresowania"(pomimo tego, że sama przepuszcza jej pieniądze) a ojciec nie zamierza brać udziału w życiu swojego dziecka ("zostawiam to między wami") to myślisz, że obejdzie ich że autorka powie, że czuje się wykorzystywana i szantażowana?

Przecież jej mama jej po prostu nie szanuje, kazała jej samej kupić sobie prezent na urodziny za swoje pieniądze - ja gdybym coś takiego usłyszała to poczułabym się jakbym dostała w twarz, dziękuję za takie prezenty.

Wyprowadzka to jedyna rozsądna opcja, autorko mogę Ci z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że nie dostaniesz mieszkania po babci, to jest tylko jeszcze jedno narzędzie szantażu.
Chani87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:28   #60
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Mama i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez Chani87 Pokaż wiadomość
Przykro mi wiekanko, ale jeśli jej matka uważa, że córka jest "niewarta zainteresowania"(pomimo tego, że sama przepuszcza jej pieniądze) a ojciec nie zamierza brać udziału w życiu swojego dziecka ("zostawiam to między wami") to myślisz, że obejdzie ich że autorka powie, że czuje się wykorzystywana i szantażowana?

Przecież jej mama jej po prostu nie szanuje, kazała jej samej kupić sobie prezent na urodziny za swoje pieniądze - ja gdybym coś takiego usłyszała to poczułabym się jakbym dostała w twarz, dziękuję za takie prezenty.

Wyprowadzka to jedyna rozsądna opcja, autorko mogę Ci z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że nie dostaniesz mieszkania po babci, to jest tylko jeszcze jedno narzędzie szantażu.
W zlosci mowi sie duzo zlych rzeczy i tez tego zachowania nie popieram.
Mozna powiedziec,ze jej mama sie prostytuluje,bo to wyglada jak milosc za pieniadze.
Ale rozstanie w gniewie rokuje bardzo zle na przyszlosc i mozna wiecej stracic niz zyskac
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 21:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.