Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 21:38   #1
szams01
Przyczajenie
 
Avatar szams01
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Post

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW


Witam! Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego o studiach dziennikarskich na UKW. Jak wyglądają zajęcia, czy jest ciężko się utrzymać, czy wykładowcy są wymagający? Wszystko co wiecie, podzielcie się proszę, bo nie wiem czego mam się spodziewać! Z góry dziękuję za odpowiedzi.
szams01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 22:47   #2
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW

Też chętnie bym się czegoś o tym dowiedziała
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:49   #3
fulloffears
Raczkowanie
 
Avatar fulloffears
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 88
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW

Hmm Nie jest wcale tak ciezko ja mialam przyjemnosc studiowac tylko rok i niestety musialam zrezygnowac ze wzgledu na trudna sytuacje finansowa. No ale zostawmy to, bo nie o to pytacie Zajecia bardzooo ciekawe, ale oczywiscie trzeba miec jednak troche pasji i zainteresowania dziennikarstwem, bo jesli tego nie macie to moze od razu odpuscic sobie ten kierunek i wybrac sie na inny. Na wykladach mozna sie troche ponudzic jak to zwykle bywa, ale na filozofii sluchajcie uwaznie i notujcie jak najwiecej comowi wykladowca, bo zaliczenie potem moze okazac sie trudne. Podobnie na podstawach prawa. Dalej jest retoryka i erystyka, kultura jezyka i tutaj tez skupiajcie swoja uwage, duzo cwiczen, zajecia polegaja na ogolnej dyskusji tak wiec mozecie byc spytane o zdanie w kazdej chwili. I swego rodzaju "zadania domowe" napisz krotki artykul informujacy o np. jakims wydarzeniu w Twoim miescie; napisz o tym co najbardziej lubisz w swietach bozego narodzenia itp. i powiedzmy ze 3/4 z tych prac bylo na zaliczenie,a reszta jako wlasnie zadanie domowe. No i oczywiscie dwa jezyki obce, no ale to juz chyba wiecie Na I roku praktyki 2 tyg w prasie, na II w radiu na III w tv. Kierunek naprawde fajny, mozna sie wiele nauczyc, ale no trzeba byc przygotowanym na pisanie, redagowanie i przedstawianie tego wszystkiego przed grupa No i to tyle w dwoch slowach
__________________
Gdy wie się, jakie ktoś czyta książki, jakie ma autorytety, za co najbardziej podziwia swoich rodziców, jak spędza wolny czas, jakiej muzyki słucha, jakie wiersze zna na pamięć, co go oburza, a co go wzrusza lub jakie ma marzenia, to w zupełności wystarcza".
fulloffears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:02   #4
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW

Fajnie się zapowiada, może być całkiem ciekawie, zobaczymy A jak stoją języki? Słyszałam, że na studiach języki są zazwyczaj na słabym poziomie, a chciałabym zrobić w tym lub następnym roku certyfikat i nie wiem czy się nie zanudzę...
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:03   #5
monix1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW

Chcecie studiować dziennie? Ja studiuje zaocznie ale też sie wypowiem. Wiem że studia zaoczne zwykle są olewane i takich studentów stawia się niżej w hierarchii ale tak jak napisała wyżej poprzedniczka tak samo na zaocznych trzeba się oczyć. Generalnie łatwy kierunek. Jednak trzeba się skupić na paru przedmiotach, popieram wypowiedź napisaną wyżej - retoryka i erystyka, filozofia, podstawy ekonomi... Podstawy prawa akurat były u mnie lajtowe. Na kulturze języka dużo ćwiczeń do odrobienia, no i podstawy prasowe na których trzeba pisać własne teksty na dany temat. Na pierwszym roku poznacie co to reportaż, felieton i inne formy pisemnego dziennikastwa. Na II nacisk na radio, a na III na telewizję (nie dawno otworzyli nową pracownię telewizyjną). U nas dziennikarstwo to również poznawanie tajnik reklamy i promocji, tworzenie własnych reklam i pisanie analiz. Co do języków - angielski w miarę dobrze wykładany, trochę ćwiczeń do wybranego tekstu o dziennikarstwie, jednak 3/4 zajęć to dyskusja na dany temat oczywiście po angielsku, trzeba mieć przynajmniej podstawę angielskiego bo tam jednego słowa po polsku nie usłyszysz. Jako drugi język wybrałam francuski, babka trochę wymagająca, jak ktoś nie jest lingwistą niech wybierze niemiecki. I tak jak napisała poprzedniczka trzeba mieć ten zalążek zainteresowań dziennikarskich bo inaczej lepiej nie startować.
monix1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.