referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 16:28   #1
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Question

referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?


Hej,
przez rok pracowałam w gazecie studenckiej, w międzyczasie dostałam dwie pochwały (w formie dyplomów) - za aktywność i podjęcie się nowych obowiązków w kryzysowej sytuacji, na koniec dostałam też bardzo dobre referencje (pisemne). Zastanawiam się, czy powinnam jakoś uwzględnić to moje skromne osiągnięcie w cv (w jakiej rubryczce, jeśli tak)? Pisać o tym gdy staram się o pracę? Nie wiem kiedy o tym wspomnieć,żeby nie brzmiało to "zarozumiale", no ale nie mam dużego doświadczenia (tzn. mam, ale na czarno ) więc chyba powinnam uwzględnić każdy szczegół który może przemawiać na moją korzyść?

Wspominacie o referencjach? Kiedy?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 17:14   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Hej,
przez rok pracowałam w gazecie studenckiej, w międzyczasie dostałam dwie pochwały (w formie dyplomów) - za aktywność i podjęcie się nowych obowiązków w kryzysowej sytuacji, na koniec dostałam też bardzo dobre referencje (pisemne). Zastanawiam się, czy powinnam jakoś uwzględnić to moje skromne osiągnięcie w cv (w jakiej rubryczce, jeśli tak)? Pisać o tym gdy staram się o pracę? Nie wiem kiedy o tym wspomnieć,żeby nie brzmiało to "zarozumiale", no ale nie mam dużego doświadczenia (tzn. mam, ale na czarno ) więc chyba powinnam uwzględnić każdy szczegół który może przemawiać na moją korzyść?

Wspominacie o referencjach? Kiedy?
Oczywiście, że warto to wpisywać do CV swoje osiągnięcia zawodowe, np. w rubryce "Umiejętności i posiadane certyfikaty". Zaś referencje zazwyczaj się wysyła na życzenie, owszem są one bardzo przydatne, wręcz pożądane, gdy starasz się o pracę na podobnym lub takim samym stanowisku. Wtedy zazwyczaj się dodaje "Referencje na życzenie". Ogólnie nie masz sztywnych reguł, co gdzie i jak. Jednak jestem zdania, że warto się tym chwalić, pomóc owszem może, ale nie zaszkodzi
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 22:10   #3
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Mnie na studiach wpajają, żebym chwaliła się wszelkimi osiągnięciami, pochwałami, nagrodami, więc przekazuję tę wiedzę Tobie.

Już teraz, na I roku studiów byłam zaangażowana w prace społeczne na uniwersytecie i dostałam dyplom bym mogła pochwalić się tym potencjalnemu pracodawcy.
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:31   #4
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Racja, chwal się gdzie się tylko da. Przecież każdy szczegół liczy się w dzisiejszej "walce" o pracę
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:17   #5
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Moje CV też jest naszpikowane wszelkimi możliwymi osiągnięciami, nawet drobnymi doświadczeniami i certyfikatami z ukończonych szkoleń, i jak dotąd praktycznie na każdej rozmowie kwalifikacyjnej (a było ich trochę, głównie na płatne staże) pojawiało się parę pytań odnośnie tych wpisów, tak że miałam się czym pochwalić, więc uważam że wpisywać trzeba WSZYSTKO, nawet jeśli na pozór wydaje się mało ważne
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 20:41   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

W CV się wpisuje "referencje dostępne na życzenie" lub podobnie brzmiący zwrot. Od razu do załącznika referencji i dyplomów nie dawaj bo to nie jest dobrze widziane. Zawala skrzynkę i irytuje.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 21:37   #7
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi!
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 16:38   #8
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Pamiętam swoją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną (ekhm... ile to lat temu było? Ze 12? ). Pokazałam CV i dopiero w rozmowie wyszły rzeczy, o których w życiorysie nie wspomniałam, bo nie przyszło mi to do głowy (nie sądziłam za istotne współorganizowanie z jakimś niszowym stowarzyszeniem Ogólnopolskiego Festiwalu Komiksu etc. ; na marginesie teraz impreza jest już międzynarodowa ). Usłyszałam wtedy, że wszystkie wykonywane prace, udzielanie się, podejmowane inicjatywy itd. są ważne i trzeba uwzględniać je w CV. Pracę dostałam, a radę wzięłam sobie głęboko do serca
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 17:30   #9
one1direction
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Z doświadczenia wiem jeżeli ktoś przesadzi z ilością swoich osiągnięć i kompetencji to może jednak odstraszyć potencjalnego pracodawcę. Poza tym nikt nie czyta przepaslego CV.Jak wszędzie zawsze warto wszystko robić z umiarem.
one1direction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 19:05   #10
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Cytat:
Napisane przez one1direction Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem jeżeli ktoś przesadzi z ilością swoich osiągnięć i kompetencji to może jednak odstraszyć potencjalnego pracodawcę. Poza tym nikt nie czyta przepaslego CV.Jak wszędzie zawsze warto wszystko robić z umiarem.
Mnie mówili, że jeśli to pierwsza praca, to warto uwzględnić wszystko, żeby małe doświadczenie zawodowe nie dyskwalifikowało, bo coś się przecież robiło. Dopiero jak się to doświadczenie zbierze, to wtedy weryfikować co pasuje na dane stanowisko, a co jest zbędne.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 19:44   #11
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: referencje, pochwały -kiedy i czy wspominać?

Mi również kazano się chwalić wszelką działalnością i jej efektami. Tak też zrobiłam. Najwięcej pytań dotyczyło kół naukowych, do których należę, a także zainteresowań, bo doświadczenie zawodowe nie współgrało ze stanowiskiem, na które się starałam dostać.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-30 20:44:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.