badanie poziomu hormonów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-11, 12:40   #1
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534

badanie poziomu hormonów


Na czym dokładnie polega takie badanie i jaki jest koszt ?
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 12:59   #2
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: badanie poziomu hormonów

Badanie polega na pobraniu krwi
do tego musisz być w odpowiedniej fazie cyklu miesięcznego (np. właśnie dostałam skierowanie, na którym zaznaczono, że ma byc wykonane między 19 a 21 dniem cyklu - pewnie zależy to od hormonu, jaki interesuje endokrynologa). Cena zależy od ilości hormonów, których poziom chcesz znać, ale nie pamiętam dokładnie jakie to są kwoty.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 13:02   #3
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: badanie poziomu hormonów

Naturalnie piszę o hormonach 'ginekologicznych', bo jeśli chodzi np. o tarczycę to ja nie kumata
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 13:49   #4
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: badanie poziomu hormonów

TSH poziom tarczycy- u mnie w mieście ok 14zł (na kase możesz zrobić za darmo)

Prl, czyli poziom prolaktyny -to badanie jest zawsze płatne, bo kasa go nie pokrywa- ok 22-24 zł+ czasem biorą dodatkowo 2zł za pobranie krwi. Jestem specjalistka od prolaktyny, bo często muszę powtarzać to badanie jakby co to służe pomocą.

poziom tsh i prl nie zależy od dnia cyklu, nie trzeba też być na czczo.

a na innych hormonkach się nie znam.

pozdrawiam
Dorixx
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 18:41   #5
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: do Dorixx

Ale Cię długo nie było widać
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 18:51   #6
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: do Dorixx

Olencjo
Nie było mnie widać, ale ja czasem Was widziałam , poprostu znalazłam wkońcu pracę i tylko "dorywczo" jestem na Wizazu, no.. przynajmniej staram się być w miare na bierząco, ale nie zawsze znajduję czas by coś napisać
Wizazanki
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:00   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: do Dorixx

Dori! też zauważyłam ze się dawno nie odzywałaś mam nadzieję że Twoja praca nie wyczerpuje Cię bardzo dziko i ze znajdziesz chwilę na wizaż (sama jestem neichlubnym tu przykładem... własnie jem kolację i to moja jedyna chwila wizazowania... musze tu jeszcze sporo zrobić... ). A jak tam Twój Damianek? (tak chyba miał na imię, kurczę chyba pamiętam dobrze, bo jak nie to będzie kompromitacja!)
Całuski!!!!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-12, 23:15   #8
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: do Dorixx

Chyba się już zaczynam obrażać na Ciebie,nie dajesz znaku życia,a ja przez Wizaż dowiaduję się,że masz pracę
A poza tym GRATULUJĘ






crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 09:36   #9
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: badanie poziomu hormonów

Wracam do tematu Czy badanie "ginekologicznych" hormonów obejmuje wszystkie hormony czy może dotyczyć np. tylko jednego? Jakie są te prawidłowe poziomy? Ten temat nigdy mnie nie dotyczył, ale teraz stał się nadzieją na wyleczenie syfów stąd te pytania. W czwartek idę do lekarza, ale już chciałabym coś wiedzieć. Który z hormonów może wpływać na problemy z cerą? (jego nadmiar czy brak).
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 18:07   #10
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: badanie poziomu hormonów

Badanie jest na te hormony, o krtore chce dowiedziec sie lekarz tzn. nie idziesz tak po prostu 'zbadac hormony' tylko z konkretnym skierowaniem/karteczka od lekarza, gdzie masz je wymienione.
Jak dostajesz karteczke z wynikiem badania, to tam jest napisany zakres 'normy' a obok twoj wynik.

Na tradzik wplywa glownie testosteron, jak jest go za duzo to przetluszcza sie skora i wzmacnia sie owlosienie na ciele. Niestety, ja na przyklad byłam 'szczesciara', i mimo testosteronu w dolnej granicy normy moja skóra reagowała tak, jakbym miala go za duzo. Po pigulkach nastapila wielka poprawa stanu skóry, ale jednocześnie znikło mi libido cos za coś Tak te hormony to kapryśne są
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 19:26   #11
tabaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: badanie poziomu hormonów

Hejka. z hormonami jestem na bieżąco bo się właśnie leczę. Problemy z cerą to nie zawsze kwestia samego testosteronu ale też często zaburzenia równowagi progesteronu i estrogenów. Jeśli jest za dużo progesteronu to jest nie najlepiej. Moja lekarka robi badania na bieżąco - prawie co wizytę - testosteron kosztuje 30 złotych, wyniki w 16 dni, bo to jest oznaczane izotopow, więc wędruje do Świerku. Pani jest z jajem. Jakby co służe telefonem - oczywiście Warszawa.
Tabaza
tabaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 15:55   #12
zoskaaa
Przyczajenie
 
Avatar zoskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: Re: badanie poziomu hormonów

Od kilku lat borykam się z trądzikiem, a mam lat 21. Brałam już antybiotyk(tetracyklinę) i stosowałam mnóstwo różnych specyfików przepisanych prze dermatologa, ale pomagało tylko "na chwilę" albo wcale. Postanowiłam wybrać się do ginekologa i poprosiłam go o pomoc. Zalecił zrobienie badań hormonalnych TSH, FT4, anty TPO, 17Oh pregesteron, wolny testosteron, DHEA S i androstendion. Mam już prawie wszystkie wyniki oprócz wolnego testosteronu i pregesteronu, o na te wyniki trzeba dłużej czekać. Wszystko jest w normie oprócz androstendionu, który mam trochę ponad normę. Przeczytałam gdzieś w internecie, że to może być powód trądziku... Lekarz powiedział mi, że możliwe, iż trzeba będzie wykonać testy hormonalne w szpitalu, ale to zależy od wyników. Dziewczyny! Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Jakie miałyście wyniki badań i jakie leki brałyście? Czy ktoś wie na czym polegają te testy hormonalne w szpitalu? Słyszałam, że to trwa 3 dni I najważniejsze, czy wyleczyłyście trądzik dzięki temu? Z góry dziękuję za wszystkie informacje
__________________
Po każdej burzy świeci słońce!
zoskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 21:39   #13
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: Re: badanie poziomu hormonów

O jakie badania powinnam poprosić lekarza przed przepisaniem tabletek anty? Jakie są orientacyjne ceny takich badań
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 16:58   #14
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Re: badanie poziomu hormonów

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
O jakie badania powinnam poprosić lekarza przed przepisaniem tabletek anty? Jakie są orientacyjne ceny takich badań
ja poszłam do ginekologa opowiedziałam o moich dolegliwościach i pan doktor kazał mi zbadać kilka najważniejszych hormonów w tym:testosteron,progester on,estradiol,lh,fsh. I dopiero z wynikami poszłam i lekarz dostosował odpowiednie tabletki.

Ceny od 20 kilku złotych za jeden hormon. Ja za ten zestaw zapłaciłam ok 100 zł
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 20:51   #15
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: badanie poziomu hormonów

Czy idąc tropem, że po konkretnych tabletkach anty Daylette , wrzucam skład : 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu, jak i po Sidretella 30 (3 mg + 0,03 mg) tradzik znikl, najlepsze efekty mialam chyba podczas brania tych pierwszych, mozna wnioskowac jaki konkretnie hormon stanowi u mnie problem?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:30   #16
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: badanie poziomu hormonów

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Czy idąc tropem, że po konkretnych tabletkach anty Daylette , wrzucam skład : 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu, jak i po Sidretella 30 (3 mg + 0,03 mg) tradzik znikl, najlepsze efekty mialam chyba podczas brania tych pierwszych, mozna wnioskowac jaki konkretnie hormon stanowi u mnie problem?
W przypadku trądziku fundamentem są androgeny. Drospirenon w składzie tabletek, które brałaś działa właśnie antyandrogennie. Zawsze możesz sobie zbadać testosteron (wolny i całkowity), androstendion, DHEAS, 17OH-progesteron, LH, FSH. M. in. te hormony powinno się zbadać przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii leczącej trądzik, niestety lekarze często to bagatelizują.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:38   #17
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: badanie poziomu hormonów

Dziękuję za odpowiedź, jakiś czas temu stosowałam wierzbownice *oczywiscie tabletek nie biore juz dlugi czas
niestety dziwnie sie po niej czulam, zawroty glowy, zgagi, cuda wianki (tak wiem, ze z ziolami tez nie ma zartow)

Planuję wykonac badania hormonalne, nie bylam pewna jakie konkretnie i chcialam przygotowac sie na orientacyjny koszt.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 13:51   #18
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: badanie poziomu hormonów

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, jakiś czas temu stosowałam wierzbownice *oczywiscie tabletek nie biore juz dlugi czas
niestety dziwnie sie po niej czulam, zawroty glowy, zgagi, cuda wianki (tak wiem, ze z ziolami tez nie ma zartow)

Planuję wykonac badania hormonalne, nie bylam pewna jakie konkretnie i chcialam przygotowac sie na orientacyjny koszt.
Wierzbownica działa oczyszczająco, przeciwzapalnie i antyandrogennie więc jak najbardziej można ją stosować przy trądziku. Wszystko zależy od organizmu, po ziołach też mogą wystąpić efekty uboczne, a każdy reaguje inaczej.
Badania hormonów możesz zrobić prywatnie lub dostać skierowanie od endokrynologa, gin-endo lub ginekologa, wtedy byłyby darmowe. Jednak trzeba trafić na odpowiedniego lekarze, bo nie każdy takie skierowanie wypisze.. Lekarz może też skierować do szpitala na 2-3 dniowe badania hormonalne w określonych fazach cyklu.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-28 14:51:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.