Aparaty ortodontyczne, cz. V :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 17:33   #31
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Dzieki no to wrzucam...
Sorka ze sie tak jakos krzywie na tych zdjeciach, a raczej ma szczeka sie krzywi. Ogolnie jak mam zamknieta buzke albo robie 'amerykanski' usmiech to gorne zeby calkowicie pokrywaja te dolne.
Narazie tyle..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0082.jpg (47,0 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0084.jpg (49,7 KB, 130 załadowań)
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 17:35   #32
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

No to i ja się melduję w V części wątku
(to już moja czwarta część, bo siedzę tu już od połowy drugiej cz. )
Mam nadzieję, że w tej części już się w końcu zakończy moja przygoda z aparatkiem
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul

Edytowane przez ~Gonia~
Czas edycji: 2009-02-22 o 17:37
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 17:48   #33
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Dzieki no to wrzucam...
Sorka ze sie tak jakos krzywie na tych zdjeciach, a raczej ma szczeka sie krzywi. Ogolnie jak mam zamknieta buzke albo robie 'amerykanski' usmiech to gorne zeby calkowicie pokrywaja te dolne.
Narazie tyle..
Mi się zdaje że masz to co ja, czyli krzywa dolna szczęka zabardzo odsunięta do tyłu... i do tego jak najbardziej jest wskazany właśnie Damon, tak mi ortodontka powiedziała ;p
Też tak mam, że jak się uśmiecham dolna szczęka jest przykrywana całkowicie górną, oprócz tego jest odsunięta za daleko...
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:13   #34
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

jeszcze chciałem napisać to że... Aparat Herbsta jest bardziej uciążliwy niż zwykły ale tańszy....ale szczerze....mam go dość...nie mogę ziewać bo mi "klamry" wyskakują i musze je ręcznie wkładać na miejsce...a w szkle tego nie da się zrobić...ogólnie klapa...i potrzebna mi jest BUENA !!
__________________
"Problemy w domu z hajsem, podwórko i szkoła
Spotkania na ławce i bezcelowe picie
Zastanów się nad tym czy tak ma wyglądać życie
Debile nie widzicie jak wszystko można stracić
Iść zawsze do przodu żeby tylko się wzbogacić..."

skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:15   #35
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Witam wszystkie aparatki i aparatów (2 się doliczyłam). Poczytuję Was gdzieś od połowy poprzedniego wątku i z okazji nowej części postanowiłam się ujawnić. Też wkrótce mam nadzieję zostać zadrutowana. Pieniądze już odłożone, pierwsza konsultacja u orto już za mną, zdjęcia zrobione i dostarczone do orto. Następna wizyta 9 marca, na której będę miała wyciski i plan leczenia

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Dzieki no to wrzucam...
Sorka ze sie tak jakos krzywie na tych zdjeciach, a raczej ma szczeka sie krzywi. Ogolnie jak mam zamknieta buzke albo robie 'amerykanski' usmiech to gorne zeby calkowicie pokrywaja te dolne.
Narazie tyle..


Gorzałka wydaje mi się, że masz tak jak ja klasyczny tyłozgryz. Ale ząbki masz ładne Czy Twoje siekacze są pochylone do tyłu, bo na zdjęciu nie za bardzo widać.
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:22   #36
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

gorzałka...ty masz zgryz taki że góra i dół ci się stykaja ? bo nie powinny nie ?...powinno być tak że górna jest i ok. 1-2 mm przed dolną...a ja mam tak że mam ponad 1cm ;/ i ten herbst musi być ;/

przez tyle lat miałem normalny zgryz a w ciągu 6 miesięcy taka zmiana shok ;/

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Witam wszystkie aparatki i aparatów (2 się doliczyłam). Poczytuję Was gdzieś od połowy poprzedniego wątku i z okazji nowej części postanowiłam się ujawnić. Też wkrótce mam nadzieję zostać zadrutowana. Pieniądze już odłożone, pierwsza konsultacja u orto już za mną, zdjęcia zrobione i dostarczone do orto. Następna wizyta 9 marca, na której będę miała wyciski i plan leczenia
wyciski są najlepsze ..szczerze pisze ! lubiałem je...miałem ze 4 razy bo nie wychodziły ^^
__________________
"Problemy w domu z hajsem, podwórko i szkoła
Spotkania na ławce i bezcelowe picie
Zastanów się nad tym czy tak ma wyglądać życie
Debile nie widzicie jak wszystko można stracić
Iść zawsze do przodu żeby tylko się wzbogacić..."

skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:26   #37
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

brrr ciarki mnie przeszly kiedy czytalam watek o wypadaniu zebów i wycieku plynów z mózgu-co to znaczy? plyny w mozku....kurna jka sok z czeresni ;D eh...nie slyszalam nigdy...duzo osob tu nosilo hyraxy, hassy i inne badziewia rozszerzające szczeki i nikt tu nie mial takich 'ekscesów'
dobrze ze poszlas do innego lekarza, ja dla pewnosci i uspokojenia sie poszlabym jeszcze do innych popytac...nie wiem lekarzem nie jestem wiec tu tlyko przypuszczam...

co do mojej jedynki-tak jka sie usmiecham to z przodu widac jakby zab byl odwrócony troche w osi i to mi sie nie podoba, jak sie jakos zalapie na wizyte bede musiala popytac...

wr, bania mnie boli ;[
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 18:30   #38
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

hmmm...czego zawsze dolne zęby i kły są bardziej "żółte" ?... bo nie kminie tego...
aha i jeszcze coś XD po co wam te ligaturki ^^ mój orto nie daje i jest good XD
__________________
"Problemy w domu z hajsem, podwórko i szkoła
Spotkania na ławce i bezcelowe picie
Zastanów się nad tym czy tak ma wyglądać życie
Debile nie widzicie jak wszystko można stracić
Iść zawsze do przodu żeby tylko się wzbogacić..."

skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:30   #39
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
a co ty tak z tymi imionami na forum wyskoczyłeś ;p ;>?
on po prostu podciągnął moj temat ;d

ale sie rozpisaliście przez tą godzinę,podczas ktorej bylam w kosciele.
zmarazlam strasznie, a brrr. ;p
ariva jest zimna, ot co !

wkraczam do V wątku, jako posiadaczka prawie 5 miesięcznych gornych drutow i 3mesięcznych dolnych...

zawsze dolne dyskryminuję
__________________
\

Edytowane przez ariva
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:35
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:31   #40
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

no jaka to po co? ligarturki s apo to by trzymac łuk...moze masz inny rodzaj aparatu-bezligaturowy?
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:36   #41
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Hmm tak mam tak calkowicie ze gorne zabki (te przednie) pokrywaja dolne...
Siekacze sa odchylone to tylu...
Wiem tyle, od logopedy, ze mam waska i scisnieta szczeke cokolwiek to znaczy...

Edytowane przez Gorzałka
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:37 Powód: literowka
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 18:37   #42
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kosheen Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Niedługo dołączę do Was aparatki, o ile mnie przyjmiecie hehe

Dzisiaj trafiłam na wątek, ale jest straaaasznie długi (w końcu 5 cześci) szukałam, szukałam, ale nie znalazłam tego co mnie do końca interesuje.
Mianowicie, przeszłam już przez kilka ortodontek w moim życiu, i jak to bywa było wiele różnych opinii.
Wiem na pewno, że będę musiała nosić ten sprzęt do rozszerzania szczęki- jak na forum wyczytałam nazywa się do hyrax czy hass, potem dwa aparaty stałe i jeszcze czeka mnie operacje . Interesują mnie opinie dziewczyn które to dziadostwo nosiły lub mają podobną wadę do mojej- wąska szczęka, szeroka żuchwa.
Moje główne pytanie dotyczy skutków ubocznych noszenia tego sprzętu. Ponieważ jedna z ortodontek powiedziała mi, że mam słabe dziąsła i w czasie tego rozszerzania jest możliwośc, że wylecą mi zęby, a w czasie operacji mogą wypłynąć mi jakieś płyny z mózgu - niby najlepsza specjalistka w moim mieście... Zrezygnowałam z jej usług i teraz moja koleżanka ma hyrax zakładany u innej kobiety, poszłam więc do niej na konsultacje. Etapy leczenia podała identyczne, ale jak powiedziałam jej o tych skutkach ubocznych to zaczęła się śmiać (w sensie, że jej się nigdy nic takiego nie przydarzyło).
Dlatego będę niezmiernie wdzięczna, jeżeli powiecie mi czy coś wiecie o takich skutakach ubocznych(lub innych) noszenia tego hassa. Jeżeli gdzieś to było to będę wdzięczna za linka. Szukam cały czas, ale postanowiłam napisać bo zależy mi na czasie, a zanim bym to znalazła to troche by mi się zeszło Dlatego jak się powtarzam, to przepraszam.

Jeszcze takie dodatkowe pytanie dotyczące już samego aparatu. Chciałam bardzo na górę szafirowy, jednak ze względów finansowych będę musiała mieć raczej metalowy. Chciałam się zapytać jakie macie wrażenia dotyczące tych dwóch typów aparatów- który lepszy? czy metalowy brzydko wygląda? itp... A no i czy np jest taka możliwość, że będę miała ten przezroczysty tylko na kilku zębach (np 1,2,3,4) u góry, a na dół i na reszte dać metalowy?

Trochę się rozpisałam, ale jestem początkująca w tych tematach Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam Was wszystkie
Nie nosiłam żadnego "poszerzacza", ale śledzę wątek i było tu trochę osób z takimi aparatami(chyba nawet jeszcze ktoś tu nosi, tylko dawno się nie udzielał ) i póki co nikt nie miał z tego powodu jakichś komplikacji, a już na pewno nic z tych rzeczy, które wskazała ta pierwsza ortodontka

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ach.. przerazily mnie te koszta aparatu
Tak sie jeszcze zastanawiam - czy ortodonta jest wsatanie od razu przewidziec czas noszenia aparatu? Czy to dopiero w trakcie leczenia wychodzi?
Orientacyjnie powinien podać, ale dokładnie co do miesiąca na pewno nie oszacuje.

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
I jeszcze hmm moglabym wrzucic zdjecia moich zabkow? Wiem, ze nie jestescie lekarzami, ale macie doswiadczenie w temacie. Chcialabym sie chociaz zorientowac czy warto sie w to platac glebiej...
Plątać głębiej czyli co? Czy w ogóle leczyć?

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Dzieki no to wrzucam...
Sorka ze sie tak jakos krzywie na tych zdjeciach, a raczej ma szczeka sie krzywi. Ogolnie jak mam zamknieta buzke albo robie 'amerykanski' usmiech to gorne zeby calkowicie pokrywaja te dolne.
Narazie tyle..
No to prawdopodobnie masz tyłozgryz(szczęka za bardzo nachodzi Ci na żuchwę) no i widać, że zęby jakoś tak "zapadają się" do wewnątrz jak o mnie chodzi, to myślę, że warto leczyć, ale drogiego Damona nie dałabym sobie wcisnąć
(przypominam, że oprócz ceny nie mam nic do Damona )

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
jeszcze chciałem napisać to że... Aparat Herbsta jest bardziej uciążliwy niż zwykły ale tańszy....ale szczerze....mam go dość...nie mogę ziewać bo mi "klamry" wyskakują i musze je ręcznie wkładać na miejsce...a w szkle tego nie da się zrobić...ogólnie klapa...i potrzebna mi jest BUENA !!
No niestety nie podała w kontaktach gg, a na wizaż wchodzi dość rzadko wierzę, że masz dość, ja to bym chyba z tym w ogóle nie wytrzymała

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie aparatki i aparatów (2 się doliczyłam).
Eee jest ich tu więcej
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:38   #43
skyman
Raczkowanie
 
Avatar skyman
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
GG do skyman
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

pewnie tak...szczerze nie znam się wiem że ma bez tych gum ^^ i jest good
a co do herbsta

http://www.o3dm.com/labwork-pl.html

mam podobny fajny nie ?^^ + góra zwykły xD
__________________
"Problemy w domu z hajsem, podwórko i szkoła
Spotkania na ławce i bezcelowe picie
Zastanów się nad tym czy tak ma wyglądać życie
Debile nie widzicie jak wszystko można stracić
Iść zawsze do przodu żeby tylko się wzbogacić..."

skyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:44   #44
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Hmm tak mam tak calkowicie ze gorne zabki (te przednie) pokrywaja dolne...
Siekacze sa odchylone to tylu...
Wiem tyle, od logopedy, ze mam waska i scisnieta szczeke cokolwiek to znaczy...
To ja obstawiam, że nie będziesz miała ekstrakcji ale to są moje obstawiania na zasadzie kto wygra mecz

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Miałam odpowiedzieć jeszcze na to, ale mi umknęło
Cytat:
Napisane przez kosheen Pokaż wiadomość
Jeszcze takie dodatkowe pytanie dotyczące już samego aparatu. Chciałam bardzo na górę szafirowy, jednak ze względów finansowych będę musiała mieć raczej metalowy. Chciałam się zapytać jakie macie wrażenia dotyczące tych dwóch typów aparatów- który lepszy? czy metalowy brzydko wygląda? itp... A no i czy np jest taka możliwość, że będę miała ten przezroczysty tylko na kilku zębach (np 1,2,3,4) u góry, a na dół i na reszte dać metalowy?
O tym to już tylko ortodonta może zadecydować. Nie każdy chce pracować na takich mieszanych aparatach.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:44   #45
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
brrr ciarki mnie przeszly kiedy czytalam watek o wypadaniu zebów i wycieku plynów z mózgu-co to znaczy? plyny w mozku....kurna jka sok z czeresni ;D eh...nie slyszalam nigdy...duzo osob tu nosilo hyraxy, hassy i inne badziewia rozszerzające szczeki i nikt tu nie mial takich 'ekscesów'
Mnie się wydaje, że to była jedna z tych lekarek, które nie powiedzą po prostu, że się nie podejmą leczenia, tylko wolą nastraszyć pacjenta bóg wie jakimi komplikacjami. Jeszcze powiedzą, co to za dziąsła, Pani wszystkie zęby powypadają, żeby biedny człowiek bał się pójść na konsultację gdzie indziej i żeby nie wyszła ich niekompetencja.



Cytat:
wyciski są najlepsze ..szczerze pisze ! lubiałem je...miałem ze 4 razy bo nie wychodziły
Mam nadzieję, że nie będzie źle... Pytałam się brata, który jest zadrutowany od kilku miesięcy, jak to jest z tymi wyciskami, bo czytałam nawet o odruchach wymiotnych Ale On mnie uspokajał, że to musiał być ktoś bardzo wrażliwy. Oby nie przeceniał mojej wytrzymałości na tego typu zabiegi...
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:45   #46
kosheen
Rozeznanie
 
Avatar kosheen
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 650
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
brrr ciarki mnie przeszly kiedy czytalam watek o wypadaniu zebów i wycieku plynów z mózgu-co to znaczy? plyny w mozku....kurna jka sok z czeresni ;D eh...nie slyszalam nigdy...duzo osob tu nosilo hyraxy, hassy i inne badziewia rozszerzające szczeki i nikt tu nie mial takich 'ekscesów'
dobrze ze poszlas do innego lekarza, ja dla pewnosci i uspokojenia sie poszlabym jeszcze do innych popytac...nie wiem lekarzem nie jestem wiec tu tlyko przypuszczam...
O tych płynach powiedziała, że to bardzo mało prawdopodobne, ale jakoś mi tak w pamięci to zostało Bardziej mnie martwi to wypadanie zębów, ale faktycznie już cały dzień dzisiaj czytam i nigdzie nie widziałam, żeby się komuś coś takiego przytrafiło. Ale gdyby ktoś coś słyszał to chętnie posłucham
Juz bylam u kilku specjalistów, jedna się nie podjęła i odesłała mnie do tej ,,od płynów", inna kazała mi wyrwać ósemki, obecna wydała mi się najodpowiedniejsza no i koleżanka przeszła już przez hyrax- zęby dalej ma na miejscu, więc może będzie wszystko dobrze
kosheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:46   #47
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
pewnie tak...szczerze nie znam się wiem że ma bez tych gum ^^ i jest good
a co do herbsta

http://www.o3dm.com/labwork-pl.html

mam podobny fajny nie ?^^ + góra zwykły xD

o to wspolczuje... wyglada okropnie,ale pomimo wszystko "jest good", nieeee?



a jeszcze odnośnie wyciskow, wcale nie są takie straszne. NIepotrzebnie sie naczytalam jakichs przesadzonych opowiesci.
Slyne, z tych majacych odruch wymiotny, jesli ktos ,cos probuje mi wepchnac do buzi , ale w tym wypadku przeszlo calkiem dobrze. Balam sie tylko,ze zeby mi powypdaja razem z tą masą
__________________
\

Edytowane przez ariva
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:49
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:49   #48
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Poprzednią część tworzyliśmy w 4 miesiące, coś mi się wydaje, że tę stworzymy szybciej, bo produkcja taka odchodzi, że szooook
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:50   #49
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

ojoj...miałam tyle nauki i brak czasu by tu zajrzec i w skutek tego musiałam nadrabiac ponad 10 stron aleee przeczytałam, dzielnie!
tak wgl to super że juz nowy wątek :P
a moje zabki po miesiącu noszenia aparatu nic kompletnie się nie ruszyły a to dlatego ze orto dała mi najcieńszy drucik tyllko po to by zeby sie przyzwyczaiły...
jutro mam wizyte...i mam nadzieję ze tak mi podkręci że bedę zwijac się z bólu (heh...ja chyba mam cos z głową )
przez ten miesiąc jadłam wszystko co tylko możliwe...pizza, orzeczki ziemne, banany suszone, żelki, zupki chinskie, twarde skórki od chleba a nawet...żułam gume
już mam dosyc tego obżarstwa
teraz zastanawiam się nad kolorem gumeczek...na początek wzięłam sobie różowe ale jutro chcę zaszalec...może taki żarówiasty kolor...np.pomarańczowy albo żółty...tak zeby rzucał się w oczy :P
hehe...na początku zależało mi żeby go nie było widac a teraz bardzo chcę aby wszyscy go widzieli...szczerze się jak głupia do zdjęć...i cały czas się uśmiecham
nooo odbiło mi !
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 18:51   #50
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Im wiecej czytam, tym sie robie bardziej przerazona
Narazie i tak jestem splukana - studia - i o aparacie moge zapomniec...
Ale powoli moglabym pomyslec juz o zbierazniu kasy...
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:55   #51
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Im wiecej czytam, tym sie robie bardziej przerazona
Narazie i tak jestem splukana - studia - i o aparacie moge zapomniec...
Ale powoli moglabym pomyslec juz o zbierazniu kasy...
Ale czym jesteś taka przerażona?
Zbieraj kasę, zbieraj. A i o raty warto zapytać. Ja za dolny płaciłam w ratach.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:56   #52
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
ojoj...miałam tyle nauki i brak czasu by tu zajrzec i w skutek tego musiałam nadrabiac ponad 10 stron aleee przeczytałam, dzielnie!
tak wgl to super że juz nowy wątek :P
a moje zabki po miesiącu noszenia aparatu nic kompletnie się nie ruszyły a to dlatego ze orto dała mi najcieńszy drucik tyllko po to by zeby sie przyzwyczaiły...
jutro mam wizyte...i mam nadzieję ze tak mi podkręci że bedę zwijac się z bólu (heh...ja chyba mam cos z głową )
przez ten miesiąc jadłam wszystko co tylko możliwe...pizza, orzeczki ziemne, banany suszone, żelki, zupki chinskie, twarde skórki od chleba a nawet...żułam gume
już mam dosyc tego obżarstwa
teraz zastanawiam się nad kolorem gumeczek...na początek wzięłam sobie różowe ale jutro chcę zaszalec...może taki żarówiasty kolor...np.pomarańczowy albo żółty...tak zeby rzucał się w oczy :P
hehe...na początku zależało mi żeby go nie było widac a teraz bardzo chcę aby wszyscy go widzieli...szczerze się jak głupia do zdjęć...i cały czas się uśmiecham
nooo odbiło mi !


pomarańczowy proponuję. taki sympatyczny, modny pododobno też kolor, fajny
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:00   #53
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

melduję się w nowym wątku
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:04   #54
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Im wiecej czytam, tym sie robie bardziej przerazona
Narazie i tak jestem splukana - studia - i o aparacie moge zapomniec...
Ale powoli moglabym pomyslec juz o zbierazniu kasy...
A ja wprost przeciwnie, jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego całego leczenia. Pewnie czas zweryfikuje moje nastawienie, jak zaczną zęby boleć, nie będę mogła jeść i w ogóle zaczną się problemy. Na razie jedyne co mnie wkurza to, że to tak długo trwa i pluję sobie w brodę, że wcześniej się nie zdecydowałam.
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:07   #55
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
A ja wprost przeciwnie, jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego całego leczenia. Pewnie czas zweryfikuje moje nastawienie, jak zaczną zęby boleć, nie będę mogła jeść i w ogóle zaczną się problemy. Na razie jedyne co mnie wkurza to, że to tak długo trwa i pluję sobie w brodę, że wcześniej się nie zdecydowałam.
Lepiej pozno,niz wcale

a z tym nie jedzeniem i ogromnym bolem nie przesadzalabym,wiem u kazdego inaczej to przebiega,ale chyba zadna/żaden z nas nie mial niewiadomo jakich problemow.

Jesc mozna wszystko naprawde, orzechy,snickersy,popcorn itd. tylko umiejetnie trzeba pojdejsc do sprawy.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:12   #56
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

obosz.. jesteście poprostu niemożliwi!
nie było mnie tylko TRZY godziny a tu już 6 stron nowego wątku ?!
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:13   #57
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
obosz.. jesteście poprostu niemożliwi!
nie było mnie tylko TRZY godziny a tu już 6 stron nowego wątku ?!
6 stron? 2 tylko
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:13   #58
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Ogolnie jakos mi tak nie chce wlasc do glowy, ze nie chodzi tu tylko o zabieg estetyczny, ale takze o leczenie.
Ech...
Czy nie?
Bo gdybym mialam wydac 9tys TYLKO i wylacznie po to zeby miec ladne zeby to chyba nie..
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:18   #59
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ogolnie jakos mi tak nie chce wlasc do glowy, ze nie chodzi tu tylko o zabieg estetyczny, ale takze o leczenie.
Ech...
Czy nie?
Bo gdybym mialam wydac 9tys TYLKO i wylacznie po to zeby miec ladne zeby to chyba nie..
aj tam 9 tysięcy...
ja aparatem Damon-droższym,bo 2000zł za łuk, będe placila lacznie za lecznie jakies 6000zł.

a zwyklym metalowym wyjdzie jeszcze taniej, moze nzjadziesz ortodonte, ktory bedzie bral, np,. za wizyte tylko jakies 50zł, pozwoli placic Ci w ratach...
sumę trzeba rozlozyc na jakies 2 lata....
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:21   #60
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

oo już następny wątek
Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
brrr ciarki mnie przeszly kiedy czytalam watek o wypadaniu zebów i wycieku plynów z mózgu-co to znaczy? plyny w mozku....kurna jka sok z czeresni ;D eh...nie slyszalam nigdy...duzo osob tu nosilo hyraxy, hassy i inne badziewia rozszerzające szczeki i nikt tu nie mial takich 'ekscesów'
dobrze ze poszlas do innego lekarza, ja dla pewnosci i uspokojenia sie poszlabym jeszcze do innych popytac...nie wiem lekarzem nie jestem wiec tu tlyko przypuszczam...

co do mojej jedynki-tak jka sie usmiecham to z przodu widac jakby zab byl odwrócony troche w osi i to mi sie nie podoba, jak sie jakos zalapie na wizyte bede musiala popytac...

wr, bania mnie boli ;[
komu wycieka płyn z mózgu??? o rany


Kurcze, wciąż mni boli to miejsce po wyrwaniu jedynki, napuchnięte jest mocno, nie wiedziałam, że aż tak źle będzie. Ósemki wszystkie mam porywywane, ładnie,szybko poszło, prawie wcale nie bolało, zagoiło się szybciutko. A teraz... dziś jeszcze mi mocno krew leciała.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.