Aparaty ortodontyczne, cz. V :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 19:24   #61
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
oo już następny wątek

komu wycieka płyn z mózgu??? o rany


Kurcze, wciąż mni boli to miejsce po wyrwaniu jedynki, napuchnięte jest mocno, nie wiedziałam, że aż tak źle będzie. Ósemki wszystkie mam porywywane, ładnie,szybko poszło, prawie wcale nie bolało, zagoiło się szybciutko. A teraz... dziś jeszcze mi mocno krew leciała.
ale masz się z tą jedynką, jeeeejku
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:26   #62
kosheen
Rozeznanie
 
Avatar kosheen
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 650
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
oo już następny wątek

komu wycieka płyn z mózgu??? o rany
Hehe spokojnie nikomu nic nie wycieka Przeczytaj mój pierwszy wątek na pierwszej stronie tej części to dowiesz się o co chodzi
kosheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:26   #63
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ogolnie jakos mi tak nie chce wlasc do glowy, ze nie chodzi tu tylko o zabieg estetyczny, ale takze o leczenie.
Ech...
Czy nie?
Bo gdybym mialam wydac 9tys TYLKO i wylacznie po to zeby miec ladne zeby to chyba nie..
U Ciebie, tak jak u mnie, to nie jest tylko kwestia krzywych zębów, ale przede wszystkim nieprawidłowego zgryzu, a to podobno rzutuje na cały organizm A jak ma się u Ciebie staw skroniowo-żuchwowy? Nic Ci nie przeskakuje, nie strzela, przy otwieraniu szeroko buzi szczęka nie przesuwa się na boki?
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:28   #64
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
a czy wszyscy pozniej po paru miesiacach musza miec taki gruby lancuszek, czy to zalezy?
ponawiam pytanie
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:31   #65
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
U Ciebie, tak jak u mnie, to nie jest tylko kwestia krzywych zębów, ale przede wszystkim nieprawidłowego zgryzu, a to podobno rzutuje na cały organizm A jak ma się u Ciebie staw skroniowo-żuchwowy? Nic Ci nie przeskakuje, nie strzela, przy otwieraniu szeroko buzi szczęka nie przesuwa się na boki?


Ach zapomnialam... jak bylam malutka mialam tzw 'psi zgryz' boshe co za nazwa tzn - dolne przednie zabki nachodzily mi na gorne. Mialam leczonw aparatem stalym na te dolne, tylko ze to nie byl druciak tylko cos takiego stalego nalozonego na nie. Wygladalm jakby mi ktos wbil pol pinponga na przednie zeby
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:35   #66
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Witam wszystkich w V części i przyznam ze nigdy nie spotkałam sie z tak aktywnym forem - za co oczywiście pozytyw.
Wspomnę tylko że aparat nosze dopiero od 4 lutego więc na razie wszystkiego się ucze.
Proszę napiszcie dlaczego damon jest lepszy? ja mam zamki mini, choc nie powiem ze na począku upieralam sie zeby miec krysztalowe, ale mój otro wybił mi to z glowy dając do ręki zamek mini i normalny (metalowy), porcelanowy i kryształowy - porcelana i kryształ to zamki dużo większe od standardowych metalowych, co wg orto jest bardzo niewygodne, strasznie ociera sluzówkę i ma się wydęte wargi - powiedział ze on zakłada je tylko jak ktos strasznie się upiera ale ponoć zawsze ci pacjenci póżniej mu narzekaja i żałują wyboru. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem bardzo ciekawa tego DAMONA bo o tym nic mi orto nie wspomniał.
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:43   #67
guga003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 223
GG do guga003
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ach zapomnialam... jak bylam malutka mialam tzw 'psi zgryz' boshe co za nazwa tzn - dolne przednie zabki nachodzily mi na gorne. Mialam leczonw aparatem stalym na te dolne, tylko ze to nie byl druciak tylko cos takiego stalego nalozonego na nie. Wygladalm jakby mi ktos wbil pol pinponga na przednie zeby
O, matko! Z tego co rozumiem to w dzieciństwie miałaś jakby odwrotną wadę. Dolne zęby były wysunięte do przodu, a teraz są cofnięte do tyłu? A one się tak cofnęły przez noszenie poprzedniego aparatu czy po zakończeniu tamtego leczenia były proste?
Nie chcę Cię do niczego namawiać, ale wydaje mi się, że jak już tak zaczęłaś myśleć o tych ząbkach, weszłaś na ten wątek i w ogóle, to może warto chociaż wybrać się na konsultację i zorientować w możliwościach i kosztach leczenia. Może jednak udałoby się je sfinansować w ratach?
guga003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 19:47   #68
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość

dodaje zdjecie...mam w sumie chyba podobna sytuacje jak kasiek87, jej tez sie jedynka nie podobała a moja tak stoi i tyle;/ ehh
To i ja pokażę moją 1dynke i 'szparkę' . I oczywiście 'wyjściowe' zdjęcie

Nadal krzywy prawy kieł [na zdjęciu z lewej strony oczywiście ] i brak zamków na 5tkach póki co.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2221930.jpg (34,4 KB, 150 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1 sierpień 2007.jpg (16,6 KB, 123 załadowań)
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:48   #69
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
O, matko! Z tego co rozumiem to w dzieciństwie miałaś jakby odwrotną wadę. Dolne zęby były wysunięte do przodu, a teraz są cofnięte do tyłu? A one się tak cofnęły przez noszenie poprzedniego aparatu czy po zakończeniu tamtego leczenia były proste?
Nie chcę Cię do niczego namawiać, ale wydaje mi się, że jak już tak zaczęłaś myśleć o tych ząbkach, weszłaś na ten wątek i w ogóle, to może warto chociaż wybrać się na konsultację i zorientować w możliwościach i kosztach leczenia. Może jednak udałoby się je sfinansować w ratach?

To bylo baaaardzo dawno, jak bylam malutka.
Nie wiem, byc moze moje zeby wygladaja tak, bo byly zle wleczone...

Tak tak, na konsultacje pojde napewno, jak tylko znajde nieco wiecej czasu na to
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:51   #70
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
ale masz się z tą jedynką, jeeeejku
no i nocka znowu będzie nieprzespana
Cytat:
Napisane przez kosheen Pokaż wiadomość
Hehe spokojnie nikomu nic nie wycieka Przeczytaj mój pierwszy wątek na pierwszej stronie tej części to dowiesz się o co chodzi
juz wiem o co chodzi
Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
U Ciebie, tak jak u mnie, to nie jest tylko kwestia krzywych zębów, ale przede wszystkim nieprawidłowego zgryzu, a to podobno rzutuje na cały organizm A jak ma się u Ciebie staw skroniowo-żuchwowy? Nic Ci nie przeskakuje, nie strzela, przy otwieraniu szeroko buzi szczęka nie przesuwa się na boki?
ja od zgryzu mam problemy ze stawami, jak również z dziąsłami. Krzywy zgryz powoduje wiele powikłań.

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w V części i przyznam ze nigdy nie spotkałam sie z tak aktywnym forem - za co oczywiście pozytyw.
Wspomnę tylko że aparat nosze dopiero od 4 lutego więc na razie wszystkiego się ucze.
Proszę napiszcie dlaczego damon jest lepszy? ja mam zamki mini, choc nie powiem ze na począku upieralam sie zeby miec krysztalowe, ale mój otro wybił mi to z glowy dając do ręki zamek mini i normalny (metalowy), porcelanowy i kryształowy - porcelana i kryształ to zamki dużo większe od standardowych metalowych, co wg orto jest bardzo niewygodne, strasznie ociera sluzówkę i ma się wydęte wargi - powiedział ze on zakłada je tylko jak ktos strasznie się upiera ale ponoć zawsze ci pacjenci póżniej mu narzekaja i żałują wyboru. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem bardzo ciekawa tego DAMONA bo o tym nic mi orto nie wspomniał.
parę dziewczyn z tego forum miało kryształ i nikt nic takiego nie mówiły. Ale wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy.
Mam koleżankę w kryształowym aparacie, normalnie wyglądają jej usta, troszeczę bardziej wypukłe,ale ja tam za dużo róznicy nie widzę, a na obdtarcia narzeka mniej niż ja.

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2009-02-22 o 19:53
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:51   #71
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Przybywam
Dziewczyny i chłopaki...nurtuje mnie jedno, jak to jest z tym rozszerzaniem szczęki...
Czytałam, że albo poszerza się jednostopniowo czyli przesuwa zęby, albo rozszerza do tego kość... że niby ona się rozrywa O_O(?) i w to miejsce wchodzi krew z czymś tam a później tworzy się tam kość. e?
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09

Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 19:53   #72
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

hahahaha,ale ja głupia.
smiechotka,dziekuje za wyjasnienie
zawsze myslalam,ze to biale wokol pierscinia to taka jakby plomba,dobudowa zęba

a to najzwyczajniej w swiecie... klej
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:54   #73
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Hmm co to znaczy - 'Aparat stały system samoligaturujący' ?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:56   #74
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ogolnie jakos mi tak nie chce wlasc do glowy, ze nie chodzi tu tylko o zabieg estetyczny, ale takze o leczenie.
Ech...
Czy nie?
Bo gdybym mialam wydac 9tys TYLKO i wylacznie po to zeby miec ladne zeby to chyba nie..
Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
U Ciebie, tak jak u mnie, to nie jest tylko kwestia krzywych zębów, ale przede wszystkim nieprawidłowego zgryzu, a to podobno rzutuje na cały organizm A jak ma się u Ciebie staw skroniowo-żuchwowy? Nic Ci nie przeskakuje, nie strzela, przy otwieraniu szeroko buzi szczęka nie przesuwa się na boki?
exactly...

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie
Grubością te łańcuszki raczej się nie różnią. Jeden wygląda masywniej, bo ma oczka jedno obok drugiego, a ten delikatniejszy ma przerwy między oczkami.
To który i kiedy dostaniesz zależy od tego co ortodonta chce tym łańcuszkiem zdziałać, jak mocno potrzebuje ściągnąć zęby. A i tu może zrobić kombinacje. No trudno wytłumaczyć, bo bywa różnie. Ja miewałam i jeden i drugi łańcuszek.

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w V części i przyznam ze nigdy nie spotkałam sie z tak aktywnym forem - za co oczywiście pozytyw.
Wspomnę tylko że aparat nosze dopiero od 4 lutego więc na razie wszystkiego się ucze.
Proszę napiszcie dlaczego damon jest lepszy? ja mam zamki mini, choc nie powiem ze na począku upieralam sie zeby miec krysztalowe, ale mój otro wybił mi to z glowy dając do ręki zamek mini i normalny (metalowy), porcelanowy i kryształowy - porcelana i kryształ to zamki dużo większe od standardowych metalowych, co wg orto jest bardzo niewygodne, strasznie ociera sluzówkę i ma się wydęte wargi - powiedział ze on zakłada je tylko jak ktos strasznie się upiera ale ponoć zawsze ci pacjenci póżniej mu narzekaja i żałują wyboru. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem bardzo ciekawa tego DAMONA bo o tym nic mi orto nie wspomniał.
Damon nie jest lepszy
Ortodonci mają na jego temat bardzo różne zdania. W każdym razie Damon ma małe zamki bezligaturowe i podobno dzięki temu łuki mają większą swobodę w zamkach, nie ma takiego tarcia, więc leczenie nie jest tak uciążliwe, wizyty można przeprowadzać rzadziej i można tym aparatem uformować nowy łuk zębowy(poszerzyć szczękę), co ma gwarantować bezekstrakcyjne leczenie. Tyle teoria.
Aparat może i nie jest zły, natomiast leczenie bezekstrakcyjne nie w każdym przypadku okazuje się najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że poszerzanie łuku "na siłę" potem może zaowocować dożywotnią retencją lub co gorsze-powrotem wady(słowa ortodonty, ale jest to też logiczne).
A inna rzecz jest taka, że nie raz mieliśmy tu przypadki osób, którym ortodonta zalecił Damona, jednocześnie zalecając ekstrakcje. No to skoro ekstrakcje, to po na wciska Damona? Jak trafisz na dobrego lekarza, to super, ale naciągaczy i niedouczonych nie brakuje. Niektórzy perfidnie jadą na tym, że pacjent się nie zna i wciskają po prostu droższy aparat, choć mógłby być leczony tańszym.

A Twój orto chyba dobrze Ci poradził nie trafiłaś na naciągacza, który wciskałby Ci np droższy kosmetyczny, tak że jest ok. Moja ortka też namawiała mnie na najtańszy druciak, odradzała mi kosmetyczne z tych samych powodów no i głównie przez ich cenę(bo jakby nie to, to może bym i wzięła kosmetyczny).


Mam nadzieję, że coś zrozumiałaś z mojego bełkotu
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-02-22 o 20:02 Powód: literówki :(
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:05   #75
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

alescie sie naprodukowaly baby i chlopy noo ;]

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
oj nie wiem...musialam przelozyc wizyte o caly miesiac bo szpital i ogolnie podupadłam na zdrowiu wiec na razie co do zdejmowania nie wiem...poza tym wciaz mam góre krzywa i mi sie w ogole nie podoba...:-(
w tym tyg spróbuje sie wcisnać na jakas godzinke.zobaczymy

dodaje zdjecie...mam w sumie chyba podobna sytuacje jak kasiek87, jej tez sie jedynka nie podobała a moja tak stoi i tyle;/ ehh

oo widze kukurydzke w mojej paszczy ;] heh sorrki;] wlasnie jadłam
ta ja mialam to samo ale u mnie to byla tez kwestia tego ze jedna jedynka byla grubsza ;] przy sciaganiu nie bylo idealnie, ale orto to doprostowala retencja i juz jest ladnie a szpary na koncu tez mnie meczyly ciagle sie gdzies robily i szlag mnie trafial

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ach.. przerazily mnie te koszta aparatu
Tak sie jeszcze zastanawiam - czy ortodonta jest wsatanie od razu przewidziec czas noszenia aparatu? Czy to dopiero w trakcie leczenia wychodzi?
I jeszcze hmm moglabym wrzucic zdjecia moich zabkow? Wiem, ze nie jestescie lekarzami, ale macie doswiadczenie w temacie. Chcialabym sie chociaz zorientowac czy warto sie w to platac glebiej...
orto moze przewidziec mniej wiecej ale wychodzi w trakcie noszenia, zaleznie od tego jak szybko reaguja nasze zeby ja za leczenie zaplacilam ok 6,5 tys za calosc

Cytat:
Napisane przez skyman Pokaż wiadomość
siemka ^^ to oprócz bueny ma ktoś herbsta ?
nikt wiecej nie mial i nie ma aktualnie herbsta

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Dzieki no to wrzucam...
Sorka ze sie tak jakos krzywie na tych zdjeciach, a raczej ma szczeka sie krzywi. Ogolnie jak mam zamknieta buzke albo robie 'amerykanski' usmiech to gorne zeby calkowicie pokrywaja te dolne.
Narazie tyle..
wg mnie to troche wyglada jak zgryz krzyzowy nieciekawa wada do leczenia, choc pewna nie jestem bo zdjecie w sumie "ustawiane" a mozesz pokazac jak wygladaja jak zagryziesz normalnie tylne zeby ?



Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Ogolnie jakos mi tak nie chce wlasc do glowy, ze nie chodzi tu tylko o zabieg estetyczny, ale takze o leczenie.
Ech...
Czy nie?
Bo gdybym mialam wydac 9tys TYLKO i wylacznie po to zeby miec ladne zeby to chyba nie..
to najlepsza inwestycja wierz mi, wada zgryzu moze powodowac mase innych dolegliwosci, bole glowy, brzucha, wrzody i mase mase innych

Cytat:
Napisane przez Palemka005 Pokaż wiadomość
Przybywam
Dziewczyny i chłopaki...nurtuje mnie jedno, jak to jest z tym rozszerzaniem szczęki...
Czytałam, że albo poszerza się jednostopniowo czyli przesuwa zęby, albo rozszerza do tego kość... że niby ona się rozrywa O_O(?) i w to miejsce wchodzi krew z czymś tam a później tworzy się tam kość. e?
hyh no hass i hyrax rozrywaja szew podniebienny ;] to tak jak masz zlamanie przeciez tam jest szpara w zlamaniu i zrasta sie, tak samo na nowo zrasta sie szew tyle ze szerzej jest



yh jutro na uczelnie powiem Wam ze nie chce mi sie okropnie yh jak sobie pomysle, ze znow taka harowa yh ;/
a na dzien dobry gramatyka w tlumaczeniach aaa ;( czemu nie polazlam na jakis badziewny banalny kierunek oj glupia ja ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:08   #76
kosheen
Rozeznanie
 
Avatar kosheen
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 650
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Palemka005 Pokaż wiadomość
Przybywam
Dziewczyny i chłopaki...nurtuje mnie jedno, jak to jest z tym rozszerzaniem szczęki...
Czytałam, że albo poszerza się jednostopniowo czyli przesuwa zęby, albo rozszerza do tego kość... że niby ona się rozrywa O_O(?) i w to miejsce wchodzi krew z czymś tam a później tworzy się tam kość. e?
Ja wiem tylko o jednym poszerzaniu, bo sama mam to mieć. Mianowicie zakładają Ci wewnątrz jakieś druciaki (wyglada to podobnie do aparatu wyjmowanego tylko nie widac go na zewnatrz) i podobno codziennie sie to rozkreca to ma taka siłę, że jakgdyby ,,łamie" szczękę. Jest to konieczne jak się ma mniejszą szczękę od żuchwy. A że szczęka jest już zrośnięta (to zależy od wieku) to trzeba ją złamać, żeby się poszerzyła. Chyba, że ktoś ma to robione jak jest młodszy i szczęka się jeszcze nie zrośnie, to chyba wtedy nie trzeba jej łamać i może stosuje się inną metodę jej rozszerzania. A że ja już stara dupa, to musze mieć połamaną Potem jak założą aparat to niby się zrasta...
kosheen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:09   #77
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
hahahaha,ale ja głupia.
smiechotka,dziekuje za wyjasnienie
zawsze myslalam,ze to biale wokol pierscinia to taka jakby plomba,dobudowa zęba

a to najzwyczajniej w swiecie... klej
Dobrze, że Ci się z czym innym nie skojarzyło .
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:12   #78
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Dobrze, że Ci się z czym innym nie skojarzyło .
buehahhaha mi się skojarzyło teraz
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:12   #79
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość



wg mnie to troche wyglada jak zgryz krzyzowy nieciekawa wada do leczenia, choc pewna nie jestem bo zdjecie w sumie "ustawiane" a mozesz pokazac jak wygladaja jak zagryziesz normalnie tylne zeby ?
a czemu krzyżowy nieciekawy do leczenia? ciężko sie taki leczy?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 20:14   #80
panciocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez guga003 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że to była jedna z tych lekarek, które nie powiedzą po prostu, że się nie podejmą leczenia, tylko wolą nastraszyć pacjenta bóg wie jakimi komplikacjami. Jeszcze powiedzą, co to za dziąsła, Pani wszystkie zęby powypadają, żeby biedny człowiek bał się pójść na konsultację gdzie indziej i żeby nie wyszła ich niekompetencja.



Mam nadzieję, że nie będzie źle... Pytałam się brata, który jest zadrutowany od kilku miesięcy, jak to jest z tymi wyciskami, bo czytałam nawet o odruchach wymiotnych Ale On mnie uspokajał, że to musiał być ktoś bardzo wrażliwy. Oby nie przeceniał mojej wytrzymałości na tego typu zabiegi...


ja nie mogłam wytrzymać jak włożyla mi to do buzi..... modliłam sie żeby jak najszybciej to zaschło;d MIALAM MAXI ODRUCH WYMIOTNY ALE WYTRZYMASZ!
panciocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:16   #81
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
wg mnie to troche wyglada jak zgryz krzyzowy nieciekawa wada do leczenia, choc pewna nie jestem bo zdjecie w sumie "ustawiane" a mozesz pokazac jak wygladaja jak zagryziesz normalnie tylne zeby ?
Noo krzyżowy też może być, zależy jak tylne zęby na siebie nachodzą
ale w sumie wsio tam-wada zgryzu jest na pewno i warto tym się zająć

Kasiek nie narzekaj bo Ci przypomnę jak żeś tu nam chlipała, jak w tamtym roku oblałaś ten jeden egzamin i było po studiach

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
a czemu krzyżowy nieciekawy do leczenia? ciężko sie taki leczy?
Kombinacje wyciągowe są...nieciekawe emeczka swego czasu nam opowiadała i wklejała fotki. Ale w sumie i tak nie było tak źle. I tak gorzej nosić Herbsta
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:17   #82
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Przybywam
Dziewczyny i chłopaki...nurtuje mnie jedno, jak to jest z tym rozszerzaniem szczęki...
Czytałam, że albo poszerza się jednostopniowo czyli przesuwa zęby, albo rozszerza do tego kość... że niby ona się rozrywa O_O(?) i w to miejsce wchodzi krew z czymś tam a później tworzy się tam kość. e?
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09

Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:17   #83
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A inna rzecz jest taka, że nie raz mieliśmy tu przypadki osób, którym ortodonta zalecił Damona, jednocześnie zalecając ekstrakcje. No to skoro ekstrakcje, to po na wciska Damona? Jak trafisz na dobrego lekarza, to super, ale naciągaczy i niedouczonych nie brakuje. Niektórzy perfidnie jadą na tym, że pacjent się nie zna i wciskają po prostu droższy aparat, choć mógłby być leczony tańszym.
Ja będę mieć tedo Damona i moja ortodontka jeszcze nie powiedziała mi jasno że nie wycinamy ósemek... cały czas mam nadzieję że nie trzeba będzie.
A poleciła mi Damona ze względu na moją wadę- tak jak wcześniej pisałem- sporo cofnięta szczęka dolna
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:22   #84
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość

Kombinacje wyciągowe są...nieciekawe emeczka swego czasu nam opowiadała i wklejała fotki. Ale w sumie i tak nie było tak źle. I tak gorzej nosić Herbsta
aha czyli chodzi o wyciągi.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:31   #85
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
exactly...


Grubością te łańcuszki raczej się nie różnią. Jeden wygląda masywniej, bo ma oczka jedno obok drugiego, a ten delikatniejszy ma przerwy między oczkami.
To który i kiedy dostaniesz zależy od tego co ortodonta chce tym łańcuszkiem zdziałać, jak mocno potrzebuje ściągnąć zęby. A i tu może zrobić kombinacje. No trudno wytłumaczyć, bo bywa różnie. Ja miewałam i jeden i drugi łańcuszek.


Damon nie jest lepszy
Ortodonci mają na jego temat bardzo różne zdania. W każdym razie Damon ma małe zamki bezligaturowe i podobno dzięki temu łuki mają większą swobodę w zamkach, nie ma takiego tarcia, więc leczenie nie jest tak uciążliwe, wizyty można przeprowadzać rzadziej i można tym aparatem uformować nowy łuk zębowy(poszerzyć szczękę), co ma gwarantować bezekstrakcyjne leczenie. Tyle teoria.
Aparat może i nie jest zły, natomiast leczenie bezekstrakcyjne nie w każdym przypadku okazuje się najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że poszerzanie łuku "na siłę" potem może zaowocować dożywotnią retencją lub co gorsze-powrotem wady(słowa ortodonty, ale jest to też logiczne).
A inna rzecz jest taka, że nie raz mieliśmy tu przypadki osób, którym ortodonta zalecił Damona, jednocześnie zalecając ekstrakcje. No to skoro ekstrakcje, to po na wciska Damona? Jak trafisz na dobrego lekarza, to super, ale naciągaczy i niedouczonych nie brakuje. Niektórzy perfidnie jadą na tym, że pacjent się nie zna i wciskają po prostu droższy aparat, choć mógłby być leczony tańszym.

A Twój orto chyba dobrze Ci poradził nie trafiłaś na naciągacza, który wciskałby Ci np droższy kosmetyczny, tak że jest ok. Moja ortka też namawiała mnie na najtańszy druciak, odradzała mi kosmetyczne z tych samych powodów no i głównie przez ich cenę(bo jakby nie to, to może bym i wzięła kosmetyczny).


Mam nadzieję, że coś zrozumiałaś z mojego bełkotu
zgadzam się z Tobą papryczko w 100% co do damona...jak dla mnie to naciąganie...i reklama,a wiadomo,że ludzie są podatni na pozytywną reklamę.
Jeśłiktoś przezto poczuje się urażony to sorry-nie miałam zamiaru nikogo urazić w razie co.

Czy orto mówili Wam jaka może być rozpiętość częstotliwości wizyt??Mi powiedział,że od 3 do 6 tygodni(albo 8 nie pamiętam,ale to się wiąże z dłuższym leczeniem)
a ja juz za tydzień idę założyć aparat na dół Wreszcie...po 10miesiącach noszenia góry...

ależ mnie ścięgna i stawy w nadgarstkach bolą ledwo łapami ruszam....a młoda jeszcze jestem przecież...

kilianna a może zadzwoń do tego dentysty co usuwał Ci zęba??może powinien obejrzeć i w razie co poradzi coś na to??ja po usunięciu ósemki dostałąm jakieś leki przeciw zakrzepowe i zmniejszające krwawienie...

i pytanko:długo Wam się ta dziura po zębie zarastała??bo tam kość ma się odbudować czy jakoś tak...męczy mnie to bo jedzeni tam włazi i nie mogę tego domyć przecież
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2009-02-22 o 20:37
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:33   #86
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
Ja będę mieć tedo Damona i moja ortodontka jeszcze nie powiedziała mi jasno że nie wycinamy ósemek... cały czas mam nadzieję że nie trzeba będzie.
Ósemki najczęściej i tak każą wyrywać jak nie ma na nie miejsca, przy Damonie też i to często ale może będziesz tym szczęściarzem i Ciebie to ominie

Cytat:
Napisane przez tomekhk Pokaż wiadomość
A poleciła mi Damona ze względu na moją wadę- tak jak wcześniej pisałem- sporo cofnięta szczęka dolna
Życzę Ci, byś trafił akurat na uczciwą doktor.

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
aha czyli chodzi o wyciągi.
No emeczka miała nawet od wewnętrznej strony pierścieni pozahaczane i najlepsze bo szły od wewnętrznej strony do zewnętrznej, brrrrrr...gryzła po tych wyciągach, o masakro. No ale wyleczyła jej orto ten zgryz krzyżowy.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:35   #87
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A Twój orto chyba dobrze Ci poradził nie trafiłaś na naciągacza, który wciskałby Ci np droższy kosmetyczny, tak że jest ok. Moja ortka też namawiała mnie na najtańszy druciak, odradzała mi kosmetyczne z tych samych powodów no i głównie przez ich cenę(bo jakby nie to, to może bym i wzięła kosmetyczny).
Ja biorę porcelanowy, ale nikt mnie do niczego nie namawiał
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:38   #88
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
zgadzam się z Tobą papryczko w 100% co do damona...jak dla mnie to naciąganie...i reklama,a wiadomo,że ludzie są podatni na pozytywną reklamę.
Jeśłiktoś przezto poczuje się urażony to sorry-nie miałam zamiaru nikogo urażać w razie co.
Wiesz może i jest ten aparat dobry, ale nie w każdych rękach najwięcej zależy od lekarza.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Ja biorę porcelanowy, ale nikt mnie do niczego nie namawiał
Bo sama chciałaś, orto nie miała nic przeciwko i git. Ale są tacy, co namawiają na droższe aparaty jak pacjent jest niezdecydowany.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:42   #89
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Dobry wieczór wszystkim

Widziałam dyskusję o 'poszerzaczach' tak więc pozwolę sobie napisać pare zdań o tym,gdyż sama hyrax posiadam. Zaraz po założeniu jest mało komfortowy-można troche niewyraźnie mówić,ja też potrafiłam opluwać ludzi podczas rozmowy,ale oczywiście nie bierzcie tego do siebie bo nie każdy ma taką cudowną przypadłość
Po tygodniu już mówi się wyraźniej no i się do niego przyzwyczaja. Ja mam z akrylowymi nakładkami od czwórek do siódemek,przez co przednie zęby nie stykają sie z dolnymi więc gryzienie jest utrudnione. Przy rozkręcaniu na początku mogą troche pobolewać okolice tylnich zębów,ale ból jest raczej minimalny-za chwilę przestaje się go odczuwać. Mogą też Was pobolewać okolice nosa,zatok-u mnie to trwało ok. 10 minut po rozkręcaniu i przestawało. Ale naprawde-taki ból to nie ból,więc nie macie sie czego obawiać Zęby jak narazie mi nie wypadły,więc jest dobrze. Według mnie-nie jest on żadną tragedią-jak tylko sie przyzwyczajisz to w mig o nim zapomnisz nie jest bardzo uciążliwy.

Melduje się z moją maską ukochaną-rano przy śniadaniu szczęka przeskakuje mi tak niemiłosiernie,że mam ochote wyć (ale jestem twarda ).
Pozatym-dolny aparat sprawuje sie bardzo dobrze,nic nie boli,nie obciera

Wklejam zdjęcia ząbków,tylko niestety nie mam zdjęc bez aparatu.

1) hyrax-dzisiaj mija równy miesiąc z nim czyli 1/3 za mną.
2) dolny łuk-troche ponad dwa tygodnie już z nim.
3)cała szczena i wspaniała szpara. Chcę zaznaczyć,że z początku była dla mnie dużym szokiem bo nigdy szpary żadnej nie miałam,a tu taaaka . Jutro minie 2 tygodnie od zablokowania śruby,a ona ani drgnie,niedobora


Ale sie rozpisałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0253.jpg (16,4 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0242.jpg (138,2 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0258.jpg (17,6 KB, 121 załadowań)
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:43   #90
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Bo sama chciałaś, orto nie miała nic przeciwko i git. Ale są tacy, co namawiają na droższe aparaty jak pacjent jest niezdecydowany.
Nie miała.. no ale u mnie to taka kosmetyka, bez jakiegoś hardcore'u
A takich co wciskają na siłę, byle by sprzedać coś droższego to się powinno pozbawiać prawa wykonywania zawodu
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.