Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 18:51   #1
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868

Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?


Czy zwolnienie dyscyplinarne odbiera szanse na znalezienie pracy? Jak sobie z tym poradzić? Czy udawać, że taka sytuacja nie miała miejsca i zataić ostatnie miejsce pracy? Czy urzędy pracy rejestrują osoby z dyscyplinarką? Czy może lepiej od razu strzelić sobie w łeb? Znacie jakieś przypadki osób, które sobie poradziły z takim fantem? Jeżeli tak, to jak to zrobiły? Potrzebuję pomocy. Dziękuję.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:21   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18598684]Czy zwolnienie dyscyplinarne odbiera szanse na znalezienie pracy? Jak sobie z tym poradzić? Czy udawać, że taka sytuacja nie miała miejsca i zataić ostatnie miejsce pracy? Czy urzędy pracy rejestrują osoby z dyscyplinarką? Czy może lepiej od razu strzelić sobie w łeb? Znacie jakieś przypadki osób, które sobie poradziły z takim fantem? Jeżeli tak, to jak to zrobiły? Potrzebuję pomocy. Dziękuję.[/QUOTE]

Dyscyplinarka to nie koniec świata
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:23   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18598684 ]Czy udawać, że taka sytuacja nie miała miejsca i zataić ostatnie miejsce pracy?[/QUOTE] Zataić sobie możesz, ale nowy pracodawca poprosi o świadectwo pracy i co ?
Cytat:
Czy urzędy pracy rejestrują osoby z dyscyplinarką?
Dopiero po pół roku od zwolnienia.
Cytat:
Jeżeli tak, to jak to zrobiły?
Otworzyły własną firmę. inaczej jesteś prawie bez szans.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:33   #4
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Za co można dostać dyscyplinarkę?, za kradzież?.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:33   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Otworzyły własną firmę. inaczej jesteś prawie bez szans.
myślisz, że aż tak źle?
nie wydaje mi sie, ale OK - nie znam takich przypadków..no ale bez przesady, różne są sytuacje w życiu


pyt. do autorki: za co ta dyscyplinarka?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:35   #6
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Czyli lepiej od razu strzelić sobie w łeb.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:39   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
myślisz, że aż tak źle?
nie wydaje mi sie, ale OK - nie znam takich przypadków..no ale bez przesady, różne są sytuacje w życiu
Jesteś pracodawcą, prowadzisz rekrutację. Masz do wyboru osobę z dyscyplinarką i bez. Kogo wybierzesz?
[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18599994]Czyli lepiej od razu strzelić sobie w łeb.[/QUOTE]No jak Ty tak podchodzisz do sprawy to faktycznie. A dlaczego nie założysz własnej firmy?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 20:05   #8
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jesteś pracodawcą, prowadzisz rekrutację. Masz do wyboru osobę z dyscyplinarką i bez. Kogo wybierzesz?
Nie oceniam bez zbadania sytuacji. Biorę pod uwagę, ze osoba ta mogła zostać zwolniona dyscyplinarnie niesprawiedliwie, a z jakiś powodów nie poszła do sądu pracy. To tylko przykład. Życie nie jest czarno-białe.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:09   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Nie oceniam bez zbadania sytuacji. Biorę pod uwagę, ze osoba ta mogła zostać zwolniona dyscyplinarnie niesprawiedliwie, a z jakiś powodów nie poszła do sądu pracy. To tylko przykład. Życie nie jest czarno-białe.
Życie też nie jest bajką. Zwolnienia dyscyplinarnego nie dostaje się za niewinność; a jeśli zwolniony mimo niesprawiedliwości nie poszedł do sądu, to też nie świadczy o nim zbyt dobrze. Przy rekrutacji nikt nie będzie wysłuchiwał wzruszających historii.
Trzeba się wziąć w garść i zastanowić co robić, a nie liczyć na miękkie serduszko rekrutera.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-04-15 o 20:10
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:14   #10
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Nie zostałam zwolniona bez powodu. W sądzie pracy nie mam szans. A własnej firmy nie otworzę bo nie mam głowy do interesów ani pieniędzy. Czyli to jest koniec.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:18   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18601105]Nie zostałam zwolniona bez powodu. W sądzie pracy nie mam szans. A własnej firmy nie otworzę bo nie mam głowy do interesów ani pieniędzy. Czyli to jest koniec.[/QUOTE]Co to znaczy, ze nie masz głowy do pieniędzy; to po co chcesz szukać pracy ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 20:36   #12
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18601105]Nie zostałam zwolniona bez powodu. W sądzie pracy nie mam szans. A własnej firmy nie otworzę bo nie mam głowy do interesów ani pieniędzy. Czyli to jest koniec.[/QUOTE]

no nie załamuj sie
zycie sie nie skończyło

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Życie też nie jest bajką. Zwolnienia dyscyplinarnego nie dostaje się za niewinność; a jeśli zwolniony mimo niesprawiedliwości nie poszedł do sądu, to też nie świadczy o nim zbyt dobrze. Przy rekrutacji nikt nie będzie wysłuchiwał wzruszających historii.
Trzeba się wziąć w garść i zastanowić co robić, a nie liczyć na miękkie serduszko rekrutera.
może masz rację
ale to, ze ktoś nie poszedł do sądu pracy też nie przesądza o wszystkim
a depresja? bezsilność? splot różnych sytuacji życiowych? różnie bywa

zresztą, kazdy ma szansę na poprawę, każdy
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:38   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

[1=5e327f3732852adf48e9cb3 f56b2e58327f4a9c0_62c21f8 678871;18601105]Nie zostałam zwolniona bez powodu. W sądzie pracy nie mam szans. A własnej firmy nie otworzę bo nie mam głowy do interesów ani pieniędzy. Czyli to jest koniec.[/QUOTE]
Może napiszesz, za co dokładnie zostałaś zwolniona? Niestety trzeba myśleć o tym, co się robi, bo potem właśnie ma się problemy.

Za co w ogóle można zostać dyscyplinarnie zwolnionym? Za kradzież, pobicie, kłamstwo, celowe działanie na szkodę pracodawcy? Bo chyba zwolnienie zwolnieniu nie równe, a ja niezbyt się w tym orientuję, bo całe szczęście nie miałam takiej sytuacji.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2010-04-15 o 20:40
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:09   #14
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Zacznijmy od tego, że nie na wszystkie rozmowy kwalifikacyjne idziesz ze świadectwami pracy. Czasami bierzesz tylko świadectwa szkolne, ukończenia kursów itp. Więc teoretycznie jeśli po takiej rozmowie pracodawca będzie chciał Cię zatrudnić to wydaje mi się że później jak przyniesiesz świadectwa do kadr to nie będzie problemu. Wszystko zależy od firmy.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:39   #15
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Życie też nie jest bajką. Zwolnienia dyscyplinarnego nie dostaje się za niewinność; a jeśli zwolniony mimo niesprawiedliwości nie poszedł do sądu, to też nie świadczy o nim zbyt dobrze. Przy rekrutacji nikt nie będzie wysłuchiwał wzruszających historii.
Trzeba się wziąć w garść i zastanowić co robić, a nie liczyć na miękkie serduszko rekrutera.
HRowiec nie ma ochoty na tego typu tkliwe historyjki, jakkolwiek prawdziwie by nie brzmialy. Ja, jako pracodawca, na pewno nie dociekalabym, za co, dlaczego, a moze nie slusznie. Wybieralabym wsrod kandydatow z normalna przeszloscia.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, że nie na wszystkie rozmowy kwalifikacyjne idziesz ze świadectwami pracy. Czasami bierzesz tylko świadectwa szkolne, ukończenia kursów itp. Więc teoretycznie jeśli po takiej rozmowie pracodawca będzie chciał Cię zatrudnić to wydaje mi się że później jak przyniesiesz świadectwa do kadr to nie będzie problemu. Wszystko zależy od firmy.
Zacznijmy moze od tego, ze w ogole na rozmowy nie chodzi sie ze swiadectwem pracy - nigdy nie slyszalam o taki przypadku.
Wiec szansa, ze potencjalny pracodawca od razu dowie sie, ze bylas zwolniona dyscyplinarnie, jest bardzo mala - chyba, ze jest ze srodowiska i sie rozniosla, jaka to bylas niegrzeczna...

Ja w CV mam wpisane rozne daty ukonczenia i rozpoczecia pracy na danych stanowiskach, wszystko wedle potrzeb I to zawsze sie sprawdzalo, bo jesli juz pracodawca decyduje sie mnie przyjac, podpisuje ze mna umowe, ja mu donosze swiadectwa pracy, to on osobiscie nigdy na nie nie patrzy, tylko kadry je kseruja i wrzucaja do teczki. I nie sadze, ale ktokolwiek i kiedykolwiek porownywal CV ze swiadectwem pracy

Powodzenia i co zlego, to nie ja
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:42   #16
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

właśnie jeśli pracodawca Cię nie zapyta jak wyglądało Twoje odejście z pracy, w jakiej formie itp. , to przecież nie bedziesz sie chwalić bo nie ma czym...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:14   #17
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Zacznijmy moze od tego, ze w ogole na rozmowy nie chodzi sie ze swiadectwem pracy - nigdy nie slyszalam o taki przypadku.

Mnie proszono przy 2 rozmowach, zeby wziac ze sobą referencje, swiadectwa, wszystkie papiery które moglyby sie przydac, i swiadectwo pracy rowniez.

Poza tym zwykle pracodawcy pytaja, dlaczego opuscilo sie poprzednia prace. Nie da sie sklamac, bo to i tak zostanie zweryfikowane.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2010-04-19 o 09:16
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 20:59   #18
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Mnie proszono przy 2 rozmowach, zeby wziac ze sobą referencje, swiadectwa, wszystkie papiery które moglyby sie przydac, i swiadectwo pracy rowniez.

Poza tym zwykle pracodawcy pytaja, dlaczego opuscilo sie poprzednia prace. Nie da sie sklamac, bo to i tak zostanie zweryfikowane.
Hmmm to trafilas na wyjatkowo wrednego Hrowca lub startowalas na bardzo powazne stanowisko do bardzo powaznej firmy. Nie przecze, ze tak nie jest, ale jest to rzadkoscia.

Jasne, pytaja dlaczego i trudno jest ukryc dyscyplinarke, jednak uwazam, ze umiejetne przedstawienie sytuacji moze duzo dac.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 15:40   #19
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość

Za co w ogóle można zostać dyscyplinarnie zwolnionym? Za kradzież, pobicie, kłamstwo, celowe działanie na szkodę pracodawcy? Bo chyba zwolnienie zwolnieniu nie równe, a ja niezbyt się w tym orientuję, bo całe szczęście nie miałam takiej sytuacji.
U mnie w pracy (zanim zaczęłam tam pracować) handlowiec został dyscyplinarnie zwolniony za obgadywanie pracodawcy i innych pracowników przez GG z firmowego komputera.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 17:00   #20
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
U mnie w pracy (zanim zaczęłam tam pracować) handlowiec został dyscyplinarnie zwolniony za obgadywanie pracodawcy i innych pracowników przez GG z firmowego komputera.
ciekawe jeszcze co to za obgadywanie
obgadywanie obgadywaniu nie równe
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 21:16   #21
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
U mnie w pracy (zanim zaczęłam tam pracować) handlowiec został dyscyplinarnie zwolniony za obgadywanie pracodawcy i innych pracowników przez GG z firmowego komputera.
Nie mozna dyscyplinarnie zwolnic za cos takiego.

Ja codziennie obgaduje moich szefow na gg ;-)
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 21:33   #22
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Na niewielu rozmowach kwalfikacyjnych w życiu byłam a na większości proszono o świadectwa pracy

Generalnie na miejscu pracodawcy nie zatrudniłabym osoby po dyscyplinarce , mając do wyboru osobę , która w normalny sposób opuściła poprzednie miejsce pracy . Chyba lepiej mieć pracownika któremu już na starcie będzie można dać jakiś kredyt zaufania niż zastanawiać się czy znów nie będzie się szykowała dyscyplinarka Poza tym nie pomijajmy faktu , że cięzko o pracę mając doświadczenie , wykształcenie i wszystkie inne potrzebne umiejętności , więc z dyscyplinarką na koncie to juz w ogóle lekko nie będzie . No i skoro autorka wątku stwierdziła , że w sądzie nie mialaby szans - dyscyplinarka nie była raczej za " .. bo kawa była za słodka " , tylko coś poważniejszego .

Bez znajomości może być ciężko , więc ta własna działalność to najsensowaniejsze wyjście .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:06   #23
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość

Zacznijmy moze od tego, ze w ogole na rozmowy nie chodzi sie ze swiadectwem pracy - nigdy nie slyszalam o taki przypadku.
W wielu jednostkach administracji publicznej wymaga się świadectw pracy włączonych do składanych na dane stanowisko dokumentów rekrutacyjnych.

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja w CV mam wpisane rozne daty ukonczenia i rozpoczecia pracy na danych stanowiskach, wszystko wedle potrzeb I to zawsze sie sprawdzalo, bo jesli juz pracodawca decyduje sie mnie przyjac, podpisuje ze mna umowe, ja mu donosze swiadectwa pracy, to on osobiscie nigdy na nie nie patrzy, tylko kadry je kseruja i wrzucaja do teczki. I nie sadze, ale ktokolwiek i kiedykolwiek porownywal CV ze swiadectwem pracy
Kadry na podstawie świadectw pracy wyliczają, ile urlopu Ci przysługuje. A informacja o zwolnieniu dyscyplinarnym może dotrzeć z kadr do przełożonego.

Jedyne, co ci pozostaje, to pójście do sądu pracy (jeśli niesłusznie zostałaś zwolniona dyscyplinarnie). Co do nowego pracodawcy - możesz nie podawać, że pracowałaś w tej firmie - "dziura w życiorysie", zawsze to jakieś wyjście. Albo znaleźć prace po tzw. znajomości. Albo założyć własną działalność.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.

Edytowane przez linaya
Czas edycji: 2010-04-22 o 11:12
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 17:28   #24
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Ale na pewno nie będą weryfikować, czy rzeczywiście tam i tam pracowałas i posiadasz to świadectwo. Można po prostu zataić fakt pracy w danym miejscu. A z resztą to tylko formalny wymóg...nie wierzę, że przeglądają dokładnie wszystkie 200 nadesłanych aplikacji i czytają dokładnie czy broń Boże ktos nie był dyscyplinarnie zwolniony.
Do możliwości dochodzi zatrudnienie po znajomości...więc myślę że nie jest tak źle...jak na razie to ma koleżanka takie same szanse na zatrudnienie jak ja...jak nie działalność lub po znajomości to już nie wiem co...dwa lata szukam pracy i tak samo jestem zdyskwalifikowana w oczach HRowców jak osoba po dyscyplinarce...bez sensu!
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 13:36   #25
solein82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
A z resztą to tylko formalny wymóg...nie wierzę, że przeglądają dokładnie wszystkie 200 nadesłanych aplikacji i czytają dokładnie czy broń Boże ktos nie był dyscyplinarnie zwolniony.
Nikt nie sprawdza referencji wszystkich aplikantow ale w wielu firmach sprawdzana jest osoba ktorej zaproponowano stanowisko (przed podpisaniem kontraktu) albo 2-3 najlepszych kandydatow.

Mozna pominac stanowisko z ktorego nas zwolniono dyscyplinarnie ale jezeli nowy pracodawca pozna prawde (nawet po kilku m-cach od zatrudnienia) ma prawo nas zwolnic dyscyplinarnie za podanie falszywych info na CV

Edytowane przez solein82
Czas edycji: 2010-04-26 o 13:40
solein82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:12   #26
PaulusiaM-ce
Raczkowanie
 
Avatar PaulusiaM-ce
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 222
GG do PaulusiaM-ce
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Mnie były pracodawca groził dyscyplinarką za rzecz jak dla mnie śmieszną i w ogóle bez podstaw do niej. Tylko czekałam na nią, bo mogłabym wywalczyć piękne odszkodowanie ale szefostwu ktoś mądrzejszy przetłumaczył żeby nie ryzykowało. Eh...no i zakończyło się porozumieniem stron!!!
Więc jeśli ktoś was zwolni dyscyplinarnie warto zapytać kogoś kompetentnego czy miał do tego konstruktywne podstawy!!!
__________________
... Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów ...
PaulusiaM-ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 17:42   #27
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez solein82 Pokaż wiadomość
Nikt nie sprawdza referencji wszystkich aplikantow ale w wielu firmach sprawdzana jest osoba ktorej zaproponowano stanowisko (przed podpisaniem kontraktu) albo 2-3 najlepszych kandydatow.

Mozna pominac stanowisko z ktorego nas zwolniono dyscyplinarnie ale jezeli nowy pracodawca pozna prawde (nawet po kilku m-cach od zatrudnienia) ma prawo nas zwolnic dyscyplinarnie za podanie falszywych info na CV
pytanie czy niepodanie jakiejś informacji w cv jest tym samym co podanie fałszywej informacji... - chyba nie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 18:13   #28
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

.
__________________
.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2016-09-23 o 22:58
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:42   #29
solein82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
pytanie czy niepodanie jakiejś informacji w cv jest tym samym co podanie fałszywej informacji... - chyba nie
Zalezy jak to ujmiesz na CV ewentualnie jak wytlumaczysz na rozmowie kwalifikacyjnej. Jezeli nie zostaniesz poproszona o uzasadnienie to ... chyba nie. Aczkolwiek jezeli pominiesz stanowisko z ktorego zostalas dyscyplinarnie zwolniona i zastapisz dziure w CV czyms innym (opieka nad dzieckiem, chorym czy tez napiszesz ze bylas niezatrudniona i szukalas pracy) cokolwiek by to nie bylo to klamstowo. W ubieglym roku w firmie w ktorej pracowalam jeden z pracownikow (pracujacy tam prawie od roku) zostal dyscyplinarnie zwolniony gdyz szef przypadkiem dowiedzial sie ze wspomniany pracownik sklamal na rozmowie kwalifikacyjnej. A mianowicie ostatnie 6m-cy przed zatrudnieniem chlopak spedzil w wiezieniu, na CV pominal ten okres a zapytany o to na rozmowie kwalifikacyjnej powiedzial ze ostatnie kilka m-cy spedzil w Azji.
solein82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:14   #30
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dyscyplinarka - bez szans na przyszłość?

Cytat:
Napisane przez solein82 Pokaż wiadomość
Zalezy jak to ujmiesz na CV ewentualnie jak wytlumaczysz na rozmowie kwalifikacyjnej. Jezeli nie zostaniesz poproszona o uzasadnienie to ... chyba nie. Aczkolwiek jezeli pominiesz stanowisko z ktorego zostalas dyscyplinarnie zwolniona i zastapisz dziure w CV czyms innym (opieka nad dzieckiem, chorym czy tez napiszesz ze bylas niezatrudniona i szukalas pracy) cokolwiek by to nie bylo to klamstowo. W ubieglym roku w firmie w ktorej pracowalam jeden z pracownikow (pracujacy tam prawie od roku) zostal dyscyplinarnie zwolniony gdyz szef przypadkiem dowiedzial sie ze wspomniany pracownik sklamal na rozmowie kwalifikacyjnej. A mianowicie ostatnie 6m-cy przed zatrudnieniem chlopak spedzil w wiezieniu, na CV pominal ten okres a zapytany o to na rozmowie kwalifikacyjnej powiedzial ze ostatnie kilka m-cy spedzil w Azji.
w Azji dobre
przeważnie pracodawcy oczekują zaświadczenia o niekaralności, ale moze Twój akurat nie

w CV to nie problem - mozna przemilczeć czas ostatniej pracy, zwłaszcza gdy nie był zbyt długi, ale na rozmowie trudno bedzie uniknąć pytania o ostatnie miesiące i tygodnie...raczej niemożliwe
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 09:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.