Jak poprosić o podwyżkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 20:47   #1
grLui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 115

Jak poprosić o podwyżkę?


Od września pracuję w nowym miejscu, jestem z pracy ogólnie bardzo zadowolona, pod wieloma względami. Obecnie mam umowę zlecenie do końca grudnia, ale już zostałam poinformowana, że zostanie ona przedłużona, ale... i tu rodzi się problem, ponieważ dalej to ma być "tylko" zlecenie. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecano mi, że najpierw dostanę umowę zlecenie, a potem o pracę, dlatego jestem zaskoczona takim obrotem sytuacji - tłumaczone to jest tym, że jeszcze studiuję . Razem ze mną zatrudniona została druga kobieta, dwa razy starsza, nie posiadająca żadnego doświadczenia na tego typu stanowisku, ale dostała umowę o pracę, zarabia dokładnie tyle samo, z tym że moim zdaniem ma mniej odpowiedzialną i przede wszystkich absorbującą pracę, ponieważ ja przeważnie nie mam czasu, żeby nawet cokolwiek zjeść w ciągu dnia dlatego czuję się trochę poszkodowana, ale wiem, że o tym kto ile zarabia i na jakich warunkach decyduje pracodawca, dlatego tergo argumentu nie mam zamiaru poruszyć, no ALE mimo wszystko czuję się z tym trochę źle.

Druga kwestia dotyczy moich zarobków, które są naprawdę liche, a lwią część z tego pochłaniają jeszcze dojazdy. Także przed rozpoczęciem pracy, powiedziano mi, że jest to stawka "na początek".

I teraz proszę o radę, czy walczyć z szefem o umowę o pracę i starać się o podwyżkę, jeżeli tak to jakich argumentów użyć i ew. o "ile" mogę się realnie starać?

Dodam, że bardzo lubię tą pracę, dzień przelatuje mi nawet nie wiem kiedy, w dodatku jest to praca związana z moimi studiami i to w branży, w której naprawdę ciężko się załapać, ponieważ większość stanowisk zajmują "starzy wyjadacze".

Z góry dziękuje za wszystkie porady
__________________
wzrost: 167cm
waga: 49kg
grLui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 20:50   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Wiesz, ale pracujesz jeszcze zbyt krótko, aby zaczynać rozmowy o podwyżce. Tym bardziej, że dopiero do tej pracy się "załapałaś", a jak sama piszesz, nie jest łatwo.
Pomijam, że mój znajomy gdy poprosił w zeszłym roku o podwyżkę, to następnego dnia czekało na niego wypowiedzenie, więc może nie wyskakuj tak od razu.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 21:53   #3
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz tej pracy i jak bardzo jej potrzebujesz. Nie znam firmy, jednak skoro ktoś mówi, że z nowym rokiem zostaniesz zatrudniona na podstawie umowy o pracę powinien się z tego wywiązać. Chyba, że to kolejny pracodawca, który z gęby robi sobie dupę.
Nie wiem jak to jest w przypadku osób studiujących, dlatego nie poradzę, czy starać się o umowę o pracę czy zostać na zleceniu. Nie wiem co jest bardziej korzystne w Twoim przypadku i jak wygląda to z Twoją dyspozycyjnością, 8h dziennie, 1/2 etatu itp.
Jeśli chodzi o wynagrodzenie, uważam iż powinnaś walczyć. Przedstawić pracodawcy solidne argumenty, porównać do współpracowników. Rozmowa potoczyć się może w dwie strony - zaakceptuje lub odmówi i zakończy umowę.
Możesz zagrać vabank, ale z jakimi skutkami?
Z własnego doświadczenia, pracowałam w pewnej firmie ok 1,5h, obowiązki narastały a kasa stała w miejscu (byłam zatrudniona na umowę o pracę), udałam się do szefa, przedstawiłam argumenty i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam podwyżkę o 100%! Życzę Ci tego samego, ale uważam, że nawet niewielka kwota będzie satysfakcjonująca.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 22:19   #4
kot genetyczny
Raczkowanie
 
Avatar kot genetyczny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 170
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Moim zdaniem na negocjacje o podwyżkę jest za wcześnie.
Co do umowy zlecenia, to generalnie zatrudnianie człowieka do normalnej "etatowej" pracy na zlecenie jest niespecjalnie w porządku, niestety bardzo często się to stosuje. Ponieważ jesteś na studiach, wady tej umowy, jak brak składek, jeszcze Cie nie dotykają, więc może wstrzymaj się jeszcze trochę. Ewentualnie podpytaj o możliwość umowy o pracę, ale na spokojnie. Bo skoro praca jest ciekawe i zgodna z Twoimi zainteresowaniami to i tak jest jest duży plus.
__________________
Psi Anioł

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu
kot genetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 23:19   #5
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

O podwyzke poprosic jest bardzo latwo, ja to robie bardzo czesto jak musze cos zrobic extra- zostac dluzej ablo przyjsc extra do pracy.chociaz i tak mampodwyzke tylko na koncu roku...ale prosic zawsze mozna
pocwicz przed lustrem ( to nie jest takie glupie jak sie wydaje)
powodzenia
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 00:37   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

to dopiero 3 miesiac pracy, a Ty chcesz prosic o podwyzke...? to raczej kiepski pomysl.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 08:05   #7
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez kot genetyczny Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na negocjacje o podwyżkę jest za wcześnie.
moim zdaniem tez
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 08:31   #8
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Jeżeli najpierw miałaś zlecenie a teraz co przedłużają umowę t byłaś na tzw. okresie próbnym? Jeśli tak to moim zdaniem jak najbardziej powinnaś zapytać o podwyżkę, ale nie w formie żądania. Przedstaw pracodawcy co udało Ci się zrobić przez te kilka miesięcy, w czym jesteś dobra, czego się nauczyłaś. Potem zapytaj o warunki finansowe nowej umowy. Jeżeli pracodawca sam z siebie nie da ci więcej pieniędzy to zwyczajnie zapytaj czy byłaby taka możliwość. Dla mnie odmowa nie oznacza wcale rezygnacji z pracownika.

Byłam w podobnej sytuacji. Miałam umowę do grudnia (3 msc). Dostałam propozycję nowej umowy z kwotą wyższą, która mnie jednak nie satysfakcjonowała. Poszłam do kierownika, powiedziałam, że chce więcej, on się zastanowił i .... dostałam więcej Także trzeba walczyć o swoje bo mało który pracodawca tak sam z siebie da podwyżkę...

Mogę zapytać jakie miasto i branża? Wtedy łatwiej będzie doradzić.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 08:38   #9
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to dopiero 3 miesiac pracy, a Ty chcesz prosic o podwyzke...? to raczej kiepski pomysl.

Cytat:
Napisane przez d0lcevita Pokaż wiadomość
moim zdaniem tez

zależy.

jeśli Autorka umawiała się ze swoim pracodawcą, że po trzymiesięcznym okresie próbnym ( a mniema, że taki miał miejsce w formie umowy zlecenie) , dostanie wyższą kwotę, niż zarabia obecnie, to moim zdaniem powinna pogadać na ten temat.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 09:16   #10
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość

jeśli Autorka umawiała się ze swoim pracodawcą, że po trzymiesięcznym okresie próbnym ( a mniema, że taki miał miejsce w formie umowy zlecenie) , dostanie wyższą kwotę, niż zarabia obecnie, to moim zdaniem powinna pogadać na ten temat.
Też tak myślę. Warto przypomnieć o tym jakie warunki były określone na początku + przedstawić swoje osiągnięcia (nie muszą być to osiągnięcia w rozumieniu jakichś spektakularnych wyczynów ) w tym czasie, opowiedzieć o planach jakie się wiąże z tą firmą/stanowiskiem, co chciałoby się zrobić w najbliższym czasie i takie tam
Natomiast odradzam porównywanie się i odnoszenie do sytuacji innych pracowników w rozmowie z szefem. Niepotrzebne to jest, nieprofesjonalne i niekoleżeńskie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 13:28   #11
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez Albe Pokaż wiadomość
O podwyzke poprosic jest bardzo latwo, ja to robie bardzo czesto jak musze cos zrobic extra- zostac dluzej ablo przyjsc extra do pracy.chociaz i tak mampodwyzke tylko na koncu roku...ale prosic zawsze mozna
pocwicz przed lustrem ( to nie jest takie glupie jak sie wydaje)
powodzenia
Skoro podwyzke masz tylko raz na koniec roku to po co prosisz "bardzo czesto" o nia?
Ja nie sadze, zeby na miejscu bylo proszenie o podwyzke "bardzo czesto". Ja takiego pracownika miec bym nie chciala.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-12-20 o 13:29
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 13:58   #12
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Jeśli pracujesz od września, to zdecydowanie za wcześnie jest prosić o podwyżkę, to co najmniej nie na miejscu..
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 14:12   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Moim zdaniem powinnas drazyc sprawe umowy. Pracuje ze studiujacymi osobami ale maja umowe o prace. To w niczym nie przeszkadza. Powiedz ze mialas obiecana umowe o prace jak zaczynalas.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 15:29   #14
grLui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 115
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Dziękuje Wam za wszystkie porady

Dzisiaj rozmawiałam z szefem na temat umowy i sam stwierdził, że za mało mi płaci i myśli o podwyżce
__________________
wzrost: 167cm
waga: 49kg
grLui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 15:45   #15
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez grLui Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam za wszystkie porady

Dzisiaj rozmawiałam z szefem na temat umowy i sam stwierdził, że za mało mi płaci i myśli o podwyżce
No widzisz Stawiasz wino z tej okazji
Szef też człowiek, pogadać się da
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 08:34   #16
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No widzisz Stawiasz wino z tej okazji
Szef też człowiek, pogadać się da


jestem za.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 16:20   #17
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Warto przypomnieć o tym jakie warunki były określone na początku + przedstawić swoje osiągnięcia (nie muszą być to osiągnięcia w rozumieniu jakichś spektakularnych wyczynów ) w tym czasie, opowiedzieć o planach jakie się wiąże z tą firmą/stanowiskiem, co chciałoby się zrobić w najbliższym czasie i takie tam
Natomiast odradzam porównywanie się i odnoszenie do sytuacji innych pracowników w rozmowie z szefem. Niepotrzebne to jest, nieprofesjonalne i niekoleżeńskie.
Zgadzam sie


P.S. Fajnie znow Cie tutaj widziec, i jaki masz fajny nowy avatar

Cytat:
Napisane przez grLui Pokaż wiadomość
Dzisiaj rozmawiałam z szefem na temat umowy i sam stwierdził, że za mało mi płaci i myśli o podwyżce
No prosze, to super
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:35   #18
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak poprosić o podwyżkę?

1. Apropo rodzaju umowy.

Ja sie wcale nie dziwię, że jako studentka masz umowę na zlecenie.
Przykro bo przykro ale niestety - póki studiujesz umowa zlecenie jest najtańszym sposobem zatrudnienia studenta dla pracodawcy.
Normalna praktyka przy zatrudnianiu studentów, niewielu pracodawców rozważa w takiej sytuacji umowy o pracę.

2. O podwyżkę możesz moim zdaniem zapytać.
Uważam, że normalnym jest by po okresie próbnym, tj. na ogół owych 3 msc wypada nieco pensje podnieść. Tylko - zapytać a nie rządać.
I fakt faktem porównywanie się z innymi pracownikami nigdy nie jest dobrym pomysłem. Inna sprawa - wolę firmy które prowadzą politykę nierozmawiania o kasie, ot lubię jak moje zarobki są do mojej informacji i wglądu i są danymi tajnymi i rozmówką w całej firmie nie podlegają ani nikt mnie o nie nie wypytuje bo przecież zakazu nie ma.

Btw. Doczytalam, gratulacje. Jak się do sprawy spokojnie podejdzie to zawsze można się dogadać o ile jest się wartościowym pracownikiem.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-12-21 o 17:37
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.