Podejrzenie ciąży, nowa praca... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-22, 08:54   #1
Drobnostka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11

Podejrzenie ciąży, nowa praca...


Witam Jakiś czas temu pisałam już z tego konta (mojego 2) i teraz znowu nadszedł czas, by o coś spytać...
Do rzeczy... Podejrzewam, że jestem w ciąży. Od około tygodnia bolą mnie piersi (tylko bolą, nie mam żadnych obrzęków, czy powiększenia piersi), przede wszystkim przy dotyku, ale bywają dni, że tak po prostu. Sprawdzałam już, czy pojawiły się guzki, kuleczki, zgrubienia, itd. Nie ma nic, tylko ból. Do okresu mam jeszcze tydzień (cykle 30 - 31 dni. Najbliższą miesiączkę mam mieć 29.10). Jeśli byłaby to ciąża, byłby to przykład klasycznej wpadki z pytaniem: "jak to się stało? Przecież się zabezpieczaliśmy." Może panikuję, ale zaczęłam czytać o bólach piersi na necie, rozpytywać koleżanek i z każdej strony dostaję odpowiedzi, że bolesność piersi może pojawić się już w 1 lub 2 tygodniu ciąży. Planowałam zajść w ostatnie wakacje, lecz w lipcu dostałam kolejną umowę czasową w pracy, wiec plany się przesunęły. I tu 2 strona medalu. Na początku sierpnia odezwała się do mnie firma, w której bardzo chciałabym pracować. Papiery złożyłam dobre 2,5 roku temu. Kilka dni temu zadzwonili do mnie z informacją, że zostanę przyjęta na przełomie listopada i grudnia. To już jest pewne. Bardzo zależy mi na tej pracy, a przypadku ciąży nie mam co liczyć na nową umowę w obecnej firmie. Jeśli jestem w ciąży, byłby to maks 2 tydzień (wiem, jak to brzmi, ale po historiach w internecie i tych bólach piersi już od początku ciąży wyobrażam sobie na serio różne rzeczy). Myślę, że nie będę się przyznawać. Tyle, ile mogę. Tylko jak to jest z badaniami? Czy zwykła morfologia (zakładam, że nie będą robili jakichś mega szczegółowych analiz) wykryje ciążę? Podczas takich prostych badań lekarz (raczej nie będzie to ginekolog, tylko lekarz medycyny pracy) jest w stanie wykryć mój stań (jeśli on jest)? Wiem, że ból piersi o niczym nie przesądza, ale w życiu czegoś takiego nie miałam. No... Gdy zaczynałam dojrzewać i wszystko się powiększało (biodra tak samo jak biust), to faktycznie nie mogłam nawet spokojnie biegać, bo ból biustu był straszny. Jestem po 3 operacjach usunięcia guzów z piersi, więc co pół roku mam szczegółowe badania w tym kierunku (usg, krew, itd.), Od 4 lat wszystkie wyniki mam w porządku. Badam się też sama. Odrzucam sprawę jakiegoś kolejnego "potworka". Zresztą po okresie mam znowu przyjść na badanie (właśnie, po okresie...). Dlatego też taki ból podsuwa mi tylko 1 możliwość - ciążę... Macie pomysł, co zrobić? Chciałabym pracować na stałe w nowej firmie, ale podejrzewam, że będzie ciężko. Jak czytam mój post, to sama widzę tę histerię, ale...

Edytowane przez Drobnostka
Czas edycji: 2011-10-22 o 08:56
Drobnostka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:19   #2
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Przede wszystkim - spokojnie jeżeli chcesz mieć pewność, czy jesteś w ciąży, to zrób sobie test na beta HCG, ale z krwi! - nie taki "sikany", bo one pokazują czasem dopiero kilka dni po terminie spodziewanej miesiączki, a i wtedy niekoniecznie. Wiem, co mówię, bo właśnie jestem w drugiej ciąży Ja miałam właśnie bardzo podobną sytuację teraz do Twojej - tylko w drugą stronę - zależało mi, żeby być w ciąży i musiałam powiadomić pracodawcę, czy jestem czy nie. Test z moczu nic nie wykazał, chociaż było to na dzień przed terminem spodziewanej miesiączki - poszłam na badanie z krwi i wyszła baaaardzo wczesna ciąża. Test z moczu niby wykrywa od wartości 25 jednostek, a ja miałam 60 i nic nie wykrył. Jeszcze po tygodniu nic nie pokazywał a zrobiłam chyba 4! Tak więc po pierwsze - ja na Twoim miejscu od razu bym poszła zrobić test z krwi - będziesz miała 100% pewności - każdy wynik powyżej 5 jednostek (jeżeli nie masz poważnych chorób nowotworowych, które podwyższają ten wynik) świadczy u kobiety o ciąży. Zapłacisz ok. 30 zł, ja wiedziałam już po kilku godzinach - pani z laboratorium była tak miła, że zadzwoniła do mnie po 16, żeby mnie powiadomić. Najpóźniej następnego dnia będziesz wiedziała na 100%. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie - ze zwykłych badań krwi typu morfologia nikt się nie zorientuje, czy jesteś w ciąży czy nie, ale przeważnie pracodawca zleca jeszcze OB i tu może być problem - OB u kobiet w ciąży jest bardzo podwyższone i dlatego tego badania w ciąży w ogóle się nie robi. Jeżeli zrobisz OB, to będzie widać, że coś jest nie tak, bo będzie za wysokie. Niestety nie wiem, od jakiego czasu od zapłodnienia się podwyższa, na wszelki wypadek zrób jak najszybciej. Generalnie, gdybyś nawet miała podwyższone jakoś nieznacznie, to zawsze możesz powiedzieć, że byłaś chora czy miałaś jakiś stan zapalny np. od zęba - bo podwyższone OB świadczy właśnie o stanie zapalnym w organizmie (albo właśnie o ciąży). Spokojnie, nie panikuj na zapas Odezwij się, proszę, jak tam wyniki i trzymaj się cieplutko a tak poza tym, to już moja osobista (zaznaczam, żeby nie było) refleksja - dziecko to najpiękniejsze, co mnie w życiu spotkało - ja miałam dylemat, kiedy się na nie zdecydować - przerwałam jakże obiecującą karierę zawodową, bo niestety wyniki wyszły mi słabiutkie (tarczyca+prolaktyna), bałam się, czy w ogóle będziemy mogli mieć dzieci. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę - staramy się o dziecko TERAZ - nie kiedyś, nie za rok, tylko już od dzisiaj. Dopiero wtedy zrozumiałam, jaki to jest strach, kiedy to: "kiedyś będziemy mieli dziecko" nagle zamieniło się w: "czy my w ogóle będziemy mieli dziecko"? Na szczęście leczenie poszło szybciej, niż się spodziewaliśmy, teraz spodziewamy się drugiego maluszka, ale to głębokie szczęście, wdzięczność losowi i przekonanie, że tak naprawdę jak trudno jest w ogóle zajść w ciążę i ją donosić spowodowało, że te dzieci to największa radość naszego życia. I uwierz mi - ŻADNA praca nie może się równać z uściskiem małych rączek na Twojej szyi Obojętnie, czy jesteś w ciąży, czy nie - DACIE RADĘ! Oczywiście optymistycznie założyłam tutaj, że nie należysz do kobiet, które definitywnie i ostatecznie nie chcą mieć dzieci.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-10-22 o 09:42
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:28   #3
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Robilam badania do pracy na początku ciazy- to już by trzeci miesiąc, OB wyszło zawyżone, ale lekarka sie tylko spytala, czy mam stan zapalny, ja potwierdziłam, bo rzeczywiście miałam przy okazji i tyle. Zadnej ciazy w ten sposób nie wykryła.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:35   #4
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

jak się zabezpieczacie? gumka nie pękła, nie zsunęła się, nie zapomniałaś żadnej tabletki (o ile mimo guzków bierzesz hormony)?
zrób test ciążowy najlepiej z krwi, ponoć jest on wiarygodny już po tygodniu od zapłodnieniu (chyba ze się mylę?).
Ale nie panikowałabym, ja też mam guzki w piersiach, a co do bólu piersi, to zaczyna się u mnie tuż po owulacji, więc piersi mnie bolą średnio przez caluteńką połowę cyklu. Taki los i nie zawsze tak miałam, więc może po prostu i u Ciebie się coś zmieniło?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:35   #5
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

No widzisz Traicionera napisała na temat OB - masz odpowiedź
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:58   #6
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
refleksja - dziecko to najpiękniejsze, co mnie w życiu spotkało - ja miałam dylemat, kiedy się na nie zdecydować - przerwałam jakże obiecującą karierę zawodową, bo niestety wyniki wyszły mi słabiutkie (tarczyca+prolaktyna), bałam się, czy w ogóle będziemy mogli mieć dzieci. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę - staramy się o dziecko TERAZ - nie kiedyś, nie za rok, tylko już od dzisiaj. Dopiero wtedy zrozumiałam, jaki to jest strach, kiedy to: "kiedyś będziemy mieli dziecko" nagle zamieniło się w: "czy my w ogóle będziemy mieli dziecko"? Na szczęście leczenie poszło szybciej, niż się spodziewaliśmy, teraz spodziewamy się drugiego maluszka, ale to głębokie szczęście, wdzięczność losowi i przekonanie, że tak naprawdę jak trudno jest w ogóle zajść w ciążę i ją donosić spowodowało, że te dzieci to największa radość naszego życia. I uwierz mi - ŻADNA praca nie może się równać z uściskiem małych rączek na Twojej szyi Obojętnie, czy jesteś w ciąży, czy nie - DACIE RADĘ! Oczywiście optymistycznie założyłam tutaj, że nie należysz do kobiet, które definitywnie i ostatecznie nie chcą mieć dzieci.
Sorry, nie ten wątek

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-10-22 o 10:42
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 10:22   #7
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Wazne tylko, zeby nie chcieli badania rtg klatki piersiowej, czasami tego wymagają no i wtedy juz trzeba powiedzieć o ciąży. Ja obawiałam sie, czy u nas nie będzie, na szczęście tylko krew, mocz i badanie osłuchowe. W sieci jest sporo info na temat badan do pracy w czasie ciąży.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 10:29   #8
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Khe, rozumiem, że chciałabyś pójść do nowej pracy, i zaraz wylądować na macierzyńskim - i kombinujesz, jak tu zrobić, żeby się pracodawca nie dowiedział?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 10:42   #9
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Khe, rozumiem, że chciałabyś pójść do nowej pracy, i zaraz wylądować na macierzyńskim - i kombinujesz, jak tu zrobić, żeby się pracodawca nie dowiedział?
Jak ja uwielbiam takie podejście
Ja podjęłam nowa prace, wiedząc o ciąży, dlatego, ze to byla super oakzja i nie mogłam jej przegapić, ale pracowałam praktycznie do końca, az mnie juz szefostwo zmusiło do L4, bo sie bali, ze na korytarzu urodzę w czasie macierzyńskiego regularnie współpracowałam z domu, a po skończeniu wróciłam do roboty, tak jak obiecałam, gdy mieli mi przedłużyć umowę.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 10:43   #10
Drobnostka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Khe, rozumiem, że chciałabyś pójść do nowej pracy, i zaraz wylądować na macierzyńskim - i kombinujesz, jak tu zrobić, żeby się pracodawca nie dowiedział?
Źle rozumiesz.
Drobnostka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 11:09   #11
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Może coś Ci się w organizmie "odmieniło"? Bo skoro mówisz, że masz tydzień do okresu spodziewanego... to ja też tak mam. Tydzień przed okresem bolą mnie piersi. Nie jakoś tragicznie, ale o dotykaniu nie ma mowy. Nigdy tego nie miałaś, ale może właśnie Ci się "odmieniło"?
Zrób tak jak radziły dziewczyny - zrób test z krwi. Będziesz wiedzieć.
A co do pracy. To co napisała VI4 jest poniżej wszelkiej krytyki.
Jeśli przy badaniach do pracy nie będzie żadnego rtg, lub innej sytuacji w której będziesz musiała powiadomić o ciąży - to nic nie mów. Nie wiem, ale wydaje mi się, że to nie jest nie fair w stosunku do pracodawcy - o ile faktycznie nie traktujesz ciąży jak choroby i nie polecisz na L4 przy pierwszej lepszej okazji. Skoro chciałaś podjąć tą pracę, to możesz pracować do końca, wykazać się, starać i wrócić do pracy zaraz po "ogarnięciu" dziecka O ile jesteś w ciąży...
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 11:19   #12
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez Drobnostka Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że jestem w ciąży. ... Na początku sierpnia odezwała się do mnie firma, w której bardzo chciałabym pracować. Papiery złożyłam dobre 2,5 roku temu. Kilka dni temu zadzwonili do mnie z informacją, że zostanę przyjęta na przełomie listopada i grudnia. To już jest pewne. Bardzo zależy mi na tej pracy, a przypadku ciąży nie mam co liczyć na nową umowę w obecnej firmie. ... Myślę, że nie będę się przyznawać. Tyle, ile mogę. Tylko jak to jest z badaniami? Czy zwykła morfologia ...wykryje ciążę? Podczas takich prostych badań lekarz (raczej nie będzie to ginekolog, tylko lekarz medycyny pracy) jest w stanie wykryć mój stań (jeśli on jest)? ...
Cytat:
Napisane przez Drobnostka Pokaż wiadomość
Źle rozumiesz.
cóż, może źle, ale tak imo wynika z Twojego postu - wypytujesz, czy badania do pracy mogą wykryć ciążę, do której nie chcesz się przyznać.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 11:32   #13
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

jak ja miałam robione badania do pracy, potem okresowe, to morfologia i mocz była dla chętnych, a standardowe badanie obowiązywało tylko okulistę (bo praca przy kompie) i lekarza medycyny pracy
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 12:10   #14
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Może zrób test z krwi, a przedtem "ten sikany".
Nie denerwuj się na zapas. Do miesiączki blisko, więc to może wina tego? a może przyjdzie wcześniej? Coś się poprzestawiało w organizmie

JKak się zabezpieczacie?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 12:51   #15
Drobnostka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Może zrób test z krwi, a przedtem "ten sikany".
Nie denerwuj się na zapas. Do miesiączki blisko, więc to może wina tego? a może przyjdzie wcześniej? Coś się poprzestawiało w organizmie

JKak się zabezpieczacie?
Mam nadzieję, że się poprzestawiało... Używamy prezerwatyw.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Może coś Ci się w organizmie "odmieniło"? Bo skoro mówisz, że masz tydzień do okresu spodziewanego... to ja też tak mam. Tydzień przed okresem bolą mnie piersi. Nie jakoś tragicznie, ale o dotykaniu nie ma mowy. Nigdy tego nie miałaś, ale może właśnie Ci się "odmieniło"?
Zrób tak jak radziły dziewczyny - zrób test z krwi. Będziesz wiedzieć.
A co do pracy. To co napisała VI4 jest poniżej wszelkiej krytyki.
Jeśli przy badaniach do pracy nie będzie żadnego rtg, lub innej sytuacji w której będziesz musiała powiadomić o ciąży - to nic nie mów. Nie wiem, ale wydaje mi się, że to nie jest nie fair w stosunku do pracodawcy - o ile faktycznie nie traktujesz ciąży jak choroby i nie polecisz na L4 przy pierwszej lepszej okazji. Skoro chciałaś podjąć tą pracę, to możesz pracować do końca, wykazać się, starać i wrócić do pracy zaraz po "ogarnięciu" dziecka O ile jesteś w ciąży...
Mnie normalnie bolą tak na 4 dni przed @, ale jeszcze nawet nie weszłam w czas tych "4 dni", a bolą mnie już tydzień...

Nie, nie... Nie jestem z tych kobiet, co przy byle katarku biorą zwolnienie. Jak trzeba, to trzeba, ale bez przesady. Tylko nie czarujmy się - w sytuacji, gdy kobieta ma umowę czasową i zajdzie w ciążę, ma prawie pewność, że po porodzie do pracy nie ma co wracać, bo po prostu już nie pracuje.

Edytowane przez Drobnostka
Czas edycji: 2011-10-22 o 12:53
Drobnostka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 12:53   #16
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

My mieliśmy w pracy taką sytuację, że dziewczyna miała zostać przyjęta. Jeszcze przed podpisaniem umowy dowiedziała się, że jest w ciąży. Powiedziała o tym przyszłemu pracodawcy i ten trochę się zmartwił, ale przyjął ją do pracy. Dziewczyna była tak wdzięczna, że pracowała prawie do rozwiązania. Ja wiem, że każda ciąża inaczej przebiega i akurat miała szczęście, ale chodzi mi bardziej o jej szczerość i gołębie serce szefunia
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 12:56   #17
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Drobnostka, nie panikuj,a kup test z apteki i sprawdź.
Wg mnie coś się poprzestawiało
Jeśli prezerwatywa nie pękła to nie ma mowy
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:27   #18
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
cóż, może źle, ale tak imo wynika z Twojego postu - wypytujesz, czy badania do pracy mogą wykryć ciążę, do której nie chcesz się przyznać.
Też tak odebrałam jej-autorki wypowiedz. Jak byk napisała, że zależy jej na nowej pracy i w razie W-ciąży, w pracy się do niej nie przyznawać.

Idz na bete autorko
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:27   #19
Malage
Raczkowanie
 
Avatar Malage
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 119
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

poczekaj do terminu okresu i jeśli nie przyjdzie to zrób test ból piersi może być objawem na okres, niekoniecznie ciąży. nie ma co się przedwcześnie stresować
__________________
Wczoraj jest historią, dzisiaj jest darem, a jutro jest tajemnicą
Malage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 13:28   #20
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Sorry, nie ten wątek

Limonko, wiem, wiem, bardzo przepraszam za mały OT. Ale tak mnie naszło, bo czasem dziewczynom naprawdę wydaje się, że dziecko to koniec świata, podczas gdy dla wielu kobiet to koniec świata, kiedy nie mogą mieć dziecka. Chciałam tylko pocieszyć Autorkę, na wypadek, gdyby martwiła się bardzo, jeżeli jest w ciąży. Wiesz, dwa scenariusze wydarzeń

No właśnie, Dziewczyny, przypomniałyście jeszcze o RTG... Faktycznie, u mnie w pracy też jest wymagany małoobrazkowy rentgen klatki piersiowej. Jeżeli pracodawca życzy sobie RTG, to już się nie da, trzeba powiedzieć...
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:38   #21
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Limonko, wiem, wiem, bardzo przepraszam za mały OT. Ale tak mnie naszło, bo czasem dziewczynom naprawdę wydaje się, że dziecko to koniec świata, podczas gdy dla wielu kobiet to koniec świata, kiedy nie mogą mieć dziecka. Chciałam tylko pocieszyć Autorkę, na wypadek, gdyby martwiła się bardzo, jeżeli jest w ciąży. Wiesz, dwa scenariusze wydarzeń

No właśnie, Dziewczyny, przypomniałyście jeszcze o RTG... Faktycznie, u mnie w pracy też jest wymagany małoobrazkowy rentgen klatki piersiowej. Jeżeli pracodawca życzy sobie RTG, to już się nie da, trzeba powiedzieć...
Nie o to mi chodziło Napisałam coś, a później zorientowałam się, że pisałam nie w tym wątku, co chciałam Mój błąd.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 15:15   #22
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło Napisałam coś, a później zorientowałam się, że pisałam nie w tym wątku, co chciałam Mój błąd.

No ładnie!
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:03   #23
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Zrób testy i sprawdź jak sprawy wyglądają. Ból piersi nie koniecznie oznacza ciążę.

Zastnowiłąbym się natomiast, czy jest fair podpisywac umowę, gdy będziesz wiedziała na 100%, że jesteś w ciązy? Pracodawca, zazwyczaj inwestuje w swoich pracowników, uczy ich, nawet, jeżeli tylko poprzez odostępnianie wiedzy współpracowników i początkowe zezwalanie na wolniejsza prace i drobne błędy. Ty popracujesz kilka miesięcy i... pójdziesz na zwolnienie, za które przez pierwsze miesiące płącił będzie Twój pracodawca. Czyli- najpierw ma pracownika, który się "doucza", później, gdy się wyrobi- nie ma żadnego- za to buli za ubezpieczenie i szuka kolejnego, którego znowu trzeba douczac....
Czy gdybyś byłą pracodawcą chciałąbyś by ktoś postawił Cię w takiej sytuacji?
Ja byłam pracodawcą i wiem, jak to jest.
I wiele, wiele razy, jako pracownik widziałam, jak dziewczyny ukrywały ciążę, do czasu gdy dostały umowy na stałe, po czym- dzień po ich podpisaniu- L4 i tyle je widzieli....

Nie wiesz, jak będziesz się czułą w ciązy. Nie wiesz jak stres związany z nową pracą wpłynie na Ciebie i dziecko, które może nosisz pod sercem. Chcesz ryzykowac Jego zdowiem dla pracy? Co innego rutynowa praca, która wykonuje ktoś od lat wśró ludzi, których znasz, co innego- douczanie się, nowe środowisko, nowi ludzie. Każdy ma swoje priorytety, ale mocno się zastanów.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2011-10-22 o 20:05
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:07   #24
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Zrób testy i sprawdź jak sprawy wyglądają. Ból piersi nie koniecznie oznacza ciążę.

Zastnowiłąbym się natomiast, czy jest fair podpisywac umowę, gdy będziesz wiedziała na 100%, że jesteś w ciązy? Pracodawca, zazwyczaj inwestuje w swoich pracowników, uczy ich, nawet, jeżeli tylko poprzez odostępnianie wiedzy współpracowników i początkowe zezwalanie na wolniejsza prace i drobne błędy. Ty popracujesz kilka miesięcy i... pójdziesz na zwolnienie, za które przez pierwsze miesiące płącił będzie Twój pracodawca. Czyli- najpierw ma pracownika, który się "doucza", później, gdy się wyrobi- nie ma żadnego- za to buli za ubezpieczenie i szuka kolejnego, którego znowu trzeba douczac....
Czy gdybyś byłą pracodawcą chciałąbyś by ktoś postawił Cię w takiej sytuacji?
Ja byłam pracodawcą i wiem, jak to jest.
I wiele, wiele razy, jako pracownik widziałam, jak dziewczyny ukrywały ciążę, do czasu gdy dostały umowy na stałe, po czym- dzień po ich podpisaniu- L4 i tyle je widzieli....

Nie wiesz, jak będziesz się czułą w ciązy. Nie wiesz jak stres związany z nową pracą wpłynie na Ciebie i dziecko, które może nosisz pod sercem. Chcesz ryzykowac Jego zdowiem dla pracy? Co innego rutynowa praca, która wykonuje ktoś od lat wśró ludzi, których znasz, co innego- douczanie się, nowe środowisko, nowi ludzie. Każdy ma swoje priorytety, ale mocno się zastanów.
No właśnie...zaraz posypią się gromy, ale też uważam, że nie jest w porządku rozpoczynać pracę ukrywając przed pracodawcą ciążę - kiedy na pewno po kilku miesiącach pójdziesz na zwolnienie, a być może - dużo wcześniej.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:10   #25
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
No właśnie...zaraz posypią się gromy, ale też uważam, że nie jest w porządku rozpoczynać pracę ukrywając przed pracodawcą ciążę - kiedy na pewno po kilku miesiącach pójdziesz na zwolnienie, a być może - dużo wcześniej.
No to posypią się na nas dwie. Zawsze fajniej miec towarzystwo
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:34   #26
Ereina
Raczkowanie
 
Avatar Ereina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 198
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
bo czasem dziewczynom naprawdę wydaje się, że dziecko to koniec świata, podczas gdy dla wielu kobiet to koniec świata, kiedy nie mogą mieć dziecka.
Nie wydaje sie. Dziecko to jest koniec swiata, jesli sie go nie chce. Wtedy czesto sie usuwa albo oddaje do adopcji.

Taka jest juz okrutna ironia losu - ci, ktorzy pragna dzieci nie moga ich miec, ci ktorzy ich nie chca - czesto je maja.


Co do autorki watku - urlop macierzynski nie jest przymusowy. Przy zalozeniu, ze wszystko przebiegnie prawidlowo - dziewczyna moze pracowac nawet w 9 miesiacu a po porodzie wrocic zaraz do pracy.

Jesli chce zrobic w jajo pracodawce i wybrac sie na macierzynski - imo nie powinna szukac zatrudnienia.
Ereina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:25   #27
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez Ereina Pokaż wiadomość
Jesli chce zrobic w jajo pracodawce i wybrac sie na macierzynski - imo nie powinna szukac zatrudnienia.
Macierzyński jest robieniem pracodawcy w jajo? Raczej to nasze prawo.
Nie chodzi Ci czasem o zwolnienie w czasie ciąży?
Tak czy siak autorka musi najpierw upewnić się czy rzeczywiście to ciąża.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:30   #28
Ereina
Raczkowanie
 
Avatar Ereina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 198
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Macierzyński jest robieniem pracodawcy w jajo? Raczej to nasze prawo.
Nie chodzi Ci czasem o zwolnienie w czasie ciąży?
Tak czy siak autorka musi najpierw upewnić się czy rzeczywiście to ciąża.
Dosc glupie prawo przez ktore kobiety pozniej sa zwalniane.

Ja sie nie dziwie, ze kobiety traca prace po macierzynskim, bo pol roku to kupa czasu. Taki pracownik jest po prostu nieprzydatny.
Ereina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:33   #29
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Macierzyński jest robieniem pracodawcy w jajo? Raczej to nasze prawo.
Nie, urlop macierzyński nie jest robieniem w jajo pracodawcy.
Robieniem pracodawcy w jajo jest natomiast ROZPOCZYNANIE PRACY ZATAJAJĄC informację o byciu w ciąży.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:46   #30
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Podejrzenie ciąży, nowa praca...

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Nie, urlop macierzyński nie jest robieniem w jajo pracodawcy.
Robieniem pracodawcy w jajo jest natomiast ROZPOCZYNANIE PRACY ZATAJAJĄC informację o byciu w ciąży.
Zgadzam się. Albo Załatwianie lewego l4 zaraz po informacji o ciąży - bez wskazań lekarskich.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.