Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 11:59   #61
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Aparat ruchomy można nosić osobno i tez działa, on nie jest jakimś przeżytkiem. Jak ja nosiłam ruchomy to aparaty stały były, jednak moja orto powiedziała, że stały nie może zastąpić ruchomego i że leczenie aparatem stałym w moim przypadku jest zakończeniem leczenia, także nie zgadzam się za bardzo z tym co mówisz.
fajnie, że się rozwinęła ta wasza rozmowa o ruchomym aparacie chciałam właśnie pytać czy wasze leczenie jakieś efekty przyniosły. Ja nie jestem już dzieckiem a mimo to mam ruchomy na dole. Ale widzę, że u Ciebie dał oczekiwane efekty więc mam nadzieję, że u mnie też się uda. Oby tylko nie było tak, że po ruchomym jeszcze będzie stały na koniec potrzebny bo finansowo nie wyrobię..

A jak długo go nosiłaś? Często go wyjmowałaś?

Co do wypluwania w nocy, mi orto powiedziała, żeby przez pierwsze pare nocy nosić tylko w dzień, żeby się przyzwyczaić a dopiero później na noc i nie powinno się wypluwać..
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 12:21   #62
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
fajnie, że się rozwinęła ta wasza rozmowa o ruchomym aparacie chciałam właśnie pytać czy wasze leczenie jakieś efekty przyniosły. Ja nie jestem już dzieckiem a mimo to mam ruchomy na dole. Ale widzę, że u Ciebie dał oczekiwane efekty więc mam nadzieję, że u mnie też się uda. Oby tylko nie było tak, że po ruchomym jeszcze będzie stały na koniec potrzebny bo finansowo nie wyrobię..

A jak długo go nosiłaś? Często go wyjmowałaś?

Co do wypluwania w nocy, mi orto powiedziała, żeby przez pierwsze pare nocy nosić tylko w dzień, żeby się przyzwyczaić a dopiero później na noc i nie powinno się wypluwać..
Ja go nosiłam przeszło 10 lat (tylko góra), więc sporo, ale głównie na noc, w dzień czasami, ale rzadko. Choć w nocy nie zdarzyło mi się go wypluć Przestałam go nosić krótko przed założeniem stałego aparatu.
Tylko u mnie było od początku wiadomo, że później będzie stały, mimo to ruchomy dopasował mi rozmiar szczęki i dzięki niemu miałam zęby w łuku, nie 'uciekały' mi do przodu ani do tyłu. Potem miałam zgryz krzyżowy, ale tym już się zajął stały aparat
Ogólnie stały po ruchomym wydawał mi się dużo lepszy, nie musiałam się pilnować z noszeniem go, mycie stałego aparatu jest dla mnie przyjemniejsze niż ruchomego, no i nie ma problemów na wyjazdach itd., zwłaszcza jak jadę gdzieś z chłopakiem
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 16:52   #63
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witam i ja w nowym wątku!
Co do aparatu ruchomego - ja nosiłam sumiennie i tylko porobił mi szpary pomiędzy zębami - a pan doktor, który mówił, że efekt będzie jak po stałym - po 2 latach powiedział "teraz czas na aparat stały"... którego nie było w planach. Finanse się skończyły i zęby wróciły na swoje miejsca... teraz poczytałam trochę opinii zanim wybrałam osobę, której powierzę moje zęby i pieniądze
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:02   #64
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Melduje się i ja...

Ale się ruch nam zrobił w nowej części
__________________
Za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta
--------
Aparatka
góra - 12.12.2011 r.
złoty, różowy, niebieski,
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:22   #65
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
A moze jest jakas aparatka z Koszalina, ktora by poradzila dobrego ortodonte?
ooo witam cieplutko, wreszcie ktoś z moich okolic - ja z Darłowa i tu tez leczę moją wadę.
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:15   #66
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

hej! ja tez sie dolaczam do watku!
Jesli chodzi o temat aparatu ruchomego to naleze do tej czesci Aparatek,ktora nie jest z niego zadowolona. Wypluwanie w nocy i brak efektow-jestem na to zywym dowodem! No ale kazdy jest inny,wiec to tylko moja subiektywna opinia!
Natomiast u mnie zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy,otoz po prawie miesiacu od zalozenia mocniejszeg drucika nie domykaja mi sie zeby po prawej stronie,tak jakby zeby wisialy w powietrzu i nie dotykaly tych dolnych- komus sie tak juz dzialo?
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:17   #67
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nadziejanna Pokaż wiadomość
hej! ja tez sie dolaczam do watku!
Jesli chodzi o temat aparatu ruchomego to naleze do tej czesci Aparatek,ktora nie jest z niego zadowolona. Wypluwanie w nocy i brak efektow-jestem na to zywym dowodem! No ale kazdy jest inny,wiec to tylko moja subiektywna opinia!
Natomiast u mnie zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy,otoz po prawie miesiacu od zalozenia mocniejszeg drucika nie domykaja mi sie zeby po prawej stronie,tak jakby zeby wisialy w powietrzu i nie dotykaly tych dolnych- komus sie tak juz dzialo?
To zgryz przewieszony, orto powinna Ci to poprawić
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 20:34   #68
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez anusiaa81 Pokaż wiadomość
ooo witam cieplutko, wreszcie ktoś z moich okolic - ja z Darłowa i tu tez leczę moją wadę.
Darłowo.. Bywam czasem. Ja w koszalinie mam kilku ortodontow i na temat kazdego sa i dobre i zle opinie. I tak nie moge sie wciaz zdecydowac. A w przyszlym tygodniu chce isc.
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 21:38   #69
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To zgryz przewieszony, orto powinna Ci to poprawić
dzieki , a samo sie to nie naprawi?bo mam wizyte dopiero za miesiac?
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 22:34   #70
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nadziejanna Pokaż wiadomość
dzieki , a samo sie to nie naprawi?bo mam wizyte dopiero za miesiac?
Nie, raczej nie, chyba, że to stan przejściowy, ale raczej orto musi skręcić aparat
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 10:19   #71
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dzięki za odpowiedzi co do ruchomego aparatu

Teraz mam kolejne pytanie, bo to moje pierwsze dni z tym aparatem i już pojawia się problem. Aparat w jednym miejscu mnie obciera i to dosyć mocno, bo pojawiła się krew i mam od wewnętrznej strony odcisk, blazę.. I to dosyć boli przy zakładaniu i ściąganiu. Jak tylko dotknę to miejsce językiem to boli a co dopiero jak już założę aparat to on stale dotyka to miejsce więc pierwsze 5 minut po założeniu aparatu jest tragiczne. Później się człowiek przyzwyczaja ale obawiam się i czuję, że nie powinno tak być... I teraz nie wiem co zrobić. Już na 1 wizycie powiedziałam orto o tym, że w tym miejscu wyjątkowo mnie ciśnie ale ona powiedziała, że może tak być. No dobrze, ale skoro obciera aż do krwi to chyba jednak coś jest nie tak? Bo wydaje mi się, że z czasem powinno być coraz lepiej. A minęły, z jednej strony dopiero dwa dni ale z drugiej obtarcie się nie zmniejsza tylko coraz bardziej boli. I naprawdę nie wiem co zrobić.. ?

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Mnie póki co też się wydaje stały lepszy ponieważ nie możesz go ściągnąć i jak już się przyzwyczaisz do bólu to jest ok. A z ruchomym jak go zakładam to jest strasznie a jak ściągam to czuję niesamowitą ulgę. I za każdym razem trzeba się przyzwyczajać. Przy stałym się zapomina w ogóle, że się ma aparat.

U mnie mam nadzieję, że efekty będą bo niestety stały nie wchodził w rachubę, bo robiłby jeszcze więcej problemów przy jedzeniu więc innego wyjścia nie było. A efekty mam nadzieję, że będą bo chodzi o przemieszczenie zębów. Mam śruby w aparacie, które mają zmniejszyć przestrzeń, dosyć dużą między zębami i dlatego wydaje mi się, że są duże szanse na efekty. Tzn. chodzi mi o cel jaki mam osiągnąć z ruchomym. Tylko muszę go nosić a póki co nie mogę go ubrać bo mnie strasznie obciera..
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 10:40   #72
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi co do ruchomego aparatu

Teraz mam kolejne pytanie, bo to moje pierwsze dni z tym aparatem i już pojawia się problem. Aparat w jednym miejscu mnie obciera i to dosyć mocno, bo pojawiła się krew i mam od wewnętrznej strony odcisk, blazę.. I to dosyć boli przy zakładaniu i ściąganiu. Jak tylko dotknę to miejsce językiem to boli a co dopiero jak już założę aparat to on stale dotyka to miejsce więc pierwsze 5 minut po założeniu aparatu jest tragiczne. Później się człowiek przyzwyczaja ale obawiam się i czuję, że nie powinno tak być... I teraz nie wiem co zrobić. Już na 1 wizycie powiedziałam orto o tym, że w tym miejscu wyjątkowo mnie ciśnie ale ona powiedziała, że może tak być. No dobrze, ale skoro obciera aż do krwi to chyba jednak coś jest nie tak? Bo wydaje mi się, że z czasem powinno być coraz lepiej. A minęły, z jednej strony dopiero dwa dni ale z drugiej obtarcie się nie zmniejsza tylko coraz bardziej boli. I naprawdę nie wiem co zrobić.. ?

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Mnie póki co też się wydaje stały lepszy ponieważ nie możesz go ściągnąć i jak już się przyzwyczaisz do bólu to jest ok. A z ruchomym jak go zakładam to jest strasznie a jak ściągam to czuję niesamowitą ulgę. I za każdym razem trzeba się przyzwyczajać. Przy stałym się zapomina w ogóle, że się ma aparat.

U mnie mam nadzieję, że efekty będą bo niestety stały nie wchodził w rachubę, bo robiłby jeszcze więcej problemów przy jedzeniu więc innego wyjścia nie było. A efekty mam nadzieję, że będą bo chodzi o przemieszczenie zębów. Mam śruby w aparacie, które mają zmniejszyć przestrzeń, dosyć dużą między zębami i dlatego wydaje mi się, że są duże szanse na efekty. Tzn. chodzi mi o cel jaki mam osiągnąć z ruchomym. Tylko muszę go nosić a póki co nie mogę go ubrać bo mnie strasznie obciera..
Może tak być i prócz wosku nic z tym nie zrobisz, w końcu masz w buzi coś obcego, czego nie powinno tam być, więc trzeba się przyzwyczaić
Ja miałam ten komfort, że zakładałam i szłam spać
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 14:02   #73
melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 45
GG do melancholiczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ponawiam pytanie:
Ile kosztowała was wizyta przyklejania zamka?
Orto pytał/a się dlaczego się odkleił?
__________________
góra - 26.07.2011
dół - 28.10.2011
melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 14:19   #74
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez melancholiczka Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie:
Ile kosztowała was wizyta przyklejania zamka?
Orto pytał/a się dlaczego się odkleił?
jak mi się odkleił to zadzwoniłam do orto, powiedziała że może to poczekać do wizyty [w międzyczasie go zgubiłam ] na wizycie przykleiła mi nowy, nic nie kosztowało ja wiem, chyba to było z góra 2tyg przed planowaną wizytą a że chodziłam wtedy do gimn to musiałabym ciągać rodziców do wawy [teraz z lo mam w miare blisko do orto]
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:38   #75
Cranky
Raczkowanie
 
Avatar Cranky
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

U mnie przyklejenie odczepionego zamka było za darmo, ortodontka o nic nie pytała, tylko przyczepiła go na powrót.
A ja od tygodnia chodzę bez aparatu, początkowo trochę nawet za nim tęskniłam mam teraz wyjątkowo równe ząbki, jak nigdy dotąd. Warto było, zdecydowanie. Teraz jeszcze się męczę trochę z płytkami, nie lubię tego, bo nie potrafię dobrze zagryźć zębów i źle mi się z tym śpi (musiałabym przesunąć dolną szczękę do przodu, aby zagryźć, nie robię tego z obawy, że tak mi zostanie o_o). Ale to już szczegóły, na razie cieszę się moimi 'nowymi' zębami
Cranky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:50   #76
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

mi dziś załozyli dół. wszystko byłoby ok gdyby nie to,że musieli mi 'przykleic' do wewnętrzych górnek trójek materiał taki jakim leczy się zęby w celu niezgryzania dolnych zamków. efekt taki,że nie mogę zacisnąc zębów do końca bo mam tą 'blokadę' masakra, strasznie to przeszkadza,idę w poniedziałek do orto niech zrobi to inaczej bo nawet nie mam jak pogryzc bułki bo nie nie mogę zacisnąc zębów. nie wiem dlaczego np nie zrobiła mi tego na dole. jest tego dużo na tych trójkach. poza tym miałam stripping- kompletnie nic nie bolało. mam wyciągi, łancuszki na górze i na dole, no szok. wszystko co mozliwe
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:56   #77
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Cranky Pokaż wiadomość
U mnie przyklejenie odczepionego zamka było za darmo, ortodontka o nic nie pytała, tylko przyczepiła go na powrót.
A ja od tygodnia chodzę bez aparatu, początkowo trochę nawet za nim tęskniłam mam teraz wyjątkowo równe ząbki, jak nigdy dotąd. Warto było, zdecydowanie. Teraz jeszcze się męczę trochę z płytkami, nie lubię tego, bo nie potrafię dobrze zagryźć zębów i źle mi się z tym śpi (musiałabym przesunąć dolną szczękę do przodu, aby zagryźć, nie robię tego z obawy, że tak mi zostanie o_o). Ale to już szczegóły, na razie cieszę się moimi 'nowymi' zębami
możesz pokazać efekty?
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 16:41   #78
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Może tak być i prócz wosku nic z tym nie zrobisz, w końcu masz w buzi coś obcego, czego nie powinno tam być, więc trzeba się przyzwyczaić
Ja miałam ten komfort, że zakładałam i szłam spać
Z woskiem próbowałam ale nic nie dało.. i na całe szczęście skontaktowałam się z orto i do niej pojechałam. Tam się okazało, że takiego odcisku nie powinno to zrobić i aparat został przypiłowany. Dzięki Bogu, że się dłużej nie katowałam jak to określiła orto. Teraz to mogę nosić i nosić. A wosk to sobie zastosuję na drut, który mnie leciutko obciera na policzku. Tamto to była kwestia od wewnętrznej strony więc niebardzo sama bym coś na to poradziła.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:13   #79
lithium14
Raczkowanie
 
Avatar lithium14
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 112
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

hm a mi założenie aparatu znów odkłada się w czasie,
najpierw musiałam wyrwać niewyrosnietą 8kę, bo krzywiła mi zęby, ale jak ją wyrwałam to niefortunnie wyrosła mi druga, pierwotnie niby miała nie przeszkadzać, a teraz okazało się że i ją trzeba wyrwac
już zapisałam się do chirurga, ale dopiero na luty byly miejsca,
szkodaa, bo już pod koniec stycznia spodziewalam sie zalozenia paratu
lithium14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 17:43   #80
valium33
Raczkowanie
 
Avatar valium33
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Miasto Aniołów
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witam
Nie wiem, czy moge tu zadać tego typu pytanie, ale czy ktoras z Was leczy się w Bydgoszczy u dr Agnieszki Kaczmarek?
Zamierzam zalozyc aparat, ale nie wiem ktory ortodona w Bydgoszczy jest godny zaufania, mam dosyc skomplikowaną wadę, ktora wymaga zabiegu chirurgicznego i chce sie oddac w dobre rece. Pozdrawiam
__________________
"Wiem,ze ważniejsze jest być blisko ludzi,którzy mnie kochają niż spędzać życie próbując zbliżyć się do tych, którzy mnie nie chcą."
valium33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:44   #81
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Z woskiem próbowałam ale nic nie dało.. i na całe szczęście skontaktowałam się z orto i do niej pojechałam. Tam się okazało, że takiego odcisku nie powinno to zrobić i aparat został przypiłowany. Dzięki Bogu, że się dłużej nie katowałam jak to określiła orto. Teraz to mogę nosić i nosić. A wosk to sobie zastosuję na drut, który mnie leciutko obciera na policzku. Tamto to była kwestia od wewnętrznej strony więc niebardzo sama bym coś na to poradziła.
Przynajmniej już nie boli Ale klamry masz przypiłowane?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:19   #82
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Limone, mam pytanie do Ciebie. Pisałaś, że miałaś stripping w trakcie leczenia. Chciałam zapytać, ile czasu od założenia aparatu miałaś ten zabieg?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:23   #83
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Moje zęby po strippingu nadal się nie zeszły tak ładnie jak powinny, zdejmowanie aparatu się oddala
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:15   #84
melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 45
GG do melancholiczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
jak mi się odkleił to zadzwoniłam do orto, powiedziała że może to poczekać do wizyty [w międzyczasie go zgubiłam ] na wizycie przykleiła mi nowy, nic nie kosztowało ja wiem, chyba to było z góra 2tyg przed planowaną wizytą
Chodzisz prywatnie do orto?

Cranky ty też?

A od czego się wam odkleiły zamki jeśli można wiedzieć?
__________________
góra - 26.07.2011
dół - 28.10.2011
melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:17   #85
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez melancholiczka Pokaż wiadomość
Chodzisz prywatnie do orto?

Cranky ty też?

A od czego się wam odkleiły zamki jeśli można wiedzieć?
A da się chodzić nieprywatnie?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:18   #86
melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 45
GG do melancholiczka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Cranky Pokaż wiadomość
U mnie przyklejenie odczepionego zamka było za darmo, ortodontka o nic nie pytała, tylko przyczepiła go na powrót.
A ja od tygodnia chodzę bez aparatu, początkowo trochę nawet za nim tęskniłam mam teraz wyjątkowo równe ząbki, jak nigdy dotąd. Warto było, zdecydowanie. Teraz jeszcze się męczę trochę z płytkami, nie lubię tego, bo nie potrafię dobrze zagryźć zębów i źle mi się z tym śpi (musiałabym przesunąć dolną szczękę do przodu, aby zagryźć, nie robię tego z obawy, że tak mi zostanie o_o). Ale to już szczegóły, na razie cieszę się moimi 'nowymi' zębami
Co to za płytki?
__________________
góra - 26.07.2011
dół - 28.10.2011
melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:28   #87
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez melancholiczka Pokaż wiadomość
Chodzisz prywatnie do orto?

Cranky ty też?

A od czego się wam odkleiły zamki jeśli można wiedzieć?
no, jeśli płacenie za wizytę i aparat oznacza 'prywatnie' to tak

chyba gumę żułam i jakoś głupio to robiąc wplątałam ją w zamek, a że to było na projekcie i nie wyszłam do łazienki to mi odpadł
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:31   #88
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
no, jeśli płacenie za wizytę i aparat oznacza 'prywatnie' to tak

chyba gumę żułam i jakoś głupio to robiąc wplątałam ją w zamek, a że to było na projekcie i nie wyszłam do łazienki to mi odpadł
To mocno musiałaś zaplątać, że aż zamek odpadł, może wcześniej się kiwał trochę?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:11   #89
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To mocno musiałaś zaplątać, że aż zamek odpadł, może wcześniej się kiwał trochę?
chyba tak to było z rok temu we wrześniu ;o jak ten czas leci
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 21:44   #90
cayoka
Raczkowanie
 
Avatar cayoka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

i ja się melduje, choć rzadko bywam tutaj
ale śledzę wątek
__________________
Magdalena, nie Magda

Nic poza Tobą i uszczęśliwianiem świata nie chcę. !




14.07.2012

cayoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.