jak malowac czerwone oczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-02, 12:57   #1
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka

jak malowac czerwone oczy?


No wlasnie.. jak??
Tzn ja mam zielone, ale one czesto robia sie czerwone.. wiadomo: niedospane, nieprzespane noce, godziny spedzone przed kompem itd itp. wiem wiem, najlepiej jest sie wyspac, odpoczac, zjesc cos normalnego, a nie tylko platki z jogurtem przez caly dzien..
No ale, nie zawsze udaje mi sie tak "porzadnie" zyc
Zastanawiam sie czym i jak sie malowac ?
Poszperalam w archiwum i juz troche wiem, ze bez dobrego korektora to ani rusz.. (btw. moze ktos polecic cos? co myslicie o "burzuju" tym z pedzelkiem?)
Znalazlam tez taki watek o makijazu zmeczonej twarzy i tak sie wlasnie zastanawiam czy te kolorki http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1049376281 beda pasowaly do moich zielonych oczu i przy okazjii nie uwydatnia czerwonych bialek

bede Wam wdzieczna za wszelka pomoc
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 22:02   #2
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: jak malowac czerwone oczy?

Hmmm...trudna sprawa, bo teoretycznie najlatwiej schować zaczerwienie pod jadeitowym lub blado błękitnym cieniem, ale zielone oczy wtedy stają się szarawe.

A teraz praktycznie:
Tez mam zielone i podczas sesji lub po hulankach maluję się następująco:

Najpierw podkładzik + korektor
a potem na ruchomą część powieki bardzo blady ( prawie biąły) błękit a w załamaniu powieki...intensywny róż ( co tu kryć robię to rózem policzkowym) + ostatnie mazidełko na pućki, skronie ( delikatnie).
I tusz mocniej na górze + bardzo delikatnie na dole.
I, choć niektórzy sądzą że błękit podkreśli zaczerwienione spojówki - wcale tak sie nie dzieje. Być może różowy odciąża te kompozycję

Pozdrawiam
Noa

Ps. Dołączam się do puytania, może Wizażanki znają jakiś inny sposób?
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 23:08   #3
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: jak malowac czerwone oczy?

Ja też z zielonymi, i maluję tak:

- korektor pod oczy, puder
- cielisty cień na całą powiekę aż po brwi

- na ruchomą część powieki nie za dużo cienia w kolorze zgaszonego, chłodnego brązu (kolor Taupe z YR) - w zewnętrznym kąciku, rozcieram do środka (w ten sposób maskuję opuchniętą powiekę, ale nie zwracam na nią uwagi)

- w okolicach wewnętrznego kącika powieki odrobina jasnego, błyszczącego cienia (biały lub srebrny), nie pytajcie dlaczego gdzieś to wyczytałam i tak robię

- tuż pod brwiami musnąć jasnym błyszczącym cieniem lub różem

- tusz czarny (jak kto ma to szary lub brązowy), nie fioletowy bo podkreśli cienie i zaczerwienienie

- makijaż ust błyszczący i przykuwający uwagę
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 15:52   #4
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: jak malowac czerwone oczy?

Podciągam wątek.
Dziękuję za podpowiedzi i proszę o jeszcze Może Aga i Sam coś jeszcze dorzucą ?

xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 16:38   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: jak malowac czerwone oczy?

Witaj Xanko
Przy zaczerwienionych oczętach powinnaś unikać ciepłych kolorów. Jeśli róż jest chłodny to może ten efekt złagodzić, może dlatego Noa otrzymuje dobry efekt mimo koloru, który teoretycznie powinien podkreślać czerwone oczy.
Ja jednak polecam nieco spokojniejszy makijaż przy czerwonych oczkach - żywsze kolory po prostu mogą za bardzo przyciągać uwagę. Dobre będą chłodne beże i brązy, szarości, grafit, brudne błękity z granatem.

Te kolory z linku - to bardzo ładny jest 216 - idealny jako baza pod chłodne kolorki.

Oczywiście korektor też może być wskazany, ale rozświetlający. Dobrze robi też biała kreseczka wewnątrz powieki nad linią rzęs, czy tak jak robi Benny odrobina perłowego jasnego cienia przy nosku. Unikałabym jednak mocno perłowych cieni na całej powiece. Mogą wręcz podkreślić efekt zmęczenia.

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 19:47   #6
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: jak malowac czerwone oczy?

Tak! Zostałam rozszyfrowana:To był chłodny prawie malinowy róż ( taki jak naturalnie zaczerwinione policzki) + chłodny, prawie szary bardzo jasny błękit. Zestaw ryzykowny, ale u mnie ( ciepła karnacja + zielone oczy + podkówki) skuteczny
Pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-08, 21:50   #7
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: jak malowac czerwone oczy?

Dziękuje Agnieszko i Wam dziewczyny jeszcze raz
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.