Imię dla dziecka - jak wybrać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 11:50   #31
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Hilda to ładne acz niespotykane imię (czyli same plusy)

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość

A gdzie jest napisane, że to prawo. To są jedynie podpowiedzi. Bez przesady.
No to przeczytaj jeszcze raz co napisałam - nie jest to prawo, więc nie musimy się tego ściśle trzymać

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez pajka122 Pokaż wiadomość
Mój brat ma na imię Czemian i jakoś problemów w urzędzie nie było, rodzice nawet się śmieją, że urzędniczka skomentowała imię jako "tak... to prawdziwie staropolskie imię":P
Z kolei kolega ma na imię Walter i jakoś też nigdy się nie czepiał.
Wydaje mi się, że dzieci biorą przykład z rodziców. Jeżeli w domu rodzice naśmiewają się/komentują imiona innych dzieci, ich własne dzieci robią to samo - nabijają się z rówieśników:/
Osobiście, jestem zdania, że imiona powinny być dowolne, tylko żeby wskazywały na płeć dziecka.
Podobają mi się angielskie imiona jak np: Hope, Eliah (elajdża), Amber itp. U nas, w Polsce, niestety ale społeczeństwo jest straszliwie nietolerancyjne. Chociażby jaka była afera parę lat temu, że ktoś chciał nazwać córkę Tradycja! Piękne imię!
Jeżeli nie jest obraźliwe, to jest piękne Jak Jagoda, Róża - imiona odrzeczownikowe, ale jakie ładne...
Czemu właśnie nie Nadzieja?
W Rosji.Ukrainie itp. kobiety wciąż nazywane są Wiera (wiara) bodajże jeszcze nadzieja i miłość (?) i jakoś tam nikt się nie czepia. Powinniśmy zmienić mentalność, nie krytykować imion, bo nie są polskie lub na dzisiejszą modłę - to i kolejne pokolenia będą podchodziły na luzie do tej sprawy.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 12:46   #32
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
No to przeczytaj jeszcze raz co napisałam - nie jest to prawo, więc nie musimy się tego ściśle trzymać
Wybacz, nadinterpretacja

Wyśmiewanie kogoś z powodu imienia jest co najmniej niegrzeczne i świadczy o kulturze. Co nie znaczy, że nie mogę napisać, że jakieś imię po prostu mi się nie podoba.

W Polsce imię Nadzieja też jest nadawane.
A tak dla ciekawości statystyki dla Warszawy, prowadzone od 2004 roku http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=&sort=imie
Niektórzy rodzice już na starcie zrobili swoim dzieciom nieco pod górkę.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 13:21   #33
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość
Wybacz, nadinterpretacja

Wyśmiewanie kogoś z powodu imienia jest co najmniej niegrzeczne i świadczy o kulturze. Co nie znaczy, że nie mogę napisać, że jakieś imię po prostu mi się nie podoba.

W Polsce imię Nadzieja też jest nadawane.
A tak dla ciekawości statystyki dla Warszawy, prowadzone od 2004 roku http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=&sort=imie
Niektórzy rodzice już na starcie zrobili swoim dzieciom nieco pod górkę.
Dlaczego Aron przez dwa A? Ja miałam kolegę Arona przez jedno A
Mrówka? ładnie brzmi ale tak jakoś.. hmm

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Na szczęście nie znalazłam tam imienia, które wymarzyłam sobie dla córki ponad 10 lat temu. Czyli bigno - będzie miała najbardziej wyjątkowe imię w Polsce. ];->

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

To ja się bałam, że USC nie uzna mojego imienia, a jak tak patrzę są tam hmm, że tak powiem dziwniejsze, obce i z obcojęzyczną pisownią.
Uff czyli moje przejdzie <3
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 14:06   #34
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Przyznam, że wiele imion mnie, (hmmmm) zaskoczyło: Żyraf, Myszon, Sindi, Szarlota, Jarzyna, Belzebub (!). Mimo całej poprawności i tolerancji niektóre niestety są zwyczajnie dziwne/brzydkie.
Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Dlaczego Aron przez dwa A? Ja miałam kolegę Arona przez jedno A
Co do zasady powinno się pisać Aaron. To imię biblijne
Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Na szczęście nie znalazłam tam imienia, które wymarzyłam sobie dla córki ponad 10 lat temu. Czyli bigno - będzie miała najbardziej wyjątkowe imię w Polsce. ];->

To jest tylko Warszawa Gdzieś indziej może już Twoje wymarzone imię ma swoją właścicielkę

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
To ja się bałam, że USC nie uzna mojego imienia, a jak tak patrzę są tam hmm, że tak powiem dziwniejsze, obce i z obcojęzyczną pisownią.
Uff czyli moje przejdzie <3
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że zestaw jest tworzony dla dzieci z polskim nazwiskiem (bądź polskim imieniem a obcym nazwiskiem). Czyli można domniemywać, że niektóre dzieci pochodzą z małżeństw mieszanych. To by trochę tłumaczyło.

I tu również polecam: http://forum.gazeta.pl/forum/f,12924..._imionach.html

Aż mnie to Twoje imię zaciekawiło
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBe...imiona_greckie Jest tutaj
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 14:13   #35
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Jeśli będę kiedykolwiek córeczkę to nazwę ją Ramona.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 15:11   #36
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość

Aż mnie to Twoje imię zaciekawiło
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBe...imiona_greckie Jest tutaj
Nie, ale to nie jest popularne greckie imię, to wręcz zdrobnienie używane jako oddzielne imię. Ogółem jak czytam tę listę to są to w części polskie imiona o pochodzeniu greckim. I jedno z nich podanych jest polską wersją, pełnego imienia greckiego, z którego utworzono zdrobnienie, które ja chcę jako imię dla córki



---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Znalazłam je w klikając na wersję polską, potem niżej była lista wersji międzynarodowych i jest przy greckiej

Edytowane przez Mother Hedgehog
Czas edycji: 2012-09-22 o 15:11
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 16:03   #37
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość

Znalazłam je w klikając na wersję polską, potem niżej była lista wersji międzynarodowych i jest przy greckiej
Nie podejmę się szukania

Zauważyłam, że w czołówce moich imion są również te pochodzenia greckiego.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 16:32   #38
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość
Nie podejmę się szukania

Zauważyłam, że w czołówce moich imion są również te pochodzenia greckiego.
Jak to w jednej komedii pewien Grek mówił - wszystkie słowa na świecie pochodzą z greki
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 17:59   #39
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Co do obcojęzycznego imienia, to w mojej rodzinie chciano nazwać chłopca Joszko, ale urzędnicy stwierdzili, że istnieje polska odmana- ''Józef''.
Chociaż taka np. Skrzynecka nazwała córkę Alikia, więc jeżeli imię nie ma polskiego odpowiednika, to nie powinni się czepiać. Swoją drogą, Alikia Łopucka.... Ciekawe brzmienie
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 18:10   #40
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Co do obcojęzycznego imienia, to w mojej rodzinie chciano nazwać chłopca Joszko, ale urzędnicy stwierdzili, że istnieje polska odmana- ''Józef''.
Chociaż taka np. Skrzynecka nazwała córkę Alikia, więc jeżeli imię nie ma polskiego odpowiednika, to nie powinni się czepiać. Swoją drogą, Alikia Łopucka.... Ciekawe brzmienie
Nie można iść wtedy do innego urzędu lub założyć na upartego sprawę w sądzie? Dla mnie Joszko a Józef to wielka różnica i nie obchodzi mnie, że Józef to wersja polska.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 19:15   #41
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Nie można iść wtedy do innego urzędu lub założyć na upartego sprawę w sądzie? Dla mnie Joszko a Józef to wielka różnica i nie obchodzi mnie, że Józef to wersja polska.
Rejestruje się w tym urzędzie, gdzie jest się zameldowanym. Dziecko trzeba raczej szybko zajerestrować, więc nie ma czasu na sądy.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 21:10   #42
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Znając mój upór w tej kwestii - ja bym znalazła ];->
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 23:29   #43
mirahuana
Przyczajenie
 
Avatar mirahuana
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 22
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Ja chciałam zawsze nazwać synka Leopold, bo zdrobnienie jest urocze- Poldek. Ale niestety w połączeniu z nazwiskiem Pacan jest delikatnie mówiąc zabawne. Dlatego raczej wybierzemy imię Leon.
Dla dziewczynki Lidia (po mojej babci), ewentualnie Gabriela, ale Gabrysiek się sporo zrobiło.
podoba mi się również imię Eugeniusz, Remigiusz, Patryk.

Swoje imię znalazłam na 'warszawskiej' liście na miejscu 239 -Mirosława
Za dzieciaka bardzo się wstydziłam imienia, ale teraz cieszę się że nie jestem następną Asią albo Kasią. Wyróżniające się imiona z wiekiem zaczyna się inaczej odbierać.
mirahuana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 23:33   #44
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

A no właśnie, sprawdziłam własne imię, podobno nie należy do popularnych
118 118 n Marlena 21 0.1%
Jak na Warszawę i okres od 2004 do dzisiaj to wynik mnie zadowala
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 03:50   #45
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez mirahuana Pokaż wiadomość
Ja chciałam zawsze nazwać synka Leopold, bo zdrobnienie jest urocze- Poldek. Ale niestety w połączeniu z nazwiskiem Pacan jest delikatnie mówiąc zabawne. Dlatego raczej wybierzemy imię Leon.
Dla dziewczynki Lidia (po mojej babci), ewentualnie Gabriela, ale Gabrysiek się sporo zrobiło.

Matko, nie mów że Ty, bądź Twój partner ma tak na nazwisko- Pacan..my tu mówimy o imionach i żeby nikt sie nie wyśmiewal z dzieciaczków, a też są przecież takie nazwiska..
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 10:06   #46
mirahuana
Przyczajenie
 
Avatar mirahuana
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 22
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Na początku było dziwnie, ale można się przyzwyczaić ;D
mirahuana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:20   #47
alonek
Raczkowanie
 
Avatar alonek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam, gdzie Ciebie nie ma
Wiadomości: 121
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

a wiecie co wyjdzie jak "połączy się" mężczyznę, kobietę i diabła? Jan Maria Rokita swoją drogą to jest dla mnie ciekawe, że kiedyś (bardziej) nadawano takie imię dla chłopca (Jan Maria). Nie ma chyba innych połączeń
alonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:45   #48
pajka122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Mój ojciec ma Bogusław Maria, jak widać są:P
pajka122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 13:37   #49
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Maria jest imieniem, które można nadać również chłopcom - z reguły jednak jako drugie: Maksymilian Maria Kolbe, Bronisław Maria Komorowski, Jan Maria Rokita.

Z ciekawostek: imię Jowita przyjęło się u nas jako imię żeńskie. W rzeczywistości jest męskie.

Niektóre imiona męskie kończą się na -a. : Jowita, Kosma, Barnaba, Saba, Bonawentura.
Imiona żeńskie nie kończące się na -a : Damaris, Beatrycze, Miriam, Noemi, Nel.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 13:38   #50
Gosiulka_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Ja się nazywam Małgorzata Maria.Na 3 imię planuję dać sobie Magdalena.Ogólnie nie lubię swojego imienia.Wolałabym się nazywać np.Zuzia.Dla swoich dzieci wybrałabym imiona Zuzanna,Maja dla dziewczy nek a dla chłopców Dominik i Tomek
Gosiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 13:43   #51
Cecilia89
Zadomowienie
 
Avatar Cecilia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Stanisław
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje." - Gabrielle Chanel
Projekt PRAWO JAZDY (30/30)
Urodziłam ślicznego, zdrowego bobaska
Cecilia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 13:52   #52
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez kamkaa25 Pokaż wiadomość
mnie sie podoba Hania, nawet nie wiedzialam ze takie popularne. Zosia i marysia tez bardzo ladne, ale maria i zofia juz nie.. chociaż słyszałąm, że ksiądz ochrzcił w kościele (i w papierach tak miała) właśnie zosia, tak zażyczyli sobie rodzice, nie zofia a zosia. ciekawe co na to mój ksiądz by powiedział. mam dosyc imienia lena, co druga dziewczynka tak ma na imie teraz, no i jakos sie zle kojarzy, z ruską dziołchą, ale po prostu nie lubie oklepanych imion a lena i julia niewatpliwie takie są. dla chlopczyka nie mam pomyslu :/ kuba ladnie, ale tez oklepane wiec odpada. cos wymyślę dla dziewczynki to podoba mi się jeszcze zuzia
ja mam w domu mała Zofię Marię

wołam na nią Zosia, Zosiula, Zosieńka, często używam też skrótu "Zo"

oficjalne zwroty lecą tylko wtedy jak coś przeskrobie i wtedy słyszy "Zofio Mario .... (tu nazwisko) tak robić nie wolno!"
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 17:41   #53
mitasa
Raczkowanie
 
Avatar mitasa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 410
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Moja kuzynka ma córeczkę, która ma na imię Maria. Marysia chodzi w tej chwili do zerówki i w klasie ma : trzy Oliwki, trzy Julie i dwie Nadie. Uważam, że pójście za falą mody jest niemądre. W tej chwili są modne Oliwki i Majki itd, ale kiedyś to będzie krzywda dla dziecka.

Osobiście nigdy nie dałabym na imię dziecku, które nosi osoba, której nie lubię lub która źle mi się kojarzy. Mam tak np z imieniem Justyna, ponieważ wszystkie jakie znam okazały się nieuczciwe (oczywiście nie twierdze, że wszystkie Justyny takie są - po prostu nie miałam okazji poznać sympatycznej osoby o tym imieniu).

Mnie osobiście podobają się imiona : Aleksandra (głównie dlatego, że wszystkie Olki jakie znam to supper dziewczyny), Franciszek, Patrycja, Bogusława (imię mojej kochanej cioci ).
Zdecydowanie preferuję imiona polskie, tradycyjne.
__________________
Ślub: 24.09.2016.
Oczekiwanie na syna : 08.06.2017.
mitasa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 18:20   #54
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez mitasa Pokaż wiadomość
Moja kuzynka ma córeczkę, która ma na imię Maria. Marysia chodzi w tej chwili do zerówki i w klasie ma : trzy Oliwki, trzy Julie i dwie Nadie. Uważam, że pójście za falą mody jest niemądre. W tej chwili są modne Oliwki i Majki itd, ale kiedyś to będzie krzywda dla dziecka.
Może nie krzywda, ale nie chciałabym być jedną z wielu. Ja mimo, iż nie mam jakoś oryginalnego imienia, to będąc w podstawówce w moim roczniku oraz +/- 3 lata, moje imię się nie powtarzało
Wśród znajomych zauważyłam wysyp: Kacprów, Len, Oliwierów, Julii, Natalii, Konradów.
Cytat:
Napisane przez mitasa Pokaż wiadomość
Osobiście nigdy nie dałabym na imię dziecku, które nosi osoba, której nie lubię lub która źle mi się kojarzy. Mam tak np z imieniem Justyna.
Też tak mam. I o dziwo też w tej grupie jest Justyna.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 20:23   #55
alonek
Raczkowanie
 
Avatar alonek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam, gdzie Ciebie nie ma
Wiadomości: 121
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez mitasa Pokaż wiadomość
Osobiście nigdy nie dałabym na imię dziecku, które nosi osoba, której nie lubię lub która źle mi się kojarzy. Mam tak np z imieniem Justyna, ponieważ wszystkie jakie znam okazały się nieuczciwe (oczywiście nie twierdze, że wszystkie Justyny takie są - po prostu nie miałam okazji poznać sympatycznej osoby o tym imieniu)..
myślałam, że tylko ja tak mam.... choć znam jedną Justynę, co jest trochę "inna" od innych Justyn, ale też ma w sobie takie coś....hmm.... denerwującego
ja uwielbiam imiona: Wojciech (jak mój Tata) - bystre chłopaki i w dzieciństwie urwisy że ho ho, Bogumił (jak leci w Tv "Noce i dnie" to nikt mnie nie odgoni ), Jan, Tomasz, Anna, Alicja, Magdalena, Jagoda osobiście nie znoszę swego imienia (Dominika), ale wolę to imię, niż Klaudia (bez obrazy dla nikogo), moja teściowa jest wniebowzięta, bo syna (mego męża Karola) chciała nazwać Dominik, ale teścio zapisał jak chciał i ma za to wnuczka Dominika (urodzony na dodatek w jej urodziny, syn córki Moniki ), chrześniaka Dominika no i mnie- Dominikę, synową z bierzmowania mam Anastazja hehe. Moja starsza siostra Natalia miała być... Ismeną- ale ksiądz nie wyraził zgody- nie mam pojęcia skąd rodzice wzięli to imię. Młodsza siostra Julia- diabeł wcielony, rządzicielka i cwaniara , brat Aleksander- cicha woda brzegi rwie mam jakiś uraz do Ew, ale nie wiem czemu :/ a jak słyszę: Nikola, Roksana, Patryk, Marzena to mam dreszcze
alonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 07:15   #56
klaudusk_a
Zakorzenienie
 
Avatar klaudusk_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mała mieścina niedaleko Lublina :)
Wiadomości: 5 945
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

właśnie, nie wiem dlaczego rodzice tak bardzo podążają za modą..
my nazwaliśmy naszą córkę Zuzia bo zarówno zdrobnienie jak i Zuzanna bardzo nam się podobają, a teraz patrząc na córkę widzę w niej niesforną Zuzię z filmu, który zawsze uwielbiałam
__________________

Zapraszam na mój blog
http://kikalifestyle.blogspot.com/
klaudusk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 12:07   #57
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez alonek Pokaż wiadomość
Ismeną- ale ksiądz nie wyraził zgody- nie mam pojęcia skąd rodzice wzięli to imię. Młodsza siostra Julia- diabeł wcielony, rządzicielka i cwaniara , brat Aleksander- cicha woda brzegi rwie mam jakiś uraz do Ew, ale nie wiem czemu :/ a jak słyszę: Nikola, Roksana, Patryk, Marzena to mam dreszcze
Ismena - z mitologii greckiej. Niby ładne, niespotykane ALE dla mnie skreślone... Suczka sąsiada wabi się Ismena.
Znajomi zrezygnowali z imienia Antoni dla syna, bo golden ich przyjaciela wabi się Antek.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 12:41   #58
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość
Ismena - z mitologii greckiej. Niby ładne, niespotykane ALE dla mnie skreślone... Suczka sąsiada wabi się Ismena.
Znajomi zrezygnowali z imienia Antoni dla syna, bo golden ich przyjaciela wabi się Antek.
Ja znam jedną Polkę Ismenę co na dodatek ma córkę Carmen
A co najdziwniejsze, jej córeczka po tatusiu ma stolicowe nazwisko. Carmen W. No ciekawe połączenie. Ale ja się pluć nie będę bo przecież sama jestem za tolerancją w tej kwestii.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 16:33   #59
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Podoba mi się Gniewko

Gdy moja koleżanka wybierała imię dla córki, zażartowałam, żeby dała jej na imię Coco (czyt. koko). Jej facet ma na nazwisko Kwoka Było by tak monotematycznie...
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 23:44   #60
balbusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
GG do balbusa Send a message via Skype™ to balbusa
Dot.: Imię dla dziecka - jak wybrać?

Moje córki noszą imiona
1. Jagoda Malina
2. Kalina Jasmina
balbusa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 16:42:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.