ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 06:59   #1
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Unhappy

ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane


Witam. mam za tydzien sprawe o alimenty, ustalenie ojcostwa, pozbawienie praw, nadanie maloletniemu mojego nazwiska, ustalenie widzen. czy ktos z was juz mial taka rozprawe za saba jakie sedzia moze zadawac pytania? czy jak ojciec bedzie sie wypieral dziecka (na 100% nim jest) mowi ze chce go wrobic w dziecko - to czy mam wieksze szanse w sadzie? jak sie okaze po testach ze jednak jest ojcem? mam jeszcze pytanie jak napisac wniosek o poniesienie przez pozwanego kosztow za badania DNA? dzieki za odpowiedzi jestem cała zestresowana na sama mysl ;/
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:50   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

A nie możesz wynająć adwokata? Znajomy właśnie zakończył swoją sprawę rozwodową i bez adwokata na pewno by sobie sam nie poradził ( a też chodziło o opiekę nad dzieckiem)
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:05   #3
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
Witam. mam za tydzien sprawe o alimenty, ustalenie ojcostwa, pozbawienie praw, nadanie maloletniemu mojego nazwiska, ustalenie widzen. czy ktos z was juz mial taka rozprawe za saba jakie sedzia moze zadawac pytania? czy jak ojciec bedzie sie wypieral dziecka (na 100% nim jest) mowi ze chce go wrobic w dziecko - to czy mam wieksze szanse w sadzie? jak sie okaze po testach ze jednak jest ojcem? mam jeszcze pytanie jak napisac wniosek o poniesienie przez pozwanego kosztow za badania DNA? dzieki za odpowiedzi jestem cała zestresowana na sama mysl ;/
W wielu miastach są bezpłatne porady prawne np przy stowarzyszeniach, przy uniwersytetach z wydziałem prawa. Poszukaj w necie adresów. Pomagają napisać odpowiednie pisma, doradzą jakie argumenty podnieść.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:20   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Mówić prawdę.

Masz badania zrobione czy dopiero wnioskujesz?
Nie wiem czy wszytsko załatwisz na jednej rozprawie.
Pozbawienie praw na podstwie czego?
Nadanie nazwiska a teraz jaki dziecko ma nazwisko?
Skoro chcesz go pozbawic praw to znaczy , że jego czyli uznal dziecko ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:02   #5
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Mówić prawdę.

Masz badania zrobione czy dopiero wnioskujesz?
Nie wiem czy wszytsko załatwisz na jednej rozprawie.
Pozbawienie praw na podstwie czego?
Nadanie nazwiska a teraz jaki dziecko ma nazwisko?
Skoro chcesz go pozbawic praw to znaczy , że jego czyli uznal dziecko ?
nie ! zlozylam wszystko w jednym pozwie. ojciec nie interesuje sie od 4 miesiaca nami. naduzywał alkoholu grozil mi ze jak mnie spotka to nie reczy za siebie! zlozylam to do prokuratury ale umozyli to! mam dowody smsy zdjecia jak jest pijany spi na barze itp. na tej podstawie odebranie praw ale zeby odebrac musi byc pierw uznany jako ojciec. wiec bedzie ustalenie ojcostwa . slyszlam ze teraz jak dostal pozew to mowi ze chce go w dziecko wrobic i kase wyłudzic. po naszym rozstaniu znalazł inna kobiete (18 lat) . wogle sie nie zainteresowal dzieckiem po urodzeniu niczym. jak prosilam o 100 zł. na lekarza to powiedział czy to jest konieczne czy musze tam isc? dodam ze pracuje w wojsku i ma staly dochod 3 tys. boje sie rozprawy co wymysli. ;/ nie wiem co sedzia moze zadac za pytania;/

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
A nie możesz wynająć adwokata? Znajomy właśnie zakończył swoją sprawę rozwodową i bez adwokata na pewno by sobie sam nie poradził ( a też chodziło o opiekę nad dzieckiem)
nie chce adwokata bo duzo osob mowi ze sad tez inaczej patrzy jak jest sie z adwokatem a jak samemu. boje sie ze stres mnie zje ;/ rozmawialm z adwokatem i mowil to samo , ze isc na pierwsza sprawe sama i zobaczyc co bedzie bo na 1 sprawie sie nie skonczy, wiec jak on bedzie mial adwokata ja pojde tez z kims.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 07:47   #6
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
nie chce adwokata bo duzo osob mowi ze sad tez inaczej patrzy jak jest sie z adwokatem a jak samemu. boje sie ze stres mnie zje ;/ rozmawialm z adwokatem i mowil to samo , ze isc na pierwsza sprawe sama i zobaczyc co bedzie bo na 1 sprawie sie nie skonczy, wiec jak on bedzie mial adwokata ja pojde tez z kims.
Gadanie... ja na wszystkie sprawy chodzilam z adwokatem.
On sie lepiej na tym zna. Wie co i jak zrobic, zalatwil za mnie wszystko. Papiery do sadu wysylal sam. Bez niego poszloby mi duzo gorzej. Moze nawet cos bym pominela a tak on pytania zadawal i dzieki temu poszlo lepiej zostalo powiedziane to co mialo byc.
Niestety facet nawet tam klamal wiec i na to sie przygotuj. Zastanow sie jeszcze nad adwokatem. To sporo kosztuje, ale warto.


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:23   #7
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

nie wiem naprawde co mam zrobic z jednej strony masz racje abo boje sie ze stres mnie zje i nie bede wiedziec co powiedziec. a jakie alimenty dostalas i o jakie wystepowałas?

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Gadanie... ja na wszystkie sprawy chodzilam z adwokatem.
On sie lepiej na tym zna. Wie co i jak zrobic, zalatwil za mnie wszystko. Papiery do sadu wysylal sam. Bez niego poszloby mi duzo gorzej. Moze nawet cos bym pominela a tak on pytania zadawal i dzieki temu poszlo lepiej zostalo powiedziane to co mialo byc.
Niestety facet nawet tam klamal wiec i na to sie przygotuj. Zastanow sie jeszcze nad adwokatem. To sporo kosztuje, ale warto.


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
nie wiem naprawde co mam zrobic z jednej strony masz racje abo boje sie ze stres mnie zje i nie bede wiedziec co powiedziec. a jakie alimenty dostalas i o jakie wystepowałas?
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 19:12   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
nie ! zlozylam wszystko w jednym pozwie. ojciec nie interesuje sie od 4 miesiaca nami. naduzywał alkoholu grozil mi ze jak mnie spotka to nie reczy za siebie! zlozylam to do prokuratury ale umozyli to! mam dowody smsy zdjecia jak jest pijany spi na barze itp. na tej podstawie odebranie praw ale zeby odebrac musi byc pierw uznany jako ojciec. wiec bedzie ustalenie ojcostwa . slyszlam ze teraz jak dostal pozew to mowi ze chce go w dziecko wrobic i kase wyłudzic. po naszym rozstaniu znalazł inna kobiete (18 lat) . wogle sie nie zainteresowal dzieckiem po urodzeniu niczym. jak prosilam o 100 zł. na lekarza to powiedział czy to jest konieczne czy musze tam isc? dodam ze pracuje w wojsku i ma staly dochod 3 tys. boje sie rozprawy co wymysli. ;/ nie wiem co sedzia moze zadac za pytania;/

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------


nie chce adwokata bo duzo osob mowi ze sad tez inaczej patrzy jak jest sie z adwokatem a jak samemu. boje sie ze stres mnie zje ;/ rozmawialm z adwokatem i mowil to samo , ze isc na pierwsza sprawe sama i zobaczyc co bedzie bo na 1 sprawie sie nie skonczy, wiec jak on bedzie mial adwokata ja pojde tez z kims.

O matko, masz skomplikowana sprawe i sie wzbraniasz przed adwokatem?
Po to jest adwokat żeby ci pomóc, staniesz przed sądem i strach cię złapie- to bedzie lepsze niz adwokat ? adwokat ogarnie sprawe i załatwisz to znacznie szybciej niz samemu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 19:53   #9
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
O matko, masz skomplikowana sprawe i sie wzbraniasz przed adwokatem?
Po to jest adwokat żeby ci pomóc, staniesz przed sądem i strach cię złapie- to bedzie lepsze niz adwokat ? adwokat ogarnie sprawe i załatwisz to znacznie szybciej niz samemu.
ogolnie wiem co i jak co mowic w sumie prawde tylko wlasnie chodzi o stres. ;/ wszyscy mi mowia ze mam isc sama. chyba tak zrobie zobaczej jak na pierwszej rozprawie bedzie najwyzej na druga wezmne adwokata. a ktos z was mial taka sytuacje podobna? jakich moge spodziewac sie pytan? wydaje mi sie ze nie bedzie nic podchwytliwego. jestem tez ciekawa jakie rachunki przedstawi na utrzymanie sie i oplaty. wiem ze mieszka u tej swojej i na niej teraz zeruje., tak jak probował na mnie. podałam o 1500 zł. alimenty i 5 tys. zwrotow kostow w czasie ciazy i połogu.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:00   #10
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

1500zł?
powodzenia...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:42   #11
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
1500zł?
powodzenia...
domyslalm sie ze tyle nie przyzna ale trzeba probowac. ale wedlug moich obliczen to tyle wychodzi. a po drugie czemu dziecko ma zyc na gorszej stopie niz ojciec? ciekawe tylko jak sad to roztrzygnie.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 06:32   #12
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Nie dostaniesz tyle chyba ze masz niepelnosprawne dziecko ktorego utrzymanie kosztuje prznajmniej 2500. Sad zazwyczaj ustala ok. 50% tego ile miesiecznie wydajesz na dziecko czyli robisz sobie rozpiske ile wydajesz.
Przykladowo:
Jesli zrobisz caly spis rzeczy (mleko, pieluchy, ubrania, jedzenie, kosmetyki, jakies ew. Zabawki, ksiazeczki i inne) i wyjdzie ci ze wydajesz na dziecko 1000zl to mozesz sie ubiegac o 500. Jesli 1200 to o 600 itd.
Nie wiem jak jest przy takich wysokich zarobkach - w tym by raczej adwokat pomogl. Ja mowie w przypadku nizszych zarobkow bo takie przypadki znam i najczesciej przyznaja ok. 350-400zl. Slyszalam tez o przypadku kiedy dziewczyna dostala 250zl na kilkumiesieczne dziecko kiedy facet mial dochody 2000-3000 ale mial adwokata i udowadniali jakie on ma straszne wydatki, dlugi i dziewczyna byla bezradna.
Poza tym co jakis czas alimenty mozna podwyzszac.
Ale na wstepie 1500 i to bez adwokata? Nie wiem... zle robisz ze go nie bierzesz. Bardzo zle. Nigdy nie bylas na takiej sprawie i pojecia nie masz jaka to pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:48   #13
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Nie dostaniesz tyle chyba ze masz niepelnosprawne dziecko ktorego utrzymanie kosztuje prznajmniej 2500. Sad zazwyczaj ustala ok. 50% tego ile miesiecznie wydajesz na dziecko czyli robisz sobie rozpiske ile wydajesz.
Przykladowo:
Jesli zrobisz caly spis rzeczy (mleko, pieluchy, ubrania, jedzenie, kosmetyki, jakies ew. Zabawki, ksiazeczki i inne) i wyjdzie ci ze wydajesz na dziecko 1000zl to mozesz sie ubiegac o 500. Jesli 1200 to o 600 itd.
Nie wiem jak jest przy takich wysokich zarobkach - w tym by raczej adwokat pomogl. Ja mowie w przypadku nizszych zarobkow bo takie przypadki znam i najczesciej przyznaja ok. 350-400zl. Slyszalam tez o przypadku kiedy dziewczyna dostala 250zl na kilkumiesieczne dziecko kiedy facet mial dochody 2000-3000 ale mial adwokata i udowadniali jakie on ma straszne wydatki, dlugi i dziewczyna byla bezradna.
Poza tym co jakis czas alimenty mozna podwyzszac.
Ale na wstepie 1500 i to bez adwokata? Nie wiem... zle robisz ze go nie bierzesz. Bardzo zle. Nigdy nie bylas na takiej sprawie i pojecia nie masz jaka to pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
wiem ze sad tak liczy. wiec moje wylicznia to 3 tys. czyli po 1500zł na rodzica.. musialam wszystko nowe kupywac. ale licze tez np tak łóżeczko na 3 lata(36mies) czyli na jeden miesiac przypuscmy 2,60 i inne rzeczy jak meble, przewijaki, kosze na bielizne jego, podgrzewacze itp. i naprawde tyle wychodzi domyslam sie ze tyle nie dostane
ale napisalam jak jest. opieka zlobkowa 600zł miesiecznie wiec to juz sumuje zajecia na basenie 220 zł, i dojazdy do lekarza szczepienia zakupy dla dziecka na zajecia to 300ł wiec juz jest 1tys. a gdzie reszta. ogolnie wiem co mowic w sadzie tylko ten stres. dzisaj dzwonilam do sadu i opn nie ma pełnomocnika. ja z mioim rozmawialam i jak bym zmienila zdanie to pojdzie ze mna. nie wiem jakie moga byc pytania. ale chyba jasne co bylo miedzy nami i na co wydaje kase na dziecko. a jak bylo u ciebie?
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:05   #14
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Skad ty te kwoty bierzesz.. wiem ze wiele zalezy od sadu i miasta ale takich rzeczy sie zwyczajnie nie wlicza. Aaaa a jesli wydajesz 3000 miesiecznie na dziecko to pamietaj ze sad spyta skad tyle co miesiac bierzesz.
No przepraszam ale ta kosmiczna kwota kojarzy mi sie tylko z tym ze chcesz z faceta wyciagnac ile sie da a najlepiej wszystkie wydatki zwiazane z dzieckiem zrzucic na niego... chocby nawet byl skonczonym burakiem.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:22   #15
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Skad ty te kwoty bierzesz.. wiem ze wiele zalezy od sadu i miasta ale takich rzeczy sie zwyczajnie nie wlicza. Aaaa a jesli wydajesz 3000 miesiecznie na dziecko to pamietaj ze sad spyta skad tyle co miesiac bierzesz.
No przepraszam ale ta kosmiczna kwota kojarzy mi sie tylko z tym ze chcesz z faceta wyciagnac ile sie da a najlepiej wszystkie wydatki zwiazane z dzieckiem zrzucic na niego... chocby nawet byl skonczonym burakiem.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
podaj maial wysle ci kosztorys moj. napiszesz co sadzisz o nim

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
podaj maial wysle ci kosztorys moj. napiszesz co sadzisz o nim
a skad mam to mialam oszczednosci i wydalam wszystko na wyprawke czyli reczy dlugookresowe. czego sie nie wglednia?
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 13:36   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
domyslalm sie ze tyle nie przyzna ale trzeba probowac. ale wedlug moich obliczen to tyle wychodzi. a po drugie czemu dziecko ma zyc na gorszej stopie niz ojciec? ciekawe tylko jak sad to roztrzygnie.
Wydajesz 3 tys na utrzymanie dziecka ?
Skoro ojciec żeruje na innej to niby skąd weżmie te 1500 ?

Policz to jeszcze raz bo sie tylko osmieszyć w sądzie.Albo najlepiej idz do adwokata.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 14:42   #17
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Kurcze tez juz zaczynalam pisac ze sie osmieszy ale mi telefon zadzwonil i nie wiem jakim cudem odrzucilam cala wiadomosc.
Juz nie bede sie cofac do innych postow autorko ale napisz mi:
Czy pracujesz?
Dziecko faktycznie chodzi do zlobka za 600zl?
Jak sie utrzymujesz?
Z kim mieszkasz?

Nie rozkladaj kosztow lozeczka na 2.50 miesiecznie bo to bez sensu...
A tak poza tym to nie pozbawia go od razu praw wiec z tym sie musisz liczyc bo teraz wyglada to tak ze chcesz od goscia wyciagnac jak najwiecej kasy i pozbawic praw byle sie z dzieckiem nie widzial.
To ze sie nie interesuje to w sumie nie jest argument bo facet go nawet nie uznal takie rzeczy sie robi pozniej a uwierz mi ze sad nie spojrzy na Ciebie przychylnym okiem jak powiesz ze wydajesz 3000 na dziecko, doliczysz basen i nawet 2,50 za lozeczko...
Moge sie mylic ale za wyprawke powinien Ci osobno oddac. Chcesz to wrzuc tutaj na co faktycznie wydajesz pieniadze to kazda na to spojrzy i oceni jesli tak bardzo nie chcesz adwokata.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:35   #18
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

sorry ale na miejscu sędziny jakbyś mi pokazała rozłożenie ceny łóżeczka na 3 lata to bym cię śmiechem zabiła
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:16   #19
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Kurcze tez juz zaczynalam pisac ze sie osmieszy ale mi telefon zadzwonil i nie wiem jakim cudem odrzucilam cala wiadomosc.
Juz nie bede sie cofac do innych postow autorko ale napisz mi:
Czy pracujesz?
Dziecko faktycznie chodzi do zlobka za 600zl?
Jak sie utrzymujesz?
Z kim mieszkasz?

Nie rozkladaj kosztow lozeczka na 2.50 miesiecznie bo to bez sensu...
A tak poza tym to nie pozbawia go od razu praw wiec z tym sie musisz liczyc bo teraz wyglada to tak ze chcesz od goscia wyciagnac jak najwiecej kasy i pozbawic praw byle sie z dzieckiem nie widzial.
To ze sie nie interesuje to w sumie nie jest argument bo facet go nawet nie uznal takie rzeczy sie robi pozniej a uwierz mi ze sad nie spojrzy na Ciebie przychylnym okiem jak powiesz ze wydajesz 3000 na dziecko, doliczysz basen i nawet 2,50 za lozeczko...
Moge sie mylic ale za wyprawke powinien Ci osobno oddac. Chcesz to wrzuc tutaj na co faktycznie wydajesz pieniadze to kazda na to spojrzy i oceni jesli tak bardzo nie chcesz adwokata.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
obecnie jestem na maciezynskim. mam dochod 1500 zl. + 250 z opieki + pomoc z caritasu zywnosc. mieszkam z rodzicami same oplaty to 400zł. miesiecznie, to czy wtedy moge napisac co wydaje miesiecznie a mimo zlozenego juz pozwu moge zlozyc wniosek do tego o zwrot kosztow wyprawki? wiec tak w kosztowysie mam.mleko 1 paczka tydzien , soczki, obiadki, preciery owocowe, jogurty,biszkopty,chrupki , herbatki,kleiki. SRODKI CZYSTOSCI.mydlo, zel do kapieli i zel do ciala, balsam oliwka chsteczki nawilzane, pampersy, krem na odparzenia, gabka do mycia plyn do naczyn, plyn do mycia butelek i smoczko, proszek do prania plyn do plukania, podklady higeniczne, pieluchy tetrowe,worki naycia butelek, platki do przemywania oczu, patyczki do czyszczenia, nozyczki + pilnik, puder/talk, szczotka do masazu dziasel i do mcia pierwszych zebow, szczotka do włosów, aspirator do nosa, reczniki, MEDYCYNA- witamina c, witamina d, oaracetamol, czopki, ocenisept, zel na dziąsła, wapno, sol fizjologiczna, pray do nosa,wumianek, masc majrankowa, + dostakowo co kwartał lekarz (prywatnie czasami trzeba isc + badani jakies iusg itp) + dodatkowo co kwartal 50 zl na leki na recepte szczpienia itp. KOSZTY SREDIOOKRESOWE.- butelki , smoczki do butelek,smoczek uspokajajacy zawieszka do smoczka , obowie profilaktyczne obowie zimowe i letnie po 2 pary, obowie domowe, kurtka kombineon, szalik,rekawiczki, czapka, spioszki koszulki,body, rejstopki, skarpetki, spiworek z becikiem,spodnie spodenki,blua-polar, sweterek chustki na szyje i głowe, sliniaki, POZOSTALE. - zlobek basen, dojazdy wszedzie do lekarza zakupy itp. baterie do zabawek i zarowki do lampek. KOSZTA DLUGOOKRESOWE (WYPRAWKA) koldra poduszka posciel, dywan lozeczko wanienka wozek, spacerowka,fotelik do samochodu,krzeselko do karmienia lezaczek-bujaczek, mata edukayjna przewijak chodzik skoczek hustawak kojec, remont pokoju dziecka malowanie itp, meble bez łozka, inhalator, monitor oddechu, termometr bezdotykowy, lamka nocna podgrzewacz, suszarka do butelek i smoczkow, nocnik, kosz na pampersy kosz na bielizne koszyk na przybory pojemniek na mleko przenosny słoiki na kaszki koc, torba podrozna, termosy do butelek, + OKOLIICZNOSCIOWE - wakacje letnie i zimowe swieta wielkanocne i Bozego Narodzenia urodziny imieniny dzien dziecka. + oplaty mieskznaie

do zlobka dziecko jeszcze nie chodzi pojdzie za miesiac. a w sadzie powiem ze zalegle alimenty do 6 miesiaca ma odliczyc opieke zlobkowa bo do niego nie chodzilo, a nie bede skaldac pozwu co miesiac o podwyzke. a pozbawienie praw po to aby nie uczestniczl w wyborze dziecka np szkoly zlobka czy innych. a widzenie nie- w pozwie mam ustalone widzenie raz w tyg po 3 godziny nie chce zabraniac mu kontaktu jak bedzie chcial ale nie chce zeby mogl dezydowac co sie z dzieckiem dieje jaka szkole wybierze itp.wkoncu nie on wychowuje. napiszcie co sadzicie o tym kosztorysie, czy mam osobno wniosek zlozyc o wyprawke?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wydajesz 3 tys na utrzymanie dziecka ?
Skoro ojciec żeruje na innej to niby skąd weżmie te 1500 ?

Policz to jeszcze raz bo sie tylko osmieszyć w sądzie.Albo najlepiej idz do adwokata.
bo jest hazardzista i alkoholikiem.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
obecnie jestem na maciezynskim. mam dochod 1500 zl. + 250 z opieki + pomoc z caritasu zywnosc. mieszkam z rodzicami same oplaty to 400zł. miesiecznie, to czy wtedy moge napisac co wydaje miesiecznie a mimo zlozenego juz pozwu moge zlozyc wniosek do tego o zwrot kosztow wyprawki? wiec tak w kosztowysie mam.mleko 1 paczka tydzien , soczki, obiadki, preciery owocowe, jogurty,biszkopty,chrupki , herbatki,kleiki. SRODKI CZYSTOSCI.mydlo, zel do kapieli i zel do ciala, balsam oliwka chsteczki nawilzane, pampersy, krem na odparzenia, gabka do mycia plyn do naczyn, plyn do mycia butelek i smoczko, proszek do prania plyn do plukania, podklady higeniczne, pieluchy tetrowe,worki naycia butelek, platki do przemywania oczu, patyczki do czyszczenia, nozyczki + pilnik, puder/talk, szczotka do masazu dziasel i do mcia pierwszych zebow, szczotka do włosów, aspirator do nosa, reczniki, MEDYCYNA- witamina c, witamina d, oaracetamol, czopki, ocenisept, zel na dziąsła, wapno, sol fizjologiczna, pray do nosa,wumianek, masc majrankowa, + dostakowo co kwartał lekarz (prywatnie czasami trzeba isc + badani jakies iusg itp) + dodatkowo co kwartal 50 zl na leki na recepte szczpienia itp. KOSZTY SREDIOOKRESOWE.- butelki , smoczki do butelek,smoczek uspokajajacy zawieszka do smoczka , obowie profilaktyczne obowie zimowe i letnie po 2 pary, obowie domowe, kurtka kombineon, szalik,rekawiczki, czapka, spioszki koszulki,body, rejstopki, skarpetki, spiworek z becikiem,spodnie spodenki,blua-polar, sweterek chustki na szyje i głowe, sliniaki, POZOSTALE. - zlobek basen, dojazdy wszedzie do lekarza zakupy itp. baterie do zabawek i zarowki do lampek. KOSZTA DLUGOOKRESOWE (WYPRAWKA) koldra poduszka posciel, dywan lozeczko wanienka wozek, spacerowka,fotelik do samochodu,krzeselko do karmienia lezaczek-bujaczek, mata edukayjna przewijak chodzik skoczek hustawak kojec, remont pokoju dziecka malowanie itp, meble bez łozka, inhalator, monitor oddechu, termometr bezdotykowy, lamka nocna podgrzewacz, suszarka do butelek i smoczkow, nocnik, kosz na pampersy kosz na bielizne koszyk na przybory pojemniek na mleko przenosny słoiki na kaszki koc, torba podrozna, termosy do butelek, + OKOLIICZNOSCIOWE - wakacje letnie i zimowe swieta wielkanocne i Bozego Narodzenia urodziny imieniny dzien dziecka. + oplaty mieskznaie

do zlobka dziecko jeszcze nie chodzi pojdzie za miesiac. a w sadzie powiem ze zalegle alimenty do 6 miesiaca ma odliczyc opieke zlobkowa bo do niego nie chodzilo, a nie bede skaldac pozwu co miesiac o podwyzke. a pozbawienie praw po to aby nie uczestniczl w wyborze dziecka np szkoly zlobka czy innych. a widzenie nie- w pozwie mam ustalone widzenie raz w tyg po 3 godziny nie chce zabraniac mu kontaktu jak bedzie chcial ale nie chce zeby mogl dezydowac co sie z dzieckiem dieje jaka szkole wybierze itp.wkoncu nie on wychowuje. napiszcie co sadzicie o tym kosztorysie, czy mam osobno wniosek zlozyc o wyprawke?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------



bo jest hazardzista i alkoholikiem.
a zarabia 3 tys.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 17:22   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Weż ty kobieto adwokata.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:24   #21
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Nie wiem jak dla mnie to troche smieszne. No i mieszkasz z rodzicami co jest dla sadu dowodem ze masz duza pomoc. Nie placisz sama czynszu.
Poza tym chcesz od faceta pieniedzy i spotkan z dzieckiem ale decydowac o niczym nie moze.

Tak sie nie da.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:30   #22
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Nie wiem jak dla mnie to troche smieszne. No i mieszkasz z rodzicami co jest dla sadu dowodem ze masz duza pomoc. Nie placisz sama czynszu.
Poza tym chcesz od faceta pieniedzy i spotkan z dzieckiem ale decydowac o niczym nie moze.

Tak sie nie da.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
czemu mieszanka. mieszkam z rodzicami to znaczy ze on nie musi placic na dziecko, a moim rodzice maja nas wspomagac jak on zdrowy i ma pensje ?nie rozumiem. a do widzen nie chce mu zabraniac jak bedzie chcial ale nie chce abby decydowal o jego losie jak nie wie co i jak. pryjdzie kiedys i bedzie sie moze rzucał. a co sadzicie o tej wyprawce lepiej osobno czy w alimentach razem?
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:42   #23
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Wiec masz mniejsze wydatki na mieszkanie. Nie utrzymujesz sie z dzieckiem sama w mi
I jesli jego uznasz jako ojca to bedzie mogl decydowac o nim. O wyborze zlobka rowniez. Potrzebny jest podpis matki i ojca.
Ile masz lat? Bo to strasznie dziecinne podejscie do rodzicielstwa. Niech placi, nawet niech sie spotyka ale do niczego nie moze sie wtracac.
Wiec od razu Ci mowie ze to sie nie uda. A nawet jesli to dopiero na przestrzeni lat kiedy bedzie naprawde fatalnym ojcem bo teraz nawet go nie ma w dokumentach.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:44   #24
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez PaulaCooper Pokaż wiadomość
Wiec masz mniejsze wydatki na mieszkanie. Nie utrzymujesz sie z dzieckiem sama w mi
I jesli jego uznasz jako ojca to bedzie mogl decydowac o nim. O wyborze zlobka rowniez. Potrzebny jest podpis matki i ojca.
Ile masz lat? Bo to strasznie dziecinne podejscie do rodzicielstwa. Niech placi, nawet niech sie spotyka ale do niczego nie moze sie wtracac.
Wiec od razu Ci mowie ze to sie nie uda. A nawet jesli to dopiero na przestrzeni lat kiedy bedzie naprawde fatalnym ojcem bo teraz nawet go nie ma w dokumentach.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
myslisz aby wycofac odebranie praw? i zobaczyc jakim bedzie ojcem i z czasem odebrac jak juz?
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:29   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
myslisz aby wycofac odebranie praw? i zobaczyc jakim bedzie ojcem i z czasem odebrac jak juz?
Przeciez twoj pozew o odebranie praw nie oznacza, że sąd na to przystanie.
Trzeba miec podstawy, dowody, świadków a nie bo ty chcesz.
Zachowujesz się dziecinnie i sąd szybko ustawi cie do pionu i z wysokością alimentów, wylieczeniami utrzymania, szczegolnie, że dziecko jest b.malutkie w to co wypisujesz to jakis kosmos i koncertem życzeń.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2013-04-08 o 19:35
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 20:21   #26
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Przeciez twoj pozew o odebranie praw nie oznacza, że sąd na to przystanie.
Trzeba miec podstawy, dowody, świadków a nie bo ty chcesz.
Zachowujesz się dziecinnie i sąd szybko ustawi cie do pionu i z wysokością alimentów, wylieczeniami utrzymania, szczegolnie, że dziecko jest b.malutkie w to co wypisujesz to jakis kosmos i koncertem życzeń.

Zgadzam sie.


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 21:10   #27
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
obecnie jestem na maciezynskim. mam dochod 1500 zl. + 250 z opieki + pomoc z caritasu zywnosc. mieszkam z rodzicami same oplaty to 400zł. miesiecznie, to czy wtedy moge napisac co wydaje miesiecznie a mimo zlozenego juz pozwu moge zlozyc wniosek do tego o zwrot kosztow wyprawki? wiec tak w kosztowysie mam.mleko 1 paczka tydzien , soczki, obiadki, preciery owocowe, jogurty,biszkopty,chrupki , herbatki,kleiki. SRODKI CZYSTOSCI.mydlo, zel do kapieli i zel do ciala, balsam oliwka chsteczki nawilzane, pampersy, krem na odparzenia, gabka do mycia plyn do naczyn, plyn do mycia butelek i smoczko, proszek do prania plyn do plukania, podklady higeniczne, pieluchy tetrowe,worki naycia butelek, platki do przemywania oczu, patyczki do czyszczenia, nozyczki + pilnik, puder/talk, szczotka do masazu dziasel i do mcia pierwszych zebow, szczotka do włosów, aspirator do nosa, reczniki, MEDYCYNA- witamina c, witamina d, oaracetamol, czopki, ocenisept, zel na dziąsła, wapno, sol fizjologiczna, pray do nosa,wumianek, masc majrankowa, + dostakowo co kwartał lekarz (prywatnie czasami trzeba isc + badani jakies iusg itp) + dodatkowo co kwartal 50 zl na leki na recepte szczpienia itp. KOSZTY SREDIOOKRESOWE.- butelki , smoczki do butelek,smoczek uspokajajacy zawieszka do smoczka , obowie profilaktyczne obowie zimowe i letnie po 2 pary, obowie domowe, kurtka kombineon, szalik,rekawiczki, czapka, spioszki koszulki,body, rejstopki, skarpetki, spiworek z becikiem,spodnie spodenki,blua-polar, sweterek chustki na szyje i głowe, sliniaki, POZOSTALE. - zlobek basen, dojazdy wszedzie do lekarza zakupy itp. baterie do zabawek i zarowki do lampek. KOSZTA DLUGOOKRESOWE (WYPRAWKA) koldra poduszka posciel, dywan lozeczko wanienka wozek, spacerowka,fotelik do samochodu,krzeselko do karmienia lezaczek-bujaczek, mata edukayjna przewijak chodzik skoczek hustawak kojec, remont pokoju dziecka malowanie itp, meble bez łozka, inhalator, monitor oddechu, termometr bezdotykowy, lamka nocna podgrzewacz, suszarka do butelek i smoczkow, nocnik, kosz na pampersy kosz na bielizne koszyk na przybory pojemniek na mleko przenosny słoiki na kaszki koc, torba podrozna, termosy do butelek, + OKOLIICZNOSCIOWE - wakacje letnie i zimowe swieta wielkanocne i Bozego Narodzenia urodziny imieniny dzien dziecka. + oplaty mieskznaie


zapomniałaś chyba tylko wliczyć opłatę za wywóz śmieci - bo przecież to wszystko się kiedyś zniszczy/zużyje i trzeba będzie wyrzucić a ta "przyjemność" też kosztuje
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:26   #28
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Przeciez twoj pozew o odebranie praw nie oznacza, że sąd na to przystanie.
Trzeba miec podstawy, dowody, świadków a nie bo ty chcesz.
Zachowujesz się dziecinnie i sąd szybko ustawi cie do pionu i z wysokością alimentów, wylieczeniami utrzymania, szczegolnie, że dziecko jest b.malutkie w to co wypisujesz to jakis kosmos i koncertem życzeń.
nie jest to kosmos ani dziecinada. ojciec popierwsze naduzywa alkoholu mam dowody i swiadkow po 2 grozil mi w ciazy dowody typu sms akta z prokuratury po 3 nie intersowanie sie stanem zdrowia i duzo innych rzeczy wymieniac. spokojnie mam na wszystko dowody to nie jest tak bo chce sobie tak pisac. ciekawe jak ktos by ci grozil w zaawansowanej ciazy bylabys zadowolona i bys tak to zostawila. a po drugie ludzie czy wy macie pojecie ze w koszta alimentow mam wliczone wyprawke?? oczywiscie moge zlozyc osobno ale moge i tak. a wogle to co jest smieszne co wydaje na dziecko a wymien w tym co napisalam co jest nie potrzbne? rozumiem gdyby mnie ani ojca nie bylo stac to ok ale stac. i przypominam DZIECKO MA PRAWO ZYC NA TAKICH SAMYCH STANDARDACH JAK RODZIC ! czemu tatus ma cała wyplate przepuszczac na alkohol i hazard? dziecko to nie tylko jedzenie i ubranie.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
zapomniałaś chyba tylko wliczyć opłatę za wywóz śmieci - bo przecież to wszystko się kiedyś zniszczy/zużyje i trzeba będzie wyrzucić a ta "przyjemność" też kosztuje
wywoz smieci jest wliczony w koszta oplat wiec spokojnie nie rozumiem waszego zdzieiwenia ? co w tym dzie=wnego ze standart sie przyjoł 350 zł czy 500zł. ?wiem ze niczego nie zmienie ale podaje wszytsko co kupuje . a po 2 wszystko sie nie zuzyje tak szybko.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 06:11   #29
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Lampka nocna, monitor oddechu, termometr bezdotykowy, suszarka do butelek i smoczkow, podgrzewacz i pare innnych - nie, to nie sa najpotrzebniejsze rzeczy.
Co wiecej, mam dwojke dzieci i nic takiego mi nie bylo do szczescia potrzebne.
Twoja lista jest troche smieszna bo wyglada tak jakbys nawet biszkopty dziecku wyliczala na kase.
Za pare lat wliczysz jeszcze lizaczki?
Przesadzasz, masz dziecinne podejscie i podejrzewam ze nie wiecej niz 19 lat.
Naprawde wez tego adwokata zeby sie nie osmieszyc. Niech on mowi za ciebie. Ty juz lepiej sie zajmij odpowiadaniem na pytania.
Tyle ode mnie w tym watku bo mi rece opadaja jak cos takiego czytam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:58   #30
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Odp: ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym zwiazane

Cytat:
Napisane przez agnieszka1209 Pokaż wiadomość
i przypominam DZIECKO MA PRAWO ZYC NA TAKICH SAMYCH STANDARDACH JAK RODZIC ! czemu tatus ma cała wyplate przepuszczac na alkohol i hazard? dziecko to nie tylko jedzenie i ubranie.

Chodzi głównie o ważenie takich rzeczy. A Ty tymczasem radośnie chcesz zabrać facetowi połowę jego pensji ( czyli z 3 tysięcy zabierzesz mu 1.5 tysiąca). Czyli jak rozumiem, niemowlę Cię kosztuje (z tego co pamiętam z równoległego wątku)- 3 tysiące (xD), a dorosłemu facetowi (z kredytem/wynajmem mieszkania/ nieco większymi potrzebami odnośnie jedzenia i innych takich) zostawiasz półtora tysiaka na życie???

Heloł?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-04-09 o 09:59
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.