Masz pomysł na zmiany w KWC? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 11:00   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504

Masz pomysł na zmiany w KWC?


Podziel się z nami

Tworzymy nową, lepszą wersję KWC i zapraszamy do zgłaszania Waszych pomysłów ulepszeń i zmian dotyczacych układu, funkcjonalnosci i brakujących funkcji w KWC, Torebce itd.
Wszystkie pomysły mile widziane

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:10   #2
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

KWC jest super
jedyne, czego mi brakuje, to możliwość segregowania po cenach (może jakaś dodatkowa rubryczka z cenami? np. przedziały cenowe?), bo kosmetyki za kilkaset zł niekoniecznie są na moją kieszeń, a nie sposób ich szybko "odsiać"...
Możliwość wyszukiwania na przykład po średniej ocenie ORAZ przedziale cenowym ułatwiłaby wyszukanie interesujących mnie produktów
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:12   #3
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Ja mam jeden tylko pomysł,który MOIM zdaniem jest ważny, a mianowicie chodzi o to,że wielu kosmetyków nie ma w katalogu,ponieważ można dodawać tylko te,które się przetestowała...tym samym osoby,które testują kosmetyki nie myślą o tym żeby je dodać do katalogu... nie chce się niektórym dodawać opinii itd. przez to później nie znajdujemy takich kosmetyków jak CHI! (to przykład mój z wczoraj...strasznie się zawiodłam,że nie ma tego w KWC) Nawet jeśli ktoś chce dodać opinie to nie ma do czego, a tej osobie nie chce się dodawać kosmetyku do katalogu...

Kurcze troche chaotycznie to napisałam, ale mam nadzieje,że zrozumiecie o co chodzi... Po prostu wrzucajmy do katalogu każdy kosmetyk,którego nie ma bez względu na to czy go ktoś przetestował czy nie..będzie łatwiej
W zeszłym roku próbowałam uzupełnić baze dodając kosmetyki Oriflame,ale szybko moderatorka mi zabroniła,ponieważ nie używałam akurat tych kosmetyków i nie mogłam jej udowodnić,ze faktycznie kidys je przetestowałam ;/ paranoja...
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:13   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Mi się KWC podoba, szybko wyszukuję w nim to co chcę. W końcu to największa baza danych o tym co na półkach w drogerii czy aptece.
Jedynie przy producentach setek kosmetyków mogłaby być opcja wyszukiwania producenta i jednocześnie kategorii produktów od razu, bo teraz trzeba wejsć w kategorię i dopiero szukać producenta. Fajnie, gdyby można byłoby to robić przy pomocy bardziej zaawansowanego wyszukiwania. Chyba, że coś takiego już jest, a ja nie dowidzę
I jak zawsze optuję za podawaniem składów. Wiem, że to żmudna praca, ale może przy zgłaszaniu nowego produktu wymagajmy podania pełnego składu, wtedy będzie łatwiej.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:33   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Przydałaby sie opcja (z możliwością wyłączenia, bo nie każdemu sie spodoba), żeby po najechaniu na dany kosmetyk w spisie pokazywała sie miniaturka jego zdjęcia Czasem tak mam, że szukam czegoś i na liście mam 10 o podobnej nazwie, każde muszę włączać i oglądać zdjęcia czy to ten. Albo jeśli ktoś jest fanem ładnych opakowań
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:36   #6
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Przydałaby sie opcja (z możliwością wyłączenia, bo nie każdemu sie spodoba), żeby po najechaniu na dany kosmetyk w spisie pokazywała sie miniaturka jego zdjęcia Czasem tak mam, że szukam czegoś i na liście mam 10 o podobnej nazwie, każde muszę włączać i oglądać zdjęcia czy to ten. Albo jeśli ktoś jest fanem ładnych opakowań
Zgadzam się z tym! swietny pomysł ;D mam ten sam problem przy wyszukiwaniu konkretnej rzeczy
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:38   #7
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Myślę, że kiedyś było gorzej na KWC - bo nie było tych aptecznych kosmetyków (typu Benzacne itp.)

Jednak myślę, że przydało by się coś naszemu KWC.
Dobrym pomysłem jest zrobienia rubryczki cenowej. Niektórym ułatwiłoby sprawę.
Co do takich szczegółów to zrobiłabym w Pielęgnacji ogólnej-pasty do zebów rozdzielone miejsce na wszelkie specyfiki (czyli płukanki, paski wybielające, żele itp.).
W kategorii "Zapachy" dodałabym jeszcze rubryczkę o "długości zapachu". Wielu perfumoniaczkom na forum ułatwiłoby wyszukiwanie produktów bo trwałości perfum. Takie schodki do nieba
Tak nic narazie nie przychodzi mi do głowy...ale taką ważną rzeczą jest własnie bardziej uszczególnić niektóre kategorie (j/w pasty do zębów).Bo w niektórych kategoriach brakuje podkategorii a w niektórych jest ZA BARDZO (patrz: jest podkategoria "demakijaż" i "demakijaż oczu i ust").
Może inne Wizażanki wpadną na coś jeszcze.

EDIT: A ten pomysł z miniaturkami jest genialny!! Jestem jak najbardziej ZA! Bo ja też muszę często klikac nie potrzebnie by sprawdzić opakowanie

Edytowane przez essme
Czas edycji: 2009-07-28 o 13:42
essme jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 13:48   #8
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Świetny pomysł z tymi miniaturkami, popieram, baaardzo się przyda.
Segregacja wg ceny również.

Mam jeszcze taką propozycję co do kategorii kosmetyków kolorowych- może to zbyt skomplikowane, ale można by opcjonalnie dodawać zdjęcie po użyciu danego kosmetyku (np tusz do rzęs, cieni do oczu) jak wyglądają pomalowane oczy, usta, policzki po zastosowaniu.

Edytowane przez arrabbiata
Czas edycji: 2009-07-28 o 13:50
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:50   #9
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Świetny pomysł z tymi miniaturkami, popieram, baaardzo się przyda.
Segregacja wg ceny również.

Mam jeszcze taką propozycję co do kategorii kosmetyków kolorowych- może to zbyt skomplikowane, ale można by opcjonalnie dodawać zdjęcie po użyciu danego kosmetyku (np tusz do rzęs, ceni do oczu) jak wyglądają pomalowane oczy, usta, policzki po zastosowaniu.
niezły pomysł i myślę,że bardzo przydatny ;D
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:24   #10
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Ja bym była za wprowadzeniem szerszego systemu oceniania. Co prawda kojarzy mi się to z inną stroną, ale jednak jest moim zdaniem lepsze. A mianowicie nie oceniałoby sie z pięciu gwaizdego, tylko np:
Trwałość *****
Opakowanie *****
Zapach *****
Konsystencja *****
Wydajność *****
Działanie *****
Zaznaczałoby się w tych wsztstkich kategoriach gwiazdki, i później system sam obliczałby "średnią". Dobrze byłoby jeszcze, gdyby można było wyszukiwać wg tych kryteriów, np. "najbardziej trwałe".

bo czasami jest tak, że nie chce mi się czytać 200 opinii, a gwiazdki ogląda się szybciej
Teraz jest tak, że np ktoś ocenia perfum na 1 gwiazdkę, bo ma fatalne opakowanie i jest niewydajny. Ale dla kogoś mogą być to błachostki i ważniejsza jest dla niego trwałość... Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi

Pozdrawiam
__________________
3...

Edytowane przez nieprzytomna
Czas edycji: 2009-07-28 o 14:26
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:37   #11
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Ja bym była za wprowadzeniem szerszego systemu oceniania. Co prawda kojarzy mi się to z inną stroną, ale jednak jest moim zdaniem lepsze. A mianowicie nie oceniałoby sie z pięciu gwaizdego, tylko np:
Trwałość *****
Opakowanie *****
Zapach *****
Konsystencja *****
Wydajność *****
Działanie *****
Zaznaczałoby się w tych wsztstkich kategoriach gwiazdki, i później system sam obliczałby "średnią". Dobrze byłoby jeszcze, gdyby można było wyszukiwać wg tych kryteriów, np. "najbardziej trwałe".

bo czasami jest tak, że nie chce mi się czytać 200 opinii, a gwiazdki ogląda się szybciej
Teraz jest tak, że np ktoś ocenia perfum na 1 gwiazdkę, bo ma fatalne opakowanie i jest niewydajny. Ale dla kogoś mogą być to błachostki i ważniejsza jest dla niego trwałość... Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi

Pozdrawiam
Dobry pomysł można zrobić tzw wyszukiwanie zaawansowane, że byłyby właśnie te wszystkie opcje do wyboru, segregowanie od najwyższych do najniższych itd.


Jeszcze jedna bardzo irytująca rzecz której mi brakuje, to szukanie po nazwie w danej kategorii. Tzn na przykład jak szukam tuszu do rzęs Maybelline, to wybieram kategorię, wpisuję Maybelline i mam spis tylko tuszów i tylko tej firmy. Zawsze mi tego brakowało
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 14:41   #12
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

ja prosilabym o opcję pisania gdzie dany kosmetyk jest dostępny(apteka, natura, rossmann, jakies małe drogerie)...np kiedys taki kosmetyk jak dermacol trudno bylo dostac a jakby jakas wizazanka która go opisywala napisala gdzie go kupila ułatwiloby to sprawe
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:55   #13
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Smile Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

A ja mam 2 sugestie co do Torebki: fajnie by było, gdyby:

1. po kliknięciu na Włóż do torebki kosmetyk nie był automatycznie przenoszony do Głównej przegródki, tylko żeby system "pytał", w której przegródce chcę go sobie umieścić;

2. można było przenosić więcej niż jeden kosmetyk naraz pomiędzy przegródkami - na zasadzie, że zaznaczam, które chcę przenieść, a które zostają tam, gdzie są. (I podobnie odnośnie usuwania kosmetyków z Torebki - że hurtem, a nie pojedynczo. )

Edytowane przez Summer
Czas edycji: 2009-07-28 o 14:56
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:07   #14
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Mnie bardzo brakuje opcji wybierania recenzji danych kosmetyków wg np kolorów ... na przykład chcę kupić farbę Recital Preference w intresującym mnie kolorze Hollywood, muszę przejrzeć 200 recenzji aby wyszukać recenzję interesującego mnie koloru, poprostu jeśli dodajemy kosmetyk który występuje i dużej gamie kolorystycznej, np farby do włosów, kosmetyki kolorowe itp. dodajmy - obok "ilość zużytych opakowań", "ponowny zakup" - rubrykę "odcień" lub "kolor" itp. Co o tym myślicie? Wiadomo, że farby mają różną trwałość oraz inne właściwości w zależności od tego, czy są rozjaśniające, czarne czerwone itp.

Pomysł z zamieszczaniem zdjęć po umalowaniu lub po koloryzacji do recenzji uważam za świetny, ponieważ czasami słowa nie oddadzą tak rzeczywistości jak zdjęcie poglądowe (zdjęcie tez nie odda w 100%). Myślę jednak że mało kto będzie z tej opcji korzystał
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:10   #15
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Wizażanki zgłosiły już wszystkie pomysły, jakie sama bym wymieniła, więc tylko wypunktuje te, których wprowadzenie moim zdaniem byłoby SUPER udogodnieniem:
1. Dostępność danego produktu (apteka, natura, rossmann, sklep internetowy - który? itp)
2. Miniaturki zdjęć ukazujące się po najechaniu kursorem na nazwę.
3. Szukanie produktu po nazwie w wybranej uprzednio kategorii.

Nie jestem pewna czy wprowadzanie szerszego systemu oceniania miałoby sens. Cechy typu zapach, trwałość, wydajność są subiektywne. Inaczej - przyznawanie ocen w kilku kategoriach jest ok, ale wyliczanie średniej na ich podstawie już nie. Weźmy np hydrolat z kocanki pod uwagę (wiem, że tego typu produktów nie ma na KWC ale to przykład). Czy znajdzie się ktoś, kto oceni zapach kocanki na 5? Chyba mało prawdopodobne, ale już przyznanie hydrolatowi 5 za działanie jest bardzo prawdopodobne. I taka biedna kocanka będzie miała o wiele niższą średnią, niż gdyby oceniano jedynie działanie. Tzn ja wolałabym sugerować się średnią działania niż taką sumaryczną (mogę przeboleć brzydkie/niepraktyczne opakowanie czy uciążliwy zapach )
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:54   #16
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Przydałaby sie opcja (z możliwością wyłączenia, bo nie każdemu sie spodoba), żeby po najechaniu na dany kosmetyk w spisie pokazywała sie miniaturka jego zdjęcia Czasem tak mam, że szukam czegoś i na liście mam 10 o podobnej nazwie, każde muszę włączać i oglądać zdjęcia czy to ten. Albo jeśli ktoś jest fanem ładnych opakowań
Świetny pomysł.


Pisałam już o tym kiedyś.
Chciałabym aby wygląd kosmetyku w Torebce był taki sam jak w Twoich recenzjach.
Czyli oprócz nazwy kosmetyku, obok kategoria do jakiej należy, ile ma recenzji, i obok ile gwiazdek ma obecnie i data dodania do torebki.
A nie tak jak teraz w torebce mamy tylko nazwę i datę dodania.

Zbierając się do oceniania kosmetyków z torebki staram się zazwyczaj oceniać w jednym czasie te z tej samej kategorii i muszę je wyszukiwać sama.

Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość zaznaczenia kosmetyków w Torebce i usunięcia na raz kilku, albo przeniesienia kilku do innej przegródki.
Teraz klikam wyrzuć i wyrzuca i mnie na stronę główną Torebki i znów trzeba wchodzić i po kolei każdy kosmetyk.


Przy dodawaniu kosmetyku do Torebki wygląd strony głównej torebki jest nieczytelny, wszystko się zlewa, są 2 różne czcionki, ale wszystko zlane, niewyraźne, nieczytelne.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-07-28 o 15:56
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:59   #17
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Pomysł z rubryczką cenową i miniaturkami zdjęć jest ekstra. To naprawdę ułatwi korzystanie i szukanie produktu idealnego.
Natomiast sądzę, że zgłaszanie kosmetyków, których się nie używało nie ma większego sensu. Wyobrażam sobie taką sytuację: szukam czegoś konkretnego w katalogu, znajduję i z nadzieją, że sprawdzę sobie opinie zanim zakupię mam do przeczytania jedynie opis producenta, który równie dobrze mogę sobie przeczytać po wpisaniu w google. Chyba o to chodzi w KWC, żeby dzielić się opiniami na temat kosmetyków, których same używamy czy używałyśmy.
Podoba mi się też pomysł żeby zaznaczać gdzie dany produkt jest dostępny.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:19   #18
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Bardzo dobry pomysł z tymi gwiazdkami za poszczególne rzeczy . Jak i również ten żeby pisać gdzie dany kosmetyk jest dostępny. Jestem bardzo na tak.

Kiedyś gdzieś przez Wizaż przewinął się również pomysł umieszczenia w KWC jakiegoś działu z podpaskami, tamponami, wkładkami(niestety nie pamiętam wątku) - to by było przydatne.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:24   #19
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

O i jeszcze jedno, dosyć ważne - moim zdaniem rubryczka "Kupić / nie kupić" jest bez sensu. Moim zdaniem lepiej zmienić to na "Poleca" bo często bywa tak że recenzentka nie kupi ponownie MIMO że to dobry produkt i go poleca. Tym bardziej dziwnie wygląda to w akcesoriach, gdzie często zaznacza się "Nie" bo np pędzel jest tak trwały. Lub nie kupi kosmetyku znów bo jest zbyt drogi. Wydaje mi się że pytanie, czy polecam, będzie bardziej miarodajne niż deklaracja czy kupię produkt ponownie
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 17:06   #20
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
O i jeszcze jedno, dosyć ważne - moim zdaniem rubryczka "Kupić / nie kupić" jest bez sensu. Moim zdaniem lepiej zmienić to na "Poleca" bo często bywa tak że recenzentka nie kupi ponownie MIMO że to dobry produkt i go poleca. Tym bardziej dziwnie wygląda to w akcesoriach, gdzie często zaznacza się "Nie" bo np pędzel jest tak trwały. Lub nie kupi kosmetyku znów bo jest zbyt drogi. Wydaje mi się że pytanie, czy polecam, będzie bardziej miarodajne niż deklaracja czy kupię produkt ponownie
Racja
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 17:21   #21
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
O i jeszcze jedno, dosyć ważne - moim zdaniem rubryczka "Kupić / nie kupić" jest bez sensu. Moim zdaniem lepiej zmienić to na "Poleca" bo często bywa tak że recenzentka nie kupi ponownie MIMO że to dobry produkt i go poleca. Tym bardziej dziwnie wygląda to w akcesoriach, gdzie często zaznacza się "Nie" bo np pędzel jest tak trwały. Lub nie kupi kosmetyku znów bo jest zbyt drogi. Wydaje mi się że pytanie, czy polecam, będzie bardziej miarodajne niż deklaracja czy kupię produkt ponownie
Jetem za, i ten pomysł z rozszerzonym ocenieniem też bardzo dobry, często odejmowana jest gwiazdka np. za opakowanie, czy zapach, dla mnie to mało ważne i fajnie byłoby wcześniej widzieć za co kosmetyk ma najwięcej gwiazdek .
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:00   #22
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

a mi się wydaje że kiedyś łatwiej było znaleśc interesująca nas kategorię

segregacja według cen - dla mnie też wazna rzecz
i miniaturka zdjec świetny pomysł
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:03   #23
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Ja mam jeden tylko pomysł,który MOIM zdaniem jest ważny, a mianowicie chodzi o to,że wielu kosmetyków nie ma w katalogu,ponieważ można dodawać tylko te,które się przetestowała...tym samym osoby,które testują kosmetyki nie myślą o tym żeby je dodać do katalogu... nie chce się niektórym dodawać opinii itd. przez to później nie znajdujemy takich kosmetyków jak CHI! (to przykład mój z wczoraj...strasznie się zawiodłam,że nie ma tego w KWC) Nawet jeśli ktoś chce dodać opinie to nie ma do czego, a tej osobie nie chce się dodawać kosmetyku do katalogu...

Kurcze troche chaotycznie to napisałam, ale mam nadzieje,że zrozumiecie o co chodzi... Po prostu wrzucajmy do katalogu każdy kosmetyk,którego nie ma bez względu na to czy go ktoś przetestował czy nie..będzie łatwiej
W zeszłym roku próbowałam uzupełnić baze dodając kosmetyki Oriflame,ale szybko moderatorka mi zabroniła,ponieważ nie używałam akurat tych kosmetyków i nie mogłam jej udowodnić,ze faktycznie kidys je przetestowałam ;/ paranoja...
zgadzam sie
juz nawet moze nei trzeba pisac dlugich recenzji, tylko tak skrotowo.

Valentino, czy to ty jestes w avatarku?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 20:25   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Macie fajne pomysły a KWC bardzo lubię.
Ideałem byłaby poszerzona opcja wyszukiwania najlepszych kosmetyków np. wyszukaj 10 najlepszych, ale w poszczególnych kategoriach cenowych.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 21:57   #25
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

W przypadku kosmetyku ktory wystepuje w kilku opcjach (np. odcienie w przypadku kolorówki; zapachy w przypadku np. balsamów do ciała) powinna sie pojawic przy recenzji rubryka w ktorej recenzentka wpisuje jaki odcien czy zapach testowala.
Przy perfumach warto by zrobic rubryke - skad masz te perfumy/gdzie testowalas (zakup w perfumerii, zakup w perfumerii internetowej, allegro, ebay, wymiana, prezent,inne itp.) Wtedy chociaz wiadomo czy ktos testowal oryginal (bo kupil czy wachal zapach w perfumerii) czy tez jest szansa ze mogl miec podrobke i jego recenzja jest niewiarygodna (bo np. kupil perfumy na Allegro czy na bazarku).
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie

Edytowane przez Hawa
Czas edycji: 2009-07-28 o 21:58
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 22:52   #26
BrillantE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Dobrze by było gdyby w niektórych dodanych kosmetykach była rubryka na szczegółowe informacje, np. w podkładach rodzaj cery (jedna osoba napisze że po kilku godzinach twarz jej się 'świeci', a może mieć tłustą cerę), w tuszach długość, gęstość rzęs, w szamponach i odżywkach rodzaj włosów (napisane jest w recenzjach, że szybciej przetłuszczają się włosy po jakimś kosmetyku, ale ta osoba może mieć tendencje do ich przetłuszczania się) itp.
__________________


Edytowane przez BrillantE
Czas edycji: 2009-07-28 o 22:54
BrillantE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 23:04   #27
tanyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 435
GG do tanyya
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Uwielbiam KWC i gdybym chciała coś w nim ulepszyć to byłaby to też możliwość układania produktów wg ceny i "od najlepszych do najgorszych".
tanyya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 23:37   #28
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

A mnie ten system ze średnimi, chociaż świetny, czasem lekko drażni.

Bo np. jest krem X. I krem X ma dwie recenzje. Jedna jest bardzo szczegółowa, dokładna, i pochwalna, i na 5 gwiazdek. A druga brzmi "fatalny, już nigdy go nie kupię, beznadzieja!!!!" i jedna gwiazdka. No i bidul taki dostaje średnią trzech gwiazdek, i na takiego przeciętniaka zupełnie nie zwrócę uwagi

Ale z tym się raczej nic nie zrobi..

Popieram wyszukiwanie po cenie, szczegółowe ocenianie, i wyszukiwanie po nazwie w kategorii. Grrr, jakie to irytujące, że żeby znaleźć tonik Ziaji trzeba się przekopać przez stosy jej produktów
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 00:09   #29
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

KWC to dla mnie podstawowa baza informacyjna i wiele mu zawdzięczam, więc bardzo chwalę

Podpisuję się pod tym, aby nie była konieczna "osobista znajomość" ze zgłaszanym kosmetykiem. Uważam, że jest to niepotrzebne. Czasem przecież używa się kosmetyku, zgłosi się go, ale się go nie zrecenzuje, bo przykładowo po tygodniu zaczął silnie uczulać, co uniemożliwia dalsze testy i wystawienie sensownej oceny...
Z drugiej strony czasem mamy dostęp do zdjęcia, opisu, nawet skład możemy podać, ale nie testujemy tego kosmetyku, bo jeszcze go nie ma, zastanawiamy się nad zakupem, więc pragniemy go zgłosić, by zobaczyć jakie przybędą mu recenzje (nie raz miałam takie pragnienie, aby coś zgłosić i zobaczyć, czy po prostu jest to dobry kosmetyk). Rozumiem, że chcemy, aby każdy kosmetyk miał choć jedną opinię, by KWC było jak najbardziej funkcjonalne, ale taki zakaz to według mnie duże ograniczenie w powiększaniu tej cudnej bazy...

Co jeszcze...brak mi czegoś takiego, jak jest na konkurencyjnej bazie Kafeterii, czyli możliwość wystawienia zwykłego komentarza, a nie recenzji z oceną.Hm... wiem, że kiedyś już Ktoś o tym wspominał, aby ozrobic odnośnik do forum, ale myślę, że to trochę zbyt skomplikowane, aby każdy kosmetyk komentować na forum i zakładać oddzielne wątki itp..
Może zrobić obok możliwości dodawania recenzji, możliwość dodania komentarza? Czasem cchemy po prostu zapytać, gdzie dany kosmetyk można kupić, albo podzielić się wrażeniami po jednym użyciu (bo na przykład więcej użyć nie możemy) i wiele innych informacji.;...no nie wiem jak ten problem można byłoby sensownie rozweiązać - mi przyszło do głowy tylko takie rozwiązanie: recenzje i komentarze.
Myślę, że coś takiego bardzo by się przydało.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 02:14   #30
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

w torebce - sledzenie nowych recenzji, czyli powiadomienia na email i na stronie za kazdym razem kiedy pojawi sie nowa recenzja danego kosmetyku (opcja do wyboru oczywiscie, tak jak na forum).
moze dla niektorych przydatna bylaby tez opcja "share" na wzor serwisow spolecznosciowych, czyli dzielenia sie z innymi spersonalizowanymi listami ulubionych kosmetykow.


Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
I jak zawsze optuję za podawaniem składów. Wiem, że to żmudna praca, ale może przy zgłaszaniu nowego produktu wymagajmy podania pełnego składu, wtedy będzie łatwiej.
popieram - obowiazkowa rubryka ze skladem INCI, z paroma wyjatkami oczywiscie, jesli to mozliwe technicznie

Cytat:
Napisane przez mOna01
Jeszcze jedna bardzo irytująca rzecz której mi brakuje, to szukanie po nazwie w danej kategorii. Tzn na przykład jak szukam tuszu do rzęs Maybelline, to wybieram kategorię, wpisuję Maybelline i mam spis tylko tuszów i tylko tej firmy. Zawsze mi tego brakowało
Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja
Grrr, jakie to irytujące, że żeby znaleźć tonik Ziaji trzeba się przekopać przez stosy jej produktów
nawet teraz mozna to zrobic prosto i szybko przy uzyciu wyszukiwarki:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty

garnier - kremy do rąk
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
etc
__________________

Edytowane przez scarface
Czas edycji: 2009-07-29 o 02:48
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 20:57:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.