Matematyka na US czy UAM? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 13:36   #1
Asia108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1

Matematyka na US czy UAM?


W tym roku zaczynam klasę maturalną i zastanawiam się nad wyborem uczelni. Myślę o matematyce na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest tu może jakaś studentka tego kierunku? Jaki jest poziom zajęć? Polecacie tą uczelnię? Czy lepiej jechać do Poznania na UAM?
Asia108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:00   #2
321Dorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 35
Dot.: Matematyka na US czy UAM?

Lepiej na UAM, wysoki poziom, dobrze wyposażony wydział. W rankingach studiów na kierunku matematyka zajmuje wysokie miejsca, nie wiem, jak teraz, ale kilka lat temu wyprzedzały go tylko UJ i UW. Ocea Komisji Akredytacyjnej - wyróżniająca, czyli najwyższa.
Już nie mówiąc o tym, że czujesz się jak gdzieś za granicą, bo sam wygląd robi wrażenie...
__________________

321Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:40   #3
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Matematyka na US czy UAM?

UAM.
Sugeruję wybrać specjalność "matematyka finansowa" - najbardziej konkretna.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 21:06   #4
thehopelessplace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: Matematyka na US czy UAM?

Waham się przed wyborem studiów. Myślę o pracy w banku albo na giełdzie i o możliwości rozwoju kariery. Lepiej iść na FiR UMK czy może Matematykę ze specjalizacją Matematyka Stosowana bądź Matematyka Finansowa na UAM?
thehopelessplace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:33   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Matematyka na US czy UAM?

Cytat:
Napisane przez thehopelessplace Pokaż wiadomość
Waham się przed wyborem studiów. Myślę o pracy w banku albo na giełdzie i o możliwości rozwoju kariery. Lepiej iść na FiR UMK czy może Matematykę ze specjalizacją Matematyka Stosowana bądź Matematyka Finansowa na UAM?
Jeśli matma, to głównie finansowa ma sens, ale musisz się naprawdę przykładać do studiów, bo przeciętnym matematykom trudno się przebić w branży wymagającej dużej wiedzy matematycznej.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 10:31   #6
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Matematyka na US czy UAM?

Myślę, że mogę pomóc, ponieważ sama studiuje matematykę finansową na UAM. Powiem tak: jeśli jesteś tylko ukierunkowana na pracę w banku bądź na giełdzie, to ja na twoim miejscu wybrałabym jednak FiR. Dlaczego? Ponieważ na licencjacie są tylko 4 przedmioty specjalizacyjne, które tak naprawdę nie przygotowują do pracy w wyżej wymienionym banku itp. O wiele lepszym wyborem byłoby pójście w takim wypadku na finanse - inaczej po matmie będziesz musiała nadrobić wiele zaległości jeśli chodzi o tematy finansowe.
Natomiast, jeśli szczerze interesuje Ciebie matematyka ( ta wyższa, nie ta w liceum ) a poza tym kręcą ciebie trochę finanse i to właśnie finanse miałyby być "dodatkiem", to wtedy wybrałabym matematykę.
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-20 11:31:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.