Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 20:01   #661
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A czy to pomaga? Jak długo zapach się utrzymuje?



No właśnie czytałam, że można nasączyć lekką tkaninę olejkiem i trzymać przy wywiewniku czy jak to sie tam nazywa Tylko zastanawia mnie czy to będzie rzeczywiście odczuwalne i porównywalne i choinkami i innymi odświeżaczami
spróbuj, nic nie tracisz
ja odświeżałam mojemu dziecięciu ostatnio buty - do każdego po kropli lawendy, zapach dość długo się utrzymywał ale dokładnie nie pamiętam ile
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 22:05   #662
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A czy to pomaga? Jak długo zapach się utrzymuje?
Aż do wietrzenia
A tak serio - kropelki olejku osiadają na tapicerce i podłodze i przez jakiś czas rzeczywiście czuje się ten zapach. Trudno mi określić, jak długo...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 23:16   #663
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Dzieki Dziewczyny za odzew Pokombinuję coś z tymi olejkami wg Waszych rad
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 21:03   #664
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Ja osobiście nasączam mieszaniną olejków trociny w woreczku- do samochodu przy dłuższej jeździe polecam: rozmaryn, miętę pieprzową, bazylię, eukaliptus, pomarańczowy. Zapach odświeżam, gdy jego woń jest b.słaba, lecz nie robię go bardzo intensywnego, ponieważ w samochodzie może on szybciej drażnić.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:47   #665
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Posiadam urządzonko AroDrive, urzązdzonko podłączane do zapalniczki, specjalną tackę nakrapia się olejkiem eterycznym lub mieszanką, zapach starcza na około 3-4 dni (max. 7) po nakropieniu. urządzonko ma potrójną regulację intensywności. Zaletą jest to, że zawsze używamy świeżego olejku jak również to ,że nic sięnie wylewa i ie kapie z pojemniczka. zapach jest delikatny i subtelny.





Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 15:18   #666
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Z olejków jakie miałam zrobiłam około 50 ml sprayu. Do wody destylowanej dodałam po kilkanaście kropelek olejków lawendowego i różanego i dwie krople drzewa herbacianego, zeby zapach nie był mdły. Sprawdza sie do odswieżenia powietrza, do spryskania pościeli a nawet do spryskania ciała dla odświeżenia, chociaz zapch jest delikatniejszy od syntetycznych odswieżaczy i sprayów do ciała. Czuć w nim powietrze, nie przytłacza. Gdyby dodać do tej mieszanki jakiegoś "zielonego" zapachu powstałby zapach łąki pełnej kwiatów
Tylko zupelnie nie mam pomysłu na ten dodatkowy olejek do mieszanki.
Muszę jeszcze do kolekcji olejków dokupić ylang i paczulę, cedr lub drzewo sandałowe. Do rozpylania sprawdziłaby sie też wanilia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:27   #667
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Odważyłam się użyć olejku lotosowego z ecospa. To znaczy, nie smarowałam się jeszcze, dzieło się przegryza, jutro testy na skorze Przepis to nieudolna podróbka lotusa clarinsowego - do orzechów laskowych dodałam po 2 kropelki lotosu i geranium i 4 kropelki drzewa różanego. Póki co dominuje w mieszance geranium Jak ja to dam na twarz? No, ale skoro smaruję się geraniowym hydrolatem, to i z tym nie będę mieć oporów
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 20:31   #668
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

A propos gernaium - zauwazylam, ze nie wazne z jakim innym olejkiem je zmieszam i w jakich proporcjach - zawsze zakryje inne zapachy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 20:35   #669
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

fakt, trzeba go oszczędnie dawkować
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 15:32   #670
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Olejków używam do kominka aromaterapeutycznego i do szf z ubraniami. Jakoś nie chce mi sie przygotowywać kosmetyków dla siebie - za leniwa na to jestem. Tym olejkowaniem "zaraziłam" koleżankę i nawet brata!
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 13:40   #671
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Przyznam że noga jestem z tego tematu, więc proszę o podpowiedź, czy olejek z pestek moreli mogę bezpośrednio stosować na ciało, czy raczej jest to składnik do kosmetyków?
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-29, 14:29   #672
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zsrr23 Pokaż wiadomość
Przyznam że noga jestem z tego tematu, więc proszę o podpowiedź, czy olejek z pestek moreli mogę bezpośrednio stosować na ciało, czy raczej jest to składnik do kosmetyków?
możesz stosować bezpośrednio, to nie jest olejek eteryczny tylko olej bazowy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 08:32   #673
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
możesz stosować bezpośrednio, to nie jest olejek eteryczny tylko olej bazowy

Dziękuję IlonaP
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 19:32   #674
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

http://www.wizaz.pl/images/oleje_ete...ex.php?o=mirra
tu jest wizazowa lista olejkow eterycznych. slzszalam, ze gernaium dobrze sprawdza sie przy tradziku o podlozu hormonalym. czy to prawda, a jesli tak, to czy nie macie jakiegos lepszego spisu olejkow z opisami?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 17:32   #675
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

prosze o dpowiedź na moje poprzednie pytanie...

i jeszcze jedno:
http://images.google.pl/imgres?imgur...lr%3D%26sa%3DN


czemu tu jest napisane, że arnika powoduje przekrwienie? myślałam, że pomaga usuwać rozszerzone naczynka i żylaki

z góry dziekuję
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 10:10   #676
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
prosze o dpowiedź na moje poprzednie pytanie...

i jeszcze jedno:
http://images.google.pl/imgres?imgur...lr%3D%26sa%3DN


czemu tu jest napisane, że arnika powoduje przekrwienie? myślałam, że pomaga usuwać rozszerzone naczynka i żylaki

z góry dziekuję
arnika uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych dlatego jest polecana przy naczynkach i żylakach, ponadto działa przeciwzakrzepowo - dlatego jest napisane że powoduje "przekrwienie" kończyn i mózgu [niefortunnie użyte słowo, nie wiem czy przejęzyczenie czy nieznajomość pojęć] ona poprawia krążenie krwi

o informacje jest dość trudno, poszukaj książki dr Bruda, w tym wątku pisałyśmy chyba o niej...
z geranium niestety nie potrafię pomóc

... ... ... ... ...

a tak z innej beczki, poszukiwałam ostatnio ekstraktu wanilii, takiego do ciast, niestety wszystko co znalazłam zawiera jeszcze parę innych rzeczy, które są delikatnie powiedziawszy, zbędne ale powodują spadek ceny tegoż
no w każdym bądź razie znalazłam esencje cytrynową, pomarańczową i migdałową z naturalnych olejków, a ponieważ je akurat posiadam, miałabym ochotę zrobić esencję sama
w INCI jest alkohol 82%, olejek eteryczny i woda - ma ktoś pojęcie ile procent olejku dodać?
a wanilię sama sobie zmaceruję - wystarczy laski zalać spirytusem i odstawić
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 16:02   #677
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

więc czy ten olejek z arniki będzie dobry na cerę z rozszerzonymi naczynkami? jeśli nie, to co będzie? żeby je zmniejszyć i wzmocnić?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 17:01   #678
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Olej (a właściwie macerat) z arniki powinien służyć naczynkowcom. Na podobne problemy dobry jest też olej z dzikiej róży - choć oba to nie olejki eteryczne, a oleje roślinne, bazowe.

Geranium niewątpliwie wpływa na gospodarkę hormonalną, więc jeśli ktoś ma trądzik na tym tle, to jest pewna szansa, że poskutkuje. Choć ten wpływ na żeńskie hormony może też objawić się wysypem - o takich przypadkach czytałam i tu, i na forum naturalkowym. Radzę spróbować, bo olejki na każdego mogę działać inaczej. Ja akurat (mam właśnie problemy, o których piszesz - moja cera baaardzo silnie reaguje np. na etapy cyklu) raczej chwalę sobie geranium, zarówno w postaci olejku, jak i hydrolatu.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 19:25   #679
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

pisałyście, że olejki moga odkładać się w organizmie. co się potem może zdarzyć? pytam, bo naptrafiłam na taka strone: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_aroma.html

i tam jest napisane, że można doustnie stosować gernium na trądzik. myslicie, że mogę?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 08:24   #680
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
pisałyście, że olejki moga odkładać się w organizmie. co się potem może zdarzyć? pytam, bo naptrafiłam na taka strone: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_aroma.html

i tam jest napisane, że można doustnie stosować gernium na trądzik. myslicie, że mogę?
Wiesz, ja byłabym ostrożna. Owszem, olejki można stosować, doustnie, ale jaką masz pewnośc, że olejek kupiony w sklepie jest czyściutki, ani odrobinę nie zafałszowany i nie zanieczyszczony?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 09:04   #681
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
pisałyście, że olejki moga odkładać się w organizmie. co się potem może zdarzyć? pytam, bo naptrafiłam na taka strone: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_aroma.html

i tam jest napisane, że można doustnie stosować gernium na trądzik. myslicie, że mogę?
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Wiesz, ja byłabym ostrożna. Owszem, olejki można stosować, doustnie, ale jaką masz pewnośc, że olejek kupiony w sklepie jest czyściutki, ani odrobinę nie zafałszowany i nie zanieczyszczony?

ja poszukałabym na Twoim miejscu aromaterapeuty pracującego na olejkach porządnych firm, cytowana przez Ciebie Vera Nord do takich nie należy...
wiem, że istnieje olejek eteryczny z arniki ale się do tej pory z nim nie spotkałam w żadnej z firm
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:49   #682
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

ja poszukałabym na Twoim miejscu aromaterapeuty pracującego na olejkach porządnych firm, cytowana przez Ciebie Vera Nord do takich nie należy...
wiem, że istnieje olejek eteryczny z arniki ale się do tej pory z nim nie spotkałam w żadnej z firm
Ilono, śliczny nowy awatar
Przepraszam za OT
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:00   #683
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

mam olejki firmy kej i avicenna. czy one sa czyste? napisane że naturalne.

jeśli byłbyby juz czyste, to jak gernium działa na hormony? może powodwac raka?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:05   #684
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

tak, te są w porządku

natomiast nie mam pojęcia jak odp na to pytanie, nie jestem ani lekarzem ani aromaterapeutą ani chemikiem

smarowanie się to jedno a przyjmowanie doustne to zupełnie inna para kaloszy więc jeszcze raz powtórzę - poszukaj eksperta i to nie w necie ale w realu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 19:51   #685
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Jest tam zawarta wiadomość , że olejki rozcieńczał w miodzie. Ja jednak zastanowiłbym się nad tym. Aczkolwiek francuscy aromaterapeuci stosują tę metodę, jednak musisz być pewna czystości tych olejków. Co do czystości to poleciłbym avicenę i dr Beta.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:22   #686
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

a kej?

co by się stało gdyby nie były czyste?
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 07:27   #687
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

a mi się zepsuł dyfuzor i ta część co rozbijała cząsteczki wody i robiła parę miała jakąś chyba membrankę i cos na niej osiadło... No i para teraz taka biedna...

Nie wiecie czy można gdzieś kupić taką część? Szczególnie teraz by się przydało, w sezonie grzewczym
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 15:00   #688
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

dziś mi przyszło zamówienie z olejkami dr Beta- strasznie intensywne- wypakowałam tylko pudło i cały pokój pachnie odważyłam się też dodac dwie kropelki olejku bergamotowego do maseczki wulkanicznej na twarz i powiem wam że siedziało mi się w niej rewelacyjnie...nie wiem tylko czy można tak robic?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:58   #689
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
odważyłam się też dodac dwie kropelki olejku bergamotowego do maseczki wulkanicznej na twarz i powiem wam że siedziało mi się w niej rewelacyjnie...nie wiem tylko czy można tak robic?

raczej mozna dodawać, to zalezy jakie własciwosci ma dany olejek, o Bergamotce piszą:
Cytat:
Napisane przez http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/
Właściwości: uspokajający, antydepresyjny, wyrównujący psychikę, rozluźniający, leczniczy, regenerujący skórę, tonizujący, dezodorujący, orzeźwiający, poprawiający nastrój
Zastosowanie: dla każdej skóry i włosów, a szczególnie przy zanieczyszczonej, tłustej, trądzikowej, dojrzałej, swędzącej skórze; w dezodorantach, w wodach po goleniu, w olejkach do kąpieli i masażu, przy ukąszeniach owadów lub jako ochrona przed insektami, do lamp zapachowych przy przeziębieniach, kaszlu, grypie, nerwowości i stresie
Uwagi: silnie fototoksyczny! W sprzedaży spotkałam również olejek bergamotowy, który był wolny od furokumaryny, odpowiedzialnej za fototoksyczność.



ja jestem maniaczką olejku z drzewa herbacianego
dodawałabym go do wszystkiego, nawet do jedzenia GDYBY BYLO MOZNA
wspaniały jest do balsamów, szamponów, toników i rewelacyjnie odświeża i dezynfekuje powietrze

powala mnie ten zapach
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 17:27   #690
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Dziewczyny bardzo Was proszę o pomoc.

Posiadam w sporej ilości kwas hialuronowy w proszku i nie wiem jak go wykorzystać

Niestety nie posiadam tego kwasu w żelu, bo wiem, że można je zmieszać. Mam jakieś oleje, hydrolaty. Zależałoby mi na ukręceniu jakiegoś serum nawilżającego.

Będę wdzięczna za porady
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.