Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-03, 08:56   #1651
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Zielone są kilkanaście godzin po samym indygo bez domieszki henny, a później czernieją.
Tak poważnie to jest tylko taka zielona poświata
hardkor ale spróbuję i dam znać. poczytam sobie, co i jak, i chyba wypróbuję basmę. bo zależy mi na czarnych włosach, no i chcę, żeby błyszczały... ale coś mi sie nie wierzy,że na farbwanych ładnie wyjdzie... czy warto najpierw zrobić pare pasemek, nie całą głowę? nawet ja się boję...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 14:22   #1652
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
hej dziewczęta. ) nigdy jeszcze nie farbowałam włosów, bo i nie miałam takiej potrzeby. pomysł zafarbowania włosów henną narodził się właściwie tylko z powodu tego, iż jest ich coooooraz mniej. jeszcze niedawno strasznie wypadały, ostatnio wypada ich ok 30 przy myciu, w porywach do 60, w ciągu dnia też jakby mniej niż przedtem. może to być częściowo zasługą uzupełnienia niedoborów żelaza, suplementacji cynkiem i innymi witaminami i pierwiastkami. dodatkowo wcieram samorobione preparaty (mazidła, ekstrakty.com, etc). przeczytałam (zdaje się, że nawet w tym wątku), że henna pogrubia włosy, dlatego zainteresowałam się tym sposobem farbowania. chciałabym wybrać kolor rudy, ale moje włosy są w kolorze jasnego blondu. nie chcę efektu mocnej marchewy ani też czerwonego hełmu, raczej chciałabym na początek uzyskać lekko rudy odcień (kto wie, czy później nie zdecyduję się na np miedziany - efekt ten można stopniować, prawda? zresztą po każdym farbowaniu jest pewnie trochę inny, mocniejszy?).
zastanawiam się, czy henna nie zrobi krzywdy moim i tak cienkim już i słabym, wypadającym włosom? mam przetłuszczającą się skórę głowy (dermatolog powiedział mi, że to łojotok) - czy henna nie pogłębi dodatkowo tego stanu? czytałam, że lekko wysusza, ale wolę zapytać Was, jako że jesteście doświadczone w tym temacie - może w jakiś sposób ogranicza przetłuszczanie (czytałam chyba taką recenzję na Mazidłach)?
będę niedługo robić zamówienie na mazidłach. czy aby uzyskać niezbyt intensywny rudy (na włosach w kolorze jasnego blondu) mogę wykorzystać hennę, którą tam można kupić? czy trzeba ją z czymś mieszać, czy sama da taki efekt, jakiego oczekuję?

będę bardzo wdzięczna za pomoc

pomoże ktoś?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 18:15   #1653
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, powiedzcie mi , bo po przeczytaniu tego wszystkiego już naprawdę zdębiałam - aby uzyskac czarny/albo baaaaaaaaaaaardzo ciemny brąz lepiej zawalczyc z mazidla.com henna , a dopiero potem osobno indygo? czemu tak mało osób kusi się na gotowce typu Khadi czarna henna z helfy.pl skoro cenowo przekonuje i nie trzeba się bawic tylko wodą rozmieszac? Pomóżcie proszę

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Dorzucę jeszcze opis z helfy pl

Naturalna Henna Kolor Czarny

Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadaje włosom czarny kolor o ciepłym odcieniu. Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, połysk a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość.
Farby ziołowe Khadi nadają włosom piękny, intensywny kolor. W związku ze specjalistycznym procesem produkcji farby Khadi działają bardziej intensywnie niż inne farby do włosów. Dodatkowo zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask. Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość.
Jako, że nasze produkty są naturalne i nie zawierają chemikaliów, nie da się za ich pomocą rozjaśnić włosów. Farbę można stosować na siwe włosy.

Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Nie zawierają sztucznych barwników lub zapachów. Wszystkie składniki są absolutnie naturalne. Naszym priorytetem jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetyką naturalnym.

SPOSÓB UŻYCIA:

Umyć włosy szamponem
Odpowiednią ilość preparatu zalać ciepłą wodą o temp.(ok 60°C),
Wymieszać do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
Kiedy mikstura ostygnie nałożyć na włosy.
Włosy owinąć folią i ciepłym ręcznikiem.
Pozostawić na głowie od 30 minut do 2 godzin
Po tym czasie spłukać włosy ciepła wodą

SKŁAD:

Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla)



Skład chyba ok... Prócz tego każą rozrabiac w gorącej wodzie - bo dla mnie 60 stopni to gorąca. Ponadto nic nie piszą o suszeniu włosów przed nakładaniem. Co myślicie?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 23:48   #1654
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
pomoże ktoś?
no więc tak,henną z mazideł da się uzyskać delikatniejszy rudy,jeśli wymieszasz ją z odzywką(tak zwany henna gloss,był gdzieśtam opisywany).polega to na tym,ze przygotowujesz mniej więcej łyzkę henny i dodajesz do odzywki(ja dodawałam do mrs.potters lub seboradinów).
odzywki powinno byc stosunkowo więcej niz henny.
http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html tu masz podane rózne miksy,polecam
co do łojotoku-u mnie henna(nie tylko,ale myśle ze miała w tym główny udział ) sprawiła,ze moge myć wlosy co 2 dni(a zawsze nastepnego dnia mialam smalec).uzywam jej od roku i 1 miesiąca dokładnie
jak masz jeszcze jakieś pytania postaram się odpowiedziec
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 12:54   #1655
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o boże, ja właśnie zrozumiałam, że przecież ja mam bardzo jasne odrosty, a reszta włosów brązowo-czerwona, więc raczej odpada, nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 13:24   #1656
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no każ wszystkie specjalistki zniknęły;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 18:27   #1657
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
o boże, ja właśnie zrozumiałam, że przecież ja mam bardzo jasne odrosty, a reszta włosów brązowo-czerwona, więc raczej odpada, nie?
zalezy jaka mieszanke zrobisz i ile bedziesz trzymac
u mnie nie było widać duzej roznicy,wszystko wygladalo naturalnie.
tylko u mnie sytuacja byla odwrotna-farbowane włosy jasne,odrosty ciemniejsze.

małamaluczka prawdopodobnie dlatego,ze indygo przygotowuje się inaczej niz henne.
indygo wymaga srodowiska zasadowego,i z tego co pamietam rozrabia sie je 30 min przed nałozeniem.henna traktuje sie kwasem i miesza się ok 12 godz przed.
ale nie wiem,jak jest z tą mieszanką Khadi,moze dziala.
nie próbowalam,bo mnie ciemne kolory nie interesują

Edytowane przez kajolka
Czas edycji: 2010-02-04 o 18:35
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 21:50   #1658
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
zalezy jaka mieszanke zrobisz i ile bedziesz trzymac
u mnie nie było widać duzej roznicy,wszystko wygladalo naturalnie.
tylko u mnie sytuacja byla odwrotna-farbowane włosy jasne,odrosty ciemniejsze.

małamaluczka prawdopodobnie dlatego,ze indygo przygotowuje się inaczej niz henne.
indygo wymaga srodowiska zasadowego,i z tego co pamietam rozrabia sie je 30 min przed nałozeniem.henna traktuje sie kwasem i miesza się ok 12 godz przed.
ale nie wiem,jak jest z tą mieszanką Khadi,moze dziala.
nie próbowalam,bo mnie ciemne kolory nie interesują

Dzięki Kajolko za odpowiedź. Wiem, że inaczej przygotowuje się henną i indygo, że dużo z tym zzachodu, prawie jak ceremoniał;-) dlatego się zastanawiam czy ta khadi czarna henna działa i jak trwały - porównywalny do tego dwufazowego farbowania jest efekt. Jest to intrygujące dla mnie bo nie wiem co wybrac;-)
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 15:47   #1659
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
no więc tak,henną z mazideł da się uzyskać delikatniejszy rudy,jeśli wymieszasz ją z odzywką(tak zwany henna gloss,był gdzieśtam opisywany).polega to na tym,ze przygotowujesz mniej więcej łyzkę henny i dodajesz do odzywki(ja dodawałam do mrs.potters lub seboradinów).
odzywki powinno byc stosunkowo więcej niz henny.
http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html tu masz podane rózne miksy,polecam
co do łojotoku-u mnie henna(nie tylko,ale myśle ze miała w tym główny udział ) sprawiła,ze moge myć wlosy co 2 dni(a zawsze nastepnego dnia mialam smalec).uzywam jej od roku i 1 miesiąca dokładnie
jak masz jeszcze jakieś pytania postaram się odpowiedziec

dziękuję bardzo ) interesuje mnie efekt jaki uzyskała ta kobieta
http://www.hennaforhair.com/mixes/meredith/
w opisany przez Ciebie sposób da się taki kolor uzyskać? mam włosy w kolorze jasnego blondu.

mogłabym jeszcze zapytać, co prócz henny przyczyniło się u Ciebie do likwidacji łojotoku? i po jakim czasie widziałaś efekty?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 18:02   #1660
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a ja właśnie na hennaforhair wyczytałam , że nie trzeba farbic dwufazowo na czarny odcień , albo bardzo ciemny brąz - wystarczy dac jedną częsc henny i cztery części indygo. Wiadomo henna pełna procedura przygotowawcza z czasem odstania , czymś co zakwasza i temperaturą, natomiast indygo dodac przed samym użyciem;-) Dziewczyny ratunku
!!!!
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 18:06   #1661
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

da się
myślę,ze seboradin lotion+odzywka(niger),sza mpon radical i prawdopodobnie picie pokrzywy.
większe efekty zauwazylam po jakims pol roku,ale takie mniejsze to po niecałym miesiącu-wracałam do domu i moje włosy nie były tłuste u nasady(a wcześniej i owszem,po myciu rano tego samego dnia).
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 21:56   #1662
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
da się
myślę,ze seboradin lotion+odzywka(niger),sza mpon radical i prawdopodobnie picie pokrzywy.
większe efekty zauwazylam po jakims pol roku,ale takie mniejsze to po niecałym miesiącu-wracałam do domu i moje włosy nie były tłuste u nasady(a wcześniej i owszem,po myciu rano tego samego dnia).
dziękuję Ci kochana
czyli co, łyżkę henny przygotować wg przepisu mazidłowego - pomieszać z sokiem z cytryny, odstawić itd? - i dodać np 2-3 łyżki odżywki? a jak długo powinnam tę miksturkę trzymać żeby mi się włoski spomarańczowiły?
zaznaczam, że włosów mam dosyć mało - przez ostatnie dwa lata duużo ich straciłam, dlatego też oczekuję od henny, że choć trochę je pogrubi.
ja na łojotok stosuję wcierkę samorobioną z różnymi specyfikami z ekstrakty.com (m. in. adenozyna, skórka jabłka, pokrzywa, skrzyp, szyszki chmielu...), do tego piję szyszki chmielu i łykam olej z wiesiołka. ostatnio jst chyba troszkę lepiej, ale wiadomo - jak idę rano do szkoły, myję głowę, a że suszarki się boję, więc nie suszę, w związku z tym mokre włosy chowam pod kapturem i jak przyjdę do szkoły i zdążą już tam wyschnąć, to są oklapnięte. poza tym slyszalam, że w sezonie zimowym kaloryfery też w jakiś sposób wpływają na przetłuszczanie włosów (choć nie wiem jak miałoby to się odbywać), więc zmuszona jestem myć włosy codziennie, bo przez ten kaptur głownie (czasem biegnę do szkoly z tymi włosami pod kapturem i wtedy strasznie mnie skóra głowy swędzi) strasznie się przetłuszczają. choć np dziś jestem po treningu (dosyć intensywnym), co prawda kaptura rano nie założyłam i włosy są znośnie świeże jeszcze chyba przez te szyszki chmielu - ponoć ograniczają wydzielanie sebum.
nie wiem czy nie oczekuję od henny zbyt wiele (podsuszenie i pogrubienie), ale chyba i tak ją wypróbuję.
aha, jeśli chodzi o szampon, to radical używałąm kiedyś, ale nie pomagał, a seboradinu nie. ale używałam np FarMed przeciwłojotokowy i strasznie mnie po nim skóra głowy swędziała. po jakimś czasie przerzuciłam się na pregaine (też swędziała, a on strasznie wysuszał włosy na długości, choć co prawda mogłam już je myć co drugi dzień), a teraz stosuję babydream i już teraz na prawdę rzadko mnie skóra swędzi - tylko jak zjem np chipsy to na drugi dzień nie mogę przestać się drapać a w innych sytuacjach sporadycznie.
jej, ale się rozpisałam

aha, jeszcze takie pytanko: czy henna podkreśla skręt włosów, czy raczej je prostuje? i po ilu farbowaniach mogę spodziewać się efektu pogrubienia?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2010-02-05 o 21:59
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 17:30   #1663
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

tak,rozrobić henne i potem dodać do odzywki no jeśli obawiasz się zbyt pomarańczowych włosów to myślę,ze z godzine-2 maksymalnie.
ja pewnego rodzaju 'pogrubienie' zauwazylam juz po 1 farbowaniu.
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 22:47   #1664
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czyli jeśli dobrze rozumiem do odżywki wrzucać hennę? Bez soku z cytryny, wody itd?
Jest jakaś szansa żeby ta mieszanka pokryła odrosty?
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 15:08   #1665
boqui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny mam prosbe
po wielu laatch wrocilam do fabowania chna,uzywam francuskiej NJD i uzylam koloru auburn,teraz wydaje mi sie ze kiedys uzywalam jednak acajou i wychodzil taki fajny ciemny czerowo rudy kolor.po wczorajszym farbowaniu u nasady wyszedl mi za jasny,zbyt intensywny czerwony i teraz nie wiem jakim kolorem/mieszanka kolorow mam go zbic.wiecie moze?
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ
boqui jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 11:39   #1666
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, wiem, że temat Venity pojawił się już niejednokrotnie, ale nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Otóż, od roku farbuję wlosy na kolor miedziany (bardziej rudy niż ten w avatarze). Chciałabym użyć venity, aby nie katować włosów zwykłą farbą. I teraz, czy w razie czego po venicie mogę zafarbować farbą chemiczną? Nie mam pojęcia, czy będę zadowolona, poza tym naturalnie mam ciemny blond, więc nieco ciemniejsze niż moje farbowane, a venita ponoć nie rozjaśnia włosów. Nie chcę po venicie mieć wiecznych odrostów (jeśli odrosty nie złapią koloru, a reszty włosów nie będę mogła pofarbować ). Poza tym, skończyłam z farbami z amoniakiem (l'oreal dał cudny kolor, ale wysuszył włosy na wiór, musiałam w nie nieźle zainwestować). Teraz farbuję u fryzjera farbą bez amoniaku. Lepiej wypróbować Venitę czy zostać przy takiej bezamoniakowej farbie fryzjerskiej? Wiadomo, że taka farba ma i tak utleniacz, więc trochę pewnie niszczy włosy, ale na pewno jest dużo lepsza niż chemiczne wprost ze sklepu.

Edytowane przez alexandra84
Czas edycji: 2010-02-12 o 16:35
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:14   #1667
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Czyli jeśli dobrze rozumiem do odżywki wrzucać hennę? Bez soku z cytryny, wody itd?
Jest jakaś szansa żeby ta mieszanka pokryła odrosty?
nie,henne rozrabiamy normalnie(z cytryna itp) a gdy jest juz gotowa-dodajemy do odzywki.
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 14:26   #1668
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hmm to ciekawe co mi wyjdzie, bo wczoraj wieczorem rozmieszałam wszystko i teraz siedzę z tą miksturą na głowie
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 18:16   #1669
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez boqui Pokaż wiadomość
dziewczyny mam prosbe
po wielu laatch wrocilam do fabowania chna,uzywam francuskiej NJD i uzylam koloru auburn,teraz wydaje mi sie ze kiedys uzywalam jednak acajou i wychodzil taki fajny ciemny czerowo rudy kolor.po wczorajszym farbowaniu u nasady wyszedl mi za jasny,zbyt intensywny czerwony i teraz nie wiem jakim kolorem/mieszanka kolorow mam go zbic.wiecie moze?
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ
Ajacou jest znacznie jaśniejszy, bardziej pomarańczowy niż auburn. W Twoim przypadku kolor wyszedł jaśniejszy i intensywniejszy prawdopodobnie dlatego, że farbowałaś po raz pierwszy po przerwie (powinien się jednak w miarę szybko 'sprać'). Jeśli boisz się ryzykować następnym razem, możesz wymieszać auburn z brązem (nie pamiętam jak się nazywa w przypadku henny NJD).

Henną farbuję włosy od 8 lat, na początku francuska (właśnie kolorem auburn), teraz to zależy na co trafie, kolor na głowie mam w zasadzie stabilny . Do henny dodaję - poza woda oczywiście - ocet jabłkowy, czasami trochę olejku rycynowego. Po paru latach mogę stwierdzić, że henna zdecydowanie poprawiła kondycje moich włosów, do pewnej uciążliwości stosowania zdążyłam się przyzwyczaić, zrezygnowac chyba bym nie umiała
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 18:51   #1670
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cóz moje ostatnie farbowanie to kompletny niewypał, henna nie pokryła mi odrostów teraz się zastanawiam co mam kupić żeby to pokryć może eld bo na przesyłkę mazidłową nie chce mi się czekać kolejny tydzień.
Znacie jeszcze jakąś dobrą hennę oprócz mazidłowej? bo może pora coś zmienić
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 19:32   #1671
boqui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez thordis_nanna Pokaż wiadomość
Ajacou jest znacznie jaśniejszy, bardziej pomarańczowy niż auburn. W Twoim przypadku kolor wyszedł jaśniejszy i intensywniejszy prawdopodobnie dlatego, że farbowałaś po raz pierwszy po przerwie (powinien się jednak w miarę szybko 'sprać'). Jeśli boisz się ryzykować następnym razem, możesz wymieszać auburn z brązem (nie pamiętam jak się nazywa w przypadku henny NJD).

Henną farbuję włosy od 8 lat, na początku francuska (właśnie kolorem auburn), teraz to zależy na co trafie, kolor na głowie mam w zasadzie stabilny . Do henny dodaję - poza woda oczywiście - ocet jabłkowy, czasami trochę olejku rycynowego. Po paru latach mogę stwierdzić, że henna zdecydowanie poprawiła kondycje moich włosów, do pewnej uciążliwości stosowania zdążyłam się przyzwyczaić, zrezygnowac chyba bym nie umiała
dzieki za odp.a jeszcze napisz mi wlasnie co warto dodawac,w jakim celu i proporcjach.ja nigdy nie mieszalam kolorow,moze sprobuje albo po prostu rubinowy wezme tak jak kiedys,a moze cos z brazem pomieszam,rudy braz jest fajny tylko nie wiem jakby go stworzyc
slyszalam tez ze dodaja czasem wina albo herbaty,ale nie znam sie za bardzo.a ty jakiej marki uzywasz?njd jest chyba dobra czy cos sie zmienilo?
boqui jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 20:33   #1672
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kolory można spokojnie mieszać, ja często mieszam różne kolory różnych producentów, z tym że wypadkowy kolor to trochę loteria Trzeba próbować
Używam bardzo różnej henny - NJD, Eld (różne kolory), różnych dostępnych np. na Allegro i w Helfy.pl - przetestowałam już chyba większość dostępnych na rynku Raczej nie mam swoich faworytów. Hennę zalewam gorąca wodą, dodaję trochę octu (dla zakwaszenia; cytryny na ogół nie ma w domu), kiedyś także olejek rycynowy, esencję czerwonej herbaty, miód i żółtko jaja (zaniechałam, znudziło mi się). Nakładam na nieumyte włosy, trzymam ok dwie godziny. Zawsze łapie odrosty, wpadek kolorystycznych raczej nie miałam.
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:16   #1673
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A hennę NJD znajdę w sklepach czy tylko allegro?
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:43   #1674
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czasami bywa na allegro, jest w niektórych sklepach (ale gdzie we Wrocławiu to nie wiem)
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 10:04   #1675
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mnie kusi farbowanie henną, jesli się odważę, to chcę spróbować na rudo
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 14:52   #1676
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

to można na nieumyte włosy nałożyć henne? Nie zadziała wtedy gorzej (przez tą wartswe tłuszczu)?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 17:49   #1677
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mi łapie dobrze. Zawsze po nałożeniu henny trochę czasu mi zajmuje domycie głowy z tych fusów, a mycie głowy dwa razy jakoś mi się nie uśmiecha
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 09:36   #1678
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a powiedzcie mi, jak uzyskac ostry rudy kolor? taki mocno rudy? mam teraz włosy farbowane na ciepły brąz...wyjdzie mi cokolwiek?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 10:49   #1679
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam, świetny wątek, dodam kilka swoich zdjęć po hennie Alepia, robiłam nią włosy parę lat, a potem znów mnie naszła ochota na blond, a potem na brąz....niestety brązy farbami wychodzą jakieś takie ,,płytkie'' wracam do ziół: henny, indygo, amli. Dodam jeszcze że zawsze farbowałam naprzemiennie, raz farbą, raz henną, parę lat henna, potem dekoloryzacja i farba, potem znów henna. Nigdy nic złego się nie działo, ale zaznaczam że stosuję tylko czystą hennę...a i jestem naturalna jasną blondynką. Miałam kilka odcieni rudości, kolor zależał od czasu trzymania henny oraz proporcji. Pozdrawiam Ostatnie zdjęcie przez pewien czas reklamowało hennę Alepia na stronie sklepu internetowego. Zdjęcie trzecie i czwarte to skan, stąd gorsza jakość, ale tu o kolor chodzi a ten widać


Proszę o niekopiowanie oraz niewykorzystywanie moich zdjęć na forum i poza nim. Piszę ten komunikat, bo niestety pewna wizażanka, skopiowała moje zdjęcia i wkleiła jako swoje:-(

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2010-02-15 o 10:52
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:05   #1680
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

masz cudowny kolor włosów!!! mój wymarzony...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.