Problem z wypadaniem włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-01, 23:07   #1
fsmPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 7
Unhappy

Problem z wypadaniem włosów


Witam. Jestem tu nowy na forum i chciałbym przedstawić swój problem. Dużo czytałem o wypadaniu włosów i stosowałem dużo środków przeciw wypadaniu włosów ,ale żaden nie był skuteczny i nie wiem co mam robić. Stosowałem szampon Dermena (z 5 butelek), tabletki Revalid, Skrzypovite, odżywkę WAX, Seboradin lotion, szampony z pokrzywą (pamiętam że był taki w kwadratowym pudełku). Możliwe że było coś jeszcze. Również próbowałem masować skórę głowy, ale to nic nie zmieniło tylko było jeszcze gorzej i na oczach wypadały włosy. Więc mam pytanie. Czy jest może coś co mogłoby pomóc? Słyszałem o szamponach Syoss ,że są dobre ale może się mylę. Czy da się jakoś przebadać czemu wypadają włosy? Do dermatologa czy innego lekarza?
fsmPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:59   #2
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez fsmPL Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowy na forum i chciałbym przedstawić swój problem. Dużo czytałem o wypadaniu włosów i stosowałem dużo środków przeciw wypadaniu włosów ,ale żaden nie był skuteczny i nie wiem co mam robić. Stosowałem szampon Dermena (z 5 butelek), tabletki Revalid, Skrzypovite, odżywkę WAX, Seboradin lotion, szampony z pokrzywą (pamiętam że był taki w kwadratowym pudełku). Możliwe że było coś jeszcze. Również próbowałem masować skórę głowy, ale to nic nie zmieniło tylko było jeszcze gorzej i na oczach wypadały włosy. Więc mam pytanie. Czy jest może coś co mogłoby pomóc? Słyszałem o szamponach Syoss ,że są dobre ale może się mylę. Czy da się jakoś przebadać czemu wypadają włosy? Do dermatologa czy innego lekarza?
Mnie fryzjerka poleciła tabletki z drożdżami.Nie próbowałam ale mam zamiar
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:15   #3
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez fsmPL Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowy na forum i chciałbym przedstawić swój problem. Dużo czytałem o wypadaniu włosów i stosowałem dużo środków przeciw wypadaniu włosów ,ale żaden nie był skuteczny i nie wiem co mam robić. Stosowałem szampon Dermena (z 5 butelek), tabletki Revalid, Skrzypovite, odżywkę WAX, Seboradin lotion, szampony z pokrzywą (pamiętam że był taki w kwadratowym pudełku). Możliwe że było coś jeszcze. Również próbowałem masować skórę głowy, ale to nic nie zmieniło tylko było jeszcze gorzej i na oczach wypadały włosy. Więc mam pytanie. Czy jest może coś co mogłoby pomóc? Słyszałem o szamponach Syoss ,że są dobre ale może się mylę. Czy da się jakoś przebadać czemu wypadają włosy? Do dermatologa czy innego lekarza?
jesteś nowy, więc przekieruję Cię tam, gdzie powinienes szukać pomocy pod tym linkiem masz bardzo odpowiedni wątek, i tu jeszcze jeden. Mam nadzieję że uzyskasz tam odpowiedzi, no i życzę powodzenia w walce z wlosami
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 13:23   #4
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

i przede wszystkim jestes mezczyzna i jesli Twoj tata ,dziadek bardzo wczesnie stracili włosy ,to efekty nie beda tak spektakularne jak u kobiet ciezko zatrzymac genetyczne łysienie
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:58   #5
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
i przede wszystkim jestes mezczyzna i jesli Twoj tata ,dziadek bardzo wczesnie stracili włosy ,to efekty nie beda tak spektakularne jak u kobiet ciezko zatrzymac genetyczne łysienie
Jest lek na prostatę, który hamuje syntezę androgenu odpowiadającego za łysienie.
Czytałam niedawno, nie pamiętam tylko nazwy ale substancji czynnej tego leku.

EDIT: znalazłam

Lek to Proscar, substancja czynna: finasteride.

Trochę o samym leku:
"Przerost prostaty pojawia się u mężczyzn w wieku dojrzałym. Typowym objawem jest częste parcie na mocz, również w nocy. Innym objawem jest długie oczekiwanie na rozpoczęcie oddawania moczu, słaby strumień oraz trudności z całkowitym opróżnieniem pęcherza. Rozrost gruczołu prostaty zależy w dużej mierze od hormonów. Na ogół mija kilka lat zanim przerost prostaty daje o sobie znać w formie wyżej wymienionych objawów. W prostacie dojrzałego mężczyzny odbywa się przetwarzanie testosteronu w dihydrotestosteron, który daje bodziec do wzrostu gruczołu prostaty. Proces ten odbywa się z udziałem enzymu 5-alfa reduktazy. Proscar hamuje aktywność tego enzymu i dzięki temu powstrzymuje przemianę testosteronu w dihydrotestosteron. Efekt działania leku pojawia się w ciągu 24 godzin. Leczenie powoduje zmniejszenie gruczołu prostaty, a tym samym zredukowanie w dużym stopniu objawów związanych z przerostem prostaty, tj. częstego parcia na mocz."

Jest to lek na prostatę, ale enzym 5-alfa reduktazy odpowiada właśnie za męskie łysienie, i podobno sam lek bardzo pomaga w leczeniu łysienia.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2011-06-03 o 22:02
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 00:53   #6
fsmPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Hehe dziwnie by to wyglądało jak bym poszedł do apteki po lek na prostatę . Będę musiał się tym bardziej po interesować. Może jest coś innego co mogło by mi pomóc ? A co sądzicie o szamponach i odżywkach Syoss?
fsmPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 07:20   #7
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez fsmPL Pokaż wiadomość
Hehe dziwnie by to wyglądało jak bym poszedł do apteki po lek na prostatę . Będę musiał się tym bardziej po interesować. Może jest coś innego co mogło by mi pomóc ? A co sądzicie o szamponach i odżywkach Syoss?
sądzę że są do kitu i nie mają wymiernej szansy żeby Ci pomóc to są typowe kosmetyki drogeryjne, poparte dobrą reklamą, i tyle ... spróbuj wybrać sie do lekarza, dermatologa lub na początek ogólnego, niech Ci zleci jakieś badania, może masz wysoki poziom testosteronu i od tego włosy wypadają? to przykład, ale skoro stosowałeś tyle specyfików i żaden nie pomógł to imo przyczyny trzeba szukać w środku
albo jakieś ampułki, seboradin, radical, joanna z czarną rzepą
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-04, 16:42   #8
fsmPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Apropo ampułek. To przypomniałem sobie ,że u fryzjerki kupiłem kiedyś ampułki chyba 10 zl za jedna z jakimś koncentratem. Takie przeźroczyste z różowym napisem i też nie pomogły. Spróbuję chyba Joanny z Rzepą. Jeszcze nigdy nie próbowałem nic na bazie rzepy. A badania na testosteron są płatne? Pobierają krew czy jak?
fsmPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 16:50   #9
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez fsmPL Pokaż wiadomość
Apropo ampułek. To przypomniałem sobie ,że u fryzjerki kupiłem kiedyś ampułki chyba 10 zl za jedna z jakimś koncentratem. Takie przeźroczyste z różowym napisem i też nie pomogły. Spróbuję chyba Joanny z Rzepą. Jeszcze nigdy nie próbowałem nic na bazie rzepy. A badania na testosteron są płatne? Pobierają krew czy jak?
nie wiem jakie to przezroczyste z różowym ale czarna rzepa jest super-hiper na wypadanie, jak sama kiedyś mialam problem z wypadaniem to właśnie rzepka mi pomogła ... tylko ja używałam świeżej
co do badań testosteronu to nie orientuję się, niestety.

Pytałeś o swój przypadek w pierwszym z wątków które ci podalam? jeśli nie to spytaj. Tam się udziela kilku facetów, na pewno coś konkretnego Ci poradzą. Pewnie zmagają się z problemem podobnym do Twojego, łysienie androgenowe czy cuś.
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 23:21   #10
mikam121
Zadomowienie
 
Avatar mikam121
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 422
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Mi tez strasznie wypadaly wlosy ale jest juz troche lepiej bo stosuje vichy aminexil sp94 na prawde polecam duze odrosty sprobuj (jest tez wersja dla mezczyzn)

a te badania to ja mialam robione ogolnie krew pobieraja i jak ktos ma problem z wypadaniem wlosow to glownie sprawdzaja czy nic z tarczyca sie nie dzieje ..
__________________
Chuligan i tyle..
mikam121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 19:10   #11
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
nie wiem jakie to przezroczyste z różowym ale czarna rzepa jest super-hiper na wypadanie, jak sama kiedyś mialam problem z wypadaniem to właśnie rzepka mi pomogła ... tylko ja używałam świeżej
co do badań testosteronu to nie orientuję się, niestety.
Fuuuuuuuuuuuuj

Bez lekarza się nie obejdzie, problem siedzi w środku
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 13:11   #12
collagex
Raczkowanie
 
Avatar collagex
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 30
GG do collagex
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Dziwne, ponieważ już same tabletki ze skrzypem powinny zmniejszyć wypadanie Twoich włosów, a już na pewno jeden z wymienionych preparatów. Wypadanie mogłeś nasilić stosując za dużo produktów naraz, osłabiając cebulki chemią.



---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
sądzę że są do kitu i nie mają wymiernej szansy żeby Ci pomóc to są typowe kosmetyki drogeryjne, poparte dobrą reklamą, i tyle ...
Żeby miały jeszcze dobrą reklamę, to by było OK
collagex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:06   #13
mimi0290
Zadomowienie
 
Avatar mimi0290
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 906
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Syoss'a na wypadanie bym nie polecała. Warto przebadać hormony tarczycy
__________________
Odchudzanie z 85 na 63kg w 2011

2013: 75-72,1(10.03)...71,4(29.03) ...70,6...70............69.........67. .........65....... .
mimi0290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 16:03   #14
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Fuuuuuuuuuuuuj
fuj? a co w tym takiego fuj? niektórzy wcinają surówki z czarnej rzepy, też świetne na włosy, i nie są tacy wysublimowani
na wizażu sa praktykowane o wieeeeeeele gorsze środki na włosy, do wcierania, picia i polewania
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:54   #15
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

A ile masz lat?

Można się przebadać u dermatologa albo trychologa. U mnie najlepsza była nafta + olej rycynowy co tydzień, picie pokrzywy i olejek kokosowy na włosy, ale obawiam się, że u mężczyzn może być trudniej, bo wypadanie włosów jest przecież związane z testosteronem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:46   #16
Diableria
Raczkowanie
 
Avatar Diableria
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
GG do Diableria
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Badanie na poziom testosteronu kosztuje 25zł
Diableria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 15:25   #17
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problem z wypadaniem włosów

Kup sobie w Naturze, Astrze czy gdziekolwiek Loton PROVIT-Kuracja przeciw wypadaniu włosów. Codziennie rano wyciągałam garść włosów, a po tej kuracji już w połowie pierwszej buteleczki 100ml zauważalna poprawa. Trzeba to wcierać dzień w dzień w czerep, na szczęście nie śmierdzi rzodkwią. koszt ok 10zł.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.