Pijawki w służbie urody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 11:32   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Pijawki w służbie urody



Postanowiliśmy przybliżyć temat hirudoterapii, czyli leczniczego działania pijawek lekarskich. Fanką tego rodzaju zabiegów jest między innymi Demi Moore, która wykorzystuje je jako uzupełnienie terapii oczyszczającej.
czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 07:33   #2
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pijawki w służbie urody

Ciarki mam jak na nie patrzę ,ale może dla wyglądu Demi warto przełamać wstręt
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-10, 21:01   #3
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Pijawki w służbie urody

na początku gdy to zobaczyłam, myślałam że to kupa
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 11:27   #4
magdowca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16
Dot.: Pijawki w służbie urody

50 zł ZA SZTUKĘ??!! no chyba lekko przesadzają... 100zł za zabieg to już i tak wystarczająco.
magdowca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 21:14   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Pijawki w służbie urody

Szkoda, ze nie napisaliście nic na temat szkodliwości pijawek. Fakt, czasy sie zmienily, ale moja babcia za mlodu często używala pijawek w celach leczniczych, z resztą jak wielu innych ludzi. W tamtych czasach pijawki byly bardzo powszechne i nikogo nie dziwily. Niestety Babcia nabawila sie nadciśnienia wlasnie przez pijawki, a co za tym idzie, cieżkich następstw tej choroby. Nie można pijawek stosować zbyt często. Uwazam, że takie zabiegi sa korzystne, ale i szkodliwe, zwlaszcza te wymagajace regularnych powtórek.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:33   #6
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pijawki w służbie urody

Ja zastanawiam sie, co oznacza pijawka jednorazowego uzytku... co dzieje sie z pijawka, ktora wykona swoja prace...?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 20:15   #7
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Pijawki w służbie urody

carolinascotties - zakładam, że pogrążają się w wieczny sen w jakimś alkoholu (czy w czymś innym w czym można jest zabić), wątpię aby wypuszczano je na wolność :P

Korah - no ale twoa babcia stosowała pijawki hodowane w sterylnych warunkach? czy ludzie sami sobie je hodowali / łapali?
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 16:21   #8
str4wberry
Raczkowanie
 
Avatar str4wberry
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 227
Dot.: Pijawki w służbie urody

moi rodzice leczą się w ten sposób i są zadowoleni
Z tego co wiem, Pani u której się leczą, zaraz po użyciu pijawek, wyrzuca je
I ta Pani to jest prawdziwa pani doktor - taka z tytułem (nie jakas tam znachorka) tylko, ze z Ukrainy

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez magdowca Pokaż wiadomość
50 zł ZA SZTUKĘ??!! no chyba lekko przesadzają... 100zł za zabieg to już i tak wystarczająco.
No to podobno jets bardzo drogie. Słyszałam o jeszcze droższych Moi rodzice u tej Pani dr płacą wyjątkowo mało bo 10 czy 20 zł za pijawkę no i za wizyte już nic chyba. Ale pijawek na raz kilka się stosuje

Ale mimo wszystko - ja bym chyba się nie odważyła
str4wberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 16:16   #9
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Pijawki w służbie urody

Cytat:
Napisane przez JossStone
Korah - no ale twoa babcia stosowała pijawki hodowane w sterylnych warunkach? czy ludzie sami sobie je hodowali / łapali?

Nadciśnienie nie ma związku z tym czy pijawki są sterylne czy nie. Pijawki wysysają krew, niby leczą też nadciśnienie, ale jeśli zabiegi przeprowadzane są za często, to organizm czlowieka automatycznie produkuje więcej krwi, można to nazwać efektem jojo. Z kolei rzadsze zabiegi nie dają wymiernych efektów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 10:20   #10
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Pijawki w służbie urody

Witajcie. Skoro mowa o pijawkach, to czy ktoras z was uzywala albo wie cos na temat balsamu na zylaki z wyciagiem ze sliny pijawek? Trafilam na takie cudo, ludzie to kupuja, a ja nie moge znalezc zadnej opinii...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-05, 11:07   #11
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Pijawki w służbie urody

Przpominam sobie moją babcię, która sama sobie stawiała pijawki..Kupowala jej od pewnej Pani,która je hodowała.
uwazam,że 100zł plus 50zł za pijawke to zdzieranie kasy...

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

To na pewno nie będzie z wydzieliną pijawek...Pewnie w skąldzie jest substancja chemiczna działająca jak wydzielina pijawek
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 23:23   #12
domini2
Przyczajenie
 
Avatar domini2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Pijawki w służbie urody

Sprostowanko - z autopsji

1. Moment ukąszenia pijawki nie boli. Odczuwalny ajest jako delikatne laskotanie. Po około 5 minutach od przystawienia następuje pierwszy intensywny wyrzut pijawczej śliny, i to nie jest przyjemne - przez kilka sekund piecze jak poparzenie pokrzywą. Ale o to przecież nam chodzi, o enzymy! Najlepiej wówczas rozluźnić się, zrelaksować, pomyśleć o dobroczynnych efektach hirudoterapii..

2. Pijawka nie odpada sama. Zostaje ściągnięta przez terapeutę po około 45 minutach, ponieważ po tym czasie nie uwalnia już enzymów. Wyjątkiem są krwiaki, stłuczenia, kiedy chodzi o to, żeby pijawka wypiła jak najwięcej wybroczonej poza naczynia krwi.

3. Pijawki są sterylne, hodowane w labolatorium; są jednorazowego użytku. Po zabiegu trafiają do roztworu alkoholowego, który je szybko usypia i unicestwia [oczywiście cały czas mam na myśli autoryzowane gabinety].

4. W moim przypadku jeden zabieg to trzy pijawki. Koszt 120zł (80zł zabieg z konsultacją, pijawka 20zł, ale jedna jest gratis). zabiegi wykonuje się w odstępie 7-10 dni.

5. Po zabiegu ranki są maleńkie, ale długo krwawią, nawet do 24 godzin. Dostaje się oparunek, który należy zmienić następnego dnia. Po 5-7 dniach ranki są jak duże ślady ugryzienia komara i zaczynają niemiłosiernie swędzieć. Można je wówczas smarować Fenistilem i przyjąć środek ahtyhistaminowy. Ale to jaki będzie odczyn, czy będzie swędziało, jak długo potrwa proces gojenia, a przede wszyskim na ile hirudoterapia pomoże w danym prypadku to sprawa indywidualnej reakcji organizmu...

6. Niezwykle ważne jest przestrzeganie reżimu okołozabiegowego. Np. nie pic alkoholu przed, w dniu, i dzień po. Nie moczyć miejsc przystawienia przez 24 godziny. Nie używać perfum, lotonów, pachnideł. Po zabiegu do końca dnia należy odpoczywać leżąc, wstawać jedynie do toalety, etc, etc.


Moi Drodzy, dzisiaj właśnie jestem po drugim zabiegu, na który zdecydowałam się ze względu na żylaki podudzi i wyjątkową niechęć do medycyny "chemicznej" czy zabiegu operacyjnego. Efekt widać (i czuć!) już po pierwszym razie. Polecam Wam wszystkim tę metodę tym bardziej, że działa także na "resztę" organizmu. I pMiętajcie, że WSZYSTKIE OGRANICZENIA TWORZYMY SOBIE SAMI...(j kiedy pierwszy usłyszałam o pijawkach, pomyślałam, że już chyba wolałabym umrzeć; potrezbowałam tygodnia na zmianę myślenia. )

D.

[Korah - dlatego wlasnie, ze nie wszyscy mogą stosować hirudoterapię, powinno się to robic wyłącznie w certyfikowanych gabinetach, po konsultacji lekarskiej, po okazaniu wyników badań krwi, po wnikliwym wywiadzie! ]

Edytowane przez domini2
Czas edycji: 2012-05-17 o 23:28
domini2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 00:09   #13
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Pijawki w służbie urody

up

czy ktos używał pijawki do wyleczenia popękanych naczynek? ile taki zabieg trwa i jaki jest koszt w dzisiejszych czasach? mi żadne kremy nie pomagają, zabiegi kosmetyczne odpadają,, a ja mam całe lewe udo w naczynkach
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 08:59   #14
domini2
Przyczajenie
 
Avatar domini2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Pijawki w służbie urody

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
up

czy ktos używał pijawki do wyleczenia popękanych naczynek? ile taki zabieg trwa i jaki jest koszt w dzisiejszych czasach? mi żadne kremy nie pomagają, zabiegi kosmetyczne odpadają,, a ja mam całe lewe udo w naczynkach
Ja byłam z żylakami, ale jak powiedziałam, ze dolegają mi żylaki i naczynka, to lekarz powiedział "na naczynka to pani to nie pomoże"; i kazał mi zrobić nalewkę z bzu. Po zrobieniu nalewki miał mi powiedzieć, jak to stosować (zewnętrznie, wewnętrznie - nie wiem), ale w tym roku nie zrobiłam, bo bez przekwitł już Doradził mi smarowanie naczynek miodem - podobno też działa uszczelniająco na naczynka. Ale tego nie próbowałam.

A przepis na nalewkę był taki: zebrać litrowy słoik samych lilakowych kwiatuszków, ale z tego fioletowego bzu. Zalać spirytusem (powinna zmieścić się około 1 szklanka), zakręcić, odstawić w ciemne miejsce. Po 10 dniach porządnie potrząsnąć. I odstawić jeszcze raz na 10 dni.
domini2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 10:43   #15
pijawki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Arrow Dot.: Pijawki w służbie urody

Witam serdecznie, od lat zajmuje się hirudoterapią, ukończyłam kurs hirudoterapii w http://pijawki.org w 2010 roku, od tego czasu hirudoterapia stała się moją pracą i pasją, moje wnioski z prowadzenia tej terapii są zaskakująco pozytywne, wdzięczność pacjentów za udzieloną pomoc jest satysfakcjonująca.

Jak dla mnie skuteczność pijawki jest bezwzględnie nie do podważenia, sceptyków i osoby, które nie wieżą w działanie pijawki, zapraszam na taki kurs, aby przyswoiły sobie światową wiedzę w temacie pijawki.

Dla pacjentów, jedna rada i ostrzeżenie, wybierajcie tylko gabinety certyfikowane, czyste gdzie dbają o aseptykę i znają się się rzeczy, proces hirudoterapii, to nie tylko przystawienie pijawek, lecz zastosowanie się do konkretnych zaleceń, wyników badań i przeciwwskazań. Pijawki używane do terapii po każdym zabiegu muszą być utylizowane, nie jest to jakiś wymysł lecz konkretny wymóg Ministerstwa Środowiska.

Osoby, które prowadzą taką terapię powinny odpowiednio wykazać się certyfikatem hirudoterapii i powinny określić skąd pochodzą pijawki, nie zależnie czy to będzie Pani doktor czy kto, to powinien posiadać wiedzę na temat stosowania tej terapii i okoliczności z nią związanych, według najnowszej wiedzy medycznej opracowanej przez dr Paruzela.

Wszystkich hirudoterapeutów proszę, abyśmy wspólnie dbali o dobre imię pijawki, wielu z nas już ona bardzo pomogła.

ps. cena zabiegu nie powinna przekraczać 50zł, cena pijawki 20 zł
, kompletne zalecenia do stosowania pijawki dostępne są tu http://pijawki.org/dzialanie-wlasciw...wek-lekarskich
pijawki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 17:07   #16
purpledress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 10
Dot.: Pijawki w służbie urody

Moja mama korzystała, wcześniej miała straszne pajączki na całych nogach, po kilku (ok. 10?) zabiegach to zeszło. Już ni bolą jj nogi, tylko że trzeba pokona ten wstręt... Jak nic nie pomaga, to tylko pijawki dają rade.
purpledress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 11:46   #17
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Pijawki w służbie urody

a co myslicie na temat leczenia pijawkami chorob kobiecych? Chodzi mi konkretnie o miesniaka ?
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 12:17   #18
nocturia
Przyczajenie
 
Avatar nocturia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pijawki w służbie urody

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nadciśnienie nie ma związku z tym czy pijawki są sterylne czy nie. Pijawki wysysają krew, niby leczą też nadciśnienie, ale jeśli zabiegi przeprowadzane są za często, to organizm czlowieka automatycznie produkuje więcej krwi, można to nazwać efektem jojo. Z kolei rzadsze zabiegi nie dają wymiernych efektów.
Pijawki wypijają maksymalnie może 30 mililitrów krwi... Jak to ma się do nadciśnienia? Oddając krew, pozbywa się jednorazowo 400 mililitrów krwi, gdyby taka praktyka powodowała nadciśnienie u Honorowych Dawców (a w efekcie śmierć), nie sądzę żeby uznawano to za dobrą praktykę.
Mojej mamy koleżanka miała zakrzepy przy uchu, które stwarzały ryzyko wylewu krwi do mózgu i paraliż. Zniknęły po przystawieniu dwóch pijawek. Ja w to wierzę
nocturia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.