korekta nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 20:22   #1
ulenka.z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 9

korekta nosa


Witam Panie Doktorze!
Mam pewne zapytanie do Pana a mianowicie: w marcu b.r mialam korekte nosa polegającą na usunięciu garbka, przez co moj nos był łamany i ustawiono jego nowy szkielet. Nos był w gipsie, po czym w momencie kiedy schodziła opuchlizna mniej więcej na środku nosa po zauważylam maly garbek. Lekarz na kolejnej wizycie kontrolnej stwierdzil ze narośl ta to tkanka okostna która mi sie odnowila. Poddał mnie kolejnemu zabiegowi, gdzie usunął operacyjnie powstałą narośl, ponadto wstrzyknął mi pod skóre zastrzyk. Od zdjecia opatrunku po ostatnim zabiegu minął ok 1 tydzień, opuchlizna z nosa juz zeszła jednakżę zauważyłam ze garbek który poprzednio narósł z tkanki okostnej pojawił się ponownie. W efekcie mam garbek na nosie tylko niżej niż miałam poprzednio. Naprawdę nie wiem co jest tego przyczyną dlatego bardzo proszę Pana o radę. Bede bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam
ulenka.z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 00:51   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: korekta nosa

Witam Panią,

Od zabiegu minęło kilka dni. Nos po zabiegu ocenia się najwczesniej po 3 miesiącach, a ostatecznie - zwłaszcza po zabiegu wtórnym - po 6 miesiącach. Wtedy też można najwcześniej wykonywać ew. korekcje. obecnie może Pani stosować masaże z niewielkim uciskiem.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:20   #3
Elli
Przyczajenie
 
Avatar Elli
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: korekta nosa

Witam Panie Doktorze

Minęły 2 tygodnie od mojej operacji nosa. Miałam dużą korektę - nos był skracany, ścinany garbek - osteotomia poczwórna. Zaraz po zdjęciu gipsu (4 dni temu) w części kostnej u góry również pojawiło mi się wybrzuszenie, które
wygląda jak mały garbek. Na konsultacje do mojego lekarza jadę dopiero za 6 tygodni. Zdaję sobie sprawę, że może to być wynik rozrostu tkanki okostnej.
Bardzo proszę o informację, czy powinnam to już teraz jakoś delikatnie masować, czy cierpliwie czekać i dopiero później coś z tym zaczęć robić?
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
Elli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 23:35   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: korekta nosa

Mam takie same możliwości zbadania Pani jak Pani lekarz Prosze z tym pytaniem zwrócic sie do niego - to on odpowiada za efekt zabiegu.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 00:31   #5
sakhmet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 25
Dot.: korekta nosa


Edytowane przez sakhmet
Czas edycji: 2009-01-19 o 17:24
sakhmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.