obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-01, 12:42   #1
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29

obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?


witeczka!przedstawie problem:2 dni temu kochałam sie z moim narzeczonym,pierwszy stosunek był krótki,drugi zdecydowanie dłuzszy ale myslałam ze zadnych obtarc nie bede miała, dlatego ze podczas pierwszego spuscił mi sie do srodka.Było bardzo slisko, wiec myslałam, ze bedzie ok.Jak ze sie myliłamnastepnego dnia oczywiscie miałam zaczerwieniona pochwe i wargi i piekło przy siusianiuZaskoczyło mnie to, bo myslałam ,ze to nie mozlwe!,przecież byłam taka mokra! Co robic aby te skutki wyeliminowac?czyzbym miała tam az tak delikatną skóre?macie jakies spostrzezenia na ten temat?piszcie
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 13:59   #2
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?

To chyba bardziej na jakieś zapalenie wygląda Przecież nie wkładał ci nic do cewki no, ale tak naprawdę to się na tym nie znam..
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 17:12   #3
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?

Mogę Ci poradzić tylko Lactacyd (płyn) do mycia intymnych okolic. Trochę pomaga złagodzić pieczenie. A co można jeszcze zrobic? Sama chciałabym wiedzieć
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 18:31   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?

Mój sposób: po stosunku najpierw zrobić siusiu a potem się podmyć. Jeżeli zdarzą się otarcia, mnie pomaga Clotrimazol. Wiem, że to maść przeciwgrzybiczna, ale przysięgam nic innego na takie rzeczy u mnie nie działa. Potwierdzam także skuteczność płynu Lactacyd (płynu, nie emulsji). Kiedyś cierpiałam bezustannie na różne dolegliwości po stosunku, odkąd stosuję powyższe środki, dolegliwości praktycznie się nie pojawiają.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 04:11   #5
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?

Mimo ,ze jest sie mokrym od sluzu pomieszanego ze sperma obtarcie i tak jest mozliwe. Moze na samym poczatku nie bylas wystarczajaco przygotowana ,nie wiem ale mi rowniez sie to zdarza .
Tez musze przyznac ,ze masc Clotrimazol jest bardzo dobra . Czopki np sa stosowane przy stanach zapalnych ,grzybicach ,masc rowiez ale masc dziala jakby miejscowo , mozna powiedziec ,ze przynosci natychmiastowa ulge , przy pieczeniu jak i przy roznego rodzaju swedzeniu . Jak mam podraznione w jakikolwiek sposob intymne miejsce ,wiadomo , skora jest wysuszona i piecze , przy zastosowaniu masci ulega natychmiastowej poprawie ,nie czuc pieczenia (przynajmniej w moim przypadku )
Ginekolog powiedzial mi ,ze najlepiej w takich sytuacjiach masc stosowac ,po kapieli i to wiadomo chodzic z tym ale rowniez po kazdorazowym siusianiu .
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 08:56   #6
tarantella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: obtarcia po stosunku,jak zapobiegac i leczyc?

Polecam nawilżający żel intymny Feminum. Można stosować przed stosunkiem. Doskonale się sprawdza na wszelkie otarcia i podraznienia po- i w ogóle zawsze w razie dyskomfortu. Bezbarwny, bezzapachowy, nie brudzi bielizny, niewidoczny.
__________________
tarantella
tarantella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.