zielony listek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-14, 18:03   #1
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837

zielony listek


Przyklejałyście?
Zauważacie tak oznakowane samochody na ulicach? Traktujecie je jakoś "ostrożniej" ?

I w końcu - czy zielony listek to według was "obciach"?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 18:49   #2
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: zielony listek

Żaden obciach. Jak tylko dostałam prawko szukałam wszędzie takich listków, niestety bezskutecznie. Obyło się więc bez naklejki. Od razu po egzaminie przesiadłam się na frytę, co było dośyć ciężkim przeżyciem dla nas obu. Na początku było mi ciężko, samo obracanie kierownicą to w favorku spore wyzwanie. Więc wolałam przykleić listek, dopóki w swoim autku nie poczuję się w 100% pewnie. No cóż, chęci miałam Jeszcze nigdy nie widziałam auta z listkiem. Powinny być wręczane z prawkiem
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 19:46   #3
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: zielony listek

Dokładnie powinny być wręczane razem z prawo jazdy, bo bardzo ciężko je dostać!
U mnie obeszło się bez
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 20:07   #4
cath
Raczkowanie
 
Avatar cath
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 39
Dot.: zielony listek

Ja co prawda nie jeździłam z listkiem, ale widziałam ostatnio na allegro, gdyby ktoś był zainteresowany. Też uważam, że powinny być wręczane razem z prawkiem. Początkujący kierowca czułby się mniej zestresowany, inni może też spojrzeliby przychylnym okiem na pewne uchybienia, a nie od razu po klaksonie
cath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 20:40   #5
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: zielony listek

Mój listek siedzi grzecznie w pudełku I czeka, aż zdam
Ale pewnie rodzina go zaraz wywali to nie ma sensu go przyklejać
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 21:50   #6
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: zielony listek

nawet mi nie przyszło do głowy szukać i przyklejać takiego listka nie mam swojego autka, jeżdżę autem taty (kiedy mi da ), nie wiem czy chciałby jeździć z takim listkiem chociaż... parę lat temu, kiedy mama dostała prawko kupił taki i przykleił i jeździł z nim nawet wtedy, kiedy mama nie kierowała, niektórzy kierowcy faktycznie bywali bardziej spokojni
ja bym chyba nie chciała mieć listka, bo nie przeszkadza mi, że ktoś na mnie trąbi czy się krzywo popatrzy niech się złości, mnie to nie rusza
na listek nigdy nie zwracałam uwagi
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 08:21   #7
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez oceania Pokaż wiadomość
Żaden obciach. Jak tylko dostałam prawko szukałam wszędzie takich listków, niestety bezskutecznie. Obyło się więc bez naklejki. Od razu po egzaminie przesiadłam się na frytę, co było dośyć ciężkim przeżyciem dla nas obu. Na początku było mi ciężko, samo obracanie kierownicą to w favorku spore wyzwanie. Więc wolałam przykleić listek, dopóki w swoim autku nie poczuję się w 100% pewnie. No cóż, chęci miałam Jeszcze nigdy nie widziałam auta z listkiem. Powinny być wręczane z prawkiem
Rzeczywiście, powinni dawac listki razem z prawkiem, albo w nagrodę za zdany egzamin ...

Ja przykleję listek (jeśli zdobędę).
Nie wstydzę się tego, że jestem początkującym kierowcą... Mam też nadzieję że inni użytkownicy dróg będą dzięki temu traktowac mnie trochę jak "L-kę". Bo to w sumie też nauka jazdy .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-15, 10:33   #8
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zielony listek

Dostałam zielony listek z materiałam na kursie na prawko więc mam... jak zdam do napewno przykleję, chociaż znajomi odradzają mi....
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 14:53   #9
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: zielony listek

ja widzialam auto z lisciem-mysle,ze nie kazdy chce go przykleic (szczegolnie dla facetow to obciach na calego).widzialam liscie dolaczane do ksiazek z nauka jazdy,testami itd ale nie sadze zeby dla liscia ktos specjalnie ksiazke kupil.moze takie liscie sa dostepne w szkolach jazdy,sklepikach w wordzie??
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:25   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: zielony listek

Ja mam jeszcze listek - za kilka dni go chce juz odkleic, ale chyba nie jest wielokrotnego uzytku, w przeciwnym wypadku dalabym Tobie

Listek dostalam jako gratis do podrecznika kierowcy. Bardzo jest ladny i bardzo ladnie komponuje sie z autkiem - ktore tez mam zielone zreszta.

Jak reaguja inni kierowcy? Raczej go ignoruja i traktuja jako ozdobe. Kilka osob potraktowalo mnie gorzej niz innych (uczcijmy ich minuta ciszy ), kilka bardzo opiekunczo, ale chyba rekordzista byl pewien pan.

Ow mezczyzna, ktory ogolnie malo kulturalnie zachowywal sie na drodze (jechal wielkim terenowym autem) nagle znalazl sie za moim samochodem po kilku wyczynach a wlasciwie "wyczynach" typu brawurowa zmiana pasu, otrąbienie pomocy drogowej etc. Jak sie znalazl za mna to wtedy zapewne zauwazyl zielony listek. Pan przeszedl swoista metamorfoze: na wszystkich trabil zeby mi pozwolili gdzies wjechac, asekurowal mnie etc. Slowem jak niania czy przedszkolanka
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 16:18   #11
Baltak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Przyklejałyście?
Zauważacie tak oznakowane samochody na ulicach? Traktujecie je jakoś "ostrożniej" ?

I w końcu - czy zielony listek to według was "obciach"?
Żaden obciach, zresztą wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że od przyszłego roku będzie on obowiązkowy.
Baltak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 22:23   #12
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: zielony listek

Ja też widziałam może ze 3-4 autka z liściem. Osobiście jestem za przyklejaniem, bo jak widzę taki listek to bardziej uważam na świeżo upieczonego kierowcę i jestem bardziej wyrozumiała .
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 18:45   #13
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

No i nigdzie nie moge znalezc tego zielonego listka . A już go potrzebuję...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 19:20   #14
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: zielony listek

ja znalazłam listki na allegro, wpisując w wyszukiwarkę po prostu..."listek". Podobno można też kupić na stacjach benzynowych.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 19:23   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: zielony listek

Ines sprobuj moze w ksiegarniach zapytac np w empiku. Poszukaj na motoallegro, albo pojdz do jakies szkoly jazdy- moze maja?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:15   #16
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Nie chcialam kupowac takiej "glupoty" przez internet... Ale jesli nie bede miala wyjscia... Popytam jeszcze na stacjach benzynowych
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 09:29   #17
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: zielony listek

ja mam listek i się go nie wstydzę , po co mają na mnie trąbić i się denerwować? Kupiłam listek w sklepie z akcesoriami do samochodu. A raczej dostałam w prezencie od Tż
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 10:31   #18
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Ja narazie nie mam czasu zeby tego listka poszukać .

Narazie jeżdżę bez i poki co jeszcze nikt na mnie nie trąbił .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 13:40   #19
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: zielony listek

Ines A na policji będą ? Bo coś kiedyś słyszałam, że tam tez można spotkać
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 18:07   #20
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Mam juz liścia .
TŻ kupił mi w WORDzie.
Byłam pewna, że tam będzie tylko nie chciało mi się taki kawał po niego jechać
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 19:31   #21
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ja narazie nie mam czasu zeby tego listka poszukać .

Narazie jeżdżę bez i poki co jeszcze nikt na mnie nie trąbił .
Moj instruktor powiedzial, ze jezeli 'mlodego kierowce' zatrzyma policja i nie bedzie mial listka, to moze dostac mandat... Takze lepiej przykleic
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:59   #22
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Moj instruktor powiedzial, ze jezeli 'mlodego kierowce' zatrzyma policja i nie bedzie mial listka, to moze dostac mandat... Takze lepiej przykleic
No coś ty, teraz listek nie jest obowiązkowy .

Dopiero pojawiły się plany wprowadzenia obowiązku przyklejania listka. Jeżeli to wejdzie w życie, ja mój odkleje... Będą z tym związane dodatkowe ograniczenia predkosci, wiec po co mialabym prowokowac policje do zainteresowania moją jazdą...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 20:54   #23
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: zielony listek

Dalabym sobie reke uciac, ze slyszalam, ze to juz wprowadzili. Jest juz dosyc pozno, jutro egz na prawko wiec nie chce mi sie szukac, ale znalazlam na szybko cos takiego :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,40354,wi...l?ticaid=13bfd
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 08:40   #24
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Dalabym sobie reke uciac, ze slyszalam, ze to juz wprowadzili. Jest juz dosyc pozno, jutro egz na prawko wiec nie chce mi sie szukac, ale znalazlam na szybko cos takiego :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,40354,wi...l?ticaid=13bfd

Mhm, projekt moze i zostal zaakceptowany, ale jeszcze nie wprowadzili go w życie.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 08:51   #25
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: zielony listek

moje prawko leży już w urzędzie, ale dopiero w przyszłym tygodniu będę miała czas, zeby je odebrać.

Listka jeszcze nie mam, i nie wiem czy chcę. Z jednej strony, przydałby mi się zanim nie poczuje sie pewnie za kierownicą, ale drugiej...
Słyszałam, że taksówkarze często złośliwie powodują wypadki, żeby "udowodnić" winę drugiego kierowcy i dostać od takiego żółtodzioba odszkodowanie - wiec gdybym miała naklejony listek, byłoby im jeszcze łatwiej Nie mówcie że przesadzam, kiedy jechałam taksówką na egzamin i poprosiłam kurs do WORDu, to usłyszałam:"A na cholere pani to prawko? Wszyscy teraz robia, a ja pieniadze trace" I nie brzmiało to tak, jakby żartował...
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 09:01   #26
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
moje prawko leży już w urzędzie, ale dopiero w przyszłym tygodniu będę miała czas, zeby je odebrać.

Listka jeszcze nie mam, i nie wiem czy chcę. Z jednej strony, przydałby mi się zanim nie poczuje sie pewnie za kierownicą, ale drugiej...
Słyszałam, że taksówkarze często złośliwie powodują wypadki, żeby "udowodnić" winę drugiego kierowcy i dostać od takiego żółtodzioba odszkodowanie - wiec gdybym miała naklejony listek, byłoby im jeszcze łatwiej Nie mówcie że przesadzam, kiedy jechałam taksówką na egzamin i poprosiłam kurs do WORDu, to usłyszałam:"A na cholere pani to prawko? Wszyscy teraz robia, a ja pieniadze trace" I nie brzmiało to tak, jakby żartował...

Pierwsze słysze
I uważam, że to nie jest powód żeby nie przyklejać liścia. Nawet jeśli są tacy taksówkarze (wątpię), jest małe prawdopodobieństwo, ze na takiego trafisz i ze wlasnie Ciebie wybierze sobie jako "cel". I to z powodu listka...

Taksówkarze i tak często jeżdżą jak szaleni więc na pewno zdarza im się powodować wypadki... Ale jestem pewna, że nie jest regułą, że robią to złośliwie dla odszkodowania.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 10:12   #27
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: zielony listek

może to kolejna miejska legenda

Tak czy inaczej, niewykluczone ze ktoś bedzie sie chciał zabawić kosztem takiego "oliściowanego". Ludzie są złośliwi, moja koleżanka miała taką sytuację na egzaminie. Koleś(pieszy) stał sobie przed przejściem, ona nie zwalniała, bo była już dość blisko...i w tym momencie on z szerokim uśmiechem postawił nogę na pasach. Jakoś zahamowała, ale mało brakowało...
Ja chyba jednak przykleję - jeśli bede miała przez niego jakieś klopoty, zawsze moge zdjąć- na szczescie listki nie sa jeszcze obowiazkowe.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 11:37   #28
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Wśród pieszych niestety nie brakuje idiotów. Mi ostatnio jeden wyskoczył przed samą maskę bo deszcz zaczął padać i spieszylo mu sie na druga strone ulicy. On mial czerwone swiatlo, ja zielone... Mial szczescie ze jechalam wolno.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 12:06   #29
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
ja bym chyba nie chciała mieć listka, bo nie przeszkadza mi, że ktoś na mnie trąbi czy się krzywo popatrzy niech się złości, mnie to nie rusza
na listek nigdy nie zwracałam uwagi
No widzisz ale tu nie chodzi jedynie o Twoj komfort psychiczny, czy o wrażliwosć na trąbienie, choc tez pewnie otrąbienie może zestresowac.

Taki listek jest informacją, ze za kólkiem siedzi młody kierowca, który zawsze może "coś wywinąc" z wrażenia - skręcić bez kierunkowskazu, gwałtownie zahamowac, nie popatrzec w lusterko przy wyprzedzaniu czy ktos nie zacząl juz wyprzedzac, zmienic pas...............albo własnie chce zmienic pas a sie boi - można go wpuscic. Poza tym mniej mnie stresuje jak widze ze autko z listkiem długo czai sie do wyprzedzania albo jedzie nader ostrożnie czy wywija jakies manewry niezwykłe

Reasumując inni kierowcy bardziej na Ciebie uważają - żeby nie stalo się nieszczęscie i stosują zasade ograniczonego zaufania w bardzo dużym wymiarze. A fakt, ze ktos na Ciebie nie natrąbi to tylko szczegół.

Fajnie, ze chcecie przyklejac listki - moim zdaniem żaden obciach!!!!! choc jak patrze na "szczeniaków" za kólkiem jakies wyscigówki, którzy uważają ze są mistrzami kierownicy to nie sądze zeby przykleili sobie listek

Oczywiscie są ludzie i taborety i jesli ktos chce pokazac, ze jest "lepszy" to zrobi to nie ważne czy za kólkiem siedzi emeryt, na szybie ma listek czy cos innego - chec dowartosciowania sie jest ogromna.
Pozdraiwam wszystkie listki
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 12:11   #30
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zielony listek

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Pozdraiwam wszystkie listki
Moj listek czuje się pozdrowiony i też pozdrawia
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.