Problem. Powod : Tabletki Anty ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-02, 12:25   #1
Nya
Przyczajenie
 
Avatar Nya
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Unhappy

Problem. Powod : Tabletki Anty ?


Mam pewien problem. I nie wiem czym to moze byc spowodowane. TAbletkami Nerwami czy moze jeszcze czym innym ?

Od wrzesnia/pazdziernika biore Mercilion. NIe mialam nudnosci ani wymiotów przy pierwszych tabletkach.. W paz/list mialam grype jelitowa i cala noc wymiotowalam oraz mialam biegunke. Rownoczesnie mialam okres :| 2 dni po chorobie dostałam przerazajacego bólu jelit i zoładka do tego stopnia ze nie moglam chodzic. Okropne skurcze, az mnie plecy bolaly, czulam jakby naprawde mi sie zoladek do plecow przykleił. BYłam u lekarza powiedzial ze to powikłania i nie ma co sie martwic. Bolalo tak okolo2-3 dni i przeszlo. Za miesiac przy kolejnej miesiaczce znów mialam bóle jelit i zołądka. (Przed braniem tabl. mialam olbrzymie bole jajnikow , brzucha plecow i w ogole wszystkiego podczas miesiaczki. Bole ustaly)
I tak prawie co miesiaczke pobolewa mnie zoladek badz jelita.. wzdecia itp. Moze za duzo o tym mysle bo jak nadchodzi miesiaczka obawiam sie tych boli. Jednego miesiaca jak bylam "spokojna" bolało chwilke i przestalo. Zastanawiam sie czy to moze jest na tle nerwowym. Ostatnio bardzo sie wszystkim denerwuje. Jestem wklasie maturalnej i martwie sie ta glupia matura ze sie skupic nie moge. Wpadam łatwo w płacz bez powodu i niechec do wszystkiego.
Ale dlaczewgo akurat podczas miesiaczki?
Czy to wina tabletek / nerwow / czy moze jeszcze czegos innego.
Moja Ginekolog mowi zebym odlozyla przy ucisku w klatce piersiowej i Bolach silnych głowy. Tego nie mam. Tabletki zadziałały.. uspokoiły mi sie te straszne bóle typowo miesiaczkowe. Ale co z zoladkiem ?
Pomozcie prosze.
Nya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:33   #2
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Problem. Powod : Tabletki Anty ?

Może zmieniłaś ostatnio miejsce zamieszkania?Ja mam podobne sensacje i właśnie zmieniłam miejsce zamieszkania i podejżewam że to przez to.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:42   #3
Nya
Przyczajenie
 
Avatar Nya
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Problem. Powod : Tabletki Anty ?

Nie, miejsca zamieszkania nie zmienilam. Ale powodow do nerwow nie brakuje. Eh przejmuje sie ostatnio byle czym.. jakas przewrazliwiona sie stalam. Mysle to o szkole, to o studiach na ktore nie mam pojecia gdzie isc. Czy to moze byc na tle nerwowym ? Ale czemu podczas miesiaczki ?
Nya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:59   #4
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Problem. Powod : Tabletki Anty ?

Ja przy każdej miesiączce mam bóle i problemy żołądkowe. To najprawdopodobniej dlatego, ze produkowane są wtedy substancje, które mają wywoływać obkurczanie ścian macicy, ale działają także na jelita i okolice.
Jeśli Ci to strasznie przeszkadza, to spróbuj brać środki rozkurczające typu Nospa [ale w rozsądnych ilościach] i jeść w tych dniach więcej bananów, czekolady [zawierają substancje naturalnie przeciwdziałające skurczom)]
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 14:00   #5
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Problem. Powod : Tabletki Anty ?

Przewrażliwiona i płaczliwa możesz być przez tabletki - ja tak miałam i wiele innych kobiet. Co do problemów z jelitami poradziłabym się lekarza.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:55   #6
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Problem. Powod : Tabletki Anty ?

po pierwsze przy tabletkach anty bole w stylu jakby sie zoladek do plecow przykleil ze nie mozna chodzic sa BARDZO mozliwe...ja tak mialam przy Rigevidonie...jak zminilam tabletki uspokoilo sie...bole byly do tego stopnia silne ze przez 2-3 dni nie bylo mnie w szkole albo mialam wizyte w szpitalu..zasugerujcie zmiane tabletek na inne swojemu lekarzowi...moze to pomoze...poza tym nerwy tez moga sie w tym objawiac...im wiecej stresu tym wiekszy bol....ja np. mialam teraz egzaminy na studiach MASAKRA...pewnego dnia sie obudzilam a wlasciwie obudzil mnie bol w klatce piersiowej...i spadajace cisnienie...po godzinie kolatania serca ustapily..rano poszlam do lekarza..po prostu za czesto jestem w stresie i za szybko sie denerwuje...zawsze bylam nerwus...sprobuj pobrac sobie troszke magnezu z wit. B6 to troszke pomaga przejsc przez okres stresu...a jak zbliza Ci sie okres to 2 dni przed bierz sobie np. Vigor do konca miesiaczki...przed okresem tak na 4 dni zaprzestan jedzenia slodkiego, ostrego i ciezkostrawnego...podczas tez...

Popros moze zeby w takich przypadkach lekarz przepisal Ci moze np. Rapacholin mnie on pomogl..
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.