pomocy~! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 08:33   #1
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252

pomocy~!


Mam pytanie. Czy można podac ok. 6 miesięcznemu kotku lek przeciwbólowy do mleka np apap? i jeśli tak w jakiej dawce?
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:20   #2
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: pomocy~!

ja bym nie dawała ludzkich leków,a i mleka z tego co czytałam to się kotom nie daje, z takimi problemami to się idzie do weterynarza, on przepisuje leki i bada
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:02   #3
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: pomocy~!

W tym krótkim filmiku znajdziesz odpowiedź http://expertia.pl/weterynaria/mater...ac-tabletki-pr
Apapu nie podawaj! Zdaje się, że paracetamol jest dla kotów toksyczny.
Poza tym kot do picia powinien dostawać wodę, mleka nie należy traktować jako jego substytutu.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:27   #4
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: pomocy~!

Po co chcesz dawac kotu apap?
Sa specjalne leki przeciowbolowe weterynaryjne u wetow...
Bezpieczne i przeznaczone dla zwierzat...

Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 18:44   #5
kaza10000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 126
Dot.: pomocy~!

Postaram odpowiedzieć ci później, mojego kolegi tata był weterynarzem a on sam bardzo dużą wiedze na ten temat. Jeżeli twój kotek jest jeszcze mały i nie przyzwyczaiłaś go do mleka to nie dawaj mu go, to są bajki że kot powinien pić mleko.
Przez 15lat, odkąd znam mojego kumpla, jak zachorowałam brałam antybiotyk dla zwierząt Tak tak wyraźnie było napisane, antybiotyk wyłącznie dla zwierząt, ale skład był identyczny jak w antybiotyku dla ludzi. Zawsze pan Marek ( weterynarz) tłumaczył mi, że leki dla ludzi są sprzedawane w aptekach, ładnie opakowane, reklamowane i to wszystko kosztuje, a leki dla zwierząt są tańsze-wiadomo dlaczego.
Dlaczego to pisze, ponieważ nie w każdym przypadku lek ludzki może zaszkodzić zwierzęciu.
kaza10000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 19:06   #6
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: pomocy~!

A czasami jest tez odwrotnie,ludzkie kosztuja mniej niz weterynaryjne odpowiedniki
Tylko ze zawsze dawkowanie ustala weterynarz!!!Bo to jest zupelnie inaczej niz ludzka dawka
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:37   #7
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
A czasami jest tez odwrotnie,ludzkie kosztuja mniej niz weterynaryjne odpowiedniki
Tylko ze zawsze dawkowanie ustala weterynarz!!!Bo to jest zupelnie inaczej niz ludzka dawka
Oj tak zgadzam się z tym i nawet nie są ładnie opakowane hehe
Do autorki:
Nie dawaj żadnych leków na własną rękę, a już na pewno nie sugeruj się odpowiedzią z forum. Jak by Ci ktoś napisał żebyś dała mu ketonal to też byś dała ?
Idź do weta, tym bardziej że jest jakiś powód dla którego chcesz dać te leki.
Napisz co tam wet powiedział.
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 20:55   #8
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
Oj tak zgadzam się z tym i nawet nie są ładnie opakowane hehe
Do autorki:
Nie dawaj żadnych leków na własną rękę, a już na pewno nie sugeruj się odpowiedzią z forum. Jak by Ci ktoś napisał żebyś dała mu ketonal to też byś dała ?
Idź do weta, tym bardziej że jest jakiś powód dla którego chcesz dać te leki.
Napisz co tam wet powiedział.
Byłam u weta dostał zastrzyk przeciwbólowy i będzie mieć operacje na łapke tylnią bo jest złamana tak sie boje o niego jak przebiega taka operacja?
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 21:41   #9
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: pomocy~!

Nie mogę Ci powiedzieć jak przebiega, ale moja kotka miała zoperowaną łapkę zanim ją przygarnęłam i nie byłam w stanie zauważyć różnicy w wyglądzie łapy. Są różne złamania, o wszystkie wątpliwości zapytaj weta, on będzie znał najlepszą odpowiedź.

A leków, co do których pewności się nie ma, lepiej nie podawać. Jednak zawsze można zadzwonić do kliniki i zapytać, co można podać na własną rękę.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 00:13   #10
kaza10000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 126
Dot.: pomocy~!

To porada mojego kolegi:
Żeby dyskutować na dany temat to trzeba mieć jakąkolwiek wiedze i uwierzcie nie trzeba lecieć ze wszystkim do weterynarza (mój tata był weterynarzem z 30-to letną praktyką ). Apap mogłaś podać jak najbardziej, poprostu trzeba było zerknąć jaki ma skład, ale z tego co napisałaś to kotek miała złamaną noge a to już poważniejsza sprawa, nie wolno zwlekać. Są poprostu rzeczy o których tylko lekarze mają wiedze i wcale sie nie dziwię, że jest tu tyle ostrożnych osób i bardzo dobrze.
kaza10000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 00:41   #11
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Pokaż wiadomość
Byłam u weta dostał zastrzyk przeciwbólowy i będzie mieć operacje na łapke tylnią bo jest złamana tak sie boje o niego jak przebiega taka operacja?
Skoro dostał zastrzyk to nie powinno go boleć. A jeśli nadal bardzo boli to do weta ponownie.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 07:54   #12
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez kaza10000 Pokaż wiadomość
To porada mojego kolegi:
Żeby dyskutować na dany temat to trzeba mieć jakąkolwiek wiedze i uwierzcie nie trzeba lecieć ze wszystkim do weterynarza (mój tata był weterynarzem z 30-to letną praktyką ). Apap mogłaś podać jak najbardziej, poprostu trzeba było zerknąć jaki ma skład, ale z tego co napisałaś to kotek miała złamaną noge a to już poważniejsza sprawa, nie wolno zwlekać. Są poprostu rzeczy o których tylko lekarze mają wiedze i wcale sie nie dziwię, że jest tu tyle ostrożnych osób i bardzo dobrze.
No dokładnie, trzeba mieć jakąkolwiek wiedzę... Apap to nic innego jak paracetamol + substancje pomocnicze, a jak wiadomo (bądź nie wiadomo) tej substancji koty nie metabolizują! W weterynarii nieraz wykorzystuje się leki dla ludzi, ale tylko niektóre, a ich dawkowanie ustala lekarz! Co niby da "zerknięcie na skład" jeżeli ktoś się na nim kompletnie nie zna i nie wie jak dawkować? Leczenie zwierzaka na własną rękę może skończyć się tragicznie.
Mam nadzieję, że kotek czuje się lepiej.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:36   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez kaza10000 Pokaż wiadomość
To porada mojego kolegi:
Żeby dyskutować na dany temat to trzeba mieć jakąkolwiek wiedze i uwierzcie nie trzeba lecieć ze wszystkim do weterynarza (mój tata był weterynarzem z 30-to letną praktyką ). Apap mogłaś podać jak najbardziej, poprostu trzeba było zerknąć jaki ma skład, ale z tego co napisałaś to kotek miała złamaną noge a to już poważniejsza sprawa, nie wolno zwlekać. Są poprostu rzeczy o których tylko lekarze mają wiedze i wcale sie nie dziwię, że jest tu tyle ostrożnych osób i bardzo dobrze.
apap ma w składzie paracetamol, który jest dla kota trujący, żaden lek weterynaryjny dla kotów nie ma paracetamolu w składzie paracetamol zabija koty
niektóre leki stosuje się u ludzi i zwierząt, ale inne sa lekami wyłącznie dla zwierząt albo wyłącznie dla ludzi, bo inaczej są trujące

bombonierka, nie wiem, jak kot ma złamaną łapkę, ale pewnie albo mu ją nastawią i zagipsują, albo włożą do kości gwoździe, żeby się wszystko trzymało kupy
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:51   #14
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: pomocy~!

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
apap ma w składzie paracetamol, który jest dla kota trujący, żaden lek weterynaryjny dla kotów nie ma paracetamolu w składzie paracetamol zabija koty
niektóre leki stosuje się u ludzi i zwierząt, ale inne sa lekami wyłącznie dla zwierząt albo wyłącznie dla ludzi, bo inaczej są trujące

bombonierka, nie wiem, jak kot ma złamaną łapkę, ale pewnie albo mu ją nastawią i zagipsują, albo włożą do kości gwoździe, żeby się wszystko trzymało kupy
kotek jest po operacji miał złamanie z przemieszczeniem, ale myśle że będzie już tylko coraz lepiej mam nadzieje że nedługo stanie o własnych siłach...
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.