pomóżcie z wyborem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 21:12   #1
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545

pomóżcie z wyborem


hej dziewczyny niedługo będę miałą koteka(ragdoll) ,ale mam odnośnie tego kilka wątpliwości
a) jakiej wielkości ma być kuweta , transporter, legowisko?
b) jaki polecacie żwirek?
c) czy warto kupować jakiś dezynfekator <mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi > do kuwety?

Ps. wiem ,że mogę spytać sięto hodowcy i spytam ,ale chcę jeszcze znać wasze opinie
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:16   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: pomóżcie z wyborem

Ragdoll- piękna rasa
Co polecam:
Kuweta - najlepiej zamykana, żeby kotek miał trochę prywatności Niektóre niestety wolą otwieraną, ale zamykaną łatwo na otwieraną przerobić najlepiej o wymiarach około 50x40x40
Żwirek... Hmm to zależy często od kota ja polecam Benka zapachowego, ale kotkowi może się zapach nie spodobać Najlepiej poobserwować kota. Silikonowego nie polecam, bo mój wariat go jadł :/.
Transporter - taki, żeby kot mógł wygodnie siedzieć i stać, wymiary podobne jak kuweta
Legowisko - ciepłe i wygodne. Niektóre koty lubią budy, inne wolą kocyki
Kuwetę myję w wannie i nie dezynfekuję... Tylko jak kotem ma robaki, ale to raz na ruski rok
Aaaa i nei zapomnij o zabawkach dla kociaka
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 10:43   #3
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: pomóżcie z wyborem

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
hej dziewczyny niedługo będę miałą koteka(ragdoll) ,ale mam odnośnie tego kilka wątpliwości
a) jakiej wielkości ma być kuweta , transporter, legowisko?
b) jaki polecacie żwirek?
c) czy warto kupować jakiś dezynfekator <mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi > do kuwety?

Ps. wiem ,że mogę spytać sięto hodowcy i spytam ,ale chcę jeszcze znać wasze opinie
Moja syjamka ma wprawdzie swoje legowisko, ale częściej śpi ze mną w łóżku, konkretnie na poduszce, uwielbia się przytulać W ciągu dnia wybiera zwykle parapet, tam też ma swój kocyk. Generalnie nie ma stałego miejsca do spania, to już zależy od jej humorku Aaaa... lubi również drzemać w transporterze, ja mam akurat taki wiklinowy z odczepianą klapką, coś takiego http://x.garnek.pl/ga3907/d6be722a6a...3/11774609.jpg Nieraz wybiera miejsca nietypowe: umywalka, miska itp
Kuwetę miała najpierw otwartą, ale strasznie rozrzucała żwirek, obecnie ma zamykaną (56x40x40cm). Co do żwirku, to trudno powiedzieć który jest najlepszy, jak kupuję naturalny bentonitowy, bez żadnych substancji zapachowych. Nie dezynfekuję kuwety jakoś szczególnie, ot myję gąbeczką bod bieżącą wodą
Polecam również lekturę tego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=koci
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:36   #4
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: pomóżcie z wyborem

dziękuję wam za porady
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 16:43   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pomóżcie z wyborem

transporter polecam wiekszy np. min Trixi Capri 2 choć ja polecam 3
http://animalia.pl/szukaj.php?szukaj...&o=0&c_o=&c_d=

ragdoll nie jest małym kotem (jezeli nie planujesz długich podrózy z kotem to może być 2)
oraz do niego podkłady higieniczne 60x90 do kupienia w aptece - jak kot sie ssika to otoczenie bezpieczne

kuweta tez słusznych rozmiarów: krywta albo odkryta

żwirek: benit, drewno. silikon do wyboru (najlepiej zacząć od takiego jaki jest w hodowli)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2011-02-01 o 16:44
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:36   #6
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: pomóżcie z wyborem

Ja z doświadczenia polecam kuwete największą i zakrytą. Mam 2 otwarte (jedna wieksza druga mniejsza i koty najchetniej korzystaja z zamknietej ktora jest jednoczesnie najwieksza pozniej z otwartej wiekszej i na koncu z najmniejszej :P . Żwirek Benek lawendowy. Pupile uwielbiają spać na szafie tam mają kontenerek wiklinowy i zwykły i w środku poduszeczki, mają też swoją małą kanapę i domek z hamakiem (ale hamaku nie używają ) pokryte kocykami . Ale koty same sobie znajda legowisko, moje uwielbiają przesiadywać na komputerze stacjonarnym i tv...
Tak samo jest ze zwirkem musisz testować, bo to, że moje koty lubią Benka nie znaczy, że Twój będzie lubić. Przyda się jeszcze drapak. A wybrałaś już imie ?
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:27   #7
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: pomóżcie z wyborem

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
Ja z doświadczenia polecam kuwete największą i zakrytą. Mam 2 otwarte (jedna wieksza druga mniejsza i koty najchetniej korzystaja z zamknietej ktora jest jednoczesnie najwieksza pozniej z otwartej wiekszej i na koncu z najmniejszej :P . Żwirek Benek lawendowy. Pupile uwielbiają spać na szafie tam mają kontenerek wiklinowy i zwykły i w środku poduszeczki, mają też swoją małą kanapę i domek z hamakiem (ale hamaku nie używają ) pokryte kocykami . Ale koty same sobie znajda legowisko, moje uwielbiają przesiadywać na komputerze stacjonarnym i tv...
Tak samo jest ze zwirkem musisz testować, bo to, że moje koty lubią Benka nie znaczy, że Twój będzie lubić. Przyda się jeszcze drapak. A wybrałaś już imie ?
tak nie zapomniałam o drapaku , a imię ojej mam kilka na oku ale myślę że jak pobędę z nim chwilę to napewno będę wiedział co do niego pasuje
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.