Pojechałem starej babie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-11, 15:41   #91
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Pojechałem starej babie

Trochę mnie ten wątek rozbawił. W każdym razie zgadzam się z Grubellą.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 16:08   #92
I_Love_You_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 30
Dot.: Pojechałem starej babie

bardzo dobrze jej powiedziałeś!
ja powiedziałabym to samo.
nie rozumiem dlaczego grube baby mają niby prawo do tego, żeby wyzywać ludzi od chudzielców, a jak im się powie, że są grube to są wielce oburzone...
I_Love_You_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 16:37   #93
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no i po co przytoczyłaś tę definicję?
probem z kompem,ale już uzupełniam wypowiedź:

Cytat:
popatrz jak on wygląda, jak włuczęga jakiś". Starsza pani zaczęła się śmiać, nic nie odpowiedziałem. Po chwili dodała "wygląda jak jakiś pies wyjadający z miski".
czy to jest w/g ciebie żartobliwy sposób zachowania zwany rubasznym?bo skoro tak,to odpowiedź autora jest w tym samym tonie i sprawa wygląda na zamkniętą,ot dwoje ludzi prawi sobie rubaszne komplementy
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 17:10   #94
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Pojechałem starej babie

Bardzo śmierdząca prowokacja, ale należy zachowywać się jak autor. Zareagowałbym dokładnie tak samo jak autor gdyby jakiś stary kaszalot atakował mnie za wygląd. Zresztą jakim prawem nachodziła Ciebie jak miałeś gościa. Znając mnie pewnie musiałbym szukać nowego mieszkania.

U mnie było gorzej, bo własnej matce coś podobnego powiedziałem. Na szczęście się pogodziliśmy, ale przestała rzucać mi jakieś inwektywy pod adresem wyglądu i złośliwe żarty jak powiedziałem jej, że jest "stara, pofarbowana i niepełnym uzębieniem". Z tym, że zrobiłem to po którymś tam razie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:06   #95
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Bardzo śmierdząca prowokacja, ale należy zachowywać się jak autor. Zareagowałbym dokładnie tak samo jak autor gdyby jakiś stary kaszalot atakował mnie za wygląd. Zresztą jakim prawem nachodziła Ciebie jak miałeś gościa. Znając mnie pewnie musiałbym szukać nowego mieszkania.

.
chyba czytaliśmy inny watek.
to do właścicielki mieszkania przyszła koleżanka,która beszczelnie krytykowałą autora ...
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 20:23   #96
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Pojechałem starej babie

Czytam i nie wierzę.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Może nie będę komentować wszystkiego z osobna, napiszę tylko że osiągnęłaś mistrzostwo nadinterpretacji i nieudolnego tłumaczenia chama. Gratulacje, grubella, nierzadko zdarza się komuś tak mnie zaskoczyć
Jednym postem podsumowałaś jakieś 70% działań koleżanki grubelli na tym forum. Ja już przestałam się dziwić.

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Grubi ludzie są dobroduszni. Ona dodatkowo jest rubaszna.To być może jej jedyna wada.

Żeby daleko nie szukać, taki Henryk VIII jak rozumiem też był dobroduszny? Jakoś te zwały tłuszczu nie wpłynęły na niego jak pozbywał się kolejnych żon
Chyba, że do tego też dorobisz swoją teorię i wyjdzie, że to było dla ich dobra


Grubi ludzie są dobroduszni. Kobieta była chamska, bo się martwi. Trolololo.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 13:50   #97
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Żeby daleko nie szukać, taki Henryk VIII jak rozumiem też był dobroduszny? Jakoś te zwały tłuszczu nie wpłynęły na niego jak pozbywał się kolejnych żon
.
jak to nie był
specjalnie dla nich sprowadzał najlepszym katów,co by nie cierpiały po źle odciętej głowie
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 21:37   #98
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Pojechałem starej babie

Grubello: z jakiego równoległego wszechświata do nas przybywasz?
Miło mnie jest powitać Cię na planecie Ziemia

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
No to dobra z niej kobita, że cię nie wyrzuciła po takim bezczelnym zachowaniu.

Ona zmartwiona , jaki ty chudy, jaki zmizerniały, zmarnowany, może miała cię zamiar dokarmiać z dobrego serca, może wyraziła to niezbyt korzystnymi słowami a ty jej od tuczonych świń.

Jej podeszły wiek ma swoje prawa. Uważam, że przeprosiny jej się należą.
Poza tym gdybym była w takiej sytuacji i też w afekcie coś nieprzyjemnego pod adresem właściciela pokoju by mi się wyrwało to wyprowadziłabym się jak najszybciej.
Spoko sposób na okazanie zmartwienia

Podeszły wiek ma swoje prawa, owszem takie że można nie być feszyn, można opowiadać wszystkim 100 razy o wojnie albo całe dnie oglądać m jak miłość.
A nie takie, że można ludziom ubliżać.

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość


I jeszcze raz powtórzę ,wiek ma swoje prawa.
Na starość mózg się lasuje, starszy człowiek czasem dziecinnieje , nie zawsze zachowuje się tak jak na jego wiek przystało.

Na widok wychudzonego, być może zaniedbanego, nieogolonego, nieświeżego , nieprzyjemnie pachnącego / lokatora zapytała przecież czy nie jest chory.
A gdy się okazało, ze nie jest to chciała go zawstydzić aby go zmotywować do ogarnięcia się. Stąd pewnie kwestia o włóczędze i zabiedzonym psie.
Moim zdaniem raczej na starość ludzie już nie mają siły udawać miłych i wszystko dopiero wychodzi

Skąd ingo, że nieogolony itd? Jakiś stereotyp, że chudy=menel?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość


Nawymyślać od starych dziadów staruszkowi, który się oburzy i zwróci "dziecku" uwagę , że w miejscu publicznym nie rzuca się papierków czy nie używa słów wulgarnych.
Uczmy agresji, chamstwa, tolerujmy brak kultury.
Zacznie się od pyskówek a skończy na rękoczynach, kalectwie czy śmierci z tego powodu.
Ja tam widzę różnicę między zwróceniem uwagi na śmiecenie a wyzywaniem, ale ok

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość

Nie widzę nic rubasznego w zachowaniu pani właścicielki. Zupełnie bez znaczenia by było, gdyby kobieta była 30 lat młodsza lub 20 lat starsza. Wiek takich rzeczy nie usprawiedliwia! W tym wrednego charakteru.
dokładnie
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 15:26   #99
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
jak to nie był
specjalnie dla nich sprowadzał najlepszym katów,co by nie cierpiały po źle odciętej głowie


Ubawiłam się

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-02-13 o 15:29
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 15:46   #100
Ajm91
Raczkowanie
 
Avatar Ajm91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Pojechałem starej babie

Ale akcja
Ja powiem tak - rozumiem autora, bo nie każdy potrafi trzymać swoje nerwy na wodzy, a w tym wypadku babka zachowała się karygodnie i nic jej nie usprawiedliwia. Może nie trzeba było używać aż tak dosadnych słów, ale na pewno nie można było pozostać biernym w takiej sytuacji.
Moja rada: szukać nowego mieszkania
__________________
Ajm91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:21   #101
zuhanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: Pojechałem starej babie

to nieźle powiedziałeś no w sumie nie powinieneś tak starszej osobie mówić, ale z drugiej nie wolno dać sobą pomiatać wynajmujesz jeszcze pokój u tej starszej pani?
zuhanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 10:36   #102
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Pojechałem starej babie

Nie pochwalam zachowania autora, jednak nie wiem jak ja sama bym zareagowała.
Wiek nie jest usprawiedliwieniem chamstwa. Tylko dlatego , że ktoś ileś tam wiosen przeżył nie może pluć nam w twarz bez zadnych konsekwencji.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
No to dobra z niej kobita, że cię nie wyrzuciła po takim bezczelnym zachowaniu.

Ona zmartwiona , jaki ty chudy, jaki zmizerniały, zmarnowany, może miała cię zamiar dokarmiać z dobrego serca, może wyraziła to niezbyt korzystnymi słowami a ty jej od tuczonych świń.

Jej podeszły wiek ma swoje prawa. Uważam, że przeprosiny jej się należą.
Poza tym gdybym była w takiej sytuacji i też w afekcie coś nieprzyjemnego pod adresem właściciela pokoju by mi się wyrwało to wyprowadziłabym się jak najszybciej.
No to tak patrząc na sprawę, z autora też jest dobry chłop. Nazwał ja starą spasioną świnią, bo martwi sie o jej cholesterol.
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 12:51   #103
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Nie pochwalam zachowania autora, jednak nie wiem jak ja sama bym zareagowała.
Wiek nie jest usprawiedliwieniem chamstwa. Tylko dlatego , że ktoś ileś tam wiosen przeżył nie może pluć nam w twarz bez zadnych konsekwencji.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------



No to tak patrząc na sprawę, z autora też jest dobry chłop. Nazwał ja starą spasioną świnią, bo martwi sie o jej cholesterol.
hahahah dobre ;D
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 14:34   #104
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Pojechałem starej babie

zastanawiam się co miała na myśli twierdząc, że wyglądasz jak ''pies co wyjada z miski''. Może sugerowała, że jesz na czworakach głośno mlaskając rozwalając wokół siebie strawę? No kompletnie nie znajduję związku. ;-)
Nie pochwalam tego co zrobiłeś ale przyprowadzanie swoich znajomych by na ich tle próbować pozować na zabawnych - no nie powinna być zdziwiona, że ''odpyskowałeś''. Twoje zachowanie wygląda na klasyczne szczerość za szczerość.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 16:42   #105
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zastanawiam się co miała na myśli twierdząc, że wyglądasz jak ''pies co wyjada z miski''. Może sugerowała, że jesz na czworakach głośno mlaskając rozwalając wokół siebie strawę? No kompletnie nie znajduję związku. ;-)
Nie pochwalam tego co zrobiłeś ale przyprowadzanie swoich znajomych by na ich tle próbować pozować na zabawnych - no nie powinna być zdziwiona, że ''odpyskowałeś''. Twoje zachowanie wygląda na klasyczne szczerość za szczerość.
Ja myślę, że miała na myśli , że jest taki zabiedzony, chudy jak bezdomny pies, z takimi głodnymi , smutnymi oczami.
Może gdzieś tam z tą koleżanką widziała takiego psiaka, który nagle dorwał się do miski , którą jakaś litościwa dusza napełniła.
I stąd to skojarzenie, podobnie jak nazwanie autora włóczęgą.
Włóczęga też przeważnie jest chudy i zabiedzony, czasem z kilkudniowym zarostem.
Wymizerowany wygląd autora podsunął na myśl obrazek głodnego psiaka.
Nie na miejscu był śmiech ale być może pani i jej koleżanka do okrzesanych . taktownych osób nie należą i nigdy nie należały i takie drwiące żarty były u nich na porządku dziennym.
"Siwa broda mędrcem nie czyni".

A autor odreagował znacznie bardziej obelżywie dla niej.

"Świnia " to jedno z dotkliwszych określeń bo ma kilka znaczeń dotyczących nie tylko fizyczności. Z dodatkiem "z chlewa" przywodzi na myśl jeszcze dodatkowo brud i smród.

I dodatkowo różnica wieku, płci, poziomu wykształcenia..
Od studenta, przyszłego magistra kindersztuby można i trzeba wymagać.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 16:57   #106
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ja myślę, że miała na myśli , że jest taki zabiedzony, chudy jak bezdomny pies, z takimi głodnymi , smutnymi oczami.
Może gdzieś tam z tą koleżanką widziała takiego psiaka, który nagle dorwał się do miski , którą jakaś litościwa dusza napełniła.
I stąd to skojarzenie, podobnie jak nazwanie autora włóczęgą.
Włóczęga też przeważnie jest chudy i zabiedzony, czasem z kilkudniowym zarostem.
Wymizerowany wygląd autora podsunął na myśl obrazek głodnego psiaka.
Nie na miejscu był śmiech ale być może pani i jej koleżanka do okrzesanych . taktownych osób nie należą i nigdy nie należały i takie drwiące żarty były u nich na porządku dziennym.
"Siwa broda mędrcem nie czyni".

A autor odreagował znacznie bardziej obelżywie dla niej.

"Świnia " to jedno z dotkliwszych określeń bo ma kilka znaczeń dotyczących nie tylko fizyczności. Z dodatkiem "z chlewa" przywodzi na myśl jeszcze dodatkowo brud i smród.

I dodatkowo różnica wieku, płci, poziomu wykształcenia..
Od studenta, przyszłego magistra kindersztuby można i trzeba wymagać.
Chyba masz dość niecodzienne pojęcie o świecie, bez urazy. Wiązanie cech wyglądu z cechami charakteru jest dla mnie bardzo dziwne. Tak samo jak "mądrość" w Twoim podpisie

Mówisz, że wyzwanie od "świń z chlewa" jest gorsze niż "włóczęgi, zabiedzonego psa"? Jedno i drugie wskazuje przecież na brud i smród, no chyba, że pan "włóczęga" ma co zakręt dostęp do darmowego prysznica Myślę jednak, że chociaż starasz się to powstrzymać, to jednak Twoje pewne personalne cechy, przemyślenia i może doświadczenia, sprawiają, że widzisz ten obraz nieco przekłamany. Nikt nie ma prawa wyzywać drugiej osoby od: chudzin, zabiedzonych psów, szkieletów ani też od świń, słoniny, wieloryba itp. Nie tylko z tuszą sobie ludzie nie radzą, niektórzy np usilnie próbują przytyć i im samym jest źle z byciem tak chudym ale nic na to nie mogą poradzić. Trochę empatii by się przydało.

Od studenta, owszem, można by wymagać ale niekiedy nerwy robią swoje, zwłaszcza jak po raz kolejny słyszy się o sobie takie rzeczy. Pani "babsko" raczej pod wpływem nerwów nie działała, ot, chciała sobie poużywać czyimś kosztem, nic więcej.

Ja pewnie bym też wyraziła się inaczej niż Autor, żeby nie zniżać się do poziomu rynsztoku ale jestem pewna, że też chciałabym utrzeć nosa takiej babie, która myśli, że może wszystkich obrażać (jakby sama była taka wspaniała ...). Po prostu zrobiłabym to nieco...inteligentniej i taktowniej. Niemniej jednak rozumiem Autora.

Autorowi również radzę wyniesienie się, bo nawet jeśli nie rozpęta się teraz wojna (a szkoda by było więcej nerwów tracić na taką babę), to jednak chamskie odzywki będą się wciąż powtarzać
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!

Edytowane przez patrzacwniebo
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:00
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:14   #107
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ja myślę, że miała na myśli , że jest taki zabiedzony, chudy jak bezdomny pies, z takimi głodnymi , smutnymi oczami.
Może gdzieś tam z tą koleżanką widziała takiego psiaka, który nagle dorwał się do miski , którą jakaś litościwa dusza napełniła.
I stąd to skojarzenie, podobnie jak nazwanie autora włóczęgą.
Włóczęga też przeważnie jest chudy i zabiedzony, czasem z kilkudniowym zarostem.
Wymizerowany wygląd autora podsunął na myśl obrazek głodnego psiaka.
Nie na miejscu był śmiech ale być może pani i jej koleżanka do okrzesanych . taktownych osób nie należą i nigdy nie należały i takie drwiące żarty były u nich na porządku dziennym.
"Siwa broda mędrcem nie czyni".

A autor odreagował znacznie bardziej obelżywie dla niej.

"Świnia " to jedno z dotkliwszych określeń bo ma kilka znaczeń dotyczących nie tylko fizyczności. Z dodatkiem "z chlewa" przywodzi na myśl jeszcze dodatkowo brud i smród.

I dodatkowo różnica wieku, płci, poziomu wykształcenia..
Od studenta, przyszłego magistra kindersztuby można i trzeba wymagać.
jeśli się o kogoś martwie to nie nazywam go włóczęgą,ale pytam o zdrowie.dla mnie epitety włóczęga,pies wyjadający z miski nie mają nic wspólnego z czułością i troską,a raczej z obrzydzeniem
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:30   #108
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
jeśli się o kogoś martwie to nie nazywam go włóczęgą,ale pytam o zdrowie.dla mnie epitety włóczęga,pies wyjadający z miski nie mają nic wspólnego z czułością i troską,a raczej z obrzydzeniem
Właścicielka zapytała najpierw o zdrowie o czym autor napisał.
A potem dostała ataku głupawki.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez patrzacwniebo Pokaż wiadomość
Chyba masz dość niecodzienne pojęcie o świecie, bez urazy. Wiązanie cech wyglądu z cechami charakteru jest dla mnie bardzo dziwne. Tak samo jak "mądrość" w Twoim podpisie

Mówisz, że wyzwanie od "świń z chlewa" jest gorsze niż "włóczęgi, zabiedzonego psa"? Jedno i drugie wskazuje przecież na brud i smród, no chyba, że pan "włóczęga" ma co zakręt dostęp do darmowego prysznica Myślę jednak, że chociaż starasz się to powstrzymać, to jednak Twoje pewne personalne cechy, przemyślenia i może doświadczenia, sprawiają, że widzisz ten obraz nieco przekłamany. Nikt nie ma prawa wyzywać drugiej osoby od: chudzin, zabiedzonych psów, szkieletów ani też od świń, słoniny, wieloryba itp. Nie tylko z tuszą sobie ludzie nie radzą, niektórzy np usilnie próbują przytyć i im samym jest źle z byciem tak chudym ale nic na to nie mogą poradzić. Trochę empatii by się przydało.

Od studenta, owszem, można by wymagać ale niekiedy nerwy robią swoje, zwłaszcza jak po raz kolejny słyszy się o sobie takie rzeczy. Pani "babsko" raczej pod wpływem nerwów nie działała, ot, chciała sobie poużywać czyimś kosztem, nic więcej.

Ja pewnie bym też wyraziła się inaczej niż Autor, żeby nie zniżać się do poziomu rynsztoku ale jestem pewna, że też chciałabym utrzeć nosa takiej babie, która myśli, że może wszystkich obrażać (jakby sama była taka wspaniała ...). Po prostu zrobiłabym to nieco...inteligentniej i taktowniej. Niemniej jednak rozumiem Autora.

Autorowi również radzę wyniesienie się, bo nawet jeśli nie rozpęta się teraz wojna (a szkoda by było więcej nerwów tracić na taką babę), to jednak chamskie odzywki będą się wciąż powtarzać
Moje personalne cechy, doświadczenie życiowe i podpis naprawdę nie mają tu nic do rzeczy.
Po co te osobiste podchody? Chcesz mnie ośmieszyć
? Nie uda Ci się . Ja się nie kryję ze swoją otyłością, udzielam się na wątkach odchudzających co każdy może sprawdzić.

I też utarłabym nosa komuś kto mnie obraża ale w taki sposób, że czułby się podle, czułby się winny , że to powiedział a nie został doprowadzony do wściekłości.
Ona teraz swojej winy nie widzi i nie zobaczy.
Wina studenta przesłoniła jej winę.
Riposta ma być nauczką a nie kolejnym punktem zapalnym.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:34
grubella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:38   #109
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Pojechałem starej babie

Grubella kilkudziesięcioletnia kobieta sama powinna mieć na tyle rozumu, że jak z kogoś żartuje to należy to podkreslić a jak chce coś skrytykować to powinna to zrobic delikatnie. Tylko i wyłącznie dla tzw. wlasnego dobra, żeby przypadkiem nie usłyszeć paru słów ''prawdy'', tak jak usłyszała od autora.
Pani sobie pojechała po kimś dla żartu lub nie, w odpowiedzi usłyszała że sama również do pięknych nie należy, więc nie powinna się obrażać i dąsać, skoro lubi takie wtykanie noska w nieswoje sprawy, szczególnie przy ludziach.
I nie tłumacz wszystkiego ''wiekiem'' bo wiek tu ma niewiele do rzeczy, jak ktoś jest miły życzliwy i chce zachować formę umysłową to do tego przynajmniej dąży. Ludzie chcą żyć jak najdłużej (i niech sobie żyją, na zdrowie) ale to niekoniecznie oznacza że im dłużej tym fajniej mieć wyjechane na wszystkich wokół.

Generalnie problemu w wątku nie odnajduję, pani sobie ''pożartowala'' w swój ''specyficzny'' sposób a pan ''pożartował'' tak samo.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
A potem dostała ataku głupawki.
nie wiem, czy Ty trenujesz jakąś erystykę w tym wątku czy może jesteś taką żartującą łapiącą się pod boki babą czy co , bo przechodzisz sama siebie w swoich mało przekonujących wywodach jak chodnik.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:39
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 17:43   #110
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Właścicielka zapytała najpierw o zdrowie o czym autor napisał.
A potem dostała ataku głupawki.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------


Moje personalne cechy, doświadczenie życiowe i podpis naprawdę nie mają tu nic do rzeczy.
Po co te osobiste podchody? Chcesz mnie ośmieszyć
? Nie uda Ci się . Ja się nie kryję ze swoją otyłością, udzielam się na wątkach odchudzających co każdy może sprawdzić.
I też utarłabym nosa komuś kto mnie obraża ale w taki sposób, że czułby się podle, czułby się winny , że to powiedział a nie został doprowadzony do wściekłości.
Ona teraz swojej winy nie widzi i nie zobaczy.
Wina studenta przesłoniła jej winę.
Riposta ma być nauczką a nie kolejnym punktem zapalnym.
Wybacz ale takie niestety odniosłam wrażenie. Bo widzisz, ja też uważam, że można to było rozegrać po prostu sprytniej i można było jej tego nosa utrzeć tak, żeby jej poszło w pięty i by jej było głupio (no chyba, że jest aż tak oporna ale myślę że próbować można). Ale znajduję też zrozumienie dla Autora, który już niejednokrotnie słuchał takich bzdur pod swoim adresem i widać nerwy mu puściły. W Twoich postach widzę jednak, że uparcie "trzymasz" stronę tej kobiety a jego sytuacji w ogóle nie rozumiesz. Także uważam, że troskę o czyjeś zdrowie wyraża się w całkiem inny sposób, nie poprzez naśmiewanie się. Zresztą zdarzały mi się różne sytuacje z osobami starszymi, które nie tylko ja uważam za mało taktowne, a niekiedy wręcz bezczelne i wiem, że niektórzy są na swoim punkcie przeczuleni, uważają, że powyżej 70tki można dosłownie wszystko A weź takiej osobie zwróć uwagę, nawet w miarę kulturalnie, to się wielce obruszy Mam parę przykładów w rodzinie niestety i wiem, że za młodu wcale nie byli lepsi. Nie można więc usprawiedliwiać takich zachowań wiekiem

EDIT:
Nie chcę nikogo ośmieszać
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!

Edytowane przez patrzacwniebo
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:46
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:15   #111
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Właścicielka zapytała najpierw o zdrowie o czym autor napisał.
A potem dostała ataku głupawki.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------


Moje personalne cechy, doświadczenie życiowe i podpis naprawdę nie mają tu nic do rzeczy.
Po co te osobiste podchody? Chcesz mnie ośmieszyć
? Nie uda Ci się . Ja się nie kryję ze swoją otyłością, udzielam się na wątkach odchudzających co każdy może sprawdzić.

I też utarłabym nosa komuś kto mnie obraża ale w taki sposób, że czułby się podle, czułby się winny , że to powiedział a nie został doprowadzony do wściekłości.
Ona teraz swojej winy nie widzi i nie zobaczy.
Wina studenta przesłoniła jej winę.
Riposta ma być nauczką a nie kolejnym punktem zapalnym.
radzę wrócić do pierwszego posta i zaznajomic się z problemem,bo się nie dogadamy.

właścicielka mieszkania pytała o zdrowie,ale to jej kolezanka obraziła autora .włascicielka była oburzona,że autor tak źle potraktował jej przyjaciółkę,a ja uwazam,że rozmawiali ze sobą na tym samym poziomie.
autor swoimi słowami również martwił sie o zdrowie przyjaciółki,porównanie do spasionej świni miało na celu pokazanie jak źle wyglada
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2014-02-14 o 18:16
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:21   #112
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
radzę wrócić do pierwszego posta i zaznajomic się z problemem,bo się nie dogadamy.

właścicielka mieszkania pytała o zdrowie,ale to jej kolezanka obraziła autora .włascicielka była oburzona,że autor tak źle potraktował jej przyjaciółkę,a ja uwazam,że rozmawiali ze sobą na tym samym poziomie.
autor swoimi słowami również martwił sie o zdrowie przyjaciółki,porównanie do spasionej świni miało na celu pokazanie jak źle wyglada
Na pewno?
Moim zdaniem to właścicielka porównała autora do włóczęgi i głodnego psa .

Może autor się wypowie?

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-02-14 o 18:22
grubella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:00   #113
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Na pewno?
Moim zdaniem to właścicielka porównała autora do włóczęgi i głodnego psa .

Może autor się wypowie?
Cytat:
Napisane przez krzysiugun Pokaż wiadomość
Jako student z innego miasta wynajmuję pokój u starszej osoby.
Płacę umówioną sumę miesięcznie i pod jednym dachem mieszkam z właścicielką. Jest to kobieta w dojrzałym już wieku. Nie dawno doszło do konfliktu. Ja uważam, że to jej wina, gdyż to ona była prowokatorem zaistniałej sytuacji, wg niej moje słowa były chamskie.

Stuacja wyglądała mniej więcej tak:

Widziałem się z nią 18 grudnia, poczym wróciłem do domu.
W tym czasie sporo schudłem, biegałem, grałem w nogę, a mało jadłem.
Przyjechałem do niej na początku stycznia. Kobieta wyjechała na kilka tygodni do znajomej. Gdy wróciła był początek lutego. W tym czasie również mało jadłem i jeszcze mocniej ćwiczyłem. Strasznie schudłem, ale teraz się wziąłem za siebie.

Gdy właścielka przyjechała spytała mnie czy się dobrze czuję, bo mizernie wyglądam. Nadziwić się nie mogła, że tak bardzo schudłem.
Kiedy przyszła do niej koleżanka, którą znam z widzenia, oznajmiła jej, że strasznie schudłem i mnie jej pokazała. Przy czym głośno mnie skrytykowała "popatrz jak on wygląda, jak włuczęga jakiś". Starsza pani zaczęła się śmiać, nic nie odpowiedziałem. Po chwili dodała "wygląda jak jakiś pies wyjadający z miski". Widać bawiło ją to, kontynuowała więc swoje przedstawienie.

72 letnia kobieta, szeroka jak chłop, gruba i przepełniona tłuszczem się naśmiewała.

W pewnej chwili nie wytrzymałem. O ile na początku ani słowem się nie odezwałem, tylko głupio się uśmiechałem, tak później już nie mogłem.

Powiedziałem - tak wyglądam jak pies wyjadający z miski, ale pani wygląda jak spasiona świnia z chlewu.

Kobieta skomentowała - ale bezczelny, jaki cham.

Koleżanka również mnie wyzywała od chamów.

Moim zdaniem była to bdb reakcja, nie pozwoliłem by stara rura mnie obrażała, z drugiej strony chyba wyjechałem za ostro. Jak myślicie?
w/g mnie to jej koleżanka tak powiedziała,ale masz rację,niech ten sporny wątek rozstrzygnie autor wątku,jednak nie zmienia to obopólnej relacji.również autor z troską skomentował straszą panią martwiąc sięo jej wyglad i zdrowie

swoja drogą AUTORZE ,powiedz co się działo później...
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2014-02-14 o 19:01
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-19, 13:29   #114
krzysiugun
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 44
Dot.: Pojechałem starej babie

Przez parę dni nie miałem dostępu do internetu. Stąd ta moja zwłoka.

Jeśli chodzi o zachowanie owej starszej pani, o której tu debatujemy to trzeba jasno podkreślić, że jej słowa były obraźliwe. Kierując do mnie uszczypliwe uwagi na temat wagi baba ewidentnie się bawiła. Trzeba było widzieć jej wyraz twarzy kiedy cała roześmiana popisywała się przed koleżanką i jechała mnie krytycznymi uwagami, porównaniami i negami.

Na jej twarzy był uśmiech. Jej zachowanie było impertynenckie.

Wszystkie wypowiedziane przy koleżance przez nią słowa miały charakter pejoratywny. Nie było tu żadnej troski, baba się bowiem doskonale bawiła.

Edytowane przez krzysiugun
Czas edycji: 2014-02-19 o 13:33
krzysiugun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 15:15   #115
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez krzysiugun Pokaż wiadomość
Przez parę dni nie miałem dostępu do internetu. Stąd ta moja zwłoka.

Jeśli chodzi o zachowanie owej starszej pani, o której tu debatujemy to trzeba jasno podkreślić, że jej słowa były obraźliwe. Kierując do mnie uszczypliwe uwagi na temat wagi baba ewidentnie się bawiła. Trzeba było widzieć jej wyraz twarzy kiedy cała roześmiana popisywała się przed koleżanką i jechała mnie krytycznymi uwagami, porównaniami i negami.

Na jej twarzy był uśmiech. Jej zachowanie było impertynenckie.

Wszystkie wypowiedziane przy koleżance przez nią słowa miały charakter pejoratywny. Nie było tu żadnej troski, baba się bowiem doskonale bawiła.
ale co dalej?
i pytanie za 100 punktów.kto ci ubliżył ,twoja wynajmująca,czy jej koleżanka?
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2014-02-20 o 15:17
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 15:30   #116
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
ale co dalej?
i pytanie za 100 punktów.kto ci ubliżył ,twoja wynajmująca,czy jej koleżanka?
czytajcie ze zrozumieniem.
Jego wynajmująca mu ubliżyła przy swojej koleżance. Tak ciężko to odczytać z Jego wypowiedzi, która jest napisana WPROST?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:28   #117
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
czytajcie ze zrozumieniem.
Jego wynajmująca mu ubliżyła przy swojej koleżance. Tak ciężko to odczytać z Jego wypowiedzi, która jest napisana WPROST?
widocznie trudno
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:08   #118
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
widocznie trudno
to przeczytaj jeszcze raz baaaardzo uważnie ostatni post Autora, który zacytowałaś.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:05   #119
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pojechałem starej babie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to przeczytaj jeszcze raz baaaardzo uważnie ostatni post Autora, który zacytowałaś.
noi?
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:35   #120
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pojechałem starej babie

brak słów
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 08:42:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.