Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-03, 08:05   #2341
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

wika, Głodomorek- dajecie nadzieję

Mi udało się już jakiś czas temu ograniczyć kp w dzień właśnie z tego powodu że dziecko nie chciało nic jeść, bo wiedziało że będzie cyc.
Niestety ostatnio właśnie cofamy się trochę, bo są w dzień awantury. Szarpie mnie za bluzkę czego nigdy wcześniej nie robił i nawet nie udaj mi się odciągnąć jego uwagi i jest awantura z płaczem na podłodze. Z kolei jak mu dam to mógłby tak leżeć i ssać nawet godzinę, bawić się przy tym stopami, rączkami, moją twarzą itp... Jeszcze nie wytrzymałam nigdy tyle ile on by chciał i jak zabieram to i tak jest awantura

Od tygodnia daję w dzień butelkę z mm Trochę głupi wiek na wprowadzanie butelki ale liczę na to po cichutku że może jak się przyzwyczai do ssania butelki i smaku mm to uda mi się też dać mu w nocy. Niestety jak dotąd nie ma opcji żeby w nocy napił się z butelki. Może musiałoby mnie nie być obok

velika u nas też było zawsze karmienie o 23 i od niedawna widzę, że ten czas się sam wydłuża. Ostatnio pierwsze karmienie było o 1 w nocy co było dla mnie szokiem. Wczoraj o 23:30, o północy też się zdarzało. Także może jest dla nas nadzieja
U nas też najgorzej właśnie rano. Od około 4. to już w ogóle piersi nie puszcza z buzi.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 15:39   #2342
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

śliweczka, spróbuj dac w bidonie mm po co ma sie do smoka przyzwyczajać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 08:43   #2343
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Zeby pić z bidonu w nocy to musiałby usiąść i się rozbudzić.
On w nocy raczej nieprzytomny, nawet oczu nie otwiera. Póki co i tak w nocy nie chce butelki.
A tak ogólnie to mnie tam ten smoczek nie przeraża. Jakby zaczął pić to byłabym szczęśliwa, a picie ze smoczka skonczyloby sie razem z nocnym jedzeniem.

Wysłane z mojego ASUS_X007D przy użyciu Tapatalka
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 15:48   #2344
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Śliweczka
A woda w butelce takiej plastikowej z korkiem? są takie gdzie dziecko musi zassać (chyba Jurajska). Może z niej pić na leżąco.

Choć moja wodę poczuje to płacze i nie wypije w nocy za nic w świecie


Ja bym juz odstawiła bo zaczęło tych karmień być coraz więcej, ciąganie za bluzkę domaganie się itd. Zaczyna mnie to kp bardziej irytowac niz cieszyć.
Ehh tylko jak.
Raz próbowałam to po 1.5godz płaczu w nocy się poddałam.

Wszelkie wyjazdy i odseparowanie dziecka odpadaja ( to nie "moje" metody), na pomoc tż też nie mam co liczyć (często pracuje w nocy. A jak już nam ostatnio sie zgrało wolne kilka dni to małą dopadły gluty i nie miałam serca odstawiać wtedy i o). Tłumaczenia średnio docierają (ma 20 m-cy).
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 06:54   #2345
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Śliweczka
A woda w butelce takiej plastikowej z korkiem? są takie gdzie dziecko musi zassać (chyba Jurajska). Może z niej pić na leżąco.

Choć moja wodę poczuje to płacze i nie wypije w nocy za nic w świecie


Ja bym juz odstawiła bo zaczęło tych karmień być coraz więcej, ciąganie za bluzkę domaganie się itd. Zaczyna mnie to kp bardziej irytowac niz cieszyć.
Ehh tylko jak.
Raz próbowałam to po 1.5godz płaczu w nocy się poddałam.

Wszelkie wyjazdy i odseparowanie dziecka odpadaja ( to nie "moje" metody), na pomoc tż też nie mam co liczyć (często pracuje w nocy. A jak już nam ostatnio sie zgrało wolne kilka dni to małą dopadły gluty i nie miałam serca odstawiać wtedy i o). Tłumaczenia średnio docierają (ma 20 m-cy).
Ja juz wiem, że w nocy żaden zamiennik nie wchodzi w grę Nawet normalna butelka z mm jest wyrzucana, nie mówiąc juz o wszelakich innych butelkach z wodą.

Co zamierzasz?

Ja jestem po koszmarnej nocy i normalnie mi sie beczeć chce z tej bezradnosci
Non stop chciał być przyssany, a jak mialam już dość i sie odwrocilam plecami to awantura była na sto fajerek, ryk, szarpanie mnie, rzucanie sie... O żadnym tuleniu czy lulaniu w ogóle nie ma mowy...

No masakra po prostu.

Wysłane z mojego ASUS_X007D przy użyciu Tapatalka
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 07:31   #2346
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

U nas pomogło to, że nie leżałam, a siedziałam z nim na fotelu. Leżenie powodowało, że właśnie cały czas chciał cyca, bo to taka odruchowa pozycja.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 14:05   #2347
bombka666
Zakorzenienie
 
Avatar bombka666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krapkowice/ woj. Opolskie
Wiadomości: 4 222
GG do bombka666
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Sliweczko łącze się w bólu


U nas to samo,ale chyba małej 3 idą..chodze jak zombie😑młoda cała noc śpi przy cycu,jak tylko staram się zabrać ale jej sam wyleci to krzyczy jakby jej się niewiem jaka krzywda działa..
Tak jak piszesz,nic wtedy nie dociera i nie ma mowy żeby przytulić ani nic..
Totalnie mam dość..Chyba przeczekam wychodzenie zębów i spróbuje odstawiac..
W marcu Wiki skończy 2 lata może będzie łatwiej..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bombka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 12:10   #2348
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Moja je na lezaco, na siedzaco, na stojaco, kazda pozycja jest dobra

Mnie o dziwo noce nie meczą. Nie traktuje mnie jak smoczka. Obudzi sie, zje z zamknietymi oczami i spi dalej. Ja tez
Tylko te dni . W tygodniu ujdzie bo pracuje, ale w wolne dni z checia by nadrabiala stracona ilosc mleka

Póki co tez czekam 2+ az bedzie na tyle kumata, zeby jej tlumaczyc. U szwagierki 2x sie sprawdzila ta metoda to moze i u nas podziala.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 13:51   #2349
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

U mnie pomogła jednak konsekwencja i przeczekanie tych płaczów. Dzięki temu karmię w ciągu dnia tylko raz - po drzemce, czy jest weekend, czy dzień powszedni. Nawet przestała się już domagać, a jak się zdarzy, to mówię, że mleka nie ma i będzie po spaniu. Skończyło się ciągnięcie za bluzkę i rozpaczliwe "cyca " ;] z nocnymi się jeszcze nie rozprawiłam do końca, ale teraz jak mi się budzi dwa razy to nie mam takiego ciśnienia. 5 nocy z rykiem zajęło mi dojście do ograniczenia nocnego cycania, z tym, ze moja to tak jak Moni - nawet nie otwiera oczu, zasysa chwile i idzie spać dalej.
Ale wyobraźcie sobie moją radość, jak po tych 5 koszmarnych nocach, 6 nocy obudziła się dopiero o 4, a ja przespałam ciągiem 6 godzin
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 15:54   #2350
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
U mnie pomogła jednak konsekwencja i przeczekanie tych płaczów. Dzięki temu karmię w ciągu dnia tylko raz - po drzemce, czy jest weekend, czy dzień powszedni. Nawet przestała się już domagać, a jak się zdarzy, to mówię, że mleka nie ma i będzie po spaniu. Skończyło się ciągnięcie za bluzkę i rozpaczliwe "cyca " ;] z nocnymi się jeszcze nie rozprawiłam do końca, ale teraz jak mi się budzi dwa razy to nie mam takiego ciśnienia. 5 nocy z rykiem zajęło mi dojście do ograniczenia nocnego cycania, z tym, ze moja to tak jak Moni - nawet nie otwiera oczu, zasysa chwile i idzie spać dalej.
Ale wyobraźcie sobie moją radość, jak po tych 5 koszmarnych nocach, 6 nocy obudziła się dopiero o 4, a ja przespałam ciągiem 6 godzin
Super!
Wielki lament był w nocy? Pomagało cos czy czekałaś aż sie sama uspokoi?

Wysłane z mojego ASUS_X007D przy użyciu Tapatalka
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 18:32   #2351
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Nic nie pomogło poza czasem. Największy lament był drugiej nocy, ojjj chyba ze 2 godziny nie mogła zasnąć. Nie dawała się dotknąć, nosić, nic, na chwilkę zasypiała i się budziła znowu z rykiem. A potem z każdą kolejną nocą coraz lepiej.
No ale to była tylko walka o ograniczenie nocnych, a nie wyeliminowanie ;/
Dzienne poszły całkiem lajtowo, a myślałam, że będzie masakra. Chyba coś w tym jest, że matka też musi być gotowa. Ale z odstawieniem całkowitym chyba jeszcze poczekam.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 22:43   #2352
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja chyba sama nie jestem gotowa na to odstawianie:/ W dzień jakoś to jest,zwykle gorzej niż lepiej,ale łatwiej ten płacz znieść. A w nocy mamy ostatnio jeszcze więcej pobudek,ale trwają krótko, synek popije i się ode mnie odwraca,więc w zasadzie się wysypiam. Nie wiem jak zniosę nocne lamenty. Mąż dał mi czas na odstawienie do Świąt BN, ale jemu łatwo się mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 14:49   #2353
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Arrow Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja nie jestem zwolennikiem takiego odstawiania w placzu, wiec u nas to nie przejdzie
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 18:05   #2354
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Monia ja też nie byłam Ale obawiam się, że nie doczekałabym momentu, żeby udało się to bez płaczu, a wręcz przypuszczam, że im Em starsza, tym gorzej. Jak będę rozprawiać się z karmieniem całkowicie, to też spodziewam się ryków i histerii, ale mój typ się nie odstawi sam, a nie zamierzam karmić nie wiadomo jak długo. I tak trwa to już rok dłużej niż zakładałam ;]
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 20:51   #2355
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mąż dał mi czas na odstawienie do Świąt BN, ale jemu łatwo się mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 09:30   #2356
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Ja chyba sama nie jestem gotowa na to odstawianie:/ W dzień jakoś to jest,zwykle gorzej niż lepiej,ale łatwiej ten płacz znieść. A w nocy mamy ostatnio jeszcze więcej pobudek,ale trwają krótko, synek popije i się ode mnie odwraca,więc w zasadzie się wysypiam. Nie wiem jak zniosę nocne lamenty. Mąż dał mi czas na odstawienie do Świąt BN, ale jemu łatwo się mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co ma mąż do tego?


Mój tż to męski odpowiednik hafiji On jest bardzo pro kp, od pierwszych dni mnie wspierał. Moja mama tak samo (co się dziwic jak mnie karmiła 3 lata ...). O dziwo mam bardzo promujące kp otoczenia, teściowa, szwagierka, znajome posiadające dzieci, ludzie w pracy.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 20:44   #2357
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
A co ma mąż do tego?


Mój tż to męski odpowiednik hafiji On jest bardzo pro kp, od pierwszych dni mnie wspierał. Moja mama tak samo (co się dziwic jak mnie karmiła 3 lata ...). O dziwo mam bardzo promujące kp otoczenia, teściowa, szwagierka, znajome posiadające dzieci, ludzie w pracy.
Ano ma tylko to,że widzi,że już się trochę się męczę na tej naszej diecie dla alergika na Bóg-wie-co i chce żebym "odżyła".No i przecież nikt ze znajomych tyle czasu nie karmił:/ Słucham jego argumentów, ale i tak zrobię po swojemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 08:50   #2358
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Pytanie.
Karmię ok. 3 razy dziennie i w nocy. Mam bardzo ustabilizowaną laktację, do tego stopnia, że nawet jeśli nie mogę nakarmić synka po południu, to nic nie przecieka itp.

Dzisiaj o 9:00 przyjęłam lek z grupy L3, czyli prawdopodobnie bezpieczny. W ulotce jest zalecenie, aby nie karmić 8 h i odciągać pokarm przez ten czas.

No, ale ja nie karmię non stop, napływ mleka do piersi jest przed karmieniem. Czy powinnam odciągnąć to mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 09:41   #2359
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Pytanie.
Karmię ok. 3 razy dziennie i w nocy. Mam bardzo ustabilizowaną laktację, do tego stopnia, że nawet jeśli nie mogę nakarmić synka po południu, to nic nie przecieka itp.

Dzisiaj o 9:00 przyjęłam lek z grupy L3, czyli prawdopodobnie bezpieczny. W ulotce jest zalecenie, aby nie karmić 8 h i odciągać pokarm przez ten czas.

No, ale ja nie karmię non stop, napływ mleka do piersi jest przed karmieniem. Czy powinnam odciągnąć to mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem co doradzić. Wydaje mi się że nie trzeba odciągać skoro masz te 8 godzin przerwy. Nigdy się nie spotkałam w jakichś rzetelnych źródłach z tym że trzeba to mleko ściągać jak sie przyjmuje leki, najczęściej piszą o tym że trzeba tylko odczekać.

Ale napiszę jeszcze że kiedyś była taka teoria (najczęściej ją słyszałam w odniesieniu do spożywania alkoholu ale dotyczy wszelkich szkodliwych rzeczy) że jak np spożywało się alkohol to trzeba było odciągnąć pierwsze mleko po nich i wyrzucić. Ale teraz więcej się mówi o tym że mleko się tworzy na bieżąco podczas karmienia więc takie odciąganie mleka i wyrzucanie nie wiele daje. Ponoć teraz (w przypadku alkoholu) się radzi takie mleko odciągać żeby nie obniżać poziomu laktacji i można je wykorzystać później bo się ulatnia. Może dlatego ci się kojarzy że trzeba ściągać to mleko.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-07, 09:53   #2360
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Nie wiem co doradzić. Wydaje mi się że nie trzeba odciągać skoro masz te 8 godzin przerwy. Nigdy się nie spotkałam w jakichś rzetelnych źródłach z tym że trzeba to mleko ściągać jak sie przyjmuje leki, najczęściej piszą o tym że trzeba tylko odczekać.

Ale napiszę jeszcze że kiedyś była taka teoria (najczęściej ją słyszałam w odniesieniu do spożywania alkoholu ale dotyczy wszelkich szkodliwych rzeczy) że jak np spożywało się alkohol to trzeba było odciągnąć pierwsze mleko po nich i wyrzucić. Ale teraz więcej się mówi o tym że mleko się tworzy na bieżąco podczas karmienia więc takie odciąganie mleka i wyrzucanie nie wiele daje. Ponoć teraz (w przypadku alkoholu) się radzi takie mleko odciągać żeby nie obniżać poziomu laktacji i można je wykorzystać później bo się ulatnia. Może dlatego ci się kojarzy że trzeba ściągać to mleko.
Nie kojarzy mi się, tylko takie jest zalecenie w ulotce.

Na logikę bym nie odciągała właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 11:11   #2361
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie kojarzy mi się, tylko takie jest zalecenie w ulotce.

Na logikę bym nie odciągała właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ulotce pewnie nie ma sprecyzowane w jakim wieku jest dziecko i ile razy karmisz, bo raczej się takich rzeczy nie pisze, tylko ogólnie napisali.

Mi się przynajmniej wydaje, że napisane zostało tak żeby odciągnąć to mleko dla tych co karmią częściej, bo jest to wtedy uzasadnione żeby nie zmniejszyć laktacji a co gorsza żeby nie spowodować problemów z zastojami. W końcu lek bierzesz jakiś czas a nie jednorazowo i jest to 8 h więc jest to uzasadnione. Ja też bym nie odciągała.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:26   #2362
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Odciąganie mleka nie ma sensu. Zawartość leku czy też alkoholu zmniejsza się z czasem, podobnie jak we krwi. Nikt sobie nie upuszcza krwi, żeby szybciej zeszło
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2017-12-07 o 13:35
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:33   #2363
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dokładnie,nie trzeba odciągać. Zalecenie moze jest takie, bo w początkowej laktacji 8h bez karmienia może skończyć się zastojem, lub nawałem. U Ciebie nie ma tego problemu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 13:39   #2364
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziękuję za upewnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 08:27   #2365
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny, potrzebuje porady, wsparcia. Mój synek ma 15 dni, dzięki pomocy położnych ze szpitala karmiony jest piersią. Ale mało przybiera na wadze, zastanawiam się czy nie podać chociaż raz dziennie mleka modyfikowanego. W dniu wypisu ze szpitala ważył 3520,( najniższa waga to 3470, a urodzeniową 3740), po trzech dniach przyszła polozna, waga bez zmian nadal 3520g. Po kolejnych 4 dniach 3580, po następnych 3 dobach 3600. Minęło kolejne 2 dni. Wczoraj mały cały dzień wisiał przy piersi, ale nie ssał cały czas. Wydaje mi się że pierś służy mu trochę jako smoczek. Wieczorem najadł się ładnie, w nocy budzil się, ssał kilka minut i zasypiał. Dodam, że wypróżnia się po prawie każdym karmieniu, pieluszki też moczy. Nie liczyłam ile ich jest ale dziś zacznę. Dodam, że mały ma żółtaczkę. Przepraszam za szczegółowy opis ale wydaje mi się że moja położna środowiskowa ma troszkę nieaktualne informacje dotyczącego kp, pediatra, o ile zna się na chorobach i dolegliwościach dotyczących dzieci tak w kwestii kp nie do końca mu ufam. Czy dać małemu mleko modyfikowane? Proszę o jakąś wskazówkę bo zaczynam się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 08:49   #2366
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje porady, wsparcia. Mój synek ma 15 dni, dzięki pomocy położnych ze szpitala karmiony jest piersią. Ale mało przybiera na wadze, zastanawiam się czy nie podać chociaż raz dziennie mleka modyfikowanego. W dniu wypisu ze szpitala ważył 3520,( najniższa waga to 3470, a urodzeniową 3740), po trzech dniach przyszła polozna, waga bez zmian nadal 3520g. Po kolejnych 4 dniach 3580, po następnych 3 dobach 3600. Minęło kolejne 2 dni. Wczoraj mały cały dzień wisiał przy piersi, ale nie ssał cały czas. Wydaje mi się że pierś służy mu trochę jako smoczek. Wieczorem najadł się ładnie, w nocy budzil się, ssał kilka minut i zasypiał. Dodam, że wypróżnia się po prawie każdym karmieniu, pieluszki też moczy. Nie liczyłam ile ich jest ale dziś zacznę. Dodam, że mały ma żółtaczkę. Przepraszam za szczegółowy opis ale wydaje mi się że moja położna środowiskowa ma troszkę nieaktualne informacje dotyczącego kp, pediatra, o ile zna się na chorobach i dolegliwościach dotyczących dzieci tak w kwestii kp nie do końca mu ufam. Czy dać małemu mleko modyfikowane? Proszę o jakąś wskazówkę bo zaczynam się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obie moje córki miały żółtaczke, obie kp. Z tego co piszesz ssanie często jest nieefektywne, co zapewne wynika z żółtaczki. Jest odpadły. Duża bilirubina? Foto już zakończone? Generalnie budzić, jak cmoka to zabierać pierś, rozbudzac i na nowo przystawiac. Ja przed karmieniem rozbieralam do body, przecier alarm twarz mokrym wacikiem aby dobudzic towarzyszke i tak karmilam. Przyrosty rzeczywiście nie są duże ale jak poprawcie to ssanie to są szanse że pójdzie. Staraj się pilnować aby tego efektywnego ssania było chociaż 15 min na każde karmienie. Karm nie rzadziej niż co 2 h. Piszesz ze wczoraj wisiał cały dzień - super tylko jeszcze dobudzaj co jakiś czas aby było więcej tego efektywnego ssania. Jak chce dalej mieć pierś w buzi - ok, pewnie co jakiś czas się zdarzają wpływy mleka także coś dodatkowo jeszcze lyknie. A Ty pelen relaks jakąś książka czy film na tablecie w czasie karmienia aby stres nie hamowal wyplywu mleka.

I polecam wizytę u pediatry który jest jednocześnie doradca laktacyjnym. Nie wiem skąd jesteś, znam dwóch w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:02   #2367
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Obie moje córki miały żółtaczke, obie kp. Z tego co piszesz ssanie często jest nieefektywne, co zapewne wynika z żółtaczki. Jest odpadły. Duża bilirubina? Foto już zakończone? Generalnie budzić, jak cmoka to zabierać pierś, rozbudzac i na nowo przystawiac. Ja przed karmieniem rozbieralam do body, przecier alarm twarz mokrym wacikiem aby dobudzic towarzyszke i tak karmilam. Przyrosty rzeczywiście nie są duże ale jak poprawcie to ssanie to są szanse że pójdzie. Staraj się pilnować aby tego efektywnego ssania było chociaż 15 min na każde karmienie. Karm nie rzadziej niż co 2 h. Piszesz ze wczoraj wisiał cały dzień - super tylko jeszcze dobudzaj co jakiś czas aby było więcej tego efektywnego ssania. Jak chce dalej mieć pierś w buzi - ok, pewnie co jakiś czas się zdarzają wpływy mleka także coś dodatkowo jeszcze lyknie. A Ty pelen relaks jakąś książka czy film na tablecie w czasie karmienia aby stres nie hamowal wyplywu mleka.

I polecam wizytę u pediatry który jest jednocześnie doradca laktacyjnym. Nie wiem skąd jesteś, znam dwóch w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żółtaczka była poniżej 15, więc naświetlania nie było, zostaliśmy tak wypisani do domu. Teraz sama widzę że buzię ma tylko zażółconą, więc samo przechodzi, ale niestety to trwa.
Niestety nie mogę sobie pozwolić żeby mały cały dzień wisiał na piersi, mam starsze dziecko, a mąż od poniedziałku wraca do pracy.

Ok, będę go próbowała wybudzać co 2 godziny i maksymalnie rozbudzać przed karmieniem.

Nie mam możliwości wyboru innego pediatry, mieszkam w małej miejscowości i ten obecny ma naprawde dobre opinie i mu ufam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:21   #2368
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje porady, wsparcia. Mój synek ma 15 dni, dzięki pomocy położnych ze szpitala karmiony jest piersią. Ale mało przybiera na wadze, zastanawiam się czy nie podać chociaż raz dziennie mleka modyfikowanego. W dniu wypisu ze szpitala ważył 3520,( najniższa waga to 3470, a urodzeniową 3740), po trzech dniach przyszła polozna, waga bez zmian nadal 3520g. Po kolejnych 4 dniach 3580, po następnych 3 dobach 3600. Minęło kolejne 2 dni. Wczoraj mały cały dzień wisiał przy piersi, ale nie ssał cały czas. Wydaje mi się że pierś służy mu trochę jako smoczek. Wieczorem najadł się ładnie, w nocy budzil się, ssał kilka minut i zasypiał. Dodam, że wypróżnia się po prawie każdym karmieniu, pieluszki też moczy. Nie liczyłam ile ich jest ale dziś zacznę. Dodam, że mały ma żółtaczkę. Przepraszam za szczegółowy opis ale wydaje mi się że moja położna środowiskowa ma troszkę nieaktualne informacje dotyczącego kp, pediatra, o ile zna się na chorobach i dolegliwościach dotyczących dzieci tak w kwestii kp nie do końca mu ufam. Czy dać małemu mleko modyfikowane? Proszę o jakąś wskazówkę bo zaczynam się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie nie dawaj. Jeśli ma żółtaczkę to może być bardziej ospaly. Pobudzaj do karmienia. Całodzienne wiszenie na piersi jest normalne, to smoczek jest zastepnikiem, a nie pierś robi za smoczek dziecko zaspokaja tez inne potrzeby nie tylko głód.
Przyrost policz od wagi spadkowej, a nie urodzeniowej.
Nie dawaj butelki, są inne sposoby dokarmiania np kieliszek, Sns medela (dren można zrobić za grosze w sklepie medycznym, duża strzykawka i szeroki dren oraz zwykła taśma papierowa), łyżeczka. Jeśli potrzebujesz pomocy to poproś o certyfikowanego doradcę laktacyjnego.
Jeśli miałabyś dokarmiać to zawsze lepiej swoim mlekiem niż mm. A laktator dodatkowo postymuluje piersi
Powodzenia
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:35   #2369
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje porady, wsparcia. Mój synek ma 15 dni, dzięki pomocy położnych ze szpitala karmiony jest piersią. Ale mało przybiera na wadze, zastanawiam się czy nie podać chociaż raz dziennie mleka modyfikowanego. W dniu wypisu ze szpitala ważył 3520,( najniższa waga to 3470, a urodzeniową 3740), po trzech dniach przyszła polozna, waga bez zmian nadal 3520g. Po kolejnych 4 dniach 3580, po następnych 3 dobach 3600. Minęło kolejne 2 dni. Wczoraj mały cały dzień wisiał przy piersi, ale nie ssał cały czas. Wydaje mi się że pierś służy mu trochę jako smoczek. Wieczorem najadł się ładnie, w nocy budzil się, ssał kilka minut i zasypiał. Dodam, że wypróżnia się po prawie każdym karmieniu, pieluszki też moczy. Nie liczyłam ile ich jest ale dziś zacznę. Dodam, że mały ma żółtaczkę. Przepraszam za szczegółowy opis ale wydaje mi się że moja położna środowiskowa ma troszkę nieaktualne informacje dotyczącego kp, pediatra, o ile zna się na chorobach i dolegliwościach dotyczących dzieci tak w kwestii kp nie do końca mu ufam. Czy dać małemu mleko modyfikowane? Proszę o jakąś wskazówkę bo zaczynam się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dawaj mleka modyfikowanego. Przystawiaj często do piersi i nic się nie martw Nie pozwalaj małemu zasypiać przy jedzeniu. Jak nie słyszysz że połyka to to pomiziaj go po buźce zaraz za linią żuchwy albo po stópķach, ale nie za delikatnie - tak żeby się obudził i zaczął jeść. Częste przystawianie do piersi rozkręca laktacje, pod warunkiem że dzidziuś ssie. Czasami kp wymaga cierpliwości i takiego samozaparcia ale jak już przezwyciężycie kryzys to będziesz bardzo zadowolona. Nie ma nic lepszego dla matki i dziecka jak karmienie piersią.
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:50   #2370
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Rozbieranie z ciuchów tez pomaga na budzenie spiocha
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.