Wartościowe książki dla dzieci - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 17:34   #3421
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Też się nie zgadzam z tym, że baśnie są najlepsze dla dzieci.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 18:42   #3422
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;80354526]Też się nie zgadzam z tym, że baśnie są najlepsze dla dzieci.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Kiepska reklama książki skoro uważasz, ze baśnie to najlepsze co jest na rynku. Czytałaś może prawdziwa historie czerwonego kapturka jak to wilk go pożera, a kosteczki chrupią?
Dla trzylatków na pewno nie, ale dla takich 8 latków?
Jakiś czas temu słuchałam arcyciekawego wywiadu z pedagogiem/psychologiem o klasycznych baśniach i podkreślał jak bardzo ważne jest, że np. wilk nie przeszedł na wegetarianizm tylko został zabity (?), czyli przykładnie ukarany itp.
Podobno to ma kolosalne znaczenie dla dzieci - sztywny podział na dobro i zło.

Ja sama namiętnie czytałam baśnie braci Grimm, na pewno od 7 lat, a możliwe że wcześniej i nie pamiętam traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 19:50   #3423
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dla trzylatków na pewno nie, ale dla takich 8 latków?
Jakiś czas temu słuchałam arcyciekawego wywiadu z pedagogiem/psychologiem o klasycznych baśniach i podkreślał jak bardzo ważne jest, że np. wilk nie przeszedł na wegetarianizm tylko został zabity (?), czyli przykładnie ukarany itp.
Podobno to ma kolosalne znaczenie dla dzieci - sztywny podział na dobro i zło.

Ja sama namiętnie czytałam baśnie braci Grimm, na pewno od 7 lat, a możliwe że wcześniej i nie pamiętam traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wika mowa była o "A z obecnych na rynku najlepsze to baśnie - niezależnie od wieku ". Trudno się z tym zgodzić.

Dla starszych dzieci też jest wybór. I nie chodzi mi o żadne traumy (choć akurat tż po czerwonym kapturku ma, więc jemu głównie kupiłam tą prawdziwą historię bez happy endu ), ale o samo stwierdzenie, że to jest co najlepsze na rynku.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 20:27   #3424
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Wika mowa była o "A z obecnych na rynku najlepsze to baśnie - niezależnie od wieku ". Trudno się z tym zgodzić.

Dla starszych dzieci też jest wybór. I nie chodzi mi o żadne traumy (choć akurat tż po czerwonym kapturku ma, więc jemu głównie kupiłam tą prawdziwą historię bez happy endu ), ale o samo stwierdzenie, że to jest co najlepsze na rynku.
Moj błąd, nie spojrzałam dobrze, absolutnie się zgadzam, że nie dla każdego wieku klasyczne baśnie, o nie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 21:09   #3425
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dla trzylatków na pewno nie, ale dla takich 8 latków?
Jakiś czas temu słuchałam arcyciekawego wywiadu z pedagogiem/psychologiem o klasycznych baśniach i podkreślał jak bardzo ważne jest, że np. wilk nie przeszedł na wegetarianizm tylko został zabity (?), czyli przykładnie ukarany itp.
Podobno to ma kolosalne znaczenie dla dzieci - sztywny podział na dobro i zło.

Ja sama namiętnie czytałam baśnie braci Grimm, na pewno od 7 lat, a możliwe że wcześniej i nie pamiętam traumy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przejście wilka na wegetarianizm to zdecydowanie najsłabszy punkt Szarego Domku.
Tym niemniej myślę, że są i inne fajne książki ładnie ukazujące rozdział dobra i zła, szczególnie dla dzieci, które jeszcze ciężko łapią takie metafory i nie biorą rzeczywistości bajkowej aż tak bardzo do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-09, 21:13   #3426
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;80363326]Przejście wilka na wegetarianizm to zdecydowanie najsłabszy punkt Szarego Domku.
Tym niemniej myślę, że są i inne fajne książki ładnie ukazujące rozdział dobra i zła, szczególnie dla dzieci, które jeszcze ciężko łapią takie metafory i nie biorą rzeczywistości bajkowej aż tak bardzo do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie doszliśmy do tego, Igi kocha Basię miłością absolutną, więc co wieczór ją tłuczemy plus inne książki.

O tym wegetarianizmie napisałam wprost z zasłyszanego wywiadu, już wiem do czego pił ten pan.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 08:06   #3427
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Kiepska reklama książki skoro uważasz, ze baśnie to najlepsze co jest na rynku. Czytałaś może prawdziwa historie czerwonego kapturka jak to wilk go pożera, a kosteczki chrupią?
Wyobraź sobie, że czytałam...
Większość baśni jest złagodzona i sama pamiętam jak uwielbiałam wczytywać się w baśnie z morałami, dlatego uważam, że Twoja krytyka jest nie na miejscu.
To po prostu klasyk, a często się o tym nie pamięta.
Może dajesz swoim dzieciom do czytania krwawe historie, ale uwierz na słowo - istnieją piękne baśnie ze wspaniałymi ilustracjami.

A co do książki "COŚ MAGICZNEGO" to skorzystałam z tego wątku, ponieważ wiem, że jest sporo osób, które szukają ciekawych pozycji dla swojego dziecka, ale widzę, że chyba nie zrozumiałaś przekazu. "COŚ MAGICZNEGO" nie jest baśnią, ale nie będę rozwijała tematu, bo chyba nie ma sensu.
Dla pozostałych mam - jeśli jesteście zainteresowane, zerknijcie na moją poprzednią wiadomość, może Was zainteresuje.
Pozdrawiam !
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-10, 08:09   #3428
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez dominique8891 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że czytałam...
Większość baśni jest złagodzona i sama pamiętam jak uwielbiałam wczytywać się w baśnie z morałami, dlatego uważam, że Twoja krytyka jest nie na miejscu.
To po prostu klasyk, a często się o tym nie pamięta.
Może dajesz swoim dzieciom do czytania krwawe historie, ale uwierz na słowo - istnieją piękne baśnie ze wspaniałymi ilustracjami.

A co do książki "COŚ MAGICZNEGO" to skorzystałam z tego wątku, ponieważ wiem, że jest sporo osób, które szukają ciekawych pozycji dla swojego dziecka, ale widzę, że chyba nie zrozumiałaś przekazu. "COŚ MAGICZNEGO" nie jest baśnią, ale nie będę rozwijała tematu, bo chyba nie ma sensu.
Dla pozostałych mam - jeśli jesteście zainteresowane, zerknijcie na moją poprzednią wiadomość, może Was zainteresuje.
Pozdrawiam !
Myślę, że nie masz w tym temacie niczego do powiedzenia poza reklamą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 08:12   #3429
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

A taka reklama to totalna antyreklama.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 08:21   #3430
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Wiesz, co - a ja myślę, że masz chyba ogólny problem do tego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

Oczywistą rzeczą jest, że chciałam pokazać innym, że powstała taka książka, ale rozumiem, że wg Ciebie jest to zbrodnia. Jeśli Ci to nie odpowiada - nie musisz się interesować.
Nie polecam rzeczy, które nie są warte uwagi, natomiast widzę, że nawet nie zainteresowałaś się tym, co "reklamuję", ale już osądzasz.

Przykre to.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Jak inne mamy mają się dowiedzieć o tym, że powstało coś fajnego, jak od razu z założenia macie podejście anty?
Zadziwiacie mnie, naprawdę!
Lubię przeglądać Wizaż, nie udzielam się często, ale dużo czytam, i przyznam szczerze, dziwi mnie nieżyczliwość.
Przecież nikogo nie zmuszam do kupowania itd., tylko do zapoznania się książką, może akurat kogoś zainteresuje.

Trochę luzu, Dziewczyny
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 08:41   #3431
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Wpadasz na wątek i piszesz o super hiper książce, stwierdzając jednocześnie, że najlepsze na rynku są baśnie - świetna reklama Serio nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności?
Orientujesz się w rynku, że piszesz "A z obecnych na rynku najlepsze to baśnie - niezależnie od wieku"? Chyba wypadałoby choć trochę się zaznajomić z rynkiem, żeby coś sensownie reklamować.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-10, 08:53   #3432
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Chyba wypadałoby najpierw zaznajomić się z tym, co polecam, zanim zacznie się to krytykować.
Opuszczam ten wątek, bo zaczął odbiegać o tytułowej tematyki - zionie jedynie jadem...
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 08:55   #3433
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Ja w ogóle mam spory problem z baśniami i "tradycyjnymi" bajkami. Z jednej strony chciałabym, żeby moje dzieci znały klasykę gatunku , a z drugiej strony mam spore opory przed czytaniem im o rodzicach porzucających dzieci (Tomcio Paluch, Jaś i Małgosia), o złych macochach (była w którejś bajce jakaś nie znęcająca się nad pasierbami?), o tym jak istotne jest bycie ładnym i ogólnie o tym, jak to piękna niewiasta nie ma w życiu nic do roboty poza czekaniem na swojego księcia (tu chyba większość starych bajek Disneya).

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dominique8891 Pokaż wiadomość
Chyba wypadałoby najpierw zaznajomić się z tym, co polecam, zanim zacznie się to krytykować.
Opuszczam ten wątek, bo zaczął odbiegać o tytułowej tematyki - zionie jedynie jadem...
Myślę, że z baśniami zaznajomione jesteśmy całkiem nieźle i o tych była mowa. Polecanej książki nikt nie krytykował, a jedynie niezbyt fortunne spłycenie rynku książkowego.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 09:00   #3434
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ja w ogóle mam spory problem z baśniami i "tradycyjnymi" bajkami. Z jednej strony chciałabym, żeby moje dzieci znały klasykę gatunku , a z drugiej strony mam spore opory przed czytaniem im o rodzicach porzucających dzieci (Tomcio Paluch, Jaś i Małgosia), o złych macochach (była w którejś bajce jakaś nie znęcająca się nad pasierbami?), o tym jak istotne jest bycie ładnym i ogólnie o tym, jak to piękna niewiasta nie ma w życiu nic do roboty poza czekaniem na swojego księcia (tu chyba większość starych bajek Disneya).
Dlatego jak dziewczyny uważam, że to nie dla maluchów, ale starszym z którymi już można porozmawiać jak najbardziej.
Natomiast mam w domu całą masę "baśni" i stety niestety niektórych nie da się czytać, są pisane łamaną polszczyzną, zdania skrócone do totalnego minimum, a same historie tak skrócone i spłaszczone, że trudno znaleźć sens... I to wszystko w pięknych oprawach. Robione chyba tylko po to, żeby ludzie kupili, bo to klasyka. I tak właśnie dostałyśmy w różnych prezentach...
Jeszcze trzeba by do tego dorzucić legendy Tu mam wrażenie, że łatwiej trafić na coś sensownego.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 09:13   #3435
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Figa, przypomniałaś mi Chciałam się Was zapytać, czy możecie polecić jakieś fajne wydanie legend polskich. Mamy obrazkowe dla dzieci z Naszej Księgarni i ponieważ synowi bardzo się podobają, przy okazji odwiedzin u znajomych w Bydgoszczy, wybieramy się wiosną na wycieczkę "śladami legend polskich" do Torunia i do Kruszwicy. Myślałam nad dokupieniem czegoś do czytania. Ze względu na naszą wyprawę, zależałoby mi na piernikach i Popielu
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 11:44   #3436
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez dominique8891 Pokaż wiadomość
Wiesz, co - a ja myślę, że masz chyba ogólny problem do tego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

Oczywistą rzeczą jest, że chciałam pokazać innym, że powstała taka książka, ale rozumiem, że wg Ciebie jest to zbrodnia. Jeśli Ci to nie odpowiada - nie musisz się interesować.
Nie polecam rzeczy, które nie są warte uwagi, natomiast widzę, że nawet nie zainteresowałaś się tym, co "reklamuję", ale już osądzasz.

Przykre to.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Jak inne mamy mają się dowiedzieć o tym, że powstało coś fajnego, jak od razu z założenia macie podejście anty?
Zadziwiacie mnie, naprawdę!
Lubię przeglądać Wizaż, nie udzielam się często, ale dużo czytam, i przyznam szczerze, dziwi mnie nieżyczliwość.
Przecież nikogo nie zmuszam do kupowania itd., tylko do zapoznania się książką, może akurat kogoś zainteresuje.

Trochę luzu, Dziewczyny
Dzięki za diagnozę. 😂

Skąd inne mamy mają się dowiedzieć o fajnych rzeczach.. może z reklamy? Takiej prawdziwej, a nie krypciocha. :P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 12:48   #3437
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

... jeżeli moje polecenie książki to kryptoreklama, to chyba nie ma o czym z wami dyskutować. Inni reagują na to z zaciekawieniem, nie atakiem...
Ja nie zgadzam się z waszymi wypowiedziami i krytyką baśni, na których większość ludzi się wychowywała i jakoś traumy nie doświadczyła, ani w dzieciństwie, ani w dorosłym życiu. (ale nie będę przyrównywać tego do pseudonaukowego bełkotu np. dot. interpretacji bajek, na temat których niedawno było sporo afer...)
Jeśli nie potraficie wyczytać skrótu myślowego, to chyba nie ma o czym rozmawiać. Poza tym każdy ma inne doświadczenia i opinie i chyba nie na tym polega by krytykować każdą wypowiedź nie w waszym guście...

A pozostałe mamy nadal zapraszam do zapoznania się z książką, bo naprawdę warto.
Pozdrowienia
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 13:02   #3438
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

No jak nie ma traumy, jak wiele osób pisze, że ma Dla mnie np. większość baśni Andersena to przesmutne historie o śmierci, sierotach, żebrakach i innych takich. W mojej pamięci ratują je ilustracje. Dziecku bym tego (teraz jeszcze) nie przeczytała.
Myślę, że problemem nie są jednak Twoje poglądy, a sposób, w jaki je przedstawiasz+co chcesz przez to uzyskać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 13:33   #3439
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

"Dziewczynka z zapałkami" - pierwsza z brzegu baśń, uważam, że jest świetną pozycją na liście książek dla dzieci. Świat nie jest różowy, a w baśniach smutne historie pokazane są wzruszająco i często z pięknym morałem. Nie pisałam o wybieraniu okrutnych baśni, albo bubli z krwią w roli głównej, tylko o tych "złagodzonych".

Niepotrzebnie wchodzę w dyskusję z Wami, bo udzielacie się tutaj stale, jedna przez drugą popierając tezy koleżanki.
Sposób przedstawiania poglądów jest zły, przedstawienie książki - złe, zarzucanie spłycania rynku i zarzucanie nieznajomości rynku - niewiarygodne.
Myślę, że gdybyście napisały piękną książkę, idealną dla tych mniejszych i większych dzieci, same chciałybyście się podzielić tą wiadomością z jak najszerszą grupą ludzi, przede wszystkim tych mających dzieci. Ja nie napisałam książki - polecam czyjąś, to takie niestosowne?
Nie macie pojęcia z kim rozmawiacie, natomiast po jednej wypowiedzi potraficie wystawić swoją diagnozę.

Nie warto chyba w tym wątku uczestniczyć dalej,
pozdrawiam i życzę więcej życzliwości dla innych.
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-10, 14:41   #3440
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Dominika nie rozumiesz o czym piszemy. Dziewczyny mają 2-5 latki, a rynek jest pełen książek odpowiednich do wieku. Nie będę 2 latce czytać baśni o dziewczynce z zapałkami, bo i tak nie zrozumie, a dla 4 latki może być ciut za ciężka. Dlatego wybieram inne książki. Natomiast moja 8 latka zna już większość klasycznych baśni, w różnych przekładach. Po prostu Twój post zabrzmiał dziwnie, bo z jednej strony chcesz promować książkę, która nie jest klasyczną baśnią, a z drugiej twierdzisz, że baśnie są najlepsze. Skoro są najlepsze, to gdzie stoi ta książka? Za baśniami? A nie może być czegoś lepszego lub równie odpowiedniego dla dzieci?

Co do książki Twojej siostry. Próbowałam znaleźć gdzieś w necie (przyznam bez bicia, że głęboko nie szukałam) fragmentu teksu, choćby jednej strony. Kupuję dużo książek przez internet, ale przy tych dla dzieci zaglądam w google, żeby zobaczyć choć stronę, dwie. Wiem wtedy jaki jest układ, czy podoba mi się ilość tekstu na stronie, ilustracje, itd. Tutaj widzę ilustrację i bardzo ogólny opis o czym jest książka. Widzę, że to jej pierwsza książka dla dzieci (znalazłam 2 inne na lubimyczytać), więc tak naprawdę nie wiem czego się można spodziewać.
Nie powiem, że zapowiada się ciekawie, ale dla mnie to trochę za mało, żeby wesprzeć projekt. Co nie zmienia faktu, że jak będzie wydana to z chęcią na nią spojrzę.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 19:30   #3441
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Do czytania w tym wieku królowały Nudzimisie i Reksio.
Do oglądania seria Co kryje... (las, morze a w tym roku ciało) i książeczki z okienkami o takie
https://www.smyk.com/catalog/product...CABEgInVvD_BwE
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;80326796]O, hej

Nudzimisie - tak, tak, tak!
Basia - o dziwo chłopaki tez lubią.
Wierszyki pana Pierdziołki głupiutkie, ale moje córki strasznie przy nich się chichrają, 2 części mamy, ale jest więcej.
Wierszyki typu:

Poszedł żuczek za chałupkę,
zdjął majteczki, zrobił kupkę.
Żuczku, żuczku, coś ty zrobił?
Jam chałupkę przyozdobił

Seria o SIRI. Śmieszna, z zaskakującymi zakończeniami.[/QUOTE]
Nudzimisie już posiadamy i czytamy 😉
Książeczki obrazkowe odpadają, kompletny brak zainteresowania.

Muszę zobaczyć tą serię o Basi. Polecacie któreś szczególnie?




U nas ostatnio był zachwyt serią o Franklinie, na pewno muszę dokupić pozostałe. Lubi też o przygodach Leny albo o Albercie Albertsonie.
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 20:04   #3442
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Jeszcze Koziołek Matołek😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-10, 20:11   #3443
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jeszcze Koziołek Matołek😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakieś konkretne wydanie możesz polecić?
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 13:43   #3444
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

A co polecacie dla 5 latki, zaczelysmy wlasnie Wielką księge uczuć Kasdepke, co jeszcze by można jej poczytac
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 14:09   #3445
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Moja pieciolatka bardzo lubi Dzieci z Bullerbyn.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-11, 15:00   #3446
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Mam takie wydanie z płytami audio. Nie umiem wkleić linku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2018-01-11 o 15:01
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-12, 07:17   #3447
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja pieciolatka bardzo lubi Dzieci z Bullerbyn.
cała moja trójka nie znosiła,

Emila za to uwielbiają, czytam w kółko

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Figa, przypomniałaś mi Chciałam się Was zapytać, czy możecie polecić jakieś fajne wydanie legend polskich. Mamy obrazkowe dla dzieci z Naszej Księgarni i ponieważ synowi bardzo się podobają, przy okazji odwiedzin u znajomych w Bydgoszczy, wybieramy się wiosną na wycieczkę "śladami legend polskich" do Torunia i do Kruszwicy. Myślałam nad dokupieniem czegoś do czytania. Ze względu na naszą wyprawę, zależałoby mi na piernikach i Popielu
chyba to bym kupiła: https://www.strefapsotnika.pl/basnie...zej-ksiegarni/

o piernikach pisała M. Kruger, powinno tu być
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 09:38   #3448
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Figa, przypomniałaś mi Chciałam się Was zapytać, czy możecie polecić jakieś fajne wydanie legend polskich. Mamy obrazkowe dla dzieci z Naszej Księgarni i ponieważ synowi bardzo się podobają, przy okazji odwiedzin u znajomych w Bydgoszczy, wybieramy się wiosną na wycieczkę "śladami legend polskich" do Torunia i do Kruszwicy. Myślałam nad dokupieniem czegoś do czytania. Ze względu na naszą wyprawę, zależałoby mi na piernikach i Popielu
O Popielu jest tu
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200251/legendy-polskie

Cytat:
Napisane przez dominique8891 Pokaż wiadomość
"Dziewczynka z zapałkami" - pierwsza z brzegu baśń, uważam, że jest świetną pozycją na liście książek dla dzieci. Świat nie jest różowy, a w baśniach smutne historie pokazane są wzruszająco i często z pięknym morałem. Nie pisałam o wybieraniu okrutnych baśni, albo bubli z krwią w roli głównej, tylko o tych "złagodzonych".

Niepotrzebnie wchodzę w dyskusję z Wami, bo udzielacie się tutaj stale, jedna przez drugą popierając tezy koleżanki.
Sposób przedstawiania poglądów jest zły, przedstawienie książki - złe, zarzucanie spłycania rynku i zarzucanie nieznajomości rynku - niewiarygodne.
Myślę, że gdybyście napisały piękną książkę, idealną dla tych mniejszych i większych dzieci, same chciałybyście się podzielić tą wiadomością z jak najszerszą grupą ludzi, przede wszystkim tych mających dzieci. Ja nie napisałam książki - polecam czyjąś, to takie niestosowne?
Nie macie pojęcia z kim rozmawiacie, natomiast po jednej wypowiedzi potraficie wystawić swoją diagnozę.

Nie warto chyba w tym wątku uczestniczyć dalej,
pozdrawiam i życzę więcej życzliwości dla innych.
To trauma mojego dzieciństwa, opowieść o umierającym stopniowo dziecku, straszna i okrutna.
Z tych Andersena lubiłam jedynie "Calineczkę" i "Królową śniegu".

Za to z ogromną przyjemnością czytałam baśnie i bajki różnych narodów- poza polskimi mieliśmy arabskie, rosyjskie, gruzińskie, chińskie.
Przypomniałam sobie jedną z moich ulubionych książek i chyba zamówię córce
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 09:49   #3449
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

O tak, baśnie narodów ZSRR = cudne mamy też.

A Andersen - sam mówił, że on dla dorosłych pisze, nie dla dzieci. Ja nie wiem, czemu niektórzy upierają się, że jak baśń - to dla dziecka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-13, 10:16   #3450
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;80432591]cała moja trójka nie znosiła,

Emila za to uwielbiają, czytam w kółko

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------


chyba to bym kupiła: https://www.strefapsotnika.pl/basnie...zej-ksiegarni/

o piernikach pisała M. Kruger, powinno tu być[/QUOTE]

"Toruńskie pierniki" Kruger są w "Klechdach domowych" (i "Podanie o Popielu" Niewiadomskiej).

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;80467151]O tak, baśnie narodów ZSRR = cudne mamy też.

A Andersen - sam mówił, że on dla dorosłych pisze, nie dla dzieci. Ja nie wiem, czemu niektórzy upierają się, że jak baśń - to dla dziecka.[/QUOTE]

I te baśnie uwielbiałam
"Dar rzeki Fly"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/287947/dar-rzeki-fly
"Klechdy domowe"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/96698/klechdy-domowe
- choć podobno trudne
Miałam te piękne stare wydania


a teraz grafika , może poczekam na następne wydania

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2018-01-13 o 11:24
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-02 11:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.