problem z psem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-18, 20:57   #1
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645

problem z psem


mam problem z psem. mam go pare miesiecy... myslalam ze wszystko juz jest ok- piesek zalatwial swoje potrzeby na spacerkach.ale ostatnio-tj. od tygodnia albo dwoch zalatwia swoje potrzeby w domu... siku..kupka...
HELP
czemu on to robi znowu i jak to zmienic?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:26   #2
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: problem z psem

może to głupie co napiszę ale przy takich pogodach może jest mu najzwyczajniej w świecie zimno zamarzają mu łapki itd i nie myśli o załatwianiu się na dworze a potem wraca do domu i mu się chce a żeby nie wychodzić na taki mróz to woli w domu? skoro mówisz że to od tygodnia bądź dwóch to tak mniej więcej pogorszyła się i to sporo pogoda.... albo po prostu mu się tak przestawiło i wróci do normy albo jeszcze co innego sama nie wiem
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:31   #3
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

moze ma problemy ze zwieraczami? ja bym sie przeszla do weterynarza. w jakim on wlasciwie jest wieku?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:31   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z psem

Czy cos sie zmienilo? tryb zycia w domu?
moze trzeba ponownie wrocic do nauki i utrwalac załatwianie sie na dworze,wychodzić częściej?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:35   #5
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

Nie wydaje mi sie aby to byla wina pogody bo on lubi przebywac na dworze...a w domku zalatwia sie jak mnie nie ma- wczoraj np wyszlam tylko na 10 minut-wracam i co widze? kupke i siki...
nie wiem czemu tak robi...jestem na urlopie u rodzicow w domu ale tam byl wiele razy i nie wiem co mu sie zmienilo...wrocilam do siebie i tez to robi w dalszym ciagu... o co mu chodzi

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Piesek ma 4 lata... byl u weta i jest z nim wszystko ok... w domu zalatwia sie jak ja tego nie widze... na dodatek nie wiedzac czemu jak zostaje sam u rodzicow w domu sam to piszczy i drapie drzwi... a krzywda mu sie tam napewno nie dzieje bo jest uwielbiany przez rodzicow... a u mnie czy piszczy teraz to nie wiem - ale wczesniej nie piszczal...
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:46   #6
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

po pierwsze : przed kazdym wyjsciem z domu, idz z nim na spacer - zeby sie zalatwil
po drugie: to moze byc kwestia tego,ze nudzi sie sam ze soba i trzeba zajac mu czyms czas. ma zabawki? moze jakies interaktywne?

no i przede wszystkim jak zobaczysz,ze zrobil w domu niespodzianke pokaz,ze nie jestes z tego zadowolona - tylko blagam, nie poprzez bicie
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2010-12-18 o 21:48
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:50   #7
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

ma zabawki... on w domu jest malo ruchliwy... sama juz nie wiem co mu sie dzieje... nie wiem czy ma to zwiazek ale zaczelo sie to chyba od jego wizyty u fryzjera... po niej zaczal sie lizac po siusiaku... ale z tym ide w pon do weta no i zalatwia w domu potrzeby ale to chyba nie ma zwiazku

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

piesia nie bije... to moje oczko w glowie
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 22:08   #8
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

z tym biciem wolalam napisac, bo rozni sa ludzie..

a u fryzjera bylas z nim? nic nie zaszlo niepokojacego? juz tutaj kombinuje jak moge, bo nie mam pomyslu mam nadzieje,ze wet dojdzie do tego co moze byc przyczyna zalatwiania sie w domu, bo u 4 letniego psa to dosc dziwne
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 22:15   #9
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

ja na niego nawet podnosic glosu nie lubie- zwlaszcza jak patrzy tymi wielkimi oczkami
nie wiem czy zaszlo- bo siedzial u niej 2 godziny sam, ale chyba bylo ok...
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 12:24   #10
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: problem z psem

Moze robi Ci na złośc.Zostaje w domu sam, nie podoba mu sie to i w ten sposob to manifestuje
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 12:31   #11
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: problem z psem

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Moze robi Ci na złośc.Zostaje w domu sam, nie podoba mu sie to i w ten sposob to manifestuje
psy nie robią nic na złość
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 12:40   #12
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

dzis poniedzialek, daj znac co powiedzial wet
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 15:57   #13
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: problem z psem

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
psy nie robią nic na złość

a skad taka pewność??
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 16:24   #14
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: problem z psem

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
a skad taka pewność??
Najpewniej z wiedzy na temat psychiki psow... Pies nie moze byc zlosliwy... to my w taki sposob interpretujemy jego zachowanie;
Poza tym - zanim uczlowieczysz zwierze - pomysl, czy w stadzie, czy w naturalnym srodowisku konkrente zachowania sa mu potrzebne ...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:04   #15
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

wet nic nie stwierdzil niepokojacego.
w domu zostawilam psa na 3 godziny i zastalam demolke- ubrania z szafy wyciagniete, ksiazki rozwalone, wszystko co sie dalo, piloty od tv itd.
wszystko rozwalone na srodku + kupa i siki...
zalamalam sie
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:42   #16
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
wet nic nie stwierdzil niepokojacego.
w domu zostawilam psa na 3 godziny i zastalam demolke- ubrania z szafy wyciagniete, ksiazki rozwalone, wszystko co sie dalo, piloty od tv itd.
wszystko rozwalone na srodku + kupa i siki...
zalamalam sie
dziwne,ze pies ma 4 lata i do tej pory bylo wszystko okej napisz skad jestes. wg mnie powinnas skontaktowac sie z behawiorysta.

a tak mnie naszlo.. mieszkasz sama w domu? ktos oprocz Ciebie ma do niego klucze? moze jak nie bylo Ciebie w domu to cos niepokojacego sie stalo i teraz tak reaguje? jakby bal sie byc sam w domu...

dlugo pies przebywa sam w domu?

przed wyjsciem z domu wyjdz z nim na dlugi spacer. porzucaj pileczke/ patyk zeby sie porzadnie zmeczyl jak przyjdzie do domu. moze chce Ci pokazac,ze za malo sie nim zajmujesz?

i ostatnie pytanie - jakiego Ty masz psa? rasowego? kundelka? jest wykastrowany?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2010-12-20 o 20:56
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:01   #17
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: problem z psem

A ja myśle że po prostu poprzedni właściciel nie zostawiał psa samego i pies nie potrafi zorganizować sobie sam czasu. możliwe że wpada też w panikę jak zostaje sam.
Z początku nie znal twojego mieszkania i nie demolowal a teraz gdy poczuł sie pewny siebie zaczął pokazywać różki. mam to samo z moją małą- ma 8 miesiecy u mnie jest od 3 miesiecy. Na początku zostawialam ją samą w calym mieszkaniu bo nie broiła ale jak któregos dnia ok .miesiac temu wróciłam i pół podłogi było zjedzone, szczotka od wc na moim łóżku i wiele innych rzeczy to powiedzialam dość. Teraz jak wychodzę zamykam ja w lazience- tam nic mi nie zniszczy. Śpi sobie w wannie, ma jedzenie i wodę gdy mnie nie ma, jest wyprowadzona przed samiutkim moim wyjsciem wiec trzyma nawet 10 godzin i nie narobi. Ma też swoje zabawki i kości do gryzienia.
niestety nie każdy moze być z psem 24 na dobę.
Dziwne że twoj dorosły pies robi ci w domu...
Spróbuj zostawiac go tak jak ja w jednym zamknietym pomieszczeniu a przed samym wyjściem odsikiwać. Pies robi kupę 1-2x dziennie więc jest duza szansa że będziesz mieć tylko kaluże do sprzątniecia.
No i lepiej jeden pokój niz cale mieszkanie.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:12   #18
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

to jest shih tzu... on nalezy do spokojnych psow...nie jest wykastrowany...
mam go od wrzesnia... ale wczesniej bylo ok- nie liczac wpadki gdy mial zapalenie pecherza ale potem po leczeniu bylo ok a teraz nagle cos takiego...
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:23   #19
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

a ja bylam pewna,ze masz tego psa od 4 lat.. zle przeczytalam Twojego pierwszego posta, oj
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 21:25   #20
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

Ale wlasnie chodzi o to ze rano na spacerze robi kupke i sika... ma zabawki itd. ehhh juz nie wiem co zrobic...
w lazience pewnie bedzie drapal drzwi itd. :/
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:42   #21
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: problem z psem

zonawymarzona - sluchaj. przed wyjsciem z domu idz z nim na dlugi (nie 5,10 ani 15 minutowy) spacer i tak jak mowilam pobaw sie z nim zeby sie zmeczyl! jak przyjdzie do domu to pojdzie spac. napisz jutro co zastaniesz w domu po powrocie. a ze ma zabawki to moze i ma,ale nie interesujace dla niego?

to jest Twoj pierwszy pies?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 22:14   #22
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

nie jest pierwszym psem ale pierwzszym ktory sie dziwnie zachowuje nagle
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 06:30   #23
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: problem z psem

Może i będzie z początku drapał drzwi i chwilę wył ale sie uspokoi i przyzwyczai. Musi nauczyć sie zostawać sam. Moja mała z początku wyla, drapała, skakala na klamkę a teraz 2 razy szczeknie jak ją zamykam i potem jest cisza. Jak czasem już za dlugo siedzi sama to robi sajgon w łazience- przestawia kosz na brudki,szczotkę itp. rzeczy. Ale to zawsze moment poukładać.
Spróbuj z początku go przyuczać zostawać w łazience- lub innym pokoju jak jesteś w domu. Zamykaj go i przez chwilkę bądź cicho- zobaczysz co będzie robił i jak długo. Po chwili go otwieraj, żeby widział że wracasz. I tak kilka razy dziennie do skutku.
Zobaczysz że będzie coraz lepiej.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 07:56   #24
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: problem z psem

Mam pytanie, czy jak zostawisz psu jakąś zabawkę nabitą czymś smakowitym , to czy to zje czy w ogóle nie ruszy?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 19:19   #25
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

zje...
dzisiaj rano zrobil kupke na spacerze. zostawilam go na jakis czas samego- po powrocie zastalam siki i mala kupke- doslownie jakby "na chama" chcial aby cos z niego sie wydostalo
Zaczne od nowa- na spacerze nagradzac jak cos napsoci... a w domu przyzwyczajac powoli do zostawania samemu...
choc nadal nie rozumiem czemu nagle sie tak zmienil
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 20:16   #26
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: problem z psem

Być może poznasz przyczynę zmiany w jego zachowaniu a może nigdy jej nie poznasz. Myśle że nie powinnaś sie tym zadręczać a zająć przyuczaniem psa do siebie, poprawą waszych relacji i zrozumienia potrzeb.
Może poprzedni wlaściciel wlasnie dlatego pozbył się psa bo mu tak w domu robił?
Ja bym obstawiała:
-pies ma jakieś problemy zdrowotne- może zrób mu kompleksowe badania i poradź sie weta co o tym myśli?
- pies nigdy nie był uczony czystosci i po czasie to wyszlo
-zmiane w zachowaniu spowodowały inne warunki domowe i poczucie pewnosci siebie
- albo odwrotnie pies czuje sie zagrozony, nie chce sam zostawac itp. ma lęki
i wiele innych.
A jak pies zachowuje sie gdy go zamykasz?
jak zachowuje sie gdy wracasz?
Jak prosi o wyjscie na siku-na dwór?
Ile razy dziennie go wyprowadzasz?
Ile razy dziennie go karmisz?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 22:40   #27
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: problem z psem

Jak się zachowujesz, gdy wracasz i widzisz, że pies narozrabiał i się załatwił w mieszkaniu? Opisz dokładnie tę chwilę.
Czy pies przebywa tylko w Twoim towarzystwie na codzień? Czy ma kontakt głównie z Tobą, czy z kimś jeszcze?
Jak często i na jak długo wychodzisz z psem? Czy pozwalasz mu się bawić z innymi psami i z ludźmi?
Czy będąc w domu dużo czasu poświęcasz swojemu psu? Czy twój pies nie odstępuje Cię na krok, gdy jesteś w domu albo czy domaga się Twojej uwagi?
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 20:46   #28
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: problem z psem

Jak wychodze z domu jest cicho. wczesniej sie sam bawil albo lezal jak to zwykl robic. teraz jak wracam to zastaje dom w stanie "rozwalonym"...
Jak wracam skacze kolo mnie widac ze sie cieszy biega lize mnie itd. ale to nowosc bo zawsze mnie tak wital...i to w nim uwielbiam...
na siku hmm rano mnie budzi lizac mnie i skakajac po mnie w ciagu dnia lata niespokojny po mieszkaniu... tj. wierci sie itd. to wiem wtedy ze chce isc na dwor.
wyprowadzam go co najmniej 3 razy dziennie i nie sa to ajkies bardzo krotkie spacery.
Wczesniej 2 razy dziennie- rano i wieczorem plus jakas przekaska w ciagu dnia np. psi kabanos. od kilku dni raz dziennie wieczorem bo piesek do szczuplych nie nalezy

Jak widze ze narozrabial mowie mu podniesionym glosem : nieladnie, niedobry pies, tak nie wolno robic itd. udaje przez kilka minut obrazona.
Nie przebywa tylko ze mna.
Jest slodziakiem wiec inni tez go zaczepiaja.
Ma kontakt z innymi psami. Poza tym ma staly kontakt z kotem
Poswiecam mu duzo czasu. Jak gdzies wychodze a wiem ze moge go zabrac ze soba to zbaieram. w ciagu dnia jak cos robie to najczesciej lezy kolo mnie. czesto go smyram itd.
ale fakt jak ide do innego pomieszczenia to idzie za mna... ale wczesniej tez tak chodzil...
Uwagi poswiecam mu duzo. Zwlaszcza ze jest oczkiem w mojej glowie. Jak chce spi kolo mnie...
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 08:36   #29
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: problem z psem

No to już widzisz że pies reaguje tak najprawdopodobniej z tęsknoty. Dlatego warto ograniczyć mu przestrzeń do jednego pomieszczenia a w nim usunąć mu z drogi wszystko co mógłby rozwalić czy zniszczyć. W zamian wychodząc zostaw mu wszystkie jego gryzaki i zabawki na środku pokoju.
I wodę.
Będziesz mieć mniej do sprzatania.
Oczywiscie przed wyjsciem krótki spacer- na siku i kupę jesli zechce.
Nie żegnaj i nie witaj sie z nim wylewnie- jak wchodzisz to tak jakbys go nie widziała- sam sie uspokoi. Moja też początkowo tak skakala że do domu trudno było wejsć. Może być tak że on z nudy robi bałagan i kojarzy ze jak go zrobi to ty wracasz- a to bląd.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 13:32   #30
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: problem z psem

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
mam problem z psem. mam go pare miesiecy... myslalam ze wszystko juz jest ok- piesek zalatwial swoje potrzeby na spacerkach.ale ostatnio-tj. od tygodnia albo dwoch zalatwia swoje potrzeby w domu... siku..kupka...
HELP
czemu on to robi znowu i jak to zmienic?
Skonsultuj się z lekarzem behawiorystą - po prostu z psim psychologiem.

Mój pies w zeszłym roku zaczął popuszczać mocz na fotele.
Wychodziłam z nimi ( mam 2 psy) b. często, ale zauważyłam, że Melman 'siknie' dwa razy i koniec. W przeciwieństwie do Majla, który obsiusia każde źdźbło trawy...
Brałam ich na smycze i chodziłam wokół bloku, gdzie są różne krzaki itd, bo wtedy Mel siusiał kilkakrotnie, np. tam gdzie siusiał Majlo, on poprawiał.
Mimo 100% pewności, że Mel rzeczywiście oddaje mocz, a nie tylko sobie biega po dworze- sytuacja się nie poprawiła.
Pojechałam do weta. Okazało się, że Mel ma ostre zapalenie pęcherza moczowego. Po przebadaniu moczu miał najwyższe wyniki na wskaźniku ( nie wiem jak to sformułować, np(!), jak ilość erytrocytów wynosi 1-4 to on miał albo te 4 albo w jednym przypadku- powyżej 4!).

Zauważyłam w tym roku, że problem powraca z okresem zimowym...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.