Prożba 16 letniej córki. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 16:09   #181
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
A ja rozumiem autorke, tez bym nie skakala z radosci gdyby 16 latce zachcialo sie seksu i tabletek. Lepiej sie zgodzic na ta wizyte i tabletki bo dziewczyna i tak pewnie nie zrezygnuje ze wspolzycia, juz lepiej zeby sie dobrze zabezpieczyla. Trzeba tez pamietac ze tabletki tez moga zawiezc i konsekwencje wpadki poniesie autorka. Nie uwazam zeby to nie byla jej sprawa, moze sobie nie zyczy zeby jej corka w tym wieku uprawiala seks w jej domu. Gdybym byla w takiej sytuacji to probowalabym odwiesc corke od tego zamiaru, tudziez dobrze poznac tego chlopaka, uswiadomic o wszystkich konsekwencjach ciazy i antykoncepcji, namowic zeby jeszcze raz to przemyslala, dowiedziec sie jakie sa tak naprawde jej motywy, jak wyobraza sobie swoje zycie w razie gdyby wpadla. Chlopak ktory naklania 16latke do wspolzycia wydaje mi sie niepowazny i uwazalabym na niego.
A skąd wiadomo że to on ją nakłania? ja mając 16 lat sama powiedziałam swojemu ówczesnemu chłopakowi (miał wtedy 18 lat) że chciałabym zacząć uprawiać seks. Przystał na to z radością ale sam o seksie nie wspominał bo takie szczęście po 2 miesiącach spotykania się wydawało mu się niemożliwe, szczególnie że wiedział, że jestem dziewicą. Nie każda nastolatka jest naiwniarą która chce dać dowód miłości bo misio nalega, nie przesadzajmy

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Ale dziewczyna ma 16 lat i juz chce wspolzyc???????
Albo te czasy sie pozmienialy,albo to cos
nie halo.
Ja bylam zauroczona w wieku 16 lat pocalunkami i trzymaniem sie za raczke:P

Z jednej strony nie pojsc do gina-ciaza gotowa.
A pojsc- to przyzwalac na seks a dziewczyna nie ma 18 lat nawet ludzie!!!!!!!!

Ja bym probowala jakos wytlumaczyc ze wspolzycie jest dla doroslych i jesczcze raz wspomniec o konsekwecjach. Skoro autorka ma takie dobre stosunki z corka. To czemu nie porozmawia , nie przekona do poczekania z ta decyzja.???.
Autorko a rozmowa nie wskurasz zeby poczekala z tym wspolzyciem?
Bo pewnie chce mieć dalej dobre stosunki z córką...

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jak JUŻ jechałaś na wakacje...
Pamiętam jak ja jechałam na 18 chłopaka, tata mnie wiózł, ja też już prawie 18 lat miałami jego tekst do mnie : "tylko żebyś mu tam żadnych prezentów nie robiła". Boże, jaka się czułam wtedy zawstydzona.
Mój tatuś za to odwoził mnie kiedyś (15 lat miałam) na sylwestra. I mówi "All That Jazz, idziesz na taką dużą imprezę, muszę jako twój ojciec z tobą porozmawiać". Ja oczywiście sobie myślę no pięknie, będzie kazanie, więc mówię "Dobrze tato, nie będę palić, nie będę ćpać, nie będę się puszczać" (o piciu przezornie nie wspomniałam ) a tatuś spokojnie "No dobrze... tylko pamiętaj, jak się puszczać, to tylko w gumkach". Nie powiem, też się poczułam trochę zawstydzona, powiedziałam "Dzięki tato, że we mnie wierzysz" i zwiałam na imprezę

Cytat:
Napisane przez Dagusiowa87 Pokaż wiadomość
niby bunt młodości zawsze był taki sam, ale nie da się ukryć jak zachowuje się większość dzisiejszych 16-latek. Jak ja chodziłam do szkoły to nie pamiętam, aby jakakolwiek dziewczyna chwaliła się tym, że ma to już za sobą. Chyba raczej na palcach 1 ręki można było policzyć. Według mnie 16 lat to za wcześnie na seks i na tabletki, ale co kto lubi
Może dlatego że nie każda się chwali? jeżeli jesteś z rocznika 87 to jestem od Ciebie młodsza dwa lata, więc przepaści pokoleniowej to między nami nie ma a i ja i sporo moich koleżanek rozpoczęło współżycie w wieku 16 lat - tylko że ja o tym fakcie powiedziałam dwóm przyjaciółkom i nikomu więcej, mam wrażenie że większość ludzi, a zwłaszcza dziewczyn tak robiło, a nie krzyczało na całą szkołę że "to już" (chociaż taką jedną też znałam ale wszystkich ten jej lans tylko bawił )


Swoją drogą, dajcież spokój z tą zmianą czasów, naprawdę. Moja babcia uczyła w liceum dobre 45-50 lat temu i opowiadała mi jak to a to dziewczyny jakieś w ciąży były, a to o którejś plotki chodziły że "łatwa", a to jedna zaginęła, wszyscy jej szukali aż po kilku dniach jej koledzy z klasy wyznali że panna (dobrowolnie, co się potwierdziło) siedzi w starym bunkrze i, jak to ujęli, "chodzim tam do niej po kolei" (co również się potwierdziło, laseczka lubiła seks i taką sobie wymyśliła rozrywkę). Także tego, no.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 16:46   #182
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

pisałam wcześniej, że wszelkiego rodzaju bunty, seks itp itd. były zawsze, są i będą. A o dzisiejszych 16-latakch piszę z racji tego, że wszem i wobec wszędzie pojawia się seks: reklamy, gazety, teledyski...tak jakby świat krzyczał: seks seks seks uprawiajcie go wszem i wobec. Nie mam nic przeciwko jeżeli do swojej decyzji się dojrzało. Dlatego pisałam, żeby matka porozmawiała szczerze z córką (bez nakazów, zakazów itd) żeby dziewczyna się zastanowiła czy na pewno chce to zrobić. Swoją drogą każdy podejmuje określone, ważne dla siebie decyzje. I ja choć miałam okazję w tym wieku to zrobić, cieszę się, że poczekałam. Może dojrzałam później niż niektóre. Cóż da matce pisanie na forum z pytaniem co zrobić, jak powinna z córką porozmawiać. Zresztą pisała o tym Drabineczka
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 16:54   #183
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

jak dla mnie to w sumie rownie dobrze corka moglaby sie zapytac mamy czy kupi jej butelke wodki (tez potrzebowalaby do tego mamy bo jest DZXIECKIEM ), a mama na to oh dobrze corciu ze mi tak ufasz i chcesz zebym Ci kupila jakis pozadny alkohol a nie pojdziesz na bazar sobie kupic
nie chodzi mi ze seks nastolatkow to cos nie wiem, niewyobrazalnego, niemozliwego, kompletnie zakazanego ( sama maialam 17 lat), ale jestem przeciwna zgodzie rodzicow na wspolzycie 16 letniego dzecka
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 16:59   #184
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
jak dla mnie to w sumie rownie dobrze corka moglaby sie zapytac mamy czy kupi jej butelke wodki (tez potrzebowalaby do tego mamy bo jest DZXIECKIEM ), a mama na to oh dobrze corciu ze mi tak ufasz i chcesz zebym Ci kupila jakis pozadny alkohol a nie pojdziesz na bazar sobie kupic
nie chodzi mi ze seks nastolatkow to cos nie wiem, niewyobrazalnego, niemozliwego, kompletnie zakazanego ( sama maialam 17 lat), ale jestem przeciwna zgodzie rodzicow na wspolzycie 16 letniego dzecka
Moja mama tak zrobiła, pierwszą wódkę piłam z własnym ojcem i nie musiałam szlajać się po krzakach z szemranym towarzystwem.
Pozwolenie na papierosy miałam w podobnym stylu - jak zgłupiejesz na tyle, żeby palić, to masz przyjść i palić przy mnie.
W dalszym ciągu uważam, że dziecko musi mieć ogromne zaufanie do rodzica żeby z taką prośbą przyjsć i lepije to wykorzystać niż umoralniać.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:03   #185
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Moja mama tak zrobiła, pierwszą wódkę piłam z własnym ojcem i nie musiałam szlajać się po krzakach z szemranym towarzystwem.
Pozwolenie na papierosy miałam w podobnym stylu - jak zgłupiejesz na tyle, żeby palić, to masz przyjść i palić przy mnie.
W dalszym ciągu uważam, że dziecko musi mieć ogromne zaufanie do rodzica żeby z taką prośbą przyjsć i lepije to wykorzystać niż umoralniać.
to ja mialam lepsze przyzwolenie jak masz zamiar palic to ZA SWOJE pieniadze iw sumie mieli racje paczka papierosow to kilkanascie zl, alkohol tez tani nie jest tabletki antykoncepcyjne wyszlyby taniej niz prezerwatywy ale wizyty u gina drozsze..
a wedlug mnie dziecko musi miec tyle szacunku do rodzica zeby nie zaprzatac mu glowy czyms na co jeszcze bedzie mialo czas
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:03   #186
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
nie chodzi mi ze seks nastolatkow to cos nie wiem, niewyobrazalnego, niemozliwego, kompletnie zakazanego ( sama maialam 17 lat), ale jestem przeciwna zgodzie rodzicow na wspolzycie 16 letniego dzecka
No to już nie rozumiem... Seks w wieku 16 lat-ok,ale w tajemnicy przed rodzicami?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:05   #187
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Prośba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez nowak1977 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Do końca nie wiem jak mam postąpić.
Moja córka ma zaledwie 16 lat. Przyszła do mnie z prośbą bym poszła z nią do ginekologa. Chce zacząć brać tabletki antykoncepcyjne.
I tu , nie wiem. Mam z nią iść?
Uważam, że jest trochę za młoda na te sprawy.
Co sadzicie?
Oczywiście, że masz z nią iść ! Córka nie mogła zrobić nic lepszego jak się do Ciebie z tym zwrócić... No fakt, strach na pewno jest, że ona chce już współżyć, ale pomyśl co jest lepsze: świadomość, że to robi, ale się zabezpiecza, czy nagle przychodzi do Ciebie i oświadcza, że będziesz babcią ?
Potraktuj to jako dużą dawkę zaufania i nie powinnaś jej ganić za to, ale możesz spróbować z nią porozmawiać, że jest trochę za wcześnie, żeby się upewniła, czy ten chłopak jest na pewno tego wart.
Powodzenia !
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 17:07   #188
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No to już nie rozumiem... Seks w wieku 16 lat-ok,ale w tajemnicy przed rodzicami?
w tajemnicy nie w tajemnicy, tez rodzicom sie w te sprawy nie mieszam, nie chcialabym wiedziec czy jeszcze to robia, tak jak nie chcialam zeby wiedzieli czy uprawialam seksa jak bylam nastolatka...
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:13   #189
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
w tajemnicy nie w tajemnicy, tez rodzicom sie w te sprawy nie mieszam, nie chcialabym wiedziec czy jeszcze to robia, tak jak nie chcialam zeby wiedzieli czy uprawialam seksa jak bylam nastolatka...
Ty nie chciałaś, to nie znaczy, że inna dziewczyna ma nie chcieć. A otwartość na te sprawy w rodzinie wiele ułatwia, co zostało już wyjaśnione w tym wątku.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:19   #190
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ty nie chciałaś, to nie znaczy, że inna dziewczyna ma nie chcieć. A otwartość na te sprawy w rodzinie wiele ułatwia, co zostało już wyjaśnione w tym wątku.
masz racje, kazdy ma swoje zdanie i opinie
w 3 gimnazjum dziewczyne ode mnie z klasy mama zaprowadzila do ginekologa po tabletki, o czy mpowiedziala kolezance a ona prawie wszystkim ale pamietam ze zamiast slow poznania i podziwu dla cudownej matki, raczej mowilo sie jaka to dziwna zla i wyrodna ma matke tak bylo ,takie mialysmy zdanie wiec sie tego nie czepiajcie:P napisalam to po to zeby pokazac wam ze nie tylko ja tak mysle, a oczywistym jest ze mam do tego zupelne prawo
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:20   #191
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Moim zdaniem dziewczyna bardzo dobrze zrobiła, zwracając się z tym do mamy. Ona ma już/tylko 16 lat. Niektóre dziewczyny już po swoich 14-tych urodzinach nie są dziewicami. No, może rok powinna jeszcze poczekać. Ale ona i tak zrobi jak zechce. Najważniejsze, że pamięta o zabezpieczaniu się.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 17:40   #192
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
masz racje, kazdy ma swoje zdanie i opinie
w 3 gimnazjum dziewczyne ode mnie z klasy mama zaprowadzila do ginekologa po tabletki, o czy mpowiedziala kolezance a ona prawie wszystkim ale pamietam ze zamiast slow poznania i podziwu dla cudownej matki, raczej mowilo sie jaka to dziwna zla i wyrodna ma matke tak bylo ,takie mialysmy zdanie wiec sie tego nie czepiajcie:P napisalam to po to zeby pokazac wam ze nie tylko ja tak mysle, a oczywistym jest ze mam do tego zupelne prawo
A mi się od gimnazjum bardzo zmienił sposób patrzenia na różne sprawy.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:52   #193
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Grubszym osobom przepisuje się tabletki o większej zawartości hormonu? Serio pytam, nie wiem

Przy zbyt wysokiej masie ciała mogą w ogóle nie działać. Mam taką koleżankę, kuleczkę, wiem że brała i trochę mnie to dziwiło, bo naprawdę jest okrągła typ: szersza niż wyższa
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:54   #194
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
to ja mialam lepsze przyzwolenie jak masz zamiar palic to ZA SWOJE pieniadze iw sumie mieli racje paczka papierosow to kilkanascie zl, alkohol tez tani nie jest tabletki antykoncepcyjne wyszlyby taniej niz prezerwatywy ale wizyty u gina drozsze..
a wedlug mnie dziecko musi miec tyle szacunku do rodzica zeby nie zaprzatac mu glowy czyms na co jeszcze bedzie mialo czas
I przyjśc dopiero jak będzie w ciąży? To ja bym chyba już wolała żeby mnie dziecko nie szanowało i pomyślało o zabezpieczeniu

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A mi się od gimnazjum bardzo zmienił sposób patrzenia na różne sprawy.
Hehehe trafna uwaga
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:03   #195
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość

Przy zbyt wysokiej masie ciała mogą w ogóle nie działać. Mam taką koleżankę, kuleczkę, wiem że brała i trochę mnie to dziwiło, bo naprawdę jest okrągła typ: szersza niż wyższa
O kurde... Nie wiedziałam. Ale to ile trzeba by przytyć, żeby musieć zmieniać tabletki? Chyba ze 20 kg?
Jest jakaś tabela wg której się to wyznacza?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:03   #196
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

czy autorka napisa;a gdzieś,że tabletki mają być środkiem antykoncepcyjnym?
opisała gdzieś,że jej córka ma chłopaka i zamierzają współżyć?

moja znajoma mówiła,że była z 15-to letnią córką po tabletki,ale nie jako antykoncepcje, jako lekarstwo na jakieś dolegliwości.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:19   #197
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
czy autorka napisa;a gdzieś,że tabletki mają być środkiem antykoncepcyjnym?
opisała gdzieś,że jej córka ma chłopaka i zamierzają współżyć?

moja znajoma mówiła,że była z 15-to letnią córką po tabletki,ale nie jako antykoncepcje, jako lekarstwo na jakieś dolegliwości.
nie, ale pisała, że rozmawiała z córką o seksie i że będzie musiała to powtórzyć, więc chyba nie o dolegliwości tu chodzi.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:23   #198
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
czy autorka napisa;a gdzieś,że tabletki mają być środkiem antykoncepcyjnym?
opisała gdzieś,że jej córka ma chłopaka i zamierzają współżyć?

moja znajoma mówiła,że była z 15-to letnią córką po tabletki,ale nie jako antykoncepcje, jako lekarstwo na jakieś dolegliwości.
Cytuję Twój post, bo mi przypomniał jedną sytuację.
Matka mojej koleżanki, zaprowadziła ją do ginekologa na kurację hormonalną w wieku 13 lat, bo dziewczyna po pół roku miesiączkowania dalej miała nieregularne miesiączki... I nie wiem czy tak ładnie sypnęła kasą, czy lekarz był idiotą, czy i to i to, zapewne to ostatnie, ale brała tabletki. Tak mi się przypomniało odnośnie chodzenia z córkami do lekarza, czasem mamusie są zbyt nadgorliwe.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:24   #199
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
O kurde... Nie wiedziałam. Ale to ile trzeba by przytyć, żeby musieć zmieniać tabletki? Chyba ze 20 kg?
Jest jakaś tabela wg której się to wyznacza?
Niestety nie wiem, powinien to kontrolować lekarz. Na pewno nie chodzi o skoki 5kg
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 18:24   #200
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
nie, ale pisała, że rozmawiała z córką o seksie i że będzie musiała to powtórzyć, więc chyba nie o dolegliwości tu chodzi.
o antykoncepcji to chyba każda,lub prawie każda matka rozmiawia
tabletki mogą być przyjmowane na różne dolegliwości,więc nie zawsze jest to związane z antykoncepcją
mnie ciekawi,czy córka ma chopaka, w jakim wieku i jak długo są ze sobą.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:29   #201
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
o antykoncepcji to chyba każda,lub prawie każda matka rozmiawia
tabletki mogą być przyjmowane na różne dolegliwości,więc nie zawsze jest to związane z antykoncepcją
mnie ciekawi,czy córka ma chopaka, w jakim wieku i jak długo są ze sobą.
jednak następny post autorki po postach mówiących o seksie, wskazuje, że to jednak o współżycie chodzi:
Cytat:
Napisane przez nowak1977 Pokaż wiadomość
Takie mi myśl przyszła do głowy.

Jak z nią pójdę to dam jej wyraźny sygnał że jej na to pozwalam i nie mam nic przeciwko.

Nie fajna myśl.....
chyba, że autorka nazywa niefajną myślą pomaganie córce w zwalczaniu jakichś dolegliwości.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:34   #202
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jednak następny post autorki po postach mówiących o seksie, wskazuje, że to jednak o współżycie chodzi:

chyba, że autorka nazywa niefajną myślą pomaganie córce w zwalczaniu jakichś dolegliwości.
ale gdyby nie chodzilo o antykoncepcje to pewnie corka nie zapytalaby "mamo chce isc do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne" tylko np "mam nieregularny okres, plamienia, tradzik itp" - odniesione do I postu autorki watku
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:38   #203
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
ale gdyby nie chodzilo o antykoncepcje to pewnie corka nie zapytalaby "mamo chce isc do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne" tylko np "mam nieregularny okres, plamienia, tradzik itp" - odniesione do I postu autorki watku
no właśnie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:50   #204
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Cytuję Twój post, bo mi przypomniał jedną sytuację.
Matka mojej koleżanki, zaprowadziła ją do ginekologa na kurację hormonalną w wieku 13 lat, bo dziewczyna po pół roku miesiączkowania dalej miała nieregularne miesiączki... I nie wiem czy tak ładnie sypnęła kasą, czy lekarz był idiotą, czy i to i to, zapewne to ostatnie, ale brała tabletki. Tak mi się przypomniało odnośnie chodzenia z córkami do lekarza, czasem mamusie są zbyt nadgorliwe.
Masakra Jako 13 latka mogłam tylko pomarzyć o regularnym okresie, w sumie do dziś mogę.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 19:15   #205
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Cytuję Twój post, bo mi przypomniał jedną sytuację.
Matka mojej koleżanki, zaprowadziła ją do ginekologa na kurację hormonalną w wieku 13 lat, bo dziewczyna po pół roku miesiączkowania dalej miała nieregularne miesiączki... I nie wiem czy tak ładnie sypnęła kasą, czy lekarz był idiotą, czy i to i to, zapewne to ostatnie, ale brała tabletki. Tak mi się przypomniało odnośnie chodzenia z córkami do lekarza, czasem mamusie są zbyt nadgorliwe.
swoja droga obecnie to i 8 latki dostaja okres (nie twiredze ze dawniej tak nie bylo ale teraz jest to zapewne czestrze) wiec ciekawe czy 13 latka ktora dostala okres w wieku np 9 lat =(po wzgledem rozwoju plciowego) 16 latce miesiaczkujacej od 12 roku zycia
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 19:18   #206
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
swoja droga obecnie to i 8 latki dostaja okres (nie twiredze ze dawniej tak nie bylo ale teraz jest to zapewne czestrze) wiec ciekawe czy 13 latka ktora dostala okres w wieku np 9 lat =(po wzgledem rozwoju plciowego) 16 latce miesiaczkujacej od 12 roku zycia
To znaczy jesli chodzi o tą konkretną koleżankę, to miesiączkowała wtedy jak pisałam dopiero pół roku więc to wszystko było jeszcze w zalążki i nie zdążyło się ustabilizować. A tak ogólnie to w sumie dobre pytanie, ale chyba nie, może hormony mają na podobnym poziomie, ale przecież u jednej organizm jeszcze rośnie, rozwijają się kości, mięśnie etc, więc moze płciowo dojrzała, ale na rodzenie dziecka pewnie i tak za wcześnie, chociażby przez słabsze kości.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 19:22   #207
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jednak następny post autorki po postach mówiących o seksie, wskazuje, że to jednak o współżycie chodzi:

chyba, że autorka nazywa niefajną myślą pomaganie córce w zwalczaniu jakichś dolegliwości.
mnie już nic nie zdziwi
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 19:28   #208
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czyli w większości dla ludzi po 25 roku życia.
No niekoniecznie, jak juz wspomnialam w wieku 18 lat ma sie przynajmniej mozliwosc pojscia do jakiejkolwiek glupiej pracy i zapracowania chociaz na czesc potrzeb dziecka, jak sie jeszcze chodzi do szkoly to trzeba liczyc na laske i nielaske rodzicow. Porownywanie 16 latki do 25 latki troche nie na miejscu, jak 13latka zacznie wspolzyc to tez nie zrobi to roznicy? Bo w koncu 13latka tak samo jest niegotowa na dziecko jak wiekszosc ludzi do 25 roku zycia.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 19:56   #209
nowak1977
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Jest z chłopakiem od 15 miesięcy. On ma 18 lat.


---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Rozmawiałam z córką. Pozwiedzała mi, że tabletki chciała by brać głównie z uwagi na bardzo bolesne miesiączki. A przy okazji była by już zabezpieczona przed ciążą. Bo oboje zaczynają myśleć nad rozpoczęciem współżycia. Ale nie znaczy to że od razu pójdzie z chłopakiem do łóżka, jak tylko zacznie brać tabletki. Ponoć, chłopak na nią nie nalega, lecz oboje ustalili że mogła by z brać tabletki.
A i jeszcze co mi powiedziała, że oboje chcą się zbadać na choroby przenoszone drogą płciową.
nowak1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 20:02   #210
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Prożba 16 letniej córki.

Cytat:
Napisane przez nowak1977 Pokaż wiadomość
Jest z chłopakiem od 15 miesięcy. On ma 18 lat.








---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------


Rozmawiałam z córką. Pozwiedzała mi, że tabletki chciała by brać głównie z uwagi na bardzo bolesne miesiączki. A przy okazji była by już zabezpieczona przed ciążą. Bo oboje zaczynają myśleć nad rozpoczęciem współżycia. Ale nie znaczy to że od razu pójdzie z chłopakiem do łóżka, jak tylko zacznie brać tabletki. Ponoć, chłopak na nią nie nalega, lecz oboje ustalili że mogła by z brać tabletki.

A i jeszcze co mi powiedziała, że oboje chcą się zbadać na choroby przenoszone drogą płciową.



eeee.a córka nie jest dziewicą,że chce się badać na choroby weneryczne

no więc tak.córka myśli o rozpoczęciu współżycia,dlatego prosi o tabsy,bolesne miesiączki to tylko ściema.
nie wiem co ja bym zrobiła,ale myslę,że zakaz niczego tu nie zmieni i że już podjęła decyzję.dodatkowo zgadzam się,że oboje powinni finasować tabletki,on w równej mierze powinien się dorzucać do antykoncepcji.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2013-01-04 o 20:05
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.