Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 15:11   #571
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No to ten sam kremik, który mam w koszyczku w lodówce



Ja regulowałam PH sodą. Metodą poleconą przez Anulę, czyli na mokrą bagietkę




To ja pytałam Oj to teraz mam wielką ochotę na tą oliwkę Najpierw jednak muszę popracować nad garderobą, przydałoby mi się coś do nowego ubrania.
Fajno, że metoda na mokrą bagietkę u Ciebie też sie sprawdza
Po co Ci ciuchy? Z takimi włosami i cerą to i tak nikt nie zwróci uwagi na ciuchy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:12   #572
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No to ten sam kremik, który mam w koszyczku w lodówce



Ja regulowałam PH sodą. Metodą poleconą przez Anulę, czyli na mokrą bagietkę




To ja pytałam Oj to teraz mam wielką ochotę na tą oliwkę Najpierw jednak muszę popracować nad garderobą, przydałoby mi się coś do nowego ubrania.
mnie się dzisiaj zachciało szpilek, wysokich (poszłabym w nich na maturę, ale wolałabym się nie wyłożyć przed komisją... .)

kończy mi się spray Alvy i zastanawiam się, czy kupić następny, czy może najpierw zużyć Phenomenalną mgiełkę, hmm.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:17   #573
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
mnie się dzisiaj zachciało szpilek, wysokich (poszłabym w nich na maturę, ale wolałabym się nie wyłożyć przed komisją... .)

kończy mi się spray Alvy i zastanawiam się, czy kupić następny, czy może najpierw zużyć Phenomenalną mgiełkę, hmm.
No też myslę, że na maturze nie warto się wyłożyć
Kup spray
Mi cos ta mgiełka coraz gorzej pasuje - nie współpracuje ani z tonikiem migdałowym, ani z witC, coraz bardziej mnie drażni lepkość jaką zostawia. Ostatnio miałam zaczerwienioną część poza obrębem maseczki - maseczka z glinki zaczęła mi wysychac i pskinęłąm mgiełką a po zmyciu maseczki miałam skórę czerwona tam, gdzie maseczki nie starczyło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:17   #574
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Fajno, że metoda na mokrą bagietkę u Ciebie też sie sprawdza
Po co Ci ciuchy? Z takimi włosami i cerą to i tak nikt nie zwróci uwagi na ciuchy
O, dzięki wszytkim za odpowiedzi
A na czym polega dokładnie ta metoda?
I stosowałyście wodę demineralizowaną, taką co na stacjach mozna kupic?
Czy można jakąś inną? Wkurza mnie, że ją trzeba zużyć w przeciągu kilku dni a to ogromna butla -.-
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:26   #575
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
mnie się dzisiaj zachciało szpilek, wysokich (poszłabym w nich na maturę, ale wolałabym się nie wyłożyć przed komisją... .)

kończy mi się spray Alvy i zastanawiam się, czy kupić następny, czy może najpierw zużyć Phenomenalną mgiełkę, hmm.
Komisja miałaby przynajmniej jakąś rozrywkę. Już nie raz byłam w komisji i jest to strasznie męczące, czasami trzeba nameczyć się, żeby wyciągać od maturzystów choć trochę wiedzy. A takie smaczki wspomina się długo i są fajną atrakcją (oczywiście dla komisji) Żartuję oczywiście
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-12 o 18:08
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:26   #576
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
O, dzięki wszytkim za odpowiedzi
A na czym polega dokładnie ta metoda?
I stosowałyście wodę demineralizowaną, taką co na stacjach mozna kupic?
Czy można jakąś inną? Wkurza mnie, że ją trzeba zużyć w przeciągu kilku dni a to ogromna butla -.-
Kup w aptece wode do iniekcji.Można kupić 10 ml,20,30
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:31   #577
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
O, dzięki wszytkim za odpowiedzi
A na czym polega dokładnie ta metoda?
I stosowałyście wodę demineralizowaną, taką co na stacjach mozna kupic?
Czy można jakąś inną? Wkurza mnie, że ją trzeba zużyć w przeciągu kilku dni a to ogromna butla -.-
to tylko Margoltka szumnie nazwała ten sposób metodą - po prostu żeby uniknąć macania sody paluchami (a nabieranie czubkiem noża mi nie szło) to bagietkę, którą mieszam tonik troszkę osuszam i taką mokrą na końcu maczam w sodzie. Dzięki temu na końcu bagietki zostaje malutka ilość sody i nie mieszamy to w palców.
Ja akurat tym razem robiłam na hydrolacie, ale wczesniej na takiej własnie wodzie destylowanej ze stacji Robiłam tez na wodzie demineralizowanej z którejs ze stron z półproduktami (nie pamiętam z której).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 15:41   #578
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
korah,
mleczko dla skóry wrażliwej.
jeszcze nie testowałam.
jak tylko przetesuję, to ci napiszę


Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
W Kosmetykach Natury też mają taką promocję Pytałam co i jak i należy wybrać 3 dowolne żele ale zapłacić tylko za dwa. Ja zamówiłam Jagody Leśne, Masło Shea i Tropikalne Mango. Dzisiaj wieczorem odbieram. Zapas żeli mam na rok :P



Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kiedy robiłyście te toniki z migdałem 5% to konieczne było regulowanie PH? Przez Was mam ochotę sobie zrobić, ale nie chce mi się specjalnie zamówienia na mlekowy składać
Z tego co wiem, to jeśli robisz tonik wg przepisu na mazidłach to tylko soda wystarczy ze spozywczego

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah strasznie Ci dziękuję - dostałam przesyłkę
Cuda mi przysłałaś juz sie nie moge doczekac testowania.
A ten słonik
Słonik od synka na szczęście i na zdrowie, dobrze, że nie przyszedł w częściach
To zdawaj relacje po kolei
Cieszę sie, że tak szybko dotarła i w dodatku w całości

Aha, zilafka już została psitulona przez jednego przystojniaka

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-04-12 o 15:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 16:45   #579
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Anulka, ja bym mamie nie polecała kwasu migdałowego. Cerę dojrzałą, wrażliwą z trądzikiem różowatym traktowałabym delikatniej niż naczynkową. Mydła z les argiles, glinka biała, czerwona, hydrolaty migdałowy, z kwiatu pomarańczy. Jesli już kwas to z PHA glukonolakton.
Algi!!! Cudownie koją skórę. Wyślę Ci próbki witaminowej i cytrusowej, tylko podaj mi adres.
Witamina PP, witaminy z grupy B, dużo witaminy C, A, E wewnętrznie. Olej z wiesiołka, macerat z kasztanowca np pod algi. I obchodzić się z taką skórą jak z jajkiem.

Magnesita, a może Ty byś chciała wspólną małą paczkę od Meyla z helfy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 17:32   #580
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Na stronce Pat&Rub przeceny Rozkosznych Worków, a wśród nich kosmetyki do włosów tańsze o 20%.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:22   #581
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Słonik od synka na szczęście i na zdrowie, dobrze, że nie przyszedł w częściach
To zdawaj relacje po kolei
Cieszę sie, że tak szybko dotarła i w dodatku w całości

Aha, zilafka już została psitulona przez jednego przystojniaka
to tym bardziej dziękujemy za słonika - przekaż Synusiowi serdeczne podziękowania słonik napewno się przyda
Od razu po zilafce widać, że psitulona, bo jakaś taka bardziej usmiechnięta
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anulka, ja bym mamie nie polecała kwasu migdałowego. Cerę dojrzałą, wrażliwą z trądzikiem różowatym traktowałabym delikatniej niż naczynkową. Mydła z les argiles, glinka biała, czerwona, hydrolaty migdałowy, z kwiatu pomarańczy. Jesli już kwas to z PHA glukonolakton.
Algi!!! Cudownie koją skórę. Wyślę Ci próbki witaminowej i cytrusowej, tylko podaj mi adres.
Witamina PP, witaminy z grupy B, dużo witaminy C, A, E wewnętrznie. Olej z wiesiołka, macerat z kasztanowca np pod algi. I obchodzić się z taką skórą jak z jajkiem.

Magnesita, a może Ty byś chciała wspólną małą paczkę od Meyla z helfy?
No dobra, to sie mamie upiekło z migdałem
Wiesz Justynka ja własnie tak nie do końca ufam diagnozie dermatolog juz na różne sposoby sie do mamy zabierała i tak cos mi sie wydaje, że to tylko kolejna próba znalezienia sposobu na jej skórę.......
Mydełka, kremiki, hydrolaty, oleje to mama juz od dawna uzywa co do alg to dziekuję Ci kochana bardzo, ale ja nawet mam próbkę, tylko sie przybrac do niej nie mogę mama tym bardziej się nie za nie nie zabierze.
Niestety z witaminami jest spory problem, bo mama ma chory żołądek i w tabletkach witaminki odpadają, a niestety uzupełniac w jedzonku tez ciężko, bo wielu rzeczy jeść nie może. Ale kombinujemy jak tylko sie da I masz rację będę ostroznie do jej paszczki podchodzic i łagodzić a nie leczyć - tym bardziej, że moim zdaniem nie wiadomo jaki jest powód problemów z cerą (być może to tylko echo innych chorób).
a teraz tak sobie pomyslałam, że zamówię mamie na urodziny kremik na gaia
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 19:32   #582
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

zazdroszcze Wam ze dziala na was kwas migdalowy- mnie ruszalo stezenie nawet 40%, a szkoda bo czytalam ze przy tym kwasie nie trzeba filtrow uzywac a ja nie lubie uzywac filtrow bo niestety moja cera ewuuluje i teraz sie bardzo tlusci a po filtrach jeszcze bardziej.

zakupilam mojemu dziecięciu is obie chyba tez szampo i zel w jednym Pat&Rub z serii Sweet
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:05   #583
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

anulka mam ten pędzel duży do bronzera

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Magnesita, a może Ty byś chciała wspólną małą paczkę od Meyla z helfy?
Przyjrzę się czy coś mnie interesuje i jutro dam znać
Możesz porównać obie maseczki bielendy:cytrusową i witaminową?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:44   #584
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

czy w peelingu też reguluję się pH? bo zrobiłam 30% glikola, wyregulowałam pH do ok. 3, minęło 3 dni a w ogóle, nic a nic się nie łuszczę...

w ogóle czuję się ostatnio strasznie brzydka. cera bez zmian, włosy przesuszone, kładę oleje, maski, cuda niewidy robię a wyglądają koszmarnie. widziałam swoje zdjęcie z maja jeszcze z długimi jak używałam odżywek z silikonami i wyglądały o niebo lepiej. zaczynam powoli tracić zapał do naturalnej pielęgnacji
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:53   #585
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to tym bardziej dziękujemy za słonika - przekaż Synusiowi serdeczne podziękowania słonik napewno się przyda
Od razu po zilafce widać, że psitulona, bo jakaś taka bardziej usmiechnięta
Przekażę na pewno

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
czy w peelingu też reguluję się pH? bo zrobiłam 30% glikola, wyregulowałam pH do ok. 3, minęło 3 dni a w ogóle, nic a nic się nie łuszczę...

w ogóle czuję się ostatnio strasznie brzydka. cera bez zmian, włosy przesuszone, kładę oleje, maski, cuda niewidy robię a wyglądają koszmarnie. widziałam swoje zdjęcie z maja jeszcze z długimi jak używałam odżywek z silikonami i wyglądały o niebo lepiej. zaczynam powoli tracić zapał do naturalnej pielęgnacji
A może za dużo dajesz na włosy różnych rzeczy i dlatego tak sie dzieje? Nie poddawaj się i może stosuj narazie tylko jeden szampon i jedną odżywkę. Oleje są dobre, ale tak jak ze skórą, tak i z włosami. Mogą je przeciążyć lub wysuszyć. Poza tym jeśli długo stosowalaś silikony, to minie troche czasu jeszcze, zanim włosy się od nich odzwyczają i przestawią na co innego
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:57   #586
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Byłam dziś w helfy i były tylko 3 maseczki. Jutro mam zadzwonić i miejmy nadzieję, że dowiozą z "magazynu zewnętrznego". Magnesita, daj mi znać w pw, jak się na coś zdecydujesz.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-04-12 o 20:58
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 21:02   #587
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dzieki dziewczyny, jesteście niezastąpione
Pierwsze zamówienie na iherb złożone

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Nie można, ale możesz zapłacić zwykłą kartą debetową. Tutaj masz dokładną instrukcję http://kotwilka.blogspot.com/2012/04...i-co-czas.html

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
ja płaciłam zwykła bankomatową

dziewczyny śliczne zakupy
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 21:17   #588
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
czy w peelingu też reguluję się pH? bo zrobiłam 30% glikola, wyregulowałam pH do ok. 3, minęło 3 dni a w ogóle, nic a nic się nie łuszczę...

w ogóle czuję się ostatnio strasznie brzydka. cera bez zmian, włosy przesuszone, kładę oleje, maski, cuda niewidy robię a wyglądają koszmarnie. widziałam swoje zdjęcie z maja jeszcze z długimi jak używałam odżywek z silikonami i wyglądały o niebo lepiej. zaczynam powoli tracić zapał do naturalnej pielęgnacji
Aga nie zniechęcaj się. Takich momentów zwątpienia miałam całkiem sporo. Korah ma rację. Myślałam, że im więcej tym lepiej. W przypadku moich włosów i skóry nie ma to zastosowania. Może rzeczywiście ogranicz trochę ilość kosmetyków. Będzie dobrze
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:16   #589
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
czy w peelingu też reguluję się pH? bo zrobiłam 30% glikola, wyregulowałam pH do ok. 3, minęło 3 dni a w ogóle, nic a nic się nie łuszczę...

w ogóle czuję się ostatnio strasznie brzydka. cera bez zmian, włosy przesuszone, kładę oleje, maski, cuda niewidy robię a wyglądają koszmarnie. widziałam swoje zdjęcie z maja jeszcze z długimi jak używałam odżywek z silikonami i wyglądały o niebo lepiej. zaczynam powoli tracić zapał do naturalnej pielęgnacji
kochana, takie zwatpienie mnie tez co chwile lapie juz myslalam, zeby zalozyc watek odpowiedni... tak jak byl czy moze jeszcze istnieje watek o zwatpieniu filtrowym
wysle ci probeczke tej odzywki, ktora sobie sprawilam teraz. nienaturalna, ale nie ma zadnych swinstw. moze nie doda objetosci specjalnie, tak jak to obiecane na opakowaniu, ale wlosy nie beda fruwac. zero elektryzowania i przy tym nie obciaza. taka mala rekompensata za to, ze silikonow sie pozbylysmy - chyba mozna sobie cos nalozyc, co ujarzmi nasze klaczyska, nie? to co, chcesz? nawet jak nie chcesz, to ci wysle, o!


---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

aha! zapomnialam zdac relacji z porannego prysznica z kremo-zelem pod prysznic alverde z papaja i rokitnikiem
o tego: http://www.dm.de/cms/servlet/segment..._sanddorn.html
zapach jak juz wspomnialam boski na skorze przyjemny, troche kremowy, przyjemnie sie pieni, zostawia skore przyjemna. nie wysusza zaraz wskakuje do wanny, bo sie nie moge doczekac!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 22:22   #590
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Ja ostatnio tez zaczęłam wiecej szaleć z włosami, nowe szampony i odzywki, bo i alverde i bingo i YR po kilka rodzajów z każdego musiałam przetestować. Wcześniej używałam jednego szamponu Tresemme przez wiele lat cały czas tego samego i odzywek alterry, od czasu do czasu coś innego sie nawinęło. A teraz na dokładkę mam od Anulki co najmniej 5 rzeczy do włosów do przetestowania i powiem Wam, że moje włoski jakieś takie sie zrobiły bez życia. Na pewno ma na to wpływ pogoda i zmiany, ale kosmetyki też swoje robią. Skóra głowy i włosy szaleją po prostu od tego wszystkiego. A jeszcze do mnie jedzie Aubrey, 2 szampony i 2 odżywki i kremik. Mam nadzieję, że jutro dotrze, jeśli nie, to weekend stracony. Ale fakt faktem, że musze przystopowac, bo włosy nie nadążają za zmianami

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aha! zapomnialam zdac relacji z porannego prysznica z kremo-zelem pod prysznic alverde z papaja i rokitnikiem
o tego: http://www.dm.de/cms/servlet/segment..._sanddorn.html
zapach jak juz wspomnialam boski na skorze przyjemny, troche kremowy, przyjemnie sie pieni, zostawia skore przyjemna. nie wysusza zaraz wskakuje do wanny, bo sie nie moge doczekac!!!


Ja się czaję na ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...c-amarant.html , ale nie wiem czy jeszcze jest dostepny
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:36   #591
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może za dużo dajesz na włosy różnych rzeczy i dlatego tak sie dzieje? Nie poddawaj się i może stosuj narazie tylko jeden szampon i jedną odżywkę. Oleje są dobre, ale tak jak ze skórą, tak i z włosami. Mogą je przeciążyć lub wysuszyć. Poza tym jeśli długo stosowalaś silikony, to minie troche czasu jeszcze, zanim włosy się od nich odzwyczają i przestawią na co innego
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Aga nie zniechęcaj się. Takich momentów zwątpienia miałam całkiem sporo. Korah ma rację. Myślałam, że im więcej tym lepiej. W przypadku moich włosów i skóry nie ma to zastosowania. Może rzeczywiście ogranicz trochę ilość kosmetyków. Będzie dobrze
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kochana, takie zwatpienie mnie tez co chwile lapie juz myslalam, zeby zalozyc watek odpowiedni... tak jak byl czy moze jeszcze istnieje watek o zwatpieniu filtrowym
wysle ci probeczke tej odzywki, ktora sobie sprawilam teraz. nienaturalna, ale nie ma zadnych swinstw. moze nie doda objetosci specjalnie, tak jak to obiecane na opakowaniu, ale wlosy nie beda fruwac. zero elektryzowania i przy tym nie obciaza. taka mala rekompensata za to, ze silikonow sie pozbylysmy - chyba mozna sobie cos nalozyc, co ujarzmi nasze klaczyska, nie? to co, chcesz? nawet jak nie chcesz, to ci wysle, o!
dziękuję dziewczyny closzku, nie ma sensu słać odżywki, mam w domu tyle jeszcze nie przetestowanych... może któraś okaże się cudem. np madre labs :P
w gruncie rzeczy nie używam ostatnio dużo, dwa sprawdzone szampony, ale to też nie tak że nimi żongluję jakoś strasznie, zamieniam co jakiś czas. maska, no dziś wzięłam się za odżywkę JMO żeby ją w końcu skończyć, może to był błąd? najgorzej, że przesiało mi włosy i wcale nie chcą odrastać nowe....

a masełka alterry nie widać jeszcze w rossie

Małgosiu ja się nie piszę na maseczkę, przedłużam swój odwyk. mam wszystkiego za dużo. jak nie będę miała się czym myć to będę myśleć o jakichkolwiek zakupach
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-04-12 o 23:17
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 05:53   #592
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Szampon kuomaye do przetłuszczających się włosów jest świetnyJuż podczas mycia się zadowalająco zachowuję.Pierwszy taki naturalny szampon,który tak się ślizga na włosach i tak się pieni-wyrazna odmiana w myciu
Skalp domyty i świeży.Zapachu nie odnotowałam żadnego.Włosy też się bardzo fajnie zachowują po nim.Spodobał mi się na tyle,że idąc za przykładem Holusi idę go zamówić

Aniu napisz mi tylko jaką on ma ważność po otwarciu?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:05   #593
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Ja się czaję na ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...c-amarant.html , ale nie wiem czy jeszcze jest dostepny
ni ma a szkoda, tez bym chetnie wyprobowala... jak zrobia jakis olejek pod prysznic, to na pewno kupie i zrelacjonuje

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny closzku, nie ma sensu słać odżywki, mam w domu tyle jeszcze nie przetestowanych... może któraś okaże się cudem. np madre labs :P
w gruncie rzeczy nie używam ostatnio dużo, dwa sprawdzone szampony, ale to też nie tak że nimi żongluję jakoś strasznie, zamieniam co jakiś czas. maska, no dziś wzięłam się za odżywkę JMO żeby ją w końcu skończyć, może to był błąd? najgorzej, że przesiało mi włosy i wcale nie chcą odrastać nowe....
nie odrastaja nowe, czy nie zdaza wyrosnac, bo wypadna? chociaz tego nie widac, jak maluchy wylatuja... ale taka "kuracja" nie zaszkodzi: juz mi tu lec do sklepu! kupic pestki dyni, bio oczywiscie w zielarskim pokrzywe, i dla urozmaicenia zielona herbatke. i zeby nie przesadzic, to sobie te herbatki naprzemiennie pij. a dyni 1-2 lyzki dziennie dobrze by bylo sobie zbadac krew, czy jakichs oczywistych brakow nie ma. w razie czego suplementacja. i maluchy beda rosnac tylko jeszcze wcierke jakas ziolowa... capitavit na przyklad? jak znajdziesz cos mniej smierdzacego, tez by bylo fajnie aha, niektorzy podrasowuja capitavit jeszcze jakimis witaminkami... nie pamietam czy to o biotyne chodzilo czy jakies inne z grupy B.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:14   #594
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Justynka przejrzałam stronę helfów i chyba nic nie chcę Zresztą nienawidzę ich strony internetowej beznadzieja! A Ty coś zamawiasz?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:23   #595
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Aga powiem szczerze myślałam o Tobie przed snem Może Kochana przyczyna nie leży w kosmetykach. Może chodzi o dietę. Tak jak Cloche pisała pestki są przydatne, ale uwaga na trądzik , kasze, olej konopny lub z wiesiołka. U mnie dieta pozostawia ślad na twarzy. Moja buzia jest tym co jem. Ostatnio było duuuużo słodyczy i "śmieci" Dzisiaj skóra nie jest już zbyt ładna Podobnie jest z włosami. Zaczynam od poniedziałku oczyszczanie i powrót do owoców, warzyw, kasz, oczyszczających ziółek i oleju konopnego Poza tym wiosna - mnie zawsze męczy przesilenie. Jestem ciągle zmęczona, włosy, cera pogarszają się. Hemoglobina spada. Ale znalazłam świetne witaminy - witaminy dla mam Femibion. W moim przypadku to najlepszy zestaw na włosy, skórę, morfologię itd. Niech nie zraża Cię przeznaczenie


edit: Naturnika Uruchomiliśmy promocje żeli pod prysznic marki Born to Bio. Żele posiadają certyfikat Ecocert i Cosmebio. Cena regularna (22,90 pln) została obniżona do 17,99 pln. Do wypróbowania jest 26 wariantów
http://www.naturnika.pl/pl/promotions/1/phot/3
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-13 o 08:01
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:34   #596
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
czy w peelingu też reguluję się pH? bo zrobiłam 30% glikola, wyregulowałam pH do ok. 3, minęło 3 dni a w ogóle, nic a nic się nie łuszczę...

w ogóle czuję się ostatnio strasznie brzydka. cera bez zmian, włosy przesuszone, kładę oleje, maski, cuda niewidy robię a wyglądają koszmarnie. widziałam swoje zdjęcie z maja jeszcze z długimi jak używałam odżywek z silikonami i wyglądały o niebo lepiej. zaczynam powoli tracić zapał do naturalnej pielęgnacji

Agus kochanie - ja teraz będe sie wymądrzac, bo mnie Grażynka ostatnio oświeciła! A może to stres? U mnie na włosach chyba własnie stres sie odbił Trochę mi wypadają i szybciej mi sie przetłuszczają.
I odżywke jmo odstaw - mi w 2-3 tygodnie popsuła włosy.
A Ty masz teraz śliczną buźkę i super włoski wiosenna depresyjka niech szybko mija! Musimy się schlac obie, może wtedy szybciej wróci nam humor
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Szampon kuomaye do przetłuszczających się włosów jest świetnyJuż podczas mycia się zadowalająco zachowuję.Pierwszy taki naturalny szampon,który tak się ślizga na włosach i tak się pieni-wyrazna odmiana w myciu
Skalp domyty i świeży.Zapachu nie odnotowałam żadnego.Włosy też się bardzo fajnie zachowują po nim.Spodobał mi się na tyle,że idąc za przykładem Holusi idę go zamówić

Aniu napisz mi tylko jaką on ma ważność po otwarciu?
wiedziałam.
Anuś kochana ostatnio któraś nasza wątkowa gwiazdeczka mnie o to chyba pytała - wydaje mi sie, że kuomaye jest wazny 12 miesięcy od otwarcia (ale sprawdze wieczorem w domu).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:51   #597
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Agus kochanie - ja teraz będe sie wymądrzac, bo mnie Grażynka ostatnio oświeciła! A może to stres? U mnie na włosach chyba własnie stres sie odbił Trochę mi wypadają i szybciej mi sie przetłuszczają.
I odżywke jmo odstaw - mi w 2-3 tygodnie popsuła włosy.
A Ty masz teraz śliczną buźkę i super włoski wiosenna depresyjka niech szybko mija! Musimy się schlac obie, może wtedy szybciej wróci nam humor

wiedziałam.
Anuś kochana ostatnio któraś nasza wątkowa gwiazdeczka mnie o to chyba pytała - wydaje mi sie, że kuomaye jest wazny 12 miesięcy od otwarcia (ale sprawdze wieczorem w domu).
też mi się wydaje, że przesilenie+stres może mieć ogromny wpływ. mnie już powoli łapie ten stres przedmaturalny, zaczął pojawiać się kaszel (przed wszystkimi ważnymi egzaminami mam okropne napady kaszlu; kiedyś nawet leczyli mnie na alergię, zapalenie oskrzeli, płuc, bo nie wiedziano, co się ze mną dzieje, a ostatecznie pomogła melisa i lekkie leki uspokajające ) i wypada coraz więcej włosów, chociaż nigdy mi się to nie zdarzało. u mnie dodatkowo psuje wszystko dieta, bo od kiedy mieszkam sama i nie mogę liczyć na mamusine obiadki, jakoś mniej dbam o to, co jem. poza tym ciężko mi się zmobilizować, żeby gotować dla jednej osoby.

anula, wyręczyłam Cię i sprawdziłam- Kuomaye ważny 12miesięcy po otwarciu

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Szampon kuomaye do przetłuszczających się włosów jest świetnyJuż podczas mycia się zadowalająco zachowuję.Pierwszy taki naturalny szampon,który tak się ślizga na włosach i tak się pieni-wyrazna odmiana w myciu
Skalp domyty i świeży.Zapachu nie odnotowałam żadnego.Włosy też się bardzo fajnie zachowują po nim.Spodobał mi się na tyle,że idąc za przykładem Holusi idę go zamówić

Aniu napisz mi tylko jaką on ma ważność po otwarciu?
anakazar, fajnie, że Ci się podoba ) dla mnie jego ogroomnym plusem jest to właśnie, że świetnie się pieni już przy nałożeniu małej ilości. W niektórych naturalnych szamponach musiałam wylać mnóóóstwo produktu, żeby poczuć, że rzeczywiście myję włosy
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 08:11   #598
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Przyjrzę się czy coś mnie interesuje i jutro dam znać
Możesz porównać obie maseczki bielendy:cytrusową i witaminową?
Cytrusowa jest moją ulubioną, napisze o niej na blogu wkrótce. Witaminową zrobiłam raz, ale tylko na podrażnioną część twarzy po wosku także nic nie powiem. Zapytaj mnie za tydzień
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Justynka przejrzałam stronę helfów i chyba nic nie chcę Zresztą nienawidzę ich strony internetowej beznadzieja! A Ty coś zamawiasz?
To nic A strona helfy też mi się nie podoba, mam wrażenie takiego ogólnego bałaganu i ciężko coś znaleźć. Potrzebuję 3 maseczek z neem oczywiście

Kupiłam Garniera pięknie pachnie różami, jak prawdziwy hydrolat. Nie wiem jak z ochroną, bo używam teraz też blokera ziaji i to on blokuje pot.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 08:15   #599
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie odrastaja nowe, czy nie zdaza wyrosnac, bo wypadna? chociaz tego nie widac, jak maluchy wylatuja... ale taka "kuracja" nie zaszkodzi: juz mi tu lec do sklepu! kupic pestki dyni, bio oczywiscie w zielarskim pokrzywe, i dla urozmaicenia zielona herbatke. i zeby nie przesadzic, to sobie te herbatki naprzemiennie pij. a dyni 1-2 lyzki dziennie dobrze by bylo sobie zbadac krew, czy jakichs oczywistych brakow nie ma. w razie czego suplementacja. i maluchy beda rosnac tylko jeszcze wcierke jakas ziolowa... capitavit na przyklad? jak znajdziesz cos mniej smierdzacego, tez by bylo fajnie aha, niektorzy podrasowuja capitavit jeszcze jakimis witaminkami... nie pamietam czy to o biotyne chodzilo czy jakies inne z grupy B.
ja na ogół zdrowo się odżywiam, no może ostatnio trochę zaniedbałam dietę herbatę tylko zieloną piję, pokrzywę eko w domu mam, tylko pestki skoczę kupić. no i capitavit muszę zamówić, bo pytałam w paru aptekach i nie było

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Aga powiem szczerze myślałam o Tobie przed snem Może Kochana przyczyna nie leży w kosmetykach. Może chodzi o dietę. Tak jak Cloche pisała pestki są przydatne, ale uwaga na trądzik , kasze, olej konopny lub z wiesiołka. U mnie dieta pozostawia ślad na twarzy. Moja buzia jest tym co jem. Ostatnio było duuuużo słodyczy i "śmieci" Dzisiaj skóra nie jest już zbyt ładna Podobnie jest z włosami. Zaczynam od poniedziałku oczyszczanie i powrót do owoców, warzyw, kasz, oczyszczających ziółek i oleju konopnego Poza tym wiosna - mnie zawsze męczy przesilenie. Jestem ciągle zmęczona, włosy, cera pogarszają się. Hemoglobina spada. Ale znalazłam świetne witaminy - witaminy dla mam Femibion. W moim przypadku to najlepszy zestaw na włosy, skórę, morfologię itd. Niech nie zraża Cię przeznaczenie
a te tabletki mają w składzie żelatynę? oczyszczanie, świetna myśl. muszę się ogarnąć

dziękuję Kochanęza mobilizację. biorę się za dietę, nie będę przesadzać z pielęgnacją i zrobię badania. zobaczymy co z tego wyrośnie
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 08:24   #600
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a te tabletki mają w składzie żelatynę? oczyszczanie, świetna myśl. muszę się ogarnąć
O ile dobrze widzę nie ma żelatyny. Wiesz próbowałam różnych cudów na włosy i skórę. Najlepiej jednak u mnie sprawdzają się witaminy dla mam
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.