obecna sytuacja w UK - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-17, 18:31   #91
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez f _ c k yea Pokaż wiadomość
Nie poczułam się urażona. A to że nie mam jeszcze wyższego wykształcenia nie oznacza że jestem kompletnym głąbem o język akurat się nie obawiam, to czego mogłam się nauczyć tutaj w Polsce mam opanowane na dość dobrym poziomie, reszta to kwestia osłuchania się i przełamania do rozmowy.
.


niestety źle mnie zrozumiałaś albo ja nie uogólniłam dostatecznie swoje wpowiedzi

miałam na myśli to, że póki co wielkiej różncy nie zrobi to czy jestś "z" czy "bez" studiów. Plus to, że przy takiej ilości Polaków przybywajacych tłumnie na Wyspy, będą tacy z tzw Mgr i tacy bez tego tytułu...
Tylko, w wiekszości przypadków (niestety) nie ma to najmniejszego znaczenia, jeśli ich j. angielski jest na poziomie podstawowym.

I to swtwierdzenie które pogrubiłam
skonczone studia nie gwarantują ani dobrego wychowania, ani tego ze ktos jest świetny w tym co robi, ani nie wykluczają też tego, że nawet taki/a z tytułem może być kompletnym głąbem

zatem koncząc, moja wypowiedź odnosiła się bardziej do ogółu niż konkretnie do ciebie samej
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 21:02   #92
f _ c k yea
Rozeznanie
 
Avatar f _ c k yea
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 828
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość


niestety źle mnie zrozumiałaś albo ja nie uogólniłam dostatecznie swoje wpowiedzi

miałam na myśli to, że póki co wielkiej różncy nie zrobi to czy jestś "z" czy "bez" studiów. Plus to, że przy takiej ilości Polaków przybywajacych tłumnie na Wyspy, będą tacy z tzw Mgr i tacy bez tego tytułu...
Tylko, w wiekszości przypadków (niestety) nie ma to najmniejszego znaczenia, jeśli ich j. angielski jest na poziomie podstawowym.

I to swtwierdzenie które pogrubiłam
skonczone studia nie gwarantują ani dobrego wychowania, ani tego ze ktos jest świetny w tym co robi, ani nie wykluczają też tego, że nawet taki/a z tytułem może być kompletnym głąbem

zatem koncząc, moja wypowiedź odnosiła się bardziej do ogółu niż konkretnie do ciebie samej
Wybacz, ale to Ty chyba nie do końca zrozumiałaś to co ja chciałam napisać.
To o byciu głąbem było żartobliwie i tylko w odniesieniu do znajomości języka. Uważam że mój angielski jest na naprawdę dobrym poziomie, uczę się solidnie cały czas i jak tylko mam możliwość szkolę się w praktyce, więc raczej nie grozi mi to, że "nie będę nic dookoła rozumieć"

Reszty wypowiedzi pozwól że nie skomentuję bo wydaje mi się, że zrozumiałam o co Ci chodziło na samym początku, tylko Ty źle odebrałaś moją odpowiedź, tak więc nie drążmy już tematu żeby nie robić off topa
__________________

f _ c k yea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 23:27   #93
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez f _ c k yea Pokaż wiadomość
Wybacz, ale to Ty chyba nie do końca zrozumiałaś to co ja chciałam napisać.
To o byciu głąbem było żartobliwie i tylko w odniesieniu do znajomości języka. Uważam że mój angielski jest na naprawdę dobrym poziomie, uczę się solidnie cały czas i jak tylko mam możliwość szkolę się w praktyce, więc raczej nie grozi mi to, że "nie będę nic dookoła rozumieć"

Reszty wypowiedzi pozwól że nie skomentuję bo wydaje mi się, że zrozumiałam o co Ci chodziło na samym początku, tylko Ty źle odebrałaś moją odpowiedź, tak więc nie drążmy już tematu żeby nie robić off topa
A no chyba że tak powodzenia
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 10:30   #94
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obecna sytuacja w UK

f _ c k yea a ile Ty masz lat? Jak 19 lub 20 to przeciez normalne, ze jeszcze nie skonczylas studia, no bo niby kiedy? A ta Twoja matura to teraz ma byc w maju?

Czemu nas pytasz czy wolno Ci gdzies mieszkac z takim profilem? Nawet do USA wymagaja wizy czy badan lekarskich, ale nie slyszalam by analizowali Twoje mgr. A co dopiero w UK gdzie nawet paszportu nie trzeba.

Jedziesz probujesz sie zakrecic, nie pasuje Ci wracasz, nawet jak Ci na bilet powrotny braknie to rodzina i znajomi sie moga zrzucic na easy jeta czy inna tania linie i zamowic CI przez internet, wiec nawet tego nie ryzykujesz.

Jak bedziesz pytac mamy i taty to oni na pewno nie beda zadowoleni, ale to wszyscy rodzice swiata tak maja, ale nawet oni nie moga Ci zabronic zgodnie z prawem jak masz 18+.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:16   #95
f _ c k yea
Rozeznanie
 
Avatar f _ c k yea
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 828
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
f _ c k yea a ile Ty masz lat? Jak 19 lub 20 to przeciez normalne, ze jeszcze nie skonczylas studia, no bo niby kiedy? A ta Twoja matura to teraz ma byc w maju?

Czemu nas pytasz czy wolno Ci gdzies mieszkac z takim profilem? Nawet do USA wymagaja wizy czy badan lekarskich, ale nie slyszalam by analizowali Twoje mgr. A co dopiero w UK gdzie nawet paszportu nie trzeba.
Przepraszam, nie wyraziłam chyba wystarczająco jasno swoich wątpliwości. Chodziło mi głównie o to, że chcę skończyć studia. W chwili obecnej moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na pójście na studia w UK, i z tego co się orientuję mam raczej marne szanse na pracowanie i studiowanie jednocześnie, bo zwyczajnie nie zarobię tyle pieniędzy żeby było mnie stać na opłacenie czesnego, wynajęcie mieszkania/pokoju i życie ogólnie. Pomoc finansowa ze strony rodziny nie wchodzi w grę.
Pytałam czy Waszym zdaniem są jakieś realne szanse na to, że dajmy na to przez rok będę w stanie odłożyć taką ilość pieniędzy, która pozwoli mi na rozpoczęcie tam nauki bez stresu o to czy starczy mi później chleb.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jedziesz probujesz sie zakrecic, nie pasuje Ci wracasz, nawet jak Ci na bilet powrotny braknie to rodzina i znajomi sie moga zrzucic na easy jeta czy inna tania linie i zamowic CI przez internet, wiec nawet tego nie ryzykujesz.
O to się nie obawiam. Boję się tego, że pojadę tam, uda mi się znaleźć pracę, która pozwoli mi na utrzymanie się i życie na w lepszym poziomie niż tu, jednak nie pozwoli mi na podjęcie nauki i nie będzie szans na zmianę tej sytuacji. W takim wypadku na pewno nie będę chciała wracać do Polski, ale nie chciałabym też pracować tak do końca życia.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak bedziesz pytac mamy i taty to oni na pewno nie beda zadowoleni, ale to wszyscy rodzice swiata tak maja, ale nawet oni nie moga Ci zabronic zgodnie z prawem jak masz 18+.
W takim razie moi rodzice są jacyś inni Akurat tutaj nie ma żadnego problemu, gdyby mogli sami daliby mi pieniądze na wyjazd i na studia żebym uciekała stąd jak najdalej, bo widzą co się tutaj dzieje. Niestety, nie jest to możliwe właśnie ze względu na sytuację finansową mojej rodziny.
__________________

f _ c k yea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:26   #96
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez f _ c k yea Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie wyraziłam chyba wystarczająco jasno swoich wątpliwości. Chodziło mi głównie o to, że chcę skończyć studia. W chwili obecnej moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na pójście na studia w UK, i z tego co się orientuję mam raczej marne szanse na pracowanie i studiowanie jednocześnie, bo zwyczajnie nie zarobię tyle pieniędzy żeby było mnie stać na opłacenie czesnego, wynajęcie mieszkania/pokoju i życie ogólnie. Pomoc finansowa ze strony rodziny nie wchodzi w grę.
Pytałam czy Waszym zdaniem są jakieś realne szanse na to, że dajmy na to przez rok będę w stanie odłożyć taką ilość pieniędzy, która pozwoli mi na rozpoczęcie tam nauki bez stresu o to czy starczy mi później chleb.



O to się nie obawiam. Boję się tego, że pojadę tam, uda mi się znaleźć pracę, która pozwoli mi na utrzymanie się i życie na w lepszym poziomie niż tu, jednak nie pozwoli mi na podjęcie nauki i nie będzie szans na zmianę tej sytuacji. W takim wypadku na pewno nie będę chciała wracać do Polski, ale nie chciałabym też pracować tak do końca życia.



W takim razie moi rodzice są jacyś inni Akurat tutaj nie ma żadnego problemu, gdyby mogli sami daliby mi pieniądze na wyjazd i na studia żebym uciekała stąd jak najdalej, bo widzą co się tutaj dzieje. Niestety, nie jest to możliwe właśnie ze względu na sytuację finansową mojej rodziny.
Co do studiow w UK. Zajrzyj na watek na ten temat. Poczytaj o pozyczkach studenckich itd.
To ile i jak mozesz odlozyc pieniadze jest zwiazane z mnostwem czynnikow. Nikt ot tak nie jest w stanie ci odpowiedziec na to pytanie.
Z drugiej strony studia w UK, wg mnie to opcja mozliwa i bardzo dobra.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:34   #97
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: obecna sytuacja w UK

Ja sie odniose tylko do twojego zapytania czy odkladajac pieniadze w ciagu roku jestes w stanie isc tam na studia i jak to napisalas miec na chleb.

Studia w anglii to teraz koszt ok 9000 za rok. Do tego koszty zycia - ktore w zaleznosci od wielu czynnikow beda sie roznic ale tez prawdopodobnie bedzie to kwota paru tys funtow.

Uwazam ze jest to malo realne. Bys po roku oszczedzania miala kasy na roczne oplacenie czesnego i utrzymanie (zakladam wersje bez podejmowania pracy zarobkowej w trakcie).
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 13:53   #98
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: obecna sytuacja w UK

Dasz rade sie utrzymac na studiach jesli wczesniej tu popracujesz i odlozysz pieniadze. Zadne pozyczki ani stypendia nie przysluguja mieszkancom krajow Unii dopoki nie zyja w Wielkiej Brytanii 3 lata albo dluzej, wiec jedyne co Ci pomoga to pozyczka na czesne. Koszty zycia sa duze, ja przyszlam z marszu po maturze i polegam glownie na pomocy rodzicow - moj kierunek jest ciezki i wymagajacy, oczywiscie pracuje, ale w najlepszych miesiacach wyciagam ok. £200 wlasnie ze wzgledu na obowiazki uczelniane (w wakacje oczywiscie nadrabiam, ale nie sa to tysiace). Jesli planujesz powazny kierunek i chcesz do niego podejsc odpowiedzialnie, to nie da rady pracowac duzo godzin w ciagu tygodnia, dlatego doradzam oszczednosci - ale zeby bylo jasne, nie trzymiesieczne, tylko co najmniej roczne.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:05   #99
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Dasz rade sie utrzymac na studiach jesli wczesniej tu popracujesz i odlozysz pieniadze. Zadne pozyczki ani stypendia nie przysluguja mieszkancom krajow Unii dopoki nie zyja w Wielkiej Brytanii 3 lata albo dluzej, wiec jedyne co Ci pomoga to pozyczka na czesne. Koszty zycia sa duze, ja przyszlam z marszu po maturze i polegam glownie na pomocy rodzicow - moj kierunek jest ciezki i wymagajacy, oczywiscie pracuje, ale w najlepszych miesiacach wyciagam ok. £200 wlasnie ze wzgledu na obowiazki uczelniane (w wakacje oczywiscie nadrabiam, ale nie sa to tysiace). Jesli planujesz powazny kierunek i chcesz do niego podejsc odpowiedzialnie, to nie da rady pracowac duzo godzin w ciagu tygodnia, dlatego doradzam oszczednosci - ale zeby bylo jasne, nie trzymiesieczne, tylko co najmniej roczne.
Z jakiej pracy uda sie komus odlozyc kilkanascie tysiecy funtow??..
Do niedawna studia byly prawie 3 razy tansze...wiec owszem roczne oszczednosci mogly pokryc czesne i pewnie starczyly na skromne zycie jesli ie troche dorobilo przy okazji w trkacie...ale obecnie??

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2013-03-18 o 14:06
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:17   #100
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: obecna sytuacja w UK

Czesnego nie placi sie z gory tylko w formie pozyczki.

Jesli chcesz sprobowac zostac w UK na dluzej, i wiesz o tym juz teraz przed rozpoczeciem studiow, nie masz po co robic studiow w Polsce. Skonczone studia w UK dadza Ci bardzo dobry start. Jesli jako student bedziesz wykonywac podstawowe prace nie obroci sie to przeciw tobie na CV.
Z polskim dyplomem jest trudniej, jesli nie dostaniesz swojej pracy w zawodzie od razu, bedziesz miala gorsze szanse z kazdym rokiem spedzonym na zmywaku czy w barze.

Edytowane przez Alioth
Czas edycji: 2013-03-18 o 18:52
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:46   #101
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Z jakiej pracy uda sie komus odlozyc kilkanascie tysiecy funtow??..
Do niedawna studia byly prawie 3 razy tansze...wiec owszem roczne oszczednosci mogly pokryc czesne i pewnie starczyly na skromne zycie jesli ie troche dorobilo przy okazji w trkacie...ale obecnie??
Przecież napisałam, że na czesne bierze się pożyczkę. Mówię tylko i wyłącznie o kosztach utrzymania - rok czy dwa pracy pełnoetatowej raczej pozwolą coś odłożyć? W trakcie studiów też można te kilka(naście) godzin dorabiać w czasie tygodnia.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 19:51   #102
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obecna sytuacja w UK

ja bym maturzystce doradzala zrobic tak, zdac mature, dostac sie na darmowe studia w PL, po maturze wyjechac na 3 miesieczne wakacje w uk oczywiscie do pracy, potem pod koniec wrzesnia zdecydowac czy zostaje czy bierze calkiem ladna jak na Polske i mloda studentke kase i jedzie do PL

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2013-03-18 o 19:52
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:49   #103
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja bym maturzystce doradzala zrobic tak, zdac mature, dostac sie na darmowe studia w PL, po maturze wyjechac na 3 miesieczne wakacje w uk oczywiscie do pracy, potem pod koniec wrzesnia zdecydowac czy zostaje czy bierze calkiem ladna jak na Polske i mloda studentke kase i jedzie do PL
mój brat tak robi studiuje w PL a na trzy miesiace wyjezdza do pracy a pozniej utrzymuje sie z zarobionych pieneiedzy
zycie jak w Madrycie ...
Chociaz ja do tej pory zaluje, ze nie wyjechalam na studia do UK (12 lat tmu mialam blade pojecie 'jak co i dlaczego')
ale
gdyby nie ukonczone studia w PL, zapewne tylko moglabym pomarzyc o pracy którą wyknuje teraz

Najlepiej, samemu poszukać, rozeznac sie, przekopac internet, zastanowic sie jakie ewentualnie studia podjac w PL aby dzieki nim, pozniej znalezc prace za granica.
I szlifowac jezyk
To, ze sie mozna 'dogadac' to wg mnie znaczy tyle co samo, co ukonczyc studia ale nie obronić mgr
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 00:34   #104
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: obecna sytuacja w UK

Ok, nie a tak, że się nie da. Wyjeżdżając na studia, miała naprawdę niewielkie oszczędności, rodzina mi nie pomagała, bo najzwyczajniej w świecie coś takiego przerastało ich możliwości i zdawała sobie z tego sprawę. Studiując, mieszkając w akadeiku/wynajowanym mieszkanku, można spokojnie przeżyc pracując ok 25 godzin (zakładając, że asz ponad 21 lat, mając niej, potrzebowałam 5 dodatkowych godzin tygodniowo). Wszystko jest możliwe, wystarczy próbować. Warto mieć pieniądze na start, możesz przejrzeć oferty uniwerków, sporo z nich oferuje stypendia, za wyniki (także polski studentom), na wielu uniwerkach masz stypendia socjalne, które pomagają. Pracę ze studiami dużo łatwiej pogodzić, niż w Polsce.
Wierz mi, wszystko się da, jestem tego żywym przykładem. Potrzebujesz pomyśleć racjonalnie, przemyśleć swoje możliwości, sprawdzić oferty stypendialne, itp.
Trzymam kciuki.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 09:32   #105
Moniqa71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: obecna sytuacja w UK

Witam, czy ktoś z Was może w jakikolwiek sposób pomóc w znalezieniu pracy w Szkocji mojemu partnerowi ( przebywa tam od m-ca i nie może nic znaleźć jesteśmy już trochę podłamani, nie sądziliśmy, że jest aż tak źle ). W grę wchodzi cała Szkocja, praca w zasadzie jakakolwiek, doświadczenie w gastronomii, hotelarstwie, magazynach. Facet wykształcony,dobrze zna angielski. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.
Moniqa71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 20:39   #106
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: obecna sytuacja w UK

Przeczytałam cały wątek, bo sama planuję przeprowadzkę do Londynu i dzięki wam, jeszcze bardziej się nakręciłam

Przez ostatni rok mieszkałam w Amsterdamie, gdzie pracowałam w marketingu, ale moim marzeniem od zawsze było UK. Teraz spędzam jeszcze trochę czasu w Polsce, ale daję sobie miesiąc, zanim spakuję walizkę i wyruszę po raz kolejny budować swoje życie od początku. Nie zraża mnie to, że prawdopodobnie zacznę od pracy poniżej moich kwalifikacji - najważniejsze to odbić się od dna i powoli, krok po kroku piąć się w górę...

Chciałam tylko zapytać, czy któraś z was wie coś więcej o studiach magisterskich w UK? Czy jako Polka mam możliwość ubiegania się o jakiekolwiek pożyczki, czy jestem zdana tylko na siebie? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 23:01   #107
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: obecna sytuacja w UK

Nikt nie dostaje pozyczki na studia magisterskie. Ani brytyjczycy, ani polacy. Jedyna opcja jest pozyczka w banku.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 07:46   #108
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: obecna sytuacja w UK

Tak właśnie myślałam, bo naczytałam się sporo sprzecznych informacji i przez moment zgłupiałam. Dzięki za odpowiedź.
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:02   #109
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez kajooka Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam, bo naczytałam się sporo sprzecznych informacji i przez moment zgłupiałam. Dzięki za odpowiedź.
Zalezy co rozumiesz przez studia magisterskie? Bo tutaj norma to licencjat, na ktory mozesz sie ubiegac o pozyczke. Studia magisterskie uzupelniajace (trwaja jeden rok) sa platne.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 23:36   #110
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: obecna sytuacja w UK

Chodzi mi o te uzupełniające, co trwają rok.
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:18   #111
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: obecna sytuacja w UK

Cytat:
Napisane przez kajooka Pokaż wiadomość
Chodzi mi o te uzupełniające, co trwają rok.
No to trudno o dofinansowanie, ale istnieje bardzo mala ilosc stypendiow. Znajdziesz informacje na stronach uniwersytetow. Na przyklad:
http://www.ox.ac.uk/admissions/postg...ing/index.html
Powodzenia!
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 13:50   #112
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: obecna sytuacja w UK

Dziękuję bardzo za wskazówki
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 13:36   #113
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: obecna sytuacja w UK

hop hop zaglada tu ktos jeszcze?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 13:55   #114
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: obecna sytuacja w UK

Hejka, ja zajrzałam i też mam parę pytań Od zawsze chciałam się urwać z Polski, ostatnio miałam w planach au pair w USA ale chyba nie chce sie oddalać aż tak bardzo od chłopaka no i chcę wiecej zarobić. Wiec myślę nad UK, dokładniej Londyn - wiem, że to droższe mieszkanie i utrzymywanie się, ale niedaleko Londynu mam ciocię która planuje może przeprowadzkę do Londynu, a zawsze dobrze mieć kogoś niedaleko w jakimś szczegolnym wypadku czy coś. A o to moje pytanie:
1. Jakie są koszty życia w Londynie dla 1 osoby? Sobie myślę że mi by pasował zwykły pokój w dzielonym mieszkaniu tak, żeby osoby tam się zgadzały by na ok. 1 weekend na 1 albo 2 msc przylatywal mój chłopak (koszt to z 200-300 zł, chyba nie bedzie to ogromny wydatek przy zarobkach, nie?). Oglądałam różne ogłoszenia na gumtree i chyba nie będzie problemu ze znalezieniem pokoju z double bed za maks. 80 funtów, ale czy uda się to w przyzwoitej strefie (prace czesciej sa w centrum lub w strefie 2/3 a nie 5 czy tylko mi sie tak wydaje)
2. Jak z pracą? Będę miała wtedy wykształcenie średnie ogólne (jak zdam maturę ;D), angielski mam na poziomie intermediate, dogadam się bez problemu, ale fluent to to nie jest. Ciężko o taką zwykłą pracę jako np. kelnerka, opiekunka do dzieci, sprzątaczka? Jakie zarobki (będzie 7-8/h czy nie mam co liczyć)?
3. Czy brać samochód ze sobą? Czy lepiej transportować się za pomocą metra lub autobusów?
4. Czy mam jakieś szanse, żeby przez ponad rok pracy (wyjechać bym chciala pod koniec maja lub w czerwcu),przy rozsądnym oszczędzaniu, czyli żadnych wielkich wyskokow, zadnych prestiżowych marek, normalne, tanie żarcie, czasem jakiś ciuch, raz na tydzien czy dwa np. wyjscie na lunch czy kino + te bilety lotnicze) zarobić wystarczajaco dużo kasy by potem zacząć jakieś studia i pracować już tylko dorywczo (prawdopodobnie mialabym chyba stypendium ze wzgledu na zarobki rodziny, ale sie nie znam)?
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 10:17   #115
Kaska996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 7
Dot.: obecna sytuacja w UK

a czy ktoś w Was zakładał lub wie jak założyć firmę w UK? Będę właśnie tego próbować po raz pierwszy, znalazłam już biuro rachunkowe w UK wiecie też czy 60 funtów na miesiąc za usługi księgowe tego biura to dużo?
Kaska996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-26 11:17:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.