plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 20:00   #3751
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

dziewczyny...wiecie może czy plastry mogą powodować tycie? ostatnio schudłam (naprawdę ciężką pracą!) i boje się, że mogę przytyć! na razie nie zauważyłam "wzmożonego" apetytu... mam nadzieje, że to się utrzyma a jak jest u was?
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 21:29   #3752
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Moga spowodowac ze bedziesz miala większy apetyt tez zatrzymywac wodę w organizmie. Ja tak mialam na poczatku . MOGA , co nie znaczy ze tak będzie.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 23:29   #3753
CharlotteInWonderland
Raczkowanie
 
Avatar CharlotteInWonderland
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Konin/Poznań
Wiadomości: 154
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez honey87 Pokaż wiadomość
dziewczyny...wiecie może czy plastry mogą powodować tycie? ostatnio schudłam (naprawdę ciężką pracą!) i boje się, że mogę przytyć! na razie nie zauważyłam "wzmożonego" apetytu... mam nadzieje, że to się utrzyma a jak jest u was?
Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Moga spowodowac ze bedziesz miala większy apetyt tez zatrzymywac wodę w organizmie. Ja tak mialam na poczatku . MOGA , co nie znaczy ze tak będzie.
mysle że skoro sama schudłaś to z apetytem sobie jakos poradzisz wspominając tą cieżką prace
natomiast zatrzymywanie wody to istotnie może się stać, ale możesz poprosić ginekologa o porade, wiem że są leki regulujące ilość wody w organizmie. sama brałam takie ponieważ z powodu nadmiaru wody mialam straszne bóle głowy przed okresem.

natomiast na pewno nie bierz ich na wlasną reke bo można sie niebezpiecznie odwodnic są dosyć silnie dzialające, przynajmniej te co ja brałam
CharlotteInWonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 08:46   #3754
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

dziękuje już wszystko wiem będę kontrolować swoją wagę niedługo kończe 1op. i nie zauważyłam niepokojącego wzrostu wagi..więc oby się to utrzymało
bo rozumiem, że zatrzymanie wody w organizmie, też objawia się skokiem wagi? czy tylko ciało wydaje się takie "spuchnięte"? bo nie bardzo się orientuję w tej kwestii..
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 12:12   #3755
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Tak, plastry mogą powodować nadmierny apetyt lub zatrzymywanie wody.
Zatrzymywanie wody widać na wadze, ale to wahania rzędu 1-3kg (tak jak np. przed okresem przybywa, to też właśnie woda).
Natomiast ja po plastrach nie przytyłam, wręcz podczas stosowania ich udało mi się schudnąć.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 15:52   #3756
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Zatrzymywanie wody widać na wadze, ale to wahania rzędu 1-3kg (tak jak np. przed okresem przybywa, to też właśnie woda).
ufff...uspokoiłaś mnie dziękuje;*
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 08:36   #3757
nadja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 157
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witajcie dziewczyny. Dołączam do waszego grona. Po wielu latach stosowania prezerwatyw postanowiłam przejść na antykoncepcję hormonalną. Ze względu na problemy z wątrobą gin zaproponował Evrę. I tak już prawie tydzień noszę pierwszy plaster. Czwartek to mój dzień zmiany.

Objawów większych nie miałam do dziś. Rano dopadły mnie silne mdłości. Nie do końca wiem, czy to skutek tabletek, ale inaczej zareagowałam na zapach, który lubię. Nałożyłam moją maseczkę do włosów, zmyłam i po prostu mdliło mnie mocno. Nie mogę wytrzymać z tym zapachem ( a zawsze mi się podobał). Niestety nie mogłam ponownie umyć głowy, także włosy związałam i nie jest lekko. Ciekawa jestem czy to może być wpływ hormonów? Mam nadzieję, że nie, bo innych objawów nie mam. Może lekko zmniejszył mi się apetyt.
nadja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 08:44   #3758
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Ja też jestem świeżynką noszę dopiero 3 plasterek z 1op.
U mnie z kolei miałam mdlości zaraz po naklejeniu 1 plastra... na szczęście naklejam go o 21...więc wskoczyłam szybko do łóżka...i jakoś wytrwałam..ale pamiętam, że czułam się trochę jak na "haju" hehe śmieszne uczucie...nawet miałam wrażenie, że czuje jak te hormony się uwalniają do mojego organizmu ale nie trwało to długo... później usnęłam i od następnego dnia już zero mdłości
później z kolei miałam takie brązowe upławy..ale widzę, że przy tym 3 plasterku już chyba znikły...bo już drugi dzień nie mam żadnych plamień...
3mam kciuki żeby tobie też dobrze służyły te plastry
pozdrawiam!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:08   #3759
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

mnie też strasznie mdliło i czułam się dziwnie po przyklejeniu pierwszego plastra! nie wiem, czy taka szybka i mocna (i stosunkowo krótka) reakcja jest możliwa, czy to może sugestia...
w każdym razie mam bolesne miesiączki i te mega mdłości i odpływanie były straszne... przykleiłam rano, w połowie dnia się poprawiło, choć cały dzień był straszny.
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:36   #3760
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Ja miałam mdłości przez półtora dnia miesiączka była tak samo bolesna z plastrami jak i bez plastrów...
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 12:10   #3761
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CharlotteInWonderland Pokaż wiadomość
natomiast zatrzymywanie wody to istotnie może się stać, ale możesz poprosić ginekologa o porade, wiem że są leki regulujące ilość wody w organizmie. sama brałam takie ponieważ z powodu nadmiaru wody mialam straszne bóle głowy przed okresem.
A jak się nazywaly pamietasz?
chcialabym o nich troche poczytac.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 21:49   #3762
brunetka_007
Raczkowanie
 
Avatar brunetka_007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: prawa strona Wisły
Wiadomości: 91
GG do brunetka_007
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

dziewczyny a ile płacicie za jedno opakowanie ? jak wahają się ceny ?
__________________
Wszystko co nas spotyka stanowi doświadczenie i z tego właśnie powodu nie może być złe. Doświadczenie może być wyłącznie dobre bo spełnia rolę czynnika kształtującego nas jako osobę i sprawia, że stajemy się tym kim jesteśmy.



kierowca od 06 września
brunetka_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 10:21   #3763
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

44-62zł.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 13:26   #3764
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja płacę 38,50 lub 39,90
kiedyś dzwoniłam po aptekach, mogę kiedyś wkleić "cennik" kilku (zostawiłam dane u chłopaka).
no i ceny bywają baaardzo wysokie
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 13:31   #3765
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja też bliżej 4 dych, ale w zależności od apteki ceny u mnie bardzo się wahają
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 07:44   #3766
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez brunetka_007 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ile płacicie za jedno opakowanie ? jak wahają się ceny ?
U mnie pierwsze opakowanie kupiłam za 42 zł... ale od marca jest promocja w "aptekach medycznych" i kupiłam drugie za 36,99
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 13:19   #3767
palinka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja za swoje pierwsze opakowanie zapłaciłam 55 zł miesiąc temu :/ teraz w aptece niedaleko kosztują 48,50 zł
palinka233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 12:46   #3768
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

ja w zależności od tego czy jest to pudełko oryginalne czy z równoległego importu , to cena waha się od 35 do 52 zł. A w ogóle słuchajcie! keidyś jak dopiero byłyu wprowadzone te właśnie leki z równoległego importu z ciekawości porównałam ilosc hormonów na oryginalnym pudełku i z importu i się ilosc różniła!!! to mnie bardzo wystraszyło i pokazalam to ginekologowi i powiedział, zeby tylko oryginalną kupowac...to było jakis rok temu.a teraz są już aktualne informacje co do ilości hormonów, więc nie wiem w takim razie czy po prostu się zorientowali, że powinni napisac odpowidnią ilosc hormonów, których i tak nie ma w takim plasterku z importu równoległego, czy po prostu był to błąd w druku.

ale od tamtej pory bardzo jestem sceptyczna do tych z równoległego importu, bo po prostu się boję, że jest to jakieś gorsze dziadostwo. ja rozumiem , że koszty transportu oraz cena w innych krajach może byc różna, wyższa, niższa, ale jeśli mialam dowód na opakowaniu że oba składy się różnią.....to jestem zaniepokojona. szkoda że nie mam tych pudełek już przy sobie :/ mogłabym wam pokazac;/
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:05   #3769
CharlotteInWonderland
Raczkowanie
 
Avatar CharlotteInWonderland
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Konin/Poznań
Wiadomości: 154
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wednesday Pokaż wiadomość
ja w zależności od tego czy jest to pudełko oryginalne czy z równoległego importu , to cena waha się od 35 do 52 zł. A w ogóle słuchajcie! keidyś jak dopiero byłyu wprowadzone te właśnie leki z równoległego importu z ciekawości porównałam ilosc hormonów na oryginalnym pudełku i z importu i się ilosc różniła!!! to mnie bardzo wystraszyło i pokazalam to ginekologowi i powiedział, zeby tylko oryginalną kupowac...to było jakis rok temu.a teraz są już aktualne informacje co do ilości hormonów, więc nie wiem w takim razie czy po prostu się zorientowali, że powinni napisac odpowidnią ilosc hormonów, których i tak nie ma w takim plasterku z importu równoległego, czy po prostu był to błąd w druku.

ale od tamtej pory bardzo jestem sceptyczna do tych z równoległego importu, bo po prostu się boję, że jest to jakieś gorsze dziadostwo. ja rozumiem , że koszty transportu oraz cena w innych krajach może byc różna, wyższa, niższa, ale jeśli mialam dowód na opakowaniu że oba składy się różnią.....to jestem zaniepokojona. szkoda że nie mam tych pudełek już przy sobie :/ mogłabym wam pokazac;/
a moglabys wyjasnic co to znaczy z równoległego importu? ja osobiscie mialam zawsze takie same kartoniki, to też skladu nie porównywałam, ale może wroce do plasterków, a nie chcialabym się naciąć
CharlotteInWonderland jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 13:11   #3770
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Np masz opakowanie oryginalne Janissen Cilag czy jak to się pisze, niebieskawe, a zrównoległego importu to np takie w białym opakowaniu gdzie jest wszystko napisane zwykłą czcionką, ale teraz jak zauwazylam to już jest kilka rodzajów tego równoległego importu, bo kupowałam rożne. trochę się tego boję,przyznam się szczerze, dlatego wolę przeważnie wolę wydac 50 zł i miec spokojną głowę, ale wiadomo finanse czasami mnei jako studentkę zmuszają do zakupu tych tańszych....:/
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:02   #3771
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny!

mam taki problem, od niecałego roku stosuję evre, zawsze wszystko było ok, aż do dzisiejszych porządków... Zawsze kupowałam plastry w tej samej aptece. A zauważyłam, że opakowanie ktorego teraz używam było ważne do maja 2010! (( A kupiłam je początkiem lutego. Co teraz? jest to mój 2 plaster, miałam zmienić na 3 w czwartek. Rachunku nie mam to nie pójde do apteki

pozdrawiam!
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:21   #3772
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kingulaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

mam taki problem, od niecałego roku stosuję evre, zawsze wszystko było ok, aż do dzisiejszych porządków... Zawsze kupowałam plastry w tej samej aptece. A zauważyłam, że opakowanie ktorego teraz używam było ważne do maja 2010! (( A kupiłam je początkiem lutego. Co teraz? jest to mój 2 plaster, miałam zmienić na 3 w czwartek. Rachunku nie mam to nie pójde do apteki

pozdrawiam!
hmmm trudna sprawa ... nie można używać antykonceptów po terminie, to wiadomo. Ale skoro już ich używasz, to tak jakby po ptakach ... ja bym już je wykończyła, ale zabezpieczałabym się dodatkowo mechanicznie żadne inne sensowne wyjście nie przychodzi mi do głowy, chyba że masz nieprzeterminowany plasterek i możesz przykleić go jako trzeci. No ale dwa już i tak prawie minęły ...

a qpiłaś je z początkiem lutego tego roku? w sensie miesiąc temu?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:23   #3773
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Tak tak , kupiłam je w lutym tego roku, bo byłam u lekarza i dostałam 2 paczki plastrów. Właśnie wiem, że teraz po wszystkim, więc nie wiem czy robić test, czy przykleić ten przeterminowany ( a jest to aż 10 miesięcy po terminie! )
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:27   #3774
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

inna sprawa że termin ważności jest taki more/less, plastry niekoniecznie straciły całą ochronę ale zawsze to 10 miesięcy, zrób test

qrczę, to chamówa trochę że Ci sprzedali przeterminowane plastry
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:29   #3775
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

A zawsze tak kupowałam! Ostatnio jak kupowałam w listopadzie były ważne do stycznia, więc krótki termin ważnosci , ale jednak! A teraz, obwiniam siebie bo mogłam sprawdzić, ale zaufałam aptece... no nic, chyba czeka mnie zrobienie testu.
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:33   #3776
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

no sprawdzać trzeba, to fakt, ale człowiek nie zawsze pamięta o tym
3mam kciuki za test
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:16   #3777
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Kurcze , współczuję naprawdę :/ ale wiesz jak to jest, czasami niby coś jest przeterminowane, ale jeszcze dobre, miejmy nadzieję, że w tym przypadku też tak było, bo przecież plastry to nie mleko, więc nie skiśnie, ale polecam teraz zmienic koniecznie aptekę, albo patrzec przy kupnie na datę no i zabezpieczaj się prezerwatywą koniecznie. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:34   #3778
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dziękuje dziewczyny ! Dzisiaj zobaczymy, co z tego będzie Ale jestem dobrej myśli!
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 13:16   #3779
sisija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

To na pewno data waznosci , a nie produkcji ? ja kupuje zawsze z datą na około rok w przód ( teraz mam już do lipca 2012) .

co do różnej ilości hormonów to bzdura, po prostu na polskich dawniej pisało ile plaster hormonów zawiera , a na zagranicznych ( i teraz juz polskich) pisze ile dokładnie się z niego uwalnia takze niczym się martwić nie należy.
sisija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:52   #3780
Kingulaaa
Zadomowienie
 
Avatar Kingulaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 081
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Nie data produkcji, tylko do kiedy ważne. Robiłam dzisiaj test, wyszła druga kreska blado czerwona. Ale byłam u ginekologa, który powiedział, zeby zrobić z krwi, bo z moczu będzie zaburzony wynik. Więc jutro o 16 się okaże
Kingulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.