czy to ciaza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-01, 12:37   #1
iwaly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2

czy to ciaza?


witam, zaczne od poczatku a mianowicie od pierwszej miesiaczki minelo 4 lub nawet 5 lat, odkad pamietam kazda byla nieregularna czasami bywalo ze nie pojawiala sie miesiac czy dwa, nigdy w terminie w styczniu tego roku postanowilam isc do ginekologa ktory przepisal mi☠tabletki☠antykoncepcyj ne lesiplus wspolzyje z chlopakiem od prawie roku wiec bylo to pozyteczne podwojnie - zabezpieczenie i regulacja okresu.☠Tabletki☠lesiplus to 24 tabletki plus 4 placebo, pierwsze opakowanie bylo to miesiac krwawienia nastepne okres pojawial sie przy drugiej☠tabletce☠placebo jednak dzisiaj jest juz 3 tabletka a okresu nie ma, powinnam dostac go wczoraj tj.30 maj. Tydzien temu 20 maja pierwszy raz doszedl we mnie chlopak i tydzien przed planowana miesiaczka zaczynajac od 20 maja doszedl we mnie jeszcze 3 razy.. Czy mozliwe jest ze jestem w ciazy? nie chce tego bardzo na prawde poniewaz jeszcze nie jestem w 100 procentach gotowa dlatego zaufalam mojemy ginekologowi z tabletkami.. Boje sie zrobic test poniewaz boje sie zobaczyc 2 kreseczek, boje sie ze zostane z tym sama.. Dodam ze troszke pobolewa mnie brzuch i mam lepki sluz z pochwy.. Na ulotce☠tabletek☠napisane bylo ze jesli sie okres nie pojawi nalezy czekac do nastepnego i jezeli wymioty nie wystapily to jest male prawdopodobienstwo ciazy ale ja zwymiotowalam dwa dni temu tzn nie zwymiotowalam do konca tylko mi sie cofalo ale to prawdopodobnie z nerwow.. prosze o pomoc czy to mozliwe zeby tydzien przed okresem doszlo do zaplodnienia? co mam robic? mialycie podobne sytuacje przy uzywaniu☠tabletek? naprawde prosze bardzo o odpowiedz!! i przepraszam za bledy ale pisze na telefonie
iwaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 14:37   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: czy to ciaza?

Cytat:
Napisane przez iwaly Pokaż wiadomość
Tabletki☠lesiplus to 24 tabletki plus 4 placebo, pierwsze opakowanie bylo to miesiac krwawienia nastepne okres pojawial sie przy drugiej☠tabletce☠placebo jednak dzisiaj jest juz 3 tabletka a okresu nie ma, powinnam dostac go wczoraj tj.30 maj.
Chaotycznie napisany post, ale postaram się odpowiedzieć na pytania, które w nim wyłapałam.

Krwawienie z odstawienia powinno się pojawić w trakcie brania tabletek placebo, ale nie jest powiedziane, że podczas 2. tabletki placebo. Jest o tym informacja w ulotce Twoich tabletek.

Cytat:
Boje sie zrobic test poniewaz boje sie zobaczyc 2 kreseczek, boje sie ze zostane z tym sama..
Jeśli brałaś tabletki zgodnie z wytycznymi z ulotki, to szans na ciążę właściwie nie ma. Spokojnie

A co do reszty kwestii:
Test co najwyżej pokazuje ciążę. Jeśli do ciąży doszło, to czy się zrobi test, czy nie, to ciąża i tak będzie.

A jeśli obawiasz się reakcji partnera na ewentualną ciążę, to radzę z nim porozmawiać i ustalić, co w przypadku niespodziewanej ciąży. Jeśli współżyjecie, to oboje musicie być świadomi, że ciąża może się zdarzyć.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 14:43   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: czy to ciaza?

Moim zdaniem w ciąży nie jesteś i pewnie już masz krwawienie Mimo brania tabletek organizm to nie zegarek.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 14:58   #4
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: czy to ciaza?

Jak mozesz byc w ciazy skoro bierzesz tabsy
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 15:58:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.