problemy z żołądkiem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-29, 23:21   #1
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink

problemy z żołądkiem...


Od czasu do czasu miewam dość nietypową tendencje do wzdęć..otóz niekiedy gdy wstaje rano wystarczy że zjem tylko jabłko lub wypije herbate już po krótkiej chwili zaczynam puchnąc…Raz miałam taką sytuacje gdy przez dłuższy okres mało spałam po 3-4 h, jadłam nieregularnie (sniadanie po 14.00 obiad po 24.00 a na kolacje nie było czasu) odczuwałam nieziemskie bóle żołądka a do tego myślałam ze mi brzuch rozerwie, miałam także problemy z oddychaniem. Sadziłam że pewnie źle się odźywiam i czym prędzej poleciałam do lekarza.Przepisał mi diete hipolipemiczną, zażywanie espumisan oraz prazol. Dostosowałam się do jego zaleceń ale nie widziałam pozytywnych skutków…espumisan nie przynosił ukojenia a do prazolu nie byłam do końca pewna (po kilku tabletkach odczuwałam działania niepożądane typu bóle w klatce piersiowej itp.i od razu go odrzuciłam). Boje się, że takie dolegliwości mogą lada dzien przyjść…co to może być i jak skutecznie sobie z „tym” radzić. proszę o odp
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 08:24   #2
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: problemy z żołądkiem...

czesc, gdyby chodzilo o zwyczajne wzdecia, poradzilabym dobrze zbilansowana, zdrowa diete, regularne lekkostrawne posilki, duza ilosc warzyw ( blonnik ), kefiry, jogurty, maslanki ( kultury bakterii ), spozywanie owocow osobno co najmniej pol godziny przed posilkiem, duza ilosc plynow ( woda, zielona herbata ) i siemie lniane ( ziarna najlepiej zmielin i dodawac np do jogurtow ). natomiast jesli lekarz przepisal ci leki, moze sprawa jest troche bardziej skomplikowana. ja nie wiem co to sa za leki, czy lekarz cos zdiagnozowal? skoro jednak nie byly skuteczne, moze udaj sie do lekarza jeszcze raz, albo wybierz innego? pozdrawiam
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:36   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: problemy z żołądkiem...

Cytat:
Napisane przez kimiko
czesc, gdyby chodzilo o zwyczajne wzdecia, poradzilabym dobrze zbilansowana, zdrowa diete, regularne lekkostrawne posilki, duza ilosc warzyw ( blonnik ), kefiry, jogurty, maslanki ( kultury bakterii ), spozywanie owocow osobno co najmniej pol godziny przed posilkiem, duza ilosc plynow ( woda, zielona herbata ) i siemie lniane ( ziarna najlepiej zmielin i dodawac np do jogurtow ). natomiast jesli lekarz przepisal ci leki, moze sprawa jest troche bardziej skomplikowana. ja nie wiem co to sa za leki, czy lekarz cos zdiagnozowal? skoro jednak nie byly skuteczne, moze udaj sie do lekarza jeszcze raz, albo wybierz innego? pozdrawiam
Lekarz jak lekarz kazał mi zrobic ogólne badania krew mocz itp poczym powiedział ze wyniki są dobre, przy badaniu naciskał mi na brzuch (przy leżeniu)-nic mnie nie bolało, czyli znowu dobrze...a tu ni ztąd ni z owąd przepisuje mi tabletki na m. in.aktywna chorobe wrzodową dwunastnicy i zołądka jak narazie staram sie jeśc o normalnych porach no i hamuje sie przed obżeraniem niezdrową zywnością... ale gdy tylko zauważe jakies niepokojące objawy pędem do lekarza.../dzieki za odp/
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:35   #4
kirsza
Raczkowanie
 
Avatar kirsza
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 471
Dot.: problemy z żołądkiem...

ja mam nie lepiej....co nie zjem zaraz mnie brzuch boli....ale wtedy poje mietowa herbate z herbapolu i jest lepiej neraz pije z 2-3 nawet.

tabletki mi zadne nie pomagaja lepsza herbata
kirsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:23   #5
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: problemy z żołądkiem...

Doskonale rozumiem ten ból, też cierpię przez wzdęcia miałam robione badania: krew, mocz, wątroba. Wszystko ok. Do moich wzdęć dochodzą raz na jakiś czas wymioty z niewiadomego powodu (bardzo rzadko). Lekarz powiedział że to się zdarza i należy pogodzić się z tym i nauczyć się żyć. Dodam, że odżywiam się regularnie! nie przejadam się, jem duzo owoców i warzyw. Nie pije wogóle mleka, bo jestem uczulona na białko.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:27   #6
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: problemy z żołądkiem...

Cytat:
Napisane przez anytsuj
Doskonale rozumiem ten ból, też cierpię przez wzdęcia miałam robione badania: krew, mocz, wątroba. Wszystko ok. Do moich wzdęć dochodzą raz na jakiś czas wymioty z niewiadomego powodu (bardzo rzadko). Lekarz powiedział że to się zdarza i należy pogodzić się z tym i nauczyć się żyć. Dodam, że odżywiam się regularnie! nie przejadam się, jem duzo owoców i warzyw. Nie pije wogóle mleka, bo jestem uczulona na białko.
To jest właśnie dziwne niby wyniki dobre a jednak cos nam jest... no nic chyba od czasu do czasu bede sobie piła herbatki tak jak Twoja przedmówczyni...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 07:53   #7
kirsza
Raczkowanie
 
Avatar kirsza
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 471
Dot.: problemy z żołądkiem...

herbatka nie zaszkodzi....napisz jakie efekty
kirsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 08:08   #8
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: problemy z żołądkiem...

Słyszałam, że podobno pomaga herbatka z kopru włoskiego, muszę koniecznie spróbować przy następnych dolegliwościach.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.