Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-01, 10:43   #61
brunhilda78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Hej!
Piszę pracę na temat problemów żołądkowo-jelitowych. Stąd gorąca prośba do osób, które mają takie dolegliwości i znajdą chwilę, żeby o tym pogadać. Proszę o kontakt na nr gg 8892066.
brunhilda78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 11:18   #62
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Tylko trudno tak się żywić jak człowiek jest skazany na stołówki i kuchenki dla 50ludzi, lodówka mała a czasu jeszcze mniej...

Dołączam do wzdęciowych...od miesiąca znowu je mam codziennie...i to tak silne, że czasami aż mi się ryczeć chce jak ciąglemuszę się kontrolować żeby coś tamto tego...
No tak wtedy pozostaje albo zrezygować ze stołówkowego jedzonka albo choć dowiedzieć się co jest dla nas wskazane, obojętne a co jest zakazane i probować jak najczęściej sięgać po żywność wskazaną W końcu na stołówce też są różne potrawy do wyboru.
W każdym bądź razie gra jest warta świeczki gdyż w największej ilości przypadków zmiana diety wystarczy by zakończyły się sensacje żołądkowo- jelitowe... Decyzje już należy do nas samych
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 11:43   #63
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
No tak wtedy pozostaje albo zrezygować ze stołówkowego jedzonka albo choć dowiedzieć się co jest dla nas wskazane, obojętne a co jest zakazane i probować jak najczęściej sięgać po żywność wskazaną W końcu na stołówce też są różne potrawy do wyboru.
W każdym bądź razie gra jest warta świeczki gdyż w największej ilości przypadków zmiana diety wystarczy by zakończyły się sensacje żołądkowo- jelitowe... Decyzje już należy do nas samych

W stołówce szpitalnej gotują tak, że się najem, zdrowo i za ludzkie pieniądze, nie stać mnie jako studenta na restauracje a na akademiku nie mam jak gdzie i kiedy gotować, bo wracam po 6h zajęć nonstop i idę kuć...A z moją grupą krwi bym musiała zostać wegetarianem a niestety jak chwilę nie jem mięsa to szybko idziom w stronę anemii z braku żelaza...taki mój urok...
Dieta typu podług grup krwi brzmi ekstra, ale nie dla człowieka, który nie ma sposobności pół życia podporządkować takiej diecie i nie ma na to ani warunków żeby taką prowadzić.



Btw. - musiała bym nie jeść mięsa, nabiału - to już ograniczenie niewyobrażalne, z warzym mogłabym wszysko co mnie wzdyma tak, że ryczę z bólu, zero chleba i bułek, czyli pieczywo równe zeru, z owoców to co drogie, rzadko uzyskiwalne, bez kawy nie jestem zdolna na moim kierunku funkcjonować, bez ziemniaków mogę z gruntu wyrzucić połowę dań w stołówce, soji nienawidzę - więc co mam niby jeść!?
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52

Edytowane przez enex
Czas edycji: 2008-11-01 o 11:55
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 18:13   #64
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Wierz mi ja też studiowałam, pracowałam i do tego jeszcze trenowałam wyczynowo. Również cierpiałam na wieczny brak czasu i również mieszkałam w akademiku. Nigdy nie poświecałam tej diecie połowe swojego czasu!! Wystaczy tylko unikać produktów zakazanych ot cała filozofia.

Ja tylko polecam ten sposob odżywiania sie gdyż wiem- nie tylko po sobie, jakie 'cuda' może zdziałać.
Domyślam się że posiadasz grupe A czyli "Rolnik". Organizm grupy A nie radzi sobie z produktami pochodzenia zwierzęcego. "Dlatego konsekwencją spożywania przez osoby z grupą krwi A mięsa czy nabiału mogą być objawy niestrawności, zaburzenia gastryczne, podwyższony poziomu cholesterolu, który pociąga za sobą ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.."
Po których warzywach Cie tak wzdyma?? Masz mnóstwo warzyw do wyboru przeciez.
Fakt z mięsa możesz jeść tylko niewielkie ilości drobiu (indyk, kurczak) ale zamiast tego masz dużo wskazanych ryb. Pieczywo jak i nabial jest zakazane dla wiekszosci grup ale grupa A ma wysoce wskazane chleb esseński, ezechiela, chleb z kiełków pszenicy, z mąki sojowej, wafle ryżowe. Owoce wyjątkowo wskazane Tobie wcale nie są takie drogie, kosztuja tak jak wszystkie inne. Wskazane są orzechy, kasze i makarony. To tylko kilka przykładów. Masz naprawde w czym wybierać.

Nie przekonuje Cie, chce tylko pokazac ze wcale nie jest to takie trudne jak Ty to przedstawiłaś.. Wszystko zależy tylko od tego jak bardzo się czegoś chce
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:01   #65
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Wierz mi ja też studiowałam, pracowałam i do tego jeszcze trenowałam wyczynowo. Również cierpiałam na wieczny brak czasu i również mieszkałam w akademiku. Nigdy nie poświecałam tej diecie połowe swojego czasu!! Wystaczy tylko unikać produktów zakazanych ot cała filozofia.

Ja tylko polecam ten sposob odżywiania sie gdyż wiem- nie tylko po sobie, jakie 'cuda' może zdziałać.
Domyślam się że posiadasz grupe A czyli "Rolnik". Organizm grupy A nie radzi sobie z produktami pochodzenia zwierzęcego. "Dlatego konsekwencją spożywania przez osoby z grupą krwi A mięsa czy nabiału mogą być objawy niestrawności, zaburzenia gastryczne, podwyższony poziomu cholesterolu, który pociąga za sobą ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.."
Po których warzywach Cie tak wzdyma?? Masz mnóstwo warzyw do wyboru przeciez.
Fakt z mięsa możesz jeść tylko niewielkie ilości drobiu (indyk, kurczak) ale zamiast tego masz dużo wskazanych ryb. Pieczywo jak i nabial jest zakazane dla wiekszosci grup ale grupa A ma wysoce wskazane chleb esseński, ezechiela, chleb z kiełków pszenicy, z mąki sojowej, wafle ryżowe. Owoce wyjątkowo wskazane Tobie wcale nie są takie drogie, kosztuja tak jak wszystkie inne. Wskazane są orzechy, kasze i makarony. To tylko kilka przykładów. Masz naprawde w czym wybierać.

Nie przekonuje Cie, chce tylko pokazac ze wcale nie jest to takie trudne jak Ty to przedstawiłaś.. Wszystko zależy tylko od tego jak bardzo się czegoś chce

Pieczywa jakie wskazałaś u nas nie ma w ogóle, indyka nigdy na stołówce, jak jest makaron to z mięsem, którego jeść nie mogę, wafli ryżowych nie znoszę - mam codziennie zajęcia na oddziale od 7:30 do 13 plus popołudniowe - trudno bez jedzenia wytrzymać. A ryba w stołówce raz na kilka dni i to z ziemniakami, które są zabronione - mam niby nie jeść obiadów? Bo kaszy ze względu na to, że nie mieszkam w Polsce to nigdy nie było w obiadowym menu, tutaj się tego nie je. Wzdyma mnie po wszystkich strączkowych, kapuście, kalafiorze, brokułach, źle trawię cebulę, źle mi naprzykład po surowej marchwi. A paradoksalnie po kefirze, serkach czy mleku mi nic nie ma...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:10   #66
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Witam. ja tez tak mam.
Np dzisiaj zjadłam na obiad trzy gałki ziemniaków kapuste kiszona troche sosu i brzuch jak balon - przeciez to normalna porcja, nawet bez mięsa..Brzuch mam płaski tylko rano o ile wieczorem nie jadłam przed snem i nie ajdłam poprzedniego dnia zbyt wiele...inaczej jest balon i gazy i wzdęcia..a feee
I potem od razu..wiadomo...Biore teraz espumisan i mam andzieje że mi pomoże
próbowała któraś z Was załagodzić to espumisanem? Pomaga?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 20:05   #67
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Ja też mam wzdęcia
cały brzuch mnie boli i mam go napompowanego jak balon.
Dodatkowo jest twardy jak kamień.
Mam wrażenie jakby miał zaraz pęknąć...
I staram się unikać potraw wzdymających i nic nie momaga...
a chciałabym zeby był płaski a nie wypukły (nie mam na nim tłuszczu)
__________________
cel1: przyśpieszyć przemianę materii
cel2: schudnąć
cel3: utrzymać wagę


"Czujesz, jak w cudownym wirze tańczących motyli,
Zapraszają nas do swojego tańca.
Miliony barwnych motyli, unoszących się nad tobą.
Jeden właśnie przysiadł na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 20:41   #68
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Moja droga Enex ale jedną z przyczyn gromadzenia się gazów w jelicie jest spożywanie nabiału ponieważ brakuje nam laktazy - enzymu trawiącego laktozę. Laktoza to cukier obecny w wypijanym mleku lub produktach mlecznych. Brak laktazy powoduje, że laktoza ulega fermentacji, co wiąże się ze wzrostem ciśnienia gazów w pewnych odcinkach jelita
Przyczyn wzdęć brzuszka jest naprawde wiele czy probowałyście je wszystkie eliminować??
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 20:55   #69
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Niusia warzywa takie jak kapusta,fasola, groch, kalafior, cebula nasilają tworzenie się gazu w jelicie grubym. Warto przed ich spożyciem przeżuć a następnie połknąć łyżke kminku.. Ten Babciny sposob może złagodzić powstawanie gazów
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 11:56   #70
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Moja droga Enex ale jedną z przyczyn gromadzenia się gazów w jelicie jest spożywanie nabiału ponieważ brakuje nam laktazy - enzymu trawiącego laktozę. Laktoza to cukier obecny w wypijanym mleku lub produktach mlecznych. Brak laktazy powoduje, że laktoza ulega fermentacji, co wiąże się ze wzrostem ciśnienia gazów w pewnych odcinkach jelita
Przyczyn wzdęć brzuszka jest naprawde wiele czy probowałyście je wszystkie eliminować??


Studiuję medycynę więc nie musisz mi wypisywać tego, w dodatku gdybym miała deficyt laktazy to mam ostre biegunki cuchnące po spożyciu mleka a tego nie mam. Widziałam ludzi z deficytem laktazy...
W dodatku jak napisałam po nabiale czuję się dobrze...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 13:10   #71
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Niusia warzywa takie jak kapusta,fasola, groch, kalafior, cebula nasilają tworzenie się gazu w jelicie grubym. Warto przed ich spożyciem przeżuć a następnie połknąć łyżke kminku.. Ten Babciny sposob może złagodzić powstawanie gazów
Wiem o tym, podałam tylko przykład. A to co opisałam dz\ieje sie po każdym posiłku mniej wiecej tej samej wielkości. Kiedyś mnie wzdymało nawet po jednej bułce, na szczęście to juz za sobą mam...
teraz nie wiem cyz to wzdęcia cyz nie bo jestem przed @ a wiadomo zę wtedy brzuch sie wzdyma (pryz\najmnije mi bardzo - obwód sie zwiększa o jakieś 7-10cm) no wiec nie wiem cyz espumisan mi pomógł..
wczoraj wieczorem zjadłam troszke więcej i wzięłam jedna tabletke i co wazne rano nie czułam sie taka ocieżała i nie czułam "zaklajstrowanego zółądka"..można wiec uznac że espumisan pomaga. Niby można go brac długo itd bo sie nie wchłania, ale jednak coś mam zkaodowane ze leku nie można brac długotrwale itd.
czy jak pobiorę go rpzez dłuższy czas to moge liczyć na uregulowanie tego wszystkiego?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 13:37   #72
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Studiuję medycynę więc nie musisz mi wypisywać tego, w dodatku gdybym miała deficyt laktazy to mam ostre biegunki cuchnące po spożyciu mleka a tego nie mam. Widziałam ludzi z deficytem laktazy...
W dodatku jak napisałam po nabiale czuję się dobrze...
"Wypisuje" zeby bylo przejzyscie dla wszystkich Wizażanek skąd mam wiedziec ze trafiłam na pania studentke medycyny??
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 13:44   #73
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Niusia ja gdy miałam takie problemy to piłam kropelki ziołowe- Artecholin albo Digest Tonic- taie do kupienia w aptece. Może Tobie też pomogą
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 13:49   #74
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Niusia ja gdy miałam takie problemy to piłam kropelki ziołowe- Artecholin albo Digest Tonic- taie do kupienia w aptece. Może Tobie też pomogą
O. dziękuję bardzo. Na pewno wypróbuję. A jaka jest ich cena tak orientacyjnie?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 14:01   #75
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
O. dziękuję bardzo. Na pewno wypróbuję. A jaka jest ich cena tak orientacyjnie?
One są tanie może 7zł I naprawde przynoszą ulge dla brzuszka- moja Mami zawsze się w nie zaopatrza przed świętami.
Warto spróbować tym bardziej że ja też nie jestem zwolenniczką łykania lekarstw
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 14:35   #76
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Thelila chodziło mi o to, że jasno napisałam, że mi po nabiale dobrze a ty wyjechałaś z laktozą, czyli stąd nie wiem dlaczego mi ją wmawiałaś i to tak dosadnie...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 11:09   #77
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Enex niczego nie wmawiam do niczego nie przekonuje, skoro tu piszesz to pomyslalam ze moze moge jakiejs rady udzielic gdyż ten dział nauki też nie jest mi obcy. "Wyjechałam" z laktozą gdyz jest jedna z przyczyn wzdęć. Ciebie po tym nie wzdyma to jedz nabiał i nie będziesz mieć wzdęć.
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 21:38   #78
kaja_789
Przyczajenie
 
Avatar kaja_789
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Hej!

Ja mam taki problem, że wzdęcia pojawiają się u mnie w godzinach popołudniowych... Tak jakby przez cały dzień cały pokarm się odkładał a następnie rośnie mi żołądek i brzuch. Rano budzę się z płaskim brzuchem, natomiast w dzien troszeczke rośnie a po poludniu wybucha i strasznie boli.

Ostatnio żyję w dość dużym stresie bo cały czas mi się wydaje ze jestem w ciąz choć wiem ze nie jestem i ciężko wytłumaczyć mi to mojej podświadomości. Wyczytałam że refluks żołądkowy może pojawiać się właśnie z powodu stresu, ale nie ma tam objawów wzdęć, tylko bóle. Więc sama już nie wiem czy jest to wsomniany refluks, czy po prostu problem z żołądkiem.

Jak myślicie jaka może być tego przyczyna?
kaja_789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 23:15   #79
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

dołączam się://
mam trochę tłuszczu na brzuchu to fakt ale za to rano wygląda on 10 razy lepiej niż w ciagu dnia:/
nie wiem czy to wzdjecia czy nie,brałam kiedyś espumisan i bez zmian często oddaje gazy to fakt,ale espumisan mi wcale nie pomógł;/
wyglądam dosłownie jakbym była w ciąży!!!!!w jakimś 5 miesiącu;/
do niedawna jadłam wszystko wszystko co się dało,fastfoody,słodycze,a le też twarożki,wędliny warzywa,ogólnie wszystko...
przeszłam teraz na dietę białkową bo ogólnie chodze na siłownie,jem na śniadanie owsiankę potem kanapki z wedliną czy twarożkiem i dużo warzyw,jajka i pije czerwone i zielone herbaty
cwicze A6W i hula hopem od 30 do 90 min dziennie
i co? mam ogromny brzuch i ciagle mi rośnie-przynajmniej tak mi się wydaje!!
nie wiem już co robic;(
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 08:23   #80
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość

Ja tylko polecam ten sposob odżywiania sie gdyż wiem- nie tylko po sobie, jakie 'cuda' może zdziałać.
Domyślam się że posiadasz grupe A czyli "Rolnik". Organizm grupy A nie radzi sobie z produktami pochodzenia zwierzęcego.

moglabym sie dowiedziec jak sprawdzic do jakiej grupy sie zaliczam??

dziewczyny ja mam podobnie jak Wy. Rano zanim zjem brzuch jest super... (chyba ze dzien wczesniej zjem duzo) a gdy tylko cos zjem to jest masakra... wzdecia, zaparcia... i w dodatku zauwazylam ze moj organizm nie trawi jablek, gdy zjem wiecej niz 1-2 szt to tak mnie boli brzuch ze nie moge sie wyprostowac. Moje problemy pojawily sie po dietach i po senesie... (nie radze z nim zaczynac). Juz nie wiem co mam robic... Jak jem to za chwile mam balon zamiast brzucha i z 61-2 cm w talii robi sie 66 a pod pepkiem zamiast 78 jest 85... masakra... nie wiem czym to jest spowodowane.
Pamietam ze gdy bylam na diecie SB to nie bylo takich problemow, moze nie moge jesc niektorych weglowodanow? bo np gdy jem owsianke (ale bezz bialkowych dodatkow) to jest ok brzuch jest dalej plaski
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 10:51   #81
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Sherelle mam podobnie!!
w tali rano mam 66 potem 69;/
na pępku 74 potem 78:/ przy tym mam 158cm wzrostu więc brzuch mam naprawdę duży
i cholera też mnie boli brzuch po jabłkach!!i to od niedawna,a tak naprawdę od kiedy przeszlam na dietę bialkową czyli białko,warzywa,białko warzywa itd....
może mam spowrotem wrócic do jedzenia fastfoodów i wszystkiego co się da??bo to bez sensu,jestem załamana;( chciałam w końcu schudnąc a jest tylko gorzej mimo że jem mniej
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 16:33   #82
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

A poczytajcie sobie o Zespole Jelita Drazliwego, bo te objawy pasuja.
Ja mialam identycznie. Caly dzien spokoj, a po poludniu malo mi ubran nie rozrywalo na brzuchu, taki byl wielki. No, i ten okropny bol, tez nie moglam sie wyprostowac.
Bylam cala zagazowana i nic. A najgorsze jak mialam isc gdzies na jakas impreze calonocna. Koszmar!!!
Nie moglam normalnie chodzic, a poza tym brzuch byl tak wielki, ze mi bylo wstyd, nawet sie pokazac.
Mialam robione roznego rodzaju badania i nic.
Przeczytalam o ZJD i poprosilam lekarke i jakis lek. Dostalam meteospasmyl. Teraz jak zaczyna mnie bolec i peczniec brzuch, biore jedna i po kilku minutach wszystko przechodzi.
Nie biore codziennie, tak jest napisane w ulotce, tylko doraznie.
Pozdr.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 18:22   #83
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

tylko że mnie nic nie boli;/ ani nie rozrywa...
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 21:58   #84
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez Sherelle Pokaż wiadomość
moglabym sie dowiedziec jak sprawdzic do jakiej grupy sie zaliczam??
Sherelle musisz oddać krew do analizy- spróbuj zdobyć skierowanie na badanie krwi. Radze równiez odstawić mleczko
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:28   #85
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

ja tez tak miałam do niedawna - po południu brzuch jak balon i zaparcia. myślę, że to głównie przez śmieciowe jedzenie jedzone na mieście i późne kolacje. ale ostatnio z kolacji zrezygnowałam w ogóle, za to wprowadziłam sobie do dietki xenea-błonnik, biorę go 2 łyżeczki - miarki dziennie i popijam 1,5 szklanki wody. poprawę już widzę - zaparć powoli się pozbywam...mam nadzieję,że na dobre.
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:36   #86
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Właśnie, podobno błonnik jest najbardziej skuteczny za zaparcia!
Na długo reguluje wszystkie procesy.
Nie warto pić tych herbatek na przeczyszczenie, bo to tylko uzależnia.
Ja też zawsz epuchne, ale to raczej wynik błędow zywieniowych - nie wiem na co ochote i wrzucam w siebie wszystko co pod reką
ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 21:43   #87
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Witam,
Mam podobny problem z ta tylko roznica, ze moj brzuch jest wzdety praktycznie caly czas. Faktycznie najlepiej jest rano, ale juz po zjedzeniu chocby jednej kromki chleba zaczynam wygladac tak, jakbym polknela balon Mecze sie z tym juz wiele lat, wlasciwie od dziecka. Na dodatek mam bardzo czesto silne bole brzucha i czuje tak jakby pekaly mi tam w srodku jakies babelki/pecherzyki...
Odwiedzilam wielu lekarzy od dietetykow po gastroenterologow(nie wiem czy poprawna nazwa) i nic. Poczatkowo podejrzewano ze to na tle nerwowym, potem ze jelito drazliwe(wszystkie objawy pasuja) i przepisywano mi leki Debridat na zmiane z Nolpaza. Niestety nie pomagalo. Zawiedziona konwencjonalnymi metodami leczenia zwrocilam sie do homeopaty. Tam tez dowiedzialam sie ze moje dolegliwosci moga byc spowodowane alergia badz nietolerancja pokarmowa. Zrobilam badania i faktycznie okazalo sie ze mam uczulenie na mleko, a dokladnie na bialko krowie. Musialam przejsc na diete wykluczajaca alergen. Teraz jestem juz po odczulaniu, diete caly czas trzymam, ale niedlugo bede mogla wprowadzac przetwory mleczne.
Niestety o samym mleku musze zapomniec na zawsze.

Tak wiec dziewczyny, mysle ze warto zrobic testy pokarmowe bo takie objawy moga swiadczyc wlasnie o alergii.
Pozdrawiam
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:34   #88
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez Aiiiiiii Pokaż wiadomość
Witam,
Mam podobny problem z ta tylko roznica, ze moj brzuch jest wzdety praktycznie caly czas. Faktycznie najlepiej jest rano, ale juz po zjedzeniu chocby jednej kromki chleba zaczynam wygladac tak, jakbym polknela balon Mecze sie z tym juz wiele lat, wlasciwie od dziecka. Na dodatek mam bardzo czesto silne bole brzucha i czuje tak jakby pekaly mi tam w srodku jakies babelki/pecherzyki...
Odwiedzilam wielu lekarzy od dietetykow po gastroenterologow(nie wiem czy poprawna nazwa) i nic. Poczatkowo podejrzewano ze to na tle nerwowym, potem ze jelito drazliwe(wszystkie objawy pasuja) i przepisywano mi leki Debridat na zmiane z Nolpaza. Niestety nie pomagalo. Zawiedziona konwencjonalnymi metodami leczenia zwrocilam sie do homeopaty. Tam tez dowiedzialam sie ze moje dolegliwosci moga byc spowodowane alergia badz nietolerancja pokarmowa. Zrobilam badania i faktycznie okazalo sie ze mam uczulenie na mleko, a dokladnie na bialko krowie. Musialam przejsc na diete wykluczajaca alergen. Teraz jestem juz po odczulaniu, diete caly czas trzymam, ale niedlugo bede mogla wprowadzac przetwory mleczne.
Niestety o samym mleku musze zapomniec na zawsze.

Tak wiec dziewczyny, mysle ze warto zrobic testy pokarmowe bo takie objawy moga swiadczyc wlasnie o alergii.
Pozdrawiam
Problem w tym że większość osób myśli że lekarstwami można załatwić wszystko zamiast znaleź przyczyne choroby...
Zresztą rozpisywałam się już o tym wcześniej
Aiiiii ciesze się razem z Tobą bo też przechodziłam podobne katusze dopóki nie wykluczyłam pewnych produktów ze swojej diety, głownie MLEKA!!!!
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 16:44   #89
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Problem w tym że większość osób myśli że lekarstwami można załatwić wszystko zamiast znaleź przyczyne choroby...
Zresztą rozpisywałam się już o tym wcześniej
Aiiiii ciesze się razem z Tobą bo też przechodziłam podobne katusze dopóki nie wykluczyłam pewnych produktów ze swojej diety, głownie MLEKA!!!!
Też mam po mleku wzdęcia może nie takie mocne, ale są. Chyba mój organizm przestaje je tolerować. A szkoda, bo uwielbiam owsiankę na mleku, albo budyń A sojowe jest takie drogie ehh
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 17:36   #90
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Wzdęcia - Pomocy ! Brzuch rano płaski a po jedzeniu - balon!

Ja tez uwielbiam mleko niestety... Ale teraz moge jesc tylko sojowe i kozie. O ile sojowe, zwlaszcza smakowe jest calkiem calkiem, to kozie- bleeeh...Jakos mi nie podchodzi.
W ogole z tego co slyszalam od lekarzy to mnostwo ludzi nie toleruje mleka, tylko nie kazdy wiaze z nim swoje dolegliwosci.
Kiedys nawet widzialam ciekawy reportaz o tym ze mleko krowie jest przeznaczone wylacznie dla cielat, bo zawiera skladniki dzieki ktorym cielakom rosna racice itp. i ze ludzie absolutnie nie powinni go pic.
Tylko ja sie tak zastanawiam czy to, co my kupujemy w sklepach ma cos jeszcze z mlekiem wspolnego...?
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-29 08:24:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.