Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-22, 19:13   #241
karolinkack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Hej dziewczyny
Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. Od dawna wypadają mi włosy, miałam już chyba wszystko co tylko jest dostępne na rynku + zabiegi (mezoterapia itd). Wszystko niestety bez żadnego rezultatu Żaden dermatolog nie zaineteresował się aby zlecić mi jakieś specjalistyczne badania więc postanowiłam zrobić je na własną ręke. Wykonałam podstawowe badania takie jak morfologia, glukoza, źelazo, tsh, ft3, ft4 + hormony: prolaktyne, testosteron, androstenion, DHEA i kortyzol. Prolaktyna, testoseron, kortyzol mam w normie, natomiast androstendion mam 3,11 przy normie 3,30 a DHEA 11.5 przy normie 7,7 (czyli jednak za wysokie). Włosy przeżedzają mi sie na całej głowie, mam lekkie zakola ale to on zawsze, natomiast poszeżenia przedziałka czy też nadmiernego owłosienia na ciele nie zauważyłam. Czy pomimo tego zawyżony wynik może świadczyć o łysieniu asndrogenowym ?? Dziękuje za każdą odpowiedź. Buziaki
karolinkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 08:32   #242
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez karolinkack Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. Od dawna wypadają mi włosy, miałam już chyba wszystko co tylko jest dostępne na rynku + zabiegi (mezoterapia itd). Wszystko niestety bez żadnego rezultatu Żaden dermatolog nie zaineteresował się aby zlecić mi jakieś specjalistyczne badania więc postanowiłam zrobić je na własną ręke. Wykonałam podstawowe badania takie jak morfologia, glukoza, źelazo, tsh, ft3, ft4 + hormony: prolaktyne, testosteron, androstenion, DHEA i kortyzol. Prolaktyna, testoseron, kortyzol mam w normie, natomiast androstendion mam 3,11 przy normie 3,30 a DHEA 11.5 przy normie 7,7 (czyli jednak za wysokie). Włosy przeżedzają mi sie na całej głowie, mam lekkie zakola ale to on zawsze, natomiast poszeżenia przedziałka czy też nadmiernego owłosienia na ciele nie zauważyłam. Czy pomimo tego zawyżony wynik może świadczyć o łysieniu asndrogenowym ?? Dziękuje za każdą odpowiedź. Buziaki
Jakie miałaś TSH? Trzeba dorobić w 3 dniu cyklu estradiol, LH, FSH, niezależnie od cyklu vit D3 i ferrytynę.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 09:02   #243
karolinkack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Tak, tak robiłam. TSH jak najbardziej w normie, aTPO, ft3, ft4 również. Takie badania jak żelazo, glukoza, morfologia też wporządku. Robione miałam również usg tarczycy więc sprawy tarczycowe raczej odrzucam. Czyli te badania jak FSH i LH pomogą w postawieniu diagnozy rozumiem ??
karolinkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 09:13   #244
pannaschwarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 8
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

U mnie w miescie idac do trychologa trzeba bylo na starcie juz miec ze soba wszystkie badania (tsh, prolaktyna, morfologia). Ogolem krotko mowiac hormony, glukoze itp. Z tego co wyliczylam byla tego niecala setka. wizyta 60zl. Jednak nie zdecydowalam sie pojsc do trychologa. Wlosy lecialy mi garsciami odkad skonczylam 18lat (teraz mam 23). Chodzilam od lekarza do lekarza, tsh mialam prawie 40! Prolaktyna tez mega zawyzona.. w ostatnim czasie trafilam na dobrego dermatologa w Katowicach. Zalecila szampon, odzywke i lotion z dermeny, oraz do picia olej lniany i do lykania tabletki solgar. Szczerze? Nie spodziewalam sie tak spektakularnych wynikow! Ani jednego wloska na szczotce, nic na podlodze! Rewelacja! I moje dosc drastycznie sciete wlosy powoli sobie rosna. polecam wszystkim taka kuracje, jest bardzo pomocna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Tak, moze to swiadczyc o lysieniu androgenowym, jego wczesnym stadium. Sprobuj ta kuracje, krota ja stosuje od dermatologa. Ewentualnie dokup sobie maske HENNA. Ona jest stosowana przez osoby po chemioterapii, sama jej nie stosowalam ale lekarka mowika ze bardzo dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pannaschwarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 09:04   #245
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez karolinkack Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. Od dawna wypadają mi włosy, miałam już chyba wszystko co tylko jest dostępne na rynku + zabiegi (mezoterapia itd). Wszystko niestety bez żadnego rezultatu Żaden dermatolog nie zaineteresował się aby zlecić mi jakieś specjalistyczne badania więc postanowiłam zrobić je na własną ręke. Wykonałam podstawowe badania takie jak morfologia, glukoza, źelazo, tsh, ft3, ft4 + hormony: prolaktyne, testosteron, androstenion, DHEA i kortyzol. Prolaktyna, testoseron, kortyzol mam w normie, natomiast androstendion mam 3,11 przy normie 3,30 a DHEA 11.5 przy normie 7,7 (czyli jednak za wysokie). Włosy przeżedzają mi sie na całej głowie, mam lekkie zakola ale to on zawsze, natomiast poszeżenia przedziałka czy też nadmiernego owłosienia na ciele nie zauważyłam. Czy pomimo tego zawyżony wynik może świadczyć o łysieniu asndrogenowym ?? Dziękuje za każdą odpowiedź. Buziaki
Nie musi świadczyć o łysieniu androgenowym. Takie objawy są również w telogenowym hormonozależnym (może to być dysfunkcja nadnerczy, niedobory estradiolu itp). Poza tym klasyczne androgenowe (na które kobiety z reguły nie chorują-tu jest inna postać) przebiega zwykle z wynikami w normie.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinkack Pokaż wiadomość
Tak, tak robiłam. TSH jak najbardziej w normie, aTPO, ft3, ft4 również. Takie badania jak żelazo, glukoza, morfologia też wporządku. Robione miałam również usg tarczycy więc sprawy tarczycowe raczej odrzucam. Czyli te badania jak FSH i LH pomogą w postawieniu diagnozy rozumiem ??
Nie pytam czy było w normie, tylko jakie było . Nie pracuję na normach, bowiem normy są bardzo szerokie zwłaszcza dla hormonów.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaschwarz Pokaż wiadomość
U mnie w miescie idac do trychologa trzeba bylo na starcie juz miec ze soba wszystkie badania (tsh, prolaktyna, morfologia). Ogolem krotko mowiac hormony, glukoze itp. Z tego co wyliczylam byla tego niecala setka. wizyta 60zl. Jednak nie zdecydowalam sie pojsc do trychologa. Wlosy lecialy mi garsciami odkad skonczylam 18lat (teraz mam 23). Chodzilam od lekarza do lekarza, tsh mialam prawie 40! Prolaktyna tez mega zawyzona.. w ostatnim czasie trafilam na dobrego dermatologa w Katowicach. Zalecila szampon, odzywke i lotion z dermeny, oraz do picia olej lniany i do lykania tabletki solgar. Szczerze? Nie spodziewalam sie tak spektakularnych wynikow! Ani jednego wloska na szczotce, nic na podlodze! Rewelacja! I moje dosc drastycznie sciete wlosy powoli sobie rosna. polecam wszystkim taka kuracje, jest bardzo pomocna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Tak, moze to swiadczyc o lysieniu androgenowym, jego wczesnym stadium. Sprobuj ta kuracje, krota ja stosuje od dermatologa. Ewentualnie dokup sobie maske HENNA. Ona jest stosowana przez osoby po chemioterapii, sama jej nie stosowalam ale lekarka mowika ze bardzo dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łysienie androgenowe jest to mutacja materiału genetycznego mieszków włosowych polegająca na genetycznym uszkodzeniu receptora androgenowego w brodawce włosa. Tej wady genetycznej nie da się "wyleczyć" Dermeną ani niczym innym. Jeżeli jest taki efekt to nie jest to łysienie androgenowe...
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 11:55   #246
karolinkack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Nie pytam czy było w normie, tylko jakie było . Nie pracuję na normach, bowiem normy są bardzo szerokie zwłaszcza dla hormonów.[COLOR="Silver"]

Rozumiem już podaję w takim razie wyniki:
- ATG 62,3 IU/ml <115,0
- ATPO 10,8 IU/ml <34,0
- TSH 1,140 mlU/L (0,270-4,200)
- FT4 14,12 pmol/L (12,00-22,00)
karolinkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 19:40   #247
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

U mnie tez niby lekkie androgenowe (za wysoki androstendion), robię dalsze badania w tym kierunku w poniedziałek to dowiem się coś więcej. Na razie działam w kierunku nawilżenia skalpu, ale jest lepiej, wczoraj na noc np żel aloesowy zmieszany z olejem arganowym i rozmarynowym i tak się kuruję
W czwartek pierwsza wizyta u trychologa, w planie mam 5 zeby ocenic efekt

tez polecam Wam suplement SOLGAR skóra włosy paznokcie, zjadłam prawie jedno opakowanie całe i jest lepiej!!

Edytowane przez (:Iza:)
Czas edycji: 2017-02-25 o 19:48
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-01, 13:54   #248
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

ja też właśnie nie wiedziałam gdzie sie udać, w gabinecie trychologicznym w mojej okolicy były bezpłatne konsultacje, ale żadnego badania mi nie zrobili, dostałam tylko probki jakis kosmetyków, ktore w aptece byly po 400 zł, takze nie byłam zadowolona, zdecydowanie lepiej jest isc do dermatologa albo poszukać jakiś tańszych kosmetyków o podobnym składzie
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:29   #249
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Hej wszystkim, czy któraś z Was jest może w posiadaniu kosmetyków marki Orising? Chodzi mi zwłaszcza o ich peeling i serię 5-alfa coś tam dla osób z łysieniem androgenowym. Nie mogę nigdzie znaleźc składów tych specyfików.
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 17:37   #250
ania0905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Witam,
mam problem z włosami, są przerzedzone, wypadają i w ogóle nie rosną. U fryzjera nie byłam 10 lat bo nie ma co obcinać. Czy to że włosy wcale nie rosną to też jest jakiś rodzaj łysienia lub jakiejś choroby?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
ania0905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 20:52   #251
Nathalie_Ghost
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 30
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez ania0905 Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem z włosami, są przerzedzone, wypadają i w ogóle nie rosną. U fryzjera nie byłam 10 lat bo nie ma co obcinać. Czy to że włosy wcale nie rosną to też jest jakiś rodzaj łysienia lub jakiejś choroby?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Możesz mieć zaczopowane mieszki włosowe. Ja też mam, tylko że mi włosy rosną, ale co z tego skoro wypadają z cebulkami

Pani Ilono, mogłaby mi pani coś doradzić?

Proszę mi powiedzieć co mogę zrobić z moimi włosami. Miałam tyle specyfików, ale żaden naprawdę mi nie pomógł. U trychologa również byłam. Wyszło na to, że mam łojotok i zaczopowane mieszki włosowe, skóra głowy jest czerwona w niektórych miejscach. Dostałam preparaty dsd (szampon i peeling) a oprócz tego jakieś kremy do wrażliwej skóry głowy, już nie pamiętam nazwy. Te preparaty sprawiły, że bardzo mnie skóra piekła na czubku szczególnie. Moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa przy czym okropnie się przetłuszcza. Z tego przetłuszczania wypadają mi włosy aż się łyse placki porobiły z tyłu głowy, które na szczeście odrastają (całą głowe mam w szpileczkach), ale co z tego skoro i tak wypadają z cebulkami. Glowa mnie czesto piecze na czubku i nie mogę sobie kitki zrobić ciasno związanej bo mnie głowa boli.
Obecnie używam:
- gestil care detox 2 razy w tyg
- szampon vichy dercos oil control i szampon radical wzmacniający ze skrzypem polnym (najpierw myję tym pierwszym dokładnie a potem drugim dla wzmocnienia)
Muszę powiedzieć, ze głowa się uspokoiła przy tej kombinacji, bo przestało mnie piec i czasem włosy wytrzymują dłużej niz jeden dzień bez mycia. Ale niestety nie leczy mi tego co mam na głowie, tylko niweluje objawy. W dodatku ostatnio chyba sobie znowu podrażniłam skóre głowy, bo użyłam szamponu konopnego dwa razy, który przerypał mi skórę głowy. Nie przetłuszcza się ale pieczę na czubku znowu, straszne uczucie Delikatne szampony nie doczyszczają mi skóry głowy, a z kolei te mocne tak myją że mam wrażenie że mi aż zdzierają skórę głowy.
Nathalie_Ghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-24, 16:46   #252
MAteusz199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Witam , mój problem to wypadające włosy .Standardowo jak u faceta sa to zakola , problem w tym ze wypadają mi bardziej z prawej strony i zaczyna to wygladac strasznie . Jestem z Kielc ale z tego co czytalem po opiniach w moim miescie sa tylko same naciagaczki . Czy ktoś spodkał się wcześniej z podobnym przypadkiem do mojego ? I bylbym wdzieczny za porade w sprawie badan bo kompletnie nie wiem które zrobic a chcialbym zaoszczedzic troche czasu i do lekarza przyjsc juz ze wszystkimi badaniami. Do tej pory probowalem na wlasna reke cos zdzialac czyli skrzypovita , biotebal ,specjalny szampon seboradin dla facetow i do tego mgielka z czarnej rzodkwi (chyba ?) ale nic nie pomaga . Za wszystkie odpowiedzi dziekuje
MAteusz199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 12:20   #253
Agathha32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Witam, jak wiekszosc tu mam olbrzymi problem z wlosami od okolo roku. Na poczatek pytanie, jakie badania?Czy

-morfologia
-glukoza
-źelazo,
-tsh
-ft3
-ft4
-prolaktyna,
-testosteron,
-androstenion,
-DHEA
-Kortyzol

beda wystarczajace? Co jeszcze dodac? Gdzie udac sie z wynikami? (Slask) Z gory dziekuje.
Agathha32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 09:45   #254
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez Agathha32 Pokaż wiadomość
Witam, jak wiekszosc tu mam olbrzymi problem z wlosami od okolo roku. Na poczatek pytanie, jakie badania?Czy

-morfologia
-glukoza
-źelazo,
-tsh
-ft3
-ft4
-prolaktyna,
-testosteron,
-androstenion,
-DHEA
-Kortyzol

beda wystarczajace? Co jeszcze dodac? Gdzie udac sie z wynikami? (Slask) Z gory dziekuje.
Z badań dodatkowo: estradiol, LH, FSH, 17 ohp (3 dzień cyklu), vit D3 (25OH), ferrytyna. Jak będzie potrzeba konsultacji -dwa razy w miesiącu przyjmuję gościnnie w Katowicach, na co dzień Cieszyn.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez MAteusz199 Pokaż wiadomość
Witam , mój problem to wypadające włosy .Standardowo jak u faceta sa to zakola , problem w tym ze wypadają mi bardziej z prawej strony i zaczyna to wygladac strasznie . Jestem z Kielc ale z tego co czytalem po opiniach w moim miescie sa tylko same naciagaczki . Czy ktoś spodkał się wcześniej z podobnym przypadkiem do mojego ? I bylbym wdzieczny za porade w sprawie badan bo kompletnie nie wiem które zrobic a chcialbym zaoszczedzic troche czasu i do lekarza przyjsc juz ze wszystkimi badaniami. Do tej pory probowalem na wlasna reke cos zdzialac czyli skrzypovita , biotebal ,specjalny szampon seboradin dla facetow i do tego mgielka z czarnej rzodkwi (chyba ?) ale nic nie pomaga . Za wszystkie odpowiedzi dziekuje
Jeżeli jest to klasyczne androgenowe to naturalne środki raczej nie pomogą, bowiem jest to wada genetyczna. Dla porządku trzeba zrobić pełna tarczycę żeby wykluczyć nałożone na to telogenowe, vit D3 i ferrytynę.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Nathalie_Ghost Pokaż wiadomość
Możesz mieć zaczopowane mieszki włosowe. Ja też mam, tylko że mi włosy rosną, ale co z tego skoro wypadają z cebulkami

Pani Ilono, mogłaby mi pani coś doradzić?

Proszę mi powiedzieć co mogę zrobić z moimi włosami. Miałam tyle specyfików, ale żaden naprawdę mi nie pomógł. U trychologa również byłam. Wyszło na to, że mam łojotok i zaczopowane mieszki włosowe, skóra głowy jest czerwona w niektórych miejscach. Dostałam preparaty dsd (szampon i peeling) a oprócz tego jakieś kremy do wrażliwej skóry głowy, już nie pamiętam nazwy. Te preparaty sprawiły, że bardzo mnie skóra piekła na czubku szczególnie. Moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa przy czym okropnie się przetłuszcza. Z tego przetłuszczania wypadają mi włosy aż się łyse placki porobiły z tyłu głowy, które na szczeście odrastają (całą głowe mam w szpileczkach), ale co z tego skoro i tak wypadają z cebulkami. Glowa mnie czesto piecze na czubku i nie mogę sobie kitki zrobić ciasno związanej bo mnie głowa boli.
Obecnie używam:
- gestil care detox 2 razy w tyg
- szampon vichy dercos oil control i szampon radical wzmacniający ze skrzypem polnym (najpierw myję tym pierwszym dokładnie a potem drugim dla wzmocnienia)
Muszę powiedzieć, ze głowa się uspokoiła przy tej kombinacji, bo przestało mnie piec i czasem włosy wytrzymują dłużej niz jeden dzień bez mycia. Ale niestety nie leczy mi tego co mam na głowie, tylko niweluje objawy. W dodatku ostatnio chyba sobie znowu podrażniłam skóre głowy, bo użyłam szamponu konopnego dwa razy, który przerypał mi skórę głowy. Nie przetłuszcza się ale pieczę na czubku znowu, straszne uczucie Delikatne szampony nie doczyszczają mi skóry głowy, a z kolei te mocne tak myją że mam wrażenie że mi aż zdzierają skórę głowy.
Przy takim łojotoku trzeba zrobić badania hormonalne oraz wdrożyć dietę: odstawić mleko i pochodne, cukier i biała mąkę, dużo pić czystej wody. Przyjmować doustnie probiotyki i vit PP. Co do pielęgnacji, rzeczywiście metoda prób i błędów bo u każdego ten sam preparat działa inaczej. Z Gestila profesjonalnego są ampułki łagodząco ochronne 1.2, które niwelują pieczenie ale niestety mogą dodatkowo przetłuszczać. Ewentualnie można spróbować "gluta" z siemienia lnianego lub galaretkę aloesową (taką z lodówki) na piekącą skórę głowy.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 09:50   #255
Agathha32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez czarna67 Pokaż wiadomość
Z badań dodatkowo: estradiol, LH, FSH, 17 ohp (3 dzień cyklu), vit D3 (25OH), ferrytyna. Jak będzie potrzeba konsultacji -dwa razy w miesiącu przyjmuję gościnnie w Katowicach, na co dzień Cieszyn.
Jak tylko bede w Polsce zrobie wszystkie konieczne badania i umowie sie na wizyte (20 min do Cieszyna wiec blisko). Dziekuje.
Agathha32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 11:14   #256
ajax21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Pani Ilono witam serdecznie i bardzo bardzo proszę o krótką poradę

Od dwóch lat przerzedzaja mi się włosy, na całej głowie ale widzę bardzo na czubku oraz z tyłu głowy. Zakola są OK. Nie mam zupełnie pustych miejsc ale włosy często odrastaja ciensze, szare. Bez blasku, suche, zauwazylam ok 2 lata temu ta zmiane koloru na bardziej szary. Włosy wypadaja dwa razy bardziej, ogólnie od tego momentu kiedy zaczęło się pogarszać byłam na tragicznej!!! diecie 500-1000 kcal i źle się odzywialam. Miałam bardzo nieregularny okres, czasem co 3 miesiące, dużo symptomów niedoczynności. W zimie tego roku miałam badane tsh - wynik ok. 4,35. Wzięłam się za siebie i zaczęłam jeść, stan głowy był najgorszy w tym okresie, sucha skóra, swędzenie, rok temu zauważyłam pieczenie i zaczerwieniona skórę tam gdzie najwięcej wypadało mi włosów i najgorzej rosły. Włosy przetluszczaja mi się bardzo szybko, parę godzin po myciu mam tłuste. Miałam też dużo czopkow wzięłam się mocno za siebie, zaczęłam jeść, po zmianie szamponu na Timotei (Bambi pogorszył sprawę) skóra przestała swędziec, zaczęłam robić masaże skóry głowy, dużo mniej czopkow. Czasami mam na głowie małe krostki z ropa dzisiaj byłam na badaniach, tsh-1,19. Zmalało duuuzo od lutego więc bardzo się cieszę, krew w normie poza cholesterolem oraz bardzo lekkim odwodnieniem. Pani Ilono czy mogłaby Pani mi doradzić co robić. Idę do dermatologa w związku z nadmiernym przetluszczaniem boję się że coś jest nie tak. Nie mam na razie zupełnie małych włosków (na całej skórze głowy). Wypadanie zmalalo było 70 dziennie, dwa razy więcej niż zwykle, teraz myślę że ok. 40. Czy mogłabym dostać od Pani podpowiedź co teraz robić, czym się zająć żeby pobudzić włosy do wzrostu i jakie hormony jeszcze zrobić, czy nadal sprawdzić androgeny, ferrytyne. Oraz po jakim czasie mogłabym spodziewać się poprawy, wzmocnienia wlosow, po uregulowaniu tarczycy. Załączam wyniki morfologii i tarczycy i pozdrawiam. Tak naprawdę po znalezieniu bloga zaczelam walczyc nie wiedziałam że hormony mogą mieć taki wpływ na włosy.



Tsh 1,190 (w lutym 4,35)

FT4 15,93

FT3 4,38



MCHC 35,5 (31-35) - odwodnienie?

Krwinki białe i czerwone, płytki krwi posrodku normy

Hemoglobina 14,4 (12-16)

Hematokryt 40,6 (37-47)

MCV 86,6 (83-103)

MCH 30,7 (28-34)

RDW CV 11,9 (11,5-14,5)

Neurocyty limfocyty itp wszystkie w normie

Cholesterol - 206 (<190)!!! Zła dieta może to powód strasznego przetluszczania włosów?
ajax21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 14:08   #257
Pigmentus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Szanowna Pani Ilono,

jestem z Katowic i planuję zapisać się do Pani na wizytę. Jednak wcześniej chciałabym mieć pewność czy to dobry moment.

Otóż 7 miesięcy temu urodziłam córkę (trzecie dziecko). W 4 miesiącu po porodzie włosy zaczęły wypadać. Zostało mi może 1/4 wszystkich włosów. Po poprzednich ciążach tak nie miałam dlatego jestem przerażona. W ciąży przyjmowałam euthyrox 25 ze względu na nieznacznie podwyższone tsh. Teraz nie zażywam.
Po porodzie nie robiłam żadnych badań. Czy podczas karmienia piersią badanie tsh i innych hormonów wyjdzie miarodajne? Miesiączka nie wróciła, więc czy w ogóle jest sens je robić?
Chciałabym do Pani przyjść z kompletem badań, żebyśmy mogły zacząć działać. Czy teraz jest Pani mi pomóc czy raczej poczekać do końca laktacji? A jeśli lepiej będzie poczekać to czy mogę stosować coś na wzmocnienie i porost włosów?? Będę wdzięczna za poradę. I serdecznie pozdrawiam.
Pigmentus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 15:53   #258
Agathha32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

czy ktos bylby w stanie przypomniec nazwe silnego peelingu do skalpu, calkiem drogiego, niestety nie pamietam nazwy. Z gory dziekuje
Agathha32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 08:02   #259
damcia58
Przyczajenie
 
Avatar damcia58
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 11
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Na badanie włosów teraz jest mnóstwo zabiegów, ja robiłam akurat trichoskopie, badanie aparatem cyfrowym w Gdańsku na aniołkach no i wyszło w końcu czemu mi tak włosy wypadają. Teraz może uda mi się to wyleczyć, albo chociaż trochę polepszyć kondycję włosów.
damcia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 21:05   #260
Vivi12399
Raczkowanie
 
Avatar Vivi12399
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 452
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Koniecznie zrób badania i koniecznie idź do trychologa na trichoskopię, która pozwoli na precyzyjną analizę skóry głowy i włosów. Ja chodzę do Hair Repair w Koszalinie i tam dodatkowo dobierają do włosów i skóry kosmetyki fryzjerskie czy trychologiczne i sprawdzają, jakie są efekty ich stosowania - na czym mi najbardziej zależało.
Po wykonaniu trichoskopii salon fryzjerski powinien zaproponować indywidualny plan działania, nie tylko w salonie, ale przede wszystkim w warunkach domowych. Ja tak właśnie miałam - mi się udało wyleczyć z problemu. Zadbaj o to, by trycholog zagwarantował Ci profesjonalną opiekę i każdy z tych kroków.
Vivi12399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 22:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.