Czerwona skóra wokół nosa. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 10:31   #1
lewusmagilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2

Czerwona skóra wokół nosa. Pomocy


Witam. Od długiego czasu męczy mnie zaczerwieniona skóra wokół nosa. Skóra jest piekąca i sucha. Jedyne maści jakie mi pomagają to bedicord g i elcon ale po paru dniach ciągle na nowo powraca. Po ostatniej wizycie u dermetologa przepisano mi cepathil i advantan, gdy posmaruje na noc advantanem to rano jest poprawa lecz w ciągu dnia na nowo powraca.... co to jest i jak to leczyć ? czy to azs ? spotkał ktoś się z podobnym problemem ? zamieszczam zdjęcie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...76262da56.html
lewusmagilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:00   #2
Yonia12
Raczkowanie
 
Avatar Yonia12
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 86
Dot.: Czerwona skóra wokół nosa. Pomocy

@lewusmagilla maści o których piszesz, że Ci pomagają można stosować tylko krótkotrwale i po kontrolą lekarza. Ich nadużywanie może doprowadzić do scieńczenia skóry i nadkażeń. Fakt, że te maści przynoszą Ci krótkotrwałą ulgę jest oczywisty - likwidują reakcję zapalną. Niemniej, powinny być stosowane krótkotrwale aż do wyleczenia.

A dermatolog nie powiedział Ci co to może być. Advantan też zawiera składnik streydowy -stad poprawa po nocy.

Ja na Twoim miejscu - wyjaśniłabym z lekarzem co to dokładnie jest. Popatrzyła na preparaty pielęgnacyjne do twarzy - może coś Ci ją cały czas podrażnia (czasem nawet woda z kranu jest dla cery nie do zniesienia), może ulgę przyniosłyby płyny micelarne. Stosowałabym się do zaordynowanego leczenia, bo cóż innego pozostaje. Ciężko mi Ci coś innego polecić, nie mając pewności czy to jest AZS, ŁZS czy coś innego....
__________________
Jestem Mamą po krakowsku
Blog: http://9-miesiecy.blogspot.com/

KONKURS: http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/06/konkurs-miosc-od-pierwszej-yzeczki.html
Yonia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:36   #3
lewusmagilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwona skóra wokół nosa. Pomocy

Witam. No właśnie dermatolog nie potrafi powiedzieć co to jest ;/ twierdzi ze nie wie ;/ Tak szukam właśnie czegos do smarowania na dzien, A moze krem uniwersalny z oriflame ? co o nim sądzicie ?
lewusmagilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:15   #4
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Czerwona skóra wokół nosa. Pomocy

nie używaj cały czas kremow! sterydy pomagają, ale na chwile. Potem moze byc nawet gorzej. Też niedawno mialam podobny problem - nie masz przypdkiem jakiejs alergii? skóra atopowa to przeciez skóra alegriczna Jeśli jest jakis dermatolog, który szybko przyjąłby Cię nie zwlekaj! Polecam mi krem Humektan jest nie obciążający bezzapachowy i mała tubka kosztuje tylko 9 z groszami, mozna poprosic o sprowadzenie - to zajmie im jeden dzien, jest bardzo delikatny uzywam go codziennie na zmianę z kremem ziaja med (apteczna ziaja) na naczynka. Oba świetnie nawilżają.
Mi się takie plamy pojawiają w lato Więc nie jestes sam - daj znac co i jak moze ja tez się jeszcze czegos dowiem o takiej cerze?
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.