Dokumanty na wyjazd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 13:48   #1
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130

Dokumanty na wyjazd


Witam.
Mam problem odnośnie wymiany dokumentów. Nie wiem dokładnie jak to rozwiązać. Po slubie, dokładnie 4.09.2013 wyjeżdzamy na podroz poslubna na 14 dni. Obecnie nie mam aktualnego paszportu wiec musze wyrobic nowy. Na wyrobienie paszportu urząd ma 30 dni. I teraz powstaje moje pytanie:

Czy muszę wyrobić paszport na obecne nazwisko, ktore w momencie wyjazdu bedzie juz inne? Czy moge wymienic dokumenty (dowód osobisty, paszport) przed faktycznym dniem ślubu juz na nowe nazwisko, zeby po slubie na wyjazd byl juz porzadek w papierach?

Z gory dziekuje za odpowiedz,
pozdrawiam.
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:11   #2
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Niestety z tego co wiem to musisz wyrobić pszport na obecne nazwisko, a dopiero po ślubie wymienić. Najlepiej będzie jak zapytasz w urzędzie.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki

Edytowane przez Madziuniusia
Czas edycji: 2013-07-01 o 14:12
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:34   #3
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Dokumanty na wyjazd

A gdzie jedziecie w podroz poslubna? Moze paszport nie potrzebny i mozna leciec na dowod, a paszport wyrobic nowy juz po slubie?
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:52   #4
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Paszport możesz wyrobić teraz na swoje nazwisko, a później zmienić po ślubie na paszporcie i wtedy odliczają Ci jakąś tam kwotę zależy do iedy ważny paszport. Dowód tak samo nie możesz wyrobić na nowe nazwisko jeszcze, jednak możesz jechać na swoim dowodzie jeszce
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:06   #5
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Dokumanty na wyjazd

wyrób teraz. Po ślubie paszport jest jeszcze ważny przez 60 dni.
a 30 dni masz na złożenie wniosku o nowy
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:45   #6
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez doriss Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem odnośnie wymiany dokumentów. Nie wiem dokładnie jak to rozwiązać. Po slubie, dokładnie 4.09.2013 wyjeżdzamy na podroz poslubna na 14 dni. Obecnie nie mam aktualnego paszportu wiec musze wyrobic nowy. Na wyrobienie paszportu urząd ma 30 dni. I teraz powstaje moje pytanie:

Czy muszę wyrobić paszport na obecne nazwisko, ktore w momencie wyjazdu bedzie juz inne? Czy moge wymienic dokumenty (dowód osobisty, paszport) przed faktycznym dniem ślubu juz na nowe nazwisko, zeby po slubie na wyjazd byl juz porzadek w papierach?

Z gory dziekuje za odpowiedz,
pozdrawiam.
nikt tak na prawdę nie sprawdza, czy zmieniłaś stan cywilny i nazwisko czy nie.
Poza tym nie ma możliwości wyrobienia dokumentów przed ślubem, musisz mieć akt ślubu, a przy dowodzie jeszcze dane muszą przejść przez system.
Ktoś słusznie zauważył, że jeśli wyrobisz nowy paszport już teraz na stare nazwisko potem odlicza ci odpowiednią kwotę, więc nawet nie wiem czy musiałabyś cokolwiek płacić, bo to będzie kwestia bardzo niewielkiego przedziału czasowego, a jeśli nawet to kwota będzie niewielka.
Jeśli możesz lecieć na dowód to leć i zmienisz wszystko dopiero po podróży.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 21:28   #7
wenszyca89
Raczkowanie
 
Avatar wenszyca89
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracaja :)
Wiadomości: 185
Dot.: Dokumanty na wyjazd

PRZEDE WSZYTSKIM nie odbierzesz paszportu na nazwisko X jak masz w dowodzie Y...JAK sie wylegitymujesz w biurze paszportowym? nawet przy skladaniu wniosku.
Niestety skladasz wniosek na nazwisko Y a po slubie masz czas (nie pamietam ile chyba 2 miesiaca na nowy wniosek bo ten nie jest juz po tym czasie wazny....
__________________
22.11.2011 -pierwsze "kocham Cie TŻ "
18.10.2012 -oficjalne :"TAK"
23.08.2013 - ŚLUB
wenszyca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 21:55   #8
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Dokumanty na wyjazd

ja miałam podobną sytuację
w kwietniu wychodziłam za mąż, a w lipcu lecieliśmy do Egiptu
w marcu wyrobiłam sobie paszport na nazwisko panienskie, no i w podroz poslubna lecialam ze starym dowodem na panienskie nazwisko
po powrocie wyrobilam nowy
wazne zeby w dokumentach sie zgadzalo, tak mi zalecono w UM
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 22:38   #9
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez wenszyca89 Pokaż wiadomość
PRZEDE WSZYTSKIM nie odbierzesz paszportu na nazwisko X jak masz w dowodzie Y...JAK sie wylegitymujesz w biurze paszportowym? nawet przy skladaniu wniosku.
Niestety skladasz wniosek na nazwisko Y a po slubie masz czas (nie pamietam ile chyba 2 miesiaca na nowy wniosek bo ten nie jest juz po tym czasie wazny....
nie tylko nie odbierzesz, ale nawet nie złożysz, bo musisz mieć jakieś potwierdzenie w dokumentach, że coś się zmieniło.
niby nie jest ważny, ale normalnie tego nie sprawdzają. Nie wiem jednak jak jest teraz kiedy idziesz do tej kolejki w której sama możesz sobie zeskanować (jednak tylko ten nowy paszport)... choć w sumie nie sądzę, że przez coś takiego zatrzymaliby cię na granicy, to akurat żaden powód. Może ewentulnie jeśli doszłoby do jakiegoś wykroczenia za granicą i wtedy zaczęli jakoś sprawdzać, ale nie ma co popadać w paranoję. Kuzynka wymieniła dopiero gdzieś po roku, a tak normalnie latała. Ja latałam na stary dowód też z rok, paszport wymieniłam wcześniej bo lecieliśmy daleko więc dla świętego spokoju wolałam mieć nazwisko takie jak męża, ale tak to nie ma się co przejmować.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:14   #10
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
ja miałam podobną sytuację
w kwietniu wychodziłam za mąż, a w lipcu lecieliśmy do Egiptu
w marcu wyrobiłam sobie paszport na nazwisko panienskie, no i w podroz poslubna lecialam ze starym dowodem na panienskie nazwisko
po powrocie wyrobilam nowy
wazne zeby w dokumentach sie zgadzalo, tak mi zalecono w UM
Dzieki za odpowiedz

Tak tez zrobię. Wyrobię na stare nazwisko a po ślubie i po powrocie z podrozy po prostu wyrobie na nowe.
Agus87 - ile musialas zaplacic za ten nowy paszport, ten wyrobiony juz po powrocie z Egipu?
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 00:34   #11
wenszyca89
Raczkowanie
 
Avatar wenszyca89
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracaja :)
Wiadomości: 185
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
nie tylko nie odbierzesz, ale nawet nie złożysz, bo musisz mieć jakieś potwierdzenie w dokumentach, że coś się zmieniło.
niby nie jest ważny, ale normalnie tego nie sprawdzają. Nie wiem jednak jak jest teraz kiedy idziesz do tej kolejki w której sama możesz sobie zeskanować (jednak tylko ten nowy paszport)... choć w sumie nie sądzę, że przez coś takiego zatrzymaliby cię na granicy, to akurat żaden powód. Może ewentulnie jeśli doszłoby do jakiegoś wykroczenia za granicą i wtedy zaczęli jakoś sprawdzać, ale nie ma co popadać w paranoję. Kuzynka wymieniła dopiero gdzieś po roku, a tak normalnie latała. Ja latałam na stary dowód też z rok, paszport wymieniłam wcześniej bo lecieliśmy daleko więc dla świętego spokoju wolałam mieć nazwisko takie jak męża, ale tak to nie ma się co przejmować.
o tym terminie powiedziel mi urzednik w usc a jak jest w praktyce nie sprawdzałamja lece na starym paszporcie a wymienie jak bedzie mi potrzebny
__________________
22.11.2011 -pierwsze "kocham Cie TŻ "
18.10.2012 -oficjalne :"TAK"
23.08.2013 - ŚLUB
wenszyca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 10:37   #12
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez doriss Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz

Tak tez zrobię. Wyrobię na stare nazwisko a po ślubie i po powrocie z podrozy po prostu wyrobie na nowe.
Agus87 - ile musialas zaplacic za ten nowy paszport, ten wyrobiony juz po powrocie z Egipu?
pytanie nie do mnie ale odpowiem:

Obniżenie opłaty za paszport:
  • jedną dziesiątą część opłaty za każdy pełny rok pozostający do upływu ważności dotychczas posiadanego paszportu - w przypadku paszportu z terminem ważności 10 lat,
  • jedną piątą - w przypadku paszportu z terminem ważności 5 lat.
Jedynie nie jestem pewna ile kosztuje obecnie wymiana paszportu, ale jeśli się nie mylę jest to kwota rzędu 140zł.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez wenszyca89 Pokaż wiadomość
o tym terminie powiedziel mi urzednik w usc a jak jest w praktyce nie sprawdzałamja lece na starym paszporcie a wymienie jak bedzie mi potrzebny
tak, bo tak mówi prawo, ale jeszcze kwestia gdzie lecisz, bo jeśli jest to obszar UE to właściwie ledwie zerkają na twój paszport. Co innego kiedy potrzebujesz wizę do danego kraju (i nie mówię to o Egipcie, Turcji czy Tunezji - bam tam traktują również wszystko bardzo ulgowo)
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 18:18   #13
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Moje konkretne pytanie dotyczylo, czy po prostu robiac nowy (po powrocie) paszport musze po zaplacic jeszcze raz taka sama sume. Bo z tego przepisu tak wynika (14zł za kazdy rok trwania paszportu - wymieniajac zaraz po podrozy poslubnej, zostaje wlasnie 10lat trwania paszportu - wiec kolejne 140zł). Czy ja dobrze to rozumiem?

Edytowane przez doriss
Czas edycji: 2013-07-03 o 18:25
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 00:28   #14
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Doriss - nie, nie .... bo tak jak napisałam jest to obniżenie kwoty o te lata ważności. Być może ten jeden rok już ci policzą, ale obniżą ci za kolejne 9 lat, czyli zapłacisz 14zł lub nic (choć właśnie nie sądzę, żeby zrobili wtedy bez żadnej opłaty - nie w PL

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-07-04 o 00:30
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:24   #15
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
pytanie nie do mnie ale odpowiem:

Obniżenie opłaty za paszport:
  • jedną dziesiątą część opłaty za każdy pełny rok pozostający do upływu ważności dotychczas posiadanego paszportu - w przypadku paszportu z terminem ważności 10 lat,
  • jedną piątą - w przypadku paszportu z terminem ważności 5 lat.
Jedynie nie jestem pewna ile kosztuje obecnie wymiana paszportu, ale jeśli się nie mylę jest to kwota rzędu 140zł.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------


tak, bo tak mówi prawo, ale jeszcze kwestia gdzie lecisz, bo jeśli jest to obszar UE to właściwie ledwie zerkają na twój paszport. Co innego kiedy potrzebujesz wizę do danego kraju (i nie mówię to o Egipcie, Turcji czy Tunezji - bam tam traktują również wszystko bardzo ulgowo)

To że w Egipcie, Turcji czy Tunezji może traktują ulgowo, ale nasze władze na lotnisku już nie traktują ulgowo
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 11:46   #16
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
To że w Egipcie, Turcji czy Tunezji może traktują ulgowo, ale nasze władze na lotnisku już nie traktują ulgowo
tzn co masz na myśli? Mnie jeszcze mi się nie zdarzyło nic przykrego przy odprawie paszportowej, a z PL i do PL latam dość często...
Zresztą o tym ulgowym traktowaniu to było bardziej w stosunku do wizy, którą potrzebujesz. Lecąc do np Tunezji, właściwie wypełniasz karteczkę w samolocie i wizę dostajesz od ręki, gdzie np w Tajlandii robią ci zdjęcie (skanują oko , dokładniej sprawdzają paszport, więc jest już troszkę dłuższa i bardziej skomplikowana procedura, żeby tę wizę otrzymać.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 00:53   #17
wenszyca89
Raczkowanie
 
Avatar wenszyca89
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: tam gdzie wrony zawracaja :)
Wiadomości: 185
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez doriss Pokaż wiadomość
Moje konkretne pytanie dotyczylo, czy po prostu robiac nowy (po powrocie) paszport musze po zaplacic jeszcze raz taka sama sume. Bo z tego przepisu tak wynika (14zł za kazdy rok trwania paszportu - wymieniajac zaraz po podrozy poslubnej, zostaje wlasnie 10lat trwania paszportu - wiec kolejne 140zł). Czy ja dobrze to rozumiem?
a ja myśle ze najprosciej jest zadzwonic do biura paszportowego lub sie tam udac
osobiscie mysle ze placi sie cala kwote od nowa co jej oczywiscie chore...
__________________
22.11.2011 -pierwsze "kocham Cie TŻ "
18.10.2012 -oficjalne :"TAK"
23.08.2013 - ŚLUB
wenszyca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 08:42   #18
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Teraz już jest inaczej, mi nie chodzi o wizy, chodzi mi o paszporty polacy na lotnisku bardzo sprawdzają paszporty i nie mówię tu o lotach zwykłych do europy tylko o wakacyjnych czarterach paszport musi być ważny pół roku jak chcesz lecieć do egiptu czy turcji czy tunezji i musi być ważny na dane które są we wszystkich dokumentach. W tych innych krajach tak tego nie przestrzegają jak nasi

Co do wymiany paszportu to tak jest że płaci się mniej
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 11:47   #19
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Dokumanty na wyjazd

A jeszcze do tej wymiany paszportu, to czy znowu trzeba 2 zdjecia donosic? czy juz im te "stare" wystarcza?

Nie bardzo mam czas na chodzenie do biura paszportowegoi pytanie sie o wszystko, bo wymyslili sobie, ze w piatki pracuja do 12:30 a to jedyny dzien w tygodniu kiedy prace koncze szybciej i bez brania urlopu moge sprawy pozałatwiac Stad moja masa pytan.

Edytowane przez doriss
Czas edycji: 2013-07-05 o 11:49
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 10:21   #20
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Tak trzeba mieć zdjęcia do wymiany też więc odrazu zrób sobie więcej
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:21   #21
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Cytat:
Napisane przez wenszyca89 Pokaż wiadomość
a ja myśle ze najprosciej jest zadzwonic do biura paszportowego lub sie tam udac
osobiscie mysle ze placi sie cala kwote od nowa co jej oczywiscie chore...
w tamtym roku wymieniałam paszport (pomimo tego że był jeszcze ważny) i nie płaciłam całej kwoty i nadal tak jest bo ten cytat o obniżeniu kosztów był właśnie z wiarygodnej strony na temat paszportów, mogę znaleźć link jeśli potrzeba

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
Teraz już jest inaczej, mi nie chodzi o wizy, chodzi mi o paszporty polacy na lotnisku bardzo sprawdzają paszporty i nie mówię tu o lotach zwykłych do europy tylko o wakacyjnych czarterach paszport musi być ważny pół roku jak chcesz lecieć do egiptu czy turcji czy tunezji i musi być ważny na dane które są we wszystkich dokumentach. W tych innych krajach tak tego nie przestrzegają jak nasi

Co do wymiany paszportu to tak jest że płaci się mniej
aaa o takie sprawdzanie ci chodzi. To że paszport musi być ważny te 6 miesięcy to zawsze było normą (aby używać paszportu, właśnie przede wszystkim do krajów gdzie potrzebna jest wiza). Powrót do domu nigdy nie będzie takim dużym problemem jak wylot do kraju gdzie potrzebujesz wizę - no i wiadomo, że bilet musi być na to samo nazwisko jakie widnieje na dokumencie, ale w przypadku gdy kupisz bilet na panieńskie nazwisko i na to samo nazwisko masz paszport (który jest ważny te pół roku) - nie ma żadnych problemów

Zdjęcia muszą być specjalne do nowego paszportu, twarzą na wprost.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-07-06 o 20:23
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 10:47   #22
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Dokumanty na wyjazd

Dzieki za wyczarpujaca odpowiedz. Juz wszystko wiem.
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.