Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-02, 17:51   #91
lauhau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 121
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

A ja mam problem. Otoz mam leczenie kanalowe dolnej szóstki. Wszystko bylo ok, najpierw zatrul, pozniej grzebal w kanalach i...pekła ta igła czy coś czym grzebał i została w kanale !!! Juz 3 raz przychodze, probuje z tym cos zrobic i nic! Nie moze tego wyciagnac, a bez tego nie mozna zaplombowac zeba, w poniedzialek ide juz 4 raz z tym samym zebem, k***ica mnie juz bierze. Nie wiem co on zamierza, chyba nie wie co z tym zrobic. Moze ktos mial podobnie, albo jakis dentysta jest na forum? Bo ja juz nie wiem
lauhau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:50   #92
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jeśli nie wyciagnie to udaj sie do dentysty który ma mikroskop endodontyczny i to na pewno rozwiaze twoj problem,a jesli i to nie pomoze to zeba mozna "zaleczyc"i taki zab nalezy obserwowac, jesli nie bedzie dawal oznak bolowych to ok ,a jesli bedzie bol to do usuniecia ale to juz jest ostatecznosc
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:48   #93
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam.Mam pytanie do ivoclar ponieważ wydaje mi się że jest stomatologiem.Co może dziać się z zębem niedokładnie przeleczonym kanałowo.Trzy tygodnie temu miałam leczoną kanałowo górną szóstkę. Miałam dokładnie cztery wizyty:lekarstwo,przepłuk anie kanałów i znów lekarstwo,zdjęcie i wypełnienie kanałów a na koniec plomba.Dodam że plomba jest duża bo nie miałam ponad połowy zęba.Niestety dentystka wypełniła tylko dwa kanały a trzeci nie do końca ponieważ nie mogła go udrożnić.Od dwóch dni ząb ten zaczyna mnie pobolewać,nie jest to duży ból ale jednak.Z początku był tylko na nagryzanie ale teraz czuję go cały czas.Mam też takie wrażenie że mam za wysoko plombę a wiem że miałam to dokładnie sprawdzane na kalce. W ogóle z tym zębem mam od dawna problemy.Miałam go leczonego chyba kilka razy.Poprzednia dentystka założyła mi na nim plombę pomimo tego że ząb był już po części martwy.Poszłam do innej dentystki ponieważ ułamał mi się kawałek plomby i wtedy okazało się że ząb jest martwy ponieważ nie czułam bólu przy wierceniu. Wyleczyła mi go kanałowo jednak był problem z tym trzecim kanałem. A teraz zaczyna mnie boleć.Co robić?Nie chcę go usuwać a wiem że w mojej miejscowości nikt nie leczy pod mikroskopem.Może antybiotyk mógłby pomóc?Bardzo proszę o pomoc.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:24   #94
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

hmm cięzka sprawa po pierwsze dlatego że porady na "sucho"tzn.nie widząc zdjęcia rtg trudno mi jest doradzic i to dobrze doradzic ,dlatego tez musisz pamiętac że to co piszę i radze to robie to tylko na podstawie tego co mi opisujesz ttak więc powiem ci co ja bym zrobiła gdybys była moja pacjentką ;antybiotyk mozna by było ale w wiekszosci przypadkow on tylko załagodzi dolegliwosci bólowe sama przyczyna pozostanie,wiec możesz poprosic o antybiotyk ale jak mowie to tylko profilaktyka ktora podejrzewam bedzie tylko na krótka mete działała;podejrzewam że ten ząb jak pisałas był kilka razy leczony i nigdy porzadnie do końca tak wiec jeśli rzeczywiscie 2 kanały sa przeleczone porzadnie a tylko jeden nie do końca ,to powinnas mimo wszystko udać sie do jakiejs porzadnej kliniki do dentysty ktory zna sie na endodoncji po to zeby ci przeleczył do końca ten kanał bo jesli tego nie zrobisz to na pewno tak podejrzewam juz sie zaczyna robic zmiana okołowierzchołkowa i teraz ząb został dodatkowo naruszony wiec na pewno trzeba ten kanał przeleczyć do końca tak czy siak i wierz mi teraz są takie cuda że nie ma opcji na pewno da sie go przeleczyć;odczekaj trochę zobacz jesli sie nie uspokoi zbierz sie w sobie i jedz gdzies gdzie ci naprawde pomoga bo taka dłubanina to wiesz jest tylko na niekorzyść no i szkoda twojej kasy ;no chyba ze ci nie zalezy na tym zębie i zdecydujesz sie na usunięcie, naprawde jest bardzo wiele opcji i mogłabym pisac i pisać.tak wiec popros o antybiotyk odczekaj jakies 2 tyg jesli dalej bedzie bolec znajdz dobrego dentyste endodontę przelecz ten kanał do końca i na tym skończy sie Twój problem.a wogóle skąd ty jesteś???szkoda że rtg nie widzę p.s.a czy to na pewno ta 6 Cie pobolewa a może ząb obok promieniuje a wydaje Ci się ze to 6 i jak ona cie boli samoistnie czy na opukiwanie (postukaj sobie trzonkiem od łyżeczki do herbaty dellikatnie w tego zęba i zobacz czy cię boli porownaj do innych zębow czy jest tak samo)
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:25   #95
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:46   #96
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
hmm cięzka sprawa po pierwsze dlatego że porady na "sucho"tzn.n ie widząc zdjęcia rtg trudno mi jest doradzic i to dobrze doradzic ,dlatego tez musisz pamiętac że to co piszę i radze to robie to tylko na podstawie tego co mi opisujesz ttak więc powiem ci co ja bym zrobiła gdybys była moja pacjentką ;antybiotyk mozna by było ale w wiekszosci przypadkow on tylko załagodzi dolegliwosci bólowe sama przyczyna pozostanie,wiec możesz poprosic o antybiotyk ale jak mowie to tylko profilaktyka ktora podejrzewam bedzie tylko na krótka mete działała;podejrzewam że ten ząb jak pisałas był kilka razy leczony i nigdy porzadnie do końca tak wiec jeśli rzeczywiscie 2 kanały sa przeleczone porzadnie a tylko jeden nie do końca ,to powinnas mimo wszystko udać sie do jakiejs porzadnej kliniki do dentysty ktory zna sie na endodoncji po to zeby ci przeleczył do końca ten kanał bo jesli tego nie zrobisz to na pewno tak podejrzewam juz sie zaczyna robic zmiana okołowierzchołkowa i teraz ząb został dodatkowo naruszony wiec na pewno trzeba ten kanał przeleczyć do końca tak czy siak i wierz mi teraz są takie cuda że nie ma opcji na pewno da sie go przeleczyć;odczekaj trochę zobacz jesli sie nie uspokoi zbierz sie w sobie i jedz gdzies gdzie ci naprawde pomoga bo taka dłubanina to wiesz jest tylko na niekorzyść no i szkoda twojej kasy ;no chyba ze ci nie zalezy na tym zębie i zdecydujesz sie na usunięcie, naprawde jest bardzo wiele opcji i mogłabym pisac i pisać.tak wiec popros o antybiotyk odczekaj jakies 2 tyg jesli dalej bedzie bolec znajdz dobrego dentyste endodontę przelecz ten kanał do końca i na tym skończy sie Twój problem.a wogóle skąd ty jesteś???szkoda że rtg nie widzę p.s.a czy to na pewno ta 6 Cie pobolewa a może ząb obok promieniuje a wydaje Ci się ze to 6 i jak ona cie boli samoistnie czy na opukiwanie (postukaj sobie trzonkiem od łyżeczki do herbaty dellikatnie w tego zęba i zobacz czy cię boli porownaj do innych zębow czy jest tak samo)
Ząb obok czyli 5 miałam leczony kanałowo rok temu.Nie wiem dokładnie który to ząb mnie pobolewa ?5 była na zdjęciu ok.Wydaje mi się że boli mnie 6 głownie jak w nią pukam.Dziś jest spokój.Ząb mnie nie boli(ale cały czas czuję że go mam w przeciwieństwie do innych).Mam pytanie jak długo mogę czekać zanim go znowu przeleczę.Nie ukrywam że wolałabym najpierw wyleczyć inne zęby (mam jeszcze trochę do leczenia)Przez tą szóstkę którą ciągle leczę nie mogę się zabrać za inne.Jestem z małego miasteczka ok.40km od Poznania.Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 17:47   #97
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
hmm cięzka sprawa po pierwsze dlatego że porady na "sucho"tzn.n ie widząc zdjęcia rtg trudno mi jest doradzic i to dobrze doradzic ,dlatego tez musisz pamiętac że to co piszę i radze to robie to tylko na podstawie tego co mi opisujesz ttak więc powiem ci co ja bym zrobiła gdybys była moja pacjentką ;antybiotyk mozna by było ale w wiekszosci przypadkow on tylko załagodzi dolegliwosci bólowe sama przyczyna pozostanie,wiec możesz poprosic o antybiotyk ale jak mowie to tylko profilaktyka ktora podejrzewam bedzie tylko na krótka mete działała;podejrzewam że ten ząb jak pisałas był kilka razy leczony i nigdy porzadnie do końca tak wiec jeśli rzeczywiscie 2 kanały sa przeleczone porzadnie a tylko jeden nie do końca ,to powinnas mimo wszystko udać sie do jakiejs porzadnej kliniki do dentysty ktory zna sie na endodoncji po to zeby ci przeleczył do końca ten kanał bo jesli tego nie zrobisz to na pewno tak podejrzewam juz sie zaczyna robic zmiana okołowierzchołkowa i teraz ząb został dodatkowo naruszony wiec na pewno trzeba ten kanał przeleczyć do końca tak czy siak i wierz mi teraz są takie cuda że nie ma opcji na pewno da sie go przeleczyć;odczekaj trochę zobacz jesli sie nie uspokoi zbierz sie w sobie i jedz gdzies gdzie ci naprawde pomoga bo taka dłubanina to wiesz jest tylko na niekorzyść no i szkoda twojej kasy ;no chyba ze ci nie zalezy na tym zębie i zdecydujesz sie na usunięcie, naprawde jest bardzo wiele opcji i mogłabym pisac i pisać.tak wiec popros o antybiotyk odczekaj jakies 2 tyg jesli dalej bedzie bolec znajdz dobrego dentyste endodontę przelecz ten kanał do końca i na tym skończy sie Twój problem.a wogóle skąd ty jesteś???szkoda że rtg nie widzę p.s.a czy to na pewno ta 6 Cie pobolewa a może ząb obok promieniuje a wydaje Ci się ze to 6 i jak ona cie boli samoistnie czy na opukiwanie (postukaj sobie trzonkiem od łyżeczki do herbaty dellikatnie w tego zęba i zobacz czy cię boli porownaj do innych zębow czy jest tak samo)
Ząb obok czyli 5 miałam leczony kanałowo rok temu.Nie wiem dokładnie który to ząb mnie pobolewa ?5 była na zdjęciu ok.Wydaje mi się że boli mnie 6 głownie jak w nią pukam.Dziś jest spokój.Ząb mnie nie boli(ale cały czas czuję że go mam w przeciwieństwie do innych).Mam pytanie jak długo mogę czekać zanim go znowu przeleczę.Nie ukrywam że wolałabym najpierw wyleczyć inne zęby (mam jeszcze trochę do leczenia)Przez tą szóstkę którą ciągle leczę nie mogę się zabrać za inne.Jestem z małego miasteczka ok.40km od Poznania.Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 18:06   #98
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jeśli chodzi o czas o owywiście im wczesniej tym lepiej ,ale jeśli bardzo że tak powiem ci nie dokucza to już od ciebie zależy kiedy go znowu zaczniesz leczyć bo jakiegos określonego czasu w tym przypadku nie ma czyli poznań proponuje abyś w Poznaniu udała sie do Instytutu Stomatologii Zachowawczej Akademii Medycznej tam na pewno ci pomoga i tego jestem pewnapozdrawiam acha jesli jesteś ubezpieczona to w wiekszosci "zabiegów"nie bedziesz płacić
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 18:16   #99
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o czas o owywiście im wczesniej tym lepiej ,ale jeśli bardzo że tak powiem ci nie dokucza to już od ciebie zależy kiedy go znowu zaczniesz leczyć bo jakiegos określonego czasu w tym przypadku nie ma czyli poznań proponuje abyś w Poznaniu udała sie do Instytutu Stomatologii Zachowawczej Akademii Medycznej tam na pewno ci pomoga i tego jestem pewnapozdrawiam acha jesli jesteś ubezpieczona to w wiekszosci "zabiegów"ni e bedziesz płacić
Czy mogę prosić o adres?Lub chociaż nazwę ulicy?Poleczę sobie jeszcze kilka zębów i zabiorę się za tę szóstkę.Mam nadzieję że uda sie ją uratować i te zmiany okołowierzchołkowe nie będą tak szybko postępować.Z góry bardzo dziękuję.Pozdrawiam.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 18:24   #100
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

http://www.cks.amp.edu.pl/zakres.htm to jest ich strona tam wszystko znajdziesz życze powodzenia i jeśli bedziesz miała jakies pytaniea służe radą
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 18:48   #101
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
http://www.cks.amp.edu.pl/zakres.htm to jest ich strona tam wszystko znajdziesz życze powodzenia i jeśli bedziesz miała jakies pytaniea służe radą
Dziękuję.Na pewno jeszcze nieraz skorzystam.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 19:33   #102
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ja miałam jednego zombalka robionego kanałowo przy 1 wizycie nie miałam znieczulenie bo dentysta chciał sprawdzić jak dlaeko sprawa się posuneła.. myślałam że umrę na fotelu! musze dodac że to nie był moj dentysta.
Ale moj dentysta kończył leczenie itp. Juz ze znieczuleniem
I juz jest okej.

Jestem zafascynowana pracą dentysty!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:42   #103
ShirinGol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ja tez mialam leczenie kanalowe ale jak czytam opisy nie ktorych to normalnie masakra. Mnie nic a nic nie bolalo bo dentystka dala mi dobre znieczulenie pewnie widziala jak sie boje i dlatego mi dala to znieczulenie. Jak wyciagala mi nerwy to nic nawet nie czulam. dopiero za 2 razem nie dala mi znieczulenia ale i tak nie bolalo Mysle ze najlepiej udac sie do dentysty prywatnie bo wtedy sie bardziej przylozy Moja nauczycielka tez mowila ze byla na leczeniu kanalowym tylko byla u dentysty ze sluzby zdrowia to myslala ze sie z bolu wscieknie
ShirinGol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 08:44   #104
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ja zawsze do dentysty chodzę prywatnie!
Zgadzam się z tym że prywatnie lepiej dentysta się przykłada, więcej sie troche płaci ale ma się lepiej zrobione
Oczywiścnie nie móię ze jak ktos ma robione zeby na fundusz to jest źle.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 15:28   #105
magdusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam wszystkich!!!Mam ogromna prośbe,otóz moja dentystka stwierdziła dzis ze nie wyleczy mi zabka -chodzi o leczenie kanałowe(dolna 7),ponieważ korzenie zeba mam "zawiniete"i nie wyczysci mi ich do konca.Kazała abym poszukała specjalisty który zajmuje sie leczeniem kanałowym metoda mikroskopową,otóz znalazłam tekiego specjaliste.Mam pytanie-jaki jest koszt takiego leczenia,czy odbywa sie to na jednej wizycie(tak mi mowiła dentystka),czy to boli?Na czym taka metoda polega?Bardzo prosze o pomoc.Z góry dzierkuje,pozdrawiam
magdusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 17:28   #106
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Magdusia23 przeczytaj ten watek od poczatku (np. moje wypowiedzi) to bedziesz wiedziec ile taki zabieg trwa, kosztuje, itd.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 17:33   #107
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ShirinGol Pokaż wiadomość
Ja tez mialam leczenie kanalowe ale jak czytam opisy nie ktorych to normalnie masakra. Mnie nic a nic nie bolalo bo dentystka dala mi dobre znieczulenie pewnie widziala jak sie boje i dlatego mi dala to znieczulenie. Jak wyciagala mi nerwy to nic nawet nie czulam. dopiero za 2 razem nie dala mi znieczulenia ale i tak nie bolalo Mysle ze najlepiej udac sie do dentysty prywatnie bo wtedy sie bardziej przylozy Moja nauczycielka tez mowila ze byla na leczeniu kanalowym tylko byla u dentysty ze sluzby zdrowia to myslala ze sie z bolu wscieknie
moim zdaniem zbyt uogólniacie lekarz to lekarz, zdarzają się wspaniali lekarze pracujący tylko na NFZ i nieludzcy przyjmujący tylko prywatnie. Tym bardziej że kanałowe od czwórki dalej nie jest refundowane (w przypadku dorosłych) i to zawsze prywatna usługa
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 21:55   #108
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

witajcie, szukam porady i moze jestescie w stanie mi pomoc... Chodzi oczywiscie o leczenie kanalowe. Albo ja mam jakies dziwne zeby albo dentysta mnie naciaga. 3 lata temu mialam leczony zab kanalowo. Od jakiegos czasu zrobil sie wrazliwy na nagryzanie (nie bolal jakos bardzo, ale jak sie nagryzalo albo w niego postukalo to bolal). Dentysta zrobil zdjecie rtg - stwierdzil ze obok wierzcholka korzenia cos sie tam robi - jakas przestrzen wolna, czy cos podobnego. W kazdym razie mial moje poprzednie zdjecie (to on leczyl tego zeba) i zapewnial ze kanaly sa poprawnie wypelnione. Dzis bylam go leczyc - rozwiercil i stwierdzil ze kanaly sa dobrze wypelnione i to nie bola kanaly!!! (ze zdjecia mowil co innego!). Ze w srodku zeba (ale nie w kanale ale jakby na gorze) jest jakby taki mikrokanal (cos jakby dziurka malenka w zebie). Popatrzylam niepewnie na niego - i zaczal sie tlumaczyc ze to nie jest wywiercona dziurka - tylko taka anatomia zeba. I ze teraz da mi lekarstwo, za kilka dni wymieni i potem co miesiac bedzie wypelnial wodorotlenkiem i .... zobaczymy czy sie poprawi.... Co sugerowalo ze moze wcale nic sie nie poprawi. Sa sadzicie o tym przypadku? Moze to on mi poprzednio ta dziurke zmajstrowal? Czy on tego wczesniej nie widzial? Czy jesli to jest anatomia taka to moze za kolejne 3 lata znowu sie popsuje?

Dodam ze kiedys leczyl mi innego zeba - i juz nastepnego dnia zaczal mnie bolec. Wmawial mi ze zab sie stal wrazliwy bo ma odslonieta szyjke. I tak pobolewal, pobolewal a po pol roku zrobil sie w nim zgorzel i jezdzilam po pogotowiach bo umieralam z bolu a nikt nie wiedzial co mi jest....Oczywiscie tego zeba to mi leczyl kanalowo na jakis 8-10 wizytach...

I jeszcze jedno - kiedys u jednej dentystki leczylam kanalowo jednego zeba - i niestety tez co chwile tylko zmieniala lekarstwo. Leczenie bylo dlugotrwale, az sie zab zlamal. Dodam ze nie brala kasy podczas kazdej wizyty (jak ten moj obecny dentysta), ttylko z gory ustalona. WIec moze ja mam jakies takie dziwne zeby? help!
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:05   #109
magdusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

PROSZE O RADE!!!Byłam dzis u stomatologa,który zgodził mi sie zrobic zeba kanałowo,z uzyciem mikroskopu(poniewaz korzenie mam zawiniete).Powiedział,ze to bedzie na kilku wizytach i koszt tego leczenia to ok 1000 zł!!!Usłyszałam-zbladłam!!!Dla mnie to szok.z góry uporzedził,ze po leczeniu musze zrobic zdjecie czy wszystko jest ok(mam stan zapalny i duży ubytek)jeżeli nie bedzie to bede musiała usunac zeba.To jest dolna 6.Prosze o rade,ciezko mi podjac decyzje czy zgodzic sie na leczenie czy wyrwac zeba(i tak nie bedzie widac jego braku).Dodam ze ta cena mnie przeraziła i bedzie ciezko przy moich studiach i małym dziecku.Jak myslicie?
Dodam ze to juz moj 6!!!zab,który bedzie(lub i nie)robiony kanałowo.
Nie wynika to z zaniedbania,lecz taki "mój urok",zeby psuja sie od korzeni.A i za kazdego zeba nie płaciłam wiecej jak 300zł.dlatego ta cena mnie tak przeraziła.
PROSZE WAS O RADY,co myslicie???Jak bedzie lepiej???
magdusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 14:22   #110
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdusia23 Pokaż wiadomość
PROSZE O RADE!!!Byłam dzis u stomatologa,który zgodził mi sie zrobic zeba kanałowo,z uzyciem mikroskopu(poniewaz korzenie mam zawiniete).Powiedział,ze to bedzie na kilku wizytach i koszt tego leczenia to ok 1000 zł!!!Usłyszałam-zbladłam!!!Dla mnie to szok.z góry uporzedził,ze po leczeniu musze zrobic zdjecie czy wszystko jest ok(mam stan zapalny i duży ubytek)jeżeli nie bedzie to bede musiała usunac zeba.To jest dolna 6.Prosze o rade,ciezko mi podjac decyzje czy zgodzic sie na leczenie czy wyrwac zeba(i tak nie bedzie widac jego braku).Dodam ze ta cena mnie przeraziła i bedzie ciezko przy moich studiach i małym dziecku.Jak myslicie?
Dodam ze to juz moj 6!!!zab,który bedzie(lub i nie)robiony kanałowo.
Nie wynika to z zaniedbania,lecz taki "mój urok",zeby psuja sie od korzeni.A i za kazdego zeba nie płaciłam wiecej jak 300zł.dlatego ta cena mnie tak przeraziła.
PROSZE WAS O RADY,co myslicie???Jak bedzie lepiej???
Ja teraz jestem w trakcie leczenia kanałowego właśnie z użyciem mikroskopu i ultradźwięków (pierwszy raz) - koszt ok. 600 zł+do tego jakieś wzmocnienie zęba, czeka mnie jakiś 8 wizyt - strasznie dużo ale podobno dzięki temu ząb jest pewniej i lepiej leczony niż "starą" metodą (zresztą okaże się za pare lat ) bo mi akurat każdy leczono kiedyś ząb teraz przysparza niemałych kłopotów. Szkoda byłoby wyrywać zęba jeśli jest szansa na wyleczenie - ale oczywiście decyzja należy tylko do Ciebie.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 15:23   #111
peeres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Miałem już jeden ząb leczony kanałowo. Dokładnie to mam, bo dzisiaj będzie czyszczenie kanałów. Nie dalej jak tydzień temu miałem robioną 2 górną dentystka mówiła, że mało brakowało i było by kanałowe. Ale powiedziała też, że jak będzie boleć to trzeba będzie kanał. Ten ząb mnie nie boli, ale tak jakby go czuję. Boję się, że będzie kanałowe. I stąd pytanie: Czy możliwe jest kanałowe bez zmiany koloru zęba? Bo ten jeden co mam robiony kanałowo zmienił kolor na siny.
peeres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 16:07   #112
kajmera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

hej
tak czytam to forum od dluzszego czasu i z jednej str jestem przerazona tym co czytam a z drugiej troche mnie to pociesza mam pytanie o te kanalowe leczenie, bo wczoraj bylam u dentystki, wyjela stara plombe wyczyscila dala trutke i wyslala do domu. wszystko bylo ze znieczuleniem, i powiedziala ze jak znieczulenie pusci to moze mni ebolec, tak samo na nastepny dzien moze bolec ale da sie wytrzymac, i w tym "problem" ze mnie nic nie boli:/ to dobrze czy zle? bo ja myslalam ze dobrze jesli nic nie czuje i ze bedzie git, ale kolega mi dzis powiedzial ze jesli nie boli, tzn ze zab juz jest martwy i czeka mnie kanalowe na 100%:////// trutke ide za 2 tyg wyjac wiec czeka mnie 2 tyg dreczenia co teraz:/ jak myslicie to tobrze ze nie boli czy dobrze??
kajmera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 16:31   #113
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

skoro masz zalozona trucizne no to przeciez zab i tak bezie martwy i bedzie musiał byc przeleczony tak czy inaczej kanałowo gdyz innej opcji w przypadku załozenia trucizny nie ma a to że cie nie boli to indywidualna spprawa kazdego człowieka jednego boli jak ch... innego troszke mniej a jeszce innego wcale nie ma sie co martwic naprawde i nie słuchac bzdur wygadywanych przez laików
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:36   #114
kajmera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

no wlasnie nie jestem tego tak apewna, bo moja dentystka mowila ze zaklada mi to na 2 tyg, i w ciagu tego czasu to cos sprawi ze czesc zeba sie odbuduje, a jesli nie to wtedy zajmie sie kanalami.poniewaz bylam troche przerazona ta wizyta wiec nie wszytsko dokladnie pamietam co mowila:/ ale napewno cos o odbudowie zeba dzieki temu czemus co mi tam wsadzila, chociaz ja nie wiem jak moze sie zab osbudowac w 2 tyg??;/ moze to cos tam w srodku sie ma zagoic w tym czasi ei nie tzreba bedzie kanalowo leczyc?
kajmera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:44   #115
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

no to lekarstwo ci włozyła i podejrzewam jakie jesli nie boli w takiej sytuacji to bardzo dobrze bedzie o.k zobaczysz
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:05   #116
kajmera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

acha no to dzieki ci wieklkie za informacje az mi lzej mam nadzieje ze masz racje jeszcze razz wielkie dzieki))))))))))
kajmera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:09   #117
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Helou
Ile kosztuje kanałówka u dentysty z NFZ? Pytam, bo ot ciekawa W czwartek idę na zdjęcie trucizny i będzie jazda hahaha Oczywiście zarządałam znieczulenia Bo ja panikara jestem i na czyszczeniu wyłam ehehe
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:22   #118
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

mysle ze dentysta z nfz będzie wiedział ile kosztuje a swoja droga skoro jest zatruty to jak moze bolec hhmmm oto jest pytanie

zalezy zreszta ktory ząb bo o ile sie orientuje kanalówke nfz refunduje tylko żebow przednich a bocznych niestety nie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:23   #119
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Pytanie do ivoclar.
Kiedyś radziłam się tobie w sprawie źle przeleczonej kanałowo szóstki.
Do tej poru było ok.ziś znów ząb zaczął mnie boleć
Kurcze nie wiem czy szóstka czy piątka(też leczona kanałowo)
Czy jest taka możliwośc że boli mnie dziąsło pomiędzy tymi dwoma zębami?Czasami tak mi się wydaje.
Dziś ból jest naprawdę dotkliwy,jak nigdy i trwa cały dzień.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:31   #120
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

jesli nie ząb to prawdopodobnie zrobiła cie sie kieszonka zębowa miedzy 2 zębami ,trzeba ja oczyscic(to moze zrobic tylko dentysta i załozyc wkladke antyseptyczna do odkazenia)a ty mozesz jedynie plukac szałwia lub lepiej kupic sobie w aptece eludril do plukania jamu usten ,masz taki stan zapalny i jesli nie przekjdzie po ok 3-4 dniach powinnas pojsc do dentysty o ile to jest kieszonka(nie widze niestety nie moge stwierdzc)
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.