Kolejna stluczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-15, 15:35   #1
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159

Kolejna stluczka


Witam. Mam taki problem jezdze dopiero rok czasu a juz 3 razy stuklam w auto dwadwa razyna na krzyżowce raz na poboczu i przerysowalam swoje dwa razy. Uwazam ze jestem zlym kierowca. Nie spojrzalam i poecialam. Ciagle slysze nic takiego sie nie stalo. Nic powaznego przecie. Dla mnie jak na rok czasu to duzo. Za duzo patrzac nawet na to ile km przejechalam. Boje sie juz jezdzic. Poradzicie cos? Powiecie co myślicie? Ciagle slyszy ze nie moge przestać jeździć.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 15:57   #2
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Kolejna stluczka

Jazda autem wymaga sporego skupienia. Nie poddawaj się, i przede wszystkim nie bój. Stłuczki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom. Może kup kilka godzin jazdy z instruktorem?

Powiem Ci z doświadczenia że nie warto się poddawać. Sama miałam poważny wypadek, wylądowałam w szpitalu.Od razu gdy stanęłam na nogi wsiadłam za kółko, bo wiedziałam że jeśli tego nie zrobię już nigdy nie będę jeździć autem.
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 15:32   #3
kikila123321
Raczkowanie
 
Avatar kikila123321
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 159
Dot.: Kolejna stluczka

Jazdy obawiam sie za duzo mi nie dadzą. Kolizje są zrobione z mojego rozkojarzenia. Braku skupienia. Nie raz musialam wychamowac odbic bo ktos sie wbil.
__________________
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.-Sándor Márai
kikila123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 20:20   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kolejna stluczka

Cytat:
Napisane przez kikila123321 Pokaż wiadomość
Jazdy obawiam sie za duzo mi nie dadzą. Kolizje są zrobione z mojego rozkojarzenia. Braku skupienia. Nie raz musialam wychamowac odbic bo ktos sie wbil.
Zastanów się czy rzeczywiście warto rezygnować. Musisz się przełamać. Poproś o radę najbliższych w ocenie tego jak prowadzisz. Zadaj sobie pytanie czy czujesz się na siłach paniwac nad stresem i strachem. Rozważ plusy i minusy jazdy samochodem. Kiedyś sama panicznie bałam prowadzić, odkladalam zapisanie się na kurs chyba z 10 lat .. Jazdy L misrednio wychodziły, potem egzaminy, zdałam za kolejnym razem. Pierwsze samodzielne jazdy to wolę zapomnieć. Teraz kiedy wsiadam w auto czuje autentyczna radość z prowadzenia, wolność jest muszę tłuc się autobusem. Czasem mam gorsze chwile jak jest ślisko, albo na drodze jakiś cwaniak mnie denerwuje. Przemyśl jeszcze raz swoją decyzję. Bo jak zrezygnujesz to kiedyś będzie trudniej zwrócić do tego.
Powodzenia.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-24, 21:43   #5
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Kolejna stluczka

Nie ma chyba innej rady, jak po prostu wziąć się w garść i się skupić.

Zanim kupiłam swój pierwszy samochód jeździłam okazjonalnie samochodem męża i trzeba przyznać, że jeździłam tragicznie. Zero skupienia, więcej szczęścia miałam niż umiejętności. Teraz mam już swój samochód i uświadomiłam sobie, że to czy gdzieś bezpiecznie dojadę zależy w dużej mierze ode mnie. Za każdym razem gdy wsiadam za kierownicę biorę głęboki oddech, ustawiam sobie wszystko na spokojnie tak by było mi jak najwygodniej i nic mnie nie rozpraszało i przestawiam swoje myślenie - ruszam i nie myślę o niczym innym tylko o tym, że prowadzę i uważnie analizuję to co się dzieje na drodze. Pomyślę dziesięć razy zanim zmienię pas czy ruszę z drogi podporządkowanej. Wszystko zostawiam za sobą. Umawiam się sama ze sobą, że przemyślę dany temat który mnie frapował w drodze do samochodu zaraz tylko jak z niego wysiądę u celu a teraz po prostu jadę i nic innego mnie nie zajmuje.

Nic lepszego mi nie przychodzi do głowy
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-12-24 o 21:44
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 18:06   #6
april_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Kolejna stluczka

Bądźmy szczerzy - 3 kolizje w rok no to nie jest najmniej, ale nie jest też bardzo tragicznie... Piszesz, że stukłaś w auto, czyli nie był to jakiś poważny wypadek i nikt nie ucierpiał? Jeśli nie, to tylko samochód, tylko blacha, no ale musisz bardziej się rozglądać, żeby nie zrobić krzywdy sobie i innym. Weź sobie dodatkowe lekcje! Myślę, że to był najlepszy pomysł. Z kimś innym, niż uczyłaś się do egzaminu, bo może tamta osoba uczyła Cię po prostu źle.
april_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 16:45   #7
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kolejna stluczka

To się zdarza. Jak tylko kupiłam auto,wjeżdżając do pracy,walnęłam w bramę i porysowałam auto.Dwa dni później,podczas parkowania,przywaliłam w inne auto i znowu rysy,pęknięcie karoserii. Pomyślałam - załamka. A później już nic takiego się nie przytrafiało,byłam bardziej uważna no i oczywiście w miarę upływu czasu - doświadczenie coraz większe,a za tym też inna jazda.Nie rób sobie wyrzutów,takie rzeczy się zdarzają nawet bardzo doświadczonym kierowcom.Wystarczy chwila dekoncentracji...
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-13, 08:21   #8
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Kolejna stluczka

Ja też zaraz po zakupie auta porysowałam go na własnym podwórku wyjeżdżając. Wyszłam i prawie się popłakałam, ale auto nie nowe - szybko mi przeszło. Z takich nie miłych doświadczeń, czasem człowiek wyciąga na przyszłość najwięcej. A wszyscy oprócz TŻ uważali, że jestem beznadziejnym przypadkiem (ja też tak uważałam o sobie).
Nie poddawaj się, jeździj, a będzie coraz lepiej
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 10:12   #9
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kolejna stluczka

Jakiś czas temu ,moja teściowa kupiła nowiutkie auto z salonu i też zarysowała na parkingu.A prawo jazdy ma od wieeeelu lat
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 10:16   #10
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Kolejna stluczka

Mój mąż jest kierowcą zawodowym, jeździ świetnie, a też miał stłuczkę. Jesteśmy tylko ludźmi.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:43   #11
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Kolejna stluczka

Wg mnie 3 skluczki w ciagu poerwszego roku to bardzo duzo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 11:42   #12
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: Kolejna stluczka

Cytat:
Napisane przez april_90 Pokaż wiadomość
Bądźmy szczerzy - 3 kolizje w rok no to nie jest najmniej, ale nie jest też bardzo tragicznie... Piszesz, że stukłaś w auto, czyli nie był to jakiś poważny wypadek i nikt nie ucierpiał? Jeśli nie, to tylko samochód, tylko blacha, no ale musisz bardziej się rozglądać, żeby nie zrobić krzywdy sobie i innym. Weź sobie dodatkowe lekcje! Myślę, że to był najlepszy pomysł. Z kimś innym, niż uczyłaś się do egzaminu, bo może tamta osoba uczyła Cię po prostu źle.
Nikt nie ucierpiał. To były przerysowania można powiedziec spokojnie

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Dziękuję. Trochę mnie pocieszyliscie na razie puki co jeżdżę i wolę już oddeczek nawet dużej z wyjazdem a mieć pewność że dobrze wszystko widzę.
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 11:56   #13
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Kolejna stluczka

Cytat:
Napisane przez kamilaalimak Pokaż wiadomość


Dziękuję. Trochę mnie pocieszyliscie na razie puki co jeżdżę i wolę już oddeczek nawet dużej z wyjazdem a mieć pewność że dobrze wszystko widzę.
Jak jak zaczęłam jeździć to miałam taką zasadę, że jak nie wiem czy zdążę - czekam, jak nie wiem, co robić - zatrzymuje się i stoję, jak nie wiem czy się zmieszczę - to przyjmuje, że się nie zmieszczę. I nawet jak trąbi na mnie jeden buc z drugim, bo on by przejechał, bo on by się zmieścił to staram się pamiętać, że to ja za to odpowiadam i ja decyduje, bo to ja znam swoje auto i swoje możliwości. Skup się i się nie spiesz, bo pośpiech to najgorszy doradca. Powodzenia
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 16:01   #14
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kolejna stluczka

absolwentka2010 - bardzo mądre i rozsądne podejście.Robię podobnie,ale bywam obtrąbiona. Dzisiaj tak miałam,że lał deszcz,słaba widoczność,ślisko,więc jechałam sobie spokojnie przez miasto 50-tką,a tu jeden czy drugi gamoń trąbi,bo im się gdzieś bardzo spieszy...
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 10:38   #15
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: Kolejna stluczka

No ja zawsze chciałam nie utrudniać nikomu jazdy ale teraz wiem ze tak nie zawsze się da. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach.
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-28 11:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.