Xero - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Czy przedmioty jako wzór bizuterii są podobne?
tak 1 4,55%
nie 21 95,45%
Głosujący: 22. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-21, 17:18   #31
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Xero

Cytat:
Napisane przez Vildi
OMG Co za wątek...... beznedzieja....
Takie wątki tylko niepotrzebnie psuja atmosfere i stwarzają swego rodzaju podziły, antypatie i podwyższają ciśnienie....
Bleee
I dlatego lepiej takowe po prostu omijać. Albo chociaż wyrażać się obojętnie, nie przechodząc na żadną stronę.

A żeby nie było, że offtopic - zagłosowałam na nie. Trzy rządki, loopiki i zapięcia. To wszystko, co je łączy. Nawet blaszki są inne.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 17:24   #32
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Xero

No i nie wiem czy ktoś to zauwazył, ja użyłam duuuużo łańcuszków, Maghia nie, nawet te loopy są inne

Wiecie...nie spodziewałam sie że takie coś będzie miało miejsce na wizażu. Na forum gazety nie zagladam- po co sie denerwować. Na wizaż wchodziłam zawsze z radoscią. Chyba od dzisiaj będzie już inaczej Na pewno pomyślę 15 razy zanim pokażę tutaj jeszcze jakiekolwiek zdjęcie.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 18:19   #33
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Xero

ale.... o co chodzi???

A było tak miło...
Tyle już się przewinęło tutaj kolczyków w podobnym stylu i nikt z tego nie robił afery

maghia, wzór tego typu bransoletki nie jest Twoim patentem, już wcześniej widziałam takie. Poza tym bransa Aniielicy nie jest kopią Twojej, więc.... o co chodzi?!?!

wiem, wiem upały.
zimny prysznic dziewczyny
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 19:00   #34
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Xero

Cytat:
Napisane przez Anja15
maghia, wzór tego typu bransoletki nie jest Twoim patentem, już wcześniej widziałam takie. Poza tym bransa Aniielicy nie jest kopią Twojej, więc.... o co chodzi?!?!

Anja, przeczytaj, prosze, moje wypowiedzi w tym watku i zastanow sie, czy gdzies napisalam to, co mi zarzucasz
maghia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 19:27   #35
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Xero

Ja jedyne waty miala bym do fuy, ktora sie poobrazala na wszystkich, wywalila tu brudy z gazety (nie znam tamtego forum, nie mam pojecia o co poszlo, moze fua poprotu sie chciala wyrzyc tu, bo tam jej dopiekli), poczym sie zawinela i oswiadczyla ze wiecej nie zajzy i to wszystko nasza wina :/

No ja pitole... Podobienstwo w bransach widze jedno, 3 rzedy. Po za tym to zupelnie 2 rozne style, sposoby dobrania materialu i koloriw. I CO Z TEGO ZE POKAZALY SIE TEGO SAMEGO DNIA?? Ja nie przgladam wszystkich nowosci w galeriach, zeby wiedziec kiedy mi wolno wejsc z moja oferta kiedy nie, bo ktos mnie zaraz o plagiat pozwie.

EDIT: Joanno, zamknij ten watek jak mozesz.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 19:38   #36
cailleach
Raczkowanie
 
Avatar cailleach
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 43
Dot.: Xero

Jesli ktos uwaza, ze jedna bransoletka jest plagiatem drugiej to tym bardziej powinien to samo powiedziec o polowie kolczykow pokazywanych na wizazu...

Chore moim zdaniem...zwlaszcza, ze podobna (podkreslam podobna) bransoletke widzialam kilka lat temu.

I wielka szkoda, ze psuje sie klimat na wizazu...akurat krotko po tym jak tu zawitalam.
cailleach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 21:08   #37
qbek!
Zadomowienie
 
Avatar qbek!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 562
GG do qbek!
Dot.: Xero

Tekst z qnsztu:
Zawieszka ozdobna posrebrzana prosta. Oprócz głównego oczka służącego za przymocowanie do bigla zawieszka wyposażona jest w dodatkowe trzy wypustki (średnicy około 3 mm). Można do nich dołączyć koraliki i inne ozdoby. Zawieszka służy również jako baza do robienia bransolet!
Nie wiem o co wam chodzi. A kojarzycie koraliki kropelki oplecione drutem przeciez takich też jest mnóstwo!!! i co ktoś się kłóci o plagiaty!?? nie róby niezdrowych sytuacji. kazdy wie że ta zawieszki to albo na kolczyki albo na bransoletkę! sam taką chętnie zrobię bo bardzo mi się podoba i nie uważam że popełnię plagiat, przecież po to one sa!!!!
qbek! jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 21:09   #38
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Xero

Gdyby aniielica krzyczała na maghię to bym zrozumiała... Gdyby maghia krzyczała na aniielicę, to też bym zrozumiała... Ale że Fua zakłada taki wątek i szczuje na siebie obie dziewczyny oraz stawia barykady pomiędzy resztą biżuteryjek, to tego to ja nie rozumiem
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 21:36   #39
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Xero

Qbek! witaj na Wizazu. Przykro mi ze akurat witam w takim watku i od takiego musiales zaczac zaczac przygode zwizazem. Mimo to fajnie jest widziec faceta w dziale bizu na zrob to sama
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 21:38   #40
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Xero

Po prostu Fua chciała zrobić nagonke na mnie. Dlaczego? Nie wiem. Może miała zły dzień albo słoneczko za mocno na nia dzisiaj swieciło. Oberwało się mi. Powoli zaczynam się przyzwyczajać do roli kozła ofiarnego. Nie znosze się kłócić, nie umiem się wykłócać o swoje i kiedy zaczyna się robić gorąco wole uciec Fakt faktem, ze Fua napisała tutaj sporo bzdur na mój temat i obraziła mnie. Dlatego uważam, ze powinna mnie przeprosić. Czytałam dzisiaj jej posty n.t. tego co się dzieje na forum gazetowym. Jej opinia była jednoznaczna. A sama dzisiaj zachowała sie w "gazetowy" sposób. Przykro mi, ze padło akurat na mnie
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 21:53   #41
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Xero

A może to była prowokacja do tej dyskusji? Może ci się Fua po prostu nudziło?

Aniielica wogóle się tym nie przejmuj, bo nikt opróc Fui nie uważa byś kogokolwiek plagiatowała. Po prostu spróbuj to olać.

Maghia ja jestem twoją ukrytą fanką i wszędzie rozpoznam twoje wyroby, choć niby są takie różnorodne

Dziewczyny, nie dawajmy się już wciągać w tą głupią intrygę Fui. Zostawmy ten wątek...
natewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 21:55   #42
qbek!
Zadomowienie
 
Avatar qbek!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 562
GG do qbek!
Dot.: Xero

aniielica powiem ci szczerze.. nie przejmuj się.... a może chodziło poprostu o zazdrość, przeciez robisz piękne rzeczy . Wiesz ja ci powiem, że cie rozumiem, sam często byłem niesłusznie oskarżany (co prawda nie chodziło o plagiat) trzymaj się. mimo że jestem tu bardzo krótko to wiem że wszystkie dziewczyny są przekonane o niesłuszności tej sprawy
Czarny kot... mi to nei przeszkadza, bo wiem że trochę głupoty, niesłuszności może zawiści/ zazdrości sie wdało w tego posta Wam może i miło że macie 1 chłopaka na forum, ale jak mi miło że mam tyle kobiet hehehe. mam nadzieję że teraz będizemy żyli jak rodzina hehehe będę waszym ryjkiem jak to nam wyszło w rozmowach z olą gie (męski odpowiednik biżuteryjki - biżute ryjek!!!!) ściskam
qbek! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 22:01   #43
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Xero

Mnie tez zachowanie Fuy zaskoczylo. Taki najazd na Ciebie glownie, a potem ucieczka i obrazanie na caly wizaz. Nie rozumiem tez prania tutaj brudow z forum gazety. Co mnie to obchodzi?

Mam nadzieje ze nie zrazisz sie przez to do wizazu, bo bizu bez Ciebie nie bedzie juz takie jak zwykle
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 22:11   #44
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Xero

Dzięki Kocie za miłe słowa Wszystkim Wam dziękuję za to, że stanęłyście po mojej stronie. Do wizażu sie nie zraziłam Tylko tak jak napisałam- zastanowię się teraz z 15 razy zanim pokażę cos nowego. Moze się pojawić jakaś nowa Fua, która stwierdzi że moje prace są plagiatem, chociaż nie są. Ja mam w nosie to czy ktoś robi podobne kolczyki do moich czy nie. Jeśli nie są "dokładnie" zerżnięte , koralik w koralik...Idę czytać "Lesia" Chmielewskiej. Może to mi poprawi nastrój...

dla wszystkich!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 22:21   #45
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Xero

jedyna opinia jaką zamieszczę w tym wątku to to ze nie lubię Lesia jestem dziwna

a co do całego wątku... wszystko już chyba zostało powiedziane...
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 22:56   #46
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Xero

Na kilometr poznaję w galerii rzeczy obu Dziewczyn- jesteście naprawdę niepowtarzalne. Jednak nie winiłabym Aniielicy za to, że zamieściła swoja bransletkę na tej samej stronie- to i dla Maghii i dla Aniielicy jakaś forma zarobku lub też rekompensaty za materiały. Zwłoka moze byc stratą dla obu. Zreszta bransoletki sa zupełnie różne- naprawdę nie widzę podobieństwa. Fua- proszę- za dużo się ostatnio kłócimy na wizażu. Ja przystopowałam. Myślę, ze Aniielica powinna zostać przeproszona, a mam nadzieję, że Maghisa i Aniielica nie mają do siebie nawzajem pretensji. Obie dziewczyny jesteście niepowtarzalne
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 08:35   #47
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Xero

Gdyby w moje lapki dostały się takie zawieszki, o których w qnszcie piszą:
Cytat:
Napisane przez qbek!
Tekst z qnsztu:
Zawieszka ozdobna posrebrzana prosta. Oprócz głównego oczka służącego za przymocowanie do bigla zawieszka wyposażona jest w dodatkowe trzy wypustki (średnicy około 3 mm). Można do nich dołączyć koraliki i inne ozdoby. Zawieszka służy również jako baza do robienia bransolet!
...
powstałaby taka bransoletka http://www.wizaz.pl/forum/attachment...9&d=1153492733
(tylko z innych kamieni połączonych z drobnymi koraklikami). Takie rozwiązanie przyszłoby mi do głowy dużo szybciej niż: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...8&d=1153492733
Uważam, że te końcowki trzyrzędowe narzucają takie rozwiązanie. Parę miesięcy temu Guga robiła zamówienie srebra z hurtowni, które nie doszło do skutku. Chciałam zamówic tam końcówki 3 i 5 rzędowe ze srebra i robić takie bransoletki.
Jak dla mnie bansoletki są w kompletnie różnych stylach.

Zrobiłam koleżance w kwielniu komplecik bizu. Myślałam, że jest oryginalny, ale na wizazu ktoś w międzyczasie wpadł na prawie identyczny pomysł. Mam nie fotografować i nie umieszczać?

Podsumowując. Oryginalność i swoje własne pomysły to jest coś, co bardzo cenię, ale nie przesadzajmy. Nowe bizuteryjki i tak będą "kserować".
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 08:39   #48
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Xero

tez uwazam ze annielicy naleza sie PRZEPROSINY od FUY !

dziewczyny i rodynku ( ) nie kłocmy sie i tyle bedzie tak jak dawniej - milo i sympatycznie

a co do zachowania FUY to zachowała się strasznie, najpierw powymyslala sobie jakies rzeczy nt. plagiatu aniilelicy a pozniej uciekla z wizazu z podkulonym ogonem, tak jakby sie bala tego co napisala. moim zdaniem, dziewczyny powinny na spokojnie porozmawiac, a nie jedna oskarza i ucieka a druga sie tlumaczy...ohh FUA dziwne to twoje zachowanie :/
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 09:27   #49
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Xero

Hmmmm..... Nie wiem......jestem nowa biżuteryjką, ale broń Boże staram się NIE KSEROWAĆ! Niekiedy myślę, że coś wysło mi bardzo oryginalnie, a później ktos mi mówi, że już takie cos widział. Ale ja nie robię tego umyślnie
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 10:57   #50
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Xero

no ale wiesz...kilka bizuteryjek wpada w tej samej chwilii wpasc na ten sam pomysl wiec trudo powiedziec zeby odkserowac od kogos...ja juz mialam kilka takich przypadkow i dlaczego mamniepokazywac podobnych pac, skoro moglam inaczej ulozyc koraliki, alebo inaczej kolorystycznie dobrac
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:13   #51
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Xero

Po pierwsze to jestem zdania,że brudy Wizażowe pierze się na Wizażu,a nie wszędzie gdzie to tylko jest możliwe. Po drugie to jest sprawa między autorkami tych bransolet. Po trzecie,wiem,że jestem ślepa ,ale niech mi ktoś wytłumaczy na czym polega ksero tych bransolet Ja nie widzę tu plagiatu ani żadnego ksero. Po czwarte lubię sobie podpatrzeć na to co robią inne dziewczyny, lubię się pobawić i sprawdzić czy uda mi się zrobić coś podobnego-czy w tym momencie moje świecidełka to plagiat-zwłaszcza,że do oryginałów im daleko, że są zrobione z innych materiałów

Aniu Nie przejmuj się
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:22   #52
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Xero

wlasnie problem polega na tym ze nikt oprocz autorki tego postu nie wie na czym polega ksero tych bransoletek a najgorsze jest to, ze autorka juz nie ma zamiaru nam odpowiedziec na nasze pytania:/
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:25   #53
zu_za
Raczkowanie
 
Avatar zu_za
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 195
GG do zu_za Send a message via Skype™ to zu_za
Dot.: Xero

No to tak:
ktoraś z Was napisala, ze prace Maghii są niecharakterystyczne. Jako fanka wyrobów tejże, czemu dalam wyraz nawet na jej blogu, co przy moim opanowaniu i niskim ciśnieniu jest wielce zaskakujące, chciałabym obalić tę teorię. Pracę Maghii są jednymi z nielicznych, ktore potrafię, patrząc na nie nawet jednym okiem (nieważne, lewym czy prawym) przypisać bezbłędnie autorce
Co do podobieństwa - niestety, tylko podobieństwo. Tak samo, można zarzucać, że ktoś powiesił kolczyk na biglu
Anielico, nietety z częścią zarzutów muszę się zgodzić. I tyle. Więcej komentarzy chyba nie trzeba

Pozdrowienia
__________________
Nieopłacona reklama
zu_za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:26   #54
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Xero

dlatego to chyba dobry moment żeby zamknąć ten wątk?Jak myślicie?Jak się FUA pojawi i będzie chciała udzielić odpowiedzi to go otworzę
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:31   #55
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Xero

zuza ty rozpoznajsze maghii a ja aniielicy tak jak niektorzy rozpoznaja, nie wiem - spodnei levisa a inni wranglera....kazdy rozpoznaje te rzeczy ktore mu sie podobaja, lub wpadly im w oko. ja zarzucilam maghii to ze nie sa charakteystyczne, ale nie sa one charakterystyczne dla mnie, nie wiem jak dla innych i tyle.

!!!uwazam ze watek nalezy zamknac na tysiac klodek i klucze wyrzucic !!!
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:36   #56
zu_za
Raczkowanie
 
Avatar zu_za
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 195
GG do zu_za Send a message via Skype™ to zu_za
Dot.: Xero

Cytat:
Napisane przez karolinusienka
zuza ty rozpoznajsze maghii a ja aniielicy tak jak niektorzy rozpoznaja, nie wiem - spodnei levisa a inni wranglera....kazdy rozpoznaje te rzeczy ktore mu sie podobaja, lub wpadly im w oko. ja zarzucilam maghii to ze nie sa charakteystyczne, ale nie sa one charakterystyczne dla mnie, nie wiem jak dla innych i tyle.

!!!uwazam ze watek nalezy zamknac na tysiac klodek i klucze wyrzucic !!!
Ok, dalam po prostu znać, że ja i owszem - rozpoznaję.
I tyle.

Peace, właśnie upiekłam ciasto z wiśniami
__________________
Nieopłacona reklama
zu_za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:36   #57
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Xero

daj kawalek
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 11:38   #58
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Xero

i tym miłym kalorycznym akcentem zamykam ten wątek.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.