ZABAWY - w co się bawić z roczniakiem, 2-, 3-, 4-, 5-(..) latkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-05, 20:23   #1
Monikina
Raczkowanie
 
Avatar Monikina
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 30
GG do Monikina

Zabawa z 3-letnią dziewczynką


Hello Dziewczyny!! Już dużo mi pomogłyście i mam nadzieję, że zrobicie to również teraz. Od dwóch tyg. jestem opiekunką do 3-letniej dziewczynki. Niestety, z czasów dzieciństwa niewiele już pamiętam Poradzcie, jakie zabawy można zaproponować dzieciaczkowi, jakieś piosenki, wierszyki itp. Mało rzeczy pamiętam a chcę na tyle zainteresować ją zabawą, żeby nie myślała np. o włączeniu telewizora, nie uważam żeby tv był dobrym "materiałem" wychowawczym. Pozdrowionka.
Monikina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 20:23   #2
Monikina
Raczkowanie
 
Avatar Monikina
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 30
GG do Monikina
ZABAWY - w co się bawić z roczniakiem, 2-, 3-, 4-, 5-(..) latkiem

Hello Dziewczyny!! Już dużo mi pomogłyście i mam nadzieję, że zrobicie to również teraz. Od dwóch tyg. jestem opiekunką do 3-letniej dziewczynki. Niestety, z czasów dzieciństwa niewiele już pamiętam Poradzcie, jakie zabawy można zaproponować dzieciaczkowi, jakieś piosenki, wierszyki itp. Mało rzeczy pamiętam a chcę na tyle zainteresować ją zabawą, żeby nie myślała np. o włączeniu telewizora, nie uważam żeby tv był dobrym "materiałem" wychowawczym. Pozdrowionka.
Monikina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 23:34   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

Znalazłam trochę materialów, które może ci pomogą. dotyczą one zabawa przedszkolnych, ale w można cooś wyłowić
http://www.womgorz.edu.pl/zeszyt/12.htm - kilka scenariuszy zabaw dla trzylatków
http://www.przedszkola-perfekt.poznan.pl/9/ - fajna gazetka przedszkoli z przykładami zabaw, wierszyków, pracy logopedycznej itp Starsze numery masz w "archiwum"
A teraz kilka stron z wierszykami i bajeczkami:
http://www.misie.com.pl/www.misie.co...wierszyki.html
http://www.bajeczki.com/
http://bajkowo.webpark.pl/page3.html
http://dzieci.best.pl/

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 23:34   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

Znalazłam trochę materialów, które może ci pomogą. dotyczą one zabawa przedszkolnych, ale w można cooś wyłowić
http://www.womgorz.edu.pl/zeszyt/12.htm - kilka scenariuszy zabaw dla trzylatków
http://www.przedszkola-perfekt.poznan.pl/9/ - fajna gazetka przedszkoli z przykładami zabaw, wierszyków, pracy logopedycznej itp Starsze numery masz w "archiwum"
A teraz kilka stron z wierszykami i bajeczkami:
http://www.misie.com.pl/www.misie.co...wierszyki.html
http://www.bajeczki.com/
http://bajkowo.webpark.pl/page3.html
http://dzieci.best.pl/

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 21:35   #5
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

Moja córka ma prawie 3 latka. Uwielbia jak czyta jej się bajki, sama też próbuje opowiadać je na podstawie ilustracji. Uwielbia bawić się lalkami, w sklep, w lekarza, gotuje lalkom. Nawet pomaga mi w kuchni. Lubi ze mną piec ciasta, lepić z plasteliny, uczyć się nowych piosenek i wierszyków.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 21:35   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

Moja córka ma prawie 3 latka. Uwielbia jak czyta jej się bajki, sama też próbuje opowiadać je na podstawie ilustracji. Uwielbia bawić się lalkami, w sklep, w lekarza, gotuje lalkom. Nawet pomaga mi w kuchni. Lubi ze mną piec ciasta, lepić z plasteliny, uczyć się nowych piosenek i wierszyków.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 22:01   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

moja córka w maju skonczy 4 lata ,co lubi?
ciastolina , kolorowanki,malowanie,puz zle,ksiązeczki sama czyta(opowiada),zabawa w sklep,lekarza, a ostatnio uwielbia zabay zwierzątkami takimi małymi figurkami ,buduje im domki,gotuje jedzenia ,zabiera na wycieczki.lubi tez słuchac bajek ,wierszykó i piosenek na płytach.
poza tym pomaga mi wkłada pranie do pralki, czaruje ciasto przed upieczniem (zawsze sie udaje,układa ciuchy w swojej komodzie(nie moge póżniej niczego znależć.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-06, 22:01   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Zabawa z 3-letnią dziewczynką

moja córka w maju skonczy 4 lata ,co lubi?
ciastolina , kolorowanki,malowanie,puz zle,ksiązeczki sama czyta(opowiada),zabawa w sklep,lekarza, a ostatnio uwielbia zabay zwierzątkami takimi małymi figurkami ,buduje im domki,gotuje jedzenia ,zabiera na wycieczki.lubi tez słuchac bajek ,wierszykó i piosenek na płytach.
poza tym pomaga mi wkłada pranie do pralki, czaruje ciasto przed upieczniem (zawsze sie udaje,układa ciuchy w swojej komodzie(nie moge póżniej niczego znależć.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 12:29   #9
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Witam Was serdecznie

Czy znacie jakies ciekawe zabawy dla dzieci wlasnie w takim przedziale wiekowym?
Zostalam niania, no i juz nie mam pomyslow na inne zabawy, niz "a ku ku" albo "kosi kosi łapki", "wazyla myszka kaszke", zabawy z klockami, łaskotki, turlanie pilka...
Moze macie jakies pomysly?
Aaaa... szukalam juz podobnego watku, ale niestety nie udalo mi sie znalezc tego, o co mi chodzilo

Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 16:09   #10
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Wydaje mi się, ze w tym wieku na zbyt wiele zaangażowania ze strony dziecka nie masz co liczyc
Na tym etapie dopiero zaczyna kształtować się umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Można wprowadzic puzzle, ale na razie te najprostsze, trzy-cztero-sześcio-elementowe / np pociąć jakiś prosty kolorowy obrazek z gazetki na 2, 3 części/.
Układanie najróżniejszych klocków to na pewno najciekawsza zabawa.
Można poczytać bajeczkę, pooglądać obrazki, pobawić się w orkiestrę naśladując różne instrumenty, udawać zwierzątka itp.
Moje dzieci lubiły pacynki lub pluszaki gadające / tzn mama gadała za pluszaki jak brzuchomówca, hehehe/ w takim domowym teatrzyku
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 17:06   #11
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Mariqa dzieki pacynki to jest to! Dzieki za ten pomysl Bo bajeczki, albo puzzle, albo ogladanie obrazkow, to nie da Mikolaja :P On musi byc w ruchu, bo inaczej sie nudzi
Juz w poniedzialek pacynki do niego przemowia Jeszcze raz wielkie dzieki
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-13, 17:09   #12
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Znalazlam watki o zabawach z roczniakami, 2-latkami, 3 latkami o klockach lego itp. A co z najmniejszymi milusinskimi? Moja corcia ma za niedlugo 2 m-ce, a ja nie mam zbytnio pomyslu na zabawy z nia. Nie wiem za bardzo od kiedy moge kupic ta mate z zabawkami wiszacymi, jakie jeszcze inne zabawki wchodza w gre? A moze macie swoje wlasne pomysly na zabawianie ktore nie polega na noszeniu malenstw na rekach - bo poki co to tylko tak moja Joasia chce sie bawic.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 18:26   #13
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Zajrzyj na stronę www.zabawyfundamentalne.p l - może ci się coś przyda.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 19:46   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
zabawianie ktore nie polega na noszeniu malenstw na rekach - bo poki co to tylko tak moja Joasia chce sie bawic.
o rany, nie noś jej bo to żadna zabawa, a przyzwyczajenie do noszenia jest nie do oduczenia! Poxniej będzie ci wisiała na rękach non stop, a każde odłożenie do łóżeczka będzie równało się z płaczem.
Co robic z maluchem od 1 m-ca: http://www.nutricia.com.pl/zabawy_z_mama_i_tata.php
książka:
http://www.keliber.com.pl/trade/productview/104/7/
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:18   #15
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

dziekuje za linki - sa fajne

Co do 'nienoszenia' wiem, ze nie powinnam.... ale tak trudno odmowic takiemu malenstwu to raz a dwa.... no jak tu nie przytulic i nie nosic przy serduszku takiego pieszczoszka....
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:28   #16
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
dziekuje za linki - sa fajne

Co do 'nienoszenia' wiem, ze nie powinnam.... ale tak trudno odmowic takiemu malenstwu to raz a dwa.... no jak tu nie przytulic i nie nosic przy serduszku takiego pieszczoszka....
Nie chodzi oto by nie nosić tylko by nie była to jedyne zajęcie maluszka podczas jego coraz dłuższych okresów aktywności. By nie był to jedyny spo sób uspokajania. Pieścić przytulać całować turlać itp można a nawet trzeba
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 12:14   #17
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Cytat:
Napisane przez Boz Pokaż wiadomość
Pieścić przytulać całować turlać itp można a nawet trzeba
w granicach rozsądku... nie pochwalam ciagłego noszenia, przekazywania z rąk do rąk, ale tez nie chodzi o to aby dzieku od lezenia odkształciła sie główka.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 12:21   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Masaż i wszelkie oddziaływanie na receptory czucia- dotykanie, głaskanie itp
Pobudzanie bodźców słuchowych- śpiewanie kołysanek, piosenek.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 13:14   #19
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

Ja układałam synka w leżaczku ustawionym na wysokości fotela w którym siedziałam - i pokazywałam mu różne zabawki mówiąc co to jest, co można z tym robić, od kogo to dostał itd. Albo "czytałam" i pokazywałam mu książeczki z prostymi obrazkami wydając odpowiednie dźwięki (pojazdy, zwierzęta).
Kładłam się z nim na łóżku i głaskałam, łaskotałam, dotykałam rożnymi przedmiotami - pędzelkiem, piórkiem, łyżką itd.
Czytałam bajki - gdy miał spać.
Włączałam muzykę i tańczyłam z synkiem na rękach.
Brałam go do kuchni, łazienki na leżaczku i ustawiałam tak aby mógł widzieć co robię, często dając mu do ręki, pokazując albo dotykając tym, czym sama się zajmowałam.
Ustawiałam przed sobą i stroiłam miny i wydawałam różne odgłosy.
Bawiłam się w a - kuku - zakrywałam czymś twarz - jego albo swoją.

Nosiłam, nosiłam, nosiłam i mówiłam,mówiłam, mówiłam - co widzę, co robię, co myślę.

A w poszukiwaniu zabawek radzę rozejrzeć się wokół siebie - wszystko może być zabawką.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 20:36   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

polecam branie dzieck awszedzie ze soba ,ja nosilam corke wszedzie ,do lazienki podczas wkladania ,wyciaganie prania ,w kuchni podczas gotowania ,dawalam dotknac roznycb przyrządów typu drewniane łyzki,chochelki,maka,cuki er itp.

malo to kumate bylo ale dzięki temu ze wszedzie mnie widzialo i gadlam do malucha nie wyło i nie chcialo non stop na rece,a jednoczesnie ja robilam swoje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 13:22   #21
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

dzieki

teraz mam juz nieco latwiej, zabieram ja prawie wszedzie z soba w takim bujaczku i ona z wielka uwaga przyglada sie co porabiam najbardziej zdecydownie odpowiada jej kuchnia i strojenie min przyprawia ja chichot wrecz
ale brania na rece nie moge sobie odmowic
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 15:51   #22
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: zabawy dla najmlodszych od noworodkow poczawszy :-)

a ja polecam wszelkiego typu tzw:"wierszyki-masażyki".wiele z nich znalazłam wpisując w google "wierszyki-masażyki".
np. łapki klaszczą klap klap klap
nóżki tupią tup tup tup
tutaj małą główkę mam
a po brzuszku bam bam bam
oczywiscie czynnosci wykonywac zgodnie z tym co mowimy.brac w swoje dłonie jego rączki i klaskac, glaskac po główce itd...
tak często to robie ze teraz jak Natanowi zaczynam juz mowic "łapki klaszczą..." to na jego buzce pojawia sie szeroki usmiech.
wierszyki nie muszą byc bardzo skomplikowane i mysle ze wielu wizazankom bardzo łatwo przyjdzie ułożenie kilku "swoich" "wierszykow-masażykow".pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 12:30   #23
..::karolina::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 38
w co się bawić z półtorarocznym dzieckiem???

Cześć Dziewczyny!!!
Jestem mamą półtorarocznej Zuzi i czteromiesięcznego Karolka. Jestem szczęśliwa ale i czasem bardzo zmęczona a ostatnio nawet zdołowana. Na nic nie starcza mi czasu. Tak bardzo chciałabym zapewnić moim Dzieciaczkom szczęsliwe dzieciństwo ale nawet nie wiem w co można się bawić z 18-miesięcznym szkrabem. Nie potrafie nauczyć Zuzi kożystania z nocniczka bo nie umiem być konsekwentna i wytrwała i szybko się irytuję.
Mało tego odkąd Karolek się urodził nie przespałam spokojnie ani jednej całej nocy. Są dni kiedy nic mi się nie chce, nie mam ochoty się pomalować, uczesać, ładnie ubrać. O gotowaniu nie wspomnę. No i chciałabym się wreszcie wyrwać z domu w którym siedzę już dwa lata.
Ale wracając do sprawy... W co ja mam się bawić z Zuzią żeby ją zainteresować i żeby mogła się rozwijać. Nie chce zbyt długo słuchać bajek jakie Jej czytam a mało mówi(mama,tata,baba,halo-tzn telefon, ałałał- to piesek,miał-kot,mu-krowa, no i kalol czyli brat) poza tym od samego rana do wieczora słyszę tylko stękanie jak nie Zuzi i Karola i muszę sie domyślać o co im chodzi. Błagam pomóżcie dobrym słowem albo radą!!!
..::karolina::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:14   #24
martusienka111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 168
Zabawy dla 5 latków

Niedługo będę musiała pilnować przez tydzień dwóch pięciolatków. Chciałabym was prosić abyście pomogły mi w wymyśleniu jakichś zabaw dla nich. Są to dzieci żywiołowe i problem tkwi w tym, że nie interesują ich zabawki.
martusienka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 23:11   #25
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Zabawy dla 5 latków

Mój pięciolatek - bardzo żywy chłopak - oprócz swojego małego bzika - wędkarstwa - bardzo lubi przeróżne gry planszowe oraz gry w karty - różne. Ma też specjalne karty dla dzieci - z marketu - są różne, on ma z z motywami z Narnii, siostrzenica z Witch czy jak się to pisze. Ale wystarczą zwykłe karty i proste gry np. w makao, oczko.
Trzeba by się też dowiedzieć, co lubią te akurat dzieci.
I oczywiście rower - pięciolatki na pewno świetnie już jeżdżą na rowerach - skoro jest ich dwoje, to można zorganizować zawody.
No i ogólnie wszelkie zabawy na dworze - hulajnoga itd. Jakieś mini wycieczki. Chociażby do lasu w poszukiwaniu zwierzaków/śladów/odgłosów, może do biblioteki? Są już zapisani do biblioteki? Mój synek bardzo lubi wyprawy po książki i czytanie.
I jeszcze książeczki z rożnymi zagadkami/rebusami - odpowiednie do wieku.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 23:56   #26
paulina150528
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z paru zakamarków świata;)
Wiadomości: 3 181
GG do paulina150528
Dot.: Zabawy dla 5 latków

Moje dzieciaki robimy z niczego(kawałek kartki,deseczki,koralików itd) cudaMalowac na wielkich karkach papieru farbami ale za pomocą rąk,kalambury też są ciekawym pomyslem,robienie domków z kartonowych pudełek itd.Jeśli w domu to według mnie jakieś zajęcia twórcze,co do zabaw na dworze to jak najbardziej obserwowanie zwierzaczków(wszelkie małe robaczki są bardzo interesujące dla moich dzieci).
__________________
Kto Ty jesteś?
-Polak stary
Jaki znak Twój?
-Moher szary


Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa


Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 07:58   #27
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Zabawy dla 5 latków

Witam, moje pięciolatki bardzo lubiły elementy metody ruchu rozwijającego W. Sherborne, wszelakiego typu zabawy naśladowcze, ćwiczenia gimnastyczne i "zawody sportowe". Poza tym lubiły to co mogą sami stworzyć - gry planszowe własnoręcznie wykonane, masa solna. Pozdrawiam!
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:15   #28
SuperNiania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Witam serdecznie!Proponuję zabawy dla dzieci w tym wieku na koordynację wzrokowo-ruchową,równowagę itd.Zabawa z kocem lub ręcznikiem:zawijamy dziecko w w/w nakrycie(głowa wystaje)i rozwijamy dziecko.Zabawa nazywa się naleśnik i bardzo dopbrze wpływa na rozwój dziecka(uczy się kontroli nad własnym ciałem,ćwiczy mięsnie).Można przy tym oczywiście śpiewać coś lub mówić-jaki pyszny naleśnik,zaraz cię zjem!itp.itd.Jest wiele ciekawych i prostych zabaw dla dzieci w tym wieku(prowadzę zajęcia dla dzieci w wieku 1-2latka,które cieszą się dużą popularnością,a przy okazji wspomagają rozwój dziecka).Na codzień zajmuję się 16miesięcznym chłopcem,który jest bardzo ruchliwy i nawet minuty nie usiedzi w miejscuPolecam też zabawy z cyklu poznawanie świata(dajemy dziecku fasolę lub inne rzeczy do przesypywania z jednej miseczki do drugiej-oczywiście cały czas kontrolujemy zabawę,by dziecko nic nie połknęło,możemy dać pomaranczę i pokazać jak się wbija goździki(przyprawa).Przy tym pobudzamy zmysły dziecka(węch,dotyk),a dzieci uwielbiają baraszkować w kuchni z garnkami,bo mają czasem dosyć zabawek).Jeśli są państwo chętni mogę podać jeszcze wiele ciekawych zabaw!Pozdrawiam!
SuperNiania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:22   #29
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

jesteśmy chętne proszę podać
ja mam 2,5 letniego synka .... gadające miśki to strzał w 10 ...
do tego ciastolina - "Podwodna przygoda" ...
albo chowam miśka , a on szuka - pomagam mu znaleźć mówiąc ciepło-zimno
ma taką ksiażeczkę ,ze zwierzakami ,którym się przykleja noski , oczy , buźki - na magnez
oprócz tego uwielbia wszelkiego rodzaju kryjówki ... robię mu np, z krzeseł i koca i sobie tam siedzi z samochodami
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:24   #30
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

mój synek uwielbia klocki, ksiązeczki, autka (siadamy na podłodze i puszczamy je do siebie nawzajem), gramy w piłkę, budujemy wieże z kubeczków, oczywiście a kuku, łyżki, garnki, miski...
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 08:25:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.