Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 07:50   #2521
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
dziewczyny a skąd te pigmenty bierzecie? i co to właściwie jest?
firmy profesjonalne maja w swojej ofercie, w hurtowniach fryzjerskich
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 10:05   #2522
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Pytanie do Kathy579:
Zamówiłam farbę vitality's 8.44, pigment pomarańczowy i wodę joanny 9% i 3%, bo chciałabym osiągnąć efekt jak na zdjęciu co zamieściła na 83 str inna wizażanka, taki jak jest w załączniku. Na rudo farbuję się już od roku- ostatnio 2,5 miesiąca temu artego bez amoniaku i woda 6%, ale kolor za ciemny mi wyszedł. Mam pytanie, czy po takim czasie od ostatniego farbowania mogę pofarbować odrost 9% i resztę 3%? Mam też pytanie o tonery. Często o nich piszesz i sama chciałabym zacząć ich używać po długości jak kolor się spłucze, by nie niszczyć włosów. Jaki poleciłabyś mi toner bym osiągnęła efekt na długości włosów jak po farbowaniu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rudy.jpg (20,3 KB, 54 załadowań)
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 10:15   #2523
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Pytanie do Kathy579:
Zamówiłam farbę vitality's 8.44, pigment pomarańczowy i wodę joanny 9% i 3%, bo chciałabym osiągnąć efekt jak na zdjęciu co zamieściła na 83 str inna wizażanka, taki jak jest w załączniku. Na rudo farbuję się już od roku- ostatnio 2,5 miesiąca temu artego bez amoniaku i woda 6%, ale kolor za ciemny mi wyszedł. Mam pytanie, czy po takim czasie od ostatniego farbowania mogę pofarbować odrost 9% i resztę 3%? Mam też pytanie o tonery. Często o nich piszesz i sama chciałabym zacząć ich używać po długości jak kolor się spłucze, by nie niszczyć włosów. Jaki poleciłabyś mi toner bym osiągnęła efekt na długości włosów jak po farbowaniu?
Jeśli Artego za ciemno wyszedł to proponuję 6% tym razem inaczej będzie za ciemno. Odrost 9% czemu - masz czarny odrost? przy skórze kolor zawsze lepiej łapie ponieważ od skóry emanuje ciepło.
Jeśli chodzi o tonery to zerknij na paletę kolorów Wella Touch.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 10:34   #2524
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Bo mam odrost ciemny brąz naturalny. Teraz po wypłukaniu artego mam ciemniejszą górę od reszty- może się to nie rzuca w oczy, ale mnie to wkurza. Jak kiedyś robiłam 9% innymi farbami to mi wychodził kolor tak jasny jak chciałam. Tzn, że po długości teraz mam 6% robić? Patrzyłam wcześniej na welle color touch, ale rudości ciemne mi się wydawały i nie wiem czy jako toner nie za ciemny.

Edytowane przez madziula199090909090
Czas edycji: 2012-05-17 o 10:36
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 11:41   #2525
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Bo mam odrost ciemny brąz naturalny. Teraz po wypłukaniu artego mam ciemniejszą górę od reszty- może się to nie rzuca w oczy, ale mnie to wkurza. Jak kiedyś robiłam 9% innymi farbami to mi wychodził kolor tak jasny jak chciałam. Tzn, że po długości teraz mam 6% robić? Patrzyłam wcześniej na welle color touch, ale rudości ciemne mi się wydawały i nie wiem czy jako toner nie za ciemny.
nie dziwie bo po Artego właśnie tak jest - te farby mało rozjaśniają.
Przy Vitalitys 6% starczy.
Goldwell ma ciemne tonery, jest jeszcze Revlon i Alfapart no i Tone z Vitalitysu.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 11:44   #2526
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

To mam nałożyć 6% na odrost i długość? Nie chcę kupować 3 wody, więc jak zmieszać wodę 9% z wodą by zrobić wodę 6%?
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:20   #2527
ChybaGoKocham
Raczkowanie
 
Avatar ChybaGoKocham
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kg
Wiadomości: 51
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Sprawdzałam dzisiaj na pasemku jak farba mi wyjdzie, wycisnęłam tylko trochę z tubek, resztę zostawiłam i mam pytanie jak długo ten utleniacz i to drugie może stać taki otwarty ?
__________________
ChybaGoKocham jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 12:42   #2528
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ChybaGoKocham Pokaż wiadomość
Sprawdzałam dzisiaj na pasemku jak farba mi wyjdzie, wycisnęłam tylko trochę z tubek, resztę zostawiłam i mam pytanie jak długo ten utleniacz i to drugie może stać taki otwarty ?
Trzeba zerknąc na datę ważności. Może leżec długo bez obawy.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
To mam nałożyć 6% na odrost i długość? Nie chcę kupować 3 wody, więc jak zmieszać wodę 9% z wodą by zrobić wodę 6%?
z wodą destylowana lub przegotowaną ostudzoną,
1/3 wody na oxydant
wychodzi ok 33 ml wody na 100 ml oxydantu
17 ml na 50 oxy
25 ml na 75 oxy
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:59   #2529
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Mam jeszcze pytanie odnośnie tonera. Upatrzyłam sobie Revlon Young Excel kolor 7.40 a teraz chce użyć vitality's 8.44 z pigmentem pomarańczowym w proporcji 2:1. Czy jak użyję po wypłukaniu farby tonera o odcieniu 7.40 z wodą 1,8% to kolor na długości wyjdzie mi zbliżony jak po farbowaniu? I czy toner sporządza się i trzyma tak jak pisze w instrukcji?
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 13:41   #2530
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie odnośnie tonera. Upatrzyłam sobie Revlon Young Excel kolor 7.40 a teraz chce użyć vitality's 8.44 z pigmentem pomarańczowym w proporcji 2:1. Czy jak użyję po wypłukaniu farby tonera o odcieniu 7.40 z wodą 1,8% to kolor na długości wyjdzie mi zbliżony jak po farbowaniu? I czy toner sporządza się i trzyma tak jak pisze w instrukcji?
Czy jak użyję po wypłukaniu farby tonera o odcieniu 7.40 z wodą 1,8% to kolor na długości wyjdzie mi zbliżony jak po farbowaniu?
podobnie, nie identycznie - wyjdzie ciemniej na początku, trzeba testowac na kosmyku. Tonerami tonujemyTon w Ton na tym samym poziomie co włosy...ewentulanie jeśli mamy lekko jaśniejsze włosy też jest ok.
I czy toner sporządza się i trzyma tak jak pisze w instrukcji?
Tak
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 15:17   #2531
Neptune
Raczkowanie
 
Avatar Neptune
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
hm..Elena, uwielbiam ten serial
to ciemny brąz z odrobiną złotych refleksów na wodzie 6%, lub po prostu odrobinę rozjaśnione.

Dzięki za odpowiedź! A czy mogłabyś mi napisać numerami farb np z Alfaparfu jak taki kolor uzyskać?
Neptune jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 17:54   #2532
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Czy jak użyję po wypłukaniu farby tonera o odcieniu 7.40 z wodą 1,8% to kolor na długości wyjdzie mi zbliżony jak po farbowaniu?
podobnie, nie identycznie - wyjdzie ciemniej na początku, trzeba testowac na kosmyku. Tonerami tonujemyTon w Ton na tym samym poziomie co włosy...ewentulanie jeśli mamy lekko jaśniejsze włosy też jest ok.
I czy toner sporządza się i trzyma tak jak pisze w instrukcji?
Tak
Dzięki.
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 20:59   #2533
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

dziewczyny prośba - moja mama ufarbowana pierwszy raz z blondu loreal na rudy - teraz długo sie zastanawiała czy chce być znów blond czy Ruda - jednak rudy wygrał (uf) i pytanie - ma bardzo gęste ciemne przetykane siwizną włosy czy znów tym 'lorealem' pojechać czy polecicie coś lepszego czyli dłużej trzymającego się na włosach mniej wypłukującego ??
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 18:02   #2534
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Witajcie , jestem na forum nową wizażystką z czego się cieszę , bo to wielka" księga " wiedzy. Chyba nie ma takiego forum, jak wizaż, inne się chowają Ale do rzeczy , potrzebuje waszej rady - chciałabym zafarbować włosy na kolor rudy, z tym , że RUDY , nic z koloru czerwieni , machoni czy ciemnych miedzi. Widze, że są tu osoby , które znają się na doborze odcieni oraz producentów, i chwała wam za to , bo dla takich laików jak ja - jesteście zbawieniem.
W większości rady wasze tyczą się farb VITALITYS - głównie , nie zam ich, ale słyszałam , że są to farby o mocnych i intensywnych odcieniach. Mi sie marzy stonowany , nie agresywny- tym bardziej , że idzie lato, więc żywe kolory nie na teraz.Przeglądając wątek natknęłam się na wstawione zdjęcia przez dziewczyny, które o takim akurat kolorze marzą. Moje włosy , przeszły prawie wszystkie kolory, poprzez czarny- brązowy, kasztanowy, machoniowy, blond, baleyage, rubin .

Może moje pytanie skieruję do najbardziej profesjonalnej expertki na tym wątku czyli kathy, oczywiście wszystkie rady będa mile widziane Na ten moment włosy koloru, średni blond do ramion, po dekoloryzacji i farbie L'oeral MAJIREL, sprany 8,30.
Chciałabym uzyskać kolor jak na zdjęciu, a pytanie tyczy farb- nie VITALITYS- jak wcześniej wspomniałam, ale chantal - link to palety kol. te sa IDEALNE -przynajmniej na palecie

http://www.prosalon.eu/produkty/kolo...koloryzujaca/0

http://www.moda.net.pl/fryzury/rude-...attachment/5-3

http://naszefryzury.pl/fryzura/83

http://facet.wp.pl/gid,10677418,img,...galeriazdjecie

8,4 i 9,4 są niesamowite a chodzi mi o uzyskanie takiego koloru. Czy tymi farbami uzyskam i czy wogóle CHANTAL jest dobrą farbą prosze o podpowiedź , co i jak mam zrobić i jakie farby wybrac .
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 20:44   #2535
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

kathy widze, ze nadal dzielnie znosisz setki pytan, podziwiam

jak tonowanie?? sprobowalas juz moze innego tonera?? bo na lato chcialas zmian i sie zastanawiam w jakim kierunku zmierzasz??
ja na razie zostaje przy tonorze z revlona, w przyszlym tygodniu poszukam tego w tubce. patrzylam natomiast na palete vitalitys tone i nie zachwyca mnie. czytalam troche o matrixowych tonerach i tez kusza..
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:39   #2536
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy widze, ze nadal dzielnie znosisz setki pytan, podziwiam

jak tonowanie?? sprobowalas juz moze innego tonera?? bo na lato chcialas zmian i sie zastanawiam w jakim kierunku zmierzasz??
ja na razie zostaje przy tonorze z revlona, w przyszlym tygodniu poszukam tego w tubce. patrzylam natomiast na palete vitalitys tone i nie zachwyca mnie. czytalam troche o matrixowych tonerach i tez kusza..
jeszcze nie próbowałam, ale dzisiaj jadę do hurtowni a zastanawiam się już parę dni, na razie Goldwella odstawiam, już mi się trochę znudził ten odcień, tak masz raje że Tone ma bardzoooo kiepskie kolory rudości. Myślę że dzisiaj zaszaleje farbowaniem całych włosów 8.44 i dodatkiem 7.44 i 8/00 ale nie pół na pół ponieważ bardziej mi zależy na jasnym efekcie (ale to jeszcze nie powiedziane że tak zrobię) - zerknę jeszcze na paletę Allwaves i Londa, potem latem będę już prawdopodobnie malować już same odrosty...szkoda włosów, może właśnie wtedy skuszę się właśnie na toner Revlonu, lub Alfy ze względu na ładne odcienie rudości. Kusi mnie też kolorek z odrobiną czerwieni na poziomie 7, dlatego że takie kolory pięknie wypłukują się na rudość która się nie wymywa. Zobaczę dam znac po farbowaniu

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
Witajcie , jestem na forum nową wizażystką z czego się cieszę , bo to wielka" księga " wiedzy. Chyba nie ma takiego forum, jak wizaż, inne się chowają Ale do rzeczy , potrzebuje waszej rady - chciałabym zafarbować włosy na kolor rudy, z tym , że RUDY , nic z koloru czerwieni , machoni czy ciemnych miedzi. Widze, że są tu osoby , które znają się na doborze odcieni oraz producentów, i chwała wam za to , bo dla takich laików jak ja - jesteście zbawieniem.
W większości rady wasze tyczą się farb VITALITYS - głównie , nie zam ich, ale słyszałam , że są to farby o mocnych i intensywnych odcieniach. Mi sie marzy stonowany , nie agresywny- tym bardziej , że idzie lato, więc żywe kolory nie na teraz.Przeglądając wątek natknęłam się na wstawione zdjęcia przez dziewczyny, które o takim akurat kolorze marzą. Moje włosy , przeszły prawie wszystkie kolory, poprzez czarny- brązowy, kasztanowy, machoniowy, blond, baleyage, rubin .

Może moje pytanie skieruję do najbardziej profesjonalnej expertki na tym wątku czyli kathy, oczywiście wszystkie rady będa mile widziane Na ten moment włosy koloru, średni blond do ramion, po dekoloryzacji i farbie L'oeral MAJIREL, sprany 8,30.
Chciałabym uzyskać kolor jak na zdjęciu, a pytanie tyczy farb- nie VITALITYS- jak wcześniej wspomniałam, ale chantal - link to palety kol. te sa IDEALNE -przynajmniej na palecie

http://www.prosalon.eu/produkty/kolo...koloryzujaca/0

http://www.moda.net.pl/fryzury/rude-...attachment/5-3

http://naszefryzury.pl/fryzura/83

http://facet.wp.pl/gid,10677418,img,...galeriazdjecie

8,4 i 9,4 są niesamowite a chodzi mi o uzyskanie takiego koloru. Czy tymi farbami uzyskam i czy wogóle CHANTAL jest dobrą farbą prosze o podpowiedź , co i jak mam zrobić i jakie farby wybrac .
Mamy mnóstwo różnych farb, dlatego zawsze kierujemy się numeracją, ponieważ ta w większości jest taka sama
Chantala nigdy nie stosowałam, stosowała Agusiaki więc zerknij na poprzedni wątek ,,jak najbardziej ruda farba do włosów,, Myślę że 8,4 i 9,4 są to kolory stonowane i nie wyjdą jak marchewki, natomiast wypłuczą się bardziej w kierunku blondu szczególnie 9,4.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
dziewczyny prośba - moja mama ufarbowana pierwszy raz z blondu loreal na rudy - teraz długo sie zastanawiała czy chce być znów blond czy Ruda - jednak rudy wygrał (uf) i pytanie - ma bardzo gęste ciemne przetykane siwizną włosy czy znów tym 'lorealem' pojechać czy polecicie coś lepszego czyli dłużej trzymającego się na włosach mniej wypłukującego ??
pod jakim względem lepszego, z czego była niezadowolona bo jeśli jej pasuje to niech dalej używa?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 14:24   #2537
exitium77
Przyczajenie
 
Avatar exitium77
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Witam

Zakupiłam dziś farbę Reene Blanche 6.5RS http://aidem.eu/index.php?page=shop....mart&Itemid=58 z utleniaczem 6% Joanny w kremie. Będzie to moje pierwsze farbowanie fryzjerskim specyfikiem, dlatego wolę zapytać bardziej doświadczone użytkowniczki, żeby jakiejś tragedii na głowie nie ujrzeć.

Wystarczy zmieszać oksydant z farbą (tak radziła sprzedawczyni), nic więcej?

Odrosty mam w kolorze blondu. Po ostatnim farbowaniu całych włosów w kolorze spranej czerwienii, odrost wyszedł pomarańczowy, a reszta rudoczerwona. W związku z tym, żeby teraz wyszło równo, na odrostach potrzymać tę farbę dłużej, tak?
Przykładowo, gdybym na całe włosy miała trzymać 40 minut (podobno trzyma się tą farbę 30-40 minut), to na samych odrostach ile?
Nie bardzo wiem, jak się za to pierwszy raz zabrać, żeby uzyskać dobry efekt.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
exitium77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 14:57   #2538
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

kathy w takim razie czekam na zdjecia i efekty. rozumiem ten podziw dla kolorow z poziomu 7 bo faktycznie sa o niebo trwalsze. ostatnio robilam wlasnie Twoja mieszanka i kolor boski, ale duzo szybciej sie oslabil niz po artego 7.40 , jest roznica pomiedzy pomalowanym vitalitys odrostem a reszta farbowana wczesniej na poziomie 7. mnie tez kusi wlasnie dodatek czerwieni, ale TZ stanowczo protestuje, bo kocha mnie w pomaranczach . druga rzecz, ze jestem klasycznym typem cieplym i podobno czerwien mnie postarza, a to jakos mnie nie kusi. jesli masz ochote sprobowac czegos z czerwienia to polecam albo koleston 77/43 albo moje ukochane ce-ce 8.45 . to drugie mimo, ze na poziomie 8 realnie wychodzi jak 7.
co do allvaves uzywalam dosc dawno , ale po nich stosowalam mnostwo farb i tamte srednio wypadaly w porownaniu do vitalitys chociazby. natomiast maja ekstra kolor- marchewkowy

exitium77 znam te farby i mam nadzieje, ze masz oryginalna wode bo z nia te kolory sa duuuzo trwalszy. to swietne farby i z kazdym farbowaniem kolor jest lepszy i trwalszy, wiec w razie czeg nie zrazaj sie po pierwszym razie. na odrosty dalabym na 25 minut wczesniej, reszte na jeszcze 15-20. ja dodawalam do niej odzywke do farbowania - isana babassu, ewentualnie glorie czy tez alterre ( okolo duzej lyzki maks dwoch).
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 15:52   #2539
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

kathy Mamy mnóstwo różnych farb, dlatego zawsze kierujemy się numeracją, ponieważ ta w większości jest taka sama
Chantala nigdy nie stosowałam, stosowała Agusiaki więc zerknij na poprzedni wątek ,,jak najbardziej ruda farba do włosów,, Myślę że 8,4 i 9,4 są to kolory stonowane i nie wyjdą jak marchewki, natomiast wypłuczą się bardziej w kierunku blondu szczególnie 9,4.





Dziękuję za odp. już wiem , że tymi farbami nie uzyskam takiego efektu , ale dlaczego nikt nie chce mi doradzić innej firmy ? Nikt nie podpowie co by zastosował - jakie farby, poziom , reflexy ? Myślałam , że podpowiecie coś , skoro chantal nie Vitalitys nie znam , też nie mam pojęcia jakie tonacje wybrać, myslałam że podpowiecie tak jak innym doradzacie .

Na fotki Agusiaki patrzyłam , i efekt inny - masz racje , ale człowiek uczy sie całe życie. Poziom farb 8 z rudością jest dobry dla mnie ,- wyjdzie spokojnie bez ponownych rozjaśnień. .. mam pozion 6/7 i po farbowaniach są juz odrobine jaśniejsze.
Dziekuję za odp.
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 16:37   #2540
exitium77
Przyczajenie
 
Avatar exitium77
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
exitium77 znam te farby i mam nadzieje, ze masz oryginalna wode bo z nia te kolory sa duuuzo trwalszy. to swietne farby i z kazdym farbowaniem kolor jest lepszy i trwalszy, wiec w razie czeg nie zrazaj sie po pierwszym razie. na odrosty dalabym na 25 minut wczesniej, reszte na jeszcze 15-20. ja dodawalam do niej odzywke do farbowania - isana babassu, ewentualnie glorie czy tez alterre ( okolo duzej lyzki maks dwoch).
Dziękuję za odpowiedź, zafarbuję tak, jak radzisz
Niestety, wodę mam Joanny, taką dostałam w hurtowni. Następnym razem zapytam o oryginalną - pewnie nie mieli.
exitium77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:28   #2541
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
kathy Mamy mnóstwo różnych farb, dlatego zawsze kierujemy się numeracją, ponieważ ta w większości jest taka sama
Chantala nigdy nie stosowałam, stosowała Agusiaki więc zerknij na poprzedni wątek ,,jak najbardziej ruda farba do włosów,, Myślę że 8,4 i 9,4 są to kolory stonowane i nie wyjdą jak marchewki, natomiast wypłuczą się bardziej w kierunku blondu szczególnie 9,4.





Dziękuję za odp. już wiem , że tymi farbami nie uzyskam takiego efektu , ale dlaczego nikt nie chce mi doradzić innej firmy ? Nikt nie podpowie co by zastosował - jakie farby, poziom , reflexy ? Myślałam , że podpowiecie coś , skoro chantal nie Vitalitys nie znam , też nie mam pojęcia jakie tonacje wybrać, myslałam że podpowiecie tak jak innym doradzacie .

Na fotki Agusiaki patrzyłam , i efekt inny - masz racje , ale człowiek uczy sie całe życie. Poziom farb 8 z rudością jest dobry dla mnie ,- wyjdzie spokojnie bez ponownych rozjaśnień. .. mam pozion 6/7 i po farbowaniach są juz odrobine jaśniejsze.
Dziekuję za odp.
poczytaj na moim blogu o farbach, poza tym ten wątek cały jest o różnych farbach

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy w takim razie czekam na zdjecia i efekty. rozumiem ten podziw dla kolorow z poziomu 7 bo faktycznie sa o niebo trwalsze. ostatnio robilam wlasnie Twoja mieszanka i kolor boski, ale duzo szybciej sie oslabil niz po artego 7.40 , jest roznica pomiedzy pomalowanym vitalitys odrostem a reszta farbowana wczesniej na poziomie 7. mnie tez kusi wlasnie dodatek czerwieni, ale TZ stanowczo protestuje, bo kocha mnie w pomaranczach . druga rzecz, ze jestem klasycznym typem cieplym i podobno czerwien mnie postarza, a to jakos mnie nie kusi. jesli masz ochote sprobowac czegos z czerwienia to polecam albo koleston 77/43 albo moje ukochane ce-ce 8.45 . to drugie mimo, ze na poziomie 8 realnie wychodzi jak 7.
co do allvaves uzywalam dosc dawno , ale po nich stosowalam mnostwo farb i tamte srednio wypadaly w porownaniu do vitalitys chociazby. natomiast maja ekstra kolor- marchewkowy

exitium77 znam te farby i mam nadzieje, ze masz oryginalna wode bo z nia te kolory sa duuuzo trwalszy. to swietne farby i z kazdym farbowaniem kolor jest lepszy i trwalszy, wiec w razie czeg nie zrazaj sie po pierwszym razie. na odrosty dalabym na 25 minut wczesniej, reszte na jeszcze 15-20. ja dodawalam do niej odzywke do farbowania - isana babassu, ewentualnie glorie czy tez alterre ( okolo duzej lyzki maks dwoch).
Julianna zdziwisz się ...co kupiłam, kolor na palecie piękny i do tego poziom 8...a więc tym razem Renee Blanche Rb Haute Coiffure kolor 7.3RP jutro będę farbować bo dzisiaj zrobiłam test skórny.
Wiem że lubisz te farby
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 21:20   #2542
Neptune
Raczkowanie
 
Avatar Neptune
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 116
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Uuu a moje pytanie zostało pominęte
Neptune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 21:22   #2543
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
poczytaj na moim blogu o farbach, poza tym ten wątek cały jest o różnych farbach

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------


Julianna zdziwisz się ...co kupiłam, kolor na palecie piękny i do tego poziom 8...a więc tym razem Renee Blanche Rb Haute Coiffure kolor 7.3RP jutro będę farbować bo dzisiaj zrobiłam test skórny.
Wiem że lubisz te farby

ok , dziękuje bardzo , akurat przeczytałam wątek o różnych farbach . Mi nie chodzi o różne farby , nie zalezy mi na nazwie farby tylko doborze nr. reflexów farb takich żeby wyszedł najbardziej zbliżony, ale nic...
trudno , dziękuję i za taką odp.
Bez obrazy , ale czytajac ten wątek widze, że tu się zawiązała grupa , której tylko się perfekcyjnie , z dokładnościa i CIERPLIWOŚCIĄ odpowiada nawet na błache pytanie , ktore nie raz wcześniej juz były zadawane i jest powtórzone .- i tu nikt nie robi problemu. A co do innych nowych osób - są zbywane , odp. zdawkowe i odsyłane gdzieś tam . No nic , nie będę tą zawracającą wam niepotrzebnie głowe . Dzieki jeszcze raz i przepraszam , że wogóle prosiłam o pomoc w wyb. koloru docelowego .
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 22:11   #2544
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Neptune Pokaż wiadomość
Uuu a moje pytanie zostało pominęte
pomiędzy 6NI a 7NI, poza tym to nie podchodzi pod rudy wątek



__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 12:13   #2545
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
poczytaj na moim blogu o farbach, poza tym ten wątek cały jest o różnych farbach

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------


Julianna zdziwisz się ...co kupiłam, kolor na palecie piękny i do tego poziom 8...a więc tym razem Renee Blanche Rb Haute Coiffure kolor 7.3RP jutro będę farbować bo dzisiaj zrobiłam test skórny.
Wiem że lubisz te farby
zartujesz, to moj ukochany kolor, jesli masz nowa wersje i wyjdzie tak ladnie to pewnie sama sie skusze i do nich wroce, sa trwale i co fajne tanie i mega wydajne. czekam na efekty

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
Bez obrazy , ale czytajac ten wątek widze, że tu się zawiązała grupa , której tylko się perfekcyjnie , z dokładnościa i CIERPLIWOŚCIĄ odpowiada nawet na błache pytanie , ktore nie raz wcześniej juz były zadawane i jest powtórzone .- i tu nikt nie robi problemu. A co do innych nowych osób - są zbywane , odp. zdawkowe i odsyłane gdzieś tam . No nic , nie będę tą zawracającą wam niepotrzebnie głowe . Dzieki jeszcze raz i przepraszam , że wogóle prosiłam o pomoc w wyb. koloru docelowego .
bez obrazy, ale po tym poscie nie chce sie odpowiadac komus kto takim tonem negocjuje jej uzyskanie.
po pierwsze "weteranki" tu, jak kathy czy ja "znamy sie" i doradzamy sobie od oolo 2 lat, nic wiec dziwnego, ze wzajemne efekty nas interesuja.
po drugie - przegladajac watek zauwazysz, ze mnoestwo dziewczyn odsylamy bo ich pytania maja odpowiedz strone , dwie wczesniej.
po trzecie- "ze starej ekipy" zostala tu na dlugo tylko kathy, ktora SAMA doradzala 3/4 forum
po czwarte kathy doradza glownie vitalitys bo sama uwaza je za najlepsze i farbuje nimi wiele miesiecy wiech ich palete zna najlepiej, podobnie jak dzialanie.
ps. ostatnie zdanie podpada pod rodzaj szantazu emocjonalnego, wywoluje niechec do autora - taka rada na przyszlosc
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 12:32   #2546
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13 778
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
Chciałabym uzyskać kolor jak na zdjęciu, a pytanie tyczy farb- nie VITALITYS- jak wcześniej wspomniałam, ale chantal - link to palety kol. te sa IDEALNE -przynajmniej na palecie
Wszystko zależy od koloru wyjściowego. Ja miałam na głowie wszystkie tycjany Chantala i z tego co zaobserwowałam u siebie to:

To 8/4 czyli jasny tycjan

A tutaj
Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
To samo bądź 7/4 tycjan.

Oczywiście u Ciebie te kolory mogą wyjść inaczej niż u mnie, to normalne.
Ja używam Chantala i nie mam zastrzeżeń. Aha do farby radzę dodać mixtonu pomarańczowego.

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
prosze o podpowiedź , co i jak mam zrobić
Co do tej prośby, na wątku jest wszystko opisane.



W ogóle to i pozdrawiam stare rude wątkowe wyjadaczki
__________________
I tylko Twój uśmiech pcha mnie do przodu.






Edytowane przez Martolek
Czas edycji: 2012-05-20 o 12:34
Martolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 14:06   #2547
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Wreszcie w piątek poszłam do fryzjera, bo mój wcześniejszy rudy strasznie się spłukał. Załączam zdjęcia z efektem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hair.jpg (75,5 KB, 44 załadowań)
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 14:31   #2548
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martolek Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od koloru wyjściowego. Ja miałam na głowie wszystkie tycjany Chantala i z tego co zaobserwowałam u siebie to:


To 8/4 czyli jasny tycjan

A tutaj

To samo bądź 7/4 tycjan.

Oczywiście u Ciebie te kolory mogą wyjść inaczej niż u mnie, to normalne.
Ja używam Chantala i nie mam zastrzeżeń. Aha do farby radzę dodać mixtonu pomarańczowego.



Co do tej prośby, na wątku jest wszystko opisane.



W ogóle to i pozdrawiam stare rude wątkowe wyjadaczki
dzięki Ci serdecznie za odp. włosy mam średni blond - złotawy po farbie 8,3 a poziom 6-7 bliżej już 7 ,

a co do prośby , co i jak mam zrobić, chodziło mi o dobór farb - firmy ,ewentualnie mieszanki przypominającej najbardziej ten kolor . Nie chodziło co jak po kolei mam zrobić, bo to wiem.
bardzo dziekuje za odp.

do Julianna-p , żadnego szantażu nie było, troche prześledziłam ten wątek , i widząc odpowiedzi KATHY - taki wniosek się wysnuł, to , że jesteście "weterankami" to da sie zauważyć- i szacunek za wytrwałość. Więc nie bierz tego osobiście , bo ja nie kierowałam odp. do Ciebie , tylko do odpowiedzi Kathy na mój post. Niczego innego nie chciałam tylko podpowiedzi odnośnie jaką firmę ewentualnie dobrać- nic więcej .
Dzieki serdeczne , zabieram ze sobą co złe. Pozdrawiam jeszcze raz

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

mogę jeszcze Cie poprosić o podpowiedzenie ewentualnie na której stronie masz fotki po farbie chantal? ( jesli takowe oczywiście są)
dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez RUDAkaska
Czas edycji: 2012-05-20 o 14:33
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:16   #2549
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
ok , dziękuje bardzo , akurat przeczytałam wątek o różnych farbach . Mi nie chodzi o różne farby , nie zalezy mi na nazwie farby tylko doborze nr. reflexów farb takich żeby wyszedł najbardziej zbliżony, ale nic...
trudno , dziękuję i za taką odp.
Bez obrazy , ale czytajac ten wątek widze, że tu się zawiązała grupa , której tylko się perfekcyjnie , z dokładnościa i CIERPLIWOŚCIĄ odpowiada nawet na błache pytanie , ktore nie raz wcześniej juz były zadawane i jest powtórzone .- i tu nikt nie robi problemu. A co do innych nowych osób - są zbywane , odp. zdawkowe i odsyłane gdzieś tam . No nic , nie będę tą zawracającą wam niepotrzebnie głowe . Dzieki jeszcze raz i przepraszam , że wogóle prosiłam o pomoc w wyb. koloru docelowego .
Polecilam blog poniewaz sa tam zdjecia+ numer farby , opisy roznych farb, myslalam ze skorzystasz. Poza tym twoja wypowiedz jest bardzo niesprawiedliwa poniewaz kazdemu doradzam w miare mozliwosci a robie to z czystej przyjemnosc, nie jestem tu na etacie. Jest wiele wizazanek ktore czekaj zeby im podac na tacy zamiast poczytac, a wyszuliwarka rowniez nie gryzie.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:19   #2550
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Julianna
Kolor super intensywny ale ciemny
bardzo ladny polysk. Bedzie sie pieknie wyplukiwal na liska.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.