Obrona pracy a prezenty dla komisji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 16:01   #1
ChangeYourMind
Raczkowanie
 
Avatar ChangeYourMind
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 62
Question

Obrona pracy a prezenty dla komisji.


Hej dziewczyny, mam jutro obronę pracy dyplomowej i mam pytanie odnośnie prezentów dla komisji. Bronię się jutro jako jedyna osoba, więc całkowity koszt ponoszę sama. Czy w dobrym tonie będzie kupienie dla komisji samych czekoladek, np. Merci czy Rafaello, czy jednak kwiaty są konieczne?
ChangeYourMind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:09   #2
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Obrona pracy.

Myślę, że czekoladki wystarczą. Przecież nie będziesz ponosić sama kosztów rzędu około 200 zł.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:10   #3
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Obrona pracy.

Na mojej pierwszej uczelni nic nie trzeba było dawać, najwyżej jakieś czekoladki ALBO kwiaty. A jak usłyszałam o cudach jakie dają na mojej obecnej uczelni to się przestraszyłam; zegarki, alkohole, pióra, kolekcje książek i płyt : O Zatem zależy od uczelni, jednak ja bym dała same czekoladki, bo w trochę nie rozumiem idei tych prezentów i ograniczyłabym to do minimum.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:12   #4
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Obrona pracy.

oczywiscie ze tak, prezenty to dobra wola, nie obowiazek.
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:12   #5
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Obrona pracy.

No właśnie. Bo niby za co masz dziękować komisji? Za wykonywanie pracy, za którą otrzymają wynagrodzenie?

Ewentualnie można podziękować samemu promotorowi kupując kwiaty. Pod warunkiem, że był pomocny przy pisaniu pracy.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:14   #6
ChangeYourMind
Raczkowanie
 
Avatar ChangeYourMind
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 62
Dot.: Obrona pracy.

No wstępnie myślałam o kwiatach, ale koszt trzech bukietów jest dość wysoki, więc wpadłam na pomysł czekoladek.
ChangeYourMind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:27   #7
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Obrona pracy.

Ja też chyba będę broniła się sama i dla promotorki wezmę jakiś większy bukiet, a dla reszty jakieś małe tylko w sumie nie wiem ile nawet kosztują
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 16:50   #8
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Obrona pracy.

My dla promotora miałyśmy bukiet i butelkę wina, a dla pozostałych członków komisji pojedynczą różę i pudełko czekoladek.

Aczkolwiek nie polecam dawania alkoholu, chyba że tak jak my wiesz na 100% że promotor lubi i sie nie obrazi.

Jesteś sama jedna, więc wystarczy jedna rzecz. Ja osobiscie byłabym za czekoladkami, a np. dla promotora czekoladki plus róża, żeby jakoś go wyróżnic
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:01   #9
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Obrona pracy.

Czekoladki jak najbardziej wystarczą. Promotorowi jeżeli Ci pomagał warto do tego dołączyć kwiaty. Niech się cieszą, że wogle coś dostali A swoją drogą to trochę jak łapówka. Bo za co komisji dawać prezenty ? Oni przy pisaniu pracy nie brali udziału. Co innego promotor.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:10   #10
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Na mojej pierwszej uczelni nic nie trzeba było dawać, najwyżej jakieś czekoladki ALBO kwiaty. A jak usłyszałam o cudach jakie dają na mojej obecnej uczelni to się przestraszyłam; zegarki, alkohole, pióra, kolekcje książek i płyt : O Zatem zależy od uczelni, jednak ja bym dała same czekoladki, bo w trochę nie rozumiem idei tych prezentów i ograniczyłabym to do minimum.


U mnie na uczelni była pogadanka o tym, żeby nic nie przynosić. Wiem, że jak ludzie się bronili większą grupą jednego dnia, to kupowali bukiet kwiatów dla promotora. Jednostki czy grupki 2-osobowe, nic nie przynosiły.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:30   #11
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Obrona pracy.

ja bym na Twoim miejscu Autorko kupiła kwiaty/ czekoladki promotorowi/promotorce jeśli miałaś dobry kontakt i mogłaś liczyć na pomoc z jej/jego strony i wręczyła rzeczony gift po obronie, sam na sam z promoterem/promotorką dla reszty komisji nie kupowałabym nic.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 17:30   #12
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Obrona pracy.

Wiesz u mnie też, nawet pisali, aby tych kwiatów nie kupować, a najwyżej dawać cegiełki fundacją... A co wyszło? Nikt cegiełek nie daje, za to ludzie prześcigają się w prezentach. Te większe jak zegarek czy pióro to dla promotora, ale dla komisji ogromne bukiety kwiatów, czekoladki, wina... często wszystko jednocześnie albo kosze upominkowe. I nawet jeśli ktoś zdawał sam musiał się wykosztować.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:42   #13
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Na mojej pierwszej uczelni nic nie trzeba było dawać, najwyżej jakieś czekoladki ALBO kwiaty. A jak usłyszałam o cudach jakie dają na mojej obecnej uczelni to się przestraszyłam; zegarki, alkohole, pióra, kolekcje książek i płyt : O Zatem zależy od uczelni, jednak ja bym dała same czekoladki, bo w trochę nie rozumiem idei tych prezentów i ograniczyłabym to do minimum.
A ja pierwszy raz słyszę o prezentach. U nas sie ich chyba nie daje. No ale to w końcu WPiA, u nas to może podejść pod łapówkę
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:43   #14
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Obrona pracy.

jakiś kosmos te prezenty
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:43   #15
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No właśnie. Bo niby za co masz dziękować komisji? Za wykonywanie pracy, za którą otrzymają wynagrodzenie?

Ewentualnie można podziękować samemu promotorowi kupując kwiaty. Pod warunkiem, że był pomocny przy pisaniu pracy.
O tak. Promotorwi można podziękować. Choć spotkałam się z grupami którego tego nie robiły bo sam promotor jakoś się nie wysilił z pomocą.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 17:44   #16
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
A ja pierwszy raz słyszę o prezentach. U nas sie ich chyba nie daje. No ale to w końcu WPiA, u nas to może podejść pod łapówkę
łapówka to chyba przed a nie po - bo wtedy daje się "upominki".
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 18:03   #17
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: Obrona pracy.

jasne, że czekoladki wystarczą ja się broniłam przed taką samą komisją z kilkoma osobami, ale i tak kupiliśmy wspólnie każdemu tylko czekoladki, a promotorce (super babka, była bardzo pomocna) kupiliśmy bukiet kwiatów dodatkowo.
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 18:57   #18
konwalia_15
Raczkowanie
 
Avatar konwalia_15
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 101
GG do konwalia_15
Dot.: Obrona pracy.

u mnie- promotorowi koniak i kwiaty, a komisji nic, ew. przed egzaminem zadbać o to, żeby mieli kawę i jakieś ciasto na stole
__________________
Wybrałam życie bez mięsa,
zdrowie i świat wolny od okrucieństwa.



konwalia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 18:58   #19
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Obrona pracy.

Dziwny zwyczaj. Dawać komisji prezent za to, że siedzi w komisji i dostaje za to pieniądze.
Ja, gdy się broniłam kupiłam kwiaty promotorowi, bo rzeczywiście mi pomógł.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 21:13   #20
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Obrona pracy.

Ja swojej komisji nie kupowałam nic. Promotorowi również, bo nie dość, ze mi nie pomógł, to jeszcze zaszkodził.

Natomiast w trzy osoby złożyliśmy się na prezent dla profesora [ładne, wieczne pióro], który nie był promotorem żadnego z nas, ale przez okres trwania studiów miał z nami pięć, albo sześć przedmiotów, zawsze miał dla nas czas i poświęcał go nie tylko na tłumaczenie własnych przedmiotów, ale także na pomoc nam przy innych, z którymi np. sobie nie radziliśmy/nie rozumieliśmy, poświęcając przy tym własny czas.
Uważam, że takim osobom pewnego rodzaju uhonorowanie, wyrażenie wdzięczności się należy, ale komisji lub promotorowi, którzy nie wychodzą przed szereg - niekoniecznie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:04   #21
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Obrona pracy.

Broniłam się we wrześniu. Nie kupowałam nic, bo ludzie, którzy kupowali coś wcześniej niepotrzebnie się wykosztowali- ani promotorzy ani komisja nie przyjęli nawet kwiatów.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:24   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Zszokował mnie ten wątek. Prezenty dla komisji? Nie wiedziałam, że paranoja co niektórych osiągnęła już takie rozmiary. Symboliczne kwiaty, jeżeli ktoś czuję potrzebę podziękowania co najwyżej.

Niektórym naprawdę już tak mocno na mózg padło? Serio?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 23:09   #23
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zszokował mnie ten wątek. Prezenty dla komisji? Nie wiedziałam, że paranoja co niektórych osiągnęła już takie rozmiary. Symboliczne kwiaty, jeżeli ktoś czuję potrzebę podziękowania co najwyżej.

Niektórym naprawdę już tak mocno na mózg padło? Serio?
Problem w tym, że to nie jest kwestia 'mocno na mózg padło'.
Na państwowych uczelniach mojego TŻeta oraz kolegi, komisja i promotor wręcz tego oczekiwali. I większość osób na etapie obrony pracy inżynierskiej/licencjackiej się nie wyłamywała z tego schematu, bo zwyczajnie się bali.
Zresztą nie wierzę, żeby studenci tak dobrowolnie rzucali by się z niemałymi wydatkami, gdyby nie było to czymś podyktowane.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 00:22   #24
ChangeYourMind
Raczkowanie
 
Avatar ChangeYourMind
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 62
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zszokował mnie ten wątek. Prezenty dla komisji? Nie wiedziałam, że paranoja co niektórych osiągnęła już takie rozmiary. Symboliczne kwiaty, jeżeli ktoś czuję potrzebę podziękowania co najwyżej.

Niektórym naprawdę już tak mocno na mózg padło? Serio?
Nie chodzi mi o prezenty tylko "symboliczne" upominki jak np. zwykłe czekoladki. Nie jest to też mój wymysł, niestety jak już ktoś wspomniał na państwowych uczelniach tak sie "utarło", że w ramach podziękowania daje się takie prezenty.
ChangeYourMind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 00:50   #25
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Cytat:
Napisane przez ChangeYourMind Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o prezenty tylko "symboliczne" upominki jak np. zwykłe czekoladki. Nie jest to też mój wymysł, niestety jak już ktoś wspomniał na państwowych uczelniach tak sie "utarło", że w ramach podziękowania daje się takie prezenty.
Może było tak kiedyś. Studiuję na państwowej uczelni i u nas jest to źle widziane, niemal tak samo jak łapówkarstwo.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 05:01   #26
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Może było tak kiedyś. Studiuję na państwowej uczelni i u nas jest to źle widziane, niemal tak samo jak łapówkarstwo.
U Was - ale nie wszędzie.
Dobrze jednak, że to się zmienia.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:29   #27
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
O tak. Promotorwi można podziękować. Choć spotkałam się z grupami którego tego nie robiły bo sam promotor jakoś się nie wysilił z pomocą.
i dlatego mój TŻ powiedział, że promotor może od niego najwyżej dostać figę z makiem
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:42   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Cytat:
Napisane przez ChangeYourMind Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o prezenty tylko "symboliczne" upominki jak np. zwykłe czekoladki. Nie jest to też mój wymysł, niestety jak już ktoś wspomniał na państwowych uczelniach tak sie "utarło", że w ramach podziękowania daje się takie prezenty.
Studiowałam na państwowej uczelni i pierwsze słyszę, że "tak się utarło". Ludzie się wzajemnie nakręcają na takie paranoje i potem jest jak jest. Czekoladki to się daje komuś na urodziny / imieniny, albo ukochanej na Walentynki.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Może było tak kiedyś. Studiuję na państwowej uczelni i u nas jest to źle widziane, niemal tak samo jak łapówkarstwo.
U nas przyjmowali kwiatki, ale była mowa, że jeżeli ktoś koniecznie chce tak podziękować to mają być skromne wiązanki, żeby ludzie nie przesadzali, bo zwyczajnie nie przyjmą. Nigdy w życiu (a znam ludzie studiujących w różnych miejscach) nie słyszałam o takim zwyczaju, jak upominki dla komisji. Myślę, że to wcale nie przyszło z państwowych uczelni, a zaczęło się na prywatnych i niektórzy oczywiście bezrefleksyjnie przejęli. Na hasło "obowiązkowa składka na..." niektórym mózg staje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:39   #29
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Obrona pracy.

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
za co komisji dawać prezenty ? Oni przy pisaniu pracy nie brali udziału.

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Dziwny zwyczaj. Dawać komisji prezent za to, że siedzi w komisji i dostaje za to pieniądze.
__________________
KALI PISAĆ LEPSZE POSTY
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
większość wizażowej elity studiuje na renomowanych uczelniach,rozwijają swoje ambitne hobby, spędzają aktywnie czas, mają swoich idealnych TŻ, i przyjaciół- więc skąd do cholery macie jeszcze czas na codzienne kilkugodzinne przesiadywanie na wizażu?
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 07:28   #30
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Obrona pracy a prezenty dla komisji.

Ja dałam czekoladki promotorowi, recenzentowi i trzeciej osobie z komisji.Także dla wszystkich to samo Tylko tyle (albo żartując: aż tyle , ale pisząc tyko tyle, że w porównaniu do tych co przynosili kosze pełne jakichś cudów np alkohol, słodycze, to tylko tyle ), nic więcej. Sama też dawałam, choć był jeden chłopak ode mnie z grupy. Też uważam, że to dobra wola, nie ma nic złego jeśli się nie da, a jak się da, to też spoko, jak kto woli. Kto chce dać jedną rzecz niech daje jedną, kto chce parę, to parę, kto chce kosz to kosz itp

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-10-25 o 07:30
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.