Liceum dzienne a zaoczne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 19:20   #1
Madziik96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11

Liceum dzienne a zaoczne.


Zastanawiam sie nad przepisaniem się do liceum zaocznego, ponieważ jestem do tego w sumie zmuszona. Zaszłam w ciąże i nie wiem czy pogodzę ze sobą nauke, dziecko oraz obowiązki domowe (chłopak w pracy..) Jestem w pierwszej klasie liceum i planuję ją ukończyć, ale kiedy dziecko przyjdzie już na świat będzie mi ciężko po szkole się nim zajmować, uczyć się i odrabiać lekcje. (dziecko ma w sumie zapewnioną już opiekę w czasie gdybym była w szkole, ale po lekcjach muszę radzić sobie sama-to zrozumiałe) Po liceum chcę iść do Szkoły Policealnej, na studia planuje trochę później, albo w ogóle (zależy od dziecka itd)

Czy idąc do tej szkoły policealnej będą patrzeć na to, że ukończyłam liceum zaocznie, a nie normalnie?
Madziik96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:29   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:49   #3
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Cytat:
Napisane przez Madziik96 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad przepisaniem się do liceum zaocznego, ponieważ jestem do tego w sumie zmuszona. Zaszłam w ciąże i nie wiem czy pogodzę ze sobą nauke, dziecko oraz obowiązki domowe (chłopak w pracy..) Jestem w pierwszej klasie liceum i planuję ją ukończyć, ale kiedy dziecko przyjdzie już na świat będzie mi ciężko po szkole się nim zajmować, uczyć się i odrabiać lekcje. (dziecko ma w sumie zapewnioną już opiekę w czasie gdybym była w szkole, ale po lekcjach muszę radzić sobie sama-to zrozumiałe) Po liceum chcę iść do Szkoły Policealnej, na studia planuje trochę później, albo w ogóle (zależy od dziecka itd)

Czy idąc do tej szkoły policealnej będą patrzeć na to, że ukończyłam liceum zaocznie, a nie normalnie?
Nie będą, dla nich ważny jest papier, tak samo jak i na studia

Musisz mieć jedynie dyplom ukończenia szkoły średniej do takiej szkoły policealnej, a na studia świadectwo maturalne.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia

Edytowane przez Bea_91
Czas edycji: 2013-10-28 o 07:33
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:11   #4
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Cytat:
Napisane przez Madziik96 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad przepisaniem się do liceum zaocznego, ponieważ jestem do tego w sumie zmuszona. Zaszłam w ciąże i nie wiem czy pogodzę ze sobą nauke, dziecko oraz obowiązki domowe (chłopak w pracy..) Jestem w pierwszej klasie liceum i planuję ją ukończyć, ale kiedy dziecko przyjdzie już na świat będzie mi ciężko po szkole się nim zajmować, uczyć się i odrabiać lekcje. (dziecko ma w sumie zapewnioną już opiekę w czasie gdybym była w szkole, ale po lekcjach muszę radzić sobie sama-to zrozumiałe) Po liceum chcę iść do Szkoły Policealnej, na studia planuje trochę później, albo w ogóle (zależy od dziecka itd)

Czy idąc do tej szkoły policealnej będą patrzeć na to, że ukończyłam liceum zaocznie, a nie normalnie?
Ja bym skończyła szkołę w systemie dziennym. Będzie ci trudniej, ale skąd wiesz że jak będziesz miała dziecko to nie zmienią ci się priorytety i będziesz chciała lepszej przyszłości dla siebie i dla dziecka i nie będziesz chciała się dostać na studia?
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:29   #5
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

[1=8c5e47fe6e48fd89bc9c227 f1239fe5b9f79e095_5edd717 29ccf0;43457546]Ja bym skończyła szkołę w systemie dziennym. Będzie ci trudniej, ale skąd wiesz że jak będziesz miała dziecko to nie zmienią ci się priorytety i będziesz chciała lepszej przyszłości dla siebie i dla dziecka i nie będziesz chciała się dostać na studia? [/QUOTE]

A co to za problem pójść na studia po liceum w systemie zaocznym? Tu matura i tu matura. Osobiście nie wyobrażam sobie zostawić dziecko w pierwszych miesiącach jego życia żeby codziennie do szkoły chodzić. Do tego dochodzi problem akceptacji w szkołach dziewczyny w ciąży, nie ma sensu chodzić i czuć na sobie dziwne spojrzenia i słuchać komentarzy. Liceum w tych czasach to coś do odklepania i mało kto interesuje się kto w jakim liceum był. Myślę że wystarczą dobre korki przed maturą i spokojnie można się na studia dostać.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia

Edytowane przez Bea_91
Czas edycji: 2013-10-28 o 07:33
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:53   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 11:30   #7
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

[1=8c5e47fe6e48fd89bc9c227 f1239fe5b9f79e095_5edd717 29ccf0;43457546]Ja bym skończyła szkołę w systemie dziennym. Będzie ci trudniej, ale skąd wiesz że jak będziesz miała dziecko to nie zmienią ci się priorytety i będziesz chciała lepszej przyszłości dla siebie i dla dziecka i nie będziesz chciała się dostać na studia? [/QUOTE]

A w jaki sposób odbębnianie multum godzin siedząc na dupie w szkole, niekoniecznie na dobrze prowadzonych zajęciach, dzień w dzień, ma się do studiów?

Ja w trzeciej klasie załatwiałam milion lipnych zwolnień, żeby tylko móc siedzieć w domu i się po prostu, dla odmiany, uczyć tego co było mi naprawdę potrzebne.

Szkoła zaoczna, bat nad sobą, dużo pracy własnej skierowanej na konkretne przedmioty i pod zadania maturalne (do tego w ramach możliwości finansowych jakieś dobre korki prowadzone prosto pod maturę) - i będzie dobrze.

(Jak to ktoś fajnie powiedział - Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji)
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 12:12   #8
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Cytat:
Napisane przez suvia Pokaż wiadomość
a w jaki sposób odbębnianie multum godzin siedząc na dupie w szkole, niekoniecznie na dobrze prowadzonych zajęciach, dzień w dzień, ma się do studiów?

Ja w trzeciej klasie załatwiałam milion lipnych zwolnień, żeby tylko móc siedzieć w domu i się po prostu, dla odmiany, uczyć tego co było mi naprawdę potrzebne.

Szkoła zaoczna, bat nad sobą, dużo pracy własnej skierowanej na konkretne przedmioty i pod zadania maturalne (do tego w ramach możliwości finansowych jakieś dobre korki prowadzone prosto pod maturę) - i będzie dobrze.

(jak to ktoś fajnie powiedział - nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji:d)
:d
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 15:48   #9
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
A w jaki sposób odbębnianie multum godzin siedząc na dupie w szkole, niekoniecznie na dobrze prowadzonych zajęciach, dzień w dzień, ma się do studiów?

Ja w trzeciej klasie załatwiałam milion lipnych zwolnień, żeby tylko móc siedzieć w domu i się po prostu, dla odmiany, uczyć tego co było mi naprawdę potrzebne.

Szkoła zaoczna, bat nad sobą, dużo pracy własnej skierowanej na konkretne przedmioty i pod zadania maturalne (do tego w ramach możliwości finansowych jakieś dobre korki prowadzone prosto pod maturę) - i będzie dobrze.

(Jak to ktoś fajnie powiedział - Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji)
Ja też nie chodziłam za często do liceum, i bardziej konstruktywnie uczylam się w domu. Poza tym bylo mało godzin w 3 klasie i uważam że bez sensu byłoby chodzić do szkoły w weekendy, jak właśnie można spędzić ten czas w domu z rodziną, dzieckiem.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:29   #10
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Liceum dzienne a zaoczne.

Tylko kto jej da gwarancję, że to będą 3 godziny. Nic o jej szkole nie wiemy, u Ciebie to były trzy, u mnie 6-7 dlatego zwiewałam jak tylko się dało


Poza tym, jeśli dobrze rozumiem, to ona jest w ciąży będąc teraz w I klasie LO. Czyli w drugiej ma normalny plan klasy (jeszcze niematuralnej) + bardzo wymagającego niemowlaka, którego zostawia z kimś na kilka godzin, a po powrocie próbuje:
- ogarnąć dom
- odbić sobie czas niespędzony z maluchem przez tę pierwszą część dnia wysiedzianą w szkole
- robić lekcje na następny dzień
- wstawać w nocy do małego wyjca

Tak naprawdę to wszyscy tracą na takim układzie, w imię chodzenia do normalnego LO, na co nikt w życiu nie spojrzy, bo liczy się matura.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.