Germanistyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-01, 19:01   #1
livi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 27

Germanistyka?


Wiem, że było setki takich postów, aczkolwiek ja nie znalazłam żadnego dla siebie. Słyszałam o germanistyce od podstaw na uniwersytecie, jednak nie otrzymałam dokładnych informacji, stąd moje pytania :
Czy słyszeliście o jakimś uniwersytecie, gdzie filologia germańska jest od podstaw ?
Na jakim to uniwersytecie?
No i z wiadomych względów osoba zdaje mature podstawową, to chciałabym wiedzieć czy jest jakiś zamiennik

Podobno na UWr. też jest coś takiego ale czy na 100% tego nie wiem.
livi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:11   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Germanistyka?

Co do UWr na ich stronie jest napisane jak byk:
Cytat:
* Uwaga: brak języka niemieckiego nie pozwala kandydatowi na przystąpienie do postępowania rekrutacyjnego.
wystarczy chwilę poszukać, żeby sie upewnić
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:21   #3
livi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 27
Dot.: Germanistyka?

Być może Twoja wypowiedź wynika z mojej źle sformułowanej treści, aczkolwiek nic nie upoważnia się do odpowiadania na moje pytanie, jeżeli masz z tym taki problem ! Chodziło mi o rozpoczęcie języka od podstaw - bo podstawy znam, a że słyszałam (podkreślam tylko słyszałam), że jest możliwość ze zdaną maturą na podstawie dostać się na studia i rozpocząć tam naukę to zadaję pytanie w celu otrzymania odpowiedzi, czy faktycznie to jest prawda czy tylko mity i na jakich uniwersytetach to się odbywa. Nie pisałam nigdzie o tym , czy bez matury z niemieckiego można się dostać, bo to napewno jest niemożliwe.
livi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:30   #4
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Germanistyka?

Cytat:
Napisane przez livi13 Pokaż wiadomość
Być może Twoja wypowiedź wynika z mojej źle sformułowanej treści, aczkolwiek nic nie upoważnia się do odpowiadania na moje pytanie, jeżeli masz z tym taki problem ! Chodziło mi o rozpoczęcie języka od podstaw - bo podstawy znam, a że słyszałam (podkreślam tylko słyszałam), że jest możliwość ze zdaną maturą na podstawie dostać się na studia i rozpocząć tam naukę to zadaję pytanie w celu otrzymania odpowiedzi, czy faktycznie to jest prawda czy tylko mity i na jakich uniwersytetach to się odbywa. Nie pisałam nigdzie o tym , czy bez matury z niemieckiego można się dostać, bo to napewno jest niemożliwe.
Powiem szczerze, że nie rozumiem Twojego pytania.
Od podstaw się nie da. Skoro musisz mieć zdaną maturę, to znaczy, że musisz mieć podstawy. Przelicznik to przeważnie mnożenie wyniku z podstawowej matury przez 0,5, ale pewnie zależy od uczelni.
Z tego co wiem w praktyce nie da się dostać na filologie z podstawową maturą.

Ale pewnie mam z czymś problem, coś się nie upoważnia do odpowiedzi na pytanie.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:44   #5
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Germanistyka?

Cytat:
Napisane przez livi13 Pokaż wiadomość
Być może Twoja wypowiedź wynika z mojej źle sformułowanej treści, aczkolwiek nic nie upoważnia się do odpowiadania na moje pytanie, jeżeli masz z tym taki problem ! Chodziło mi o rozpoczęcie języka od podstaw - bo podstawy znam, a że słyszałam (podkreślam tylko słyszałam), że jest możliwość ze zdaną maturą na podstawie dostać się na studia i rozpocząć tam naukę to zadaję pytanie w celu otrzymania odpowiedzi, czy faktycznie to jest prawda czy tylko mity i na jakich uniwersytetach to się odbywa. Nie pisałam nigdzie o tym , czy bez matury z niemieckiego można się dostać, bo to napewno jest niemożliwe.
a czy to taki problem wejść na stronę tego UWr i sobie sprawdzić? Owszem, mozesz startować z podstawową maturą, ale to chyba jasne, że rozszerzona ma większy przelicznik. Podałaś UWr, więc podałam ci jak to wygląda na UWr.
Zapewne jakies prywatne szkoły prowadzą germanistykę od podstaw, google mowi, że UAM też o tym myslal, ale sprawdź sobie sama bo ja nie jestem upoważniona

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez livi13 Pokaż wiadomość
Być może Twoja wypowiedź wynika z mojej źle sformułowanej treści, aczkolwiek nic nie upoważnia się do odpowiadania na moje pytanie, jeżeli masz z tym taki problem ! Chodziło mi o rozpoczęcie języka od podstaw - bo podstawy znam, a że słyszałam (podkreślam tylko słyszałam), że jest możliwość ze zdaną maturą na podstawie dostać się na studia i rozpocząć tam naukę to zadaję pytanie w celu otrzymania odpowiedzi, czy faktycznie to jest prawda czy tylko mity i na jakich uniwersytetach to się odbywa. Nie pisałam nigdzie o tym , czy bez matury z niemieckiego można się dostać, bo to napewno jest niemożliwe.

trochę to chyba nielogiczne, nie sądzisz?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 21:05   #6
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Germanistyka?

Filologia to nie kurs językowy.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 21:06   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Germanistyka?

Cytat:
Napisane przez livi13 Pokaż wiadomość
Wiem, że było setki takich postów, aczkolwiek ja nie znalazłam żadnego dla siebie. Słyszałam o germanistyce od podstaw na uniwersytecie, jednak nie otrzymałam dokładnych informacji, stąd moje pytania :
Czy słyszeliście o jakimś uniwersytecie, gdzie filologia germańska jest od podstaw ?
Na jakim to uniwersytecie?
No i z wiadomych względów osoba zdaje mature podstawową, to chciałabym wiedzieć czy jest jakiś zamiennik

Podobno na UWr. też jest coś takiego ale czy na 100% tego nie wiem.
Moi współlokatorzy są na UWr na filologii germańskiej i na pewno nie można powiedzieć, że jest ona od podstaw, jak to stwierdził mój współlokator: "14 lat uczę się niemieckiego, chodzę na prywatne zajęcia, a i tak na studiach dowiedziałem się, jak mało umiem". Zajęcia od razu po niemiecku, a to poziom podstawowy raczej nie jest.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 21:46   #8
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Germanistyka?

Na UŁ jest germanistyka zaawansowana i germanistyka od podstaw. Kompletnie od podstaw, więc nie bierze się pod uwagę matury z niemieckiego - trzeba zdawać angielski.

livi13, ciężko się czyta Twoje posty. Dalej nie jestem pewna, czy zrozumiałam, o co pytasz.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 08:30   #9
Endegeneska
Raczkowanie
 
Avatar Endegeneska
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 56
GG do Endegeneska Send a message via Skype™ to Endegeneska
Dot.: Germanistyka?

http://www.wsf.edu.pl/studia-licencj...od-podstaw.xml
http://www.wsjo.pl/studia/?id=39 (wsjo nie polecam jednak)

no i UŁ, jak już mówiono. Więcej nie znam.
__________________
Sinologia
我是波兹南大学汉学专业一年级的学生。
Endegeneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 11:59   #10
coccinelle16
Raczkowanie
 
Avatar coccinelle16
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 53
Dot.: Germanistyka?

Na Uniwersytecie Opolskim jest germanistyka od podstaw oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, niemiecki od podstaw z rozszerzonym językiem angielskim. (niemiecki na maturze nie jest wymagany)
coccinelle16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.