Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 21:25   #1501
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
aha kupiłas na BU czy w mazidlach? i mieszasz to z czym? jakis balsam?bardzo sie skora łuszczy
W mazidlach Mieszam z mleczkim Hipp, o takim: http://junior.euromall.pl/product-po...yjne-HIPP.html skora mi sie w ogole nie luszczy

Zuzanna21 ciesze sie, ze i Tobie pomogl Moze tez wyprobuje z mocznikiem A probowalas moze potraktowac okolice bikini telocapilem? Bo ja smaruje tak samo jak nogi, a jakos efektow nie widac na razie. Na nogi dziala rewelacyjnie, a tutaj nic :/ A szkoda, bo zalezalo mi na bikini bardziej :P Ale i tak sie ciesze chociaz z nozek hehe

Edytowane przez Mulen
Czas edycji: 2009-07-14 o 21:30
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:21   #1502
zuzanna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mulen Pokaż wiadomość
A probowalas moze potraktowac okolice bikini telocapilem? Bo ja smaruje tak samo jak nogi, a jakos efektow nie widac na razie. Na nogi dziala rewelacyjnie, a tutaj nic :/
Ach, tak się rozpisałam o tych nogach, że zupełnie zapomniałam o bikini Otóż jak półtora miesiąca temu wydepilowałam nogi, to zajęłam się też bikini. Wyrwałam wszystko, co chciałam i raz na kilka dni smaruję skórę telocapilem. Tylko, że ja przestałam już go dodawać do balsamów i stosuję bezpośrednio na skórę. I nie powiem - efekty są. Porównywalnie mniejsze niż na nogach, ale nie ukrywajmy, te włosy są zdecydowanie mocniejsze i grubsze, więc absolutnie nie narzekam. Raz na tydzień wyrywam kilka włosów pensetą, są cienkie i delikatne i ze 100 razy jaśniejsze niż były. Jak na razie jestem zachwycona telocapilem. Teraz przymierzam się do pach Pozdrawiam
zuzanna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:26   #1503
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

No to moze tez podaruje sobie dodawanie do balsamow i sprobuje samym olejkiem
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 17:13   #1504
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam dzielne dziewczyny,
dosyć długo się nie odzywałam bo w zimę problem wydawało by się zniknął. Po sudocremie i paście cynkowej blizenki wyblakły, depilacji nie było zbyt wiele więc i podrażnień ubyło.
Ale zaczęło się lato. Jakakolwiek forma depilacji (obecnie maszynka + żel Joanny) skutkuje podrażnieniem czerwono-krostkowym, znowu widoczne są małe punkciki po włoskach - więc nie idzie się kusej przyodziać .
Nie wiem czy mam siłę szukać odpowiedniego dermatologa więc chyba pokuszę się na ten Telocapil. I mam pytanie, na mazdiła.com jest też mleczko i serum - używałyście? Co myślicie? Czy Telocapil jest dostępny w aptekach? Czy tylko w tej jednej internetowej? Byłabym wdzięczna za odp, znowu dopada mnie wściekłość na samą siebie i ogólna niechęć do lata
__________________
"Nikt nie obetnie mi skrzydeł.
Nikt nie będzie mógł stępić ostrości mojego wzroku."
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:32   #1505
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Mi problemy po depilacji niestety wróciły, mimo że depilowałam się w tym roku chyba 3-4 razy to mam teraz blizny, jestem załamana. Czytałam trochę rady jak zmniejszyć te blizny i jutro zakupię toinex oraz noscar. Staram się też opalić nogi, chociaż nie wiem czy to jest mądre? Myję je też dokładnie zwykłym mydłem. Depilator oczywiście odstawiłam ale i tak lato zmarnowane. Mam jechać nad jezioro .

Dziewczyny czy można opalić takie blizny? Teraz na moich jasnych nogach ciemne blizny są bardzo widoczne, myślałam je trochę opalić, może nie będą się tak rzucały w oczy ale czy mogę?
sql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:35   #1506
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

teleocapil jest też dostępny na biochemiaurody.pl, ale pod inną nazwą ( i chyba ma troszkę inne stężenie). Nazwy nie pamiętam, musiałabyś poszukać
__________________
wymianka
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 22:09   #1507
zuzanna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ta inna nazwa to MYRICELINA. Ja ją widziałam na ekstrakty.com i jest tańsza niż na mazidłach, więc myślę, że w przyszłości kupiłabym tam.
zuzanna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 22:38   #1508
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

tak, tańsze, ale i mniejsze stężenie. Jest chyba wątek o tym na biochemii
__________________
wymianka
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 07:35   #1509
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sql Pokaż wiadomość
Mi problemy po depilacji niestety wróciły, mimo że depilowałam się w tym roku chyba 3-4 razy to mam teraz blizny, jestem załamana. Czytałam trochę rady jak zmniejszyć te blizny i jutro zakupię toinex oraz noscar. Staram się też opalić nogi, chociaż nie wiem czy to jest mądre? Myję je też dokładnie zwykłym mydłem. Depilator oczywiście odstawiłam ale i tak lato zmarnowane. Mam jechać nad jezioro .

Dziewczyny czy można opalić takie blizny? Teraz na moich jasnych nogach ciemne blizny są bardzo widoczne, myślałam je trochę opalić, może nie będą się tak rzucały w oczy ale czy mogę?

Jeśli nadal są blizny/przebarwienia widoczne to ja bym odradzała opalanie, ponieważ możesz sobie narobić więcej szkody niż pożytku. Promienie słoneczne spowodują, że te przebarwienia będą jeszcze bardziej widoczne i trudniejsze do usunięcia.. Lepiej poczekać do następnego lata jak już nie będzie przebarwień, wtedy śmiało się możesz opalać. A póki co to może jakiś balsam brązujący?? Polecam Dove Summer Glove z drobinkami rozświetlającymi dzięki którym mniej widoczne będą isteniejące blizny i przebarwienia. Nie polecam samoopalaczy, ponieważ przynajmniej w moim przypadku podkreśliły tylko przebarwienia a balsamik idealny, delikatnie i równomiernie nada Twojej skórze ciepłego, brązowiutkiego kolorku
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 15:59   #1510
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A u mnie ten balsam brązujący Dove właśnie strasznie podkreślał i przyciemniał blizny

Można spróbować lekko opalić nogi, blizny będą wtedy mniej widoczne. ALE jeśli używa się jednocześnie preparatów złuszczających to istnieje duże ryzyko nabawienia się przebarwień słonecznych.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 16:15   #1511
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

z tym opalaniem to i tak jest chwilowe wyjscie...zawsze mocno opalalm nogi w leci wiec jakies tam spodenki udalo mi sie zalozyc ale na jesien gdy opalenizna zeszla wygladalo to duzo gorzej tzn przebarwienia byly ciemniejsze niz na poczatku i wtedy nawet rajtki nie ukryja plam :/ w tym roku nie opalalm w ogole nog, nawet nie wystawiam ich na slonce tylko stosuje leki od dermatologa i jestem baaardzo zadowolona z efektow
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 21:59   #1512
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Trochę jednak opalę nogi i będę mieć nadzieję, że zimą mi to zejdzie. Kupiłam maść Cepan, ciekawe czy pomoże. W każdym razie noszę rybaczki bo bym się zagotowała, a jak komuś się nie podobają moje przebarwienia to trudno , nie musi na nie patrzeć .
sql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:27   #1513
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sql Pokaż wiadomość
Trochę jednak opalę nogi i będę mieć nadzieję, że zimą mi to zejdzie. Kupiłam maść Cepan, ciekawe czy pomoże. W każdym razie noszę rybaczki bo bym się zagotowała, a jak komuś się nie podobają moje przebarwienia to trudno , nie musi na nie patrzeć .
Gratuluje Ci podejscia do tej sprawy A co do Cepanu, to ja uzywam 2 tygodnie na bikini i jestem bardzo zadowolona Pomijajac ten smrod :P to przy takiej cenie naprawde dobre efekty Blizny zmienjszyly mi sie o jakies 75% A bylam sceptycznie do tej masci nastawiona, mile zaskoczenie
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 09:58   #1514
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mulen Pokaż wiadomość
Gratuluje Ci podejscia do tej sprawy A co do Cepanu, to ja uzywam 2 tygodnie na bikini i jestem bardzo zadowolona Pomijajac ten smrod :P to przy takiej cenie naprawde dobre efekty Blizny zmienjszyly mi sie o jakies 75% A bylam sceptycznie do tej masci nastawiona, mile zaskoczenie
Super! Mam nadzieję, że taki efekt wystąpi też u mnie.

Edytowane przez sql
Czas edycji: 2009-07-19 o 10:00
sql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:38   #1515
Pchee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jak tak mówicie dziewczyny to i ja się może na Cepan pokuszę.
Pchee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 00:14   #1516
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cepan jest serio dobry, przynajmniej w moim przypadku, ale trzeba byc bardzo systematycznym. Ja smaruje 3 razy dziennie. I nie ograniczam sie tylko do nakladania warstwy, ale masuje te miejsca jakies 10 minut. Kiedys wyczytalam gdzies porady lekarza i twierdzil, ze wtedy sa lepsze efekty
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 01:06   #1517
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dziewczyny ja latami walczylam z tym problemem i JEDYNYM lekarstwem jest zupelne zaprzestanie dlubania w nogach!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 07:48   #1518
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja latami walczylam z tym problemem i JEDYNYM lekarstwem jest zupelne zaprzestanie dlubania w nogach!

Potwierdzam
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 09:42   #1519
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja latami walczylam z tym problemem i JEDYNYM lekarstwem jest zupelne zaprzestanie dlubania w nogach!
ale co zrobić jak włosek jest wrośniety tak, że robi się krostka i zaczerwienienie przecież sam nie wyjdzie..?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 13:24   #1520
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jeżeli robi się grudka a w niej ropa, to najlepiej posmarować maścią ichtiolową, która wyciągnie ropę, jednakże włosek nadal będzie siedział w skórze. Proponuję mocne peelingi i szorowanie nóg szorstką gąbką. Ja cały czas mam jednego włosa w nodze, widoczny przez skórę, dość pokaźny, ale tak głęboko się zasiedział skubaniec, że nie mogę go wydobyć a kłuć i dłubać nie mam zamiaru więc niech sobie tam siedzi jak mu tak dobrze. Kiedyś przeszkadzał mi niemiłosiernie i kułam, dłubałam krew się lała a on za choinkę nie chciał się ruszyć z miejsca i tak go zostawiłam. Rośnie wzdłuż skóry, ale najwyraźniej dość głęboko, że nie byłam w stanie go wyciągnąć, ale teraz mam nóżki zagojone i ładne i nie chce nabawić się znowu jakiś ranek, więc go nie tykam w ogóle. Może kiedyś sam wyjdzie........?
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:12   #1521
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Mi włoski wrastaja na kolanach mam tam skóre twarda jak nosorożec;/ szouje peelinguje ale i tak musze to podhaczać igiełka ehh musze iść do dermatologa po jakas masc z mocznikiem
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:58   #1522
joasia7070
Raczkowanie
 
Avatar joasia7070
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny!!! Już kiedyś pisałam na tym forum i teraz potrzebuje małej porady. Otóż poradziłam sobie z bliznami po wrośniętych włoskach na tyle że widoczne są malutki przebarwienia. Są jednak tak małe że postanowiłam tak NORMALNIE od dłuuuugiegooo czasu założyć spódniczkę. W końcu upał, wakacje nie? I tu mały problem MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MI POMOŻE Na prawej łydce widnieje jeden, okrągły, czerwony ślad po wrośniętym włosku. Jest bardzo widoczny i do tego umiejscowiony na środku łydki w jej dolnej części. Wiem że już nie zdążę tego wygoić, ale może znacie jakieś sposoby żeby to zatuszować co??? Proszę to ważne!
joasia7070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 01:17   #1523
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Jeżeli robi się grudka a w niej ropa, to najlepiej posmarować maścią ichtiolową, która wyciągnie ropę, jednakże włosek nadal będzie siedział w skórze. Proponuję mocne peelingi i szorowanie nóg szorstką gąbką. Ja cały czas mam jednego włosa w nodze, widoczny przez skórę, dość pokaźny, ale tak głęboko się zasiedział skubaniec, że nie mogę go wydobyć a kłuć i dłubać nie mam zamiaru więc niech sobie tam siedzi jak mu tak dobrze. Kiedyś przeszkadzał mi niemiłosiernie i kułam, dłubałam krew się lała a on za choinkę nie chciał się ruszyć z miejsca i tak go zostawiłam. Rośnie wzdłuż skóry, ale najwyraźniej dość głęboko, że nie byłam w stanie go wyciągnąć, ale teraz mam nóżki zagojone i ładne i nie chce nabawić się znowu jakiś ranek, więc go nie tykam w ogóle. Może kiedyś sam wyjdzie........?
Ale mi np sie to samo rozwala :/ zrobily mi sie takie megawielkie dwie grudki, tak grube i wypukle, ktore po prostu same pekly. wyleciala z nich ta ropa czy cos tam, ale wlos dalej jest w skorze i znowu sie tam zbiera, potem zas pekla i znow sie zbiera i chcac niechcac to sie samo rozwala wkolko na nowo ;/ a wlosa jak nie bylo widac, tak nie widac dalej. problem w tym ze to jest przy bikini i tam sie ta skora niestety zgina ;/ i co ja mam z tym zrobic, bo przy nogach to rozumiem, ze mozna nie grzebac i samo raczej pod wplywem zginania nie peknie :P
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 08:33   #1524
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Mulen posmaruj te miejsca maścią ichtiolową i zaklej na to plasterek, najlepiej zrób to na noc i następnego dnia powinna być duża poprawa a może nawet zniknięcie tych ropniaków. Maść wyciągnie całą ropę i zagoi się ranka i nie będzie już pękać. Później jak już ropa wyjdzie to możesz smarować sudocremem, który jest dobry na tego typu ranki i przyspieszy ich gojenie. Maść ichtiolowa (ok. 3,50) oraz sudocrem (ok.13,00) dostępne w aptece.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------


Joasia 7070 Dermacol powinien Ci pomóc, tuszuje wszelkie niedoskonałości i ma gęstą konsystencję, dzięki czemu nie spływa i idealnie zakrywa to co chcemy ukryć. Ja go używam jako korektora do twarzy na wszelkiego typu niespodzianki i jak dotąd mnie nie zawiódł. Kupić go możesz na allegro
http://www.allegro.pl/item692432818_...ki_gratis.html

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Mi włoski wrastaja na kolanach mam tam skóre twarda jak nosorożec;/ szouje peelinguje ale i tak musze to podhaczać igiełka ehh musze iść do dermatologa po jakas masc z mocznikiem
Na stwardniały naskórek najlepsze Xerial 30 lub 50 http://esentia.pl/SVR_Xerial_Xerial_50_Krem_p20709.htm , możesz też kupić krem z Avonu z kwasami AHA na łokcie, kolana, stopy- jest rewleacyjny. Już po 1 użyciu skóra widocznie delikatniejsza i zrogowacenia znikają. Naprawdę go polecam, sama stosuje stosunkowo niedawno a już widzę fenomenalne zmiany. Mowa o tym kremie http://www.allegro.pl/item684162679_..._aha_avon.html
Dobry jest też Pilarix:
W składzie:
- 20% mocznika- silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy naskórka
- kwas salicynowy 2%,
- panthenol- działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny,
- alantoinę- przyśpiesza regeneracje skóry chorobowej zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej,
We wskazaniach:
- rogowacenie skory,
- wypryski w fazie nadmiernego łuszczenia,
- przewlekła suchość,
- jako środek przyśpieszający regeneracje skóry między okresami sterydoterapii

Edytowane przez metamorfoza
Czas edycji: 2009-07-24 o 08:52
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 09:44   #1525
joasia7070
Raczkowanie
 
Avatar joasia7070
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Metamorfoza dzięki ,dzięki i jeszcze raz dziki
joasia7070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 17:55   #1526
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Pilarix jest fajny, skóra jest po nim bajecznie miękka i nawilżona.

Mulen, co do krostki możesz również spróbować Brevoxyl, jest świetnym wysuszaczem. No i iczywiście jak napisała metamorfoza dobrze jest zakleić to plasterkiem.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 22:10   #1527
kwiatuszek1803
Raczkowanie
 
Avatar kwiatuszek1803
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 144
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja z kolei mam problem z wrastającymi włosami pod pachami. Uzywam depilatora. Możecie mi polecic jakąś dobrą i nie za droga maść?
kwiatuszek1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:12   #1528
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez joasia7070 Pokaż wiadomość
Metamorfoza dzięki ,dzięki i jeszcze raz dziki

Proszę bardzo Przetestowałam setki maści, kremów itp. itd. na różne me "dolegliwości" więc chętnie służę pomocą Daj znać czy dermacol się sprawdził.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek1803 Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam problem z wrastającymi włosami pod pachami. Uzywam depilatora. Możecie mi polecic jakąś dobrą i nie za droga maść?
Veet, Krem przeciw wrastaniu włosków- możesz spróbować, mi ograniczył wrosty na łydkach, dobry będzie też pilarix. Możesz też wypróbować folisan http://www.allegro.pl/item684438544_...50mlnajta.html, choć można go zrobić samemu w domu i wychodzi taniej.
A jak długo depilujesz pachy depilatorem? Przyczyną wrostów może też być nadmierne osłabienie włosków, które nie mogą się przebić przez skórę. Może warto przez jakiś czas golić pachy poprostu zwykłą maszynką, włoski się wzmocnią i będą miały możliwość przebicia się przez naskórek. Musisz też nawilżać pachy dobrymi kremami nawilżającymi, np. zwykłą nivea, która myślę będzie najbezpieczniejsza na tak wrażliwe miejsca jak paszki.
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:10   #1529
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dziekuje za porady Masc ichtiolowa mam, ale nie zaklejalam plastrem, sprobuje A Pilarix zakupilam juz na przyszlosc, jak sie wylecze Mam nadzieje, ze pozwoli mi on uniknac tego co przezywam teraz
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:12   #1530
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja latami walczylam z tym problemem i JEDYNYM lekarstwem jest zupelne zaprzestanie dlubania w nogach!
Również potwierdzam . Co prawda nadal włoski wrastają, ale moje nogi nie wyglądają tak koszmarnie jak 4 lata temu. Ślady, przebarwienia mam, ale i tak latam w rybaczkach i spódniczkach do kolan. Oczywiście nogi depiluję depilatorem, bardzo często peelinguję i nie zapominam o nawilżaniu (kiedys w ogóle nie smarowałam nóg, niczym i to był pewnie największy błąd). Od jakiegoś czasu chodzę na solarium (tak co 2- 3 tygodnie) i też ogólny wygląd się poprawił.
Ale ostatnio wypróbowałam nową metodę usunięcia włosów, tylko nie wiem, czy mi to "bokiem" nie wyjdzie...
Miałam wydepilowane nogi i już czułam, że troszkę odrastają i są troszkę pod skórą (ale nie ropne, tylko takie suche zmiany), nie chciało mi się robić namaczania nóg, peelingu itd. a miałam nowo kupiony taki pilnik do stóp (z jednej strony taki grubszy a z drugiej bardzo drobny, delikatny). I tą delikatną stroną, bardzo delikatnie bez uciskania okrężnymi ruchami "pojeździłam" po nogach. Po takim "zabiegu" stwierdziłam, ze wszystkie te suche krostki zniknęły i miałam bardzo gładziutkie, fajne nogi. Na drugi dzień zrobilam to samo i się zdziwiłam, bo stwierdziłam, że nie ma też tych włosków, które już były ponad skórą. I tak już ładne parę dni robię, bo nie mam krost od depilowania a też są bardzo fajne w dotyku ( nie to co maszynce do golenia, gdzie na drugi dzień miałam kolącego jeża na nogach). Tylko jedno czego się boję, to czy mojej skórze za bardzo nie szkodzę, takim codziennym ścieraniem naskórka... Na razie dopóki nie robią się jakieś stany zapalne to będę tak probować tej metody, bo jest dość wygodna.
Pozdrawiam
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.