Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-07-20, 18:03   #3631
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, wracam do oenobiolu wewnêtrznie. Mia³am d³ug± przerwê, stosowa³am Regital, teraz ostatnio MaxiKrzem. Oenobiol jako¶ najlepiej "trzyma³" mi w³osy (albo tak mi siê tylko wydaje... Tak czy inaczej jaki¶ bloker chcê ). Przyznac muszê ¿e w chwili obecnej mam busz bejbików g³ównie na zakolach niestety ;/ A chcia³abym na czubku. Tam te¿ s± baby hair ale nie a¿ taki busz jak w³a¶nie na zakolach. Zacznê równie¿ Biotebal 5. Od niedawna suplementujê wit D3 z wapnem poniewa¿ badania wykaza³y niedobór. Planujê wykonaæ poziom B12, badania na tarczycê ca³y pakiecik oraz co¶ na hormony - zawsze by³a norma, czas sprawdziæ czy bez zmian Zaczê³am te¿ u¿ywaæ Hepatil Detox tak ogólnie dla "odtrucia" zwa¿ywszy na zmianê sposobu od¿ywiania na jeszcze zdrowszy ni¿ dotychczas Natomiast zewnêtrznie stosowaæ zaczê³am mied¼ - spryskujê skórê g³owy dwa razy w tygodniu na noc przed myciem. Stosujê maskê henna wax z olejkiem khadi na godzinê przed myciem. W³osy myjê szamponem Biokap, a po myciu stosujê serum Biokap. Od czasu do czasu zamiast khadi dajê olej lniany. Raz na tydzieñ stosujê peeling skóry g³owy ten ukraiñski. Czasem zamiast Biokapu stosujê jaki¶ szampon np. ze skrzypem z Barwy naturalny. Staram siê ca³kowicie zrezygnowaæ z SLS, parabenów, silikonów. Pijê pokrzywê ze skrzypem. Pijê te¿ systematycznie m³ody jêczmieñ - na odkwaszenie i nie tylko Czas poka¿e czy taki zestaw cokolwiek zadzia³a.
Obejrza³am wczoraj taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=5kC1UErTclw Ciekawe rozwi±zanie, ale zastanawia mnie fakt, ¿e 7 lat mo¿na z tymi w³osami chodziæ... Pewnie tylko teoretycznie, przecie¿ ulegaj± zniszczeniu nawet poprzez zwyk³± pielêgnacjê. W praktyce zapewne po 2 latach wymagaj± wymiany. No i jeszcze ten tajemniczy sposób mocowania tej mikroskóry na g³owie. Ciekawe co siê dzieje z prawdziw± skór± g³owy po zdjêciu tego czego¶ po up³ywie kilku lat... Nie wiem czy kiedykolwiek bym siê na to zdecydowa³a.

Co za¶ do fina to nie bêdê stosowaæ. W³osy s± dla mnie bardzo wa¿ne, ale nie wa¿niejsze od zdrowia. Nawet je¶li to jedyny sposób na odzyskanie ich. Poza tym jak siê zacznie to trzeba braæ do¿ywotnio aby te w³osy zatrzymaæ. Tak jak z loxonem - przestajesz to tracisz.

Sama od póltoraj roku noszê w³a¶nie takie w³osy jak w tym filmiku. Mocuje na tasmy do skóry g³owy. W³osy zdejmujê codziennie wieczorem do spania... wtedy na d³uzej wystarczaja... w filmie przedstawione sa w³osy z klinki hanson men, nigdy u nich w³osów nie robilam, bo ceny maja kosmiczne po 12 tys...
BoGnA1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-20, 19:12   #3632
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Julianna, w³osy polecia³y po zmniejszeniu ilosci nak³adanego sterydu, antykoncepcjê bra³am caly czas i nie zahamowa³a tego procesu. W³osy lecia³y jak li¶cie z drzew jak zacze³am cleralux stosowac co drugi dzieñ.

Nie by³abym sk³onna twierdziæ, ¿e pomaga jeden lek, u mnie sprawdza siê kuracja skojarzona, a ka¿dy lek z osobna ju¿ nie.
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-20, 21:01   #3633
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez BoGnA1986 Poka¿ wiadomo¶æ
Sama od póltoraj roku noszê w³a¶nie takie w³osy jak w tym filmiku. Mocuje na tasmy do skóry g³owy. W³osy zdejmujê codziennie wieczorem do spania... wtedy na d³uzej wystarczaja... w filmie przedstawione sa w³osy z klinki hanson men, nigdy u nich w³osów nie robilam, bo ceny maja kosmiczne po 12 tys...
Bogna, na jak d³ugo wystarczaj± Ci takie w³osy? Czy aby je nosiæ trzeba mieæ czubek g³owy zgolony na zero? Tylko czubek? Nie ma obaw ¿e one spadn± przy np. niechc±cym poci±gniêciu? Jak du¿o Twoje kosztowa³y?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-21, 13:22   #3634
BeatryczeKefir
Raczkowanie
 
Avatar BeatryczeKefir
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Pzn - Konin
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mi pomog³a z pewno¶ci± lepsza i zdrowa dieta, zaprzestanie farbowania (rozja¶niam odrosty jedynie, zapewne to i tak zbrodnia, ale przynajmniej nie ³adujê jeszcze na to tonera), do tego od¿ywka BioWax + olejek arganowy i w miarê mo¿liwo¶ci dajê trochê odpocz±æ w³osom od chemii. Wa¿ne te¿ jest regularne podcinanie. No i z pewno¶ci± wiele zdzia³a³y dro¿d¿e w tabletkach + wit. C, A oraz E i skrzyp równie¿ z szeregiem witamin. Tak naprawdê one s± najwa¿niejsze.
Zrezygnowa³am tak¿e z suszarki (tylko jak faktycznie muszê, to u¿ywam, ale staram siê rzadko), delikatniej czeszê w³osy.
BeatryczeKefir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-21, 19:53   #3635
lilka0410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Chcia³abym zwróciæ siê do was o pomoc, byæ mo¿e która¶ z was miala taki sam problem jak ja bo zaczynam juz wariowac. Doluje mnie tak wypadanie moich wlosow, jest ich wszedzie pe³no, przy rozczesywaniu leca po prostu jak li¶cie z drzew, nie sa dlugie i staram sie regularnie je podcinac, ale dosz³o juz do tego ze przestalam je upinac bo po prostu na bokach widaæ spore przeswity skóry. Probowalam wielu rzeczy, szamponow przeciw wypadaniu, wzmacniaj±cych, ziolowych; odzywek, olejow itd i nic. Zero poprawy. Problemem jest nie tylko wypadnie ale takze to ze skóra glowy coraz czê¶ciej mnie swêdzi, nasila sie to po uzyciu zwyklego szampony np syoss. Wlosy szybko sie przetluszczaja, musze je myc codziennie. Bylam u dermatologa, ale wymyslil ze mam ³ysienie antrogenowe i przepisa³ loxon5%,zintac i silica, zrobilam kuracje ale zero poprawy. Aktualnie biore Vitapil od dwoch miesiecy i tez nic :-( robilam takze badania i wszystko jest ok. Czy ktoras z was miala problem ze swedzaca skora glowy i okropnym wypadaniem? Trwa ono bardzo dlugo i zaczynam miec traume przed kazdym myciem wlosow :-(
lilka0410 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-22, 13:22   #3636
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Bogna, na jak d³ugo wystarczaj± Ci takie w³osy? Czy aby je nosiæ trzeba mieæ czubek g³owy zgolony na zero? Tylko czubek? Nie ma obaw ¿e one spadn± przy np. niechc±cym poci±gniêciu? Jak du¿o Twoje kosztowa³y?

Gaya,
w³osy wystarczaj± na okolo 2 lata. Ja swoje mocuje na tasmy do skóry g³owy, a pod spodem mam swoje w³osy, które sobie rosn±. Ja mam uzupe³nienie ca³o¶ciowe, czyli na ca³± g³owe. Ale s± równie¿ uzupe³nienia czesciowe, mocowane na spinki - tak jakw tym filmie zal±czonym. S± równie¿ czê¶ciowe mocowane na ta¶my, wtedy wlosy tzreba zgolic i kleic na czupku. Mam kolezanki które tak robia, bo maja ³ysienie androgenowe. Jak przykleisz naoko³o to nie ma szans zeby to9 ci spad³o, ja swoje kleje na przodzie, bo ja ide do pracy to fiko³ków nie robie ;-)... a jak ide na basen, z dzieckiem na plac zabaw kleje równie z tylu i wszytsko sie strzyma. ja za swoje w³osy p³acilam 3 tys u po¶rednika... teraz zamawiala mi kolezanka i placilam 2 tysiace.
BoGnA1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-22, 16:12   #3637
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez BoGnA1986 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya,
w³osy wystarczaj± na okolo 2 lata. Ja swoje mocuje na tasmy do skóry g³owy, a pod spodem mam swoje w³osy, które sobie rosn±. Ja mam uzupe³nienie ca³o¶ciowe, czyli na ca³± g³owe. Ale s± równie¿ uzupe³nienia czesciowe, mocowane na spinki - tak jakw tym filmie zal±czonym. S± równie¿ czê¶ciowe mocowane na ta¶my, wtedy wlosy tzreba zgolic i kleic na czupku. Mam kolezanki które tak robia, bo maja ³ysienie androgenowe. Jak przykleisz naoko³o to nie ma szans zeby to9 ci spad³o, ja swoje kleje na przodzie, bo ja ide do pracy to fiko³ków nie robie ;-)... a jak ide na basen, z dzieckiem na plac zabaw kleje równie z tylu i wszytsko sie strzyma. ja za swoje w³osy p³acilam 3 tys u po¶rednika... teraz zamawiala mi kolezanka i placilam 2 tysiace.
Dziêkujê za te wszystkie informacje Swoje w³osy masz ¶ciête krótko, tak? Przy d³u¿szych pewnie mocowanie nie by³oby mo¿liwe. Przymierza³am kiedy¶ uzupe³nienie na spinki - nawet nawet... Tylko ¿e te spinki podobno obci±¿aj± w³osy, do których s± mocowane i one z czasem staj± siê s³absze, no ale co¶ za co¶ Gdzie zamawiasz te w³osy? Czy u Ciebie w pracy czy znajomi wiedz± ¿e korzystasz z takiego uzupe³nienia? Daje siê je odró¿niæ od normalnych w³osów? Szkoda mi my¶leæ, ¿e odpadaj± wtedy wyjazdy wszelkiego rodzaju, chyba ¿e ¿yczy³abym pokój 1-osobowy Teraz zreszt± te¿ mam z tym problem, bo bez posypki ani rusz, ale mo¿na jako¶ to rozwi±zaæ od razu po myciu g³owy w ³azience.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 19:18   #3638
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Trzymam kciuki za efekt . Koniecznie zdaj relacjê. Jak bêdê u mojego rodzinnego "zarzucê" temat i zobaczymy ...
Ci±gle nie mogê siê zdecydowaæ, z tego co siê doczyta³am to steryd? I strasznie siê bojê sterydów wewnêtrznie stosowaæ i nie wiem znowu jestem w kropce
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-22, 19:29   #3639
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Ci±gle nie mogê siê zdecydowaæ, z tego co siê doczyta³am to steryd? I strasznie siê bojê sterydów wewnêtrznie stosowaæ i nie wiem znowu jestem w kropce
Mam to samo Chocia¿ nie mam oporu, aby stosowaæ sterydy zewnêtrznie - u mnie Alpicort E zawsze ³adnie dzia³a³.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-23, 08:07   #3640
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za te wszystkie informacje Swoje w³osy masz ¶ciête krótko, tak? Przy d³u¿szych pewnie mocowanie nie by³oby mo¿liwe. Przymierza³am kiedy¶ uzupe³nienie na spinki - nawet nawet... Tylko ¿e te spinki podobno obci±¿aj± w³osy, do których s± mocowane i one z czasem staj± siê s³absze, no ale co¶ za co¶ Gdzie zamawiasz te w³osy? Czy u Ciebie w pracy czy znajomi wiedz± ¿e korzystasz z takiego uzupe³nienia? Daje siê je odró¿niæ od normalnych w³osów? Szkoda mi my¶leæ, ¿e odpadaj± wtedy wyjazdy wszelkiego rodzaju, chyba ¿e ¿yczy³abym pokój 1-osobowy Teraz zreszt± te¿ mam z tym problem, bo bez posypki ani rusz, ale mo¿na jako¶ to rozwi±zaæ od razu po myciu g³owy w ³azience.
Hej. swoje wlosy poltora roku temu zgolilam na zero. i zalozylam uzupelnienie. i tak przez poltora roku scinalam nozyczkami na bardzo bardzo krótko... ale teraz chce zapuscic... bo widze ze zaczynaja rosnac- wiecej i mocniejsze ( wlosy polecialy mi po ciazy i po tab. anty, od roku nie biore tabsów). chce zapuscic i zalozyc to uzupelnienie na spinki, celem zagestnienia fryzury. Wlosy zamawia³a mi kolezanka z chin bezposrednio. Jest na rynku wiele posredników którzy narzucaja swoja marze. W Polsce jest kilka " klinik" które sie tym zajmuja ale ceny maja kosmiczne... dla celebrytów i gwizad co kase maja, a nie dla zwyk³ych ludzi... oprócz meza i rodziców nikt nie weim ze cos takiego nosze... wyglada to bardzo naturalnie... zwykli ludzie nawet nie wiedza ze cos takiego istnieje... sama bylam w szoku ze cos takiego ludzie wymyslili...
Nie musisz sie martwic ze bedziesz musiala zrezygnowac z wyjazdów... ja rok temu bylam nad morzem u rodziny i uzupelnienie nosilam cztery dni, zdjelam w lazience, umylam swoja g³owe i przykleilam uzupe³nienie... tez probowalam zageszczac swoje wlosy posypka... mam nawet tego fokusa gdzies... ale jakos wydawlo mi sie ze zle to wyglada
BoGnA1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-23, 08:29   #3641
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Bogna, dzieki za te posty, to bardzo pozytywne wiesci dla osob z problemem utraty wlosow - przynajmniej wiadomo ze jest cos co realnie jest w stanie zastapic wlasne wlosy w sytuacji krytycznej.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 10:11   #3642
Wiola71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No w³a¶nie Bogna, bardzo dziêkujê, dajesz mi nadziejê, ¿e moje ¿ycie wróci kiedys do normalno¶ci. Po tonach sypanych posypek na g³owê mówiê do¶æ. Czekam na wyznaczenie daty konsultacji w Gdañsku w jednej z tych klinik ( nie wiem czy mi wolno pisaæ nazwê), które oferujê te tzw. systemy uzupe³nieñ. Na razie jestem zielona w temacie, czekam co mi na tej konsultacji zaproponuj±. Ogólnie najbardziej bojê siê z tym przyj¶æ do pracy. W domu zrozumiej±, ale co mam kole¿ankom mówiæ? Udawaæ, ¿e mi odros³y na urlopie i po 2 tygodniach wolnego przyj¶æ jakby nic. Nie wiem jak to wszystko zaplanowaæ((( No i ciekawe co to za pieni±dze bêd±, mo¿e zwyczajnie nie bedzie mnie staæ...... W sumie chodzi o krótkie w³oski i niezbyt bujne, ¿eby nie by³o kolosalnej ró¿nicy do tego co teraz mam. Moja walka z androgenowym jest ju¿ chyba przegrana. Wiele rad z tego forum zastosowa³am, ale przegrywam. Nawet 6 zabiegów mezoterapii mnie w³a¶nie zawiod³o. Jednym s³owem Bogna da³a¶ mi nadziejê, dzieki wielkie))))
Wiola71 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-23, 10:20   #3643
madeline25
Rozeznanie
 
Avatar madeline25
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 565
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ja na razie pobiorê skrzyp, pokrzywê, dro¿d¿e piwne i zobaczymy... pewnie jakis efekt (o ile w ogole ;/) po jaki¶ 2 miechach sie pojawi
madeline25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:43   #3644
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor ja jad³am MACA w proszku.... za pierwszym razem jak doda³am dwie czubate ³y¿eczki do jogurtu efekt by³ taki jak po trawce ¶mia³am siê i rechota³am z byle czego do ³ez przez jakie¶ dwie goodziny -ale tak by³o tylko za pierwszym razem chyba mój organizm dozna³ szoku na co¶ zupe³nie nowego i nie z naszej sfery klimatycznej. Dodatkowo po pierwszych kilku razach stosowania czu³am wiêksze podniecenie seksualne Ale tak bylo na pocz±tku pó¼niej ju¿ przesta³ dzia³aæ. Wp³ywu na w³osy, paznokcie albo na co¶ jeszcze nie zauwazy³am a jad³am to do¶æ d³ugo 1,5 roku.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 01:04   #3645
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Xxx

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-07-24 o 17:05
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 12:04   #3646
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wróci³am z drugiej wizyty u Rakowskiej. Jest du¿a poprawa, co prawda w³osy jeszcze nie odrastaj±, ale poznika³y niemal ca³kowicie ¿ó³te czopy rogowe. Nie mam miniaturyzacji - tak wykaza³a trychoskopia. S± w³osy ró¿nej grubo¶ci, ale brak w³osów ca³kowicie zminiaturyzowanych, a to dobry objaw. Mam sporo pustych mieszków, ale one ¶pi±, wiêkszo¶æ mieszków ¶pi u mnie. Teraz bêdziemy robiæ odrost.

Dosta³am:

- Diprosalic x 1 w tyg.
- szampon clobex x 2 razy w tyg. mycie nim - pianê trzymaæ 5 min.
- Loxon 5% i do po³owy butelki dolaæ Lumigan. Tak± mieszankê stosowaæ codziennie ew. co drugi dzieñ
- sam Lumigan na brwi.

Pani doktor by³a b. zadowolona ze zmian na mojej skórze g³owy, jest optymistycznie nastawiona, bo wygl±da³o to ¼le, a teraz jest du¿o lepiej. Nadal nic nie leci. Potwierdzi³a, ¿e u mnie jest kilka przyczyn problemów z w³osami, nie tylko FAGA. Najpewniej równie¿ leki maj± negatywny skutek na moj± czuprynê. Nastêpna wizyta za pó³ roku.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 14:59   #3647
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cze¶æ
Maria221, mam do Ciebie pytanie. Wybieram siê do dr Rakowskiej we wrze¶niu, a skoro Ty ju¿ u niej by³a¶ to pewnie rozwiejesz moj± w±tpliwo¶æ. Ona na pierwszej wizycie robi trichoskopiê i od razu jest wynik czy trzeba na to czekaæ? W ogóle ile trwa u niej wizyta?
To prawda, ¿e ona ka¿demu przepisuje sterydy na skórê g³owy, bo z tego co widzê, to Tobie te¿ je przepisa³a, czy to zale¿y od ¼ród³a problemu?
I jeszcze co¶ mnie zastanawia: skoro nie masz ³ysienia androgenowego, to dlaczego zapisa³a Ci loxon?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 15:36   #3648
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Wróci³am z drugiej wizyty u Rakowskiej. Jest du¿a poprawa, co prawda w³osy jeszcze nie odrastaj±, ale poznika³y niemal ca³kowicie ¿ó³te czopy rogowe. Nie mam miniaturyzacji - tak wykaza³a trychoskopia. S± w³osy ró¿nej grubo¶ci, ale brak w³osów ca³kowicie zminiaturyzowanych, a to dobry objaw. Mam sporo pustych mieszków, ale one ¶pi±, wiêkszo¶æ mieszków ¶pi u mnie. Teraz bêdziemy robiæ odrost.

Dosta³am:

- Diprosalic x 1 w tyg.
- szampon clobex x 2 razy w tyg. mycie nim - pianê trzymaæ 5 min.
- Loxon 5% i do po³owy butelki dolaæ Lumigan. Tak± mieszankê stosowaæ codziennie ew. co drugi dzieñ
- sam Lumigan na brwi.

Pani doktor by³a b. zadowolona ze zmian na mojej skórze g³owy, jest optymistycznie nastawiona, bo wygl±da³o to ¼le, a teraz jest du¿o lepiej. Nadal nic nie leci. Potwierdzi³a, ¿e u mnie jest kilka przyczyn problemów z w³osami, nie tylko FAGA. Najpewniej równie¿ leki maj± negatywny skutek na moj± czuprynê. Nastêpna wizyta za pó³ roku.

Brawo!!!
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 16:10   #3649
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Maria, tak sadzilam, ze nie jest u Ciebie wcale tak zle

U mnie wlosy wciaz trzymaja sie glowy, leci moze z 30-40 dziennie i tyle, a tyle chyba zawsze wypadalo.
Biotyna? Sama nie wiem...
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 17:04   #3650
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Maria, tak sadzilam, ze nie jest u Ciebie wcale tak zle

U mnie wlosy wciaz trzymaja sie glowy, leci moze z 30-40 dziennie i tyle, a tyle chyba zawsze wypadalo.
Biotyna? Sama nie wiem...
Ja w³asnie rozpoczê³am suplementacjê kompleksem vit B, biotyny jest tam malutko, ale zobaczymy, mo¿e bêd± siê lepiej trzymaæ g³owy. Bo jak na razie na odrastanie nie mogê narzekaæ - nie odrasta tylko puszek, ale widzê ca³kiem grube, ciemne baby hair
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 17:58   #3651
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ
Maria221, mam do Ciebie pytanie. Wybieram siê do dr Rakowskiej we wrze¶niu, a skoro Ty ju¿ u niej by³a¶ to pewnie rozwiejesz moj± w±tpliwo¶æ. Ona na pierwszej wizycie robi trichoskopiê i od razu jest wynik czy trzeba na to czekaæ? W ogóle ile trwa u niej wizyta?
To prawda, ¿e ona ka¿demu przepisuje sterydy na skórê g³owy, bo z tego co widzê, to Tobie te¿ je przepisa³a, czy to zale¿y od ¼ród³a problemu?
I jeszcze co¶ mnie zastanawia: skoro nie masz ³ysienia androgenowego, to dlaczego zapisa³a Ci loxon?
Rakowska chyba ka¿demu na pierwszej wizycie robi trychoskopiê. Bez tego trudno postawiæ diagnozê. Taka trychoskopia kosztuje 290z³ i 150 z³ za wizytê ju¿ nie jest naliczane, zatem ca³a wizyta to koszt 290z³. To jest dok³adna trychoskopia. Ona robi zdjêcia wtedy i pomiary, stawia wstêpn± diagnozê, ale wyniki na papierze s± po kilku tyg. Ja mój dosta³am na drugiej wizycie, ale podobno mailem wysy³aj± - ja mailem nie otrzyma³am wyniku. Wizyta trwa tyle, ile potrzeba. Ja zdo³a³am stre¶ciæ jej moj± 10 letni± historiê w³osow± + jej odpowiedzi na pytania, dyskusja o diagnozie. Nie wiem, czy ka¿demu daje sterydy, pewnie wiêkszo¶æ je dostaje, ale nie bój siê ich na zapas. Ja siê ba³am, a nic strasznego siê nie wydarzy³o.

Ale¿ ja mam ³ysienie androgenowe pod postaci± FAGA: Female Androgenic Alopecia. Poza tym, na mnie loxon b. dobrze dzia³a. Zawsze mam po nim szybki odrost, tyle ¿e nie wystarczaj±cy, a wyrzut nowych nowych w³osów trwa oko³o miesi±ca, potem ju¿ nic nie odrasta.

W ogóle powiem Wam, ¿e mimo wszystko dziwne to moje ³ysienie androgenowe. Kryteriami, które spe³niam s±/by³y: ¿ó³te czopy rogowe i ró¿nice w ¶rednicy w³osów na linii: skronie - potylica - okolica czo³owa, z mieszka wyrasta jeden w³os, czasami dwa, rzadko trzy.

U mnie leki powoduj± problemy z odrostem. W³osy samodzielnie prawie nie rosn±/odrastaj±. Samodzielnie nie odrastaj± tak¿e brwi, do tego jest zwolniony wzrost rzês, chocia¿ te samodzielnie odrastaj± bez problemu.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-07-24 o 18:00
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 18:23   #3652
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Maria221 dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼ Mam nadziejê, ¿e ja tak¿e bêdê kiedy¶ zadowolona z leczenia u niej tak jak Ty

Czyta³am ju¿ Twoj± historiê tu i na innym forum i co¶ mi siê kojarzy, ¿e mia³a¶ w±tpliwo¶ci czy masz czy nie AGA, st±d pewnie co¶ mi siê pomiesza³o.

Najwa¿niejsze, ¿e pomimo trudno¶ci zwi±zanych z lekami nie masz miniaturyzacji i masz o co walczyæ

Widzê, ¿e jeste¶ zaprzyja¼niona z Loxonem, to pozwolê sobie zapytaæ: przepisa³ mi go dermatolog i stosowa³am 3 tygodnie, ale ostatnio odstawi³am, bo spowodowa³ straszne (powy¿ej 500 sztuk) wypadanie.a do tego ból skóry g³owy. Ju¿ prawie 2 tygodnie go nie stosujê, a w³osy nadal lec± w tak straszliwych ilo¶ciach. Jak my¶lisz, d³ugo jeszcze mo¿e potrwaæ to mega linienie? Wiem, ¿e to normalne na pocz±tku stosowania go, ale u mnie jestem pewna, ¿e to zasz³o za daleko. Mam teraz przerzedzenia takie, jakich nigdy nie mia³am i nie mam pojêcia jak to teraz zastopowaæ.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 18:25   #3653
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie wlosy wciaz trzymaja sie glowy, leci moze z 30-40 dziennie i tyle, a tyle chyba zawsze wypadalo.
Biotyna? Sama nie wiem...
30-40 w³osów dziennie? To i u mnie tyle leci,mo¿e i nawet mniej,ale dla mnie to DALEJ DU¯O,ZA DU¯O
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 18:34   #3654
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzama, dziekuje za podkreslenie wielkimi literami ze dla Ciebie moje wypadanie wlosow i tak jest beznadziejne. Nie do konca rozumiem jednak co chcialas osiagnac? zepsuc mi humor? Zasugerowac ze jestem idiotka z niskimi wymaganiami bo co to za roznica czy wypada 30 czy 300?
Prosze Cie zastanow sie co piszesz, bo to naprawde nieprzyjemne jak po wielomiesiecznej walce z wypadaniem ktos pisze, ze czuje, ze sytuacja sie znacznie poprawia, a Ty piszesz ze to wlasciwie nic. Odrobiny szacunku i zrozumienia.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-07-24 o 18:37
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 18:49   #3655
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Maria221 dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼ Mam nadziejê, ¿e ja tak¿e bêdê kiedy¶ zadowolona z leczenia u niej tak jak Ty

Widzê, ¿e jeste¶ zaprzyja¼niona z Loxonem, to pozwolê sobie zapytaæ: przepisa³ mi go dermatolog i stosowa³am 3 tygodnie, ale ostatnio odstawi³am, bo spowodowa³ straszne (powy¿ej 500 sztuk) wypadanie.a do tego ból skóry g³owy. Ju¿ prawie 2 tygodnie go nie stosujê, a w³osy nadal lec± w tak straszliwych ilo¶ciach. Jak my¶lisz, d³ugo jeszcze mo¿e potrwaæ to mega linienie? Wiem, ¿e to normalne na pocz±tku stosowania go, ale u mnie jestem pewna, ¿e to zasz³o za daleko. Mam teraz przerzedzenia takie, jakich nigdy nie mia³am i nie mam pojêcia jak to teraz zastopowaæ.
Mam nadziejê, ¿e bêdziesz zadowolona

Ja po loxonie te¿ mam zawsze linienie. Wypada wtedy du¿o, ale jednocze¶nie szukam zawsze drugiej wcierki, która zastopuje linienie i ten myk czêsto siê sprawdza. Za pierwszym razem do zatrzymania linienia przyczyni³a siê seria Dermena men szampon i lotion--> loxon wciera³am wieczorem, a lotion po zaraz po myciu, gdy w³osy by³y jeszcze mokre. Ten zestaw w ogóle nie dopu¶ci³ do linienia, sprawdzi³ siê te¿ idealnie i szybko u mojej kole¿anki, która la³a lotion chwile po wtarciu loxonu. W zatrzymaniu linienia pomagaj± te¿ wcierki za 5 z³ od dermatologa na receptê. Rodzinny te¿ mo¿e je przepisaæ. Ja przepisy znalaz³am gdzie¶ w necie. Na wypadanie/linienie pomaga te¿ szampon New formy Lush, ale w PL go nie ma, trzeba zamawiaæ z UK. Wpisz sobie w google KWC szampon New i poczytaj opinie. Musisz poszukaæ sobie wcierki, która zatrzyma linienie, u mnie samo nigdy nie ustêpowa³o, niestety.

Dziewczyny, spokojnie. Nie liczy siê,czy wypada 5, czy 40, wa¿ne, czy odrasta. Dla jednego 40 to du¿o (np. dla mnie, bo mnie samodzielnie nic nie odrasta), a dla drugiego du¿o.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-07-24 o 20:52
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 20:20   #3656
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Maria221 Dziêki za rady Zaczê³am stosowaæ ¯el Biovax med ale to dopiero kilka dni, do³±czê w takim razie Dermenê, je¶li chodzi o lotion to masz na my¶li ten:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p62964-Der..._wlosow_150_ml
czy mo¿e ten:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p67922-Der...elka__dozownik
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 20:50   #3657
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Lotion Dermena men. O ten:

http://www.aptekagemini.pl/dermena-m...sow-150ml.html

Warto zamówiæ w aptece Gemini, bo jest tañsza, ni¿ inne, a zestaw szampon + lotion jest b. op³acalny.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-24, 22:10   #3658
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dzama, dziekuje za podkreslenie wielkimi literami ze dla Ciebie moje wypadanie wlosow i tak jest beznadziejne. Nie do konca rozumiem jednak co chcialas osiagnac? zepsuc mi humor? Zasugerowac ze jestem idiotka z niskimi wymaganiami bo co to za roznica czy wypada 30 czy 300?
Prosze Cie zastanow sie co piszesz, bo to naprawde nieprzyjemne jak po wielomiesiecznej walce z wypadaniem ktos pisze, ze czuje, ze sytuacja sie znacznie poprawia, a Ty piszesz ze to wlasciwie nic. Odrobiny szacunku i zrozumienia.
Enn, Dzamie na pewno nie o to chodzi³o.

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor ja jad³am MACA w proszku.... za pierwszym razem jak doda³am dwie czubate ³y¿eczki do jogurtu efekt by³ taki jak po trawce ¶mia³am siê i rechota³am z byle czego do ³ez przez jakie¶ dwie goodziny -ale tak by³o tylko za pierwszym razem chyba mój organizm dozna³ szoku na co¶ zupe³nie nowego i nie z naszej sfery klimatycznej. Dodatkowo po pierwszych kilku razach stosowania czu³am wiêksze podniecenie seksualne Ale tak bylo na pocz±tku pó¼niej ju¿ przesta³ dzia³aæ. Wp³ywu na w³osy, paznokcie albo na co¶ jeszcze nie zauwazy³am a jad³am to do¶æ d³ugo 1,5 roku.

To ja to chce nie jestem nawet pewna który skutek uboczny podoba mi siê bardziej
Nawet jak nic nie wyro¶nie nowego, to siê wzmocniê trochê przed zim±. A co mi tam ...

Gaya, dziêkujê. Da³a¶ mi do my¶lenia z paroma rzeczami. Generalnie, to te¿ jestem zdania, ¿e nic za wszelk± cenê i granica w³asnego zdrowia jest jednak wa¿niejsza. Fina to co¶, po co bym nie siêgnê³a. Tak samo jak sterydy.

A co do odrostu, to na jakim¶ forum na facebooku widzia³am zdjêcie dziewczyny, po miesiêcznej kuracji placent± mil mil. Piêknie jej cebulki ruszy³y, masa bejbików. W³a¶nie sama robiê zakupy dla siebie.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-25, 06:37   #3659
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dzama, dziekuje za podkreslenie wielkimi literami ze dla Ciebie moje wypadanie wlosow i tak jest beznadziejne. Nie do konca rozumiem jednak co chcialas osiagnac? zepsuc mi humor? Zasugerowac ze jestem idiotka z niskimi wymaganiami bo co to za roznica czy wypada 30 czy 300?
Prosze Cie zastanow sie co piszesz, bo to naprawde nieprzyjemne jak po wielomiesiecznej walce z wypadaniem ktos pisze, ze czuje, ze sytuacja sie znacznie poprawia, a Ty piszesz ze to wlasciwie nic. Odrobiny szacunku i zrozumienia.
Wtf?!Bo¿e enn ¼le mnie zrozumia³a¶.
Piszê o SOBIE,¿e dla mnie MOJE wypadanie w takiej oko³o ilo¶ci jest dalej za du¿e.Ale jak kiedy¶ wspomnia³ Solgarek czy za du¿o od siebie nie wymagam- chcia³abym,¿eby mi zero/0 w³osów wypada³o i dopiero wtedy by³abym usatysfakcjonowana. Niewa¿ne,¿e mi w sumie du¿o w³osów nie leci , co¶ tama odrasta,ale jednak wypada wiêcej ni¿ mam zakodowane w g³upim ³bie.
Nie wiem czy zrozumia³y¶cie co mam na my¶li
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-07-26, 08:19   #3660
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny,pomog³yby¶cie mi z czym¶?
Potrzebuje nowego supla z sylimaryna,ale ju¿ sama niewiem,czy dobrze rozumiem tê zawarto¶æ ekstraktu,która jest zawarta w tabletkach.
Do tej pory bra³am z Now Foods ,o ten:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Silym...2&sr=null&ic=1
2 tabletki na dzieñ,czyli by³o w nim 300mg sylimaryny - a o to chyba chodzi,prawda?Nie liczy sie sam ekstrakt z ostropestu,tylko tez to na ile jest standaryzowany ekstrakt z sylimaryny.
Potrzebuje podobnego supla,tylko dostepnego w PL,musia³am zrezygnowac z karty kredytowej i nie moge póki co robiæ zakupow w iherbie.

Czy ten preparat,bedzie podobny:
http://allegro.pl/ostropest-plamisty...505835373.html
Jest napisane:
"Sk³adniki: Ostropest Plamisty 1000mg (pozyskano z ekstraktu 4:1) (standaryzowany ekstrakt na zawarto¶æ sylimaryny 250mg)


olej sojowy, ¿elatyna, gliceryna, lecytyna sojowa, ¿ó³ty wosk pszczeli, karmel, dwutlenek tytanu"
Czyli chyba te¿ calkiem ok?

Wogóle,to je¶li która¶ z was bierze sylimaryne,poleccie jaki¶ preparat.
I jakis z witamina D3 wraz z k2,bo do tej pory szprycowa³am siê sama wit D,nie wiedz±c ¿e nale¿y j± braæ z t± drug±.

Znalaz³am jeszcze co¶ takiego.Która¶ z Was pi³a taki ostropest w kropelkach?
http://allegro.pl/ostropest-plamisty...422372963.html

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-07-26 o 08:22
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.