Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-27, 07:29   #2131
renata19750702
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo, a Ty przypadkiem nie je¼dzi³a¶ do doktor Rakowskiej? Albo czytam za du¿o forum, albo taki mi siê wydawa³o... Patrz±c na zdjêcia dziewczyn, to mi nabli¿ej do Margo z w³osami. Jeszcze 2 lata temu mia³am takie przedzia³ki jak wy i to te¿ mi siê wydawa³o katastrof±, teraz powinnam siê ju¿ chyba powiesiæ ;-(.
Ostatnio zastanawiam siê, czy nie zrobiæ badañ w kierunku tocznia. Przez ostatnie lata uzywa³am LOXON 5%, ALPICORT E, mia³am te¿ mezoterapiê ig³ow± skóry g³owy - 2 razy. Po pierwsze 1,5 roku temu w³osy przesta³y wypadaæ (wypada³o ok. 30% tego co wcze¶niej). W³osy w wiêkszo¶ci odros³y (tylko po bokach pozosta³y rzadsze). Po 1,5 roku koszmar wróci³ i w ci±gu 3 miesiêcy wypad³o wszystko, co uros³o. Po kolejnej mezoterapii na czubku g³owy mam chyba mniej w³osów, ni¿ przed ni±. Tragedia. o znaczy, ¿e mezo ju¿ nie dzia³a. Robi³am badania horomonalne: tarczyca w najlepszym porz±dku, z pozosta³ych tylko wysoko estradiol, pozosta³e s± OK. Endo-gino stwierdzi³, ¿e cokolwiek by mi da³, to mo¿e mi tylko co¶ zepsuæ, a nie naprawiæ i to problem nie z jego zakresu... wiêc zabrnê³am w kozi róg. Ja wiem, ¿e przy ³ysieniu androgenowym wszystko mo¿e byæ w normie. Pozostaje mi tylko szukaæ dalej. Pomy¶la³am, ¿e jeszcze wykluczê mo¿liwo¶æ tocznia i udam siê na trichoskopiê - zobaczê, czy potwierdzi androgenowe. A tak w nawiasie, która¶ robi³a badania w kierunku tocznia? Ile kosztuj±?
R.
renata19750702 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:54   #2132
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Renata, ja nie by³am nigdy u Rakowskiej, ale z tego co czytam to ka¿demu pacjentowi przepisuje dok³adnie to samo i eksperymentuje na kogo podzia³a jej zestaw.
Ty wiesz, ze do trichogramu nie mo¿na myæ g³owy przez przez 5 dni ?. ja bym chyba zwariowa³a z tymi rzadzinami do tego przyklapniêtymi od ³oju. Dlatego zrezygnowa³am z tego badania.
Renata, je¶li masz teraz rzadsze ode mnie, to ju¿ nied³ugo, bo mi znów leci oko³o 600-700 dziennie (w lepsze dni jest ich 400-500), wiêc nikt mi nawet tych lepszych dni nie zazdro¶ci, I wszystko tak wygl±da od kwietnia i koñca nie widaæ
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:44   #2133
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo..o ile przy tym endo moze obstan ( tylko przedyskutuj z nim duphaston ) , tak tego gina to mozna pogonic. Oczyma wyobrazni widze starszego faceta, ktory edukacje skonczyl w czasach potopu szwedzkiego. Ja w ogole nie widze sensu w chodzeniu do ginekologa w zwiazku z wlosami ani nawet problemami hormonalnymi. Tylko gin -endo i to dobry i szkolacy sie na biezaco moze byc nam przydatny.
A badalas estradiol kiedys w pierwszej fazie cyklu, tak jak sie zazwyczaj zaleca ?

Sailor jesli chodzi o Pantostin..producent zapewnia, ze nie przenika do krwiobiegu i ze produkt dziala tylko miejscowo. Oczywiscie to co mowi producent mozna sobie miedzy bajki wlozyc, chociaz moze stereotypowo, ale jakos chce wierzyc, ze Niemcy maja mniejsza tendencje to sciemniania i nie wypuszcza na rynek byle dziadostwa , ktore mogloby zaszkodzic. Jedynym wyjatkiem jest Bayer, bo jak kazdemu gigantowi nie mozna mu ufac. Na szczescie producentem Pantostinu nie jest Bayer.
Poza tym..nie chcialabym, zeby dziewczyny sobie odmowily szansy na poprawe stanu wlosow ze strachu, bo przczytaja ze ''jakis hormon przenika'' , nie biorac pod uwage, ze jest to hormon bardzo slaby i ze prawdopodobnie jedza tych substancji proestrogennych sto razy tyle na codzien w pozywieniu czy chociazby pijac wode z plastikowej butelki.
Cytat:
Poza tym, jaka¶ ich czê¶æ przedostajê siê na inne partie skóry równie¿. A to rêkê gdzie¶ umoczysz, gdzie¶ sp³ynie, a resztê zostawisz na poduszce, na której ¶pisz - chyba ¿e kto¶ wciera tylko rano. Nie mówi±c ju¿ o przelewaniu takich preparatów do atomizera - wtedy te¿ mo¿na siê dodatkowo nawdychaæ.
Tego akurat mozna zupelnie uniknac. Pantostin ma taka sprytna nakladke, ktora sie napelnia naciskajac na butelke. Mi za pierwszym razem pocieklo, bo nie wpadlam na to, ze ta nakladke trzeba jeszcze bardziej docisnac ale odkad mnie oswiecilo, ani troche nie kapie nigdzie indziej niz na czerep. Nie wiem ile tego by moglo zostac na poduszce..raczej mikroskopijna ilosc i wlasnie sobie zdalam sprawe, ze w sumie rzeczywiscie zawsze leje go rano albo w dzien, wiec to kolejna rzecz , ktorej mozna latwo uniknac..A nawydchac sie ? chyba trzeba by inhalacje z tej wcierki sobie robic z recznikiem na glowie. Nie demonizujmy.
Czytalam wyniki esperymentu w USA. Przez pol roku czesc ludzi wcierala minoxidil, druga czesc panstostin. O ile ci pierwsi mieli duzy odrost i pogrubienie wlosa, ci drudzy mieli ''tylko'' zastopowanie wypadania. Panstostin jest slaby w porownaniu z minoxidilem, tym bardziej uwazam, ze nie ma powodu, zeby sie go bac ale moze tez i dlatego na niektorych zupelnie nie dziala.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 12:07   #2134
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiu a co s±dzisz o tym, ze nagle ten estradiol tak spad³ a progesteron ponad normê. Ja wiem, ¿e w fazie lutealnej tak mo¿e byæ, ale a¿ taka drastyczna odmiana? A ten ginekolog to wcale nie taki stary, tak ko³o 50-tki ma. Ja te¿ przed okresem jestem, drê siê na wszystkich, strofujê, ustawiam po kontach, biedny m±¿, on zawsze najgorzej ma w tym okresie.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 13:05   #2135
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo..Ja mysle, ze masz normalne cykle..tylko wychodzisz poza normy laboratoryjne. Ten bardzo wysokie estradiole mialas w okresie owulacyjnym, teraz spadl..tak jak trzeba. A progesteron ponad norme masz niewiele. Troszke rozhustane..i tyle. Na razie nic innego mi do glowy nie przychodzi
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 14:07   #2136
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Margo..Ja mysle, ze masz normalne cykle..tylko wychodzisz poza normy laboratoryjne. Ten bardzo wysokie estradiole mialas w okresie owulacyjnym, teraz spadl..tak jak trzeba. A progesteron ponad norme masz niewiele. Troszke rozhustane..i tyle. Na razie nic innego mi do glowy nie przychodzi
W³a¶nie rozmawia³am z Milewiczem (endo z Wroc³awia) powiediz±³, ze nie potrzebujê ¿adnego progesteronu. Nawet siê cieszê.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 14:19   #2137
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witam!
Jestem nowa na forum, czytam was trochê poniewa¿ , wypadanie w³osów te¿ mnie dotyczy. Mam 43 l. tu¿ po 40tce, rozegulowa³a mi siê miesi±czka (nigdy nie bra³am doustnej antykoncepcji),pojawi³y siê nocne poty, humory, spadek libido, wypadanie w³osów ale tylko wiosna-lato. Na jesieni jak rêk± odj±³ wypadanie siê zatrzymuje, w³osy odrastaj± i tak do marca-kwietnia. Od maja znowu wysyp. Chudnê na zimê a tyjê na lato(2-3kg).By³am u dermatologa , bez badañ Loxon 5%, alpicort na zmiany, u¿y³am tylko alpicort, nie zatrzyma³ wypadania. Stosowa³am merz special i olejek ³opianowy -odrost by³, ale dalej wypada³y. Ginekolog robi³ mi USG, badanie TSH-w normie innych badañ nie zleci³ bo TSH o.k, powiedzia³ ¿e na menopauzê mam jeszcze czas . Dosta³am duphaston który powodowa³ ból piersi, zmieni³ mi na luteinê od 10-25d.c , ale miesi±czka stanê³a na 3 miesi±ce, musia³am odstawiæ. Wczoraj dosta³am, a w³osy lec±..Biorê revalid , wcieram radical , odrost jest. W³osy lec± po ca³o¶ci, by³am na bezp³atnym badaniu trychologicznym w Warszawie. Obejrzeli kamerka g³owe, wyrwali 3 w³oski i stwierdzili Androgenowe-zaproponowali mi kosmetyki hiszpañskiej firmy DSD de luxe- 500z³ miesiêczna kuracja, ale to chyba wypadanie hormono-zale¿ne a nie androgenowe? Sama zrobi³am sobie badania , ale nie mia³am okresu wiêc bez dnia cyklu.
Testosteron(TTE)- 22,0 , 14-76
Estradiol - 90,40 ng/ml
androstendion - 0,95 , 0,30-3,70
progesteron- 0,49
kortyzol - 8,32 rano , 4,30-22,40
Prolaktyna - 10,58 , po menopauzie norma 1,8- 20,3
TSH ,FT3, FT4 w normie
Dziewczyny , podpowiedzcie co¶, jutro mam 3d.c jakie badania zrobiæ i i¶æ z nimi do endokrynologa - mam wizytê na pa¿dziernik - prywatnie . W³osów coraz mniej, to co odro¶nie znowu wypadnie, zawsze mia³am ma³o a teraz.... Co zastosowaæ aby zatrzymaæ wysyp? Czy Pantostin mo¿e byæ dla mnie czy spectral? Mêtlik w g³owie mam.
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 14:30   #2138
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Jestem nowa na forum, czytam was trochê poniewa¿ , wypadanie w³osów te¿ mnie dotyczy. Mam 43 l. tu¿ po 40tce, rozegulowa³a mi siê miesi±czka (nigdy nie bra³am doustnej antykoncepcji),pojawi³y siê nocne poty, humory, spadek libido, wypadanie w³osów ale tylko wiosna-lato. Na jesieni jak rêk± odj±³ wypadanie siê zatrzymuje, w³osy odrastaj± i tak do marca-kwietnia. Od maja znowu wysyp. Chudnê na zimê a tyjê na lato(2-3kg).By³am u dermatologa , bez badañ Loxon 5%, alpicort na zmiany, u¿y³am tylko alpicort, nie zatrzyma³ wypadania. Stosowa³am merz special i olejek ³opianowy -odrost by³, ale dalej wypada³y. Ginekolog robi³ mi USG, badanie TSH-w normie innych badañ nie zleci³ bo TSH o.k, powiedzia³ ¿e na menopauzê mam jeszcze czas . Dosta³am duphaston który powodowa³ ból piersi, zmieni³ mi na luteinê od 10-25d.c , ale miesi±czka stanê³a na 3 miesi±ce, musia³am odstawiæ. Wczoraj dosta³am, a w³osy lec±..Biorê revalid , wcieram radical , odrost jest. W³osy lec± po ca³o¶ci, by³am na bezp³atnym badaniu trychologicznym w Warszawie. Obejrzeli kamerka g³owe, wyrwali 3 w³oski i stwierdzili Androgenowe-zaproponowali mi kosmetyki hiszpañskiej firmy DSD de luxe- 500z³ miesiêczna kuracja, ale to chyba wypadanie hormono-zale¿ne a nie androgenowe? Sama zrobi³am sobie badania , ale nie mia³am okresu wiêc bez dnia cyklu.
Testosteron(TTE)- 22,0 , 14-76
Estradiol - 90,40 ng/ml
androstendion - 0,95 , 0,30-3,70
progesteron- 0,49
kortyzol - 8,32 rano , 4,30-22,40
Prolaktyna - 10,58 , po menopauzie norma 1,8- 20,3
TSH ,FT3, FT4 w normie
Dziewczyny , podpowiedzcie co¶, jutro mam 3d.c jakie badania zrobiæ i i¶æ z nimi do endokrynologa - mam wizytê na pa¿dziernik - prywatnie . W³osów coraz mniej, to co odro¶nie znowu wypadnie, zawsze mia³am ma³o a teraz.... Co zastosowaæ aby zatrzymaæ wysyp? Czy Pantostin mo¿e byæ dla mnie czy spectral? Mêtlik w g³owie mam.
W którym dniu cyklu by³y robione te badania?
tu masz rozpisane wszystkie badania najprzejrzy¶ciej jak chyba siê da
http://www.ilonajunga.pl/wordpress/?p=50
niektóre objawy masz jak podczas okresu klimakterium, ale to poziom hormonów powinien wyja¶niæ jak jest rzeczywi¶cie. Pantostin na pewno Ci nie zaszkodzi, maglujemy w³a¶nie ten temat.

Czekam dziewczyny jeszcze miesi±c i zaczynam wcieraæ znowu loxon lub t± wcierkê (dostêpn± w Niemczech), któr± przepisa³ mi w maju ten dermatolog z Wroc³awia, Chyba ju¿ nic mi nie odrasta, nawet fryzjerka, która stoi nad moj± g³ow± co drugi dzieñ nie widzi NIC nowego, ja nigdy nie mia³a problemów z odrostem....
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-08-27 o 14:37
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 14:46   #2139
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jak robi³am te badania , to nie mia³am od dwóch miesiêcy okresu, wiêc nie wiem jaki dzieñ cyklu. Czy wierzbownica mog³a wywo³aæ okres ?bo od 2tygodni j± biorê w tabletkach.
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 14:50   #2140
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak robi³am te badania , to nie mia³am od dwóch miesiêcy okresu, wiêc nie wiem jaki dzieñ cyklu. Czy wierzbownica mog³a wywo³aæ okres ?bo od 2tygodni j± biorê w tabletkach.
Ja siê nie znam, mo¿e Sailor lub Gosia wiêcej wiedz±, ale wierzbownica podnosi estradiol a miesi±czkê wywo³uje siê progesteronem.... Hmmm ale kto wie? mo¿e i wierzbownica Ci pomog³a....
Nie mia³a¶ okresu, bo progesteron mia³a¶ bardzo niski. Kurde, Atka masz namieszane w tych hormonach. Na luteinie mia³a¶ taki progesteron?
Ja te¿ bym nie obstawia³a aga, to ja szybciej mogê to mieæ. Twoje ³ysienie mo¿e z zewn±trz wygl±daæ na AGA ale to jest najprawdopodobniej hormonozale¿ne, mo¿e byæ tak, ¿e dostaniesz pigu³ki antykoncepcyjne i wszystko Ci siê wyrówna i w³osy przestan± lecieæ. Mog± te¿ przepisaæ hormonaln± terapiê zastêpcz±, ale to ju¿ trzeba dobrego endo znale¼æ
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-08-27 o 15:05
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 15:08   #2141
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nie, nie bra³am wtedy luteiny ,te badania s± z lipca a luteine bra³am w maju a i tak okresu nie dosta³am. Jezeli to meno to pewnie HTZ , mnie czeka, tylko ¿e ja mam têtniaka mózgu i hormony raczej odpadaj±. Dobrego endokrynologa ze ¶wiec± szukaæ, ale znalaz³am, ponoæ bardzo dobra dr. Bednarek-Papierska , ale trudno siê dostaæ .Mam wizytê na 6 pa¿dziernika
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki

Edytowane przez Atka7104
Czas edycji: 2014-08-27 o 15:31
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 18:27   #2142
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Atka, witaj..Jak mamy zinterpetowac te wyniki bez norm laboratoryjnych ? Nie podali Ci norm estradiolu i porgesteronu ? Normy hormonow to nie jest cos stalego pod kazda szeokoscia geograficzna a nawet jesli, to jeszcze takie mocne nie jestesmy, zeby je znac na pamiec, wiec apel do wszystkich ( zwlaszcza przyszlych, ktore pewnie i tak tego nie przeczytaja..) Wyniki badan nalezy podawac z normami, dniem cyklu i zaznaczeniem, czy testosteron wolny czy calkowity. Nie wiem ktory raz pisze, ze badanie innego niz wolny nie ma sensu...Jesli nie wiecie ktory to byl dzien cyklu to chociaz tyle napiszcie od razu. Aha, zamiast pisac ''robilam badania i wszystko super'' ,podajcie wyniki..TSH super ? A moze tylko wedlug tego lekarza ? Wynik w normie niekoniecznie jest dobry.

Margo
Dobrze, ze chociaz tego dupka nie musisz brac..co do tej teorii o bezposredniej zaleznosci na linii owulacja - wypad, to poszukam niebawem..

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-27 o 18:30
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 19:09   #2143
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Atka, witaj..Jak mamy zinterpetowac te wyniki bez norm laboratoryjnych ? Nie podali Ci norm estradiolu i porgesteronu ? Normy hormonow to nie jest cos stalego pod kazda szeokoscia geograficzna a nawet jesli, to jeszcze takie mocne nie jestesmy, zeby je znac na pamiec, wiec apel do wszystkich ( zwlaszcza przyszlych, ktore pewnie i tak tego nie przeczytaja..) Wyniki badan nalezy podawac z normami, dniem cyklu i zaznaczeniem, czy testosteron wolny czy calkowity. Nie wiem ktory raz pisze, ze badanie innego niz wolny nie ma sensu...Jesli nie wiecie ktory to byl dzien cyklu to chociaz tyle napiszcie od razu. Aha, zamiast pisac ''robilam badania i wszystko super'' ,podajcie wyniki..TSH super ? A moze tylko wedlug tego lekarza ? Wynik w normie niekoniecznie jest dobry.

Margo
Dobrze, ze chociaz tego dupka nie musisz brac..co do tej teorii o bezposredniej zaleznosci na linii owulacja - wypad, to poszukam niebawem..
Ju¿ siê poprawiam, przepraszam. Bez dnia cyklu
Estradiol 90,40 ng/ml faza folikularna 19,5-144,2
faza owulacyjna 63,9-356,7
faza lutealna 55,8-214,2
menopauza < 32,2
Progesteron 0,49 faza folikularna 0,15-1,4
faza owulacyjna 4,44-28,03
faza lutealna 3,34-24,56
menopauza 0-0,73
Ft3 3,20 , 2,30-4,20
Ft4 1,31 , 0,89-1,76
TSH 1,188 , 0,35-5,50
ATPO <37,0 , <60
ATG <25,0 , < 60
Testosteron ca³kowity 22,0 , 14-76
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki

Edytowane przez Atka7104
Czas edycji: 2014-08-27 o 19:11
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:02   #2144
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ siê poprawiam, przepraszam. Bez dnia cyklu
Estradiol 90,40 ng/ml faza folikularna 19,5-144,2
faza owulacyjna 63,9-356,7
faza lutealna 55,8-214,2
menopauza < 32,2
Progesteron 0,49 faza folikularna 0,15-1,4
faza owulacyjna 4,44-28,03
faza lutealna 3,34-24,56
menopauza 0-0,73
Ft3 3,20 , 2,30-4,20
Ft4 1,31 , 0,89-1,76
TSH 1,188 , 0,35-5,50
ATPO <37,0 , <60
ATG <25,0 , < 60
Testosteron ca³kowity 22,0 , 14-76
Lekarze czasem w ostateczno¶ci zlecaj± badania hormonów, mimo braku okresu, ale nie pamiêtam ju¿ jak siê takie badania pó¼niej interpretuje.

Je¶li okres wróci³, to nic tylko siê cieszyæ, wierzbownica nie raz pokazywa³a jak bardzo potrafi ingerowaæ w cykl. Jednym pomaga³a, nawet ci±¿e po niej siê zdarza³y, innym miesza³a.
Koniec koñców i tak trzeba bêdzie niektóre badania powtórzyæ i dorobiæ kilka kolejnych, ¿eby zorientowaæ siê co u Ciebie zawali³o.
W pierwszej fazie cyklu, dok³adniej miêdzy 3 a 5 dniem (sugeruje trzymaæ siê bli¿ej 3ego dnia) robisz powtórkê estradiolu, FSH i LH, SHBG, do tego androgeny, chocia¿ nie wydaje mi siê, ¿eby¶ mia³a tu du¿y problem: wolny testosteron, androstendion, DHEA-SO4 i 17OH progesteron.
Oko³o 21-22 dnia progesteron.

Kortyzol masz malutki, jak siê czujesz w ogóle? jak zasypianie i wstawanie rano, jak ci¶nienie, lipidogram jaki¶ ¶wie¿y jest?
To wszystko powinna¶ zebraæ do wizyty u endokrynologa.
Ciekawe jest to jak reaguje Twoje cia³o w zale¿no¶ci od pory roku. Nie zatrzymujesz czasem wody w okresie gdy temperatura idzie do góry?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-08-27 o 21:26
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 06:53   #2145
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Ty wiesz, ze do trichogramu nie mo¿na myæ g³owy przez przez 5 dni ?. ja bym chyba zwariowa³a z tymi rzadzinami do tego przyklapniêtymi od ³oju. Dlatego zrezygnowa³am z tego badania.
Tam gdzie by³am wymagaj± tylko 3 dni Ale moja dermatolog powiedzia³a, ¿e w moim przypadku trichogram nie ma sensu, bo diagnoza jest oczywista, za to we wrze¶niu mam mieæ trichoskopiê.

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy lec± po ca³o¶ci, by³am na bezp³atnym badaniu trychologicznym w Warszawie. Obejrzeli kamerka g³owe, wyrwali 3 w³oski i stwierdzili Androgenowe-zaproponowali mi kosmetyki hiszpañskiej firmy DSD de luxe- 500z³ miesiêczna kuracja, ale to chyba wypadanie hormono-zale¿ne a nie androgenowe?
Androgenowe mo¿e byæ hormono-zale¿ne Co do dsd de luxe - bardzo dobre kosmetyki - w³asnie kosmetyki, a nie leki. Na powa¿ne problemy to tylko o kant d. pot³uc. Ja mam szampon, peeling, tonik i mia³am ampu³ki. Oczywi¶cie nic nie zastopowa³o ³ysienia, ale peeling jest ¶wietny w kwestii oczyszczania skóry. Chyba dziêki niemu mam odczopowane mieszki. Reszta sk³adowo fajna, ale zdecydowanie zbyt droga. Natomiast kit, który wciskaj±, ¿e ich kosmetyki zastopuj± ³ysienie... Có¿.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 08:53   #2146
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Smile Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny , dziêkujê za zainteresowanie
SAILOR STAR FIGHTER
Nie wiem czy zatrzymujê wodê ,raczej nie jestem napuchniêta. Jestem szczup³a 60kg, przy 175cm wzrostu. Czujê siê dobrze po za miesi±cami gdy mam uderzenia gor±ca - przypada to akurat na wakacje ,wtedy te¿ ¿le sypiam, mam pod³y nastrój, swego czasu, mia³am masakryczne migrenowe bóle g³owy. Bardzo mi pomóg³ SOYFEM -FORTE, - na uderzenia gor±ca, wierzbownica pomaga na pewno na twarz , bo przed okresem mia³am zawsze krostki na buzi teraz -czysciutko. Od zawsze mam bardzo niskie ci¶nienie , jak spada ci¶nienie atmosferyczne to usypiam na stoj±co. Mam ¶wie¿y lipidogram.
Cholesterol ca³kowity 202, 115-190
Triglicerydy 73 , <150
Cholesterol HDL 53,0 >45
Cholesterol LDL 134 <70 dla bardzo du¿ego ryzyka>10% wg skali score <100 dla du¿ego ryzyka 5-10%
<115 dla umiarkowanego lub ma³ego ryzyka <5% wg. skali score

Dzisiaj rano 3d.c, pobieg³am na krew , zrobi³am badania tak jak sugerowa³a¶-- zobaczymy jak wyniki.

AZIDDEE

DSD - nie stosujê , nie kupi³am - sprawdzi³am w internecie ¿e to raczej bujda. Dlatego by³y darmowe badania , ¿eby przyci±gn±æ jak najwiêcej kobiet i sprzedaæ im te cudo. Androgenowe wypadanie jest chyba ca³e ¿ycie, a moje dopiero po 40tce, nigdy wcze¶niej mi w³osy nie wypada³y.
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki

Edytowane przez Atka7104
Czas edycji: 2014-08-28 o 08:56
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:31   #2147
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Atka, ciekawa jestem Twoich badañ, ale co¶ podejrzewam, ¿e mog± wskazywaæ pocz±tek przekwitania. FSH i LH zrobi³a¶?

A ja dzi¶ od rana jaka¶ szczê¶liwa, mo¿e to to, ze s³onko ¶wieci, a mo¿e to, ze raptem pozby³am siê ³upie¿u... Jak zwykle 3 h przed umyciem g³owy wtar³am Zoxiderm i zrobi³am peeling dsd i dzisiaj ³epek czysty, jak siê poskrobiê, to nic nie zostaje pod paznokciami
Dobrze, ¿e znalaz³am swój sposób na te cholerstwo, bo gdybym mêczy³a siê z tym miesi±cami, to bym dosta³a na g³owê.
Postanowi³am u¿ywaæ Pantostin, ale nie codziennie i nie 3 ml. Czê¶ciej w fazie lutealnej i podczas okresu, ciut rzadziej w po³owie cyklu. Rzeczywi¶cie jest najwygodniejsz± wcierk± jak± kiedykolwiek mia³am.

Wg norm Atki to mój progesteron jest w normie, ale patrz±c na moje, to mam lekko podniesiony. Nie pojmujê tych norm, dlaczego w ka¿dym labie inne? Czy to znaczy, ¿e w labie Atki mie¶cilabym siê w normie, czy w jej labie mój progesteron móg³by wynosiæ np. 26??
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 16:57   #2148
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ

AZIDDEE

DSD - nie stosujê , nie kupi³am - sprawdzi³am w internecie ¿e to raczej bujda. Dlatego by³y darmowe badania , ¿eby przyci±gn±æ jak najwiêcej kobiet i sprzedaæ im te cudo. Androgenowe wypadanie jest chyba ca³e ¿ycie, a moje dopiero po 40tce, nigdy wcze¶niej mi w³osy nie wypada³y.
Atka o dsd piszê tylko i wy³±cznie z w³asnego do¶wiadczenia. Je¶li chodzi o leczenie powa¿nych problemów jak ³ysienie to owszem - bujda. Natomiast sk³ady maj± dobre, acz niewarte a¿ tak wysokiej ceny. Z ca³ego zestawu, który mia³am, ponownie kupi³abym tylko i wy³±cznie peeling.

W³osy zrobi³y mi now± niespodziankê. Zaczê³am siwieæ
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:13   #2149
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Atka, ciekawa jestem Twoich badañ, ale co¶ podejrzewam, ¿e mog± wskazywaæ pocz±tek przekwitania. FSH i LH zrobi³a¶?

A ja dzi¶ od rana jaka¶ szczê¶liwa, mo¿e to to, ze s³onko ¶wieci, a mo¿e to, ze raptem pozby³am siê ³upie¿u... Jak zwykle 3 h przed umyciem g³owy wtar³am Zoxiderm i zrobi³am peeling dsd i dzisiaj ³epek czysty, jak siê poskrobiê, to nic nie zostaje pod paznokciami
Dobrze, ¿e znalaz³am swój sposób na te cholerstwo, bo gdybym mêczy³a siê z tym miesi±cami, to bym dosta³a na g³owê.
Postanowi³am u¿ywaæ Pantostin, ale nie codziennie i nie 3 ml. Czê¶ciej w fazie lutealnej i podczas okresu, ciut rzadziej w po³owie cyklu. Rzeczywi¶cie jest najwygodniejsz± wcierk± jak± kiedykolwiek mia³am.

Wg norm Atki to mój progesteron jest w normie, ale patrz±c na moje, to mam lekko podniesiony. Nie pojmujê tych norm, dlaczego w ka¿dym labie inne? Czy to znaczy, ¿e w labie Atki mie¶cilabym siê w normie, czy w jej labie mój progesteron móg³by wynosiæ np. 26??
Margo, nie wiesz czy Twój progesteron by³by w normie, bo Atka nie poda³a jednostki miary w jakiej by³ mierzony;p progesteron podaj± zazwyczaj w ng/ml lub nmol/l.
Do tego dochodz± ró¿ne sposoby pomiaru i ró¿ne sprzêty laboratoryjne.
Dlatego lepiej powtarzaæ badania w jednym laboratorium.

Poza tym, od tego czy progesteron mie¶ci siê w normie czy nie, wa¿niejsze jest czy jest zachowana równowaga miêdzy nim a estradiolem. Je¶li estradiolu jest sporo, to progesteronu nie mo¿e byæ mniej, bo wtedy masz nierównowagê i zaczyna siê problem z faz± lutealn±.

Normy laboratoryjne maj± nam pomagaæ, ale nie s± ¿adn± ¿elazn± wytyczn±.
Masz te¿ dobry przyk³ad wolnego testosteronu. Mimo tego, ¿e w górnej granicy, u wielu kobiet nastêpuje typowy hiperandrogenizm. Dlaczego? bo mimo wszystko jest albo brak równowagi miêdzy nim a estradiolem, albo kto¶ jest po prostu wra¿liwy na taki jego poziom.


Atka, mam nadzieje ¿e wierzbownica i Soyfem nie sfa³szuj± Ci wyniku estradiolu, bo co¶ mi siê wydaje ¿e bierzesz to nadal?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-08-28 o 20:18
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 20:52   #2150
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Atka, fakt, ze mega trudno cos stwierdzic skoro nie wiadomo zupelnie co to byla za faza ... jedno jest pewne, na pewno nie owulacyjna
Wyniki tarczycy masz rzeczywiscie jak marzenie..oprocz jednego - przeciwcial. Masz ich jednak chyba
duzo ..wlasnie przeczytalam artykul na Tlustym i swtierdzilam, ze nic nie wiem o swojej tarczycy. Od 7 lat biore levothyrox..co prawda nie padlo w gabinecie nigdy haslo ''hashimoto'', ale jednak mam tarczyce jak orzeszek, co wskazywalo na zapalenie i degradacje tkanki, pomimo, ze lekarka na ush powiedziala, ze takiej ladnej tarczycy nigdy nie widziala ( co za komplement !) to endo stwierdzil, ze stanowczo za mala. I Tluste pisze wlasnie, ze przed autodegradacja sa wysokie przeciwciala, ktorych wielu lekarzy nie bada, a objawow nie ma dopoki nie dochodzi juz do niedoczynnosci typu Hashi.
Po tym dlugim wstepie swtierdzam, ze w takim razie Atka musisz jednak miec oko na swoja, bo ja przy stwierdzonej niedoczynnosci AntyTPO mam 2,5 (max 12)a Ty 37 (max 60)..To chyba spora roznica..
Jesli chodzi o reszte, juz powtorzylas badania a jesli chodzi o szczegoly to strone temu pisalam dokladnie o tyl do Purple Eye.

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-28 o 20:58
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-28, 21:03   #2151
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Atka, fakt, ze mega trudno cos stwierdzic skoro nie wiadomo zupelnie co to byla za faza ... jedno jest pewne, na pewno nie owulacyjna
Wyniki tarczycy masz rzeczywiscie jak marzenie..oprocz jednego - przeciwcial. Masz ich jednak chyba
duzo ..wlasnie przeczytalam artykul na Tlustym i swtierdzilam, ze nic nie wiem o swojej tarczycy. Od 7 lat biore levothyrox..co prawda nie padlo w gabinecie nigdy haslo ''hashimoto'', ale jednak mam tarczyce jak orzeszek, co wskazywalo na zapalenie i degradacje tkanki, pomimo, ze lekarka na ush powiedziala, ze takiej ladnej tarczycy nigdy nie widziala ( co za komplement !) to endo stwierdzil, ze stanowczo za mala. I Tluste pisze wlasnie, ze przed autodegradacja sa wysokie przeciwciala, ktorych wielu lekarzy nie bada, a objawow nie ma dopoki nie dochodzi juz do niedoczynnosci typu Hashi.
Po tym dlugim wstepie swtierdzam, ze w takim razie Atka musisz jednak miec oko na swoja, bo ja przy stwierdzonej niedoczynnosci AntyTPO mam 2,5 a Ty 37..To chyba spora roznica..
Jesli chodzi o reszte, juz powtorzylas badania a jesli chodzi o szczegoly to strone temu pisalam dokladnie o tyl do Purple Eye.
A tak ju¿ swoj± drog±, jednym z mniej specyficznych objawów hashi s± nocne poty chyba?

Gosia, a co mia³a¶ na my¶li, jak ostatnio pisa³a¶, ¿e bêdziesz sprawdzaæ wp³yw owulacji/albo dnia cyklu na stan w³osów?
co¶ planujesz?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:45   #2152
renata19750702
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja dzisiaj siêgnê³am do wyników hormonów i jeszcze raz je przeanalizowa³am. Wynika z nich, ¿e mam mocno powy¿ej progesteron, ale reszta wyników jest OK. Mój gino-endo twierdzi, ¿e nie ma on wp³ywu na wypadanie moich w³ósów, wiêc dalej nie mam punktu zaczepienia.
R.
renata19750702 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 08:20   #2153
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

HEJ ! Badania robi³am wczoraj ,dzi¶ ju¿ s± wyniki wiêkszo¶ci , robi³am w tym samym LAB. co ostatnio. Oczywi¶cie nie potrafiê ich zinterpretowaæ , tak to ju¿ jest z blondynkami Zapodam je pó¼niej Pozdrawiam !!!
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki

Edytowane przez Atka7104
Czas edycji: 2014-08-29 o 08:22
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 09:07   #2154
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Zbada³am wczoraj tarczycê i wyniki wygl±daj± mi na poprawne. Dziwi mnie tylko to, ¿e poziom tsh w porównaniu do kwietniowego wyniku spad³. Tak sam z siebie.
tsh --> 1,650 mlU/l (0,27-4,2) by³o 2,060
ft4 --> 15,0 pmol/l (12,0-22,0)
ft3 --> 5,60 pmol/l (3,10-6,80)
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 10:35   #2155
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

U mnie straszne pogorszenie
W³osy lec± znowu garsciami do tego mam okropny tr±dzik na czole, jak dawniej przed ³ysieniem i pojawi³y siê w³oski grube,ciemne na ca³ym ciele nigdy nie mia³am takiego ow³osienia. Nie wizem co jest,który hormon winowajc±
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 11:54   #2156
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wreszcie uda³o mi siê zapanowaæ nad ostatnim w³osowym pogorszeniem, wiem ju¿ te¿ co by³o przyczyn± - stan zapalny w organizmie i spadek odporno¶ci (zaczê³y mi siê robiæ zajady - zawsze mnie to dopada gdy jestem os³abiona). Zaopatrzy³am siê ju¿ w specyfiki, które ostatnio mi pomog³y: biotyna 7500 mcg, wit B complex B-100, selen. Zaczynam braæ od poniedzia³ku jak tylko skoñczê leczenie i zacznê nowy cykl.

By³am te¿ u nowego ginekologa, powiedzia³, ¿e je¶li obserwacja w szpitalu wykluczy³a WPN to on obstawia PCOS (brak pewno¶ci, na usg nic nie widaæ bo jajniki zablokowane przez tabletki) i dopóki nie planujê potomstwa mam pozostaæ przy Yasminie skoro jest po nim widoczna poprawa i przed ewentualn± ci±¿± trzeba ustawiæ hormony. Pytanie tylko jak
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 12:33   #2157
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie straszne pogorszenie
W³osy lec± znowu garsciami do tego mam okropny tr±dzik na czole, jak dawniej przed ³ysieniem i pojawi³y siê w³oski grube,ciemne na ca³ym ciele nigdy nie mia³am takiego ow³osienia. Nie wizem co jest,który hormon winowajc±
Dzama, a Ty z uwagi na insulinooporno¶æ mia³a¶ przebadane hormony i usg jajników?


Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
By³am te¿ u nowego ginekologa, powiedzia³, ¿e je¶li obserwacja w szpitalu wykluczy³a WPN to on obstawia PCOS (brak pewno¶ci, na usg nic nie widaæ bo jajniki zablokowane przez tabletki) i dopóki nie planujê potomstwa mam pozostaæ przy Yasminie skoro jest po nim widoczna poprawa i przed ewentualn± ci±¿± trzeba ustawiæ hormony. Pytanie tylko jak
Su
stymuluje siê jajniki farmakologicznie aby dosz³o do owulacji.
S± dwa standardowe leki przeznaczone do tego. Czasami podaje siê równie¿ metforminê do kompletu, nawet gdy kobieta nie cierpi na insulinooporno¶æ.
Pó¼niej w zale¿no¶ci od potrzeb dostajesz kolejne leki zwi±zane z faz± lutealn±, ale nie bardzo wiem jak one dzia³aj±. Chyba maj± j± odpowiednio wyd³u¿yæ.
Monitorujesz na usg poszczególne fazy cyklu.
A jak ju¿ jeste¶ w ci±¿y dostajesz syntetyczny progesteron na podtrzymanie. Zazwyczaj do 20 tygodnia, ale s± babki co ca³± ci±¿ê na nim jad±, bo jest bardzo du¿e ryzyko przedwczesnego porodu.
Tak oto 'ustawia' siê hormony.

Zabawa jest kosztowna, obarczona skutkami ubocznymi przyjmowanych leków i czasami d³ugotrwa³a.
Dodatkowo sprawdza siê nasienie faceta.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 12:40   #2158
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ

Su
stymuluje siê jajniki farmakologicznie aby dosz³o do owulacji.
S± dwa standardowe leki przeznaczone do tego. Czasami podaje siê równie¿ metforminê do kompletu, nawet gdy kobieta nie cierpi na insulinooporno¶æ.
Pó¼niej w zale¿no¶ci od potrzeb dostajesz kolejne leki zwi±zane z faz± lutealn±, ale nie bardzo wiem jak one dzia³aj±. Chyba maj± j± odpowiednio wyd³u¿yæ.
Monitorujesz na usg poszczególne fazy cyklu.
A jak ju¿ jeste¶ w ci±¿y dostajesz syntetyczny progesteron na podtrzymanie. Zazwyczaj do 20 tygodnia, ale s± babki co ca³± ci±¿ê na nim jad±, bo jest bardzo du¿e ryzyko przedwczesnego porodu.
Tak oto 'ustawia' siê hormony.

Zabawa jest kosztowna, obarczona skutkami ubocznymi przyjmowanych leków i czasami d³ugotrwa³a.
Dodatkowo sprawdza siê nasienie faceta.
Ohh to bêdê siê w to bawiæ za 10 lat

Jak siê czuje przysz³a mama? Nie ¶ledzê w±tku na bie¿±co, wiesz ju¿ czy bêdzie dziewczyna czy ch³opiec?
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:04   #2159
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Ohh to bêdê siê w to bawiæ za 10 lat

Jak siê czuje przysz³a mama? Nie ¶ledzê w±tku na bie¿±co, wiesz ju¿ czy bêdzie dziewczyna czy ch³opiec?
hehe czasami po odstawieniu antyków owulacja wystêpuje samoistnie, o ile w ogóle z ni± problem jest, bo teraz to lekarz gdyba tylko.

A ca³kiem dobrze siê czuje
Ch³opiec bêdzie jeszcze trochê i ¶wiat stanie na g³owie
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:25   #2160
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

[QUOTE=Sailor Star Fighter;47915894]Dzama, a Ty z uwagi na insulinooporno¶æ mia³a¶ przebadane hormony i usg jajników? [QUOTE]
Tak, usg jajnikow mialam. Wlasnie wtedy ginekolog stwierdzil u mnie. Insulinoopoornosc.
Hormony tez badane mialam kilka razy . Testostern wolny i calkowity byl ponizej normy ew blisko dolnej granicy. Andrstendion raz zbadany w zlym dniu cuklu byl nieco podwyzszony potem juz w normie po srodku. DHEA,prlaktyna i TSH u mnie szaleja,a estriadol dolnej granicy choc zwiekszyl sie bo byl ponizej normy. W tym tyg prlaktyne badalam ale wynik doiero w czw bedzie. Ogolnie poprawa byla ogromna,ale cos w tym miesiacu okres mi sie przyspieszyl o ok. Tydzien. Moze to jednorazowo,oby i nie maa powodu do paniki,ale jednak wole dmuchac na zimno .


Aa jedyna dobra widomosc,ze odkad mam diete przestalam siwiec:d
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.